i LAATSTE BERICHTEN. SPORT. G&£&h&2£S&S&3i EEN EUROPEESCHE VREDESWACHT. Gebruik nu de oplosbare stijfsel. Crackfree is dun en glas helder. Werkt gemakke lijk. Resultaat prachtig. len. Longen, harten, nieren, milten, zelfs •koppen en nekken van varkens, die we gens klieren waren afgekeurd: het ging alles den gehaktmolen in. Gelukkig was in de autoclave de tem peratuur voldoende hoog om schadelijke bacteriën te dooden, zoodat de talrijke klachten alleen betrekking hadden op de oneetbaarheid van het product. De afneming van het gehakt verminderde zienderoogen, zoodat de firma zich op het maken van soep in blik ging toeleg gen. Al spoedig ging het' hier denzelfden weg. De destructietonnen werden „uit gelezen" varkenspooten, die al van 1935 in den koelkelder lagen, en waar de schimmel welig op tierde, ging en in de soep. De winst was op deze wijze niet on aardig. Voor een blik soep werd 38 cent gevraagd, terwijl de kosten, arbeidsloon en grondstoffen inbegrepen nauwelijks 15 cent bedroegen. De soep bleek wel dra even oneetbaar als het gehakt. Wanneer de blikken geopend werden, lag onderin een dun laagje vaste stof van ondefinieerbare samenstelling, ter wijl de rest uit water bestond. Op alle mogelijke manieren werd er geknoeid, terwijl de keurmeester van dit alfes zorgvuldig onkundig werd ge houden. Steeds stond er een knecht op den uitkijk om te waarschuwen, wan neer de keurmeester aankwam. In de gehaktmakerij, waar de ondeug delijke producten werden verwerkt, was steeds een voorraad spekzwoerd aanwe zig, waarmede de longen, milten en af gekeurde stukken bedekt werden, zoo dra de keurmeester zich op de emplace menten vertoonde. Reeds vroeger heeft de politie zich met de gedragingen van deze firma be zig gehouden, zonder dat het tot een vervolging heeft kunnen leiden. De hier gesignaleerde feiten zijn echter van den laatsten tijd en de politie meende vol doende aanwijzingen voor de juistheid te hebben om een hernieuwd onderzoek in te stellen. De resultaten hiervan zijn thans in handen van den officier van justitie in Den Haag gesteld. DE STRANDING VAN DE „VAN HEUTSZ". De gezagvoerder van de „Van Heutsz", de heer D. J. Huyer, die hiermee tevens zijn laatste reis maakte, heeft bij de di rectie van de K. P. M. een uitvoerig rapport ingediend over de stranding van het schip tijdens den taifoen te Hong kong. In den nacht van 1 op 2 September had de taifoen een phenomenale wind kracht, welke door het observatorium te Hongkong werd geschat op 164 mijl. Het vrij zwaar beladen schip arriveerde 1 September des ochtends te Hongkong, van Swatow komende. Men meerde op den taifoenboei en trof de noodige maat regelen. Op 2 September te 1.40 uur nam de windkracht toe bij vallenden ba rometer. De machines stonden stil. De beide ankerkettingen hielden zich goed. Te 3.25 uur kreeg de wind de kracht van een orkaan. De machines draaiden langzaam vooruit, om den trek op de kettingen te verminderen, doch te 3.40 uur brak de ketting, zoodat het schip op drift kwam. Te 3.52 uur volgde een aanvaring met een ander schip (dat la ter bleek te zijn de „Gertrude Maersk"), waarvan de boeg dwars aan stuurboord zijde van de „Van Heutsz" indrong. Er werd echter geen schade aangericht onder het hoofddek. In den vreeselijken storm werden de reddingbooten in gereedheid gebracht. Alle passagiers werden nogmaals ge wekt en ontvingen order de zwemvesten aan te gorden. Het was toen onmogelijk geworden om in den wind te staan. Bo vendien was er absoluut geen licht, zoo dat men niets kon zien. Te 3.57 uur dook midscheeps aan stuurboordzijde de steven op van de „Hai Li". Door volle kracht1 achteruit te stoomen werd een aanvaring ter plaatse van de machine kamer voorkomen, doch de botsing greep plaats ter hoogte van ruim II, waar het water met groote massa's binnenstroom de. Toen verdween de „Hai Li" als een schim. In den hevigen regen had daarna we der een aanvaring plaats met de „Ger trude Maersk" en wel zoodanig, dat er gevaar voor de passagiers begon te drei gen, daar de slagzij van de „Van Heutsz" steeds grooter werd. De „Gertrude Maersk" schoof weg en even later strandde de „Van Heutsz" bij wilde zee en ontzettende windkracht. Bij het aanbreken van den dag bleek, dat het schip, waar zich nog vele passa giers op bevonden, gestrand was op Green Island. Langzaam nam de storm in hevigheid af. Het schip bleek in zeer ongunstige positie te verkeeren. Alhoewel de radio beschadigd was, slaagde de marconist er toch in, een hulpsein uit te zenden. Twee veerbooten snelden ter hulp en één daarvan slaagde er op schitterende wijze in, langszij te komen en de over gebleven passagiers over te neen. Des middags arriveerde de Nederlandsche consul-generaal, de vice-consul en de agent van de K. P. M. De heer Huyer beëindigt zijn rapport met de woorden: „Dit is de beschrijving van de ramp, waartegen wij ons naar beste weten hebben verzet, doch waar tegen, gezien de geweldige natuurkrach ten, weinig te doen viel". EEN PEUTER JOKTE En daardoor moest een agent zijn wapens afgeven! Maandagavond vertelde, aldus het Volk, een meisje van zes jaar, dat in Oost te Amsterdam woont, aan haar vader, dat zij een portemonnaie had ge vonden. „Waar heb je die dan gelaten, kleine meid?" „Aan een agent gegeven, pappie!" „Aan welken agent?" „Kom maar mee", zei de kleine vrouw. En ze wees haar vader een agent aan, die juist passeerde. De vader liep naar bureau Linnaeus- straat en deelde den wachtcommandant mede, wat zijn dochtertje hem had ver teld. Enkele oogenblikken later kwam de agent binnen, „Je hebt een portemonnaie gevon den" zeide de brigadier. „Was het maar waar „Ik zeg het je toch!" „Hoe komt u er bij?" De brigadier liet het niet bij dit ge sprekje. „Namens den inspecteur gelast ik je je wapens af te geven. Doe maar of ie dienst hebt in een posthuis. Tegen deze order was verder protest onmogelijk. Intusschen was de vader met zijn dochtertje op het bureau verschenen. Een rechercheur kreeg de zaak in on derzoek. Hij praatte eerst met vader en nam vervolgens de kleine meid onder handen. De rechercheur was iemand, die er slag van had met kinderen te babbelen. Hij liet de zesjarige praten, nog eens praten en weer praten. En de kleine meid babbelde. Ze ver telde van dit, ze vertelde van dat en ten langen leste kwam er uit, dat ze dat van die portemonnaie heelemaal had gejokt. „Ik heb lekker geen portemonnaie ge vonden". De zesjarige ging welgemoed naar huis. Ze had wel een beetje gejokt, maar tenslotte had ze toch heusch de waar heid gezegd. En de agent, vader van een gezin, kreeg zijn wapens terug. „Doe maar weer dienst", zei de bri gadier. Maar 't is niet prettig, als een agent van politie, omdat een kleuter van zes jaar een jokkentje vertelt, in staat van beschuldiging wordt gesteld! SABOTAGE. Onbekende daders hebben in den af- geloopen nacht in de textielfabriek van de firma Kastofa van Beurden te Til burg de kettingen van 39 weefgetou wen en van een aantal losse boomen vernield. De schade bedraagt honderden guldens. De fabriek ligt als gevolg van een en ander gedeeltelijk stil, de N.V. is tegen bedrijfsschade verzekerd. De politie stelt 'n onderzoek in. ONTVANGEN BOEKEN. „Handleiding en tabellen