ZEELAND. INGEZONDEN STUKKEN, GEMENGD NIEUWS. HYGIDENT- oxygeen-bad TOT BEHOUD DER ZEEUWSCHE KLEEDERDRACHTEN. Bijeenkomst van het voorloopig Comité. MIDDELBURG. TOONEELAVOND „AVEDO".. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. Meisje aangerand. tciolft li* kunstfeblt. lood er b«ntol««. v«r- wQdert alle vlekken en maakI Uw tanden clan- zend. terwtil bat materiaal Biet aaozelait wordt. Door tandartsen aanbevolen. Alleen de orlglneele Hygident. 46 en 85 et., per flacon la gegarandeerd Vvaa» crattapraefbnaje. Hygldent. Singel 1U. A'dam. (Ingaz. MetLl van de genoemde wet onder de daarin opgenomen verbodsbepalingen, zouden ■vallen. Van andere zijde werd deze bewering ten stelligste weersproken. Volgens mededeel'ngen in de pers zou de minister van financiën in ver band met het feit, dat ir. Mussert een gepantserde auto gebruikt, aan de dou ane-ambtenaren een opdr/icht gegeven hebben, welke op het aan hem verlee- nen van een speciale facil teit near- komt. Verscheidene leden betwijfelden ernstig of zulk een opdracht wel gege ven had dienen te worden. Moet daar uit worden afgeleid, d.at de regeering het noodig acht, dat iemand :n Neder land ter bescherming van zijn leven van een gepantesrde auto gebruik maakt? Zoo ja, d,an wilden deze leden als hun meenig te kennen geven, dat de openbare veiligheid hier te lande dus danig verzekerd is, dat dergelijke maat regelen niet noodig zijn. Zij vertrouw den, dat de minister van justitie, wien de zorg voor de openbare veiligheid s toevertrouwd, deze meening zal dee- len en met zijn .ambtgenoot van finan ciën in overleg zal willen treden, ten einde de genoemde faciliteit te doen intrekken. Het relletje op het Blauwe Zand. Verscheidene leden hadden zich ver wonderd over de wijze waarop de ver volging van feiten van strafbare feiten, begaan bij gelegenheid van nationaal- socialistische propaganda is aange pakt. In het bijzonder uitten zij ero tiek op het optreden v.an de justitie in de zaak van het bekende incident op het Blauwe Zand. De personen, die eerst resp, met een zweep geslagen en een revolver afgevuurd hebben (Mus sert en een van zijn volgelingen Red.) zijn n et in preventieve hechtenis ge steld, degene, die daarna met een steen heeft geworpen, wel, en zelfs gedurende meer dan d>ri,e maanden. Instede d.at de eerst bedoelde personen het eerst berecht zijn, waardoor een volledig licht zou zijn gevallen op het geen aan het werpen van den steen is voorafgegaan, is eerst de man, die het in tijdsorde later begane feit heeft ge pleegd, voor den rechter gebracht. De h er aan het woord zijnde leden w.aren van oordeel, dat een en ander niet be vorderlijk is voor het vertrouwen in de objeetiviteit van den vervolgenden ambtenaar. Hefting op boter. De heffing op boter is voor deze week weder vastgesteld op 40 cent per kg. EEN VALSCHE BESCHULDIGING. M. de Redacteur, In het nummer van Uw blad van Dins dag jl komt een verslag voor van een bijeenkomst van mosselkweekers te Bruinisse in welke bijeenkomst een brief is voorgelezen van den heer Sterk uit Ierseke, waarin ook mijn naam genoemd •yyordt. In genoemden brief wordt door den heer Sterk geïnsinueerd, dat ik me de wetende van en medewerkende aan een op te richten combinatie van han delaren ben. Aangezien de bedoeling van dergelijk geschrijf slechts kan zijn bij de •mosselkweekers wantrouwen te zaaien tegenover mij als voorzitter van den Bond van Mosselkweekers in Zeeland, zie ik mij genoodzaakt tegen een dusda nige wijze van doen openlijk te prote steeren. Al vlei ik mij niet met de hoop dat de heer Sterk zijn leven zal beteren immers een vonnis van de Rechtbank te Middelburg ter zake van beleediging is blijkbaar niet voldoende geweest wel hoop ik, dat de oogen van meerdere andere menschen zullen opengaan voor het doen en laten van genoemden heer Sterk. Daarom stel ik er