VUSSINGER BRIEVEN. INGEZONDEN STUKKEN. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. In de 2e helft nam Zeel. direct het heft in handen en was voortdurend voor het R.B.C. doel. Toch duurde het nog 15 min. alvorens de gelijkmaker tot stand kwam. De Zeel. rechtsbinnen gaf goed door naar zijn middenvoor, welke laatste den R.B.C. keeper geen schijn van kans gaf (22). Fel wordt er nu ge streden om de leiding. Bij een der spo radische R.B.C. uitvallen beging haar middenvoor de reeds hierboven geme moreerde overtreding en werd door den arbiter naar de kleedkamer gezonden. Van de voorhoede der thuisclub ging nu heelemaal geen kracht meer uit en de strijd werd verder gestreden op de R. B. C. helft. Voortdurend zweefde de bal voor het doel, doch hoe de groenzwar ten ook zwoegden, het wilde niet luk ken. Toen scheidsrechter Coolen, die goed leidde, het einde aankondigde, was de stand nog onveranderd. Zeelandia heeft, hoewel niet de volle buit, toch weder een kostbaar puntje in de wacht gesleept. R.C.S.—VLISSINGEN 2—3. Fatale scheidsrechterlijke be slissing. Onverdiende ne derlaag voor R.C.S. Gaven de resultaten van beide ver*- eenigingen gegronde hoop op een inte ressanten kamp, de talrijke toeschou wers (ongeveer 1800) zijn in hun ver wachtingen niet teleurgesteld. Men heeft kunnen genieten van een spannenden sportieven kamp, die in de allerbeste verstandhouding werd gespeeld. Aan sensatie heeft het in dezen wedstrijd evenmin ontbroken. De grootste sensatie was wel, dat Vlissingen reeds binnen de 3 minuten een 2—0 voorsprong wist te noteeren, dank zij even zooveel blunders van den R.C.S.-doelman. Dat Vlissingen de beide puntjes ten slotte in de wacht wist te sleepen, heeft zij te danken aan het fraaie werk van doelman Harting, die in buitengewonen vorm was en me de dank zij enkele foutieve beslissingen van scheidsrechter Van de Ven, die een zuiver doelpunt niet toekende. De par tijen wogen ongeveer tegen elkaar op, maar vriend en vijand zal het er over eens zijn, dat R.C.S. meer de overwin' ning verdiende dan Vlissingen. Het was voor den Souburgers wel jammer, dat ze zich op deze manier een puntenwinst zagen ontgaan. Zelfs een toegekende pe nalty wisten de Souburgers niet in een doelpunt om te zetten. Enkele centime ters vloog de bal naast. Daarbij gevoegd de meer dan vreemde scheidsrechterlijke beslissing, ziedaar de oorzaken van de eerste R.C.S.-nederlaag. Al met al om standigheden die Vlissingen op zeer goedkoope wijze aan de puntjes hielpen. Het reeds als kampioenscandidaat ge- doodverfde Vlissingen is ons intusschen me™ee£evallen en moesten wij een ver gelijking maken tusschen het Vlissingen en R.C.S.-elftal, ongetwijfeld zou dit in het voordeel van laatstgenoemde eindi gen. Slechts de Vlissingen achterhoede was uitstekend, de rest van het elftal weet zich echter niet boven het middel matige te verheffen. Zoowel de R.C.S.- middenlinie als voorhoede was, dezen middag althans, zeer zeker boven die van Vlissingen te prefereeren. Slechts doelman Harting toonde zich een speler van klasse en hij was het die ten slotte den voorsprong wist te consolideeren. De Vlissingers konden maar weinig vat krijgen op het vlugge open spel der R. C.S.