LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. RECHTSZAKEN. GEMENGD NIEUWS. Gruwelen. FRANKRIJK. DANTZIG. DUITSCHLAND. POLEN. ITALIË. JAPAN VER. STATEN, AUSTRALIA Nazi-propaganda op Nieuw Luinea. PALESTINA. j. Mr- v<; De Soaansche burgeroorlog. BRITSCH SCHIP DOOR SPAANSCHEN TREILER BESCHOTEN Een Britsch stoomschip is gistermor- gen door een treiler der Spaansche op- standelingen beschoten. Het radiosta- tion Lands End deelt mede, van het Fransche tankschip „Scheherazade het volgende bericht te hebben opgevangen, j geadresseerd aan ieder Britsch oorlogs- schip: „van het Britsche s.s. „Stanray": een rechtsche treiler heeft schoten op ons gelost en ons op 314 mijl afstand van Aviles aangehouden' Aviles is een kleine haven nabij Gijon. De „Stanray" is een schip van 880 ton, thuis behoorende te Londen. Een Britsche torpedojager is de „Stanray hulp gaan verleenen. De aanval op de Fransche schepen. Het onderzoek naar de nationaliteit der vliegtuigen, die in de Middelland- sche zee een Fransch vrachtschip en een Fransch marinevaartuig hebben aangevallen, heeft nog geen nauwkeu rige resultaten opgeleverd. Derhalve heeft de Fransche regeering zoowel bij de regeering te Valencia als bij de autoriteiten te Salamanca krachtig te gen de aanslagen geprotesteerd en waar borgen voor de veiligheid van schepen en vliegtuigen der Air France geëischt. Foto's der vliegtuigen zijn naar Valen cia en Burgos gezonden om vergissin gen onmogelijk te maken. De strijd in het Verre Oosten Er worden thans bijzonderheden ge meld over de Japansche successen bij Sjanghai: gruwelijke. De strijd zou zoo bloedig geweest zijn, dat tienduizenden lijken op het slagveld kwamen te liggen. Hartverscheurende tooneelen speelden zich af in de wijk Tsappei, welke een be volking van een paar millioen telde, meest arme li«den. Over een opper vlakte van tientallen vierkante kilome ters werd deze wijk in brand geschoten. De Japansche vliegers hebben zich zelfs niet ontzien, om vluchtende vrouwen en kinderen met hun bommen en uit hun mitrailleurs te bestoken. Groote drom men vluchtelingen poogden de interna tionale concessie binnen te komen.dui zenden hunner moesten echter worden teruggewezen. Verschrikkelijke toonee len speelden zich daarbij af. De ellen de der getroffen bevolking is niet te beschrijven. Een meesterlijke Chineesche terugtocht? Buitenlandsche militaire waarnemers te Sjanghai prijzen den Chineeschen te rugtocht uit Tsjapei en Kiang Wan, wel ke zij een hachelijke manoeuvre noemen, welke op meesterlijke wijze is ten uit voer gelegd. Het gros van het Chineesche leger heeft thans stellingen betrokken langs de Soetsjau-kreek, ten W. van Sjanghai. De Chineezen en Japanneezen staan thans bij de spoorbrug over de kreek vlak tegenover elkander. Men ver wacht dat de Chineezen deze brug zul len in de lucht laten vliegen, zoodra de Japanneezen zullen probeeren er over te trekken. Naar het heet zou de nieu we verdedigingslinie van te voren vol ledig ingericht en ontzaglijk versterkt zijn. Japan neemt niet deel aan de negen-mogendheden-conlerentie Zooals tje verwachten was, heeft het Japansche kabinet de uitnoo- diging tot deelneming aan de te Brussel te houden Negen-mogendhedenconfe- rentie van de hand gewezen. De Japan sche minister van buitenlandsche za ken Hirota heeft dit besluit gemotiveerd met een uitvoerige uiteenzetting, waar in de Chineesche regeering voor de zooveelste maal van kwade trouw, com munistische sympathieën en wat dies meer zij beschuldigd wordt. BALDUR VON SCHIRACH TE PARIJS. De Duitsche jeugdle'der Baldur von Schir/ich is te Parijs voor een drie- daagsch particulier bezoek aangeko men. Vergezeld van den voorzitter van den Fransch en bond van oud-strijders, Pichot, bracht