BUITENLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. De tentoonstelling van de Mij. voor Ooft- en Tuinbouw. Overeenstemming bereikt te Nyon. BEURS VAN AMSTERDAM. FRANKRIJK. Het gebouw van het Verbond van Werkgevers in de lucht gevlogen. DUITSCHLAND. ENGELAND. A, v. Liere, 2e J, Lokerse, 3e J. A. v. Liere; groep 5: dahlia's le pr, J. C. v. Iwaarden, 2e J. C. Moelker Lz., 3e J. C, v. Iwaarden, Kleine dahlia's le pr j J. C, Moeiker Lz. Afd, bloeiende plan- ten le pr. mej. J. Lokerse, 2e C. Boon- man, 3e C. Nijsse Gz„ bloemstukken le pr. J. C. v. Iwaarden, 2e J. A. v. Liere, 3e J, C. v. Iwaarden, vetplanten le pr. C, Nijsse, 2e N. C. de Regt, bladplanten le pr. J. C. Moelker Lz., 2e en 3e pr.1 M. Dieleman. Verder werden nog eenige eervolle vermeldingen toegekend. De toegekende prijzen bestonden uit kamer planten en kunstvoorwerpen. j AUTO OVER DEN KOP GEVLOGEN. KRUININGEN. Zaterdagmiddag reed een Belgische auto in de richting Goes over den betonweg alhier. Door onbe- kende oorzaak kwam het voertuig in het losse gedeelte langs den weg terecht, j Hierdoor raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt, de auto sloeg een j paar maal over den kop en kwam aan den linkerkant in een ondiepe sloot te liggen. De twee inzittenden, man en vrouw, werden verbonden door dokter Nieu- wenhuijze en door 'n taxi uit Kruiningen terug gebracht. De zeer gehavende wa gen werd met een vrachtwagen uit Krui ningen naar huis gebracht. TWEE INBREKERS INGEREKEND. Zij hebben een groot aantal diefstallen in den Kreekrak- polder gepleegd. RILLAND-BATH. Dit jaar werd in verschillende schuurtjes van den Kree- krakpolder alhier ingebroken; in 't bij zonder in de maanden April, Juli en Augustus. Schoenen, laarzen en land bouwgereedschappen, alles was der in brekers gading. Dezer dagen werd het de politie alhier bekend, dat een paar schoenen te Bergen op Zoom waren ver kocht tegen zeer lagen prijs. Dit was aanleiding om in te grijpen. Met behulp der Bergen op Zoomsche politie werd op twee plaatsen huiszoeking verricht, met het resultaat, dat een groote partij goederen in beslag werd genomen, welke door de eigenaars alhier werden her kend. De twee verdachten, J. M. L. en J. P., beiden te Bergen op Zoom, werden aangehouden en voor den burgemeester alhier geleid. Na verhoor, waarbij beide verdachten bekenden zich aan de dief stallen te hebben schuldig gemaakt, wer den zij opgesloten. Zij zullen aan den officier van justitie te Middelburg wor den voorgeleid. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdagavond gaf de muziekvereeniging „Advendo", met medewerking van de zangvereeni- gingen „Looft den Heer", „Psalm en Lied" en „De Zangvogeltjes" een con cert op het schoolplein te Oostkerke. Gezien het minder gunstige weder, was de belangstelling vrij goed. Op zijn verzoek werd aan den heer C. Kloosterman Mz. eervol ontslag ver leend als concierge van het gebouw T.A.V.E.N.U. en werd in zijn plaats be noemd de heer Iman Filipse Nz.; een en ander met ingang van 1 October a.s. BIERVLIET, Zaterdag' werd de drie- jaarlijksche tentoonstelling van ,,0oft- en Tuinbouw" alhier officieel geopend. Voor deze gelegenheid was het dorp versierd door aller medewerking. Alleen het weer werkte tegen; dat kon niet slechter zijn. Namens het gemeentebestuur ontving de burgemeester het hoofdbestuur van „Ooft- en Tuinbouw" het lid van Ged. Staten, mr. P. Dieleman, en verdere ge- noodigden op het gemeentehuis. