LANDBOUW. SPORT. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. IN T KIELZOG VAN DE WEEK. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. AGENDA. minimum van tijd was de verf dezer panden geheel gebladderd en sprongen de ruiten. Dank zij het krachtdadig op treden van de politie, geassisteerd door eenige matrozen en omstanders, werd gelukkig erger voorkomen. De neven bewoners begonnen onmiddellijk hun won'ngen te oatruimen. Te ruim elf uur arriveerde de brandweer en tastte het vuur ,aan met één slang op de motor spuit, terwijl de nieuwe motorspuit in reserve werd gehouden. Toen was ech ter het pleit spoedig beslist, want na circa 10 minuten was het gevaar voor uitbreiding geweken en kon men zich bepalen tot de nablussching', welke nog geruimen tijd in beslag nam. Het bo venhuis is geheel uitgebr.and, terwijl de benedenwoning belangrijke water schade bekwam. Ook de aangrenzende bakkerswinkel van den heer Paul be kwam waterschade. Alles wordt echter door verzekering gedekt. Burgemeester Van Woelderen, alsmede de commissa ris van politie, de heer Gasinjet, sloe gen het blusschingswerk van nabij: gade. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Vast staat wel dat er een ontploffing heeft plaats gehad. De bewoners hadden echter kort voor het uitbreken van den brand hun woning verlaten om te Middelburg n,aar het onthulde monument te gaan zien. Gedacht werd aan een primusstel,, doch bij een onmiddellijk ingesteld onderzoek werd zoo'n toestel intact aangetroffen. De politie zet haar onderzoek echter voort. LUK AANGESPOELD. OOSTKAPELLE, Zaterdagmorgen is op het strand alhier aangespoeld het in verregaanden staat van ontbinding ver- keerend lijk van een manspersoon, ver moedelijk een Franschman gekleed in werkmanspak. In zijn portemonnaie be vonden zich 5 franken. Het lijk is geschouwd en in het lijken huisje opgeborgen. Nader meldt men ons: Het op het strand aangespoelde lijk van een manspersoon was 1.67 m lang. Het was gekleed in bruingrijs werkbuis, donkerblauw overhemd, geel tricot hemd, gestreepte pilo broek, daaronder een grijskleurige zomerbroek, zwarte sok ken, om de beenen opgehouden met sok ophouders, en om het middel een zwart lederen riem. De leeftijd kon niet worden vastge steld. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwer pen: Badpak, badhanddoek, padvinders broekriem, bij L. Francke, Brouwerijweg A 128; blauwe kindermuts, bij W. Mara- nus, winkelier te Domburg; vulpotlood, bij C. Geldof, Domburgsche weg B 156; twee groote sleutels, vermoedelijk van een bestelauto, en een zonnebril, bij den gemeenteveldwachter. TEGEN DE LAMP GEVLOGEN. SEROOSKERKE. Dezer dagen legde een inwoonster van Serooskerke, bij thuiskomst in haar kosthuis, een in haa. bezit zijnd taschje inhoudende, geld be nevens andere voorwerpen, op de toon bank in den winkel. Toen zij; eenigen tijd daarna wilde vertrekken bemerkte zij dat de tasch verdwenen was. In den tusschentijd was er een koopman in den winkel g'eweest, die aldaar zijn waren te koop had aangeboden, zoodat het ver moeden op hem viel. De politie stelde een onderzoek in, en onder de gemeente Oostkapelle troffen zij een persoon aan, die langs de huizen ventte. Bij onder vraging, ontkende hij zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Nadat de man, een persoon afkomsig uit Amster dam, naar het gemeentehuis te Seroos kerke was overgebracht bekende hij echter den diefstal te hebben ge pleegd. Hij zeide het taschje met inhoud achter een boom onder de gemeente Oostkapelle te hebben weggestopt. Men ging wederom op pad en inderdaad bleek het taschje achter een boom, onzicht baar voor het publiek, te zijn verstopt. De eig'enares kon weer in het bezit van het ontvreemde worden gesteld. De po litie maakte proces-verbaal op. RAAD VAN NISSE, NISSE. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemees ter A, van der Poest Clement, voltallig. Na oninbaar verklaring van een be drag van f 15 werd de gemeenterekening' 1936 voorloopig vastgesteld: de gewo ne dienst op f 22479, in ontv. een f 21305, in uitgaven f 1174 goed slot; de kapitaaldienst op f 3684 in ontv. en uitgaven. De begrooting 1938 van het B.A, werd goedgekeurd op f 4588, in ontv. en uit gaaf latende een post onvoorzien van f 1399. Het verzoek van eenige personen tot behoud van het voetpad in den Ronde polder werd van de hand gewezen. De wijziging van den ligger der wegen en voetpaden is gehandhaafd zooals in de vorige vergadering vastgesteld. Aan de Esperanto propaganda-commissie zal bij gebleken behoefte een leslokaal ter beschikking worden gesteld. Besloten werd den Zuidweg van de Dorpsstraat tot den Drieweg met esholite te be werken, Tenslotte werd een beroeps verordening reglement autovervoer per sonen vastgesteld. Op een stille plek in den schoo- nen tuin van Zeeland heeft de bevolking van onze blanke provincie een momi ment ter eere van Koningin Emma op gericht, en duizenden Zeeuwen, uit alle oorden in hun stijlvolle hoofdstad te sa men gestroomd, zijn bescheiden en zwijgzaam getuige geweest van het plechtige oogenblik, waarop de konin klijke dochter bloemen legde aan de voeten van Etienne's kunstwerk, dat tot in de verre toekomst de herinnering aan de koninklijke moederfiguur levendig zal houden Het Vaderlandsche tooneel hul de zich in rouw, Want wederom was de levensrol van een der grooten, een der laatste overblijvenden van een roem ruchte, sterke generatie ten einde ge speeld. Mevrouw De BoerVan Rijk was een stille, kleine, maar energieke vrouw, wier vitaliteit welhaast spreek woordelijke beteekenis had verkregen. De actrice, die op den leeftijd der zeer bejaarden nog werkte en leefde in een tempo, dat menig jongere haar heeft benijd, is tijdens haar laatste gang, be geleid door de sympathie en de warme waardeering, die haar diepmenschelijke kunst in den loop van een menschen- leeftijd heeft gewekt in alle Nederland- sche gemeenten, die over een tooneel beschikken. Want Kniertje was popu lair in deze kunstzinnig wat trage lan den. Paul Reijnaud, een minister van Fransche finantiën zit in den put over het Fransche ras, dat volgens zijn zeg gen op alle gebieden door andere na ties verslagen wordt, omdat het ver zuimd heeft zich tijdig te vernieuwen. De Francaise, die in haar taschje alle ingrediënten voor make-up pleegt te bergen zal dit verwijt onbillijk in de ooren klinken. Maar in België juicht een groot deel van de goe-gemeente omdat het kabinet Van Zeeland de motie van vertrouwen er toch heeft doorgehaald, een zekere kleine affaire met de Natio nale Bank ten spijt. En in Neurenberg luisterden velen naar enkelen, en woor den in ontstellende hoeveelheden druppelen er op warme, ontvankelijke gemoederen. In Apeldoorn schijnt een baan te zullen verrijzen waarop auto's zich in zien de eerste steen van dit dure snel- snelheid* kunnen meten. Doch aange leidsinstituut nog niet gelegd is, en om dat wij hier te lande op papier al meer met dit soort instellingen zijn verrijkt, is het wachten vooralsnog op den met selaar. Volgens vele automobilisten zou den, dank zij het wegenfonds, de meeste wegen zich trouwens zoo goed voor snelheidsraces leenen, dat men geneigd is Apeldoorn te adviseeren zich te be zinnen. Want teveel van het goede leidt tot den strop. Amsterdam en Rotter dam, die nu beide niet alleen een haven, maar ook een stadion hebben, kunnen daarover meespreken. De wedstrijd Ne- derland-België wordt dit jaar eens niet aan de boorden van den Amstel, doch aan die van de Maas gewonnen.... De oude Domstad gonst weer van levendige bedrijvigheid. De heer Graadt van Rogge, de bewonderenswaardige ce remonie-meester, waarin gemelde fran sche oud-minister stellig