prijs op te ver klaren dat de beschuldiging van den hr. Sterk volkomen valsch is. U dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, Mr. A, J. van der Hoeven, Tholen. Stichting „Hoenderloo". Evenals het vorige jaar, zal weder vanwege de Stichting Hoenderloo", met vergunning van B. en W. te Goes een openbare collecte gehouden worden, ten bate van haar opvoedingswerk onder de jongens. Wij spreken hierbij den wensch uit, dat de vrijwillige collectanten die vorig jaar geheel belangloos hun mede werking verleenden, met evenveel ani mo en moed hun mooie taak weer zul len volbrengen en dat er mild geofferd moge worden door alle ingezetenen, op dat deze zeer belangrijke jeugdarbeid, voor menigen knaap een toevluchtsoord voortgang moge vinden. De collecte zal plaats vinden: Dinsdag 26 October, en geleid door: Collecte-Comité. Mej, C. Deurloo. A. M. Gillissen, secretaris. Mevr. de Kok-De Lange. Mej. H. Th. Roskes. Hartelijk aanbevolen door: Ds. J. J, Homburg. Ds. P. J. Steinz. Ds. M, van der Vis. Men meldt ons: Dezer dagen vergaderde te Middel burg het voorloopig Comité tot behoud der Zeeuwsche kleederdrachten. De voorzitter, de heer B. von Brucken Fock, heette in het bijzonder welkom de heeren Jac. Koppejan en C, Zandee/ Az., als vertegenwoordigers van den boerenstand in het Zeeuwsch costuum. Spr. betuigde vervolgens dank aan de pers in Zeeland voor haar zeer ge waardeerde medewerking om voor het behoud der kleederdrachten te kunnen ijveren; verder aan mr. P. Dieleman, voorzitter der Z. L. M., die voorze ker veel invloed ten goede zal kunnen uitoefenen en aan den folklorist, den heer D. J. van der Ven, die verklaard heeft, gaarne zijn krachten in d'enst van deze volkscultureele taak te wil len stellen. Spr. noemde het een verheugend ver schijnsel, dat hij reeds een zeventigtal kaartjes en andere bewijzen van instem ming had ontvangen (terwijl er nog da gelijks bijkomen), waarin groote vreug de, hulde, warme ingenomenheid, vol le instemming enz. wordt betu-gd met het plan, te trachten de Zeeuwsche dracht te behouden. Deze bewijzen kwamen zoowel van personen uit de hoogste kringen der samenleving in en buiten Zeeland als uit den geringsten boerenstand; beide worden uiteraard gelijkelijk gewaardeerd. Verscheidene der ingekomen brie ven werden voorgelezen, waaruit bleek de gehechtheid der landelijke bevolking aan het traditioneel costuum, bv. een enthousiast schrijven v,an een jongen Kloet'ngschen boer, die er toch voor al op aandringt, in geen geval de zaak aan andere vereenigingen in "handen te geven, hetgeen onverantwoord zou zijn, doch een flinke actieve vereeni- ging te stichten, uitsluitend tot t,aak hebbend, het behoud der Zeeuwsche dracht te bevorderen. Verder typische uitingen als een kaartje van instemming van een Walchersche boerin, waarop vermeld: ,,Met veel liefde voor het Zeeuwsch costuum, dat ik met trots steeds zal blijven dr,agen". Voorts een ontboezeming van een Veersche, die schreef: ,,Ik vind het heelemaal niet noodig mijn costuum, dat mij dierbaar is, te veranderen, omdat de een of an dere winkelier zich wel eens verg st." Ter tafel kwam verder een schrijven van een W,alcherschen boerenkleerma- ker, die betoogde dat een confectie- pakje voor den boerenstand veel duur der was dan het traditioneel costuum, een schrijven van een Veersche dame, die te kennen gaf, dat gebracht moest worden de kleeding der meisjes wat m nder gecompliceerd te maken, enz. enz. Uit al deze stukken bleek eens te meer, hoe ingewikkeld het vraarj^tuk is, dat het Com té heeft aangesneden. Den heer Smeding gaf dit aanleiding, op te merken, dat ,aan het probleem vastzittende kanten zooveel mogelijk bel'cht en bestudeerd moeten worden, alvorens een werkprogramma zal kun nen worden vastgesteld en men zich definitief zal kunnen consijitueeren, waarmede .alle aanwezigen accoord