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat Bier vliet als plaats voor de tentoonstelling was gekozen, Hij heette het hoofdbe stuur en mr. Dieleman van harte wel kom en sprak de hoop uit, dat ook in West Zeeuwsch-Vlaanderen naast een bloeienden landbouw 'n bloeienden tuin bouw moge opgroeien, uit oogpunt van productie en werkverruiming. Hij dank te allen voor de medewerking aan de voorbereiding gegeven, in het bijzonder het regelingscomité. De algemeene voorzitter, oud-burge meester Van Zuijen, dankte voor de vriendelijke ontvangst en hoopte, dat 't voor Biervliet enkele mooie en goede dagen mogen zijn. Na aanbieding van den eerewijn op 't welzijn van de Mij. voor Ooft- en Tuin bouw, begaven allen zich naar het ten toonstellingsterrein, voorop een stoet ruiters in kleurige pakjes, en het mu ziekgezelschhp van Biervliet. In de groote tent sprak de voorzit ter, de heer Van Zuijen, een welkomst woord. Hij deelde mede, dat de Com missaris der Koningin verhinderd was en dat mr. P. Dieleman nu de ten toonstelling zou openen. De heer Van Zuijen herinnerde aan he.t histörisce Verleden van Biervliet, welks dappere jonge mannen dikwijls in de voorste gelederen stonden, waar de bekende Willem Beukelsz. leiefde, die door een eenvoudige kaaksnede in een haring Nederland maakte tot een ex portland, Hij memoreerde, dat hij thans 25 jaar voorzitter was, doch dat dit de laatste keer zou zijn, dat hij als zooda nig optrad, daar hij wegens verhuizing moest bedanken. Ook twee der mede bestuurders, de heeren Hoolhorst en Beuning legden tegelijkertijd hun functie neer, resp, van secretaris en penning meester. De voorzitter hoopte, in de voorbijgegane jaren den goeden weg voor Ooft- en Tuinbouw te hebben gevonden en gevolgd in 't belang van 't „land van Cadzand". Tenslotte dankte hij den burgemeester van Biervliet voor de groote medewerking der gemeente. Mr. Dieleman begon te zeggen, dat het eerst slechts zijn bedoeling was als voorzitter van de Z.L.M. aanwezig te zijn. Doch toen de Commissaris der Koningin verhinderd was, werd hem te vens gevraagd het College van Ged. Staten te willen vertegenwoordigen. In gloedvolle bewoordingen g'af spr. weer, hoe noodzakelijk het is, dat naast de theoretische kennis van land- en tuin bouw de liefde voor het vak de bezieling moet geven aan de natuur en haar voortbrengselen, die aan zichz'elve over gelaten elkander vernietigen. Ook hij trad terug in historische be schouwingen aangaande Biervliet, dat altijd op 'n eenzamen post de wacht be trok en vaak vooraan stond De een zame ligging strekt zich uit tot in onze dagen, want het is niet mogelijk Bier vliet over een goeden weg te bereiken. Pogingen tot verbetering mislukten tot heden. Met een hartelijk woord van hoop op welslagen verklaarde spr. de mooie tentoonstelling voor geopend. De heer L. van Dijk, vice-voorz,, nam daarop het woord om den scheidenden voorzitter, secretaris en penningmeester op hartelijke wijze toe te spreken en hen te danken voor het vele werk, dat ze in het belang van de vereeniging de den. Aan voorz. en secretaris bood spr, een nader te kiezen plaquette aan, aan mevr, Beuning bloemen. Bloemen wa ren er eveneens voor mevr. Kostense, die echter verhinderd was aanwezig te zijn. Des morgens had de jury de prijzen toegekend. De uitslag daarvan luidt als volgt: Stand der afdeelingen: Afd Bier vliet: eerste prijs met de meda'lle van H.K.H. Prinses Juliana en een persoon lijke prijs voor den ontwerper van dezen stand, den heer