De nieuwe zitting der Staten-Generaal geopend. SPORT. RECHTSZAKEN. WEERBERICHT. 0oic Ufa- Aspirin De Koninklijke stoet. Op het Binnenhof. BEURS VAR AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DINSDAG. - H.V.A, - JMpamakSchepen i Markt - ■taarflj Em— Amerika Philips - BüüJ K^ü— KiwitnlrL —I Unilever Rubber ObLMarkt- WISSELKOERSEN. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS par contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. „Reken maar! Ik ga eiken Zon dag naar.een voefbalwedsfrijd I" „Maar toch zeker alleen als het mooi weer is?" „Hoe kom je er bij I Of't regent of sneeuwt, ik moet er bij zijn" „En de koude voeten dan met de gebruikelijke verkoudheid?" „Waarom bestaat er dan Aspi rin? Bij de eerste verschijn selen neem ik direct een of twee tabletten, 't Is maar een weet!" is een - pro duet. 0 ra njeban d en«ftav&C,«psf.u is waarborgen,de werfeé-afn- héid 'en onschadelijkheid WWi (Ingez. Med.). uitleg over de oefeningen gaf en be groette eenige belangstellenden die hier aanwezig waren, onder wie baronesse van Voorst tot Voorst, de echtgenoote van den commandant van de lichte bri gade. Toen de buitenlandsche militaire attachés, met den hun toegevoegden kapitein van den generalen staf Van der Plassche, uit hun auto's stapten, liep de Prins naar hen toe en drukte allen de hand. Telkens maakte Z.K.H. filmopna men met zijn eig'en toestel De toestand van minister Van Boeijen. De toestand van minister Van Boeijen is steeds vooruitgaande. GETUIGENIS TEGEN ZONDAGS- ONTHEILIGING. De Generale Synode der Chr. Geref. Kerk, heeft besloten, met het oog op het herhaaldelijk schenden van 's Hee- ren dag door Prinses Juliana en Prins Bernhard, een Getuigenis te doen uit gaan tot het Prinselijk Paar, opdat het door de onderhouding van 's Heeren wet de traditie van het Oranjehuis hoog houde, en als zoodanig 'n lichtend voor beeld zij in dezen tijd van geestelijke verwording en toenemenden afval". (De Banier). DE HEER DUYS TE NEURENBERG, Naar het „Volk" verneemt, heeft het voormalige lid der S.D.A.P., mr. J. E. W. Duys, de feesten van de N.S.D.A.P. te Neurenberg als genoodigde bijge woond. VOETBAL. V.V.V. niet toegelaten. Het bestuur van den r.k. voetbalbond heeft, naar het Volksblad meldt, afwij zend beschikt op het verzoek van den 2en klasser V.V,V. te Venlo, om toela ting tot dezen bond. De afwijzing is gegrond op de overwe ging, dat V.V.V. niet op principieele gronden naar de r.k. voetbalbeweging wil overkomen, doch uitsluitend om Bakhuys de gelegenheid te geven tot spelen. Onder deze omstandigheden is over toelating van Bakhuys als „hospitant- lid" niet gesproken. BURGERLIJKE STAND. Goes, Bevallen: M. A Tazelaar-Krijger d„ C Verbeem-Kramer z, iiS! Ondertrouwd: C. W. M. Bielen 32 j. én E. J, M. Alders 28 j. te Den Bilt. Overleden: L, Schenkel 84 j, wed. van W. van Eysden; F. Schrijver 62 j. e. v. M. M. Schrijver, A. van Werven 42 j. e. v. J. Verhage, J. Verheyke 62 j wedn, van M, Looy te Ellewoutsdijk, J. E. van Halst 70 j. e. v. G, J. Broekhoven te Wolphaartsdijk, J. Vervenne 79 j. wedn. van C, Ossewaarde, (D.Z.) Vlissingen. Van 1620 September. Getrouwd: S. C. M. Tournoij, 27 j. en C. P. Begars, 24 j.j J. Rijnders, 23 j. en C. G. van der Linde, 20 j.; P. de Keijzer, 26 j. en G. van der Meijden, 25 j. Bevallen: M. E. C. Antonisse, geb. Van der Hoeven, z.; W. Drenth, geb. Haverkamp, d.; J. F. Jacobs, geb. Van der Bruggen, z.; J. C. Fock, geb. Lelij, d.; M. M. Geleijn, geb. Sohier d. Overleden: J. van de Guchte 56 j. vrouw van M. de Vrieze; G. C. Hermes 10 j. (V. C.) 475STE STAATSLOTERIJ. 