- voorhoede, die steeds de Vlissin gen defensie in moeilijkheden wist te brengen. Over den wedstrijd het volgende: Onmiddellijk na den aftrap onderneemt R.C.S. een mooien aanval welke met een geweldig schot van Gillisse wordt beslo ten. Doelman Harting weet echter fraai te redden. Direct daarop is het de beurt aan de rood-witten en zoowaar binnen de minuut hebben zij door een tam schot van Oreel de leiding genomen. Dit doel punt was houdbaar. (0—1.) Na den af trap is het weer Vlissingen dat tot den aanval overgaat en een zacht rollertje verdwijnt tusschen de beenen van den1 doelman. Een grove blunder! Binnen de 3 minuten heeft Vlissingen zich aldus een veiligen voorsprong weten te veroveren. Het pleit voor den geest der Soubur gers, dat zij niet ontmoedigd werden. In tegendeel, keer op keer kwamen de R. C.S-voorwaartsen voor het Vlissingen doel, maar doelman Harting was onge naakbaar. Bij een dezer aanvallen ver oorzaakte een der Vliss, spelers een strafschop. Deze werd door Marteijn echter naast gekogeld. R.C.S. blijft een geweldigen druk uitoefenen en bij een volgenden aanval kan doelman Harting den bal niet klemvast krijgen. De bal passeerde minstens 40 cm de doellijn, maar onbegrijpelijkerwijze liet scheids rechter v. d. Ven doorspelen, waardoor hij R.C.S. een zuiver doelpunt onthield Met onveranderden stand ging de rust in. Na de rust wederom een heftig R.C. S.-offensief en na 5 minuten weet links buiten Blok doelman Harting te passee- ren. (1 2.) De vreugde is echter van korten duur, want nog geen minuut later heeft Reinders op fraaie wijze nummer 3 gescoord. (1—3). Nog laat R.C.S. den moed niet zakken en nadat 10 minuten voor het einde Muilekom na fraai spel nummer 2 in het net doet verdwijnen, is alles nog mogelijk. R.C.S. blijft doorloo pend gevaarlijk en Vlissingen heeft slechts weinig meer in te brengen. In zonderheid rechtsbuiten Kruisse wist steeds de grootste verwarring te stichten in de Vlissingen achterhoede, maar tot doelpunten weten zij het niet meer te brengen. Ieder was het er over eens, dat R.C.S. de overwinning had verdiend. PROTESTVERGADERING VAN ZUIDELIJKE 2e EN 3e KLASSERS. Zaterdag werd te Breda een protest vergadering gehouden in verband met het feit, dat het K.N.V.B. bestuur de bekende motie-Van Bel tot uitbreiding van de le en 2e klasse naast zich heeft neergelegd. Deze vergadering was uit geschreven door de vereeniging ter be hartiging van de belangen van 2e, 3e en 4e klasse voetbalvereenjigingen in Nederland van Afd, IV. Op deze druk bezochte vergadering warten tevens aanwezig het voltallige afdeelingsbe- stuur, de Federatie van Zuidelijke Eer ste Klassers en vele andere belang stellenden. Nadat den heer Van den Bosch in het kort nogmaals de zaak on der het oog bracht en onder meer be toogde dat door het K.N.V.B. bestuur aan hen een schrijven werd gezonden, waarin werd medegedeeld dat van uitbreiding geen sprake is, voerden nog verschillende afgevaardigden 't woord. Diverse sprekers hekelden de promo tie bij keuze van M.V.V., die h.i. ver band houdt met deze uitbreiding. Mr. Adriaanse o.a.. voelde het als een groot onrecht dat, nu de motie Van Bel niet wordt uitgevoerd, toch M.V.V. bij keuze werd gepromoveerd. Naar zijn meening hangen de promotie van M.V.V. en de uitvoering van de motie Van Bel nauw samen. Spr. gaf o.m. kennis ,van een schrijven v,an Eet bondsbestuur, waarin werd medege deeld, dat de resultaten, welke M.V.V. in de prom. comp. heeft behaald, mede aanleiding waren haar bij keuze te doen promoveeren. Spr. meende dat men bang was