GEMENGD NIEUWS. LANDBOUW. SPORT* RECHTSZAKEN. keelden op van zwarte fabriekssteden onder zwarten rook, die uit honderden warte* schoorsceeiienneerslaat. Daar om is dat ,,Finsche Roergebied waar ■mee men natuurlijk bedoelt opeen- hooping van ondernemingen in het dal v.an de Vuoksen en de beteeken's van dit industriegebied voor Finland, te accentueeren, wel zeer ongelukkig ge» kozen. Want zij mogen hier dan aan beide kanten van de Imatra op een rijtje liggen, die enorme cellulosefabrie- ken, houtzagerijen, electro-chemisché en electrolytische bedrijven en andere ondernemingen van Immola, Kaupokaa, Vuoksenniska, Tainionkoski en Enso; er mag hier, bij de krachtbron van de Imatra, een reeks groot-'ndustrieën ge concentreerd zijn zooals nergens elders in Finfand; er mag in dit gebied, dat men met de auto binnen het uur van Noord naar Zuid doorkruist, geprodu ceerd worden voor een waarde van bijna tien procent van den geheelen Finschen u tvoer, toch is heel het Vuoksendal zoo landelijk en zoo mooi gebleven als een lielhebber van land- schapsschoon het maar wenschen kan. Te Enso zetelt een der grootste in dustrieele concerns van Scandinavië en het grootste van Finlanu, het concern Enso-Gutzeit-Tornator, d,at een jaar- lijksche productie heelt van over de 600,000 eenheden, tonnen en stand aards, ongeveer een achste deel van den geheelen F'nschen uitvoer van hout- en houtproducten voor zijn reke ning neemt, twee-en-dertig fabrieken en zagerijen omvat, ruim een half mil- lioen hectaren bosch bezit en in den drukken tijd over de vijf-en-twintig du zend man personeel heeft. Maar als de gezellige boemeltrein je een paar uur door de bosschen en de herfstig-kleurige landen geschud heeft en de vriendelijke conducteur je dui delijk maakt, dat je er nu uit moet, om dat je te Enso bent, kun-» je na eenig rondspeuren wel het topje van een fa brieksschoorsteen ontwaren, maar er is verder toch werkelijk n;ets, dat je 't idee geeft in een belangrijk industrie centrum te zijn aangeland. De stations chef is een dikke moeke met een ver vaarlijke uniformpet op, een paar jon gens, die naar den tre n zijn komen kij ken, fietsen met één been onder den stang door over 't perron heen en weer en de eenige weg, die van het station weg-leidt is een grindwegje met jonge lijsterbessen erlangs, dat naar 't dorp voert. En dat dorp is eigenlijk zoo op 't eerste gezicht niet veel meer dan een groot modderig plein naast een breeden betonweg, waaraan wat lage, houten huizen in tuinen liggen, wat winkels, een bank, een benzinestation en natuurlijk een groot, hyper-modern pand van de coöperatie met beneden ru:me winkels achter de bijna geheel glazen wanden en boven een café-res taurant, dat haast nog een beetje mo derner is ingericht dan de coöperatieve ,,r,avintola" 's in de hoofdstad. Meer is er van een dorp, laat staan van een industriecentrum met duizenden inwo ners, niet te bekennen. Maar een weg leidt met een wijde bocht het bosch in, dat zich aan drie kanten om het modderige plein sluit. Links en rechts slingeren andere wegen en tusschen de boomen door zie je geoliede Fouten vil latjes met wat fleurigheid v,an bloemen er rondom en een eind verderop, waar zich over groene glooiingen een uitzicht opent op het dal met een paar fabrie ken, strekken zich kortgeschoren ga zons uit voor groote, ook al moderne, witte gebouwen. Het eene is de club van de employe's; door de groote ruiten kijk je een gezellige lees kamer in met stalen