BUITENLAND. iiËMËNGD NIEUWS. Heldhaftige Chineesche verdedigers in Tsjapei. BELGiE. De Man kabinetsformateur. FRANKRIJK, DUITSCHLAND. ENGELAND, BALKAN levertraan- product B I E R V L I.E T. De 3paansche burgeroorlog. FRANCO WIL DE SPAANSCHE OOSTKUST BLOKKEEREN. Paima de Majorca de eenige vlootbasis. Met ingang van gisteren is Palma de Majorca, het Spaansche eiland in de Middellandsche zee, de eenige vlootba sis van de strijdkrachten van Franco ge worden. Onder commanda van vice-ad- miraal Francesco Morano Fernandez wil de vloot de Spaansche kust van de Fran- sche grens tot Almeria blokkeeren. De oorlogsschepen, die zich in den Atlantischen Oceaan bevonden, zijn ter beschikking gekomen door de verdwij ning van het Noordelijk front. Zij bege ven zich naar de nieuwe basis. Admiraal Fernandez zal in het geheel beschikken over 35 eenheden, waaronder vier krui sers, de „Canarias", de „Almirante Cer- vera", de „Baleares" en de „Navarra", en twee kanonneerbooten. De vloot zal trachten den toevoer van levensmidde len en materiaal voor de regeering van Valencia te verhinderen. Fernandez heeft verder de beschikking over talrijke escadrilles land- en watervliegtuigen en j over een sterk garnizoen. Men weet, dat over de bezetting van Palma de Majorea reeds heel wat te j doen is geweest. Immers de bezetting van het eiland schijnt grootendeels uit Italianen te bestaan, terwijl Italiaansche vliegtuigen van het eiland uit bombarde- mentsvluchten maken naar het vaste land, hoofdzakelijk naar Valencia en Barcelona. De regeering wordt van Va lencia naar Barcelona ver plaatst. In de gister te Valencia gehouden mi nisterraad is thans definitief besloten de regeering naar Barcelona te verplaat sen. Het decreet daartoe zal morgen ge publiceerd worden. De regeering wordt verplaatst, zoo wordt medegedeeld, om haar constitutioneele taken gemakkelij ker te kunnen verrichten. Met ingang van Zaterdag zal de regee ring te Barcelona haar arbeid voortzet ten, onafhankelijk van de Catalaansche generaliteit. De regeering te Valencia heeft de grenzen van de bemoeiingen der centrale regeering en die der regionale regeeringen nauwkeurig vastgesteld. Ca- talonië behoudt zijn autonomie. Rusland wil geen contributie meer betalen. Reuter meent te weten, dat de Russi sche regeering de commissie voor de niet-inmenging een nota heeft doen toe komen, waarin zij verklaart niet langer in het fonds der commissie en in de kos ten van het toezicht te willen bijdra gen, doch wel lid te zullen blijven. Te Londen echter meent men dat Rus land er geen bezwaar tegen zal maken opnieuw een deel in de onkosten te be talen, indien het toezichtstelsel in zijn geheel herstel zou worden. De strijd in het Verre Oosten Na den val van Tsjapei hebben de Chineesche troepen thans sterke stellin gen bezet langs de rivier Soetsjan, ten Noord-Westen van Sjanghai. Mitrailleur nesten zijn aangelegd van waaruit zij de oevers van de Soetsjan onder vuur ne men en de Japanneezen beletten den rechteroever te bereiken. Twee Japan- sche pogingen om den stroom over te steken zijn mislukt door het mitrailleur- vuur der Chineezen, die vuurden uit de gebouwen, die gelegen zijn op den Zui delijken oever van de Soetsjan, o.m. uit spinnerijen, die een bastion van den eer sten rang vormen. De Japansche troepen doen nog steeds aanvallen op de opslagplaatsen in Tsja pei, waar 150 man van de 8ste divisie van Tsjiang Kai Sjek zich wanhopig verdedi gen. Deze Chineesche soldaten zijn de helden van den dag. Zij hebben de gele genheid hun door de buitenlandsche troepen geboden, om hun wapens neer te leggen en zich in de internationale nederzetting in veiligheid te brengen, af gewezen. Zij willen zich tot