behagen zou scheppen, heeft de poort van het Utrechtsche Jaarbeurs-festijn ontsloten, en in zijn beroemde college vooraf zijn getrouw auditorium woorden laten hoo- ren, die in staat zijn den vaderlandschen handel en de dito nijverheid, een riem onder hart te steken. De Dom neuriet er een vroolijk liedje van, en bij den ingang van het Jaarbeursterrein zit va der Mercurius alsmaar knipoogjes te geven En de P. T. T. doet niet anders meer dan presentjes strooien. Ze heeft thans 7 millioen in de staatsruif laten zakken, en iedereen vraagt zich af of iet nooit ophoudt met verrassingen. Het lijkt raadzaam de rijke tante met zorg te bewaken, want vele landen zouden zich de gulle mej. Pé T. T. in hun mid den wenschen. In de Maas liggen tegen woordig weer zooveel vreemde schepen, die zich door een politiebootje eventu eel den weg niet laten versperren. En iemand zou zich toaar eens moeten herinneren, dat Piet Hein destijds ook wel een en ander van Spanje naar hier getransporteerd heeft....- De Arnhemsche politie strikte een manspersoon, die 42 Nederlanders in de wreede klauwen van Mars gedre ven schijnt te hebben. Maar de Haag- sche Hermandad legde beslag op een 56-jarigen levensartist, die de kunst be dreef rijk te leven zonder werken. Van zijn geboorte af tot op het moment dat de politie hem oplichtte heeft hij ande ren voor zich laten zorgen, en de staat zal zich dus wel verplicht gevoelen deze usance te bestendigen.... Met de oude Nieuwe Kerk in Delft, die deerlijk en lang door den tand des tijds benaderd kon worden, is het vele jaren sukkelen geweest. Doch na een lange lijdensperiode is zij onder de kundige handen van ir. Meijburg dan toch uit den staat van verval herrezen. De scheuren zijn gedicht, de muren ver sterkt en de kalklaag waarin onze voor ouders hun fanatisme beleden, is verwij derd. De glorie van Delft is hersteld, en dit gebouw zal men tenminste niet meer als getuige kunnen aanvoeren voor de bewering dat Nederland zijn monumen ten uit het verleden verwaarloost. Over Alkmaar hadden wij 't overigens niet Bladeren dwarrelen over de we gen, de kolenhandelaren krijgen een glans in de oogen, en de Nederlandsche reisvereeniging hield haar jaarlijksche meeting van bereisde landgenooten. Ten teeken dat het seizoen, zoo lang ver beid, en zoo snel verdwenen, afgesloten kan worden, en dat we ons prepareeren moeten op de dagen, die zich leenen voor optimistische verwachtingen ten aanzien van den volgenden zomer. Kwartiermeester.. LEGER EN VLOOT. Bij beschikking van den minister van defensie is de officier van gezond heid der 2e klasse C- J. Doets dienende a.b. Hr. Ms. „Jan van Brakel" den 20 Sept. a.s. ter beschikking gesteld. De Agrarische jaarbeurs. Vrijdag j.l. heeft onder leiding van dr. F. H. Fentener van Vlissingen, voorzit ter van de Kon. Ned. Jaarbeurs, in het jaarbeursgebouw te Utrecht een bespre king plaats gehad, waaraan een groot aantal bestuurderen van landbouw-orga- nisaties en vooraanstaande personen op agrarisch gebied deelnamen. O.a. was daarbij aanwezig ir. A. L. H. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw. Nadat eerst onder begeleiding van ver schillende leden van den Raad van Be heer de gasten een bezoek hadden ge bracht aan de agrarische afdeeling, werd de bespreking ingeleid door een voor dracht van den heer H. D. Louwes, voor zitter der Groninger Maatschappij van Landbouw, die de volgende stellingen toelichtte en verdedigde: 1. Het agrarische bedrijfsleven behoort op de Jaarbeurs nu en in de toekomst een vaste plaats te hebben. Er is tus- schen den landbouw eenerzijds en het overige bedrijfsleven anderzijds een zoo intense wisselwerking, dat de een zon der het ander steeds een onvolledig beeld van het geheel moet geven. Het is een nationaal belang, dat er zooveel mogelijk naar wordt gestreefd, dat ons agrarisch bedrijfsleven en dat der overige bevolkingsgroepen elkander zoo goed mogelijk leeren kennen en waardeeren. 