5de Klasse, 1ste lijst. Trekking van Maandag 20 Sept. PRIJZEN VAN: 10.000: 4220. 1500: 16315. 1000: 2557. 400: 3032, 4151, 19066, 22582, 22822. 200: 5284, 18974. 100: 1630, 7218, 7366, 9368, 11052, 15719, 17898, 19140. PRIJZEN VAN f 70: 5133 18649 NIETEN. 5156 5172 5185 14241 14248 14258 14269 14275 14276 14319 18650 18651 Wederom heeft de Koningin zich he den in den gebruikelijken luisterrijken stoet naar de aloude ridderzaal op het Binnenhof begeven, ter opening van de gewone zitting van de Staten-Generaal in het nieuwe parlementaire jaar. Reeds vroeg in den ochtend heerschte er in de binnenstad een buitengewone drukte door de velen die van buiten kwamen om de plechtigheid bij te wo nen en die zich voegden bij de talrijke Hagenaars, die er eveneens reeds vroeg op waren uitgetrokken om zich een goed plaatsje te verzekeren, hetzij in de om geving van het koninklijk paleis in het Noordeinde of op het binnenhof, dan wel langs den traditioneelen weg, dien de stoet zou volgen. In het Noordeinde kon men reeds ge- ruimen tijd voor het vertrek van den koninklijken stoet de troepen zien aan rukken, bestemd om voor het paleis de eerewacht te vormen of om den stoet te openen en te sluiten. Ook zag men daar de Koningin per auto van den Ruigen- hoek aankomen, hartelijk begroet door de wachtende menigte. Voor het paleis was een compagnie van het regiment jagers ter sterkte van 100 man met het regimentsvaandel, on der bevel van een kapitein, als eere wacht opgesteld. Bij de compagnie be vond zich de commandant van het re giment jagers, luitenant-kolonel K. J. Adams, met zijn adjudant. Van deze eerewacht maakte tevens deel uit de koninklijke militaire kapel, onder lei ding van den kapitein-directeur, docts. C. L. Walther Boer. Zij stelden zich, ver sterkt door de beschikbare hoornbla zers van het regiment jagers, op, met den rug naar het front van het paleis, terwijl aan de beide zijvleugels, dicht tegen beide zuilengangen aan, de sec ties van de compagnie jagers waren op gesteld. Verschillende troepenafdeelingen zorg den voor de afzetting van den door den stoet te volgen weg en van het Binnen hof. Te 12 uur hadden alle troepen de hun aangewezen plaatsen ingenomen. Precies te 1 uur verliet de Koningin het paleis onder het spelen van het „Wilhelmus" door de koninklijke- mili taire kapel, terwijl de eerewacht de ge bruikelijke honneurs bracht. Op dat mo ment werd door het opsteken van een vaantje, welk sein werd doorgegeven door de van afstand tot afstand ge posteerde manschappen der le artille rie-brigade, het teeken gegeven aan de op het Malieveld opgestelde batterij, be staande uit vier vuurmonden, om het eerste van de minuutschoten af te ge ven, welke gelost werden van het oogen- blik af totdat de Koningin in het paleis zou zijn teruggekeerd. Onder het dreunen van het geschut zette de stoet, die onder algemeene lei ding stond van den eersten stalmeester der Koningin, jhr. C. E. J. M. Verheyen, zich statig in beweging. Zij werd ge opend door een commando cavalerie, ter sterkte van 100 ruiters van het 2de re giment huzaren, onder bevel van een ritmeester, met den regimentsstandaard. Hierbij bevond zich de regimentscom mandant, kolonel E. A. F. baron Creutz, terwijl het muziekkorps van het regi ment den tocht met marschmuziek op luisterde. Hierachter volgden in hun staatslivreien