hij gisteren een bezoek aan de wereldtentoonstelling. Baldur von Sch'r.ach noodigde namens de Duitsche jeugd duizend zoons van Fran sche oud-strijders uit een bezoek aan Duitschland te brengen. De afgezanten der Fransche jeugd, zoo zeide hij, wil ik ontvangen als behoorden zij tot de Duitsche jeugd. Een goede verstand houding tusschen beide volkeren 's noodzakelijk. De blinde afgevaardigde Scapini, die voorzitter is van het comité Frankrijk- Du tschland, antwoordde, dat deze uit- noodiging in Frankrijk vriendschappe lijke en hartelijke sympathieën zal op wekken. „VERBODEN TOEGANG VOOR JODEN". a hebben bepaald op welke dagen ?ej,w.ee Joden de gemeentelijke oarthuizen kunnen bezoeken, heeft de nationaal-socialistische partij een op- gericht tot de leden van den bond jan hotei. en café-eigenaren om Joden een toeéang tot hun zaken te verbieden. Een hoteleigenaar heeft reeds een op schrift aangebracht waarop staat geschre ven dat geen Joden worden toegelaten. Spoedig zijn gisterenavond verschillende andere restaurants er toe overgegaan j bordjes aan te brengen met het opschrift „Verboden toegang voor Joden". HITLERJEUGD NAAR SPANJE. Hitler-jongens en -meisjes te Nordhau- sen, in den Harz, leeren op het oogen- j blik Spaansch. In het begin van het vol gende jaar zullen zij een „Kraft durch ,Freude"-tocht naar Spanje maken. Twee vliegtuigen legen elkaar gebotst. Gistermiddag zijn boven het vl egveld Tempelhof te Berlijn twee vliegtuigen tegen elkaar gebotst en omlaag gestort. Het ongeluk geschiedde terwijl een toe stel van den meteorologischen dienst en een sportvliegtuig zich gereed maakten te landen. Men vermoedt, dat de bestuurders door de zon verbl nd werden. Een der piloten is om het le ven gekomen. Van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard. De vroegere hoofdredacteur van het „Berl'ner Tageblatt" Theodor Wolff, is bij beschikking van den rijksm nister van binnenlvidsche zaken van de Duit sche nationaliteit vervallen verklaard. Zijn vermogen is in beslag genomen. Wolff, d e thans in net buitenland ver toeft, was bekend door zijn artikelen over de buitenlandsche politiek; hij is 69 jaar oud. Nog zesenzestig anderen zijn van de Duitsche nationaliteit vervallen ver klaard onder we de in Oostenrijk ge boren graaf Arco Auf Valley, bekend om zijn liberale denkbeelden. Antisemietische relletjes. Antisemietische incidenten hebben hebben zich voorgedaan aan de poly technische schooi te Lwow, waar vijf Joodsche studenten gewond zijn en te Wilna, waar de ruiten van verscheide ne Joodsche winkels werden vernield. In de streek van Koejawy wordt een „Jodenlooze week" gehouden: de na tionalisten zijn voornemens voor alle winkels van Joodsche eigenaars de wacht te betrekken. De advocatenver- eeniging te Lodz heeft in haar statuten de „Ariërparagraaf" ingevoerd. EEN REDE VAN MUSSOLINI. Duitschland moet zijn koloniën terug hebben. In een rede ter gelegenheid van den vijftienden verjaardag van den op- marsch naar Rome verklaarde Mussoli ni vanmorgen, na te hebben herinnerd aan de gebeurtenissen der afgeloopen vijftien jaren, dat „het fascistische régi me steeds meer één is met het Italiaan- sche volk, het nieuwe en sterke Italiaan- sche volk, waarmede een gewapend con flict voor wien ook uiterst gevaarlijk zou zijn". De Duce sprak zijn vreugde uit over de komst der Duitsche gasten. Hun aan wezigheid zeide hij, beteekent, dat zich naast de politieke as een steeds nauwe re solidariteit tusschen Duitschland en Italië ontwikkelt en een steeds reëelere vriendschap tusschen de beide volken. Kameraden, zoo vervolgde spr., in welk teeken willen wij het zestiende fascisti sche jaar inzetten? Dit teeken is ver vat in dit simpele woord vrede. Van dit woord