JEC0VI RECHTSZAKEN. Opnieuw terrorisme. Uw Zenuwen en gesterkt en Uw DANTZIG. HUISZOEKING BIJ KATHOLIEKEN. ENGELAND. Een majoor door een tijger gedood. v ITALIË. ANTI-FASCISTEN VEROORDEELD.' DE ITALIAANSCHE MOEILIJKHEDEN IN ABESSINIE. PALESTINA. Een trein opgeblazen! Zwendelaars voor de Middelburgscfae rechtbank. Ze traden op als >,agenjt" en „inspecteur" van de staatslo terij, doch waren in werkelijk heid de handlangers van een Haagsche bankinstelling. Getuigenverhoor- BEURS VAN AMSTERDAM. A Pref. Jurgens A. 128%128% Ned. 1000-4 101%—101% C Anaconda Cop. 23%—22%-5£< BEURSTHERMOMETER VRIJDAG, H.V.A. Rubber 1Amerika - Markt Suiker Tabak Mijnhardt's Zenuwtabletten Vonnissen. HET DRAMA TE TERNEUZEN. ONTVANGEN BOEKEN. Bij leden der katholieke centrum partij in Dantzig, de laatste nog op het grondgebied der vrije stad bestaande oppositiepartij, zijn huiszoekingen ver richt. Men meent te weten, dat deze maatregelen ten doel hebben de geheele oppositie in Dantzig definitief op te hef fen en het socialistische eenpartijstelsel in te stellen, zooals dat onlangs door den leider der nationaal-socialisten, Forster, werd aangekondigd. Naar de Times u t Jubbulpore in de Centrale Provincies van Britsch Indië meldt, is majoor Wood van de cava lerie overleden aan verwondingen, hem door een tijger toegebracht op een jachtpartij. Majoor Wood is de derde Europeaan, die :n 14 dagen tijds in die streek door een tijger is gedood. Op 4 October viel een echtpaar, dat een autotochtje maakte in den omtrek van Dehra Dun ,aan een tijger ten offer, De bijzondere rechtbank te Rome voor de behandeling van misdrijven te gen de veiligheid van den staat heeft Donderdagavond zeventien beschuldig den, die met een communisldsche centra le te Parijs in verbinding hebben ge staan en geprobeerd hadden communis tische vlugschriften te verspreiden, ver oordeeld tot tuchthuisstraffen, vari- eerende van 4 tot 18 jaren. De bijzondere rechtbank te Bolog na heeft twintig anti-fascisten veroor deeld tot gevangenisstraffen varieeren- de van 18 maanden tot 18 jaar. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt uit Addis Abeba, dat gedurende de laatste regenperiode talrijke Abes- sijnsche roovers zekere kleine en geiso- leerde Italiaansche garnizoenen op de hoogvlakte onverwachts hebben aange vallen. De koloniale troepen wisten on middellijk orde en rust te herstellen en de bevolking van het bandietisme te be vrijden. De meeste benden werden let terlijk vernietigd. Talrijke hoofden, zoo als Dedjaz Aurarus, Grazmaz Terrege, Antene, Belaine Tesemma en Lidjz li ma, zijn gedood. De hoofdschuldige, Hailoe Kebbede, is gevangen genomen en terechtgesteld. Bij den verkennings- en politiedienst zijn gedurende de maand September 102 soldaten om het leven gekomen of zoek geraakt. Het totale verliescijfer van 1 Januari 1935 tot 30 September 1937 be draagt 2357 man. Gisteravond hebben onbekenden een trein op de lijn HaifaLydda opgebla zen nabij Kalkilish, twintig mijl ten Noordoosten van Jaffa, Drie passag ers zijn om het leven gekomen. Nadat de mijn was ontploft, werden nog ver scheidene schoten op den trein gelost. Nader wordt gemeld: De machinist, de stoker en verschei dene passagiers van den trein, waar op bij Kalkilish een aanslag is ge pleegd, zijn gewond. Twee Arabie.ren, die na den aanslag op de vlucht sloegen, zijn door een politiebeambte doodgeschoten. Daden van geweld op verschil lende plaatsen. Behalve de aanslag op den trein heb ben zich nog daden van gteweld voor gedaan op verschillende plaatsen n Palestina, in het bijzonder in Beisan, in Oost-Galilea en Beesjeba aan den rand van de woestijn van