meubelen en lag'e tafels vol tijdschriften en open slaande deuren naar een zonnig en bloemen-bont terras met dekstoelen en oranje parasols erachter. Het ande re is het hoofdkantoor en als je daar de hal met de donkere bet mmering, en de marmeren trappen binnenkomt, besef je opeens, dat Enso werkelijk in dustriecentrum is. Schrijfmachines ra telen, stenotypistes schuiven met haar blocnotes chefskantoren binnen, be diendes komen en gaan. Maar als een der leiders van het concern, de heer Kolho, wat fater zijn auto den beton weg door het Vuoksendal op laat draai en om ons wat vluchtige indrukken van deze industrie-streek te geven, verva gen de indrukken van dat groote roe zemoezige kantoor al g,auw, wordt het weer moeilijk je in te denken, dat je niet zoo-maar ergens op het platteland, het hart van F'nland's Roer gebied bent. Finland is het grootste hout-export- fand van Europa en zijn beteekenis als leverancier van cellulose de grond stof voor de papierindustrie of zoo men wil het tusschenstadium tusschen boom stam en krant neemt met het jaar toe. Dat houdt onder andere verband met het feit, dat in de Finsche hout en cellulose-industrie de loonen ten minste vijftig procent fager zijln dan in het voornaamste concurrent-land Zweden. Maar dat althans hier in het Vuoksendal de levensstandaard niet zoo veel lager is, als het loonverschil zou kunnen doen vermoeden, zie je ,-iI heel gauw, wanneer je zoo door die heel ruim aangelegde industrieplaatsen rondrijdt. Want als de menschen hier, zooals ;n 't buitenland, o.a. in het En- gelsche parlement, wel eens beweerd is, bijna aan de grens van het 'oèstaans- i F^m leefden, zouden de tuinen om uizen niet zoo fleurig van bloemen znnrl16 jZ°°u keurig onderhouden zijn, zouden de huizen zelf, die voor een groot deel eigendom van de arbeiders •ijn, er niet zoo netjes en solide uit zien, zou heel de streek een anderen, minder weivarenden indruk maken en moést het de menschen aan te zien zijn. We komen het sportpark langs, waar jonge arbe'ders van de middagploej» onder leiding van een beroepstrainer oefenen op een sintelbaan, waarop me nige Nederlandsche stad jaloersch kan zijin. We rijden speelterreinen voorbij, waar kleine peuters zich rustig amu seeren met ouderwetsche schommels en moderne klauterrekken. We komen door dorpen met mooie, groote winkels en telkens weer liggen er tusschen de bosschen groepen houten huizen en vil la's met tuinen en parken en slingeren de asfeltwegen. En er zijn óók fabrie ken, groote complexen met geraas van machines en heel hooge schoorsteenen, maar de golvingen van het Tand sluiten ze 'n, de dichte bosschen, die de grond stof leveren, waarop het meerendeel van de industrie hier gebaseerd is, zet ten hun groene naaldenmassa's om de fabrieken heen en onttrekken ze aan 't oog als wilden ze beletten, dat de landschappelijke schoonheid van deze streek erdoor bedorven werd. En het ro.ag zijn, dat dit elders in de woudge bieden van Scand'navië soms ook hét geval is, maar nergens treft het zoo sterk als juist hier, in deze wonderlijke industriestreek in het Finsche binnen land, waaraan de Sa'ma-meren ruimte geven en w,aarin de sparren geuren rond de fabrieken, in dit Finsche Roer gebied, dat zoo bitter weinig op een intens werkende, dag en nacht produ» ceerende, honderddu'zenden standaard» hout en tonnen cellulose en wat niet al meer exporteerende industriestreek lijkt. Bertil J, Opgepast, De laatste maanden trekken verte genwoordigers