INGEZONDEN STUKKEN. KUNST EN WETENSCHAP. LANDBOUW. 23 g2—g4l! bereidt damevangst voor door Kg2 en Pf3, terwijl thans Pf6 niet spelen kan en dus niet zoo noodig ruimte voor de da me zou kunnen maken, bijv. Dh3:, Td3, Dh4, Kg2, enz. als bij tooverslag zijn de bordjes verhangen. Grandioos spel van den uitdager. 23 Pa5c6 Pe5 moet zonder verwijl onschadelijk worden gemaakt en daar de tekstzet de eenige mogelijkheid daartoe biedt, moet zwart jammerlijk een stuk verliezen. 24 Kglg2 Pc6Xe5 gedwongen, wegens de dreiging Pf3, doch nu gaat Pf6 verloren. 25 d4Xe5 Pf6—h5 Een wanhopige poging om in troebel water te visschen. 26 g4Xh5 Tc8Xc4 27 De2—£3 Te8—f8 28 h5h6.' f7—f5 29 df3—g3Dh4Xg3 gedwongen. 30 f2Xg3 Tf8c8 31 h6Xg7 Tc4—c2f 32 Kg2—f3 Tc2—c3f 33 Lel—e3 Tc3— a3 34 Tdl—d7 Tc8—c4 35 Kf3—f2 Tc4—c2f 36 Tele2 Ta3-a2 37 Te2Xc2 Ta2Xc2f 38 Kf2—f3 a7—a5 39 Le3—h6 Tc2—c8 40 Td7e7 zwart geeft op, daar hij geen parade heeft tegen Te6:f6—f8. Een kolossale prestatie van Aljechin. Nabeschouwing. Toen dr. Euwe, kennelijk onder den invloed van indispositie, de zesde, ze vende en achtste partij verloor, hebben wij er geen oogenblik aan getwijfeld, dat hij zijn goeden vorm terug zou vinden. Doch eerst deze tiende partij is, naar onze meening, een teleurstelling gewor den. Wat dr. Aljechin gisteravond tegen een klaarblijkelijk op volle kracht spe lenden wereldkampioen wist te berei ken, is ten eenenmale fantastisch; het maakte op ons, toeschouwers, den in druk van tooveren met schaakstukken. Het begin (Nimzowitsch-verdediging) verliep rustig en wel was het duidelijk, dat omstreeks den achttienden zet een ontzaglijk moeilijk te beoordeelen stel ling was ontstaan, maar dat daaruit reeds binnen 4 zetten een beslissende wending zou voortkomen, zonder dat Euwe een voor iedereen duidelijke fout had gemaakt, (eerst later bleek, dat hij, inplaats van 23Pc6, 23h6- had moeten spelen) dat had niemand gedacht. De stand is thans: dr. Aljechin 6 punt, dr. Euwe 3punt. Lod. Prins. DUIVENSPORT. E ndst,und van het kampioenschap van de postduivenvereeniging „Recht voor Allen" te Sluis. Oude duiven: Kampioen: Louis Dhondt met 117 punten; 2 J. de Zut- ter 86 p.; 3 P. de Smit 75 p,; 4 R. van Weijnsberghe 70 p.; 5 Osc. de Meijer 59 p.; 6 J. Wage 52 p.; 7 M. van de Bus- sche 51 p.; 8 P. van Grol, Retranche- iment 43 p.; 9 Osc. de Clercq en W. du Fossé, ieder 42 p.; 11 A. van Haneghem Retranchement 41 p.; 12 F. Nieskens 40 p.; 13 P. de Ma llie, C,adzand 38 p.; 14 Adolf Dhondt 37 p.; 15 J. Vasseur, Cadzand 31 p. Jonge duiven: kampioen: Jan Wjage met 68 punten; 2 W. du Fossé, 63 p.; 3 J. van Hoorn, Retranchement 53 p.; 4 L, Dhondt 52 p.; 5 Osc. de Meijer 50 p.; 6 F. Nieskens 35 p.; 7 Jan Maas 32 p.; 8 M. Hoondert 26 p.; 9 J. Lu- cieer, Retranchement 21 p.; 10 M, van de Bussche 20 p. Uit de Goesche Courant *an een halve eeuw geleden. 22 Oct. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDER WIJS. De Raad der gemeente Alkmaar bepaalde indertijd, dat onderwijzeressen aan de openbare lagere scholen aldaar, die in het huwelijk treden, verplicht zijn ontslag aan tevragen, uiterlijk op den dag waarop het huwelijk voltrokken wordt. Z. M'. de Koning heeft thans dit raadsbesluit, als strijdig met art. 13 en 21 der onderwijswet vernietigd, Voor de rechtbank te Leeuwarden is de zaak behandeld van de personen, die deelnamen aan het gevecht in de kerk te Wons op "Zondag 16 Juli 11. Het gevecht met knuppels en messen werd geleverd tusschen de synodalen en do- leerenden. Tegen een, twaalftal perso nen is gevangenisstraf geëischt van twee maanden tot drie weken, 25 Oct. BIEZELINGE. J. V. E., alhier woon-1 achtig, werd door de rijkspolitie te Zun- dert wegens bedelarij opgepakt. Dat hij niet tot de behoeftigen kan" gerekend worden bleek uit de omstandigheid, dat hij in het bezit werd gevonden van f 1600 aan bankpapier, twee Turksche stukken ieder van 400 francs, 46 coupons ieder van 6 francs, benevens een aantal zilveren en koperen muntstukken. De rijke bedelaar werd naar Breda ge transporteerd en ter beschikking gesteld van de justitie. 27 Oct. GOES. Onze vroegere stadgenoot ba ron Van Heemstra, thans burgemeester van Briele, heeft als zoodanig zijn ont slag aan den Koning gevraagd, nadat de gemeenteraad bij de behandeling der begrooting zijn voorstel verworpen had om de gemeentelijke politie, bestaande uit den commissaris en slechts één agent met één persoon te versterken. Hij ver klaarde met zulk gering personeel de (-§-) Het is buiten kijf, dat deze jon gens kunnen zingen. Hun stemmen zijn van het uitgezochte soort en ze hebben een voortreffelijke scholing gehad. Met 'n zeldzaam gemak brengen ze moeilijke dingen ten gehoore. In technisch opzicht is er al heel weinig op hun prestaties aan te merken. Maar op deze technische kwaliteiten moet dan ook de volle nadruk vallen. Met de faam, welke ze over de geheele wereld genieten, lijken ons alleen die kwaliteiten in evenredig heid. Wat het innerlijk gehalte van hun zang aangaat,kon een en ander naar ons gevoel den toets eener strenge critiek niet heelemaal doorstaan. De geeste lijke liederen, waarmee begonnen werd, kregen een vertolking, welke men met een schoone blinkende huls zou kunnen vergelijken. Ze was aan den buitenkant prachtig, als van glanzend staal, maar er zat niet veel in. Is het „überhaupt" mogelijk, kinderen dergelijke liederen met ware bezieling te laten zingen? Hoe anders, hoeveel echter en oprech ter klonken die eenvoudige pittige volksliederen: „Der Schmied", „Rosen- stock, Holderblüh", „Ein Jager aus Kurpflaz" enz. Men voelde het: hier wisten die knapen, wat ?e zongen; hier zongen ze uit het hart. En al was dat dan niet erg bijzonder en erg „geeste lijk" misschien, het was in elk geval eer lijk en ontroerend. Ook in de komische kleine opera „Abu Hassan" van Von Weber konden ze zich laten gaan. Hier traden hun kwa liteiten misschien nog het best aan het licht. Hun kwaliteiten met de onafschei delijke, kinderlijke gebreken. Hun actee- ren was geenszins volmaakt en daarom juist zoo aardig. Vlot en frisch speelden en zongen ze het leuke geval, niet als de ietwat onwezenlijke oude mannetjes der geestelijke liederen, maar als kin deren; alleen een heel stuk beter en handiger dan dilettantjes het plegen te doen. Zoo merkte men niet veel van de roem van het wonder, welke hen aan kleeft, maar kon men zich van harte door het alleraardigste gedoe laten be koren. RAADSOVERZICHT VAM GOES. Over de hedenavond gehouden raadszitting kan ons overzicht beknopt zijn. Wel werd o.a. het gewichtige stuk, de gemeentebegrooting 1938, aangebo den, maar de voorzitter wilde zelfs geen eindcijfer noemen. Of