dat M.V.V. naar de R.K. zou overgaan. De heer Van den Bosch zeide. dat mr. Adriaanse zich vergist indien hij denkt dat het bsluit in ver band staat met de R.K. Uit de verdere bespreking kwam echter wel vast te staan, dat den K. N. V, B. dit steunpunt te Maastricht niet wilde prijsgeven. De heer Spaan gaf in het kort een uiteenzetting over de behandeling van het voorstel in het bondsbesuur, waar volgens spr. met de kleinst mo gelijke meerderhe:d (45) het voorstel werd verworpen. In het bondsbestuur werd aangevoerd, dat de andere afdee- lingen ook met uitbreiding zouden ko men, hetgeen binnen enkele jaren on herroepelijk zou leiden tot het instel len van een hoofdklasse. Ten slotte werden de volgende voorstellen in stemming gebracht: I. Met algemeene stemmen werd aan genomen een voorstel om alsnog aan te dringen op uitvoering motie V,an Bel, ingaande seizoen 1937-'38, H, Met groote sitemmenmeerderheid werd besloten geen verdere pogingen te doen in verband met de promotie bij keuze van M.V.V. III. Geen voorstel in te dienen om alsnog de ver, TOP te Oss bij keuze te doen promoveeren. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Aan het Bureau van politie: Belasting- merk (kosteloos) Engelsche kaart (ritten- kaart), Heerenrijwiel. Bij particulieren: Boodschappentasch, J. de Kuiper, Pott.- bakkersingel 8; dameshandschoen, J. D Klaasen, Winterstraat 18; belastingmerk, P. de Koning, KI. Werfstraat 15; port. met inhoud, Tazelaar, Noordweg 85; voetbal, K. Joosse, Hoogstraat 5; vul potlood, Laroes, Balans 3; alpinemuts, Bouwens, Gortstraat 63; vulpotlood, De Vos, Julianastraat 26; vloerkleed, M. Maljers, Grijpskerke; p. handschoenen, Pattenier, St. Pieterstr. 9; onderdeel van motorrijwiel, J. Ruck, Lageweg 't Zand 285; lorgnet in etui, J. Labrujere, Begraafplaats 2; kinder- port., A. Vergouwe, Gortstr, 47; glacé handschoen, A. Wielemaker, Gortstraat 20; glacé handschoen, P. Pieterse, St. Laurens A 29; 12 negatieven (foto's), Snijders, Singelstraat 53; armband, L. Vader, Nadorstweg B 281; Zilv. armband, Beukert, Heerenstraat 32; port. met inh., L. Reynhout, Kinderdijk 92; Fordsleu teltje, W. Davidse, Spanj.straat 20; be lastingmerk, J. v. d. Elshout, Bouwe Ewoutstraat, 4 Vlissingen; zilv. halsket ting met gouden hangertje, v. d. Broeke, Bogardstraat 10; kinderarmbandje, Fred die Hoek, Veerschesingel 198; dames polshorloge, F. Francke, Seisweg 60; port. met inh, J. Aarnoutse, Noordweg 127; Band van japon, Mej. Bosdijk, Been- li.singel 57; hondenpenning 191, Jo j Spruit, Bellinkstraat 20; centimeter- stokje, Bosdijk, L. Giststraat, timmer- man; zakmesje, De Jong, Rozenstraat 43; 1 Rozenkrans, Bal, Blindenhoek 1; huis sleutel, J. Marijs, Dokstraat 5; school etui, J. de Snijders, Zuidsingel 16; man telband, P. Sanderse, Noordweg B 48; passer, J. van Dalen, Seisweg 104; be- lastingm., Buis Bruggeknecht, Kanaal- brug, paar sokken, M. v. d. Driest, Noordweg B 27, St. Laurens; ceintuur van jurk, H. Pel, Rouaanschekaai 11; huissleutel, N. Dekker, St. Janstraat 66; grijs poesje, P. A. de Jonge, Balans 27; zilv. broche, N. Kasse, L. Viele Singel D 145; Wollensok, M. Tissink, Span jaardstraat 60; Loupe, Boone, Oostkerk straat 2; port, met inh., P. Wondergem, j Penn.singel 19; roode bal, A. Overweel j Oostkerkplein 8; beertje speelgoed, N. i Kasse, L. Vielesingel D 145; portefeuille, postkantoor, Middelburg; belastingmerk, P, de