Van den Eeckhcut, van prof. Columbien, tuinarchitect te Gent; afd. Schoondijke: tweede prijs; aid. Aar denburg: derde prijs; afd. Ooslbuig: vierde prijs; afd. Zuidzande: vijfde pr. Stands der kweekers: C. v. d. Broecke te Aardenburg: eerste prijs met de me daille van H.M. de Koningin; J. Droog te Breskens: tweede prijs; de firma A. v. Uxem en Zn. te Groede: derde prijs met de medaille van Z.K.H. Prins Bern- hard; J. Aerts le Oostburg: vierde prijs met de medaille van oud-burgemeesler Maarleveld. Voor diverse inzendingen fruit, groen ten en bloemen van particulieren werden nog vele prijzeM toegekend, te veel om eiken prijs precies te omschrijven. Zoo verkreeg de heer A. Versprille ie Schoondijke 6 eerste prijzen, 2 twee de prijzen en 2 eervolle vermeldingen, de heer C, v. d Broecke te Aardenburg nog drie eerste prijzen en 2 tweede prijzen; de heer J, de Jonge te Schoon dijke 3 eerste prijzen en 2 tweede prij zen; de heer P. J. Pelis te Aardenburg 2 eerste prijzen, 5 tweede prijzen, 1 eer volle vermelding; de heer Emiel Tour- nois te Schoondijke 1 eerste prijs; de hr. L. Haverland te Aardenburg 1 eerste prijs met lof; de heer A. Lippens te Biervliet 1 tweede prijs; de heer J. W. Leenhouts te Biervliet 1 eerste prijs, 2 tweede prijzen, de heer W. Clement te Hoofdplaat 1 eerste prijs; de heer F. J. Haak te Biervliet 1 tweede pr., firma Van Uxem en Zn. te Groede nog 3 eerste prijzen, 4 tweede prijzen, 1 eervolle ver melding; de heer J. B, Aers te Oostburg nog 1 eerste prijs, 3 tweede prijzen, 1 eervolle vermelding'; de heer A. J', An- thonisse te Biervliet 2 eerste prijzen, 3 tweede prijzen. 1 derde prijs, 1 eervolle vermelding; de heer Th. Rijckaert te Biervliet 1 derde prijs; de heer J. A, P. L. Magnus te Biervliet 1 eerste prijs met de medaille van den burgemeester van Biervliet; de heer A. Cornells te Biervliet 1 eerste prijs, 1 tweede prijs, Droog te Breskens 5 eerste prijzen en nog 2 tweede prijzen; de heer A. G. Ca- lon te IJzendijke 1 eerste prijs, de heer 1 derde prijs; de heer F. v. d Berge te IJzendijke 1 tweede prijs; de heer C. Calon te Biervliet 2 tweede prijzen; de heer J. A. Anthonisse te Biervliet 2 eer ste prijzen, 1 derde prijs, de heer E. C Sudeijn te Biervliet 1 eerste prijs, 1 tweede prijs, afd. Oostburg der bijenver- eeniging 1 eerste prijs, de heer P. de Smit te Oostburg 1 eerste prijs, de heer J Verplanke te Biervliet 1 tweede prijs mej. Van den Broecke-Rookes te Groe de 1 tweede prijs, de heer A. v. Hoeve te Biervliet 1 derde prijs, de. heer G Schilleman te Biervliet 1 eerv. vermei ding; de heer P. J. Potvlieger te Bier vliet 1 eerste prijs, de heer L. de Die te Biervliet 2 tweede prijzen, de heer W. Naeije-Weeda te Biervliet 1 tweede prijs, de heer Oubrie te Biervliet 1 eer ste prijs. Des Zondags werd er tegelijkertijd festival gehouden door de .nuziekver- eeniging „De Harmonie" te Biervliet ter herdenking1 van het 95-jarig bestaan. Een negental muziekvereenigingen uit West Zeeuwsch-Vlaanderen namen daaraan deel. Het weer was dien dag veel beter. Des Zaterdags gaven in verband met 't festival de muziekver, uit A; el, Hoek en Zaamslag een concert op het terrein en de Markt. Vandaag zou een groote optocht ge houden worden en zou de staf muziek vau het 6e regiment infanle-'c uit Breda (des avonds) een concert geven. De Spaansche burgeroorlog. Fransche en Engelsche torpe dojagers zullen in de geneeïe Middellandsche zee patrouil leeren. De conferentie te Nyon, waar'n de