van firma's uit Amster dam, vooral het platteland en ook dat van Zeeland door om te trachten cor- setten te verkoopen. Dit op zich zelf is niets bijzonders wel bijzonder is de wijze waarop deze verkoopsters te werk gaan. Zij verschijnen doorgaans aldus meldt de Telegraaf bij onbemiddel de menschen :'n kleine plaatsen, houden tegen de huismoeders quasi wetenschap pelijke praatjes over het dr,agen van een corset en vinden het allerminst een bezwaar wanneer de cliënten niet di rect kunnen beslissen. Denkt u er gerust een paar dagen over na mevrouw", „U verplicht zich tot niets maar laat ik nu al vast even de maat nemen", zoo ratelen de geraf fineerde verkoopsters voort. En de min of meer overblufte vrouwen, die meenen, dat zij zich inderdaad tot niets verplichten, krijgen niet den minsten argwaan wanneer de verkoopsters haar ten slotte een formuliertje laten teeke nen dat „alleen maar" noodig is om den patroon te bewijzen dat zij deze of gene cliënte hebben bezocht.... Een paar dag enlater krijgen de slachtoffers een pakket onder rembours toegezonden, waarin de firma met een vriendelijk briefje het „bestelde" cor set toezendt. Weigert men het pakket te accepteeren, dan blijkt „de firma" plotseling minder voorkomend. Prompt volgt op de terugzending van het pakket een dreigbrief, waarin de cliënte er ,aan wordt herinnerd, dat zij toch een.... bestelorder teekende en het corset dus moet accepteeren. „Zoo u in gebreke mocht blijven zullen wij onze vordering in handen stellen van het bureau voor rechtzaken te Amster dam", zoo dreigen de oplichters.' „De wet verplicht ons u er op te wij zen, dat de kosten van een proces op uw rekening zullen komen...." De zwendelfirma's blijken dan in haar voor het gemak maar gestencilde dreig brieven een paar dagen geduld te heb ben Men'ge huisvrouw, die bang werd voor een dergelijk dreigement betaalde maar om van alle ellende af te zijn. Anderen volgden een beteren weg en waarschuwden den veldwachter, die zijn beklag bij de Amsterdamschc poli tie deed. Nu er tal van klachten zijn binnenge komen over deze ergerlijke praktijken, waarmede vaak de armsten werden ge dupeerd, zal de Amsterdamsche politie niet schromen ook hieraan een einde te maken, NOODLOTTIG. Zaterdagmiddag is nabij de Broek- sche brug onder de gemeente Mier- 1 o in het E ndhovensche kanaal het zevenjarig zoontje van den landbouwer J. de Groot uit Geldrop verdronken. Het knaapje bevond zich met een tien jarig broertje op de met een paard be spannen kar van zijn vader. Op een gegeven moment toen het paard met zijn kop achterwaarts sloeg om vliegen te verjagen bleef het kettinkje van het gebit haken aan een haan van het za del. Het paard liep toen achteruit, zoo dat de kar n het kanaal terechtkwam. Het oudste jongetje wist over den rug van het paard op den wal te komen, doch zijn broertje viel van den kar en verdronk. Het lijkje is later opgehaald. Het paard kon gered worden. KRING „NOORD BEVELAND VAN DE Z.L.M. KORTGENE, Vrijdagmiddag verga derde de kring N. Beveland van de Z. L. M. in „De Stadswijnkelder" alhier onder voorzitterschap van den heer J. S. de Regt uit Kats. De v o o r z. deelde o.a. mede, dat het ledenaantal van den kring terugloopt en thans beneden de 300 is. De vergade ring is voornamelijk belegd door een wij ziging van de statuten der Z.L.M. Een artikel spreekt er n.l. over, dat de afd. „Noord Beveland" geen recht meer zou hebben op 2 hoofdbestuursleden. Op ini tiatief van