LANDBOUW. LAATSTE BERICHTEN. DE TROONREDE EN DE LANDBOUW. De Koninklijke familie bij de groote manoeuvres in Overijssel. Professor Valckenier Kips verlaat de N.S.B. KERK EN SCHOOL. brief deelde de jongen mee, dat beiden levensmoe waren en besloten hadden samen uit het leven te scheiden en den dood in te gaan. Hij heeft eerst zijn verloofde neergeschoten en toen door een kogel in de rechterslaap een eind aan zijn leven gemaakt. De slachtoffers zijn de 25-jarige J. St. uit Brunssum en de 22-jarige H. K. O, uit Geleen-Lutterade. In het taschje van het meisje werden twaalf scherpe patro nen aangetroffen, terwijl ook het pistool, •waaruit twee patronen zijn afgevuurd, nog met eenige scherpe patronen gela den was. Het drama moet zich in den Maandag nacht hebben voltrokken. (Volksblad). Doodelijk arbeidsongeval. Bij het met een hijsch laten zakken van palen, ten behoeve van het leggen van een duiker bij den onbewaakten overweg in den Oosterboer, nabij Mep- pel, is vanmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Doordat een kabel knapte ge raakte de 23-jarige arbeider E. van A. «net het hoofd tusschen twee omlaag val ende palen. De ongelukkige was ter stond dood. Van A. die in Hattum woont was sedert drie maanden gehuwd. Drie koelies onder neerstortende aa»de bedolven. Bij den aanleg van een nieuwen weg op de onderneming Soemberdjeroe nabij Toeren (Java), zijn vier koelies, bedol ven onder neerstortende aarde. Drie van hen zijn gedood en een licht gewond DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Baambrugge: 1 doode. Vanmorgen is het dertienjarige meisje G, Z., wonende te Baambrugge, op den rijksstraatweg door een vrachtauto over reden en op slag gedood. Geertruida Z. was met haar fiets op weg naar de Mulo school in Amsterdam. Bij de Lange Coupure te Baambrugge moest zij van den rijksstraatweg over steken naar het rijwielpad, dat slechts aan een zijde van den weg ioopt, Hierbij heeft zij even geweifeld. Zij werd door een vrachtauto gegrepen en vrijwel op slag gedood. Het rijwiel werd totaal ver nield. Leiden: 1 doode. Gisteravond is op het Rapenburg te Leiden, tengevolge van het losschieten van een haak, de 26-jarige milicien van het vierde regiment infanterie te Leiden C. de Wolf uit Schiedam, van de achter klep van een vrachtauto gevallen. De jongeman werd met ernstige verwondin gen naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. In den loop van den avond is hij overleden- LEGER EN VLOOT. DIT JAAR GEEN MARINE MANOEUVRES. De Marine-manoeuvres, welke ieder jaar in September plegen te worden ge houden, zullen ditmaal niet doorgaan, aangezien op het oogenblik alle mate rieel voor den dienst beschikbaar moet worden gehouden. (Tel.) Naar de Prov. Ov, en Zwolsche Crt. verneemt is aan den heer A. Bak ker, burgemeester der gemeente Olde- broek, voordien teKoudekerkeen reserve-kapitein bjij het 12e regiment infanterie, bij Kon. besluit van 15 Sept. jl.f op zijn verzoek, ingaande 1 October 1937, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. AFLOOP AANBESTEDING. Namens den hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat te Mid delburg is hedenmorgen aanbesteed het onderhoud van het kanaal door Zuid- Beveland gedurende 1938. Raming 22400. Inschrijvers: J. Stouten, Oosterland f 21,700; N.V. Mabuad, Willemstad 21,630; A. A. de Wilde, Middelburg 21.300; J. F. Groosman, Middelburg 21.300; P. J. de Bourgraaf, Wemel- dinge 21.240; L. P. Korstanje, Wemel- dinge 21.240; A. M. Kuiper, Middel burg 20.900; N.V. Th. Smeulers' Aan nemersbedrijf, Den Haag 20.459; B, M. van Noordennen, Giesendam voor 20.260; N.V. A. van der Straaten jr's Aannemersbedrijf, Hansweert 20.240. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Bevallen: N. Poortvliet-Machielse d., C A. M. Bouman-Kloot z. Ondertrouwd: J. P. Joosse 24 j. en S M. Kolar 22 j. 475STE STAATSLOTERIJ. 5de Klasse, 2de lijst, Trekkign van Dinsdag 21 Sept. PRIJZEN VAN: f 5000: 17914 f 1000: 6046 7342 13388 f 400: 5444 20165 f 200: 16006 18140 21622 f 100: 1468 10565 20592 22492 PRIJZEN VAN f 70: 18967 22303 '43" 18644 18666 NIETEN. 5114 5147 5913 5941 14239 14247 14333 18984 23077 5926 De heer Jac. Welleman te Krabben- dijke schrijft ons: Ongetwijfeld is in medelevende land- bouwkringen met belangstelling uitge zien naar hetgeen in de Troonrede zou worden medegedeeld omtrent den toe stand van den landbouw en omtrent de landbouw-politiek voor de naaste toe komst. Hiervoor zijn redenen aan te ge ven. Vooreerst staan we voor een nieu we regeeringsperiode. Vervolgens zijn de bakens in zooverre verzet, dat wij niet meer hebben een eigen ministerie van landbouw, doch dat deze belangrijke bedrijfstak is ondergebracht bij „Econo mische Zaken", aan het hoofd waarvan een bewindvoerder staat, die niet alleen voor 100 industrieel is georiënteerd, maar die bovendien heet te zijn de per sonificatie van hetgeen men „bedrijfs- ordening" noemt. Bij dit laatste denken we terug aan het vóórontwerp-land- bouw-ordeningswet, dat in landbouw- kringen maar heel slecht is ontvangen. Ten derde staan we voor het niet te ont kennen feit, dat in steeds breeder kring oppositie wordt gevoerd tegen wat men noemt „de landbouwsteun". Deze oppo sitie, door krachtige industriëele kringen geleid en door de groote pers dagelijks uitgedragen, wekte gerechtvaardigde vrees, dat de terugslag hiervan in de Troonrede tot uiting zou komen, terwijl toch iedere ingewijde weet, dat met na me in den akkerbouw de toestand beslist weer achteruit is gegaan, omdat de oogstopbrengsten slechts gemiddelden zijn in tegenstelling met vorige jaren, toen van abnormaal hooge opbrengsten mocht worden gesproken, gunstige fac toren derhalve, waarop verschillende richtprijzen zijn gebaseerd! Zeer in het oogloopend is wel de sterke teruggang van de tarweteelt, een feit, dat, „gelet op de spanningen in de verhouding tus schen de volken en het daarmee samen hangende gevaar van internationale ver wikkelingen, zoowel hier te lande als in Indië", wel eens heel spoedig berouwd zou kunnen worden, want een versterkte weermacht zonder eten haalt naar onze meening niet veel' uit! Voor den medele venden landbouwer derhalve redenen te over om met belangstelling uit te zien naar den inhoud der Troonrede. Allereerst dan „zullen de landbouw crisismaatregelen zooveel mogelijk be ëindigd worden". Niemand kan, zoo op het eerste gezicht, hiertegen bezwaar maken. Niemand wil maatregelen, wel ke niet noodig zijn en verder gaat naar onze meening de strekking n et; de woor den „zooveel mogelijk" zijn hierbij maat gevend. Er komt hierbij nog een voorbe houd, want de bedoelde opruiming zal geschieden (als 't