gin gen, In verband h ermede werd ook besloten het" voorloopig Comité nog met eenige leden, waaronder vrouwen, uit te breiden, o.a. personen uit Zeeuwsch-Vlaanderen, De folklorist D. J. van der Ven wees op de belangrijke plaats die de Zeeuw sche kleederdracht inneemt in de bon te rij der nationale kleederdrachten en gaf een interessant overzicht van zijn werkzaamheden op dit gebied. Naar spreker's meening zou veel succes kunnen uitgaan van goed voorbereide bijeenkomsten, waarop honderden boe ren en boerinnen, zooveel mogelijk in kleederdracht, verschijnen en w,aarbij zijn folklorist'sche i.oogstfiln^" wordt vertoond, waarin volle aandacht wordt geschonken aan de costuums van Wal cheren en Zuid-Beveland, en in welke film o.a. burgemeester Zandee optreedt. Hierbij zou tevens een doeltreffende propaganda voor het behoud moeten worden gemaakt, terwijl gewenscht zou zijn, hen die de dracht dragen, gratis toegang te geven tot de film en hen die ,,op z'n burgers" zijn, een entrée te laten betalen, Daar alle leden het h erover eens waren, verklaarde mr. Dieleman zich in beginsel gaarne bereid te bevorde ren, dat door tusschenkomst van de Z. L. M. deze propagandafilm op ver schillende plaatsen van Zeeland zal worden vertoond. Door eenige Comitéleden is het denkbeeld geopperd, hetwelk ook .al reeds n de pers tot uiting is geko men, dat het zoo'n uitstekende propa ganda zou zijn voor het behoud van het gewestelijk costuum, wanneer de hoogere standen, speciaal de vrouwen, zich, al ware het maar bij feesten of zoo nu en d,an, in de Zeeuwsche dracht zouden steken. Hierover ontspon zich een levendige gedachtenwisseling tus- schen voor- en tegenstanders, naar aan- leid'ng waarvan besloten werd deze zaak nog eens in studie te nemen. Door den voorzitter werd nog naar voren gebracht, dat door individueele propaganda ook veel te bereiken zal zijn. Men moet bij alle mogelijke gele genheden de gedachte uitdragen, dat behoud van het Zeeuwsch costuum ge wenscht is; men d:ent geen gelegen heid voorbij te laten gaan, en anderen ook daartoe aansporen, zijn w,aardee- ring en bewondering daarvoor te uiten. Met schijnbare kleinigheden is ook een goede propaganda te maken. Waar gebleken is, dat de wijze van behandeling van personen in de boeré- dracht in winkels, mede een oorzaak is van de verdwijning der dracht, werd het denkbeeld geopperd zich te dezer zake t.z.t. in verbinding te stellen met de Middenstandsvereenigingen, en ook werd in beginsel besloten de medewer king der hoofden van scholen in te roepen, ter bevordering van het doel. Ook werd nog het feit te berde ge bracht, dat Comité's, die kleeren uit- deelen, geen „burgerkleeren^ moeten geven in dorpen, waar de dracht nog in zwang is. Nadat mr, Dieleman den heer.* Von Brucken Fock nog dank had gezegd voor ,alle moeite die hij zich voor de goede zaak heeft gegeven, werd de vergadering gesloten. De op weg van Vlissingen naar Terneuzen zijnde stoomboot Schouwen een der salonbooten van den Provinci alen Stoombootdienst op de Wester Schelde, is Zaterdag in het zg. Stoom bootengat aan den grond gevaren. Kor' daarop is het schip weer op eigen kracht vlot gekomen en heeft de rei: naar Terneuzen voortgezet. Het pas sagiersvervoer ondervond eenige ver traging, DE POPPENKAST. Het was Zaterdagmiddag druk in de Bogardzaal toen ten bate van de Ver- eeniging tot bevordering van de belan gen van Slechthoorenden de poppen- kast-vertooning plaats had. Grooten- deels waren het kinderen die echter niel allen hebben uitgeblonken door groote oplettendheid en van wie verschillende af en toe tot rust moesten worden ge maand. Intusschen was er gelukkig een overgroot deel, dat met de aanwezige volwassenen volop genoot van hetgeen de heer J. A. H. Abeleven heeft ge wrocht en met medewerking van enke le Middelburgsche dames in de poppen kast heeft doen