den heer V anLange- r a a d rekent de v o o r z. er zoon beetje op, dat de heer A. H a r t o g van Colijnsplaat als candidaat gesteld wordt voor het straks te benoemen hoofdbe stuurslid. De afd. heeft haar archief beschik baar gesteld aan de Z.L.M., die ter ge legenheid van haar 100-jarig bestaan een gedenkboek wil uitgeven. De hr. Zwagerman vroeg of 't mogelijk was, een melkcommissie op te richten. De secr. van den kring, de heer v. d. Maas van Wissenkerke heeft met de melkslijters aldaar gesproken. Ze zou den niet op een eventueele oprichtings vergadering komen en op hun steun is dus niet te rekenen. Toch wil de kring het initiatief nemen, en een oproep tot vergaderen plaatsen. De hr. Zwagerman deelde mede, dat er twee boekjes aan iederen veehouder gratis uitgereikt zullen worden, en vroeg daarvoor 5 subsidie. Dit werd toegestaan. De heer A. H a r t o g van Colijnsplaat werd tot hoofdbestuurslid benoemd; de heer K. J. vanLangeraaduit Kamperland tot plaatsvervanger van den heer Hartog. De secretaris acht 0.50 per lid voor de kas van den kring te weinig. Er moet wat veel aan het hoofdbestuur afgedra gen worden, zoodat er niet veel voor de kringkas overschiet. De inkomsten van den kring loopen rond de 150 per jaar. Over dit punt zal later gesproken wor den. Eén der leden srak er over, dat som mige leveranciers van tai^we het ge wicht van de zak beneden 1 kg rekenen. Hij acht dit niet goed, daar algemeen 1 kg gerekend wordt. De heer De Bruine van Colijnsplaat vroeg inlichtingen over het blauw wor den van aardappels en hoe er verder gedaan zal worden. De heer M. W. van Arenthals van Kats, lid van de Com missie ter bestudeering van dit euvel, deelde mede, dat de commissie met haar onderzoek verder zal gaan. Spr. ried aan, om de aardappels laat om te zetten. Als men veel omzet, komt er telkens nieuwe zuurstof in den aardap pelkuil en scheutvorming is het gevolg. De heer K. J. van Langeraad, lid van de slachtvee-verzekering, deelde mede, dat gevallen van mond- en klauwzeer niet onder de verzekering vallen. De heer De Bruine te Colijnsplaat vroeg naar de mogelijkheid om een cur sus te geven in aardappel-selectie. Dit zal onder het oog gezien worden. De vergadering was slecht bezocht. Idem Kruiningen: S. v. K„ Schore, 5 of 5 d. h.. Idem Heinkenszand; C. M., Heinkens- zand, 3 of 3 d. h. Overtr. Vuurwapenwet: K. D„ Melis- kerke: 5 of 5 d. h. met verbeurdver klaring van het inbeslag genomen ge weer. Overtr. van het Zeeuwsche Stroomen Visscherij reglement: P. B. K., Tholen, 10 of 10 d. h. Overtr. van het Reglement op de We gen en Voetpaden in Zeeland: W. v. G„ Rilland-Bath, 6 of 3 d. h. Openb dronkenschap: I. v. d. K„ Ar- nemuiden, G. C. J. F., Kruiningen, N. B„ Vlissingen, ieder 10 of 10 d. h. Overtr. Reglement voor Rivieren en Rijkskanalen: H. L„ Hoek, 3 of 3 d. h., P. v. O., Middelburg, 3 of 3 d. h„ J, d. J„ Middelburg, 0.50 of 1 d. h. Overtr. Landbouw-crisiswet: M. K„ Middelburg, 5 of 5 d. h„ D. J„ zonder bekende woon- of verblijfplaats, 5 of 3 d. h., A. W„ Goes, f 5 of 5 d. h„ H. R„ Kwadendamme, 15 of 10 d. h., J. W-« Meliskerke, 0.50 of 1 d. h„ alles met verbeurdverklaring van de in beslag ge nomen boter, margarine of vetten. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of van het Motor- en Rijwielre glement: J. W„ J. G. S„ S. P., H. K. B„ allen te Middelburg, J. A. L„ Yerseke, ieder f 1 of 1 d. h., J. v. L., Wolphaarts- dijk, 2 x 12 of 2 x 1 w. tuchtsch., J. N, M„ 's Heer Arendskerke, M. F. R., C. K., W. S., A. S„ allen Vlissingen, J. L„ Serooskerke, M. K„ Goes, H. B„ Koude- kerke, ieder 2 of 2 d. h., R. M. P., Middelburg, A. S. J-, N. en St. Joosland, P. P., Koudekerke, J. N„ Heinkenszand, P. M„ Vlissingen, P. A„ Kattendijke, ieder 3 of 3 d. h., D. O., Wemeldinge, f 3 of 1 w. tuchtsdh,, J. B. J, T„ 's Gra venpolder, J. F., Kapelle, D. V., Veere, J. M„ Goes, J. B„ Vrouwepolder, ieder f 5 of 5 d.h., L- N-, Vlissingen, 2 x f 5 of 2 x 5 d. h., S. C. V., Kruiningen, 10 of 10 d. h„ J. K„ Goes, f 15 of 5 d. h„ K. S„ Wolphaartsdijk, 50 of d. h„ F. W„ 's Heer Hendrikskinderen, vrij spraak. Straatschenderij: I. M„ Meliskerke, berisping; M. C. D. en G. A., beiden Oostkapelle, ieder 5 of 1 w. tuchtsch. met toewijzing der civiele vordering van C. en De M. tot een bedrag van 8; P. J. v. D., St. Maartensdijk, f 2 of 2d,h„ W. v. d. B„ St. Annaland, teruggave aan ouders. Overtr, Alg'. Poliieveordening der ge meente Koudekerke, berisping. Idem van St. Laurens: A. C. M., Mid delburg, f 2 of 2 d.h., J. A. G., en C. J. P., beiden te Middelburg, berisping. Strooperij: A. C. M., Middelburg, 5 of 1 w. tuchtsch., C. J. P., Middelburg, berisping, W. L„ Middelburg, 5 of 5 d.h., A, P. en I. J. G„ Middelburg, vrij spraak. Loopen over eens anders grond: J. L. de P. en H. A. V., Hansweert, berisping, P. B. C., Hansweert, 3 of 3 d. h., Ch. J. de P., Hansweert, 3 of 1 w. tuchtsch. allen met veroordeeling tot betaling van 15 aan F. S. c.a. Overtr Alg. Politieverord. Ierseke: J. V., Goes, 5 of 5 d. h. i MIDDELBURG—HERO 0—0. Spannend. Voorhoeden welke niet kunnen schieten. Tweemaal 45 minuten is er hard ge streden door Middelburg en Hero om de overwinning te behalen, maar de ontel bare aanvallen die op beide doelen on dernomen werden, konden slechts een heel enkele maal gevaar brengen. Het was jammer, dat deze snelle, attractieve ontmoeting niet met enkele fraaie doel punten kon worden besloten. Maar hier juist lag bij beide elftallen het zwakke punt: de onproductiviteit der voorhoe de. Het verschil in spelopvatting was bij deze linies zeer uiteenloopend. Hero bouwde haar aanvallen in de breedte op, zette haar vleugels veel aan het werk en trok met goed open spel telkenmale naar de Middelburg veste op. De groen-wit- ten daarentegen zochten hun heil meer in het korte spel, dat bij een sterke ver' dediging als die van Hero reeds bij voor baat tot mislukking was gedoemd. Beide voorhoedes hadden echter gemeen, dat het verrassende element ontbrak, en dat er geen schutters waren. Bij Hero vooral trok het de aandacht dat zij voor de rust, hoewel in 't veld de meerderheid hebbend, geen behoor lijk schot op het Middelburg-doel kon lossen, terwijl Middelburg, dat in deze periode bepaald zwakker was, desniet temin den Breda-keeper voor moeilijker problemen plaatste. Na de rust echter hadden de groen-witten de overhand, doch ook zij konden het overwicht nu niet in doelpunten uitdrukken. De blan- ko stand geeft de verhouding en de on macht der voorhoedes dan ook juist weer Over 't algemeen is deze wedstrijd toch wel aantrekkelijk en vooral span nend geweest. Hero leg'de Middelburg 'n snel tempo op, dat de groen-witten ech ter goed wisten te volgen. Tot het ein de toe golfde het spel snel op en neer. Hero vertoonde, hoewel het twee inval lers telde, geen zwakke plekken; de schotvaardigheid der voorhoede dan uit gezonderd. Een uitstekend keeper, stoe re backs en een prachtige middenlinie Vooral de linkshalf De