Wijze, Breeweg D 174, 't Zand; tasch met gereedschap, M. Adriaanse, Korendijk 16; dameshandschoen, A. van Nieuwenhuizen, Seissingel 68. IX Als de winter komt. „Ruimte"- yrees. Vroede raderen! Wel héél snel heeft de zomer afscheid van ons genomen, den vreemdeling ach terna reizend en Vlissingen voor de Vlissingers latend. Nu giert de noord ooster door onze straten en ploft het WMentij5*ei? met bakken "it de lucht. Nollebosch, badbedrijf en Pier zijn ge sloten, de hotels .pensions en zomer huisjes (ik ga even mijn kachel oppoken, lezer!) ontvolkt en de strandhuisjes ver wijderd, vóórdat de westenwinden gaan ingrijpen. De boulevards zijn niet langer de zomeravondlijke massa-wandelplaat sen van oud en jong en tusschenbeiden. Weg is daar opeens de kleurige, fleurige aanblik der zomersche toiletjes. De ren dezvous hebben zich naar elders ver plaatst. Wél een totaal ander beeld en ner gens grooter contrast dan in de bad plaats. Maar contrasten hebben altijd hun bekoorlijke zijde. En daarom schik ken wi, ons in ons lot. Nu gaat het sei- zoen-bedrijf zijn balans opmaken. Sche- veningen bracht al een vrij gunstig ver slag uit, ondanks de grilligheden van de zen zomer. Over Vlissingen staan mij geen gegevens ten dienste, doch op uiterlijkheden afgaande geloof ik met de waarheid niet te zeer op gespannen voet te staan, indien ik als mijn meening neerschrijf, dat ook hiér over het alge meen iets betere resultaten dan in vori ge jaren te boeken vallen. Rooskleurig zal het nog wel niet zijn; daar zijn de tijden en het weer niet naar geweest, en velen zullen ongetwijfeld géén grond tot verheugenis hebben, toch, wij zijn aan de winnende hand en meer en meer zien we Zeeland en daar mee ook Vlissingen als toeristen-oord in beteekenis toenemen. In dit verband benauwt mij wel eens de vraag of we hier over voldoende ho tel- en pension-ruimte de beschikking hebben om in het hoogseizoen den stroom te verwerken. Vooral aan de zeezijde zitten wij er niet overmatig in. En welke badgast wil niet het liefst op zee uitzien? Doch zelfs de overige stads- deelen meegerekend, zijn we stellig niet op de massa ingesteld. In dit op zicht zijn de „nur-badplaatsen" (Oosten de heel sterk b.v.) in het voordeel. Daar verhuurt praktisch iedereen kamers. Men dient bij de overweging hiervan bovenal acht te slaan op het veranderd aspect van het reizen. De langdurige klanten zijn te tellen. Veeleer reist men anders dan voorheen na een paar dagen weer verder en voor dit soort toerisme leent zich wél een hotel, een niet of in mindere mate althans een pension. En ook onze gezamenlijke ho tels hebben niet over bovenmatig veel kamers te beschikking. Ik meen te we ten, dat dit probleem in V.V.V.-kringen wel eens zorgen baart bij de uitzending van het propaganda-materiaal. De zomer is verscheiden en wij gaan ons op het winter-seizoen voorberei den Gelukkig is Vlissingen niet uitslui tend en zelfs niet in de eerste plaats Va's' Ware dat zoo, we zouden tijdelijk tot de positie van dood stadje terugvallen en ons kunnen installeeren voor een ietwat langdurigen winter slaap, bestaande in visites maken en ontvangen, lezen, kaarten, schaken of dammen. Bij tijden nuttig en gezellig. Maar in een kleine vooruitstrevende ge meenschap gelijk Vlissingen er een is, is er nuttiger werk aan den winkel, zich uitend in allehand vereenigingswerk op