ter be rekening van de aanslagen der rijksin komsten-, gemeentefonds-, vermogens- en verdedigingsbelasting I voor 1937- 1938", bewerkt en samengesteld door P. Nassette, Uitgave N.V. Drukkerij P, den Boer, Utrecht. Bij de Holland'a-Drukkerij te B a a r n verschenen de afleveringen 5 en 6 van „Wat is dat?", de encyclo paedic voor jongeren (Tweede druk). Aflevering 5 begint met Caesar en eindigt met Cocarde, terwijl aflevering 6 doorgaat met Cochenille en eind'gt met Davis. Ook deze afleveringen zijn vol varia tie. De vele foto's en teekeningen wis selen den tekst af. De gekleurde platen in deze afleveringen behooren bij de woorden Cl'che en Costuum, „Gudrun", roman uit het Kopen- haagsche leven, door Johannes V, Jen sen, vertaald door dr. P. M. BoerDen Hoed, „Gudrun" is Johannes V. Jensen's liefdesverklaring .aan het Kopenhaag- sche jonge meisje uit den middenstand het jonge meisje, dat haar frisch- heid en de zu verheid van haar gemoed heeft weten te bewaren.. Jensen heeft in dit boek de vrouw van dezen tijd uitgebeeld. Het is een moderne idylle geworden. Het boek"" verscheen bij de N.V. Hollandia Drukkerij te B a ,a r n. „Kapitein Aart Luteyri", door Herman de Man. Dit 'n keurigen Band gebonden boek verscheen bij de uitge vers Bosch en Keuning te B a a r n. „Zingen van 't blad". Tachtig zangoefeningen voor kweekelingen en voor leden van zangkoren, door B. J. Douwes. Elementaire methode volgens het transpositie-systeem. Derde, ver korte druk. Uitgave H. ten Brink, uit gevers Mij. N.V. te Ar n h e m. „Palestina op de tweesprong", door Laszló Faragó, Uit het Engelsch door mr. E. Straat. Met vele foto-illu straties. Verschenen in de N. K. B, Wereldspiegel bij de Nede(rlandsche Keurboekerij te Amsterdam. De oplossing van een belang rijk paedagogisch en pascifis- tisch probleem, II. VIII. Wanneer dus deze Europeesche Vredeswacht niet als een Samenwer king opgezet zal worden, zal haar weg de openlijke propaganda moeten zijn. Een propaganda, die zich niet toelegt op de ondermijning van de staatsorde, maar op de vorming v,an een super staat Europa, waarin de bestaande staten opgenomen worden al s onder deden. Deze propaganda zal zoo moeten inslaan, dat ze de politieke partijen voor zich wint. Is het een al te koen project, wanneer we veronderstellen dat de nood in Europa niet alleen bij ons, maar ook bij andere volken een meerderhe'd uit de politieke partijen samensmeden kan tot verwerkelijking van deze Vredeswacht-idee ,als weg naar Europa? Die meerderheid is ech ter noodig, want deze Europeesche Vredeswacht zal door den Staat van wapens voorzien moeten worden, even- a s nu de Vrijwillige Landstormcorp sen van wapens voorzien worden door den Staat. IX Deze Europeesche Vredeswacht zal humanistisch van aard moeten zijn, d.w.z. zal opkomen voor de handha ving van de geestelijke en politieke vrijheid: Het parool van de Oranjes en Holland is nog altijd „Je Maintiendrai!" anvnarden we het aphorisme van rascal als juist: „Macht zonder recht is slechts geweld en recht zonder macht, is alleen een bespotting. Men moet er dus voor zorgen, dat wat sterk is rechtvaardig en wat rechtvaardig is, sterk zij, dan komen we terecht bij de organisat'e van een lichamelijk en geestelijk gestaalde, Europeesche Vre deswacht. Hoe sterk moet ze zijn? Eén millioen, drie millioen man? In alle ge valle zóó sterk, dat de volken zich ab soluut veilig voelen en durven te gaan ontwapenen. Deze Vredeswacht zal een keurkorps moeten zijn, ze zal dus in de eerste plaats goed gedisciplineerd moeten zijn. Deze krijgstucht moet be rusten op het zelfrespect van