Bruin en de spil Dikman bouwden den aanval telkens weer met goede passes naar de vleugels op. Hero heeft geen slechten indruk ach tergelaten. Middelburg speelde heel wat beter dan twee weken geleden. Wanneer men het spel meer open gehouden had en de aanvallen verrassender waren opge bouwd, dan zou een overwinning zeker mogelijk zijn geweest. Moens heeft geen lastig werk gehad. Op de rechtsback plaats was Hertogs prachtig op dreef. Ontelbare aanvallen heeft hij onderbro ken. Zelfs hoedde hij M'burg voor de ne derlaag, toen Moens reeds gepasseerd was en Hertogs den bal nog juist van de doellijn kon wegwerken. In de midden linie bleek ook nu weer, dat Verhulst op de spilplaats beter speelt dan in de voor hoede. Neufeglise en Ploegaert wisselden goede met slechte momenten af; de eer ste waren wel 't talrijkst. De voorhoede daarentegen stelde teleur. Merk kon er blijkbaar maar niet in komen Zijn voor zetten waren óf te laag óf te onzuiver. Op de rechtsbinnenplaats heeft Minder- houd getoond, dat er een goed voetbal ler van hem te maken valt. Hij trof het niet, dat juist deze wedstrijd zoo snel was. Loomans als midvoor was onge vaarlijk en het schieten bleef bijna ge heel uit. Dirkse speelde te individueel om succes te kunnen boeken en boven dien verwaarloosde hij zijn vleugelman. Het was foutief Lefeber niet meer in het spel te betrekken, temeer daar Merk, mede door de bewaking van den goeden Hero-rechtshalf, ongevaarlijk bleek. Er werd van Hero-zijde forsch ge speeld; zelfs werd kort voor 't einde een der Herospelers nog uit 't veld ge stuurd. GOES—DE BARONIE 5—1. Na den slechten wedstrijd, die Goes tegen Zeealndia speelde, zal de uitslag van Goes tegen De Baronie ongetwij feld met verwondering vernomen zijn. D,at Goes met zulke sprekende cijfers wist te winnen is zeker voor een groot deel te danken aan het achtertrio (v. d. Sluis, doel; Akkerman en Ploegaert, achter). Dat d;it verdedigingsbolwerk inderdaad solide was blijkt temeer als we opmerken, dat het eenige doelpunt v,an De Baronie ontstond uit'een feil loos genomen strafschop. En verder speelde de voorhoede, thans een dermate snel en verrassend spel, dat de Bredasche verdediging tel kenmale voor zeer moeilijke situat es kwam te staan. Nu en dan verviel men nog in de fout het leder te lang bij zich te houden, of niet voldoende uit te kijken naar wien met het doorgaf. Weet deze aanvalslinie haar spel nog iets sneller en gaver af te werken, dan zal zij nog heel wat punten scoren. De voorhoede lu dde thans: Schrijver, Sin- ke, M. de P,an. Leijnse en Torbijn. Sin- ke en Leijnse hebben als schakel tus schen verdediging en aanval bergen werk verzet, doch de eer der doelpun ten komt gelijk aan het geheele vijf tal toe, al mogen we Leijnse, die niet alleen telkens terug trok, doch steeds ook weer op fjijd voor doel was en driemaal scoorde, toch wel in het bij zonder noemen, j Ook de middenlinie was gewijzigd. Van l'nks naar rechts waren opgesteld, Van Hese, De Kok en Daniëlse. Beide kanthalfs speelden een keurigen wed strijd. doch De Kok bleef nog beneden zijn kunnen, al vergoedde hij veel door zijn onvermoeid zwoegen. Hij zal zich echter dienen in te stellen op nog snel- j Ier wegwerken van den bal. Ondanks de sprekende nederlaag speelde 't geheele elftal der gatsen een vlotten, mooien wedstrijd, doch in het doelgebied treuzelde men te lang en er werd door de geheele voorhoede zeer slecht geschoten. Is de Goesche overwinning verdiend, de cijfers