kon dit niet. Want het kwam ons voor, dat de rekening niet aanwezig was. Intusschen merkte de voorzitter terecht op, dat het er ook weinig toedoet, met welk cijfer de be grooting sluit. Verder behoeven we er weinig angst voor te hebben, want belastingverhooging is te Goes niet meer mogelijk. En mochten er zijn, die reeds hoop beginnen te koesteren op verlagingen, dan kunnen die hun hoop laten varen, want daar leenen de Goe sche financiën zich nog niet toe. En evenzoo moet deze begrooting geen an dere verrassingen inhouden. Tweede beduidende punt was het ge schil met „Oosteinde", over de kosten van den nieuwen gaszinker onder het Z.-Bevelandsche kanaal. Zooals men weet bleken de gemeenten van 't Oost einde niet genegen hun deel in de kos ten bij te dragen, waartoe ze, volgens B. en W. van Goes, de verplichting op zich namen. En dies bleef de eenige weg voor Goes, het geschil aan arbitra ge te onderwerpen. Dit punt leverde echter evenmin stof op voor dit over zicht omdat het in besloten zitting be handeld werd. En na heropening werd het voorstel van B. en W. zonder ver dere discussie aangenomen. Tenslotte kwam ook het nieuwe pand Korte Kerkstraathoek Singelstraat weer ter sprake. De voorzitter merkte op, dat aan de Prov. Schoonheids Com missie verwijten zijn gedaan, die niet juist zijn, en dat de pers twee zaken door elkaar haalde en verwarde. We weten niet, welk blad (of bladen) de voorzitter met het woord „pjers" be doelde. Ons blad kan er echter niet me de bedoeld zijn, want in de eerste plaats hebben wij de schoonheidscommissie niets verweten, en kónden we dat ook niet doen, omdat deze slechts advi- seerend kan optreden. En in de tweede plaats hebben wij niets verward en niets door elkaar gehaald. Ook schrijver de zes is van meening, dat het aesthetisch geoorloofd en verantwoord is, in de na bijheid van historische, monumentale gebouwen, nieuwe gebouwen te stich ten die het karakter van hun eigen tijd "dragen. Maar evenzoo zijn wij van mee ning, dat ook het geheel in oogenschouw genomen dient te worden^, wil zoowel de schoonheid van het eene als van het gemeente-verordeningen niet te kunnen handhaven en aan de klachten der inge zetenen niet tegemoet te kunnen ko men. GEMENGDE BERICHTEN. In één der bladen eindig'de de verslaggever van 'n jubileum-vergadering met maaltijd zijn verslag aldus: „Niemand der aanwezi gen wist zich nog te herinneren wie ge durende den maaltijd getoost hadden". andere gebouw niet geschaad worden. En hiermede raken we dan in het on derhavige geval ook de kwestie van den erker. De kerk helt naar links over en de erker steekt naar rechts uit. Zoo doende werd niet alleen weer een deel van 't uitzicht op de kerk weggenomen, maar kwam ook het scheef staan van de kerk te scherper uit. Was er echter op dezen hoek een modern gebouw ge plaatst, met, inplaats van een uitsprin- genden erker een boven den winkel in springenden gevel, dan was niet alleen het uitzjcht op de kerk verruimd, maar was daardoor ook de indruk van het scheefstaan der kerk aanmerkelijk ver zacht gewofden, door de dan terugwij kende lijn van het moderne pand. En dan willen we in het algemeen nog opmerken, dat het ook steeds onze ver wondering heeft, dat bij nieuw-bouw nog altijd de scherpe hoeken toegestaan worden. Er zijn verscheidene, zoo niet