3. Onze agrarische bevolking moet elke goede gelegenheid benutten met de overige bevolkingsgroepen in nationaal verband ook op economische terrein mee te doen. 2. De Agrarische Jaarbeurs biedt de eenige zichtbare mogelijkheid in Neder- and te komen tot geregeld terugkeeren- de, goed georganiseerde nationale ten toonstellingen op landbouwgebied. Het is daarom gewenscht te overwe gen, de agrarische Jaarbeurs niet louter een direct commercieel doel te geven, maar ook eenige mogelijkheden te schep pen bepaalde onderwerpen te demon- streeren en propageeren. Als zoodanige onderwerpen kunnen o.a. worden ge noemd: de beteekenis van onzë bodem cultuur, de onvervangbare waarde van een flinken boerenstand, eenige onder- deelen uit den landbouwvoorlichtings- dienst. Onze georganiseerde landbouw zal ver standig doen het Jaarbeursbestuur zoo veel mogelijk te steunen in zijn streven de Agrarische Jaarbeurs tot bloei te arengen. Dit kon o.m. worden bewerk stelligd door congressen, fokdagen etc. in de Jaarbeursweek te Utrecht en om geving te concentreeren, door propa ganda onder de landbouwbevolking en door het zoo goed mogelijk benutten der eventueel te bieden gelegenheid tot demonstratie en propaganda. 3. Het contact, via de Agrarische Jaar beurs, met het overige bedrijfsleven geeft den landbouw de gelegenheid een deel van zijn bedrijfsvoering reclame, ver pakking, verkooptechniek, etc. te toetsen aan hetgeen anderen bereiken of doen. 4. Het streven naar versteviging en vergrooting van den afzet is ook voor den landbouw nooit ten einde; de ge legenheden, die het Jaarbeursmilieu bie den, moeten daarom ten volle worden benut. Ook voor onzen agrarischen export zijn hier groote mogelijkheden; hiervan moet het volle profijt worden getrokken- 5. De landbouwbevolking en het land bouwbedrijfsleven zijn afnemers van groote hoeveelheden benoodigdheden voor huishouding en bedrijf. Hoe grooter de belangstelling van de zijde van den landbouw onder den opwekkenden invloed van het agrarische gedeelte voor de Jaarbeurs is, hoe grooter ook de mogelijkheden worden voor allen, die in den landbouw een afzetgebied vinden, zoowel op het agrarische als op het ove rige deel van de Jaarbeurs. Na afloop der inleiding had een ge animeerde gedachtenwisseling plaats om trent verschillende wenschen en wen ken, waarmede bij de verdere ontwik keling van de Agrarische Jaarbeurs re kening gehouden zal moeten worden. En „een beschamend resultaat," Men schrijft ons: Als men het stuk der Nederlandsche Spoorwegen over automatische over wegbeveiliging nabij Steenwijk leest dan meent men te droomen. Het automobielverkeer is zoo ont zaggelijk toegenomen, het aantal voer tuigen dat dag en nacht, weer of geen weer de spoorbanen kruist is zoo enorm dat men zich slechts verwonderen kan dat het stelsel der „moorddadige", on bewaakte overwegen gehandhaafd blijft. Men heeft na lang aandringen der verkeersbonden eindelijk in Steenwijk een flikkerlicht aangebracht. En als nu in drie dagen tijds op de 2169 passee- rende voertuigen 7, zegge en schrijven zeven bestuurders dit licht niet gezien hebben dus ongeveer 2 per dag, dan durft men bij de spoorwegen spreken van beschamend resultaat. Het is wel heel bar! De automobilisten, die mede mogen helpen betalen ,aan de tekorten op de Spoorwegen, hebben 't weer gedaan De dood onschuldige onbewaakte over wegen, o zoo veilig vooral bij mist, nacht, sneeuwjacht en regen, hebben geen speciale s gnaleering noodig. En dit terwijl in het buitenland overal van deze signalen staan. Wil men een enquêt'e houden dan controle aan deze overwegen niet al leen door de spoorwegen doch ook met vertegenwoord gers der weggebruikers. En dan nagaan waarom de eventueele „doorrijders", het