hebben de „blatende schapen" van de reactionnaire democratieën ge bruik en misbruik gemaakt. Doch wan neer dit woord van onze lippen vloeit, heeft het zijn volle plechtige en men- schelijke beteekenis. Opdat echter de vrede duurzaam en vruchtdragend zij, is het noodig dat het bolsjewisme uit Euro pa wordt verdreven. Dan is het tevens noodig dat bepaalde belachelijke en onzinnige bepalingen der vredesverdragen herzien worden. En dan is het tenslotte noodig, „dat een groot volk als het Duitsche opnieuw de plaats krijgt, die het toekomt, en die het onder de Afrikaan se h e zon innam. Tenslotte is het noodzakelijk, dat Italië met rust gelaten wordt, want het heeft zijn rijk gescha pen met zijn bloed en met eigen midde len, zonder te raken aan een vierkanten meter van de rijken van anderen. STREICHER BIJ MUSSOLINI. In aansluiting op een ontvangst der Duitsche delegatie onder leiding van u olf Hess, heeft Mussolini heden den eruc en Joden-hater Julius Streicher ontvangen, met wien hij naar het DN:B meldt, een „langdurige h a r t e 1 ij k e" bespreking had. TREIN RIJDT OP JArAW* MENSCHENMENIGTE IN. 22 dooden. Een electrische trein is tusschen Ka- nagawa en Yokohama op een menschen- menigte ingereden, die zich op den spoorweg had begeven om een vertrek- kenden troepentrein toe te juichen. Twee en twintig personen werden op slag gedood terwijl tientallen andere ernstige verwondingen opliepen. Elf dooden bij mijnramp in Alaska. Uit Anchorage in. Alaska wordt ge meld, dat ten gevolge van een ontplof- I fing in een kolenmijn elf arbeiders om het leven zijn gekomen; drie slachtof fers worden-nog vermist. tat*. -V.-f'! 'i Een door de autoriteiten van Britsch Nieuw Guinea ingesteld onderzoek nhar „nazi-propaganda" onder de inlandsche bevolking van dit mandaatsgebied, heeft aan het licht gebracht, dat het persoon- j lijk enthousiasme van Duitsche zende- lingen wellicht evenveel schuld draagt aan deze propaganda als de werkelijk georganiseerde actie. Men acht het bewezen, dat de in dit j opzicht geuite beschuldigingen tegen ka- j tholieke missionnarissen ongegrond zijn. Echter wordt verklaard, dat de jonge zendelingen uit Duitschland, die zich bij de Luthersche zending op Nieuw Guinea aansluiten, nationaal-socialistische pro paganda onder de aan hen toevertrouw de schoolkinderen gemaakt hebben. Kolonisten in de buurt van Luthersche zendingsposten hebben verklaard, dat de nieuw-aangekomen zendelingen, en zelfs eenigen van de ouderen, die met verlof in Duitschland waren geweest, rondge bazuind hadden, dat Duitschland het be heer over Nieuw-Guinea sp'oedig zou overnemen en aanraadden de Duitsche taal te leeren ter voorbereiding van deze wijziging. Kleine kinderen in enkele dorpen be gonnen spelenderwijs den nazi-groet en den roep „Heil Hitier" te gebruiken. Men zag de swastika verschijnen op vlaggetjes, vastgeklemd in uit palmhout opgetrokken wanden der hutten, en in landsche onderwijzers van de zending gaven op verrassende wijze blijk van hun kennis der „verdiensten" van Hitier. Meer dan eens kwamen berichten bin nen, dat inlandsche werkkrachten open lijk zouden hebben verklaard, dat hun 'Australische werkgevers niet hun wer kelijke meesters waren. Zoodra de overheid vernomen had wat gaande was, werd een brief geschre ven aan den leider der Luthersche zen ding te Fischhafen, waarin diens aan dacht op de verschijnselen gevestigd werd. Dit schrijven had de gewenschte uitwerking: de propaganda stierf uit. De overheid wacht thans af of de beweging weer opleeft. Toen Australië 't beheer over Duitsch Nieuw Guinea op zich nam na den we reldoorlog, werden de Duitsche zende lingen zooveel mogelijk vervangen door die van andere nationaliteiten. Op den herhaalden aandrang