mogelijk blijkt) „met handhaving van de voor den landbouw nog noodzakelijken prijssteun". Men zou zoo zeggen het leven des gerusten land- mans kan genoegelijk verder rollen, de Regeering erkent, dat de „wereldprijs" van verschillende landbouwproducten nog aanvulling behoeft. Wie evenwel den toestand van vandaag bekijkt, met een richtprijs van tarwe, die in vele ge vallen van broodgraan veevoeder zal maken, met een vrijen prijs voor con sumptie-aardappels, die, mede gelet op de zeer matige opbrengsten, absoluut onvoldoende is, zal in die simpele mede- deeling weinig vertrouwen kunnen stel len. Vast staat, dunkt ons, dat deze zin snede er op wijst, dat de bestaande toe stand zal worden gecontinueerd, hier een steun en daar een stut, een politiek, die altijd achter de feiten moet loopen en niet uitgaat van een vastomlijnd plan. Met geen woord wordt er gerept van de groote beteekenis van een eigen landbouw voor de volkshuishouding, als fundament der maatschappij, waardoor deze laatste schudt en scheurt, als dat landbouw-fundament onvoldoende is. Het is onze vaste overtuiging, dat veel op zijn pootjes zou terecht komen, als ver steviging in het landbouw-fundament als uitgangspunt zou worden genomen. Daarmede zouden n.o.m, mede met na me de landarbeiders beter worden ge diend dan met „een onderzoek naar de mogelijkheid van een wettelijk geregel- den arbeidstijd." Zweden is op dit ter rein een lichtend voorbeeld. En Frank rijk? Misschien lig't hetgeen wij missen op gesloten in de „verschillende wettelij ke maatregelen, welke zullen worden voorgesteld tot verhooging van het peil van den landbouw", Eventueele ont werpen van wet zullen moeten doen zien, wat hieronder mag worden ver staan,^ al zij direct hierbij gezegd, dat die verschillende wetten den vrijen boer a priori niet zullen toelachen, want in den regel is het „vóór wat, hoort wat! Tegen maatregelen tot verhooging van het peil van den landbouw, een technische kwes tie, kan natuurlijk niemand iets hebben, de beteekenis van den land bouw voor ons volksleven zal er door worden verhoogd. Met enkele bemoe digende woorden wordt aangespoord tot de oprichting van bedrijfsraden. Be vreemdend is het, dat in de heele Troon rede het woord „tuinbouw" niet wordt g'enoemd, terwijl toch juist in dat spe ciale bodembedrijf de nood nog altijd heel hoog is géstegen. Wat moet nu onze conclusie zijn? De bewindsman, die voor dat' gedeelte de verantwoordelijkheid draagt, heeft in den laatsten tijd een paar maatregelen getroffen, die beslist onze instemming hebben, de opheffing van het mengge- bod inzake de margarine en het over hevelen naar het landbouwcrisisfonds van de 14 cent, die de margarine-fabri kanten zoo knusjes in eigen zak zou den laten glijden, Hiertegenover staat, hoe lichtelijk wij het ook hebben opge nomen, dat de toezegging om de land bouwcrisis-maatregelen op de heling te zetten, n.o.m. een beslist toegeven is aan de industrieele oppositie, die in den laatsten tijd via Werkgeversbond zoo geducht den kop heeft opgestoken. Vandaar, dat ons eind-oordeel kan wor den samengevat: huiselijk gezegd, men zal voortgaan met pappen en nat hou den, parlementair uitgedrukt, de Re geering zal voortgaan met den land bouw voor algeheelen ondergang te behoeden en den boer bewaren voor den val naar het pauperisme! TENTOONSTELLING