Sinai, waar de telefoondraden zijn doorgesneden. Reuter meldt, dat nog vijf leden van het hooge Arabische comité uit Pales tina gezet zijn. Er wordt in dit verband op gewezen, dat het hier slechts een voorloopige maatregel betreft. Omtrent den aanslag op den trein meldt Reuter nader, dat deze o.a. het eerste bataillon van het Royal Sussex regiment transporteerde naar Egypte. In verband met de beroering, d e op het oogenblik in Palestina heerscht, had men den troepentrein doen voor afgaan door een gepantserden molpr- wagen. waarop met mitrailleurs gewa pende soldaten waren geplaatst, terwijl tevens machtige schijnwerpers meege voerd werden, met behulp waarvan de nauwe passages in de bergen van Judea, waardoor de trein passeeren moest, werden verl'cht. Ondanks de genomen voorzorgsmaatregelen werd van de hoogte der heuvelen een aantal schoten op den trein gelost. Deze schoten raakten echter niemand. Een bericht uit Beisan meldt, d.at de pjjpleiding van Irak op twee plaatsen is doorboord. De olie werd in brand gestoken. Twee politie-agenten gedood. Tenslotte wordt nog uit Jeruzalem gemeld, dat twee Britsche politieagen ten gistermorgen vroeg gedood zijn tij dens een treffen met een groote bende gewapende Arabieren in de nabijheid van Bethlehem, Voor de rechtbank te Middelburg hadden zich heden te verantwoorden de 28-jarige colporteur J. v. B. uit Bergen op Zoom en de 34-jarige A. B. uit Rotterdam, „inspecteurs" van de N, V, Nationale Adm nistratiebank van Onroerende Goederen, te 's-Gravenha- ge, beide te Middelburg gedetineerd, wien ten laste werd gelegd, dat zij op verschillende data in 1936 en 1937 te of nabij St. Janssteen met het oogmerk om zich wederrechtelijk te bevoor- deelen, door listige kunstgrepen en door samenweefsels van verdichtselen F. Dobbelaac, A. Antheunis^ C. L. d'Hooge en A. d'Hooge, allen te St. Janssteen, hadden bewogen tot de af gifte v,an onderscheidene geldsbedra gen en tot het aangaan van schulden. De verdachten gingen de boer op met „beleggingsinschrijvingen" van de genoemde „bank", en spelden/ hun slachtoffers dan van allerhande moois op den mouw. Dezen lieten zich daar door bewegen de inschrijvingsformulie ren te teekenen, zonder nauwkeurig ge lezen te hebbent, wat er op vermeld stond. Zoo presenteerde de verdachte Van B. zich in Februari jl. bij Aloysius An- theunis ,als „agent van de staatsloterij", en spiegelde Antheunis voor, dat hij als hij teekende groote prijzen in de staats loterij zou kunnen winnen!! De bedro gene Pep er in, teekende en gaf dezén verdachte f 41,68. Vervolgens kwam eenigen tijd later de tweede verdachte, die zich als .inspecteur v,an de staats loterij" voorstelde!, opdagen met het eigenlijke „stuk" en het slachtoffer be taalde hierop nog f 333,32. Op soortgelijke wijze werd F, Dob- belaer f 376,60 armer gemaakt, terwijl C. L. d'Hooge er in vloog voor een be drag van f 580 en A. d'Hooge voor f 40. Het was een groot weefsel van leu gens, dat de verdachten toepasten. De „beleggingsinschrijvingen" van cïe bank waren zoo ingericht, dat zeer opper vlakkige kennisname den indruk kon wekken, d,at de zaak inderdaad iets met de staatsloterij te maken had. In werkelijkheid* echter gingen de slacht offers door te teekenen een zeer on- voordeelige transactie aan. Het spreekt welhaast van zelf, d,at ze bij nauwkeu rige lez;ng nooit op de zaak ingegaan zouden zijn. Door de valsche voorspie gelingen, de leugens van verdachten Heten ze zich echter verleiden zonder nauwkeurige lezing te teekenen. Vooral het feit, dat de verdachten zich u'tga- ven voor agent en inspecteur der staats loterij maakte indruk. Daaruï't leek