geestelijk, politiek, economisch en soci aal gebied. Neen, niet dat alle vereeni' gingen hier bovenmatig bloeien, 't Is als met den godsdienst. Er zijn op de we reld te veel „gelooven", doch er is te weinig geloof. En er zijn in Vlissingen als overal elders in het dierbare va derland tevéél vereenigingen van één soort, doch er is maar al te dikwijls te weinig geestdrift, te weinig zin voor team-work, dat de basis voor resulta ten is. Wij hebben in onze stad vele vereeni gingen met een zeer verheven doel, dat onze belangstelling ten volle waard is. En daarom hier de opwekking om daar aan mee te werken onder het motto van Roosevelt's New Deal: „We do our part! zon, lucht en water, aan dezen start des geestes te verschijnen. In zijn laatste zitting de officieele dan heeft de Raad twee belangrijke besluiten genomen: het opspuiten van een groot stuk bouwterrein en den bouw van een up to date brandweerka zerne in de nieuwe stad, waarvoor het Werkfonds een belangrijk voorschot heeft toegezegd. Breedsprakig is onze Raad zeker niet; in goed een uur was de geheele agenda afgewerkt. En aangezien het oude ada gium „In der BescKraEung zelgt sich der Meister" slechts waarheid bevat, dorst ik met alle vrijmoedigheid boven dezen brief van „Vroede Vaderen" te gewa gen. Wijsheid spreekt ook uit het insti tuut van de besloten vergadering, die telkenjare het openbare begrootingsde- bat voorafgaat, waardoor bereikt wordt, dat de begrooting in één zitting (dus a raison van 1 X presentiegeld, belasting betaler!) kan worden afgedaan. Blijkens het verslag werden in de besloten ver gadering algemeene beschouwingen niet gehouden. Er moet toch ook nog iéts voor de tribune overblijven! Dit lezende is de anti-parlementarier geneigd te roepen: „Het volk wil lachen, het heeft ervoor betaald". Maar ik spotte even, want zie in zakelijke algemeene be schouwingen niets dan goed in een de mocratisch overheidsbestel, dat open baarheid van zijn faits et gestes niet be hoeft te schuwen. Michiel, Er zal dezen winter weer veel te ge nieten zijn. In feite gaan wij hier meer uit dan de menschen in de groote ste den, al moge dit bijkans paradoxaa klinken. Een omstandigheid, die wij hieraan danken, dat veel co-öperatief tot stand moet komen en men nu een maal genieten wil waarvoor men be taald heeft. Als een bijzonder feit vermeld ik, dat één of twee Vondel-herdenkingen te beleven zullen valleft, een voordrachts avond van Paul Huf voor het Nut en misschien nog een tooneelavond. Zij zul len ons de groote gestalte van den dich ter naderbij brengen en een eind kun nen maken aan de legende, dat Vonde" vóór allen onbegrijpelijk is. We zullen over staat en kerk kunnen praten en vooral.... redetwisten in menige propaganda-bijeenkomst en ten slotte in onzen vrijen tijd, thuis zitten bij een warmen kachel en onder een kop thee. Zoo zullen wij ons geestelijk spijzigen gelukkig hij die den zomer wél heeft besteed om, lichamelijk gesterkt door WERKVERSCHAFFING EN WACHT- WEKEN. Met belangstelling heb ik de door werkl.: ingezonden stukken gevolgd, gaarne zou ik hier ook wat aan toevoe gen, Wat no, 1 schrijft is mij uit het hart gegrepen, omdat ik als secr.': van de werkloozen vereeniging hierover al meerdere klachten ontvangen had. Wat betreft no. 2, toen ik die beruchte zinsnede las heb ik mijn oogen eens uit gewreven, en ben toen na gaan denken wat voor mentaliteit deze