den laatsten man verdedigen en voor China sterven. Wel hebben de soldaten van dit Chinee sche bataljon den Britschen soldaten in de internationale nederzetting afscheids brieven aan hun gezinnen of geliefden overhandigd. De Britsche soldaten heb ben de brieven zorgvuldig gepost. ten groote menigte volgt van uit de COnc,essie de hardnekkige verdediging van dit bolwerk door de dappere Chmeezen. Het aantal dooden dat de gevechten bi; Sjanghai heeft gekost, moet ontzet tend zijn. De Japanneezen schatten het verlies der Chineesche troepen op meer dan 100.000 man aan dooden. (Wat erg overdreven lijkt.) Volgens de mededee- lingen uit Sjanghai kan het verlies der Japanners op 73,000 dooden en gewon den worden geschat. Chineesch generaal pleegt zelfmoord. Generaal Tajoe-Ja-Tsjoea, die zich verantwoordelijk achtte voor het verlies van Tatsjang, heeft de hand aan zichzelf geslagen. Zijn voortreffelijke verdediging van de stad had hem tot een nationalen held gemaakt. Japan wacht Chineesche vre- desvoorstellen al. De zegsman van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat op de verdrijving der Chineesche troepen uit het gebied van Sjanghai wel licht de neutralisatie van deze streek zal volgen, terwijl, indien China directe voorstellen tot vredesonderhandelingen doet, de Japansche regeering niet zal aarzelen besprekingen aan te gaan om de vijandelijkheden te doen beëindigen. De koning heeft gistermiddag Vander- velde, de leider der socialistische partij, de opdracht tot kabinetsvorming aange boden. Vandervelde heeft evenwel ge weigerd. Hij was van meening, dat zijn persoon de oplossing der crisis niet zou vergemakkelijken met het oog op zijn standpunt betreffende de internationale politiek, en omdat hij zijn vrijheid van handelen wilde voorbehouden. De koning heeft daarop den socialist, prof. De Man, die minister van finan ciën was in het afgetreden kabinet-Van Zeeland, bij zich ontboden en hem be last met de vorming eener nieuwe re geering. De Man heeft deze opdracht aanvaard. Hedenmorgen is hij zijn be sprekingen met verschillende politieke personen begonnen. Drie dooden bij mijnongeluk. Tengevolge van 'een mijngasexplosie in den schacht Renard te Denain, zijn drie mijnwerkers gedood, en vier ernstig gewond. Vijf andere mijnwerkers kon den naar hun woning vervoerd worden. Twee dooden bij spoorwegongeluk. Gistermiddag is te Nienhagen nabij Halberstadt een trein ontspoord. Twee locomotieven, een goederenwagen en een personenwagen vielen om. Twee spoorwegbeambten- kwamen om het le ven, 21 personen liepen kwetsuren op. Een onfortuinlijke wereldvlucht. De 32-jarige Britsch-Indische vlieger D. M. Nair is gisterochtend te Croydon opgestegen om via MarseilleDakar BraziliëNew York en Ierland ter eere van zijn volk den eersten tocht van een Indiër over den Atliantischen Oceaan heen en terug te maken. Bij Rouaan is de vlieger door nog onbekende oorzaak in aanraking gekomen met eenige hoo- ge boomen en te pletter gevallen. De machine is volkomen verwoest en de vlieger moet onmiddellijk dood zijn ge weest. EEN DORPSBURGEMEESTER DOOR MESSTEKEN GEDOOD, De burgemeester van het Roemeen- sche dorp Veresti is in tegenwoordig heid van een groote menigte gemeen tenaren door messteken gedood, even nadat hij een monument had onthuld van Duca, den Roemeenschen minis ter-president, die n 1933 door leden van de anti-semietische organisatie, de ijzeren garde, was vermoord. De burgemeester had in zijn toespraak leden der ijzeren garde de moordenaars genoemd. Twee broers trokken zich deze woorden erg aan en toen de bur gemeester zijn toespraak geëind gd had. vielen zij hem aan. Mèt messen brach ten zij hem doodelijke wonden toe. De daders