GEMENGD NIEUWS. Gebruik nu de oplosbare stijfsel. Crackfree is dun en glas helder. Werkt gemakke lijk. Resultaat prachtig. VLISSINGEN. WALCHEREN, ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VS.AAHDEREN O.D. GEMEENTERAAD VAN GOES. MBRIKAATi N.V. .ONDER ONS", DE KRIM <OJ Maakt alle stollen als nieuw (Ingez. Med.) DE POPPENTENTOONSTELLING. De gehoor-apparaten. Als wij thans weder schrijven over de tentoonstelling die ook heden en morgen nog in St. Joris wordt gehouden, dan gaan wij met onze lezers en lezeressen in gedachten het eerst naar de zaal, waar de gehoorapparaten zijn opgesteld, die ten deele van de proefkisten te Mid delburg en Vlissingen en voor een ander deel van het centraal magazijn te Am sterdam afkomstig zijn en dit geeft ons aanleiding er nog eens op te wijzen hoe goed slechthoorenden doen om alvorens tot aankoop over te gaan, zich door des kundigen en dan zeker door die der ver- eeniging te laten voorlichten. Men kan niet zonder meer zeggen, ik moet dat toestel hebben, want dat kan juist voor het bepaalde geval niet het goede zijn. Het is best mogelijk, dat iemand voor wien de financieele bezwaren minder mede tellen, beter is met een goedkoop toestel, terwijl voor hen, die wel dege-' lijk financieele bezwaren hebben, alleen een duur toestel het gewenschte resul taat zal hebben. Het is dan ook te be grijpen, dat bij het centraal magazijn meermalen verzoeken inkomen om fi- nancieelen steun, maar het magazijn be schikt aan inkomsten alleen over de pro visie van verkochte apparaten, dus kan lang niet in alle gevallen de zoo ge wenschte en hoog noodige hulp verlee- nen. Er is dan ook daarom alle aanlei ding voor, hen, die een apparaat noodig hebben, dit via het centraal magazijn te doen, dat daardoor zijn kas versterkt ziet. Zij, die thans St. Joris bezoeken en daar inkoopen doen, geven een goed voorbeeld. De opening. Tegen half drie vereenigden zich gis teren het bestuur met de comités, leden der afdeeling van de vereeniging tot be vordering van de belangen van slecht hoorenden en vele genoodigden in de so ciëteitszaal. Onder hen merkten wij op den burgemeester van Middelburg en wethouder Boasson, alsmede den ge meentesecretaris, den algemeenen voor zitter der vereeniging, den heer Herman Snijders uit Heemstede en mevrouw Snijders, den heer Abeleven, die zich zoo geheel gaf voor de vertooning van de Poppenkast, en vele andere vooraan staande personen. De presidente der afdeeling, mevrouw G. S. Trol 1-H o e k, heeft allen wel kom geheeten, dit in de eerste plaats burgemeester Fernhout, die zich bereid verklaarde de tentoonstelling te openen en den heer Snijders, die als vader der afdeeling niet kon nalaten eens te ko men kijken hoe zijn kind het maakt. Spr. kon verzekeren, dat de pogingen om te komen tot de tentoonstelling, groot suc ces hadden en spr. uit woorden van groote dankbaarheid jegens allen, die daaraan hebben medegewerkt. Ook den heer Abeleven en de andere personen, die voor de poppenkastvertooning hun krachten gaven, bracht spr. dank. Het leverde een mooi handgeld op. Spr. ver zocht daarop den burgemeester wel tot de opening te willen overgaan. De heer Fernhout deelde eerst mede, dat de heer en mevr. Quarles van Ufford en mevrouw Fernhout wegens uitstedigheid verhinderd waren bij de opening aanwezig te zijn. Vervolgens zette spr. o.m. uiteen, dat het doel, dat de Vereeniging tot bevordering van de belangen der slechthoorenden zich stelt, van groote sociale beteekenis is; en ook van groote ethische beteeke nis: 'n trek van barmhartigheid, die zich niet alleen richt op het individu, maar op de gemeenschap. Philanthropic kunnen we beoefenen oppervlakkig, uitwending, als gedach- tenloos, met het koude geldstuk. We ge ven; we zijn er af, of méénen er af te zijn. We hebben intusschen