een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard. Nu kwam een aantal rijtuigen, die aan den koninklijk ken stoet voorafgingen. In het eerste rij tuig was de eerste-kamerheer-ceremo- niemeester, jhr. A. Sickinghe, gezeten, vervolgens kwamen twee rijtuigen, waarin acht kamerheeren gezeten wa ren. In het eerste van deze rijtuigen be vonden zich de kamerheeren in gewo nen dienst mr. R. ridder Pauw van Wieldrecht en Ph. J. graaf van Zuylen van Nijevelt en de kamerheeren in bui tengewonen dienst jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen en mr. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten. In het derde rijtuig hadden plaatsge nomen de kamerheeren in buitengewo nen dienst mr. W. C. baron Snouckaert van Schauburg, C. S. Sixma baron van Heemstra, jhr. J. H. Repelaer van Driel en F. M'. L. baron van Geen. Naast elk van de portieren van deze drie rijtui gen ging een lakei. Nu kwamen twee rijtuigen, waarin de groot-officieren, volgens rang van be noeming, gezeten waren. Het eerste van deze rijtuigen bood plaats aan de groot officieren R. F. C. baron Bentinck, R, A. baron van Hardenbroek van Harden- broek en mr. W. J. baron Van Lynden, terwijl in het tweede rijtuig, het vijfde in den stoet, de groot-officieren jhr. C. L. van Suchtelen van de Haare en G. Ch. baron Snouckaert van Schauburg gezeten waren. In het zesde rijtuig za ten de grootmeesteres mevrouw de douairière G. C. gravin van Lynden van Sandenburg, geb. baronesse Van Nagell van Ampsen en de d.d. dame du palais, mevrouw C. E. de Brauw, geb. jkvr. Van Reenen. In het zevende rijtuig bevond zich de grootmeester, J. R, F. graaf du Mon- ceau. N^ast elk der portieren van al deze tijtuigen gingen twee lakeien. Nadat dit zevental rijtuigen, ieder met twee paarden bespannen, was voorbij- getrokken, kwam het groote moment: de gouden koets, met acht paarden be spannen, waarin H. M. de Koningin ge zeten was. Naast elk paard ging een koetsier, terwijl aan elke zijde van de koets vier lakeien gingen. Links van de gouden koets, een wei nig achter het portier, reed de chef van het militaire huis, H. M.'s adjudant-ge neraal, vice-admiraal F. Bauduin, ter- wijl op gelijke wijze ter rechterzijde van de statiekoets de gouverneur der ko ninklijke residentie, H. M.'s adjudant i. b.d. luitenant-generaal J. J. G. baron Van Voorst tot Voorst, reed. Naast en achter de gouden koets volgden te paard de officieren der landmacht van het mi litaire huis der Koningin en wel de ad judanten i.b.d. luitenant-generaals b.d. J. W. P. van Hoogstraten, jhr. E. J. M. Wittert en J. H. Borel, de generaal-ma- joor b.d. H. G. Rambonnet, de kolonel A. R. van den Bent en de kolonel b.d. jhr. W. Laman Ttrip, De reserve-kolo nels b.d, W. Froger en W. G. van Hoo- genhuyze en de luitenant-kolonel b.d. A. R. W. Gey van Pittius, voorts de adju danten in gewonen dienst kolonel jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet en de generaal-majoor van het Kon. Ned. Ind. leger D. Q. C. F. de Jonge van der Halen, alsmede de ordonnans-officieren eerste luitenants jhr. G. H. A. van Kin schot, jhr. D. J. A. A. van Lawick van Pabst en A. J. F. M. Egter van Wis- sekerke. m De stoet werd gesloten door een commando cavalerie van het 2de regi ment huzaren, ter sterkte van 100 rui ters, onder bevel van een ritmeester. Men volgde den gebruikelijken weg: Noordeinde, Heulstraat, Lange Voorhout (Schelppad), Tournooiveld, Korte Vij verberg, Binnenhof. Op het Binnenhof stond bij de ridder zaal als eerewacht