maatregelen besproken zijn om een einde te maken aan de torpedeering van vrachtschepen door onbekende duikbooten in de Middellandsche zee heeft Zaterdagmiddag tot overeenstem ming geleid. (Men zie ook: de Kron'ek v, d. dag), Men is tot de volgende conclusies gekomen: ieder aan de conferentie deel nemend land zal in zijn eigen territor a- le wateren voor toezicht zorg dragen, Frankrijk en Engeland zullen in de ge- heele Middellandsche zee toezicht uit oefenen en bewakingsdiensten verr'ch- ten op de meest gebruikte scheepvaart routes, welke routes n,ader zullen wor den aangeduid. Iedere duikboot die zich niet zal ge dragen naar de regels, vastgelegd in de verklaring van Londen van 1936, zal als zeeroover behandeld worden. Indien een duikboot eenig buiten- landsch koopvaardijschip, behalve een Spaansch schip, tot zinken brengt zon der boven water te komen, zal zij ge acht worden schuldig te zijn aan een daad van zeerooverij. en tot zinken ge bracht kunnen worden. Indien daarentegen een duikboot bo ven water komt en een buitenlandsch schip tot zinken brengt, en de n,at'o- naliteit van de duikboot kan worden geconstateerd, zal de verantwoordelijk heid kunnen worden vastgesteld en wordt de duikboot schuldig geacht aan een oorlogsdaad. Krachtens het accoord zal geen Rus sisch oorlogs.schip naar de M:ddelland- sche zee behoeven te komen, daar de Sovjet-Unie uitsluitend verantwoorde lijk zal zijn voor haar eigen territoriale wateren :n de Zwarte Zee. Geen enkele duikboot der ,aan het accoord deelnemende regeeringen zal in zee steken, tenzij vergezeld van een aan de oppervlakte varend schip, be halve in bepaalde nader aan te wijzen zones voor het houden v,an oefeningen. De schepen der beide partijen in Spanje vallen buiten de bepalingen van het accoord; hun zal geen bescherming worden verleend. Het door de conferentie opgestelde plan zal Dinsdag v,an kracht worden. Zestig Britsche en Fransche torpedoja gers zullen voor de uitvoering ervan gebruikt worden. Italië zal uatgenoodigd worden. Ital'ë zal officieel worden uitgenoo- digd zich bij het Middellandsche Zee- accoord aan te sluiten. Dit land zou dan eventueel den bewakingsdienst xn de Adriatische Zee worden toegewezen. Du:tschland zal van de bereikte re sultaten op de hoogte worden gesteld. Portugal verontwaardigd. De „Diaro de Noticias" meldt, dat de Portugeesche regeering er bij het Brit sche ministerie van buitenlandsche za ken haar verwondering over heeft uit gesproken, dat men vergeten heeft Por tugal uit te noodigen tot deelneming aan de Middellandsche Zee-conferentie Duikboot tot zinken gebracht? Volgens een bericht uit Valencia s voor de kust bij Cartagena een onbe kende duikboot waargenomen. Kust- batterijen openden het vuur, terwijl ook motorschepen den strijd met de duikboot aanbonden. Vervolgens zag? men breede oliesporen op het water, hetgeen er op zou wijzen, dat de duik boot gezonken was. A,an dit bericht wordt toegevoegd, dat de marine-auto riteiten een onderzoek door middel van duikers instellen om overtuigende be wijzen te kunnen leveren. Van dit be richt kon geen bevestiging verkregen worden, Engelsch schip gebombar deerd. De reeders van het Engelsche s.s. „Stanbridge", dat Zaterd,ag met 1000 Spaansche vluchtelingen te La Rochelle is aangekomen, deelen mede, dat het schip buiten de haven van Gyon gebom bardeerd is, zoodat het hulp v,an pa- trouilleerende Britsche oorlogsschepen moest inroepen. De strijd in het Verre Oosten. DE