niet méége- leefd, niet méégeleden! Maar, als in dit werk van ons gevraagd wordt een liefde vollen en begrijpenden omgang met wie een ook voor öns lastig leed draagt en daarvan al de zwaarte gevoelt, dan komt het aan op ons innerlijk, op ons hart. Hier moeten we ons zelf ombuigen tot en in zelfverloochening voegen naar het verdriet van anderen. Ons doen en spreken laten reguleeren niet alleen door eigen voorrecht, maar ook door het gemis van den ander. Dat nu is barmhar tigheid. Ik zou u willen vragen, aldus spr., dit ouderwetsche woord niet af te wijzen voor de kenschetsing van dezen arbeid. Dit schoone, teedere woord dat in het Oude Testament, naar ik eens hoorde verklaren, in de grondtaal de ge dachte uitdrukt van de diepste en innig ste verwantschap. Dat duidt op onze ge meenschap ook aan elkanders leed. Op het „draagt elkanders lasten". Het moge eene ons eiken dag beklem mende en beschamende gedachte zijn, dat er zóóveel bedacht en ook aan gewend wordt tot levensverarming, tot levensvernietiging zelfs, het is een verkwikkende, eene verheffende ge dachte dat er ook zooveel werk van barmhartigheid ondernomen wordt, dat levensbehoud en levensverrijking be doelt. Mogen we het werk ook van deze Ver eeniging zien en gaan steunen: als een taak van die hooge orde, als een arbeid van liefdevol begrijpen en van begrijpende liefde, Spr. hoopte dat de tentoonstelling een „verrassend resultaat" zal mogen ople veren. Met name, aldus spr., de scherp- hoorende mevrouw Troll, die zich voor de vereeniging zoo zeldzaam verdienste lijk heeft willen maken, mej. Bok, die als secretaresse zoo heel veel werk heeft verzet, mevrouw Unger, de penning- meesteresse, die hoopt nog veel werk te krijgen. Mevrouw Van Hoek en me vrouw Van Deinse, die voor dit werk als het ware leven, het comité voor de attracties en de dames die voor het buf fet zorgen, zouden hunne moeite daar- mede bekroond zien. De heer en mevrouw Snijders, die in onverzwakte trouw aan de vereeniging, op hun hoogen leeftijd, de verre reis naar hun oude Middelburg hebben wil len ondernemen, zouden deze opoffering daarmede beloond zien. Daar mag eigenlijk, bij wijze van spre ken, niemand in Middelburg deze ten toonstelling nonchaleeren. Wij allen zenden al onze kennissen hierheen! Met den hartelijken wensch, dat er tusschen de bevolking van Middelburg en die van de omringende gemeenten aan den eenen kant en de Vereeniging tot bevordering der belangen van S.H. aan de andere zijde, een stevige band moge groeien, verklaar ik deze tentoon stelling voor geopend. Hierop verkreeg de heer Herman S n ij d e r s het woord en zeide, dat me vrouw Troll, de afdeelingsvoorzitster, die niet stil heeft gezeten voor de ten toonstelling voor elkaar was, ook niet ophield, voor zij hem overreed had, ook nog enkele woorden te spreken. Spr. wil dan beginnen met dank te brengen ook namens het hoofdbestuur aan de dame of dames, van wie het zeer lumineuze idee tot het houden der ten toonstelling is uitgegaan. Het is een bui tengewone prestatie geweest. En al is deze tentoonstelling dan ook iets anders dan de andere in de afdeelingen ge woonlijk zijn, zoo heeft spr. toch niet van zijn gewoonte willen afwijken om als voorzitter aanwezig te zijn, temeer omdat hij steeds gaarne elke gelegen heid aangrijpt om weer eens even te Middelburg te vertoeven. Het zou bo vendien ondankbaar zijn als een vader niet eens naar zijn wicht kwam kijken. En dan: Een mensch keert gaarne terug naar de plaats, waar hij met pleizier heeft gewerkt. Dank brengt spr. namens het hoofdbe stuur aan den burgemeester voor de gesproken woorden. Het oorspronkelijk doel is altijd geweest te steunen op eigen krachten en zelf te werken en te steunen, om zoo de slechthoorenden uit den put te halen, waar zij werkelijk veelal inzaten. De