SPORT, mmtmrnmrnL AGENDA. '.g«—w—i alles wat met den burcht en zijn bewo ners verband houdt. Wij Nederlanders staan bij dezen man, die een deel van dit werk uit eigen zak bekostigde, diep in de schuld. Op de ruïnes en de oude in stand ge bleven muurwerken is in de zeventiger jaren der vorige eeuw de Wilhelmsto ren gebouwd, een rijk museum, waar veel een plaats heeft gevonden dat aan den Vader des Vaderlands en zijn naaste omgeving herinnert. Een bouwkunstig juweel is deze to ren niet. Zijn schrale lichaam springt wat aanmatigend uit den reusachtigen, massalen klomp der oude muren om hoog. Doch hij is de trouwe hoeder van wat er nog bijeengegaard is kunnen wor den van Willem den Rijke's groote ge zin, een rol die wij, Nederlanders, dank baar en ootmoedig waardeeren. Van zijn transen af overziet men een verrukkelijk land van bergen en bos- schen, weike op zichzelf een pelgrims tocht naar Dillenburg overwaard zijn. De reis met den trein over Keulen-Siegen duurt slechts enkele uren. Met den auto gaat het snel over mooie wegen naar de wieg van ons vorstenhuis. Op een omloop boven de bemoste rotsmuren van den burcht staat de oer oude linde, onder welke Willem van Oranje in 1568 de afgevaardigden van de Staten-Generaal ontving voor een bespreking van den veldtocht naar on ze gewesten, het is hier heilige grond, dien men met eerbiedigen schroom en blootshoofds betreedt. Zoo is het telkens in het oude Nas sau-land en men begrijpt niet dat er jaarlijks geen drommen Nederlanders naar optrekken, die tenminste eenmaal in hun leven een pelgrimstocht maken naar het mooie land dat aan hun volk zoo ontzaglijk veel schonk. Hoe zou wat meer belangstelling de kennis der ge schiedenis van Oranje-Nassau, waaraan bij ons zooveel ontbreekt, ten goede komen. Hoe anders zou het worden, wanneer scholen, hoogescholen, genoot schappen en vereenigingen het als een vaderlandschen plicht gevoelden, leer lingen en leden jaarlijks rond te voeren door de plaatsen waar Oranje en Nas sau voor ons werkten en offerden: Dil lenburg, Siegen, Weilburg, Diez, Oranienstein, om te zwijgen van de grauwe burchtruïnes van Laurenburg en Nassau, omweven met de legenden der middeleeuwen, toen charters en oorkon den nog schaarsch waren of geheel ont braken. Het kon. genootschap voor geslacht en wapenkunde baande den weg voor andere lichamen. Nassau ontving de leden niet alleen met open armen, doch allen die er iets afwisten van de geschie denis van hun land welke ook onze geschiedenis vormt putten zich uit in het ter beschikking stellen van hun groo te kennis (wij herdenken vooral dank baar dr. Kruse, den archivaris van Sie- gen). Door de zwaarste en bloedigste dagen onzer geschiedenis werden wij heen ge holpen door Nassausche vorsten, Nas- sausche coldaten en burgers, Nas- sausch.geld. Wie verzuimt, Nassau iets van zijn dankbaarheid te toonen, is geen goed Nederlander. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Opening van het ontvangst- en club gebouw „Sunlight" te 'V laar dingen, Er was Zaerdag een feestelijke stem ming in Vhardingen, omdat het ont vangst- en vereen gingsgebouw van de ,,Sunlight"-fabrieken officieel werd geopend. Van het nieuwe gebouw, dat voor tweeërlei bestemming is ingericht, nl. de ontvangst van gezelschappen, die excurs es naar de Sunlight-f,abrieken ondernemen en de voorziening in be hoeften aan meer geschikte clublokalen voor de personeelsvereeniging „Sun light", welke verscheidene afdeelingen omvat, wapperden de vlaggen. De burgemeester van Vlaardingen, de heer V,an Walsum knipte met een hem daar voor door de d rectie aangeboden spe ciale schaar, het lint door en opende hiermede den toegang tot het gebouw, waarin zich vervolgens de autoriteiten en verdere genoodigden vereenigden tot bijwoning van de verdere openings plecht gheid, Voor het vele honderden sterke personeel was een afzonderlijke tent opgezet. Nadat de heer A. J, de Jong, direc teur der Lever's Zeep Maatschappij N.V,, de genoodigden welkom had ge heeten, constateerde burgemeester Van Walsum, dat de directie der fabrieken een hooge opvatting heeft v,an haar verhouding met het personeel, dat zij niet als nummers doch als schepselen Gods beschouwt en behandeld. Eigen ideeën uit het personeel komen hier op ideale wijze tot haar recht en ver der doet de directie al het mogelijke om goede bestaansvoorwaarden te ver zekeren, de lichamelijke ontwikkeling' en geestelijke ontspanning te bevorde ren. Spr. eindigde met den wensch, dat het de Sunl'ght-fabrieken en haar per soneel bij voortduring wel mocht gaan. De heer P. van Rijn, voorzitter van de vereeniging Sunlight, bood ,als be wijs van de erkentelijkheid van het per soneel een fraaie zonnewijzer aan, wel ke een plaats zal verkrijgen in het plantsoen voor het vereenigingsgebouw. Het gebouw is u'tgevoerd in moder- VOETBAL. MIDDELBURG-BREDA 3—1. De eerste competitiewedstrijd in den Nadorst heeft geen grooten indruk ach tergelaten. Als geheel is deze wedstrijd veel tegengevallen. Veel verwondering hoeft dit niet te wekken, want man kan niet zeggen, dat beide ploegen de com petitie begonnen zijn met een elftal dat daarop geheel was ingesteld. Immers M'burg experimenteerde nog met haar elftal, daar de juiste opstelling nog niet gevonden is. De groen witten versche nen o.a. met Neufeglise, Hertogs en Dirkse, in de middenlinie en met de voorhoede Merk, Ploegaert, Loomans, Verhulst en Lefeber, Voorts was Breda verre van volledig. Van Breda-z'ijde ver telde men ons dat het elftal liefst zes invallers had; o.a. de beide backs en het binnentrio, Is het dan te verwonde ren dat deze ploeg een rommeligen in druk maakte? Het klopte in het geheel niet bij de Bredanaars, en van combina tie viel hoegenaamd niets te bespeuren. Als men denkt aan het Breda-elftal van eenige jaren terug met Bouwmeester c.s, dan zal men moeten erkennen, dat er maar een schamel beetje van het eer tijds zoo stoere Breda was overgebleven. Edoch, ook Middelburg bereikte niet haar vorm van bv. vorig seizoen. Ook bij de groen witten zijn eenige zwakke plekken in het elftal. Er ging dezen mid dag weinig kracht van uit. Keeper Moens heeft weinig moeilijk werk gehad, doch een paar lastige scho ten bewezen dat hij het vertrouwen waardig is. Leijnse heeft op de rechts backplaats goed werk gedaan. Ontel bare aanvallen van Breda heeft hij on derbroken. Temeer viel dit op daar zijn collega LincIenBergh geen grooten in druk maakte. Ook Dirkse hebben we heel wat keeren beter zien spelen als dezen middag, evenals Hertog's. Rechts half Neufeglise kwam er na een zwak begin beter in, en in de tweede helft deed hij wel verdienstelijke dingen. In de voorhoede rammelde het voor namelijk in het binnentrio, Ploegaert op de rechtsbinnenplaats was onvoldoende. Loomans was evenmin de ware mid- voor, Spelverdeelen of het