vele, gemeenten, waar deze op hoeken van straten verboden zijwaar bij nieuw-bouw de hoek afgesneden of af gerond moet worden. Niet alleen, omdat dit het aestheticsh aanzicht van 't ge heel (het verruimde gezicht op de krui sende straat) ten goede komt, maar om dat daarmede tevens het uitzicht voor het verkeer beduidend verbeterd wordt. Ten slotte bleek uit de mededeeling van den voorzitter, dat ook de Schoon heids-commissie aan een hoekoplossing dacht, waarbij de erker verdwijnen moest. „In dit adres werd evenwel geen verband gelegd met het uitzicht op de kerk", zeide de voorzitter verder. Een opmerking die wel vreemd aandoet. In elk geval echter ware het te wenschen geweest, dat men dit advies opgevolgd had! P I I P OI Bieten rooien DE NAJAARSfHENGSTENKEURIN- GEN IN ZEELAND. (Van onzen deskundigen medewerker). Deze beloven weder zeer belangrijk te zullen worden. In totaal zijn 227 hengsten in het keuringsboekje nge- schreven, waarvan niet minder dan 117 dertigmaanders, waarbij 6 uit België ingevoerden. Alleen in Zeeuwsch- Vfaanderen zijn niet m'nder dan 85 dertigmaanders ingeschreven. Of het hier ook zal spannen! ZIERIKZEE. (Dinsdag). Ingeschreven 25, waarvan 15 2X-jarigen, van welke laatsten er 2 uit België werden inge voerd. Afwezig bleven 6 hengsten, waar bij de 2 genoemde Belgen. Goedgekeurd zijn: Iman van de Spaansche Zee 78275, door Jarnac d'Ahea, van C. van Oeve- ren te Capelle bij Z:erikzee; Elfridus II 79099, door Elfridus, van J. J. v. d. Zande te Nieuwerkerk; Emir 78280, door Tambour d'Aardenburg, v,an L, J. H. Koopman te Nieuwekerk; Max van Buitenzorg 79101, door. Elfridus, van Van de Zande, voornoemd; Artist .van Spaansche Zee K 1785, door Artist, van V,an Oeveren vöornoemd; Mascotte van Bienvenu K 1717, door Bienvenu du Try, van G. J. Klompe, Dreischor en L, J. H. Koopman en J. J. v. d. Zande te Nieuwerkerk; Brillant K 1736, door Bourgeois van Luntershoek, van C. Padmos te Eikerzee; Otto van Buitenzorg K 1660, door Max de Her- ,2'ele; Marin van Sasput K 1608, door Espoir du Grand Coron, en Audeux van Eikelenbosch K 1620, door Auda- cieux du Chateau, alle drie van de combinatie Klompe e.a. voornoemd, laatstgenoemde twee voor 5 jaar. Ge toond de t/m 1941 goedgekeurden Ave nier van Willy K 1571, door Herseur II de Cognebe.au, van S, J. Gast te Duivendijke. Dep remiekeuring. Van de 2 -jarigen kwam no. 1 Lion, die te Zevenbergen werd goedgekeurd, door Bienvenu du Try, van J. Brooijmans te St. Anna- land; 2 Max van Buitenzorg en 3 Emir, terwijl als reserve werden geplaafst ,Im,an van de Spaansche Zee en Elfri dus II. Van de oudere hengsten kwam Au deux van Eikelenbosch aan den kop, 2 werd Avenir van Willy en 3 Marin van Sasput, terwijl reserve- werden Patriot van Spui K 1682, door Herseur II de Cognebeau, v,an C. Polderman te Tholen (goedgekeurd te Zevenbergen), Brillant en Artist van de Spaansche Zee. Hoewel wij bij de 2%-jarigen geen uit blinkers zien, niet een kon in het Keurstamboek worden opgenomen, zijn ze toch beter dan het vorige jaar. Bij de oudere hengsten zal de strijd voor- loopig wel steeds gaan tusschen Au deux en Avenir van Willy, beide ver- d enstelijke vaders, die in mooie condi tie werden voorgebracht, evenals ook de andere oudere hengsten. Artist van de Spaansche Zee, die ons verleden jaar maar matig kon bevallen, heeft