VAN GOEDGEKEURD ZAAI- EN POOTGOED TE OOSTBURG. OOSTBURG. In de laatste jaren valt het in W. Zeeuwsch-Vlaanderen een ieder, die iets voor de openbare zaak voelt in het oog, dat er een zeldzame samenwerking is ontstaan op het gebied van vereenigingsleven in den landbouw. Zij, die in den loop der jaren, bedoeld wordt hier een termijn van 30 a 40 jaren, het vereenigingsleven hebben gadegeslagen hebben dikwijls verstomd gestaan en minstens de schouders eens opgehaald over de weinige interesse, die men voor elkanders vereeniging voelde: A wilde niet mededoen als B er iets in te zeggen had, C wilde met B niets te maken hebben enz., doch thans ziet men hier voor de 4e maal een ten toonstelling ingericht van vetvee, fok- vee, varkens, geiten en schapen, waar toe samenwerken het gemeentebestuur van Oostburg, de slagersvereenlging voor Oostburg en omstreken, de afdee- ling W.Z. Vlaanderen van den Bond van Zeeuwsche Veehandelaren, landbouw organisaties, de Fokcentrale voor W. Z, Vlaanderen, de Vereeniging tot vei bete ring van het Rundvee, kring W. Z. Vlaanderen, het Varkensstamboek en de kring van Geitenfokvereenigmgen. Die zelfde samenwerking van den Bond van gediplomeerde leerlingen van Land- bouwwintercursussen, den Chr. Boeren- en Tuindersbond, den Noord. Br. Chr. Boerenbond, den Chr. Boerenbond in W. Z. Vlaanderen, de Chr. boeren en tuin ders-jongeren organisatie, de Z.L.M., de vereeniging Ceres en den Bond van Oudleerlingen der landbouwschool bracht thans de eerste tentoonstelling van goedgekeurd zaai- en pootgoed. De ze wordt gehouden in de voormalige graanbeurs alhier en werd gisteravond geopend door den voorzitter der ten toonstellingscommissie, den heer Joh. Ie Clercq, die begon met een algemeen woord van welkom en met zijn vreugde uit te spreken, dat allen aan de tot hen gerichte uitnoodiging gevolg hadden ge geven. Hij sprak daarvoor een woord tot het bestuur der vereeniging Ceres, van hartelijken dank, in de eerste plaats die op eerste uitnoodiging medewerking toezegde. Aan wie toch, meende spre ker kon de versiering der zaal beter zijn toevertrouwd, dan aan de ijverige voor zitster van Ceres, mevr. Van Cruijnin- genErasmus en hare helpsters? Voorts kregen een woord v,an dank de boterbereidsters, het gemeentebe stuur, dat steeds blijk heeft gegeven van medewerking, waar het landbouw belangen betrof en alle bestuursleden van medewerkende organisaties. Spr. vroeg zich af: Zal het bij deze eerste tentoonstelling blijven? Hij: zou de besturen 'n overweging geven hierover eens ernstig n,a te denken. Spr. prees voorts de spontane medewerking van ir. Versteeg, de heeren van de zuivel, den heer Van Dijk en vele anderen, die met buitengewone energie hebben medegeholpen deze tentoonstelling te doen slagen. Ook aan de jury werd har telijk dank gezegd voor de zoo moei lijke taak. Het deed spr. verder bui tengewoon vee'! genoegen, dat de zus- ter-commiss e voor de fokvee-tentoon- stelling bereid bevonden was hare ten toonstelling te doen vallen gelijk met deze, terwijl het beursbestuur dank werd gebracht voor zijn tegemoetko mende houding. Tenslotte werden de fnzenders genoemd, zonder wie deze show niet had kunnen slagen en de heer Ornee te Breskens voor het op gemaakte ontwerp der stands. De voor zitter wijdde nog een weemoedig her denkingswoord aan