opengooien naar de vleugels, zooals men dat van Vogel gewend was, ontbrak bijna geheel. Ook de schotvaardigheid viel te zoeken. Dit laatste geldt eveneens voor Ver hulst. Het spreekt vanzelf dat de vleu gelspelers door dit falen van het binnen trio het er niet gemakkelijker door kre gen. Niettemin hebben zoowel Merk als Lefeber wel voldaan. Het was bepaald fout dat men niet meer op deze vleugels speelde. Vooral in de eerste helft ver zuimde men dit teveel. Want de ge vaarlijke momenten voor het Breda- doel ontstonden bijna uitsluitend door de voorzetten van de beide vleugelspe lers. Dit blijkt wel het duidelijkst uit de doelpunten.Het eerste bv. ontstond uit een corner door Mierk g'enomen. De bal kwam via het hoofd van Hertogs bij Le feber, die laag in doel plaatste (10). Er was toen acht min. gespeeld. Het tweede doelpunt viel direct na de rust, uit een lagen voorzet van Merk, welke door Loomans werd ingeschoten (2-0) En ook in de derde goal had de rechts buiten een groot aandeel, want nu was het Verhulst, die zijn voorzet benutte (30), Zoo ziet men dus dat Merk zijn waarde op de buitenplaats wel bewees. Maar ook met Lefeber was dit het ge val. Eerlijk gezegd hadden wij niet veel vertrouwen in dezen speler op de links buitenplaats. Het is anders uitgekomen. Uitstekende voorzetten kwamen van zijn voet, terwijl hij eigenlijk de eenige was die behoorlijke schoten op doel loste. Overigens was het plaatsen en combi neeren bij Middelburg even onverzorgd als bij Breda. Verband tusschen de linies onderling bestond evenmin. Slechts in de tweede helft waren er perioden waarin beter spel te zien werd gegeven, en geleek het of men als het ware in gespeeld raakte. Lang duurden deze momenten echter niet. Breda bracht er nog minder van te recht en het eenige tegenpunt in de laatste minuten gemaakt ontstond nog door een strafschop. Dit teekent dus wel de onmacht dezer voorhoede. Scheidsrechter Colen deelde in de alge- meene malaise, DE ZEEUWEN—ZEELANDIA 0—0. De ongetwijfeld voor iedere vereeni ging moeilijke uitwedstrijd tegen De Zeeuwen al was het alleen maar om het zeer slechte terrein is voor de Zeelandianen in een puntloos gelijk spel geëindigd. De Zeeuwen telde 3 invallers, n.l. voor den keeper, den rechtsback en den cen- terhalf; Zeelandia was volledig. Direct na den aftrap nam Zeelandia het heft in handen en de Zeeuwen-ver dediging moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Telkens trok Zeelandia, goed gesteund door de half- linie, ten aanval, doch de Zeeuwen wis ten, zij het soms met kunst- en vlieg werk, het terrein meester te blijven. Slechts sporadisch kwamen De Zeeuwen voor het Zeelandia-doel, doch de groen- nen landhuisstijl en het is voorzien van een groote z,nal, ruimte biedende voor circa 300 personen, met diverse bijver- trekken in smaakvolle bekleeding. Het is van alle moderne hulpmiddelen voor zien. zwarte verdediging wist deze aanvallen gemakkelijk te onderbreken. Zeelandia bleef in de meerderheid en ieder oogen- blik werd er een doelpunt verwacht, ech ter vrouwe Fortuna was met De Zeeu wen en vele schoten gingen of net naast of over. Met gelijken stand ging aldus de rust in. Na de rust wogen beide partijen goed tegen' elkaar op, maar de verdedigingen wisten van geen wijken en bleven het terrein meester. Langzaam verstreek de tijd en de spanning steeg ten top. Er werd hard gestreden voor een doelpunt, doch geen