iederen Vredeswachter, die weet te behooren tot een keurcvorps, dat een zéér be langrijke taak vervult: de waarborg voor den opbouw van een Vereenigd Europa. Bovendien zal dit keurcorps de eer ste georganiseerde, drager moeten zijn van den Europeeschen geest en wel al dus. Het Nederlandsche contingent wordt bijvoorbeeld gedetacheerd, gedeeltelijk naar België, gedeeltelijk naar Scandi navië, De helft van den diensttijd wordt besteed aan lichamelijke en mi litaire oefening, de andere helft aan humanistisch-Europeesche opvoeding e? onderwijs. Dit laatste ziet er aldus uit Onderwijs !n A, de taal van het gastvqlk; B zijn geschiedenis; C. zijn aardrijkskunde en D„ aansluitend aan deze vakken, zijn cultuur. In den laat sten tijd verschijnen telkens meer wer ken, die de totaliteit der cultuur v,an een Europeesch volk behandelen en trachten te begrijpen. De methode van onderwijs zal huma nistisch moeten zijn en wel voor dege nen, die alleen lager onderwijs geno ten hebben, die der Deensche Volks- hoogeschool, voor degenen die H.B.S. of Gymnasium achter den rug hebben, die* der Universiteit: college en semi narie. X, Hieruit volgt dat er een nieuw ty pe offic er gekweekt zal moeten wor den. Degenen, die leiders zijn in licha melijke opvoeding en militaire theorie en praktijk zullen een cursus psycholo gie en paedagogiek gevolgd moeten hebben. De docenten der humanistische vakken zullen de methode der Deen sche volkshoogeschool of die der Uni versiteit moeten beheerschen. Verwacht mag worden dat zeer veel vrijwilligers zich zullen aanmelden. Tien maanden of een jaar :n een vreemd land te ver keeren, met de gelegenheid een vreem de taal goed te leeren, het besef deel uit te maken van een keurcorps en nuttig werk te verrichten, zullen zeer vele jonge mannen doen besluiten zich beschikbaar te stellen. In het bizonder voor Nederlandsche, Zwitsersche, Scandinavische Staioiii- cieren van wie verwacht mag worden dat zij zeker de belangen van Europa zullen laten voorgaan bij die van hun eigen land, opent zich hier ook een zeer grootsch terrein van werkzaam heid. XI. Evenals het koninkrijk Sardinië de vaste kern vormde waaromheen het nieuwe Italië zich consolideerde, kan ook Nederland een dergelijke rol ver vullen voor Europa. Daarvoor is noo dig, zooals gezegd, dat vele politieke partijen voor deze Vredeswacht-idee gewonnen worden, opdat de Nederland sche Staat deze zaak .aanpakken en bevorderen kan. Noodig is bovendien een staatsman van groote 'allure die meer kan dan alleen maar klein oppor tunistisch. werk leveren. Maar boven al noodig zijn vurige propagandisten die den tragen Nederlandschen aard in be weging kunnen brengen. Tenslotte ver- gete men niet, dat al het werk nóg te vergeefsch zal zijn, indien het niet ge dragen wordt door een vasten wil tot trouw, betrouwbaarheid, onzelfzuchtig heid, onkreukbaarheid, d.w.z. kame raadschap, W,ant zonder deze kan een nieuw en beter Europa n'et opgebouwd worden. (Wordt vervolgd) HERMAN ROBBERS OVERLEDEN. Na een ziekte van eenige maanden is in de Boerhaave-kliniek te Amster dam overleden de 69-jarige romanschrij ver Herman Johan Robbers, geboren te Rotterdam en in de laatste jaren woon achtig te Schoorl. De heer Robbers stu deerde van 1880 tot 1886 aan het gym nasium te Rotterdam en begaf zich daarna in den boekhande.l In 1905 werd hij redacteur van Else- vier's geïllustreerd maandschrift. In 1908 was hij gedelegeerde der regeering te Berlijn op de conferentie tot herzie ning der Berner Conventie. Zijn voornaamste romans zijn: „Een kalverliefde", „De verloren zoon", „De vreemde plant", „De