zijn gearresteerd. EEN ONPLEIZIERIGE TREINREIS. De passagiers van een trein tusschen Serajewo en Mostar (Zuid-Slavië) zijn dank zij de tegenwoordigheid van geest van den machinist aan een vrijwel zeke ren dood ontsnapt. De trein reed door een gebied, dat ge heel was overstroomd. Tusschen de sta tion Grahovitsa en Dravenitsa had het water van de Neretva een stuk van den spoordijk weggeslagen, zoodat de rails volkomen in de lucht hingen. Het was reeds duister, doch desondanks zag de machinist nog juist op tijd het gevaar, en hij slaagde erin, zijn trein een paar meters voor het gevaarlijke punt tot stilstand te brengen. Óp hetzelfde oogenblik stortte de brug, die de trein zoo juist gepasseerd was, in, zoodat de passagiers geheel van de buitenwerled waren afgesloten. Achttien uur lang zaten de passagiers in den trein gevangen, temidden van het voortdurende wassende water. Het par lementslid dr. Vidanovitsj, dat tot de passagiers behoqrde, verklaarde later aan een journalist, dat het was alsof zij ten doode waren opgeschreven. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Overleden: P. J. Hubrechsen 63 j. geh. met G, Francooij, J, Sloover 69 j, geh. met M. Berger, A. C. A. L. Sorel '28 j. gen. met J. A. C. Schoolmeester, H. van den Brceke 34 j. geh. met A. E, L. Piel. Getrouwd: C. Onwijn 42 j. en M. van Belzen 37 j. Vlissingen. Van 2528 October. Ondertrouwd: H. J. van Voorst Vader en J" P; de Haan, 63 j. H. Meijer, 32 en M. M. Beun, 25 j. H. Geelen, 26 en S. Dattin, 19 j. Bevallen: M. J. Brackx, geb. Van de Kinderen, d. G. de Ridder, geb. Schets d- (V.C.) Oost- en West-Souburg, Van 2026 October. Ondertrouwd: J. de Vroe, 26 j. en J. J. de Pagter, 26 j. Bevallen: A. F, Leurgans, geb. Ver hoeven, z. J. Vader, geb. Bosschaart, z. Overleden: M. de Vrieze, weduwn. van J. van de Guchte. (Nbl.) Valsche bootkaartjes. De politie te Amsterdam heeft tien personen aangehouden verdacht van het vervaardigen of doen vervaardigen en verkoopen van valsche kaartjes voor de rondvaart-bootjes van de reederij Berg- mann. Negen van deze verdachten zijn schippers van deze bootjes. De tiende aangehoudene is degene, die opdracht voor het drukken van de valsche kaartjes gegeven had aan een kleinen drukker in de Jordaan. Deze laatste is al eenigen tijd in verzekerde bewaring voor het drukken van valsche toegangsbiljetten voor het Stadion en voor bioscopen, (N.K.C.) JUWELIER OP GERAFFINEERDE WIJZE BESTOLEN. Een juweliersfirma in het Noordeinde te Den Haag is gistermiddag het slacht offer geworden van een geraffineerde oplichterstruc, gepleegd door een onge veer 35-jar,ge onbekend gebleven vrouw, die het klaar speelde om er met een platinaring, bezet met 19 briljanten, ter waarde van f 1200 vandoor te gaan zonder dat het winkelpersoneel er iets van bemerkt had. Eerst een kwartier later werd de diefstal ontdekt, doch toen was de listige dievegge al lang gevlo gen. Het was circa 12 uur gistermiddag, toen een dame de juwelierswinkel bin nentrad en de verkoopster, die op dat moment alleen in den winkel was, mee deelde een ring of althans ee;i sieraad, te willen koopen. De vrouw, die er rus tig bij was gaan zitten, liet zich een groot aantal kostbare ringen en andere dure kunstvoorwerpen voorleggen, waarbij de verkoopster uiteraard een enkele maal haar klant alleen moest la ten om uit kasten en vitrines nieuwe sieraden te halen. De dame bleef ongeveer anderhalf uur in den winkel en zeide toen, dat er niets naar haar keuze bij was. Zij ver dween zonder iets gekocht te hebben. De verkoopster, die, nadat zij de be zoekster had uitgelaten, de voor den dag gehaalde sieraden weer wilde op bergen en daarbij ook het tableau met kostbare ringen van de