ontwikkeling van den begonnen arbeid was van dien aard, dat men ten slotte wel eens bij de overheid moest aankloppen. Het is nog niet zoo lang geleden, dat men wel werkte voor blinden, doofstommen enz., doch dat men niet begreep, dat ook de dooven en slechthoorenden geholpen konden en moesten worden. Men merkte uitwendig niet zooveel van hun lijden, als men maar niet met hen sprak of hen niet hoorde spreken, maar inwendig lijden die menschen juist wel veel. Spr. bracht ten slotte dank aan de afdeeling Middel burg voor het houden van deze tentoon stelling en hoopte dat dit financieel en moreel een groot succes moge zijn. Nadat op deze woorden evenals op die van mevrouw Troll en den burge meester applaus had weerklonken, bracht de presidente de beide sprekers dank en verzocht zij allen mede te gaan naar de zalen, waar de poppen en zoo veel andere zaken op de bezoekers wachtten. Het bezoek. Reeds gisterenmiddag en -avond was er zoowel voor de zaal met apparaten als voor die der poppen enz. belangstel ling en er is reeds vrij wat geofferd bij de verschillende vermakelijkheden en de verkoopafdeeling mocht zich ook reeds verheugen in veel belangstelling, die tot verkoop van verschillende artikelen leidde. De spelende en zingende jongelui had den verdienden dank in ontvangst te nemen. Het is te verwachten, dat heden en morgen met een lageren entréeprijs de toeloop zal vergrooten. Voldoende om voor heden te besluiten met de mede- deeling, dat zij, die er gisteren een be zoek brachten, gr.ooten lof spraken over hetgeen bijeen is gebracht. Toenemende werkloosheid. De laatste weken is er in onze ge meente een toenemende werkloosheid te bespeuren. Het ingaan van de winter maanden zal daaraan wel niet vreemd zijn, zoodat een vermindering in de eerstkomende maanden wel niet zal plaats hebben. Deze week vermeerderde het aantal werkzoekenden met 30 personen, waar door het totaal werd gebracht op 602 werkzoekenden. Daarvan werden er 90 in de werkverschaffing geplaatst. OOSTKAPELLE. Vrijdagmorgen ver gadert de Raad ter behandeling van de gemeentebegrooting 1938 en die van den vleeschkeuringsdienst, de benoeming van een hoofd der openbare lagere school, aansluiting van den Duinweg aan de waterleiding enz. Zoodra gisteravond bekend was dat de heer C. de Koek, wonende op huize „Meidoorn" aan den Duinweg- alhier, benoemd was tot burgemeester van Oos- terhesselen, was het fanfarecorps „Cres cendo" present en bracht genoemden heer een serenade. Ofschoon het weer niet medewerkte, bracht zulks toch veel volk op de been. Na afloop werden de muzikanten door den heer De Koek ge- tracteerd. De ingeschrevenen voor den dienst plicht lichting 1939: A. Coppoolse, J. den Hollander, J. Jobse, F. Boone, S. Zwe- mer en S. Wondergem, zijn voorloopig vrijgesteld wegens broederdienst. WESTKAPELLE. Maandagavond ver gaderde alhier in de cons storiekamer der Ned. Herv. kerk, onder voorzitter schap van ds. Reus de pl, afdeeling van „Het Groene Kruis.' Aanwezig waren met het bestuur 38 leden; het totaal aantal leden bedraagt 620, In zijn ope ningswoord heette de voorzitter den heer J. Stoel, die voor 't eerst als pen ningmeester aanwez g was, in het bij zonder welkom. Na bespreking en toe lichting werd de begrooting 1938 vast gesteld op f 1744 aan inkomsten en üitgaven. De afzonderlijke begrooting voor de tbc-bestrijding gaf aan inkom sten f 439; aan u tgaven f 628, w.o. begrepen het te kort van f 189. Daar zich geen andere gegadigden hadden opgegeven werd voor één jaar weder aangesteld als magazijnknecht, de heet H. Lievense. N,a 2 stemingen werd bij herstemming als bode herbenoemd de heer A. Ga- briëlse Stz. met 21 stemmen; de heer A. Gabriëlse Pz. verkreeg 17 stemmen. Als leden van het bestuur werden her kozen jhr. mr. de Casembroot en P. de