hetgeen vroeger dit gebouw was, nl. de plaats, w,aar de boeren het door hen geteelde graan aan de markt brachten. De rampzalige oorlog heeft de boeren uit de beurs verdreven en niettegenstaande alle po gingen is het niet meer gelukt den ouden toestand te herstellen, maar het toeval brengt hier nu weer all'en teza men en als we een terugblik werpen naar alles, wat vroeger was, zién we de vooruijtgang op agr,arisch gebied. Spr. wees op nieuwe soorten, kruising enz. en uitte hier een hartelijk vftoord aan de wetenschap, die dat mogelijk gemaakt heeft; de regeeringsambtena- ren en helpers, tot Wageningen toe, verdienen extra hulde. Spr. betreurde d,at in zoovele kringen nog maar niet het nut van den landbouw ingezien werd om te eindigen met eenige vers regels, waarin het zwoegen en werken der landbouwers geschetst werd en hiermede verklaarde hij de tentoonstel ling voor geopend. Deze rede werd meermalen met applaus onderbroken. De heer Van Dijk zette daarop uit een hoe de jury bij de beoordeeling was te werk gegaan en felic teerde de medewerkers en inzenders met het mooie geheel. Zonder te kort te wilier, doen aan de medewerking van den handel heeft de jury in de eerste plaats gedacht aan de voortbrengselen van, de werkers in Z, Vlaanderen. Ir, Versteeg heeft met het meeste ge noegen de opdracht om de prijzen, voorzoover dit kon, uit te reiken; hij wees daarbij niet enkel op het com- merc eel belang, doch op den vooruit gang der geheele zaak. De opgave der verschillende bekro ningen was nog niet mogelijk, zoodat dit morgen moet volgen. De tentoonstelling is uitstekend ge slaagd en geeft hoop op volgende ja ren, wanneer veel meer en grootere in zendingen worden verwacht. De Koningin heeft vandaag wederom blijk gegeven van haar groote belang stelling voor onze weermacht en op nieuw een bezoek gebracht aan het ge bied ten Westen van den IJssel, waar de manoeuvres worden gehouden. H.M. had vroeg in den ochtend Het Loo per auto verlaten en kwam te ongeveer kwart voor elf te Olst aan, waar zij zich naar het veerhoofd begaf, ter plaatse waar een groote pontonbrug werd ge legd. Hier stonden verscheidene hoofdoffi cieren van den staf, alsmede de militai re attache's der buitenlandsche mogend heden, die de oefeningen bijwonen, op gesteld. Kort na de aankomst van de Koningin arriveerde hier ook de com mandant van het veldleger, luitenant-ge neraal baron Van Voorst tot Voorst, die H.M. hartelijk begroette. Op slechts 200 meter afstand van de pontonbrug lag midden in den IJssel het prinselijk jacht, de „Piet Hein" voor an ker, den standaard in top, waaruit bleek dat de Prinses aan boord was. Reeds verscheidene dagen vertoeft het prinse lijk paar nu reeds aan boord van het thans hier, dan daar in den IJssel liggen de jacht. Prins Bernhard bleek met de snelle bij het jacht behoorende motorboot verder stroomopwaarts, troepen die over de ri vier werden gezet, te hebben geïnspec teerd. Hij was gekleed in de uniform van kapitein der grenadiers en droeg een kwartiermuts. Bij zijn terugkeer nabij het veerhoofd bemerkte hij de Koningin, die hij hartelijk begroette zonder uit de motorboot te komen, waarna hij haar aanbood haar met de motorboot aan boord van de „Piet Hein" te brengen. De Koningin dankte lachend voor dit aanbod, omdat zij eerst nog van den wal af het sluiten