opgesteld een de tachement van de koloniale reserve, ter sterkte van 95 man met vaandel en het muziekkorps van het 6de legiment in fanterie. Bij deze eerewacht bevond zich de commandant der koloniale reserve, de kapitein der infanterie van het K.N.I. L., L. A. van den Berge. Terwijl de ka pel het „Wilhelmus" speelde, de eere wacht het geweer presenteerde en de vaandeldrager zijn vaandel diep deed neigen, schreed de Koningin de trappen op van het bordes der ridderzaal, waar van de peristyle met een rood fluweel baldakijn met gouden franje was over huifd. Onder de peristyle hadden zich, ter begroeting van de Koningin, opgesteld de volgende officieren der zeemacht van haar militare huis, de adjudanten in bui tengewonen dienst: vice-admiraal b. d. J. J. Rambonnet, A. A. ten Broecke Hoekstra, jhr. G. L. Schorer en jhr. J. C. F. von Mühlen, de kapitein luitenant ter zee J, W. Termijtelen, alsmede de adjudant in gewonen dienst luitenant ter zee der le klasse jhr. E, J. van Holthe. Aan den ingang Van 1de ridderzaal werd de Koningin verwelkomd door de commissie van in- en uitgeleide uit de Staten-Generaal. De commissie bestond uit de Eerste- Kamerleden prof. Van Embden, Blom- jous, prof. De Savornin Lohman, jhr. Van Citters, en Van Rappard, de Tweede Kamerleden Schouten, mev/;. BakkerNort, Van der Heuvel, Korten- horst, Teulings, Van der Putt, Terpstra, Wendelaar, Krol en Ruys de Beeren- brouck. Als leider der commissie trad op prof. Van Embden. Voorafgegaan door den eersten ka merheer-ceremoniemeester, de acht Ka merheeren, de groot-officieren en den opper-ceremoniemeester, geleidde deze commissie, welke vóór de Koningin uit ging, H. M. naar den troonzetel. H. M. werd gevolgd door de groot meesteres, de d.d. dame du palais, den chef van het militaire huis, den gouver neur der koninklijke residentie, den eersten stalmeester en de bovengenoem de officieren van het militaire huis. De verschillende hoogwaardigheidsbe- kleeders die in den stoet hadden me degereden, schaarden zich volgens de daarvoor gebruikelijke regeling ter weerszijden van en achter den troon. Na de voorlezing van de troonrede verliet de Koningin op dezelfde wijze de ridderzaal, om zich terug te begeven naar het paleis, Bij de poort welke aan de ridderzaal grenst, hadden, der traditie getrouw, de leden van het corps diplomatique, met hun dames zich verzameld om de Ko ningin bij het voorbijgaan een harte- lijken groet te brengen. Zoowel op den heen- als den terug weg en bij haar terugkomst ten paleize werd de Koningin door de dichtopeen- gepakte menigte geestdriftig toegejuicht Prinsjesdag in de residentie, Prinsjesdag 1937 is vanochtend in Den Haag goed begonnen. Bulderde nog gis teravond een storm door de Haagscke straten en zwiepte de regen in stroomen neer, de nieuwe dag ontwaakte met zonneschijn. Maar later werd het op nieuw grijs en winderig en ging het op nieuw regenen. Ook tijdens de plechtig heid stroomde de regen neer. De oude, historische binnenstad bood reeds vroeg in den ochtend een feeste- lijken aanblik. Van vele gebouwen en Eerste noteering is vorige koers(en); daarachter officieele noteering van he den; beteekent geen noteering ontvangen, Denemraken O'olig. 1926-5 103—102% Amsterdam 1934-4 #00%100% Zeeuws. Hyp, B-4 100 Cities Service Cy. P, 1958 5 4244 A Amsterd. B,ank 146—449% A Pref. Jurgens A 133%—131% A Ned. Gist- en Spiritusf. 