tafel optilde, zag, dat een der ringen uit het tableau viel. Zij raapte den ring van den grond, bekeek hem en constateerde met groote schrik, dat deze valsch was. Er was geen andere mogelijkheid, dan dat de klant, die zoo juist den winkel had verlaten, in den tijd, dat zij daar vertoefde, kans had gezien een platina ring met 19 briljanten ter waarde van 1200 te verwisselen met een bijna waardelooze en gelijksoortig uitziend exemplaar, welke echter iets dunner was en uit het tableau viel, toen de ver koopster deze later van de tafel optilde. De juwelier heeft van deze diefstal aangifte gedaan bij de politie. Het te Rotterdam vermiste meisje. De bekende wichelroede loopster, me vrouw Klein-Sprokkelhorst uit Zeist, die de politie te Rotterdam belangloos haar medewerking heeft aangeboden bij het onderzoek naar het sinds Vrijdag voor twee weken uit de ouderlijke wo ning aan de Brielschelaan te Rotterdam verdwenen achtjarige Lijntje Huiser, heeft Donderdagmiddag samen met de politie een tocht in de omgeving van Rotterdam gemaakt, maar ook dit heeft geen aanknoopingspunten opgeleverd, zoodat de politie in deze zaak nog geen stap verder is. Naar aanleiding van de bekendmaking in het extra-politieblad zijn er nog tal- looze mededeelingen op het bureau Sandelingplein binnengekomen, maar geen enkele inlichting heeft nog ophel dering in deze duistere zaak gebracht. Inmiddels onderzoekt de politie nog steeds alle mededeelingen, die eenige steekhoudendheid schijnen te hebben. Het smokkeidrama bij Echt. Nader blijkt, dat bij het smokkei drama, dat zich Dinsdagavond aan de Maas nabij Echt (L.) heeft afgespeeld, en waarbij de Belg J. Houben is dood geschoten, een tweede Belg in de knie werd geschoten. Het is een zekere Verbaek uit Alden- eyk. Gisteren is hij door de mare chaussee te Maaseyk gehoord, waarbij hij de namen noemde van de vijftien Nederlanders, die bij het smokkelen aanwezig waren. Het zijn bewoners van Echt en omgeving. V. zal vermoedelijk in het ziekenhuis moeten worden opge nomen. Met motorsleepboot op stap, Zondagmiddag werd bij de rivierpo litie te Rotterdam aangifte gedaan, dat een in de Zalmhaven te Rotterdam lig gende motorsleepboot van zekeren H. verdwenen was. Onmiddellijk is een on derzoek ingesteld en toen kwam vast te staan, dat in Hen nacht van Zaterdag on Zondag omstreeks 1 uur de motor sleepboot de sluizen te Gouda was ge passeerd en in de richting Amsterdam was verdwenen. De rivierpolitie heeft in samenwerking met de Amsterdamsche politie de boot opgespoord, en tevens aangehouden den 52-jarigen Amsterdam mer P. B„ Eenige dagen later is ook een tweede 'man, de 37-jarige schipper J. J. B, uit Amsterdam, aangehouden. Boot en aangehoudenen zijn op trans port gesteld naar Rotterdam, waar uit een verhoor kwam vast te staan dat P. B. vroeger eigenaar van de boot was ge weest. Deze was evenwel gerechtelijk verkocht, waarmede P.B. het heelemaal niet eens was. Hij bestreed dan ook het eigendomsrecht van den tegenwoor- digen bezitter, waarom hij kort en goed het schip zich weer maar had toege- eigend. De motorsleepboot is aan den recht- matigen eigenaar 'teruggegeven. Tegen beide Amsterdammers is proces ver baal opgemaakt. m Moeder komt nu I mijn SANOSTOL7 Volwaardig met fcisschen sinaasappelsmaak Vergiftige mossel gegeten. Het zevenjar g zoontje van den heer1 V. te S C h ij n d e 1, is door het 1 F"-1.40 PER FLACON* IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJEN eten van een vergiftige mossel over- (Ingez. Med.). leden. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Rotterdam: 1 doode. Gistermorgen is de 70-jarige mevf J, J, KloosterSnyders, toen een file voor de gesloten hekken van de Wil lemsbrug wachtte, in de Oranjeboom straat te Rotterdam tusschen de rijen wachtende auto's doorgeloopen. zon der te letten op de tram. Het gevolg v/as dat zij werd gegrepen door den motorwagen van lijn 3. De oude dame werd tegen den grond geslingerd en bleef bewusteloos l ggen. Naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd, bleek zij bij aankomst aldaar reeds te zijn overleden. KERK EN SCHOOL. Benoemd tol onderwijzeres aan de neutrale Fröbelschool te Vlissingen mej. Kath, J. Dekker te Westkapelle. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorloopig machin'sten-diploma de heer W. Boone te Oostkapel- 1 e, leerling van den cursus ter op leiding van Scheepswerktuigkunaigen, verbonden aan de Ambachtsschool te Middelburg. A.s. Zondag herdenkt ds. H. A. v. M'nnen te 's-Gravenzande den daö waarop hij zich voor 40 jaar aan deze gemeente verbond. Ds. Van Minnen werd 1 Oct. 1866 te Tholen geboren, waar zijn vader pre dikant was. In 1892 aan.vaardde de jubilaris zijn ambt bij de Geref. Kerk van Zaamslag. 31 Oct. 1892 verbond ds, v. Minnen zich aan zijn tegenwoordige gemeente. Ds. F. V. J. Japchen, Ned. Herv, predikant te Waarder (Z.H.) herdenkt Woensdag 10 Nov. a.s. den dag waar op hij voor 25 jaar het predikambt aan vaardde. De jubilaris werd op 10 Nov. 1912 te Waarde in zijn ambt bevestigd. In 1916 vertrok hij naar Aalst; in 1921 ging hij naar Hei- en Boeicop. In 1925 werd hij predikant te Kockengen, wel ke hij in 1927 met Maartensdijk (U.) verwisselde. Sedert 10 April 1932 is de jubilaris in zijn tegenwoordige ge meente. Ned. Herv, Kerk, Ds. W. G. v. d. Lecq te Kantens (Gr.) heeft bedankt voor het beroep naar Re- tranchement. Geref, Gem. Ds. P. Honkoop te 's Gravenhage heeft bedankt voor het beroep naar Aagtekerke-Oostkapelle. De Najaars-Hengstenkeuring in Zeeland. KATTENDIJKE. Ingeschreven 49, waar van 17 dertigmaanders. Van de 22 oude re hengsten zijn 5 uit België ingevoerd, van welke laatste slechts een tweetal het goedkeuringsmerk verkregen. Afwe zig bleven 8 hengsten, terwijl de volgen de werden goedgekeurd: Kees van Biezelinge 78054, door Cer tain van Lamswaarde, van P. Scheele- de Putter te Biezelinge; Frits 78795, door Manola's Karei, van J. van 't West- einde-Vermue te Nieuwdorp; Keurvorst van Kruiningen 77928, door Certain van Lamswaarde, van M. Vermue te Lewe- dorp; Kovacs van Kruiningen K 1786, door Certain van Lamswaarde, van M. Vermue voornoemd; Cervantes K 1787, door Lion K 1512, van Joh. Wagenaar Iz. te Kloetinge; Clairon K 1733, door Karei van Hengstdijk, van A. van Strien te Wolphaartsdijk; Albert K 1741, door Bienvenu du Try, van J. Maljaars Jzn. te Oostkapelle; Aria's Clairon K 1740, door Clairon de la Lys, van Adr. de Buck te Grijpskerke en C. Mesu te N. en St. Joosland; Neptunis K 1735, door Certain van Lamswaarde, van M. Vermue voor noemd; Jupiter du Grand Stoquy K 1768, door Avenir d'Herse, van J. Thorenaar te 's-Heer Hendrikskinderen; Clairon van Hoek K 1714, door Clairon de la Lys, van Gebr. Verdonk te Nieuwdorp; Carlo van 't Kerkje K 1728, door Mayeur de Gaasbeek van H.V. „ZuidBeveland", Waarde; Bloc de Silly K 1709, door Bloc des Prés, van Thorenaar voornoemd; Carlo van Schelpkreek K 1737, door Ma nola's Karei, van P. Vermue Jaczn. te Kloetinge; Avenir K 1663, door Certain van Lamswaarde, van M. Vermue voor noemd; Joli van Frederica K 1594, door Certain van Lamswaarde, van Mij. „De Wilhelminapolder" te Wilhelminadorp; Ardeur van Frederica K 1683, door Cer tain van Lamswaarde, van J. v. 