der partijen wist het net te vinden. Einde: 00. Scheidsrechter Vriens leidde correct, GOES—HERO 2—3. Goes is in haar eersten competitie wedstrijd niet fortuinlijk geweest en is, ondanks haar meerderheid in het veld wat betreft de aanvallen in de aller laatste minuten onverdiend gesneuveld tegen een der sterke candidaten uit haar af deeling. Technisch stond het spel van Hero hooger, doch Goes speelde zoon enthousiasten wedstrijd dat daardoor Hero vele malen in de verdediging werd teruggedrongen. Bovendien trof het niet dat de scheidsrechter blijkbaar nog niet ingespeeld was. De Goes-verdediging was niet in prima vorm behalve de kee per, die een schitterenden wedstrijd speelde. De backs waren wat langzaam en ruimden niet voldoende op. Het eer ste doelpunt van Hero ontstond dan ook door een mistrap van den linksback Ak kerman waardoor J. de Bruin een op gelegde kans kreeg die door v- d. Sluis onhoudbaar werd ingekogeld. De mid denlinie speelde een behoorlijken wed strijd, vooral verdedigend, met Daniëlse aan het hoofd. Ploegaert als rechtshalf moest echter te veel De Kok als rechts back helpen om tevens behoorlijk zijn voorhoede aan het werk te kunnen zet ten. Van Hese als linkshalf bleef ditmaal beneden zijn kunnen, hoewel hij tegen het laatst in de achterhoede prima werk heeft geleverd. De voorhoede is wel vooruit gegaan, doch nog wordt er te veel getreuzeld. Torbijn in de voorhoede als rechtsbuiten, later rechtsbinnen, zwoegde dat het een lust was, maar mis te het juiste schot. Leijnse op de mid- voor plaats brak er nog al eens aardig door, Boudeling zette goed door. Toch speelde deze als rechtsbuiten beter. De Pan als linksbinnen was te langzaam. Zijn balbehandeling was wel van een ge halte waarvan in de toekomst iets te verwachten is. Linksbuiten Van Luijk speelde een behoorlijk vlugge partij. De voorhoede had tegen de hechte verde diging van Hero niet veel kans. Hero be schikt over een paar buitenspelers die ontzettend vlug zijn en een behoorlijk binnentrio dat durft te schieten en een goeden kijk heeft om het spel te ope nen en kansen te scheppen voor de an dere voorwaartsen. De middenlinie vol deed zoowel voedend en verdedigend goed. Omtrent het spelverloop het volgende: Direct van het begin af zet Goes een stevig offensief in en binnen 4 «nin. knalt Boudeling onhoudbaar langs den Hero- keeper. (10.) Wanneer Akkerman dan een fout begaat, benut J. de Bruin zijn kans. (11.) Goes is vrijwel steeds in den aanval. Wanneer iedereen denkt dat Goes een voorsprong zal nemen, breekt Hero door; 2 spelers staan zuiver bui tenspel, doch de scheidsrechter laat doorspelen en M. de Bruin profiteert daar dankbaar van. (12.) Na de rust is Goes het meest in den aanval, doch niets wil lukken tot eindelijk Leijnse met een prachtig schuin schot den gelijkmaker scoort. (22.) Drie minuten voor het ein de valt Hero fanatiek aan. De bal zweeft door het doel van paal tot paal, stuit terug het veld in en het is de linksbui ten Van Dongen die Hero de overwinning bezorgt. (23.) Goes komt onstuimig op zetten, doch de Heromannen verdedigen met alle kracht en weten Goes het sco ren en den verdienden gelijkmaker te voorkomen. R.C. S.