479% A De Srhelde N.B. 39 C Am. Smelt en Kef. 51-^53 A Born. Sum. H.M. 195—205% A Houth. Alberts 110 C Union Pac. Rr. 75%—80% C Int. Nickel Cy, 3839% Ned. 1000-4 100%—400% O. Indie 34 1000-4 100%100% Engeland 1960-90 4 8181% A Kaloniale Bnkt 150142 A N.I. Hbk. 1000 148—144 C Ned. H. M. 1000 165—168 A v. Berkels Pat. 5564 C Caivé-Delft 87—83% A Philips Gem, B. afg. 320%334-41 C Unilever 148%—152%-56% C Am. Car en Foundry 21%22%-23% C Anaconda Cop. 29%—30%-31% C Bethlehem St. 52%54% -55% C Kennec Copper 34%35-% C U. States St. C. 63%—65%-66% C North Am. Cy. 15%—16% A Kon. Petr. Mpij. 370%—381%-85 C Contin. Oil Cy. 26%—27%-% C Phillips Petr, Comp, 35%35% C Shell Union O.C. 14%15%-% C Tide Water Ass. Oil 11%—12%-% A Ned. Scheepv. U. 124132-38% A H.V, Amsterdam 462480-88 A Java Cult. Mij. 198 A N.I. Suiker U. 115 A Deli Batavia 221221-26 C Deli Mij 1000 282-284-90 A Senembah 275—277%-86 Seiker i Tabak i Wettig. Gedeponeerdi C Baltimore en Ohio 12%14% C Southern Pac, Cy. 21%24%-% A Southern Riw. 13%15% IA. Amst. Rubb. C. 242%-,-253-59 A Deli-Bat. Rubb. 176%—182-86 A Hessa Rubber 182186-90 A Serbadjadi S.R. 129%—133-37 Heden. Zaterdag, Londen 8.98% 8.98% Berlijn 72.70 72.75 Parijs 6.16 6.13 Brussel 30.50 30.52 New-York 1.81% 1.81% Dagelijksche indexcijfers medegedeeld door het centraal bureau voor de stati stiek 20 Sept. Aandeelenkoersen: 96,1» goederen groothandelsprijzen: 90,3. SUIKER - RUBBER - KOFFIE - CACAO SUKH. BL*0£». KOENE. CACAO. KATOEN, ALLE GRANEN ENZ TER BEURZE VAN LONGEN, LIVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. 1 taWx» Na 30012.31012 AMSTERDAMS. Baan Nb 2, UM 30012 Tilignnmlm CABLOSAMSH8DAM 1 i I i (fi AgentL. Sandee Telefoon 24 Nieuwdorp (Ingez. Med.) particuliere huizen waaide de nationale driekleur, vroolijke groepen menschen trokken door de straten in de richting van het Noordeinde, Lange Voorhout, en Binnenhof om zich te verzekeren van een goed plaatsje langs de route, die de koninklijke stoet des middags zou vol gen. Natuurlijk waren de plaatsen achter de afzettingen op het binnenhof het meest geliefd. Deze waren dan ook reeds vroeg in den ochtend uitverkocht. Maar ook voor het paleis en aan het Lange Voorhout dromden de menschen reeds in de ochtenduren samen. Honder den leden van de Princevlag hadden zich met vlaggen en wimpels aan het Lange Voorhout opgesteld, eveneens in afwachting van het voorbijtrekken van den koninklijken stoet. Zij kortten den tijd met het spelen en zingen van vader- landsche liederen, het blazen van fanfa re's en tromgeroffel. In den loop van den ochtend brachten extra-treinen tal- looze Nederlanders uit alle deelen van het land in de residentie. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 21 September 1937. VERBODEN NEDERLAGE VAN GEDISTILLEERD. Het was den marechaussee te Bres- kens opgevallen, dat op de hofstede van den landbouwer I. C. du B., te Breskens, op diens erf een tweetal onbespannen boerenwagens stonden, die zoodanig met een laagje stroo waren afgedekt dat het hen deed vermoeden, als zoude daaron der iets geladen zijn, dat aan het oog moest worden onttrokken. Een onder zoek werd ingesteld, (op 8 Dec. van het jaar 1933, en men vond onder het stroo liggen 122 bussen, welke bij onderzoek spiritus bleken te bevatten en wel tot een gezamelijke hoeveelheid van 3050 lieter. De bussen met inhoud werd in be slaggenomen en thans had Du B. zich te verantwoorden wegens verboden neder- lage van spiritus. Verdachte ondervraagd ontkende iets te hebben uit te staan met de hoeveel heid spiritus en wist niet dat die hoe veelheden op zijn