signaal niet hebben gezien. Dan heeft men een betrouw bare enquête. Het is beschamend voor de spoorwegen dat in Steenwijk waar in 3 dagen 2169 motorvoertuigen pas- seeren de overweg onbewaakt is, be schamend en onverantwoord. Het aanbrengen van flikkerlichten na de proef :n Steenwijk is niet voortge zet. Moet dit stuk der Nederlandsche Spoorwegen soms inluiden een actie om hiermede niet verder door te gaan. Dan is deze act e toch al te doorzichtig. VOETBAL. Den BoerMiddelburgsche Courant ElftalR, S. Boys 02. Het Den Bo-Mi-Co-Elftal had gisteren R, S. Boys een elftal gevormd uit personeel der Handelmij. R. S. Stokvis en Zonen te Rotterdam op bezoek. Nadat een rondrit over het e land was gemaakt, werd te half vijf op het Gem. Sportterein een wedstrijd gespeeld, waarvoor door de Rotterdammers een medaille beschikbaar was gesteld. Er werd in een hoog tempo begon nen, dat echter spoedig afzakte. Bei de keepers werden reeds spoedig aan den tand gevoeld. Na een half uur spe len bleek een prachtige kopbal van den em'nenten R. S. Boys-midvoor, kee per Vreeken te machtig (01). Hoe wel nog talrijke gevaarlijke situaties voor het Middelburgsche doel ontston den, werd met dezen stand gedraaid. In de tweede helft bleek voldoende dat R. S. Boys sterker was dan het DeBoMiCo-elftal. Dit neemt niet weg dat in deze helft talrijke goede doel kansen door de Middelburgers gescha pen werden, d e echter alle om zeep gebracht ofwel door den R. S. Boys keeper te niet gedaan werden. Een te- genpunt was hier alleszins verdiend ge weest. Gedoelpunt werd echter aan ue andere zijde, waar de linksbinnen met een hard schot van een geboden kans profiteerde (02). Met dezen stand kwam het einde. KORFBAL. ZeelandiaSwift I 40. Voor de nederlaagwedstrijden van Zeelandia werd Zaterdag te Hansweert de ontmoeting Zeeland aSwift ge speeld. Zeelandia heeft zich daarbij overtuigend de meerdere getoond. On der een vriendelijk zonnetje bonden, onder leiding van C. v. Hoek, de par tijen, die beide zeer onvolledig uitkwa men, den strijd aan. Bij Zeelandia moest mevr. Bruggeman zelfs voor „heer spelen. Nu, deze dame stond haar „man netje" wel. Het eerste kwartier gaf aan weers zijden goed spel te zien met Zeelandia in de meerderheid. Hierna moest een 10 m'nuten gestopt worden voor een auitje. Na deze pauze was het spelpeil aanmerkelijk gezakt, vooral bij Swift. Sfa ruim een half uur spelen zag H. Bruggeman 2 maal kort achtereen kans zich vrij te spelen en met een paar mooie schoten den stand op 2 0 te brengen. Kort tegen de rust maakte Meyer er fraai 30 van. Hiertegenover kon Sw'ft slechts een paar niet zuiver afgewerkte aanvallen stellen. Na de thee ging het w.at beter en zagen wij een fraai schot van Loman (Swift) uit den mand terugspringen. Jammer, want een punt had Swift in deze periode wel verdiend. Het succes komt echter aan de .andere zijde waar Meyer 10 minuten voor het einde em punt aan de score weet toe te voegen (40). De nieuwe Swift-aanval weert zich nog geducht, maar weet het niet tot doelpunten te brengen, evenmin als de Zeelandia-aanval ,aan de andere zij de, al werd de mand daar meermalen geraakt. Swift heeft de nederlaag volkomen verdiend, ,al dient h'erbij in oogen- schouw genomen te worden dat Swift een paar maanden rust heeft gehad en Zeelandia den geheelen zomer wedstrij den heeft gesepeld. Het was een pret tige wedstrijd en een mooie oefening voor de Swiftenaren voor de a.s. win tercompetitie. MOTORSPORT. K.N.M.V, plaquette sterrit naar De Kon. Ned. Motorwielrijdersvereeni- ging heeft Zondag een nationalen pla- quettesterrit naar Rotterdam georgani seerd, een bijeenkomst welke was ge dacht als huldiging van het Nederland sche zesdagen team van Hamersveld- Bakker Schut-Moejes, dat zooals men zich herinneren zal, dit jaar de „Silver Vase" in Wales wist te winnen. Voor dezen sterrit is de belangstel ling enorm groot geweest. Bij elkaar wa ren 2678 inschrijvingen binnengekomen. De uitslagen van den sterrit waren: grootste aantal deelnemers. 