Vos. KRABBENDIJKE. Alhier is opge richt op initiatief van mevrouw Sand- berg tot Essenburg-Hiebendaal een co mité, dat zich ten doel stelt een of meer luiermanden te verzorgen voor minver mogende moeders, die op ongeveer den zelfden tijd hun kindje verwachten als H.K.H. Prinses Juliana. Het ligt niet in de bedoeling van het comité om een collecte te houden, maar wel wordt een beroep gedaan op alle in woners om medewerking te verleenen. WEMELDINGE. Dinsdagmorgen om streeks tien uur is een zware vracht auto van de Z.H. Bierbrouwerij Maat schappij over de Postburg tusschen We- melding'e en Vlake komen rijden. Waar schijnlijk door de groote vracht hebben de steunbeugels waarop de brug wan neer zij gesloten is rust' het begeven, zoodat er tot 's middags 5 uur alleen met handkracht gedraaid kon worden, waarbij dan nog gebruik gemaakt moest worden van 3 man extra personeel. Om 5 uur waren de electriciëns echter zoo ver met hun werkzaamheden dat de brug weer electrisch gedraaid kon wor den. Vanzelfsprekend duurde het wach ten voor de brug thans langer dan an ders, wat gezien de groote drukte van het verkeer zoowel te water als te land en vooral met de drukte in de bieten campagne nu niet bepaald plezierig was. Bergingspogingen hebben succes, TERNEUZEN. De bergingspogingen van het te Sluiskil op 9 October gezon ken Engelsche stoomsch'p Penshurst hebben gister tot succes geleid. Nadat het voorruim, alsmede ruim twee en de machinekamer leeggepompt waren, kwam er beweging in het schip. Lang zaam rees het voorschip naar boven, terwijl de achtersteven nog onder wa ter bleef. Dit was te wijten aan het fe't dat de noodbekisting welke over de ruimen was aangebracht, door den waterdruk eenigszins ontzet was, zoo dat zij niet voldoende afsloot. Dit is thans hersteld en de bergers hoopten het schip v,andaag geheel gelicht te hebben. Gister reeds hebben de sche pen gelegenheid gekregen Slu'skil te passeeren, zoodat de ontstane stagna tie in het verkeer tot het verleden be hoort. MARKTBERICHTEN Rotterdam. Op de gister in het veilingslokaal, Warmoezierssti aat 37 39, gehouden veiling, deden kippen eieren f 2.605.45. Aanvoer 100.000 st. Een nieuw hoofd van de Gem. U. L, O.-school benoemd Het geschil met „Oosteinde" zal aan arbitrage onderworpen worden Over de Provinciale Schoonheidscommissie. De Raad dezer gemeente kwam Dins dag in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester mr. R. M. van Dusseldorp. Eenige ingekomen stukken, goedge keurde raadsbesluiten enz. werden z.h. st. v.k.g. aangenomen. Eenige verzoe ken om afschrijving v,an belast ng wer den volgens voorstel van B. en W, af gehandeld. Nadat de Raad over het onderhavige punt in besloten zitting was geweest, werd tot hoofd der Gem. U. L. O.- school in de vacature St,assen, benoemd de heer K. H. van Faassen te Delft, met 12 st. en 1 blanco. De VOORZ. deelt mede, dat het voorstel tot wijziging van het ambtena renreglement (de voedering der paar den), vervalt, om dit nog nader onder de oogen te z en. Aan een verzoek van den heer D. van Heerewaarden, om een stukje grond in bouwplan 3 aan hem te ver- koopen, wordt voldaan. Evenzoo aan het verzoek der Chr. U. L. O. schooi om gelden voor leermiddelen. Ook de regeling met den heer Sturm, Korte Kerkstraat, de verbouwing van zijn per ceel betreffende, wordt z.h.st. goedge keurd. De kwestie met „Oosteinde." Vervolgens is ,aan de orde, het voor stel van 6. en W. tot het uitlokken van een arbitraire u'tspraak in het geschil met „Oosteinde" over de verdeeling der kosten van den nieuwen gaszinker door het Z.