roman van Ber nard Bandt", „De bruidstijd van Annie de Boogh", „Van stilte en stemming", „De roman van een gezin", „Helène Ser- vaes", „Sint Elmsvuur", „Op hooge gol ven", „De thuisreis" en „Redding". Voorts schreef hij een studie over de Nederlandsche litteratuur na 1880. STICHTING TOT BESTRIJDING VAN ASTHMA EN ANDERE CHRONISCHE ZIEKTEN. Bij acte, verleden bij de notarissen L. H. Ditmar en J. van der Veen te Am sterdam is opgericht de „Stichting tot bestrijding van asthma en andere chro nische ziekten". Het doel van deze stichting blijkt uit den naam. De oprichtingsacte vermeldt, dat zal worden gestreefd naar doelmatige voor lichting van artsenwereld en publiek over de beteekenis van ziekten en an dere chronische aandoeningen en over de wijze waarop zij genezing of ver lichting kunnen bereiken. Tenslotte wil de stichting bevorde ren, dat op alle daarvoor in aanmerking komende plaatsen in Nederland speciale consultatiebureaux en poliklinieken voor de herkenning en behandeling worden opgericht, ingericht en in stand gehou den', FELLE TAAL DER POOLSCHE PERS, De geheele Poolsche pers doet onge woon heftge aanvallen op de (nationaal- socialistische) autoriteiten van Dantzig, die gisteren zeven Poolsche brievenbe stellers hebben gearresteerd, na de drie bestellers, die eergisteren in hechtenis waren genomen, te hebben losgelaten De bladen leggen er den nadruk op, dat deze incidenten de goede betrekkingen tusschen Duitschland en Polen zouden kunnen schaden. De „Gazeta Polska' schrijft, dat de voortzetting van een dubbelzinnige politiek slechts negatieve gevolgen voor de nabuurschap tusschen Polen en Duitschland kan hebben. De „Koerjer Poranny" spreekt van „provo caties" en stelt de vraag, of de autori teiten van Dantzig wenschen, dat Po len, zijn ambtenaren op het gebied der vrije stad met gewapend geleide be schermt. LEGER EN VLOOT. Bij beschikking van den minister van defensie is de le luit. der mari niers bij de Kon. mar'ne reserve L. J Pronk 1 October geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te V 1 i s- s i n g e n; zijn de volgende plaatsin gen gelast: met 20 September: de of ficier van gezondheid 2e kl, G. J. Pui ster aan boord Hr. Ms. „Jan van Bra- kel"; met 1 October: de luit. ter zee le kl. jhr. H. A. v.an Foreest als leeraar bij de Hoogere Marine Krijgsschool. POSTDUIVEN. Wedvlucht „Recht voor Allen" te Sluis uit Arras, afstand 122 km. Osc. de Clercq 1, 3, 5, 6 en 11; L. Dhondt 2 en 9; J. Wage 4 en 12; R. van Weijns- berghe 7; Osc. de Meijer 8; J. de Zut- ter 10; W. du Fossé 13. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 14 Sept. Fruitvei ling. Appels: Transp, 618 c., Jac. Le- bel 314 c., Manks Codlin 413 c., Keswick 37 c., Lemoenappel 8 c„ Gro.n Kroon 813 c., Bismark 35 c., Notaris appel 14 c., The Queen 49 c., Witte Ribbing 813 c., Tuinzoet 210 c., Blomzoet 38 c. Peren: Beurré de Mérode 612 c„ id Durandeau 1015 c„ idem Hardy 11 25 c., idem Van den Ham 10 c., idem Lebrun 914 c., Hertogin Elsa 913 c., Bonne Louise 1329 c., Triumph de Vienne 1125 c., Maagdepeer 311 c., Will. Duch. 513 c„ Spaansche Wijn peer 1116 c„ Legipont 520 c., Sol dat Laboureur 717 c. Passie Colman 20 c., Signe d'Esperen 216 c., val en Kroet 111 c„ Frankenthalers 1728 c., Black Alicante 28 c.. Tomaten 16 c., Bramen 1317 c., alles per kg, Me loenen 422 c., Perziken 213 c., per stuk. Middelburg, 14 Sept. Aardappel veiling: Blauwe Eigenh, 5064 c„ Gele Eig'enh. 74 c,Bevelanders 4559 c., 1 Poters 44 c., Late Blauwe 6780 v., al- les per 25 kg. FABRIKAAT: N.V. „ONDER ONS", DE KRIM (O.) Maakt alle stoffen als nieuw (Ingez. Med.). Goes, 14 Sept. Veilingsvereenig'ing „Zuid-Beveland". Groote veiling. Zure Kroetappels f 2.102.20, per 100 kg. Kleine Veiling. Appels: Transp. de Cronsel extra 1518, idem A 1518, idem B 1317, idem C 1112, Cox Oranje Pippin extra 3237, idem A 28 31, idem B 2324, Dubb, Bellefleuren extra 911, idem A 810, idem B 6 8, idem C 5, Manks Codlin extra 14 18, idem A 1119, idem B 1315, idem C 812, Lemoenappels extra 1214, idem A 1213, idem B 712, idem C 58, Bramley Seedling extra 8, idem A 8, idem B 7, idem C 6, Jacq. Lebel ex tra 910, idem A 810, idem B 79, idem C 67, Grahams Royal Jubilé ex tra 16, idem A 15, idem B 15, idem C 11, Present van Lunteren 615, Lands berger Reinette 411, Lanes Prince Al bert 510, Bismarck 39, Signe Tillish 618, Oranje Reinetten 411, Sterap- pels 713, James Grieve 1213, Glo rie van Holland 311, Gron, Kroon 3 10, Salomê 47, Ganzebout 35, Bauw- mans Reinette 46, Hondsmuil 36, Notarisappels 713, Pres. van Engeland 48, Princesse Noble 814, Peperappels 46, Lady Henniker 39, Goudreinet- ten 615, Rambour Mortier 36, Roo- de Astrakan 3, Const, de Groote 35, Poezelingen 4, Eng. Winter Gold Per- main 46, Paarskoppen 5, Zomer Court Pundu 38, Zoete Zomer Holaart 48, Tuinzoet 310, Pomme d'Oranje 7, Zoete Ribbeling 46, Blomzoet 38, Roode Ribbeling 26, Zoete Rusters 2 4, Kroet en valappels 0.506, per ÏOO' kg. Peren: Beurré Hardy extra 2225, idem A 2124, idem B 1822, idem C 19, Beurré Durandeau extra 1823, id. A 5—22, idem B 10—20, idem C 9—17, Conference extra 1820, idem A 17 19, idem B 1417, idem C 13, Louise Bonne d'Avr. extra 2631, idem A 23 31, idem B 2126, idem C 1619, Triumph de Vienne extra 2325, idem A 25, idem B 23, Maagdeperen extra 9 11, idem A 89.20, idem B 79, idem C 56, Will. Duch. extra 1518, idem A 1216, idem B It14, idem C 8, Soldat Laboureur extra 20. idem A 18 19, idem B 16, Doyenne du Comise ex tra 2831. idem A 2535. idem B 25 28, idem C 25, Seigneur d'Esperen extra 23, idem A 21. idem B 1518, idem C 11, Herzogin Elza extra 1516, idem A 1216, idem B 1112, Clapps Favo rite extra 18, idem A 18, idem B 14, id. C 12, Precose de Trevoux extra 15, idem A 13, idem B 12, idem C 10, Marg. Mar- rillat 1116, Br. Chaudy 815, idem Clairgeau 317, idem Wilhelmina 5 6, idem Superfin 715. idem Alex Lu cas 812, idem d'Aremberg' 914, idem de Merode 710, idem Beuker 812, idem d'Amanlis 10, idem v/d Ham 3 12, Spaansche Wijnperen 921, Herz. Elza 1213. Lange Perzikperen 411, Nouveau Poiteau 59, Maria Louise 7 10, Kruidperen 26, Pres. Roosevelt 4 8, Zwijndr. Wijnperen 9, Peren zon der z'aadhuis 35, Blanke Jutten 6-9, Schellebellen 47, le Curé 35. Dubb. Bergamotten 68, Souvenir Madam Treijve 9, Jodenperen 57, Vijgeperen 7, Callebasse Carafon 712, Spekperen 56, Bon Chretien Will. 16, Doyenne George Boucher 11, Dulfjesoeren 47, Marsepijnperen 25, St. Remy 34, Pondsperen 36. per 100 kg. Diversen: Druiven: Frankenthaler 17 23, idem Black Alicante 21, Reine Victoriapruimen 725. M'onarchprui- men 6—28, Roode Eieroruimen 719, Rademakerpruimen 28, Zoete Kwetsen 410, Bramen 1618, Black Berry 24, Groene Noten 14.30—16. per 100 kg, Perziken 712, Vijgen 2.10, Kipeieren 44.60, per 100 stuks, Patrijzen 0.19 0,25 per stuk. Oostburg, 15 September. Op de graanmarkt was de aanvoer gering, de eerste partijtjes bruine boonen waren aangevoerd. De noteering was als volgt: Gerst 88.50; Haver 67; Erw ten f 910.25; Maanzaad 29f 30. Rotterdam, 14 Sept. Op de heden in het Veilingslokaal, Warmoeziers- straat 3739. gehouden veiling, deden kippeneieren f 35.25. Aanvoer 100.000 stuks.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3