te concludeeren, dat de zaak volkomen veilig was. Zooals gezegd hebben de beide ver dachten er nog veel meer slachtoffers in laten loopen dan bovengenomde vier. De bedragen, d e ze buit maakten loo pen in totaal in de duizenden. Als meestal met deze dingen werden ech ter maar enkele zaken uitgekozen voor vervolging. Als eerste getuige werd heden door de rechtbank gehoord: L. v. der Laan, majoor der rijksveldwacht te St. Jan steen, die een onderzoek instelde. Hij verklaarde dat de door hem gehoorde menschen allen in de stellige overtui ging waren, dat de geteekende formu lieren stukken van den Staat waren. Zij waren niet van hun idee af te brengen. Een der menschen ging zelfs zoover, dat hij den majoor niet geloofde en naar den burgemeester zou gaan en er nog een stuk bij wilde koopen. Op een vraag van den officier van justitie bevestigde de .getuige, dat 'lt aantal slachtoffers schrik barend is. De totale som waartoe menschen zich in Z. Vlaanderen O.D. hebben ver plicht bedraagt 53400 waarop onge veer f 21000 is betaald. Daarna is er nog wel een 40 tal menschen bijgeko men, allemaal eenvoudige lieden. Het gaat meest om spaarduitjes; sommigen gaven hun laaftsten cent. Getuige verklaarde verder dat wan neer verdachten hadden gezegd, dat het van de Nationale Bank voor onroeren de goederen was, dus geen Staatsbank, ze voor geen dubbeltje zouden hebben verkocht. De president zeide den majoor na mens de rechtbank dank voor de minu- tieuse wijze waarop hij het onderzoek in deze zaak heeft geleid. De getuige F. Dobbelaar, landbouwer te St. Jansteen, had uit de besprekingen begrepen dat hij meedeed in de staats loterij. Hij zeide mede te willen doen voor een jaar met een tientje, en tee kende een formulier. Get. las dit echter niet door, en had ook niet gezien dat de naam van de bank op het papier ge drukt stond. Verdachte had get. gezegd, dat als hij, get. 12 jaar lang trouw be taalde hij in elk geval zijn geld zou te rug krijgen. Verdachte Van B. liet aan getuige eenige trekkingslijsten zien van de staatsloterij. Get. heeft ineens be taald en zou dan 12 jaar lang meespelen in de staatsloterij. Getuige is er door zijn vrouw van teruggehouden een „po lis" van 1000 te nemen. Op een vraag van den officier van Vogrtpoedig opgroeien, flink en fterk Den Jeco- vitol, de geijkte Lever traanTegen het gevaar van griep en Engelsche ziekte! Jecovitol 2x daags geven en zelf ook nemen I In Apotheken en Drogisterijen f.0.75 per flesch. (Ingez. Med.) justitie, zeide get., niet meer te weten of het formulier was ingevuld toen hij teekende. Op een vraag van den verdediger, of get. eenmaal geteekend heeft, antwoord de deze bevestigend, maar zeker herin neren kon hij zich dat niet. De verdedi ger zeide daarop, dat get. drie maal heeft geteekend en legde ten bewijze daarvan papieren over waarop de hand- teekeningen voorkomen, en welke door get. werden herkend als de zijne. De verdachte Van B. gehoord, ver klaarde dat get, tweemaal bij hem en een keer bij R. heeft geteekend. Verdachte Van B. zeide verder dat hij den naam van de bank aan getuige had genoemd, en dat hij zich niet voordeed als te ko men voor een staatsbank. Verd. zeide dat hij niet wist wat een „inkomsten obligatie" was, hetgeen den president deed opmerken dat als hij met die din gen reisde, hij toch wel in de eerste plaats behoort te weten wat voor pa pieren het waren. De verdachte B. gehoord, verklaarde 10 provisie te ontvangen, doch daar van moest hij agent Van B. nog betalen. Deze verdachte zeide ook den naam van de bank te hebben genoemd. Ook zeide hij niet te weten wat een inkom stenobligatie is. Verder verklaarde