inzender moet bezitten, want om in deze tijd z'ooiets publiek te maken is absurd! Nu kunnen er zich gevallen voordoen dat, bv. kin deren in een gezin een zeker bedrag verdienen bv. f 10 en dan de man in werkverschaffing plm. f 15, en als men het dan nog treft om op een gemakkelijke plaats in de werkverschaffing te komen, aten we zeggen: „zandhalen aan het industrieterrein met 3 man aan een wa gen" ja. dan kan men zulke dingen wel eens schrijven, maar daarmede doet men aan de andere werkloozen een groot onrecht want, men maakt iets publiek wat absoluut bezijden de waarheid is. Men moet met zulke dingen altijd ver der kijken dan de neus lang is. Mag ik nu ook nog een ovez'richt van het wachtweken stelstel geven? „het door de rijksinspecteur ingevoerde stel sel komt in het heele land nergens voor" twee jaar geleden hadden we hier ook zooiets; toen moesten ongeorganiseerde werkloozen na 10 weken g'ewerkt te hebben een wachtweek maken, deze wachtweek is toen na overleg tusschen verschillende instanties van de baan ge gaan, er werd voor in de plaats aan de ze menschen een kleinigheid op hun loon gekort „wat nog steeds als een onbillijk' heid gevoeld wordt". Nu werd hier enkele maanden geleden een rijksinspecteur voor de werkver schaffing geplaatst en deze heer heeft daarop weer een wachtweek ingevoerd, tegen het advies van B en W. in, deze wachtweek drukte veel zwaarder op de tewerkgestelde als de vorige, terwij' het weerstandsvermogen van de werkloozen veel minder was geworden. Kan de Rijksinspecteur dan niet begrijpen dat na vier jaren aanpassingspolitiek de franje van steun en loon zoodanig zijn besnoeid dat de uiterste grens van weerstand door de gezinnen van werk- looz'en bereikt is? Wil men dan niet weten dat officieel de levensstandaard 7 pet. gestegen is maar, dat dit voor de werkloozen wel 10 a 15' pet. bedraagt, daar de eerste levensbehoeften het meest gestegen zijn? Allerwege wordt gesproken van, op leving, 's lands financiën vliegen voor uit, [nou, nou! Red.) wat zal het voor deel voor het land zijn van deze wacht week? en wat het nadeel voor den werkloozen arbeider in de werkver schaffing, zal dat tegen elkander opwe- ggen? Wij weten wel beter! L. J. Groenenberg. Schuitvlotstraat 7. Secr. vereeniging van werkloozen Middelburg'. Nw. en St. Joosland. 5 Over de maand Sept. Bevallen: L, van Waarde, geb, van Maldegem z., J, Kodde, geb. Maas z. Overleden: C. Dingemanse 73 j. wedn. van T. Mesu, Jac. Roelse 59 j. man van J. Bliek. Getrouwd: P, Adriaanse 25 j. jm. met T. de Nood 20 j. jd., A. J. B. Risseeuw jm. 28 j. en J, J. A, Noom jd. 23 j, Oostkapelle. Van 25 Sept.2 Oct. Ondertrouwd: F. Louwerse jm. 20 j. en N, van der Stoep jd. 19 j. te Pijnacker. Ritthem. Over de maand Sept. Bevallen: Cath. Joha. Cornelis-Cevaal dCorna. Janse-de Rijcke d. Vw>TP Van 1—30'Sept. Bevallen: B. Sanderse, geb. Noom d., W. Bliek, g'eb. Houterman z. Getrouwd: A, Jacobsen jm. 21 j, en C. Matthijssen jd. 20 j, Overleden: Jac. Maas echtg. van P. Poppe 77 j. Vrouwenpolder. Van 26 Sept2 Oct. Ondertrouwd: C. H. Baaijen jm. 22 j. met N, P. Suurmond jd. 24 j. DINSDAG 5 OCTOBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. K.R.O. 8009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 berichten. 12.15 K.R.O.-Melodisten, en solist. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.05 KRO-Orkest en gram. 5.45 Felicitatiebezoek. 