—DE BARONIE 3—3. Het is R.C.S. gelukt reeds uit haar eer sten wedstrijd in de 2e klasse een kost baar puntje te bemachtigen. Het zag er in den beginne voor de Souburgers niet rooskleurig uit en evenals in de promo tie moesten zij zich aanpassen aan het meer geroutineerde spel van haar tegen standers. R.C.S. kwam in de bekende samenstelling uit weike zeer goed vol deed. De achterhoede kweet zich goed van haar taak en het was jammer dat door een misverstand het tweede doel punt ontstond. Ook de middenlinie was uitstekend en heeft in haar gewijzigde formatie met Wanjon op de spilplaats een geduchte versterking ondergaan. Jammer was het daarom, dat Wanjon 10 minuten voor het einde door een ver wonding het veld moest verlaten. Zijn wij goed ingelicht, dan is zijn medespelen voor de eerstvolgende wedstrijden zeer dubieus. Dit zou een ernstige verzwak king beteekenen, De voorhoede was weer uitstekend in vorm en telkenmale wist zij met mooie open aanvallen het Baronie-doel in ge vaar te brengen. Ondanks de scherpe bewaking, die hij moest ondervinden, wist Gillisse drie schitterende doelpun ten te maken. Zijn spelverdeelen was subliem en inzonderheid zijn kopwerk viel op. Marteyn was weer de zwerver die zich uitnemend van zijn taak kweet en een groot aandeel in het gelijke spel heeft. Hij was echter ongelukkig met schieten, De vleugelmannen Blok en Kruisse waren eveneens goed, terwijl Muilekom, de jongste aanwinst der Sou burgers, zich uitstekend van zijn taak kweet. De Baronie beschikt over een homogene ploeg. Zwakke plekken zijn er niet en stuk voor stuk zijn de spelers voor hun taak berekend. Uitblinkers wa ren doelman Kools, rechtsback Van Bers, rechtsbinnen Van Iersel en rechts buiten Adriaansen. Het was een uiterst spannende strijd die de talrijke toeschou wers wel voldoening zal hebben ge schonken. Over den wedstrijd het vol gende: De Baronie onderneemt direct een se rie aanvallen en brengt de R.C.S. ach terhoede in vele moeilijkheden. Toch duurde het 23 minuten eer W. van Ier sel met een hard schot Dë Baronie de leiding gaf. (01), R.C.S. komt er lang zamerhand beter in. Na de rust direct een mooie Baronie-aanval en door een misverstand in de R.C.S.-achterhoede, vergroot Wollenberg den voorsprong. (02). R.C.S. ging nu ook steeds meer durf aan den dag leggen. 13 minuten na de rust speelt Gillisse zich handig vrij en keihard vliegt het leer onhoudbaar in het doel,- (12). R.C.S. heeft den smaak beet en sluit Baronie geheel in. Direct na dit eerste doelpunt is het weer Gil lisse die onhoudbaar scoort. (22). Even later was het weer Gillisse die eenige tegenstanders weet te passeeren en hard en onhoudbaar inschiet (32). Nog een kwartier was er te spelen en De Baronie weet zich los te werken. Adriaansen schoot met een hard schot van ruim 40 meter afstand in (3—3), o.i. houdbaar. De uitslag gaf de verhouding wel goed weer. Scheidsrechter Montaan leidde uitste kend. Feestavond voetbaivereenrging „Goes." Ier gelegenheid van het kampioen schap van Goes II en haar intrede in de 3e klasse van den K.N.V.B., bene vens in verband met de fusie met Zeeuwsche Boys, hield de voetbalver- eeniging „Goes" Zondag n het „Schut tershof" een feestavond. De voorzitter, de hr H, van Bentnem herdacht beide feiten in een gloedvolle rede. Hij memoreerde dat het doel van het Goes-bestuur om het 2e elftal in den K.N.V.B, gepromoveerd te krijgen was geslaagd, doch dat spoedig daarna moeilijkheden met het spelersmateriaal ontstond, wegens vertrek e.d., en daardoor de mogelijkheid onder het oog gez'en moest worden nieuwe spe lers te krijgen. Deze gelegenheid deed zich voor, daar de