van mgr. Newton, den Anglikaanschen bisschop van Nieuw Guinea, werd dit besluit echter eenige jaren later ingetrokken. Indien de propaganda herleeft, zou den, zoo zegt men, de voorwaarden ech ter opnieuw gesteld kunnen worden. Brand in het Balfourbosch. In het Balfourbosch op de heuvels van Nazareth is gisteren een geweldige brand uitgebroken, Men veronderstelt, dat de brand moedwillig is gesticht. Door den krachtigen wind aangewak kerd werd het geheele Balfourbosch, waarin ongeveer een half millioen pijn- boomen staan, door den brand bedreigd. Men slaagde er gisteravond evenwel in den brand te blusschen. Niettemin wa ren toen reeds duizenden boomen een prooi der vlammen geworden. DE VERJAARDAG VAN DEN OPMARSCK NAAR ROME. Bijlbundel en haakkruis. Uit Rome wordt gemeld: De vijftien de verjaardag van den fasqistiscben op- marsch naar Rome (welke Mussol ni op 't gestoelte hielp) wordt vandaag ge vierd in het teeken van de vereeni- ging van haakkruis en bijlbundel. De stad is met talrijke. Italiaansche vlag gen versierd, doch in verband met de aanwez gheid te Rome van een offici- eele delegatie uit Duitschland, w.aaien tevens van de openbare gebouwen tal van haakkruisvlaggen. Ook ziet men guirlandes, bestaande uit afwisselend Italiaansche en Du'tsche vlaggetje,?; TROEBELEN IN FRANSCH MAROKKO. Sinds een'ge dagen komen telkens troebelen voor in Fransch Marokko. Ontevreden Arabieren zijn er de aan stichters van. Gisteren is het heel bar geweest te Port Lyautey, waar een betooging in een soort veldslag met de politie ont aardde. Er zijn daarbij ettelijke doojJen en gewonden gevallen. Naar het schijnt, zou Mohamed D - oeri, de voornaamste agitator, een groothandelaar in Port Lyautey), den eed hebben afgelegd, dat hij zich zfro noodig zou ruïneeren, maar dat hi*'zou blijven betoogen. Hij zou de betoogers v,an wie het meerendeel n'et in Port Lyautey thuis hoort, hebben betaald. Men vermoedt intusschen, dat ook hier Italiaansche agenten de hand iin het spel hebben. BOTERNOTEERING. De Leeuwarder commissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vast gesteld op f 1.08 per kg (vorige week VERPLEGER STAAT TERECHT WEGENS ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENNEESKUNDE. Een tragisch geval. Gisteren heeft de kantonrechter plaatsvervanger te Haarlem de zaak be handeld tegen een 34-iarigen broeder van de ziekeninrichting „Joannes de Deo" verdacht van het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunde. Het be trof hier een geval van een 2-jarig meisje, dat in het begin der maand Augustus een kraaltje in het oor had gekregen. De ouders gingen naar een dokter en deze behandelde het kind. Hij poogde het kraaltje uit het oor te halen maar het kind zat niet stil en daar om heeft hij het naar de ziekeninrich ting gezonden. Het was Zondag en een arts was niet aanwezig. Daarom werd het kind door verdachte behandeld met de hulp van een anderen broeder. Er is wat lauw water in het oor gedaan en met een tang is getracht het kraaltje te verwijderen. Het lukte echter niet en het oor begon te bloeden. Den volgen den dag heeft een chirurg een operatie verricht, aanvankelijk met succes, doch een dag later overleed het kind. Als getuige deskundige werd gehoord dr. Eysvogel, neus-, keel- en oorspeci alist, die verklaarde dat hier de grens tusschen geoorloofd en ongeoorloofde handelingen niet is te trekken. Door verplegers en verpleegsters moeten in ieder ziekenhuis zekere medische han delingen worden verricht als het geven van injecties enz. Anders zou geen en kel ziekenhuis kunnen bestaan daar het onmogelijk is voor de artsen alle kleine werkzaamheden te vjeri-ichten. Voorts kon de broeder niet voorzien, welke de tragische afloop zou zijn. In zijn