zien en hooren. In twee bedrijven bracht de vertoo ning naar voren hoe Jan Klaassen, die te lui is om te werken aan het hof van een vorstelijke familie als toovenaar binnenkomende dacht een heerlijk le ventje te zullen krijgen, doch daar hard moest werken maar door Katrien en haar helpers nog juist op tijd naar de stad wordt teruggebracht. Men krijgt dit alles gebracht in goede, pakkende décors van de hand van Wim Abeleven, en de poppen staan wat hun kleeding betreft ver boven hun col lega's van de gewone poppenkasten. De heer Abeleven sr., die ondanks zijn leef tijd de rol van Jan Klaassen vertolkt, schreef het verhaal echt voor kinderen geschikt en met een opvoedkundigen on dergrond. Een kijkje achter de schermen deed ons zien hoe alles met overleg is samen gesteld en hoe vrij eenvoudig tenslotte alles werkt. Het was een uitstekende uitvoering. Een opmerking zij ons ver oorloofd. Zouden bij een volgende op voering, niet enkele onderdeden iets kunnen verkort? Kinderen zien gaarne veel actie en hebben dikwijls niet vol doende geduld om naar veel dialoog te luisteren. HET BUITENGEWOON ONDERWIJS. Zaterdagmiddag' had in de bovenzaal van café ,,De Eendracht" een gecom bineerde vergadering plaats van de af- deelingen Vlissingen en Middelburg van het Nederlandsch Onderwijzers-Genoot schap ter bespreking van het buitenge woon onderwijs (voor achterlijke kinde ren). De vergadering stond onder lei ding van het lid van het hoofdbestuur, den heer W. Spinnaaij te Middelburg, terwijl als spreker optrad de heer E. Geerts Wzn. te Haarlem, secretaris van de groep buitengewoon onderwijs van het N.O.G. Op deze vergadering was aanwezig de heer M. H. Boasson, wet houder van onderwijs. Bericht van ver hindering was ingekomen van de heeren C. Wit, inspecteur van het l.o. in de inspectie Middelburg en van den heer Edelman, wethouder van onderwijs te Vlissingen. De heer Geerts gaf een uitvoerige beschouwing over het buitengewoon onderwijs in Nederland. Hij merkte daarbij op, dat juist Zeeland de eenige provincie is, die van dit zegenrijke on derwijs verstoken is. Spr. deelde ver der mede, dat onderzoekingen hebben aangetoond, dat van de leerlingen der lagere scholen ongeveer 2 in aan merking komen voor het buitengewoon onderwijs. Op 31 December 1936 wer den de lagere scholen in Zeeland be zocht door bijna 31000 leerlingen, zoo dat volgens de statistiek bijna 600 leer lingen voor het buitengewoon onder wijs in aanmerking komen. Na deze interessante voordracht ont stond een uitgebreide discussie, waar aan verschillende aanwezigen deelna men, o.m. de wethouder der gemeente Middelburg. Verschillende mogelijkhe den van oprichting van een school voor buitengewoon onderwijs werden onder het oog gezien. Tenslotte kwam men tot de conclusie, dat contact zal worden gezocht met het comité van het bijzon der onderwijs dat eenigen tijd geleden werd opgericht. De Middelburgsche tooneelvereeni- ging „Avedo" heeft Zaterdagavond in St. Joris alhier haar eerste optreden in dit seizoen wederom met succes be kroond gezien, en geen wonder, want deze vereeniging heeft reeds meermalen bewezen den naam van dilettantenver- eeniging in den goeden zin van het woord volkomen te verdienen. Het was een uitgebreid programma. Precies 8 uur sprak de heer A. Flierenburg, bij verhindering van den voorzitter, den hr. L. Vermeulen, een kort openingswoord met welkom tot de aanwezigen. Het eerste nummer was een huiselijk spel in één bedrijf „Liefdeeen schets uit het leven, zooals het nog maar al te vaak voorkomt. De aankleeding van het tooneel was hierbij uitstekend verzorgd en het spel van de vertolkers was even eens goed te noemen. Vooral de rol van Lucie, de dochter des huizes was in zeer goede handen. Heel anders van inhoud was het hier op volgende blijspel in één bedrijf „Het slippertje". Er is hartelijk gelachen