het best gedaan en werd opgenomen in het Keurstamboek, Brillant hadden wij hoo- ger genoteerd, terwijl ook Mascotte van Bienvenu het best heeft gedaan en in perfecte conditie werd voorgebracht. Wij z en voor Zierikzee wel vooruit gang. Wanneer Nederland in de rij van klei nere staten in Europa een eervolle plaats inneemt, dan is dat niet alleen te danken aan zijn historie, aan zijn groote figuren van kunst en wetenschap, hoe belangrijk die ook mogen zijn. Voor een zeer groot deel is die beteekenis afhankelijk van de werkzaamheid van Nederlanders in Oost- en West-Indië. Volgens onze te genwoordige grondwet heeft Nederland ca 70 millioen inwoners; zonder de In- diën zoude dit 8 millioen zijn. Met groote energie zijn door vorige geslachten de grondvesten gelegd voor het gezag, dat nu door Nederlanders wordt uitgeoefend overzee. Op de vestiging van dit gezag zijn jaren gevolgd van voordeelige koop manschap. En thans is de tijd gekomen van versterking en verinniging van de banden, die Nederland binden aan de Indiën en hunne bewoners. Wij moeten nu samenwerken met de volkeren, die het Nederlandsche Bestuur hebben aan vaard. De eerste vereischte daartoe is onderling begrijpen. En de ontwikkeling van dit elkander verstaan is een taak, die sedert bijna 40 jaar het hoofddoel is van de Vereeniging „Oost en West". Er zijn tal van vereenigingen in den lande en er wordt veel gevraagd van de burgerij, aan financieele bijdragen en aan werkkracht. Maar hier in dit geval geldt het toch wel een vereeniging, die een uitermate belangrijk doel nastreeft: de versterking van den band tusschen Ne derland en zijne Koloniën. Indien men daar zijne gedachten zoo niet over heeft laten gaan, beseft men wellicht niet, in welke groote mate ons volksbestaan, dus ook het bestaan van iederen Neder lander voor zich, afhankelijk is van het behoud der koloniën. Hoevele families hebben leden in Oost en West? Hoeve- len leven van den handel en de verwer king van kina, koffie, thee, tabak, rub ber enz.? De band met de Indiën is van zulk een hooge waarde dat het missen ervan een enorme inzinking 'zoude be duiden. Dat zijn alle ter zake kundigen in Nederland met elkander eens. De vereeniging „Oost en West" streeft er naar den geest van saamhoorigheid tusschen Nederlanders en Indiërs wak ker te houden, juiste begrippen te ver breiden over het leven in Indië, over het werken van inboorling en Europeaan, hetzij ieder in eigen milieu, hetzij in ge meenschap, over folklore en natuur schoon, over handel, over zeevaart en zoo vele andere in dit opzicht belang rijke zaken. Zij doet dit door het doen houden van voordrachten door alleszins bevoegden, door films en niet het minst door een goed maandblad, dat den leden gratis wordt toegezonden. Er wordt een tehuis onderhouden voor inlandsche bedienden, die tijdelijk niet bij hunne principalen kunnen verblijven of die zonder betrekking zijn. Een regelmatige zorg bestaat er voor studeerende kinderen van in Indië wo nende ouders. Er is een leeszaal in Den Haag en in Amsterdam, tevens bedoeld als piëd-a-terre voor leden, die infor maties verlangen over Indië of over Ne derland. Amsterdam heeft een clublo kaal bij het bekende Victoria-hotel te genover het Centraal Station. De afdeelingen organiseeren de lezin gen, filmvoorstellingen, avondjes voor