requisitoir merkte de ambte naar van het O. M. op, dat de doodsoor zaak volgens de sectie van dr. Hulst niet met zekerheid is vast te stellen. Trou wens „dood door schuld" is verdachte niet ten laste gelegd. Volgens spreker stond echter vast, dat verdachte onbe voegd de geneeskunde heeft uitgeoefend NAGEKOMEN BERICHT. Onderscheiding. Bij K.B. is verleend de eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nas- sau, in brons, aan C. W. Koppejan, te Vlissingen, sluismeester-dijkwachter van den polder Walcheren, f 1.02). Inbraak in een gemeentehuis. De burgemeester der gemeente Oter- leek nabij Alkmaar maakt be kend, dat zeer vermoedelijk in den nacht van Zondag op Maandag, is in gebroken in het gemeentehuis van deze gemeente, waarbij uit de brandkast de ambtsketen van den burgemeester en een bedrag van f 124 is ontvreemd. De dader moet gebrü k gemaakt hebben van den sleutel van de brandkast", die in een kast verborgen was. Het ge meentehuis moet hij met een valschen sleutel hebben geopnd. De rijkspolitie heeft een onderzoek ingesteld, doch tot heden zonder re sultaat, waarom de burgemeester op sporing van den dader verzoekt. Zoo mogelijk met inbeslagneming van het ontvreemde. DE INBRAAK IN HET TANDHEEL KUNDIGE INSTITUUT TE UTRECHT. Een aanhouding te Amsterdam In samenwerking met de recherche te Amsterdam heeft de Utrechtsche re cherche een ongeveer 50-jarigen Am- sterdamschen opkooper aangehouden, die bij een goudsmid n de hoofdstad een klomp goud trachtte te verkoopen. Het vermoeden bestaat, dat dit goud afkomstig is van de inbraak, welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl, is gepleegd in het tandheelkundige 'n- stituut van de rijksuniyersiteit te Utrecht aan den Jutphaaschen weg al daar, waarbij voor een waarde van eenige duizenden guldens aan goud, toebehoorend aan studenten in de tand heelkunde, werd gestolen. Het onderzoek van de pol tie wordt met kracht voortgezet. Meisje over boord gevallen en verdronken. Gistermiddag is het 15-jarig meisje M. Broekmeulen in den vaargeul van het Keteldiep op het IJsselmeer, ongeveer tien a twaalf km- buiten de Ketel uit een tjalk gevallen en verdronken, Hoe het ongeluk zich heeft voorgedaan is niet bekend. De vader heeft nog pogingen gedaan om het meisje te redden doch deze faalden evenwel. Man door trein overreden en omgekomen. Gisteravond is een ongeveer dertig jarige man tusschen Santpoort en Bloe- mendaal door een trein overreden en omgekomen. De bestuurder van den trein had op zijn weg van Santpoort naar Bloemendaal een schok gevoeld. Toen hij Bloemendaal had bereikt, stel de hij de chef van het station van een en ander op de hoogte. Deze heeft daar op een onderzoek doen instellen, waar bij men drie honderd meter ten Noor den van Bloemendaal op de spoorbaan het deerlijk verminkte lijk van den on gelukkige aantrof. Duitsch vliegtuig in Limburg geland en weer opgestegen. Woensdagmiddag is onder Grubben- vorst, ter hoogte van wachtpost 65 aan de spoorbaan VenloNijmegen, een Duitsch vliegtuig op een weiland geland. De bestuurder, die alleen in het vliegtuig zat, verklaarde aan enkele landbouwers, dat hij den koers was kwijt geraakt. Voordat de politie ter plaatse aanwezig kon zijn, was de Duitscher weer opge stegen. De autoriteiten in Den Haag zijn van het gebeurde in kennis gesteld. („N. R. C.") Doodelijk ongeluk bij electriciteits- we,rkzaamheden. De 47-jarige bedrijfsleider van de elec trische centrale der Ned.-Indische Gas- Mij te Langsa (Sumatra) de heer Th. J. E. Euwe, is bij het doen van metingen in een transformatorhuisje van het hos pitaal te Kwala-Simpang door de hoog spanning getroffen en omgekomen. Het slachtoffer is een neef van den Nederlandschen wereldkampioen scha ken.. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Budel: 1 doode. De 26-jarige W. v. G. uit Geldrop die Maandagnacht toen hij per motor uit België naar huis terugkeerde, bij Budel in botsing kwam met een wielrijder, is in het ziekenhuis te Weert aan de ge volgen van dit ongeval overleden, Almelo: 1 doode Gistermiddag is het zevenjarig zoontje van de familie S. op den weg van Alme lo naar Ootmarsum door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Den chauf feur treft geen schuld, daar het kind plotseling den weg is overgestoken. Daar verdachte echter niet uit winstbe jag heeft gehandeld eischte de ambte naar slechts een boete van 40 subs, twintig dagen hechtenis. De kanton rechter zal over veertien dagen schrif telijk vonnis wijzen. MARKTBERICHTEN, Middelburg, 28 Oct, Aange voerd door Walcherpche boerinnen (officieele prijsnoteering): boter f 0,78 Ya eieren f 5.75; poelje f 4,50; eendeieren f 5. Aangevoerd door handelaren: boter f 0,7814; eieren f 5,75; poelje f 4. Pjartïcul ere prijs van den Markt- zetter van de Z. L, M.: boter t 0,86; eieren f 6,75; poelje f 5,50; eendeieren f 6. Particuliere prijs van de Middelburg- sche handel: boter f 0,86; eieren f 6,35; poelje f 4,30; eendeieren f 4,80. Belasting inbegrepen. Middelburg, 28 Oct. Op de eierveiling waren heden aangevoerd: 10,000 stuks. Witte kipeieren: 4446 kg f 3,18—3,32; 46—48 kg f 3,30—3,41; 48—50 kg f 3,53—3,63; 50—52 kg f 3,78; 5860 kg f 5,56; 60—62 kg f 5,55 5,68; 6264 kg f 5,665,70; bruine 60 —62 kg f 5,75; 62—64 kg f 5,87. Eendeneieren f 4. Middelburg, 28 Oct. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Schokkers f 1617,50; kle'ne groene erwten f 9,7510,50; ongelezen witte boonen f 1218; gelezen witte boonen f 1920; l.ange bruine boonen f 912; ronde bruine boonen f 1012; gelezen ronde bruine boonen f 1314. Goes, 27 Oct. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Black Alicante 15 '21, per 100 kg. Groenten. Perfectboonen 17, Dubb- Princessenboonen 16, Groene Boonen 9, Spinazie 57, Tomaten 1012, Spruiten 814, Breekpeen 13.20, Uien 25, Prei 4, Groene Savoye kool 35, Gele idem 23, Roode kool 34, Witte kool 1.50, Chin. Spitskool 1, Boerenkool 1.50, Aardappels 0.801.50, per 100 kg, Bloemkool 1.5012, Kropsla 1.202, Andijvie (breedblad) 0.601.10, idem (krul) 0.801, Komkommers 1.50, Knol selderij 2.60, per 100 stuks, Rapen 24, Kroten 5, Rammenas 1, Radijs 0.60, Wor telen 6, per 100 bos, Wild; Hazen 1,24 1.30 per stuk. K a p e 11 e, 27 Oct. Veilingsvereeni- ging' „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Zure Kroetappels 0.90 Zoete Kroetappels 0.500.85 per 100 kg Kleine veiling. Appels; Goudreinette 515, Sterappels 412, Zure Bellefleur 2814, Dubb. Bellefleur 4814, Notaris appels 510, Present v. Luntereft 412, Rembour Mortier 36, Court Pendu 2 6, Hondsmuil 25, Lunterse Pipping 114414, Lanes Prins Albert 25, Bou- manreinette 214514, Gron. Kroon 814, Ontario 314514, Fransche reinetta 6 9, Jonathan 4147, Jacq. Lebel 34, Zoete Ermgaard 39, Tuinzoet 38, Campagne zoet 1146, Hollandszoet 2- 4, per 100 kg. Peren: Comtesse de Paris 920, Zwijn- drechlsche Wijnpeer 515, Jodenperen 39, Josephine de Malines 81411, Wintersuikerij 3514, Winterbergamot- te 4514, Groene Chaumontel 714, Sou venir de Vacheur 38, Beurré Alex. Lucas 820 idem Clairgeau 617, Pondsperen 2514, Gieser Wildeman 3 814. Kleiperen 2714, Brederode 5 714. Diversen- Blauwe druiven 1322, Bra men 1618, Frambozen 1939 Mis pels 37, Tomaten 1119, al'es per 100 kg. Groenten Uien 24. Witlof 512. Soruiten 1016. Savoye kool 4.304.70 Wit+e koo' 1.802.80, alles per 100 kg. Bloemkool 2—814, Kropsla 0.801 An dijvie 0.601.10 per 100 stuks Kipeie ren 4.50, per 100 stuks.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3