6,00 Gram. 6.15 KRO- Orkest. 6.40 Esperanto. 7.00 Berichten. 7.10 „Wanneer de Paus van Rome spreekt", causerie. 7.30 Causerie voor de winterhulp door Minister Romme. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Schaakreportage. 8.20 K.R.O.- Symphonie-orkest, 9.35 Gram. 9.40 Cau serie, 10.00 K.R.O.-Melodisten, en so list. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Schaakreportage. 10.50. De K.R.O;-Boys en gram. 11,3012.00 Gram. HILVERSUM II, 301 M. A.V.R.O. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek (gr, pl.) 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Jetty Cantor s En semble. 12.30 Gram. 1.15 Omroeporkest. 2.00 Gram. 2.15 Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Zang en piano. 4.05 Gram. 4.15 Zang en piano. 4.30 Radio- kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Psychologische causerie. (R.V.U.) 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 A.V.R.O.- Dansorkest. 7.30 Causerie voor de winterhulp door Mi nister Romme. 8.10 Berichten A.N.P. 8.10 Gram. 8.30 Bonte Dinsdagavond- trein. 10.15 Gram. 10.20 Bridgecursus. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 Voor Scha kers. 11.20 A.V.R.O.-Dansorkest. 11.40 12.00 Gram. DROITWICH. 1500 m. 11.20—11.45 en 12.05 Gram. 12.20 Revue-programma. I.05 Orgelconcert. 1.352.20 Gram. 4.20 Korte causerieën. 4.35 Gram. 4.50 Dulay-kwintet. 5.20 Julius Kantrovitch en zijn orkest. 6.00' Zang. 6.45 BBC- Northern-Ireland-orkest. 7.50 Causerie. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 10.00 Radiotooneel. 10.50 BBC-theaterorkest. 11.35 Dansorkest, II.5012.20 gram. RADIO PARIS, 1648 m. 7.10, 8.20 en 10.35 Gram. 12.20 Gevarieerd concert. 2.50 Zang. 3,05 Gram. 4.05 Zang. 5.05 Piano. 5.20 Gevarieerd concert. 7.20 Warschau's Philharmonisch Orkest. 9.20 Piano. 9.35 Zang. 10.05 Tooneel. 10.50 Gram. KEULEN. 456 m. 5.50 Militair orkest. 7.50 H. Hagestedt's orkest. 11.20 Ver- zoekconcert. 12.35 Omroeporkest. 3.20 Omroeporkest en kleinorkest. 5.20 So listenconcert. 6.30 Gram. 7.20 Opening Winterhulpseizoen. 9.5011.20 Kamer orkest en Omroepkleinorkest. BRUSSEL. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Salonorkest. 7.20 dito. 8.20 Om roeporkest. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. .12.50 Omroep dansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Zang en piano. 6.35 Gram. 8.20 Omroepsymphonie-orkest, en -koor solisten. 10.30-11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 m. 7.20 Opening van het Winterhulpsei zoen. 9.20 Berichten. 9.50 Fagot en cel lo. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 E. Börschel's orkest. BURGERLIJKE STAND. Aagtekerke, Over de maand Sept. Bevallen: Cath. Corré, geb. de Vis ser d., T. de Lange, geb. de Visser z., S. Minderhoud, geb. Kesteloo d., P. Vos, geb. Schout z., S. de Visser, g'eb. de Pagter d. St. Laurens, Over de maand Sept Overleden: Joz'. Mesu, 29 j. echtg van J. Broerse. MIDDELBURG. MA 4 Oct Dl 5 Oct. Kerk conc. (Orgel en Vioofl Th C. Ferwerda en Betsy Bonthuis-Dhont, N. Kerk (20.15 21,30 h.). Dl 5 Oct. Verlot. B. v. Berlekomgroea! Troephoofdkw. 20.00 h. WO 6 Oct. Ver. v. d. Kunst en Ver, v, Huisvr, afd. M'burg, dem. Venet, Kunstglasblazerij, St. Joris 14,30 h. en 20.00 h. MA 4 Oct. Gezelschap Saalborn: „Mijn zoon de minister", Prins van Oranje 20.00 h. Dl 5 Oct.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8