deze verdachte dat hij aan den vorigen getui ge heeft gezegd dat prijzen tot 1000 contant werden uitgekeerd. Op een vr,aag van rechter mr. Bloe- mers, zeide verdachte B. wel eens een prijs van f 1000 te hebben uitgekeerd, doch hij wist niet aan wien! De get. G. M, v. Hove, zonder beroep, echtge noot van den vorigen get. bevestigde grootendeels de verklaringen van haar man. Toen haar man op een en, ander ifigjng is hij geld gaan h,alen op de Boerenleenbank. Get,- zeide dat ver dachte B, bij haar was gekomen, zich uitgevende voor inspectleur van de staatsloterij, hetgeen evenwel door ver dachte B. werd ontkend. De get. A, An- theunisi, vlasser te St.Jansteen, zeide dat verd. Van B. bij hem kwam, zeg gende d,at hij agent van de staatsloterij was. Hij vroeg aan getuige of hij een stuk wilde koopen, daaraan toevoegen de dat hij al eens een prijs bij zekeren Van Acker had gebracht en dat er toen nog niet eens een sigaar of een börrel op overschoot. Getuige heeft tweemaal geteekend op een geel papier en betaalde aan verd. een bedrag van f 41.68. Verdach te liet aan getu'ge eenige trekkingslijs ten zien van de staatsloterij. Later is de tweede verdachte bij get. gekomen. Deze diende zich aan als inspecteur der staatsloterij en „chef" van verd. Van B. Deze verdachte legde get, uit dat het veel voordeeliger was ineens te betalen dan in termijnen waartoe get. z-ch had verbonden. Het was nog voordeeliger, aldus verd. B. een stuk van f 1000 te nemen. Ver volgens liet verdachte aan get. een por tefeuille zien waarin een groot aantal bankbiljetten zat en voegde hieraan toe, dat dit geld bestemd w,as voor uit te kepren prijzen. Op een vraag van geltuige's vrouw aan verd.: als de Staat eens failliet zou gaan, zeide verdachte „dan is de hfeefè wereld naar de m,aan." Get, heeft de voorwaarden niet gelezen, waarop de president hem waarschuwde in den ver volge altijd goed te lezen wat hij tee kent. De verdachte Van B, gehoord^ ont kende zich als agent van de staatsloterij te hebben uitgegeven. Hij had de bank waarvoor hij kwam met name genoemd. Eveneens ontkende verd. gezegd te hebben dat de staat een en ander waar borgde. Vervolgens ontkende de twee de verd.achte zich te hebben uitgegeven voor inspecteur der Staatsloterij. De getuige I. M. L. Smet, echtgenoote van den vorigen getuige, bevestigde de verklaringen door haar man afgelegd. Get. zeide, dat verd. B. toen zij het idee opperde dat er oorlog zou kun nen komen en de Staat failliet gaan, met zijn vuist op tafel had geslagen, zeggende: „De Staat gaat met failliet, dan is de heele wereld kapot," Getuige zeide dat het zuur verdien de spaarcenten w.aren die ze aan ver dachte had gegeven. Haar geheele spaarpot ging er aan. De getuige C, L. d'Hooge, zonder beroep te St. Jansteen, zeide een stuk van f 1000 te hebben gekocht en moest ongeveer f 80 per jaar betalen. Hij wist echter niet of hij een stuk geteekend had. Later 's verdachte B. bij hem ge komen die hem mededeelde dat» een dadelijke storting toch voordeeliger was. Gerustgesteld door het feit dat de Staat waarborgde, dat bij overlijden de kinderen het kregen, heeft get. f 500 gestort. Getuige teekende; en las niet. Het was voor hem een gewichtige stap en getuige beefde toen hij teekende. Get. w 1de eerst nog lezen doch ver dachte B. zeide: „Baasje wees maat niet ongs-rust, alles is van den Staat.*' Eerste noteering is vorige koers(en); daarachter officieele noteering van he den; beteekent geen noteering ontvangen. Denemarken ObÜg, 1926-5 102%-102% Amsterdam 1934-4 100%100% Zeeuws. Hyp. B-4 100% Cities Service Cy. P. 1958 5 42%41% A Amsterd. Bank 147%—147% A Ned. Gist en Spiritusf. 