om den samenloop van omstandigheden maar de vertolking was niet zoo goed als het eerste stuk. De dienstbode Neeltje, ver dient evenwel bijzondere vermelding voor haar goede spel. Na de pauze had de ontwerper en uitvoerder van het dé cor, voorstellende een straat in Vlissin gen met den St, Jacobstoren op den achtergrond een wel verdiend applaus ontvangst te nemen. Als eerste nummer na de pauze volgde het optreden van den heer L. Reijnhoudt, die met zijn le- venslieidjes ook nu weer veel succes oogstte. Het volgende komisch duet „De twee poltieke straatzangers" is heel oud doch de vertolkers hadden toch succes en dit was in het bijzonder het geval met de 4 dames en 4 heeren, die „de Vroolijke Volendammertjes' nog weer eens gaven. Onder leiding van den heer Jan Geers en met muzikale mede werking van „The Rhythm Swingers" werd een gezellig bal als slot van den avond gegeven. Deze eerste avond van „Avedo" is uitstekend geslaagd. Verhoogde subsidie Maatschappelijk Hulpbetoon. B. en W. hebben den gemeenteraad ter goedkeuring aangeboden een wij ziging der begrooting voor de gemeen telijke instelling voor Maatsch.appelijk Hulpbetoon voor 1937, waarbij het be drag der gemeentelijke subsidie is ver hoogd van f 124,000 tot f 129,000. Deze verhooging is een gevolg van de omstandigheid, dat wegens onder steuning van personen, die door per soonlijke- of gezinsomstandigheden hulp behoeven, aan levensmiddelen, enz. meer moet worden uitgegeven dan is geraamd, DOMBURG. Voor het vervolgonder wijs aan niet meer leerplichtige kinderen hebben zich slechts twee jongens opge geven, zoodat de lessen in den komen den winter niet plaats hebben. De oor zaak van die geringe deelname is het toenemende bezoek aan de onderwijsin richtingen te Middelburg, zooals am bachtsschool en Muloschool. Een heel clubje jongens fietst des avonds naar de stad om het nijverheidsonderwijs te vol gen. Er is dus wel leerlust bij de Dom- burgsche jongelui, HEINKENSZAND. Vrijdagmiddag kwam de heer K, alhier tot de onaan gename ontdekking dat zijn rijwiel dat voor zijn woning stond, was verwis seld tegen een minderwaardig karretje. Hij deed aangifte bij de politie en het mocht den rijksveldwachter gelukken denzelfden avond de fiets op te spo ren in een volkslogement te Goes, Een koopman in ansichtkaarten had vol gens zijn zeggen de rijwielen bij verg's- sing verwisseld, alhoewel het verschil heel groot was, zelf bij zeer oppervlak kige beschouwing. De heer K, is in tusschen al blij dat hij zijn rijwiel te rug heeft. HEINKENSZAND. Het berichtje van de demonstratie der persilfabrieken, gehouden Woensdagavond te Heinkens- zand heeft in sommige kringen de in druk gewekt alsof door een minder prettige demonstratie de menschen in slaap zouden zijn gevallen. Dit is geens zins het geval. De demonstratie was zelf zeer interessant en prettig", maar een storing aan een der te gebruiken apparaten was oorzaak van een ver traging in de uitvoering. Daardoor werd het, 4e laat voor sommige menschen die 's morgens al heel vroeg uit de veeren moeten en overdag met n zwa re taak belast zijn. Overigens zal de demonstratie de bezoeksters ten zeer ste bevredigen terwijl een attractie een gang naar de demonstrat e zeer aan trekkelijk maakt. KAPELLE. Zaterdag werd alhier een filmavond gehouden, welke georgani seerd was door de C. J. v. Obadja. De heer Wagenaar uit R'dam bracht ver schillende zeer interessante films op het doek; o.m. een film van een reis naar Zwitserland, een kampfilm en enkele humoristische films. Tusschen deze films werd 'n lied gezongen, zoodat er goede afwisseling bestond. Zoowel de kinder- als de avondvoorstelling vielen zéér in den smaak. (Ingez. Med.) De 20-jarige dochter van den veehou der Van de Boogaart uit den Boekeler- polder te Heiloo ging vanochtend om. vier uur naar het land om de koeien te halen. Zij