van de pontonbrug wilde gadeslaan. Prins Bernhard voer daarop verder de rivier af en de Koningin begaf zich op het Westelijk gedeelte van de pontonbrug, waarop de pontonniers uit Dordrecht aangetreden stonden opge steld. Hier voegde zich ook bij H.M. de minister van oorlog, de heer J. J. C. van Dijk. Nadat de midden-ponton was ingeva ren, waardoor de brug gesloten werd, begaf de Koningin zich aan boord van de „Piet Hein", waar zij hartelijk ver welkomd werd door Prinses Juliana, die van het dek af reeds den geheelen och tend het levendig bedrijf op de rivier had gadegeslagen. Het bleek in de bedoeling van H.M. te liggen, eveneens van boord van de „Piet Hein" af voorloopig den verderen gang van zaken te blijven vol gen, want de hofauto's werden voor ge- ruimen tijd weggestuurd. Naar het Utr. Dagblad verneemt is gisteren uit Lochem het navolgende te legram aan Mussert verzonden: Wegens gemis aan vertrouwen in Uw leiding treed ik uit de N.S.B. (w.g.) Professor VALCKENIER KIPS. Nader vernemen wij nog, dat het heengaan van professor Valckenier Kips geheel los van het feit staat, dat de zoon van Professor Valckenier Kips, "3ie aan het Hoofdkwartier der N.S.B. in de af- deeling van ds. Van Duyl als diens secre taris verbonden was, eveneens ge royeerd is. Heden viert ds. J, R. v. Oordt, predikant bij de Geref. Gemeente te Zeist, zijn 40-jarig ambtsjubileum. Ds. Van Oordt werd 14 Jan, 1859 te Charlois geboren. In 1904 vertrok ds. Van Oordt naar Terneuzen, welke stand plaats hij na 3 jaar met Middelburg ver wisselde. In 1918 vertrok ds. v. Oordt naar Ridderkerk, nadat hij tal van be roepen in Middelburg had afgewezen. In 1923 werd een beroep naar Opheus- den aangenomen. In 1928 vertrok ds. v. Oordt op bijna 70-jarigen leeftijd naar zijn tegenwoordige gemeente. Ondanks zijn 78 jaar gaat ds. v, Oordt eiken Zon dag nog tweemaal zijn gemeente voor, terwijl hij in de week nog 3 a 4 vacantie gemeenten in de prediking pleegt voor te gaan. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 21 Sept Fruitveiling. Peren: Beurré Hardy 623 c., idem Clairgeau 316 c., idem Durandeau 7 9 c., idem d'Aremberg 717 c., idem Amanlis 11 c., idem van den Ham 79 c„ idem Lebrun 11 c., Soldat Laboureur 917 c., Maagdepeer 49 c., Zwijndr. Wijnpeer 613 c., Passie Colmar 11 16 c., Hertogin Elza 410 c,, Bonne Louise 1124 c.Nouveau Poiteau 69 c., Will. Duch. 59 c., Marsepein 8 11 c., Legipont 11-18 c., Appels: Transp. 515 c., Manks Codlin 516 c., Jacq. Lebel 3—7 c.. Landsberger Reinet 49 c., Notarisappel 68 c., Gron Kroon 5 13 c., Lemoenappel 6<8 d, Cox Oranje Pipping 57 c., Sterappel 5 11 c„ Bismarck 35 c., Tuinzoet 49 c Roode Ribbing 310 c.. Blomzoet 4 6 c., Witte Ribbing 612 c., a'les per Kg, Frankenthalers 1624 c„ Black Ali cante 2426 c. Tomaten 27 c., alles per kg, meloenen 422 c„ per stuk. Middelburg, 21 Sept. Aardappel veiling. Bevelanders 5458 c„ Blauwe Eigenh. 5961 c., Late Biauwe 4775 c., Poters 3646 c., alles per 25 kg. Goes, 21 Sept. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote veiling. Zure Kroetappels f 2.10, per 100 kg Kleine veiling. Appels: Cox Oranje Pippin extra 2634. idem A 2433, id. B 2130, idem C 1119. Sterappeis ex tra 1622, idem A 1422, idem B 10 16. idem C 8, Transp. de Cronsel extra 16-20, idem A 1319, idem B 1116, idem C 1316, Dubb. Bellefleuren ex tra 78, idem A 78 idem B 67, idem C 5, Goudreinetten extra 1520, idem A 1317, idem B 1213, idem C 9, Bramley Seedling extra 7, idem A 78, idem B 7. idem C 6. Pr'ncesse Noble extra 20, idem A 17, idem B 1417, id. C 1011, Pres. van Lunteren extra 12 16, idem A 14, idem C 7, Bismarck ex tra 7, idem A 7, idem B 6, idem C 4, Landsberger Reinette extra 810, idem A 10, idem B 78. idem C 5-7, Oranje Reinetten extra 13, idem A 14, idem B 12, idem C 8, Gron. Kroon extra 16, id. A 1517, idem B 13, idem C 8, Tuin zoet extra 13. idem A 9 idem B 7. idem C 5, Tante Dora 46, Signe TilLsh 3 15, Charles Ross 617, Peasgood Non- suck 415, Notarisaupel? 617, Lanes Prince Albert 57, Hondsmui] 37, Le- moenappels 412, Manks Codlin 16 17, Bauwmans Reinette 38 Const, de Groot 512, Pres. van Engeland 712, Rambour Mortier 57, Zomer Court Pendu 5—10, Koo'appels 37. Pomme Ju Nor 6, Peperappels 37, Jacq. Le bel 37, Saloroé 8, Fr. ooudre'netten 410, Swedenappels 3, AlÜnglon Pippin 37. Codlin Keswick 4, Ganzebout 4 6, Paradijsappels 7. Cox Pomona 14, Zoete Ruster 46, Pomme d'Oranje 2 11, Zoete Campagner 36, Blomzoet 35, Zoete Ribbeling 48, Huismans- zoet 45, Paarskoppen 5, Kroet en Val- appels 0.507, per 100 kg. Peren: Beurré Hardy extra 2226, idem A 2127, idem B 1324, idem C 10-18, Legipont extra 23, idem A 21, idem B 17, Conference extra 16—18, id. A 13-19, idem B 1018, idem C 12 13, Louisse Bonne d'Avr. extra 2131, idem A 2230. idem B 2124, idem C 9, Herz, Elza extra 1619, idem A 14 16, idem B 712, idem C 9, Beurré Clairgeau, extra 17, idem A 1417, id. B 16, idem C 1314, Maagdeperen ex tra 810, idem A 79, idem B 67,. idem C 5—6, Doyenne du Cornice extra 2632, idem A 2832, idem B 2729, idem C 23, Will. Duch. extra 1621,10, idem A 1619, idem B 1516, Soldat Laboureur extra 1920, idem A 17 19, idem B 16, idem C 10, Emile d'Heyst extra 14, idem A 12, idem B 10, idem C 7, Nouv. Poiteau extra 10—12, idem A 1112, idem B 1012, idem C 8— 10 St. Remy extra 6, idem A 6, idem B 5—6, idem C 45, Pondsperen extra 5 8, idem A 56, idem B 56, idem C 35, Generaal Totleben 7—15, Beurré Capiaumont 410, idem Alex Lucas 15 17, idem Superfin 719, idem Lebrun 9, idem Durandeau 421, idem van den Ham 12, idem d'Aremberg 310, idem Diel 7, Zwijndr. Wijnperen 616, Clapps Favorite 19, Triumph de Vienne 521, Spaansche Wijnperen 817, Peren zon der Zaadhuis 4, le Curé 47, Vijgepe ren 9, Min. dr. Lucius 10, Bergamotten 47, Const, a la Cour 4—6, Lange Perzikpeer 11, Comtesse de Paris 5 11, Precose de Trevoux 513, President Roosevelt 6, Fertility 5, Blanke Jutten 46, Alex. Draillard 10, Callebasse Tir- lemont 713, Gieser Wildeman 48, Witte Cousin 4, Schellebellen 48, Winterlouwtjes 4, Kroet en valperen 0.50—6, per 100 kg. Diversen: Druiven: Frankenthaler 16 22, idem Black Alicante 1821, Mo- narchpruimen 30, Roode Eierpr. 26, Bramen 13, Groene Noten 1416, To maten 4—7, per_100 kg, Meloenen 4 14, Noten 0.32—0.50, Kipeieren 44.50, per 100 stuks, Gyneriumpluimen 8, per 100 bos, Eenden 0.37, per stuk. Oostburg, 22 September. Op de graanmarkt was de aanvoer gering. Gerst 8ƒ8.60, Haver f 6ƒ7, Erw ten 9.50ƒ10.50, Maanzaad 30. Rot terdam. Op de gister in het Veilingslokaal, Warmoeziersstraat 37 39, gehouden veiling, deden: Kippen eieren f 3,255,40. Aanvoer 40,000 st.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3