't West- einde-Vermue te Nieuwdorp; Jan K 1610, door Tsjaka, van H.V. „Noord-Beveland" te Kortgene; Dirk K 1611, door Frans 714, van H.V. „Zuid-Beveland" voorn.; Dessert van Waarde K 1631, door Cer tain van Lamswaarde, van J. Louwerse Mzn. te Serooskerke; Udo K 1597, door Victorieux, van Anth. Luijk te Kapelle; Floran de Rustique K 1616, door Rus- tique de la Barrièrre, van P. de Kam te Westkapelle; Certain van Lamswaar de K 1429, door Frans 714, van H.V. „Zuid-Beveland" voornoemd; Franco K 1395, door Frans 714, van Jac. Lange- beke te Heinkenszand, en Robert K 1300, door Joubert, van Luijk voornoemd. Ge toond de voor 5 jaar goedgekeurden Ka- rel van Hengstdijk KI517, door Mon Gros de Mon Souhait, van mr. M. C. v. d. Minne te Middelburg. De hengsten Joli, Jan, Dirk, Dessert van Waarde, Udo, Floran de Rustique, Certain van Lamswaarde, Franco en Robert, werden allen goedgekeurd t/m 1942. Voor de premiekeuring verwijzen wij naar het volgend nummer. AFLOOP VERKOOPING. Bij de Donderdag ten overstaan van notaris W. Hamelynck in hotel „de Ko renbeurs" (fam. v. d. Bulck) te 's H e e- r e n h oe k gehouden openbare verkoo- ping werden ten verzoeke van de R.K. kerk te Goes, verkocht: 5.48.60 ha weiland en moesgrond te 's Heerenhoek in den polder van Borsse- Ie (Noordhoek) aan den Borsselschen- dijk en wel: 00.72.00.ha. moesgrond voor f 2476.80. Kooper G. M'oison en J. Martens te 's Heerenhoek, 1.59.98 ha weiland voor f 4177.44. Kooper G. Moison, voornoemd, 1.86.72 ha weiland voor f 4875.63., Kooper J, Martens, voornoemd, 1.29.90 ha weiland voor f 3392.05. Kooper C. Geus te 's Heerenhoek. Notaris E. C, van Dissel heeft Donderdag' ten verzoeke van de familie C. de Jonge in het café van den heer J. Poley te Wolphaartsdijk publiek ver kocht: 1. een woonhuis met schuurtje, erf en tuin onder W olphaartsd ij k (Oud- Sabbinge) a/h Stob C 120, groot 3 a 80 ca. Kooper P, A. Seghers te Oud-Sabbin- ge voor f 1360, 2. een perceel tuingrond nabij perc, 1, groot 5 a 97 ca. 3. een perceel tuingrond achter perc, 2, groot 4 86 ca. De perc, 2 en 3 toegewezen aan L. Th. Huibrechtse te Oud-Sabbinge voor resp, f 283 en f 183. Donderdag werd t'e Ellewouts- dijk in het café Verheijke, ten over staan van notaris J. C. Kram, in het openbaar verkocht, een huis met schuurtje, erf en tuin en zijkantweg aan de Kapellestraat B4te Ellewouts- d ij k, groot 4 a 33 ca, voor Hé som van f 305. MARKTBERICHTEN. Goes, 28 Oct, Veilings ver eenigïng „Zuid-Beveland". Groote veiling. Zure Kroetappels f 0.70, Zure Bellefleuren (val) f 3.10, per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten extra 1217, idem A 1216, idem B 9 12, idem C 79, Zure Bellefleuren A 8 9, idem B 610, idem C 56.10, Ster appels extra 11, idem A 911, idem B 78, idem C 56, Lady Henniker extra 7, idem A 9, idem B 8, idem C 5, Pres. van Engeland 68, Court Pendu 24, Fr. Goudreinetten 39, Cox Oranje Pippin 16, Bismarck 5, Laxton Superbe 8, Zoete Ermgaarde 27, idem Campag- ner 25, idem Bellefleuren 24, Kroet en val appels 0.503, per 100 kg. Peren. Comtesse de Paris extra 18 20, idem A 17, idem B 1014, Beurré Alex. Lucas 24, idem A 1822, Joden- peren extra 12, idem A 1112, idem B 910, Winterbergamotten extra 8, idem A 68, idem B 5, idem C 45, Gieser Wildeman extra 10, idem A 9, idem B 7, Le Lectier 1416, Triumph de Jodoigne 8, Br. Clairgeau 14, Joseph de Malines 412, Nouv. Poiteau 612, Le Curé 4, Bruine Chaumonltel 47, Bezy van Schonauwen 10, Beurré Six 613, Pondsperen 37, St. Remy 26, Bre- derode 38, Kleiperen 27, Winter- louwtjes 37, idem Suikerijen 24, Kweepeeren 11, Kroet en valperen 0.50 5, per 100 kg. Diversen: Black Alicante 1620, Mis pels 36, Tomaten 1013, per 100 kg, Honing 0.35, per flacon, Hazen 1.73 2,10, Fazanten 0.570.62, Patrijzen 0.31, per stuk. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent: A. CORNELIS.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3