464%—461% A De Schelde N.B. 40—39% C Am. Smelt en Ref. 43%42 A Born, Sum. H.M. 185183 A HHouth. Alberts 98 C Union Pac. Rr. 73% C Int. Nickel Cy. 3432% O. lndie 34 1000-4 100%- Engeland 1960-90 4 81%—81% A Koloniale Bnk. 120%115 A N.I. Hbk. 1000 135—130% C Ned. H.M. 1000 158—160 A v, Berkels Pat. 66%—64% C Calvé-Delft 76%—77% A Philips Gem. B. afg. 336%—323%-17 C Unilever 142%—142%-41 C Am. Car er> Four"li-v 1B16% -17% C Bethlehem St. 43aü%-% C Kennec Copper 27%—27%-26% C U. Statès St. C. 49%—47%-% C North Am. Cy. 13%—12% A Kon. Petr. Mpij. 359%—363-57% C Contin. Oil Cy. "2322% C Philips Petr. Comp. 32%—30% C Shel Union O.C. 13—12%-% C Tide Water Ass. Oil 11%—11%-% A Ned. Scheepv. U. 123%122-11?% A H.V. Amsterdam. 442%440-32 A Java Cult. MijL 146%—145-38 A N.I. Suiker U. 123%—121-19"% A Deli Batavia 197%—195%-92 C Deli Mij. 1000 274-275-70 A Senembah 269265-67 Unilever Koninld. ObLMarkt Philip» Wettig. Schepen Gedeponeerd C Baltimore en Ohio 109% C Southern P,ac. Cy. 1816%-% A Southern Rlw. 11%10% A Amst. Rubb, C. 220217-11 A Deli-Bat. Rubb, 147146-43 A Hessa Rubber 151%142% A Serbadjad: S.R. 113108%-05 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden Gisteren. 8.97% 8.97% 72.65 72.65 6.09% 6.10% 30.48% 30.48 1.80% 1.81 Dagelijksch indexcijfer (medege-- deeld door het centraal bureau voor de statistiek). 14 October. Aandeelen- koersen 93,6, goederen groothandelsprij- zen 84,2. Verdachte B. zeide dit laatste niet te hebben gezegd. De getuige A. d'Hooge, arbeider te St. Jansteen, zeide een stuk van f 500 te hebben genomen en betaalde ruim f 40 en moest jaarlijks een zelfde be drag storten. Over Nationale Bank is door verdachte Van B, in het geheel niet gesproken. Eenige dagen later kwam verdachte B, opdagen, zich aan dienende als inspectur der Staatsloterij. Getuige's v,ader heeft toen f 500 ge stort, want deze kocht een stuk van f 1000. Get. heeft geen papieren gele zen. Verdachte B. ondervraagd zeide, tweemaal bij getuige te zijn geweest en de eerste keer papieren te hebben ach tergelaten, hetgeen echter door get, werd ontkend. D getuige E. Vervaet te St, Jansteen, zeide er ,absoluut van overtuigd te zijn geweest dat alles van den Staat was. Hij kocht een stuk en betaalde f 375. Hij had met verdachte Van B. onder handeld en had dezen ook het geld ge- geve.n. Verd. had er nog aan toegevoegd dat alles rechtstreeks van den Staat was. Get. zeide niet geleerd te zijn en ver trouwde de banken niet, waarom hi) dan maar „naar den Sta,at ging." De getuige H. van Putten, reiziger te Koudekerke, had met den vorigen ge tuige gesproken over de zaak, en getui ge vond het ook wel erg mooi. Get. heeft verdachte B. in Hulst gesproken en heeft hem bij die gelegenheid ge vraagd of de zaak „safe" was. Verdach te antwoordde hierop bevestigend. La ter heeft get. aan den vorigen getuige medegedeeld dat een en ander in orde was en V. gerust kon zijn. Verdachte B. ondervraagd, bestreed de verklaringen van dezen getuige. E. Vlassenroot, vlasser te St. Jan steen, verklaarde dat verdachte Van B. bij hen was gekomen en tegen getuige's vrouw gezegd had „ge zult gelukkig met zoon stuk zijn." Volgens verd. ging de zaak reusachtig. De ministers zaten er tusschen en alles ging automatisch!!! Verd. had nog tegen get. gezegd dat hij een aanzienlijken prijs bij C. van Acker had bezorgd. Verdachte B. had verder tegen get. gezegd dat hij in de plaats was gekomen voor een inspecteur van de staatsloterij die in den trein was doodgebleven. Zooals andere, heeft ge tuige een bedrag betaald van 750. De bankier W. L. J. M. v. Waes- berghe te Hulst, verklaarde dat zekere