zustervereeniging „Zeeuwsche Boys een moeilijk bestaan leidde en genegen was een fusie aan te gaan. Hij bracht daarbij de heeren De Kok, Schrijver en Weststrate, die de ziel dier vereenig ng waren hulde. Daarna huldigde hij de Goes Il-spelers en bood ieder een fraaie foto aan. Even eens werden verschillende personen ge huldigd, die zich op de een of andere wijze verdienstelijk hadden gemaakt. Hierna werden de vele juniores aan hei talrijke publiek voorgesteld. De junioren, die in een eigen competitie der vereen ging kampioen werden, kre gen een aardige speld en een verdien de hulde evenals de overige prijswin- ners. Vervolgens zongen de jongens het clublied, waarvan het refrein door alle aanwezigen flink werd meegezongen, waardoor reeds een echte feeststem ming werd geschapen, hetgeen later nog werd verhoogd door het optreden van het cabaretgezelschap ,,'t Over schotje", dat den avond opluisterde. Een gezellig bal besloot dezen druk bezochten feestavond. KORFBAL. SERIE WEDSTRIJDEN VAN DEN Z, K. B, Propaganda in West Brabant. Zaterdag vonden op de „Raayberg te Bergen op Zoom seriewedstrijden plaats, uitgaande van den Zeeuwschen Korfbal- bond (Z.K.B.), met het doel de korfbal sport in Westbrabant te propageer en en voorts te trachten de daar gevestigde vereenigingen te doen aansluiten bij den Z.K.B. De Z.K.B. heeft namelijk toestemming verkregen van den Nederlandschen Korfbalbond (N.K.B.) en de Brabantsche Korfbalfederatie (B.K.F.) om het gebied ten westen van den lijn EsschenRoo sendaal aan het gebied van den Z. K. B. toe te voegen. Ter wederzijdsche ken nismaking hebben nu de Zeeuwsche en Westbrabantsche clubs in deze serie wedstrijden hunne krachten gemeten. De uitslagen wijzen duidelijk uit dat de bij den Z.K.B. aangesloten vereeni gingen hunne Westbrabantsche zuster- vereenigingen verre de meerdere zijn. Een reden te meer voor de Brabanders zich door aansluiting bij den Z.K.B. van een geregeld competitieverband te ver zekeren, wat het spelpeil zoo zeer ten goede komt. Wat de Brabanders Zaterdagmiddag somwijlen te zien gaven had zeer weinig met korfbal gemeen. Vooral in de 2e klasse werd erg onbesuisd en ondoor dacht gespeeld en ontbrak alle verband. Bovendien bleek men de eenvoudigste spelregels niet te kennen. Zoo zagen wij geregeld dat heeren de dames in het doelen belemmerden en omgekeerd. Voorts werd zwaar gedekt doelen als heel gewoon beschouwd. De animo der spelers en het enthousiasme waarmede men zich in den strijd wierp hebben evenwel veel vergoed. Er zal nog heel wat geschaafd moeten worden om daar in het Brabantsche goede korfballers en korfbalsters te kweeken. In de le klasse was het spelpeil heel wat beter, al moest ook het le twaalf tal van H.M.S uit Dinteloord gevoelige nederlagen incasseejren van Ma(djoe (Vlissingen) en Zeelandia (Hansweert). De mooiste wedstrijd was die tus schen Zeelandia en Madjoe, die eindig de in een groote overwinning voor Zee landia. Het feit dat Madjoe verschillen de harer vroegere spelers moest missen en Zeelandia compleet en goed inge speeld het terrein betrad, was hieraan niet vreemd. Uitgezonderd de T.K.V. (Tholen), werden alle prijzen behaald door de bij den Z.K.B. aangesloten vereenigingen, zooals uit onderstaande uitslagen blijkt. le klasse: Zeelandia—H.M.S. I 5—1; H.M.S. I— Madjoe I 15; Madjoe IZeelandia 0—6; le prijs Zeelandia (Hansweert) zilveren lauwerkrans; 2e Madjoe I (Vlissingen) zilveren medaille. 