-Bevelandsche kanaal. De hr VISSCHER vindt het een be* zwaar, d,at hij niets uit de stukken, die alleen voor de raadsleden ter 'nza- ge lagen, te berde kan brengen. Hij is het nl.. niet geheel met B. en W, eens en vindt het nu moeilijk er iets over te zeggen. De VOORZ. acht het beter, waar het hier een tevoeren proces betreft, er in openbare zitting n et teveel over te zeggen. Besloten wordt dan, dit punt aan het einde der vergadering in besloten zitting te behandelen. Aan eenige verzoeken om verlenging van erfpacht wordt voldaan. Hierna wordt de gemeentebegrooting 1938 den Raad aangeboden. Op een verzoek, om eenige cijfers te noemen (bv. eind-cijfer en post on voorzien), zegt de VOORZ., dat hij dat van geen belang acht. Verder wordt het kohier, der straat belasting 1937 aangevuld; wordt een wijzig'ng der begrooting van het slacht huis goedgekeurd, en wordt vergunning verleend aan den heer J. Bayens te Kapelle voor het aanleggen van een weg naar den Parallelweg. De VOORZ, wijst op het den leden aangeboden rapport van den inspec teur van politie, over de waarschu wingsborden langs de Wilhelminastraat. De hr CRUCQ blijft, ondanks de maatregelen, het snelle rijden in de W'lhelminastraat een bezwaar vinden, en is van meening veranderd, gezien het groote aantal borden. De heer REEDIJK heeft gehoord, dat aan een andere maatregel gedacht wordt. De VOORZ. merkt op, d,at voor ge heel Goes een maximum snelheid van 40 km voorgeschreven zal worden. Dan kan dus met een bord aan eiken ingang van de stad volstaan worden. De Raad blijkt dit een goede oplos sing te vinden. De schoonheidscommissie. De VOORZITTER merkt dan op, dat, natti aanleiding van vragen en bespre kingen in de laatstgehouden Raadsver gadering, betreffende het nieuwe win kelpand op den hoek der Korte Kerk straat alhier, misverstand is gerezen. Gevolg daarvan is geweest, dat aan de Prov. Schoonheidscommissie verwijten zijn gedaan, die niet juist zijn, aldus spr. Bij de besprekingen, en vooral ook in de nabeschouwingen van de Pers, zijn twee zaken dooreen gehaald en ver ward. De eerste is de vraag, of het aesthetisch geoorloofd en verantwoord is, in de nabijheid van historisch monu mentale gebouwen, nieuwe gebouwen te stichten, die het karakter dragen van den tijd, waarin wij thans leven. Deze vraag moet bevestigend beantwoord worden; de Prov. Schoonheidscommissie deelt ook volgens haar eerste advies deze zaak betreffende deze meening, natuurlijk onder voorbehoud, dat het nieuw te stichten gebouw aan aesthe tisch te stellen eischen voldoet. In de tweede plaats zijn bezwaren gemaakt tegen de naar voren uitspringende er ker, speciaal omdat daardoor, van af de Markt en uit de Korte Kerkstraat, het gezicht op de Kerk eenigszins beperkt werd. Ten opzichte hiervan nu heeft de Schoonheidscommissie wel medege deeld, dat haar inziens een betere hoek oplossing ware te maken, waarbij de erker verdwijnen moest. In dit advies werd echter geen verband gelegd met het uitzicht op de kerk. In verband met minder aangename opmerkingen aan het adres der Schoonheidscommissie, moge van deze zijde naar voren worden ge bracht, dat de adviezen dier commissie alhier zeer op prijs worden gesteld; dat bijna over alle bouwvraagstukken haar gewaardeerd advies gevraagd wordt. De hr. ECKHARDT zegt hierop, dat het hem er niet om gaat, wat de Provin ciale Schoonheidscommissie, in deze ge adviseerd heeft, doch hoe tenslotte ge bouwd wordt en met welk effect. Hierna gaat de raad in besloten zit ting ter behandeling van de kwestie met „Oosteinde". Na heropening der zitting wordt volgens voorstel van B. en W. be sloten en zal de gemeente dus trachten 'n scheidsrechterlijke uitspraak te ver krijgen over de verdeeling van de kos ten van den nieuwen gaszinker. DE BRAND OP DE „MEGARA". Vijf Chineezen omgekomen en drie ernstig gewond. Bij de directie van de Bataafsche Pe troleum mij. te 's Gravenhage is een te legram ingekomen van den kapitein der „Megarawaarin nadere bijzonderhe den worden vermeld over den brand welke