erf aanwezig waren. De opperwachtmeester der mare chaussee te Breskens gaf verklaringen omtrent zijn bevindingen. Deze getuige zeide, dat verdachte niet bekend staat als bij smokkelzaken te zijn betrokken. Alsnog werden een tweetal getuigen ge hoord die niet konden verklaren op wel ke wijze de spiritus op de wagens was gekomen. De Rijksadvocaat daarna het woord krijgende, zeide dat hier voor een be drag aan 12722 aan accyns enz, is ont doken. De Rijksadvocaat vroeg zich af, heeft verdachte geloofbaar gemaakt dat Verwachting tot morgenavond; DE BILT: Matige tot zwakke N.W» tot Z.W. of Z. wind, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later toenemende be wolking, weinig of geen regen, kouder des nachts, iets warmer overdag. UKKEL: Matige tot lichte N.W. tot W. wind, schoon weer, maar tijdelijk bewolkte hemel, nog regenbuien, op 't laatst van den nacht mist, nachtelijk temperatuursminimum ongeveer 5 gra den. Morgen schoon weer met toene mende kans op bewolkte hemel in den namiddag en waarschijnlijk des avonds regen, Di, 21 Sept. Zon op: 6 h 43; onder: 19 h 01, Licht op: 19 h 31. Maan op: 7 h 00; onder: 8 h 01, L.K.: 27 Sept. Hoog- en Laagwater te Vlissingem September. Hoogwater. Laagwater. Di. 21 2.33 14.41 8.53 21.25 Wo. 22 S 3.07 15.17 9.26 22.01 Do. 23 3.45 15.56 10.05 22.40 Hoog- en Laagwater te Wemeldinges September. Hoogwater. Laagwater. Di. 21 4.27 16.44 9.59 22.16 Wo. 22 5.06 17.23 10.29 22.51 Do. 23 S 5.46 18.01 11.08 23.33 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later (S springtij). hij er niets van afwist? Volgens den rijksadvocaat is dit niet het geval. Hij eischte 6 maanden gevangenisstraf met verbeurdverklaring van het inbeslagge- nomene. De verdediger van verdachte mr. r. C. Adriaanse, zeide, dat het ondoenlijk voor hem is voor verdachte te bewij zen dat hij van de nederlage niets heeft afgeweten. Dat moet uit de omstandig heden blijken. Er is volgens pleiter in geen enkel opzicht bewezen dat ver dachte met een bende smokkelaars in connectie is geweest. Volgens pleiter is verdachte volkomen onschuldig. Plei ter verzocht dan ook de rechtbank, ver dachte vrij te spreken. Verdachte nog maals gevraagd, zeide onschuldig te^ zijn. Frauduleuze invoer van spiritus Vervolgens had zich te verantwoor den wegens frauduleuze invoer van een tweetal bussen met spiritus te Terneu- zen, de kapitein van het S.S. „Jeanette" J. C. P. A. v. d. G. wonende te 's-Gra- venhage, terwijl mede voor dit feit te recht stond de N.V. Soetermeer FT'xes Cargadoorskantoor, gevestig? <.e Rotter dam, röelke mede aansprakelijk werd ge steld en verantwoordelijk voor voormel de frauduleuze invoer, terwijl dit kan toor, na het bekend geworden zijn der feiten den verdachte (cle kapitein) in ha ren dienst heeft gehüi'den. In deze zaak werdt een zestal ge tuigen gehoord, die vern.i.-.rmgen afleg den betreffende den frauduieuzén in voer en het vervoer van de spiritus daar- van. De Rijksadvocaat daarna aan net woord komende, zegt dat z.i. a^es.v^j staat. Er werd geweldig gesmokkeld, iedere reis opnieuw. Volgens de Rijks advocaat had de reederij den kapitein moeten ontslaan. De Rijksadvocaat vor derde tegen den kapitein 4 maanden ge vangenisstraf en tegen de reederij een geldboete van 500 subs hechtenis, met verbeurdverklaring van het schip. De verdediger mr. F. W. Adriaanse, zeide dat het hier een particulier be drijfje van den kapitein is geweest. Het

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2