Bun bij hem op het kantoor was geko men met eenige stukken. B. deed moei te om de stukken te verkoopen, maar het bleek getuige dat de stukken onver koopbaar waren. Wel waren er zoo nu en dan eens coupons geind. Pleiter vroeg aan dezen getuige of de stukken dus waardeloos waren, waarop getuige niets kon zeggen. De officier van justitie tot get. Hoe veel is U een onverkoopbaar stuk waard? Get.: geen cent. Officier: Onverkoopbaar en waarde loos is identiek. Dus het is waardeloos. De verdachte Van B. nogmaals door den President ondervraagd, ze de eer der te hebben gevent met kaas en visch. Op verzoek van verdachte B. is hij agent geworden. Verdachte ken de de instelling niet, en heeft ook niet geïnformeerd daarnaar. Verd, zeide aan een en ander een „strop" te heb ben, Vervolgens zeide verd. dat hij de artikelen v.an de formulieren meestal heeft voorgelezen, al snapte hij er ook niets van. Verdachte B. zeide aanvankelijk ar- slaap wordt weer rustig door het ge bruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. (Ingez. Med.) beider te zijn geweest. Hij is onlangs voor een soortgelijk vergrijp veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf, (Bij het ter perse gaan van dit num mer, duurde de behandeling voort.) Verd. tot zes jaar veroordeeld. De Middelburgsche rechtbank wee» heden vonnis in de zaak tegen den woonwagenbewoner G. H„ oud 40 jaar, die op 28 Augustus te Terneuzen zijn 24-j,arigen gehuwden zwager met een ze's sloeg en verwondde, waardoor deze man is overleden. De officier van justitie vorderde op 1 October 10 jaar gevangenisstraf te gen H, De rechtbank veroordeelde hem he den tot zes jaar gevangenisstraf we gens zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende. Verder werden veroordeeld wegens: diefstal: L. J. de R., huisvr. A. M., 33 jaar, zonder beroep, Yerseke, 3 maan den voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd; strooperij met een vaartuig: J. C. v, d. H., 50 jaar, Ch. C. v. d. H., 24 jaar, en J. A. v. H., 15 jaar, visschers te Clinge. Beide eerstgenoemde 5 of 2 d. h. en laatstgenoemde teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf; ontucht: A. N. H„ 47 jaar, bode, Ter- neuzen; vrijspraak; overtreding van de motor- en Rijwiel- wet: P. B., 28 jaar, grossier te Middel burg. Bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Middelburg 10 b. s. 5 d. h. Bij de Drukkerij „Bevedeem" te Den Haag is verschenen een „Gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid van de vie ring van het 25-j,arig bestaan van de Kon. Nederl. vereenxg'ng „Ons Leger", 19121937. Het boek, dat is samenge steld door den reserve-luitenant-kolo nel der jagers, W. J, M. Linden, bevat een groot aantal, meest geïllustreerde, bijdragen over onze weermacht. Minis ter J. J. C. van Dijk schreef een voor woord, terwijl kolonel Oudendijk een overzicht geeft van de afgeloopen 25 jaar. Voorts geven in dit gedenkboek verschillende vooraanstaande Neder- landsche burgers hun meening over de weermacht. „Muziekwetenschap in den loop der tijden. Rede uitgesproken bij het aanvaarden van het ,ambt van lector ia de muziekwetenschap aan de universi teit van Amsterdam op 30 April jl. door dr. K, Ph. Bernet Kern pers. Uit gave W. L. en J. Brusse's Uitgevers Mij. te Rotterdam. „Matchboek Wereldkampioenschap dammen 1937 tusschen Raichenbach en Springer, samengesteld door H. Witt- kowski, uitgever te Amsterdam, met medewerking van B. Springer en J. de Haas. In dit boek worden alle 23 gespeelde partijen besproken en geana- liseerd. Zeer vele d agrammen verdui delijken den tekst. voor

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2