dienen toch geflatteerd ge noemd te worden. Over het spelverloop nog het volgen de: Bij een gevaarlijken aanval der gas ten, sloeg De Kok den bal voor den doelmond weg en de strafschop werd met een kalm schot, laag in den hoek, benut (01). Uit een voorzet van Schrijver scoorde De Pan daarna op fraaie wijze den gelijkmaker. Eerst trof hij de lat, maar vallende zette hij het terugspringende leder toch nog in den uitersten hoek (11). Reeds kort na rust benutte Leijnse een afgemeten pass (21) en dadelijk daarop, bij een scher mutseling, waaraan ook Sinke en De Pan deelnamen, maakte Leijnse er 31 van. Een mooie comb natie tusschen Schrijver, De Pan en Sinke, werd we derom besloten met een zuiver schot van Leijnse (4—1). Baronie zat in tus schen ook niet stil, maar elke aanval werd gekeerd. De aanvallen van Goe» bleven steeds veel gevaarlijker en toen, na goed spel tusschen Sinke en De Pan, Torbijn een doelkans kreeg, maak te deze er met een schot, hoog in den rechterbovenhoek, 5il van. Scheidsrechter Geenen leidde rustig R.B.C.—ZEELANDIA 2—2. 20 achterstand ingeloopen., De wedstrijd te Roosendaal is in een gelijk spel geëindigd en hiermede kan de thuisclub meer dan tevreden zijn. R. B. C. was volledig. Zeelandia telde 1 in valler, n.l. voor den rechtsbuiten, ter wijl de linksbinnen wegens de vorige week opgeloopen blessure den geheelen wedstrijd op halve kracht heeft ge speeld. De gastheeren beschikken over een zwak elftal, doch streden enthousiast en hebben in de le helft Zeelandia met succes overrompeld. Reeds na 20 min. hadden zij een nuttigen 20 voorsprong, doch toen was het met hen gedaan en tot het einde toe was Zeelandia verre weg in de meerderheid. Dat Zeelandia het niet tot een over winning heeft kunnen brengen, is in de eerste plaats te wijten aan het stugge verdedigen der R.B.C. achterhoede, en in de tweede plaats aan de Zeel. voor hoede. Deze linie speelde dezen middag niet op volle kracht. Wel hebben zij al len hard gewerkt, doch wij hebben ze wel eens beter zien spelen, al dient er aan toegevoegd dat zij voor doel niet erg gelukkig waren. Verschillende ma len werden zeker schijnende doelpunten op het nippertje voorkomen en kwam lat of paal den R.B.C. keeper te hulp. Toen 20 min. voor het einde de R.B.C. middenvoor wegens natrappen zeer te recht uit het veld werd gezonden, was de voorhoede der thuisclub gebroken en ging hiervan heelemaal geen kracht meer uit. De Zeel. achterhoede kon de weinige aanvallen met succes onderbre ken. De wedstrijd.. Zeelandia trapt af en reeds direct ont spon er zich een feilen strijd om de lei ding. Om beurten kwamen de doelen in gevaar. Na 10 min. spelen kreeg R.B.C. op den rand van het strafschopgebied wegens hands een vrije trap te nemen. De R.B.C. middenvoor zette zich achter den bal en doelpuntte onhoudbaar (10). Toen het spel 20 min. oud was wist de R.B.C. linksbuiten door te bre ken en den Zeel. keeper te passeeren (20). Zeelandia, niet ontmoedigd, wierp zich met nog grooter geestdrift in den strijd en met succes want na 30 min. speelde de Zeel. rechtsbuiten zich goed vrij, gaf door naar zijn middenvoor en deze laatste wist onhoudbaar den R.B.C. keeper te passeeren (21). Zeelandia werd steeds sterker en nog voor de rust dachten wij dat zij de leiding zou ne men toen de rechtsbinnen alleen voor den keeper kwam te staan. Zijn schot kwam echter tegen de lat en werd ver volgens weggewerkt.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7