3e H. M. S. I (Dinteloord). 2e klasse (afd. A.): Blauw Wit—T.O.G.O. 0—2; T.K.V.— Blauw Wit 4—0; T.O.G.O.—T.K.V. 1—2. Nr. 1 van deze afdeeling T.K.V. (Tho len); 2 T.O.G.O (Goes); 3 Blauw-Wit (Roosendaal). 2e klasse (afd. B.) Daar Be-Quick (Oud-Vossemeer) niet was opgekomen vond in deze afdeeling maar één wedstrijd plaats n.l. H.M.S. II Volharding 02. Nr. 1 van deze afdeeling Volharding (Yerseke); 2e H.M.S II (Dinteloord) De beide nr. 1 van de afdeelingen A en B moesten nu spelen om den len en 2en prijs, de beide no. 2 om den 3en prijs. Aldus: TK.V.—Volharding 1—2, T.O. G.O.—H.M.S. II 3—0; In de 2e klasse behaalden derhalve Volharding (Yerseke) den eersten prijs (lauwerkrans); 2e T.K.V. (Tholen) (lau wertak); 3e T.O.G.O. (Goes) (medaille). Na afloop van de wedstrijden vond de prijsuitreiking plaats bij monde van den vice-voorzitter van den Z.K.B, den heer J. M. de Koning. Deze wees in zijn ope ningswoord op de belangrijkheid om door georganiseerd competitieverband het spelpeil in West Brabant en Tholen op te voeren. Hij wekte de daar geves tigde vereenigingen op om zich spoedig bij den Z.K.B. aan te sluiten, welke woorden door den penningmeester van den Z.K.B,, den heer H. B. Bruggeman krachtig werden onderstreept. De Z.K. B. kan op een geslaagden propaganda- dag terugzien. MARKTBERICHTEN. Goes, 18 Sept. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland", Groote Veiling. Zure Kroetappels f 2.20 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Transp. de Cronsel extra 1617, idem A 16, idem B 13, Bramley Seedling extra 8, idem A 8, idem B 7, Jacq Lebel extra 8, idem A 8.50, idem B 8, Grahams Royal Jubilé extra 14, idem A 14.40, idem B 12, idem C 10, Peperappels 37, Sterappels 6 11, Bouwmans Reinetten 46, Goudrei- netten 810, Hondsmuil 36, Cox Oranje Pippin 1520, Ganzerodes 4, Notarisappels 47, Codlin Keswick 3 4, Sig'ne Tillish 47, Zomer Courtpendu 6, Glorie van Holland 78, Bismarck 4 7, Lanes Prince Albert 27, Lemoen- appels 710.60, Gron. Kroon 37, Ram- bour Mortier 36, Dubb. Bellefleuren 411, Tuinzoet 69, Pomme d'Oranje 48, Zoete Bellefleuren 24, idem Campagner 35, Roode Ribbehug 3 6, Zoete Dobber 4. idem Bloemê 6, Kroet en valappels 0.507, per 100 kg. Peren: Will. Duch extra 1819, idem A 18, idem B 14, Conference extra 20, idem A 1419, Beurré Hardy ex'ra 23 25, idem A 23, Beurré van de Ham extar 13, idem A 12, idem B lL M<aag- deperen extra 89.10, idem A 88.50, idem B 67. Herzogin Elza. extra 16, id. A 13, idem B 11, idem C 5, Bonne Louise d'Avr. extra 28, idem A 2127, idem B 24, idem C 16, Beurré Alex Lucas 16, id. Clairgeau 413, idem Wilhelmina 11, id. Lebrun 12, Doyenne du Cornice 1226, Zwijndr. Wijnperen 911, Emile d'Heyst 7, Truimph de Vienne 21, Nouveau Poi- teau 28, Jodenperen 24, Maria Loui se 36, Callebasse Tirlemont 47, L. Perzikperen 5, Jules de Aroles 5, Peren zonder Zaadhuis 57, Fertility 5, St. Remy 36, Pondsperen 45, Kroet en valperen 0.505 per 100 kg. Diversen: Druiven: Frankenthaler 20 26, idem Blac Alicante 22, Bramen 12, Groene Noten 15, Tomaten 59, per 100 kg, Narcissenbollen 1, Patrijzen 0.27 per stuk. MIDDELBURG. MA 20 Sept Tot DI 21 Sept, Tentoonst. Mammouth- tand, Café Huissoon, (Varkens- markt). DI 21 Sept, Filmav. m, zang t.b.d. Zen- ding, Luth. Kerk 20.15 h. GOES. MA 20 Sept DI 21 Sept Elec. Drukkerij G. W, den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6