kunstbeschouwing en dergelijke. Zij ver zorgen tevens de plaatselijke belangen en menig lid van Oostersche herkomst is, wanneer het hier in Europa strandde, door een afdeelingsbestuur geholpen. Nu is van het Hoofdbestuur der Ver eeniging „Oost en West" een verlangen, om ook een afdeeling te hebben in Zee land. Het heeft daartoe in overleg met het afdeelingsbestuur te Bergen op Zoom, besloten zijn actie in Zeeland in te zetten met een Propaganda-avond voor Oost en West. De bedoeling is de zen propaganda-avond binnen een maand te Middelburg te doen plaats vinden. O.m. zal een magnifieke sprekende film over Indië vertoond worden. Er heeft zich een voorloopig comité gevormd van zes heeren, die in Indië (Oost of West) in leidende functie zijn geweest, welk comité gaarne de noodige inlichtingen geven wil. Het comité hoopt op een groote be langstelling voor den film-avond, waar bij óf een lage óf geen entrée, geheven zal worden. Het lidmaatschap kost 5 per jaar, waarvoor men het maandschrift gratis ontvangt. Bewoners van Zeeland, dat Crynsse voortbracht, waar W. en O. Ind. Comp. gevestigd waren, herken uw plicht en steunt „Oost en West". Het voorloopig comité. Voorloopig comité voor de oprichting van een Zeeuwsche afdeeling der Ver eeniging „Oost en West": W. N. A. van Es, gep. luit. kol. der genie OjI.L., „Wilg'enhoek", Seroos- kerke. Dr. Taytelbaam, leider medicus in Suriname te Veere. L. Ahn, vroeger woonachtig in de Pre- anger-regentschappen, thans te Vlissin- gen. H. W. Naëzer, oud-administrateur der Deli-Maatsch., te Middelburg. A. E. van der Lely, gep. chef der rijks politie op Java, te Middelburg. Dr. J. Dekker, oud-directeur der afd. Handelsmuseum van het Kolon. Insti tuut, Lange Delft 133, Middelburg. SPORT-EER. Te Goes is dezer dagen een voetbal wedstrijd wegens handtastelijkheid ge staakt. Ook elders in 't land kwamen dergelijke betreurenswaardigheden voor. Kom nou, lui, is dat nou voetbal? Is dat nou sportiviteit? Snap je niet, dat je door zooiets Met je reputatie smijt? Heusch, dat ruwe voetbal spelen Staat bij niemand in .de gunst, 't Is geen kunst, je drift te uiten. Je bedwingen, dat 's de kunst. i Kom nou lui, dat kan toch anders, 't Kan toch zónder vechterij! Sport is mooi, maar zonder vrede Is dat mooie gauw voorbij, 't Is geen kunst om ruw te spelen. Dat veracht een voetbalvriend, 't Is geen kunst een trap te geven, Zelfs al zou die zijn verdiend, 't Staat niet flink en 't staat niet dapper, Als j' een sportgenoot bezeert, 't Staat niet groot en niet heldhaftig. Niemand die j' er door vereert. Laat dat vechten, voetbalmannen, Hou je kalm op 't sportterrein. Kom nou, 't kan zoo héél veel mooier. Toon dat jullie sportslui zijn. Lange Jan. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. WO 27 en DO 28 Oct, Poppentient. e.a. voorwerpen uitg. Comité afd. M'burg v. d. Ver. t. Bev. d. Bel. v. Slechthoorenden. St. Joris. Wo 27 en Do 28 Oct. 10—12 h.; 15.00—17.30 h. 19.30—22.30 h. WO 27 Oct, Alg. Ledenverg. M'burgsche IJsclub. „De Vergen." 20-15 h. WO 27 Oct. Openb. Lez. spr. Ref. A. Havenstroom, Ned. Koffiehuis, 20,15 h. WO 27 Oct. Ie Club'av. N.R.V., „De Vergenoeging" 20.15 b. DO 28 Oct. Buitengew. ledenverg. Ver. Uit 't VolkVoor 't Volk; „De Vergenoeging" 20.15 h.; om 20.30 h, verg. m/d buurtcomm. algemeen. WO 27 Oct. Neerbosch' Samenkomst, Geref. Kerk te Ierseke 19-30 h. DO 28 Oct. Neerbosch' Samenkomst N.H. Kerk te Kloetinge 20.00 h. Eic. Drukkerij G. W. den Boer, M'bur j. MIDDELBURG. GOEJS. WO 27 Oct DO 28 Oct Wiener Sangerknaben, Concert zaal, Middelburg. 