1. Haagsche M.C. 33 leden. Grootste afstand afgelegd met gezamenlijke deelnemers: motorclub Amstelstad, A'dam. Winnaars individueelen rit: 1. R. G. A. Hermans te Vogelwaerde; 2, mej. J. Re derstal te Arnhem; 3. mej. J, Kippers te Hengelo; 4. J. Lamond te Sas van Gent; 5. W. de Graaf te Den Haag. Prins Bernhard Beschermheer van het Nederlandsch Olympisch Comité. Het 25-jarig bestaan van het Neder landsch Olympisch Comité werd Zater dagavond besloten met een feestmaaltijd in het Kurhaus te Scheveningen. Aan de hoofdtafel zaten o.m. prof. dr. G. A. van Poelje, directeur-generaal van het on derwijs, graaf de Baillet Latour, presi dent van het Internationaal Olympisch Comité en de burgemeesters van Am sterdam en Rotterdam. Vóór den aanvang van den maaltijd deelde de N.O.C.-voorzitter mede, dat Prins Bernhard het beschermheerschap van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft aanvaard, welke mededeeling met applaus werd ontvangen. De Olympische Spelen in Japan. De nieuwe secretaris-generaal van het organisatiecomité der Olympische Spe len 1940 te Tokio, dr. Nag ai, heeft een verklaring gepubliceerd, waarin de ge ruchten omtrent het afzien van de spe len door Japan, als zijnde zonder grond worden gekwalificeerd. Ondanks den toestand in het Verre Oosten heeft het standpunt van Japan ten opzichte van de Olympische Spelen 1940 geen veran dering ondergaan. Het organisatiecomité zet zijn voorbereidingen dan ook voort. MARKTBERICHTEN, Goes, 11 Sept. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland". Groote veiling. Zure iroetappels f 1.90, per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Transp. de Cronsel extra 1316, idem A 1216, idem B 1014, idem C 812, Grahams Royal Jubilé extra 13, idem A 13, idem B 13, idem C 10, Lemoenappels extra 15, idem A 14, idem B 13, idem C 8, Jacq. Lebel extra 8, idem A 8, idem B 7, idem C 6, Tuinzoet extra 10, idem A 9, idem B 67, idem C 46, Lentsche roode 27, Peperappels 59, Reinette van Zorgvliet 38, Notarisappels 412, Cox Orange Pippin 1316, Zomer Courtpendu 58, Hondsmuil 26, andsberger Reinette 47, Ganzerodes 56, Reinette van Eikenstein 35, Sterappels 9, Codlin Keswick 23, £oolappels 6, Lanes Prince Albert 47, Hanks Codlin 210, Bismarck 36, Oranje Reinetten 57, Princesse Noble 38, Dubb, Bellefleuren 56, Krabbe- crul 23, Dubb. Zoete Aagt 3—4, Blom- zoet 23, Kroet en val Appels 15 per 100 kg'. Peren: Louise Bonne d'Avr, extra 27 28, idem A 2627, idem B 1819, Br. dardy extra 2325, idem A 2224, id. 3 1922, idem C 16, Maagdeperen ex tra 1011, idem A 910, idem B 8, id. C 6, Herzogin Elza extra 1516, idem A 14, idem B 911, Will. Duch. 3'15, Soldat Laboureur 812, Br. Lebrun 7 14, idem Clairgeau 4—14, idem d'Aman- lis 912, idem Durandeau 13, Spaansche Wijnperen 818, Triumph de Vienne 10 20, Doyenne du Cornice 1221, Nou- vain Poiteau 3.5, Clapps Favorite 14, Spekperen 25, Conference 1720, Cruidperen 3Callebasse Carafon 6 11, Bon Chr. William 1417, Vijgeperen 12, Seigneur d'Esperen 16, Dubb. Ber gamotten 35, Conseiler de la Cour 4, Harg. Marrillat 811. Schellebellen 6, ondsperen 36, St. Remy 47, Kroet en valperen 18, per 100 kg, Diversen: Reine Victoriapruimen 5 21, Abrikoospr. 12, Monachpruimen 17 29, Roode Eierpruimen 11, Druiven 7rankenthaler 1828, idem Black Ali cante 23, idem Golden Champion 24, 3ramen 16, Tomaten 25, per 100 kg, 'erziken 410, Meloenen 712, per 100 stuks. Heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter zijn voor deze week, weder vastgesteld op 55 cent per kg. MIDDELBURG. MA 13 Sept. Dl 14 Sept. GOES. MA 13 Sept, Dl 14 Sept. Elec, Drukkerij G. W. den Boer, M'burg-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6