aan boord heeft gewoed, ten Westen van St. Nazaire (Fr.) Op het oogenblik van verzenden van het telegram stond het voorschip nog in brand, doch deze brand had men vol doende onder controle. De brand is ont staan door een hevige ontploffing nabij butaantank 20, die in brand is gevlogen. Het dek van het voorschip werd ern stig beschadigd, de ankerspil onbruik baar. De kapitein heeft aan de sleep boot „Zwarte zee" verzocht om assi stentie. Twee Chineesche kwartiermees ters, de eerste stoker, een matroos en een pompman, allen Chineezen, zijn om gekomen. De timmerman, twee matro zen en de matroosjongen, eveneens Chi neezen, zijn ernstig gewond en overge geven aan een visscherman om naar een hospitaal te worden gebracht. De Euro peanen zijn geen van allen gekwetst. De brand is uitgebroken op 18 mijl ten N.W. van lie d'Yeu. De sleepboot „Zwarte zee" is gisteravond om zeven uur bij de „Megara" gearriveerd. Op verzoek van den kapitein van de „Megara" zal de „Zwarte zee" het schip escorteeren naar Southampton (Engeland). Wanneer de omstandighe den zulks noodig maken, zal de „Zwar te zee" het schip op sleeptouw nemen.. Door de ontploffing is ernstige scha de aangericht in het voorschip o.a. zijn beide ankers verloren gegaan. SMOKKELDRAMA BIJ ECHT. Onder de gemeente Ohe en Laak bij Echt (L.) is Dinsdagavond bij het smokkelen aan de Maas zekere J. Hou- ben door de kommiezen bij het smok kelen verrast en op de vlucht doodge schoten. Houben kreeg een kogel in het hoofd en moet vrijwel op stag zijn gedood. De man woonde in de gemeen te Echt, was ongeveer 35 jaar en on gehuwd. Nader vernemen wij, dat een bende van vijftien tot twintig man doende was per roeiboot over de Maas aange voerde smokkelwaren in ontvangst te nemen om deze verder te vervoeren, toen zij door twee komm ezen uit Roos teren verrast werden. Toen de kom miezen den Maasoever naderden be vond zich in de boot nog één man, die snel wegroeide in de richting van de Belgische grens. Teneinde er den schr k in te jagen hebben de kommiezen toen ter waarschuwing geschoten op den talus, waar een vijftiental z,akken lag opgestapeld. Dit is het slachtoffer Hou ben noodlottig geworden, aangezien hij aan den wal tusschen de goederen was gezeten. In de r'chting van de vluchtende ben de werd in de lucht geschoten, even eens om den schrik erin te jagen en de mannen tot stilstaan te dwingen. Allen zijn echter ontkomen. In beslag wer den genomen 250 kg suiker en 84 kg margarine. SCHIETSCHIJF ACHTER EEN VLIEGTUIG LOSGERAAKT. Van een militair vliegtuig, dat gister middag in den omtrek van de residentie vloog, geraakte door nog onbekende oorzaak een schietschijf los, welke met een staaldraad van circa 200 meter leng te achter het toestel werd aangetrok ken. De uit linnen vervaardigde schijf, die een oppervlakte had van 4 bij 1 me ter, kwam terecht op een huis in de Johan van Oldenbarneveltlaan. Schade werd niet veroorzaakt. Een onderzoek zal worden ingesteld naar de oorzaak van dit niet alledaagsche ongeval. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Den Haag: 1 doode. Op den Leidschen straatweg te 's Gra venhage is gistermiddag de 47-jarige wielrijdster G. D. M. bij het oversteken van den rijweg aangereden door een personenauto. De wielrijdster was vrij wel op slag dood. Waddinxveen: 1 doode. Gisterenmorgen is de 18-jarige mej- G. D. R R. op den Plasweg in den Zuid- plaspolder onder de gemeente W a d- d i n x v e e n, met haar fiets geslipt juist op het oogenblik dat een personen auto aankwam. Het meisje werd door de auto gegrepen en op slag gedood. De weg is op de plek, waar het onge val geschiedde, zeer glibberig door het bieten rijden. Hieraan is het dan ook te wijten dat het slachtoffer met haar rij wiel slipte.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6