26-10-'37. l\ I» tegen kloven'in de handen Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drog. (Ingez. Med.) OOST EN WEST. DONDERDAG 28 OCTOBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 1 1.30 Godsd. half uur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gram. 2.00 Handwerkuur. 3.003.55 Gram. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Viool en orgel. 6.45 CNV- kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Voor post zegelverzamelaars. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-Ber. 8.15 NCRV- Harmonie-orkest. 9.00 Causerie. 9.30 Ver volg conc. (Om 10.00 Berichten ANP). 10.30 Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 12.00 Gram. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram. 10.30 Omroepor kest en soliste. In de pauze: Gram. 12.30 AVRO-dansorkest. 1.00 Kovacs Lajos- or kest en soliste. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Vervolg conc. 3.00 Knipcursus. 3.45 Orgel en piano. 4.05 Voor zieken en thuiszitten den. 4.35 Orgel en piano. 4.50 Voor de kin deren. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 „Staalmeesters" en solist. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Concertgebouw orkest. In de pauze: Interview. 10.30 Gram. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-dans orkest (tot 12.00). DROITWICH, 1500 m. 11.05 Causerie. 11.25—11.45 Piano. 12.05 Gram. 12.50 Trocadero Cinema-orkest. 1.352.20 Gram. 3.10 Causerie. 3.35 Sted. orkest van Bour nemouth en soliste. 5.05 Reportage. 5.20 Al Durrant en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespr. 7.00 Theater. 7.20 Nor thern Ireland-orkest en soliste. 8.20 Sport- rep. 8.40 Orgelspel. 9.00 Causerie. 9.20 Be richten. 9.40 Johnny Rosen's Band. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Theater-orkest. 11.35 Joe Kaye en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuz. RADIO-PARIS, 1648 m. 8.05, 8.20 en 10.35 Gram. 12.35 Orkestconc. en zang. 3.05 Zang. 3.20 Gram. 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 7.20 Het Praagsch orkest. 9.25 Parijsch strijkkwartet en solisten. 10.50 Gram. KEULEN, 456 m. 5.50 Dresdensch orkest. 7.50 Orkest. 8.50 Viool en piano. 1 1.20 Rijksarbeidsdienst-orkest. 1.35 Gevar. conc. 3.35 Zang en piano. 4.30 E. Bauschke s or kest. 5.20 Kamermuz. 6.30 Orkest en solis ten. 9.05 Viool en piano. 9.5011.20 Th. Hollinger's orkest en soliste. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 1.00 Kleinorkest. 2.002.20 Gram. 5.20 Salonorkest. 6.50 Gram. 7.23 Klein orkest. 8.20 Akensch Domkoor, 9.20 Gram. 9.35 Hugo Verriest-herdenking. 10.30 11.20 Dansorkest. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Dansorkest. I.302.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Orkest en solist. 9.35 Variété progr. 10.30 II.20 Hedendaagsche muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 6.30 Orkest en solisten. 8.20 Berichten. 8.35 Lutz-kwartet en voordracht. 9.20 Berichten. 9.50 Cembalo. 10.05 Weerbericht. 10.20 11.20 Arno Berger's dansorkest.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8