werd bij het damhek plotse ling door twee mannen aangerand. Toen het meisje zich verweerde, brachten de onverlaten haar een tiental messteken in de borststreek toe, waarna zij haar in een sloot wierpen en de vlucht na men. Niettegenstaande haar verwondingen zag het meisje kans, uit het water te komen en haar huis weer te bereiken. Onmiddellijk werd een geneesheer ge waarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Het slachtoffer verkeerde in een zeer overspannen toestand. Haar ver wondingen zijn echter niet van ernstigen aard. De politie staat voor een raadsel. Het meisje kon geen signalement opgeven. Zij kon alleen mededeelen, dat de man nen naar sterken drank roken. ZWEEDSCH SCHIP IN NOOD. Zondagmorgen om kwart over acht is op Terschellingerbank van het s.s. „Sandenburg" draadloos bericht ontvan gen dat het Zweedsche s.s. „Axel" in. nood verkeerde. Het schip maakte zwa re slagzij. De bemanning had het schip verlaten en was aan boord van het Duitsche s.s. Felix Neumann" opgenomen, dat op weg is naar Hamburg. De positie van de „Axel" was ongeveer 20 mijl van Ter schellingerbank. De „Axel" metende 325 reg. ton bru to en 218 reg. ton netto, was met graan geladen. Het schip is door een grondzee opgenomen waarbij de lading is gaan overwerken en het vaartuig 45 graden slagzij maakte. In den loop van Zondagmiddag is de sleepboot „Holland" van de reederij Doeksen bij het hulpeloos ronddrijvende schip aangekomen. Men slaagde er in een verbinding tot stand te brengen, waarna de „Axel" op sleeptouw is ge nomen naar Emden. Voor drie tot vierduizend gulden goud gestolen. Vrijdagnacht is ingebroken in 't tandheel kundig instituut aan den Jutphaaschen weg te Utrecht. Verschillende kasten en laden zijn opengebroken. Er is voor drie tot vierduizend gulden aan goud meege nomen, welk goud eigendom is van de studenten die het als materiaal bij hun studie gebruiken. Van de daders ont breekt tot dusver elk spoor. Fortuin, dat in zijn tegendeel verkeerde. De jeugdige bakkersknecht S. te Lin- denheuvel onder de gemeente Geleen (Limb.) won dezer dagen bij 'n voetbal pool een bedrag va ruim 6900. Een van zijn eerste daden was het koopen van een nieuwe motorfiets met zijspan voor een bedrag van rond f 1700. Hiermede maakte hij Zaterdag een ritje naar het in de'nabijheid tegen Urmond, waarbij hij echter minder fortuinlijk was. Hif* vloog met zijn motorrijwiel over den kop en kreeg daarbij verscheidene verwon dingen, zij het niet van ernstigen aard. Erger was het gesteld met zijn passa- diertje, het ongeveer 8-jarige zoontje van de familie O. D. K. te Geleen. Het ventje werd ernstig gewond aan beide beenen waarvan de pezen werden door- tfesneden. Het kind is opgenomen in het ziekenhuis te Sittard. Deze tegenslag is voor S. des te pijnlijker, aangezien er een kwestie is gerezen over de uitbeta ling van 't door hem gewonnen bedrag' met de betreffende maatschappij, welke tot nu toe niets heeft uitgekeerd. DE RAMP VAN DE T.l. Een redder in nood* Omtrdnt het vergaan van de T 1 wordt uit Banda Neira nog het volgende ver nomen: Door de geweldige kracht waar mede het vliegtuig te pletter sloeg, sprongen alle, boordevolle benzinetanks uit elkaar. Een inzittende van een ander T-vliegtuig sprong over boord om te trachten zijn kameraden te helpen. Hij trachtte zwemmende het wrak te e- reiken, doch dreigde daarbij door ben zinedampen het bewustzijn te verliezen, terwijl hij brandwonden opliep. Daar hij luid om hulp riep, bemerkte de beman ning van een ander vliegtuig het gevaar, waarin de redder verkeerde, zoodat zeer snel de rubberboot, welke aan boord van elk vliegtuig aanwezig is, werd op gepompt en te watergelaten. De redder werd bewusteloos opgehaald en Q^ar een oorlogsbodem getransporteerd. Na eenige dagen was hij hersteld.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6