JAPANSCHE AANVALLEN BIJ SJANGHAI HEBBEN THANS SUCCES De Chineezen trekLen tere;;. Volgens een bericht 'it Japansche bron zijn de Chineesche troepen heden morgen, zoowel aan het Noordelijk als aan het Oostelijk front van Sjanghai begonnen terug te trekken. De Japan- neezen, die alle punter v,an beteekenis aan het Noordelijke front bezet hebber, wisten 50.000 man Chineesche troepe x ever een oppervlakte van 35 vierk. I m bijna te omsingelen. De Chineezen r ok- km toen af in westelijke richting. Aan h t Oostelijke front te Sjanghai wisten de Japanneezen, in samenwerking mei c j mariniers, de Chineezen uit hun f tellingen te verdrijven. Uit het Oosten -,n het Noorden doen de Japanneezen thans gecombineerde aanvallen op de Chineesche stell'ngen. De Chineezen willen thans blijkbaar een tweede ver dedigingslinie handhaven,, waar reeds 100.000 Chineezen geconcentreerd zijn. Eerste noteering is vorige koers(en); daarachter officieele noteering van he den; beteekent geen noteering ontvangen. Denemarken Oblig. 1926-5 102%103% Amsterdam 1934-4 100%100% Zeeuws, Hyp. B-4 100 Cities Service Cy. P. 1958 5 5049 A Amsterd. Bank 153%157 A Pref. Jurgens A 135% A Ned. Gist- en Sp ritusf. 483%483 A De Schelde N.B. 4847% C Am. Smelt en Ref. 57%58% A Born. Sum. H.M. 195%—199% A Houth. Albetrs 110 C Union Pac. Rr, 80>84 C Int. Nickel Cy. 41%42% Ned. 1000-4 101—100% O. Indië 34 1000-4 100%—100% Engeland 1960-90 4 81%—81% A Kalonjale Bnk. 155155 A N.I. Hbk. 1000 157—156 C Ned. H. M. 1000 181%—181 A v. Berkels Pat. 5657 C Calvé-Delft 89%—89 A Philips Gem. B. afg. 362%367-64 C Unilever 160%—162%-61 C Am. Car en Foundry 25%26-25% C Anaconda Cop. 3636%-% C Bethlehem St 60%62-61% C Kennec Copper 40%41%-% C U. States St. C. 70—71%-72 C North Am. Cy. 16%16% A Kon. Petr. Mpij. 400%—402%-04% C Contin. Oil Cy. 28%—28%-% C Phillips Petr. Comp. 17%36% C Shell Union O.C, 17-17%-% C Tide Water Ass. Oil 12%—13%-% A Ned. Scheepv. U. 142%144%-45% A H.V. Amsterdam 504%504-09 A Java Cult. Mij, 213210 A N.I. Suiker U. 155152 A Deli Batavia 240%240-42 C Deli Mij. 1000 308%—308-12 'A Senembah 306%306-10 BEURSTHERMOMETER MAANDAG. Scheper Aku Unilever ObLMarkt Markt Suiker Industrie Wettig. Amerika Kouinfel. H.V.A. Philips Rubber Tabak Gedeponear C Baltimore en Ohio 14%14% C Southern Pac, Cy. 24%25-% A Southern Rlw. 14%15%-% A Amst. Rubb. C. 278%—281%-79 A Deli-Bat. Rubb. 219%—215%-18 A Hessa Rubber 232234 A Serbadjadi S.R. 160159%-58 WISSELKOERSEN. heden Zaterdag U Londen 8.99% 8.99% Berlijn 72.95 72.97 Parijs 6.48% 6.48 Brussel 30.61% 30.61 New-York 1.81% 1.81% Dagelijksch indexcijfer, medege deeld door het centraal bureau voor de statistiek. 11 September. Koersen van aandeelen 108,1. Japansche oorlogsschepen ge troffen? Chineesche piloten, die een,r,a'd on dernomen hadden, Zondagavond, boven de bij Sjanghai liggende Japansche oor logsschepen, hebben gemeld, dat min stens vijf dezer oorlogsschepen, onder welke twee kruisers, door hun bommen getroffen zijn. De strijd in het Noorden. Op verschillende plaatsen in Noord- Ch'na zouden de Japanners sinds Za terdag zoo goed als geen vorderingen meer hebben gemaakt. Een bericht uit Nanking meldde zelfs dat Kalgan Zon dag door de Chineezen werd heroverd. Dit bericht is naar alle waarschijnlijk heid echter uit de lucht gegrepen. CHINA DOET EEN BEROEP OP DEN VOLKENBOND. De Ch'neesche regeering heeft gister een schr.iftelijk beroep op den Volken bond gedaan, gegrond op .artikel 17 van het Volkenbondshandvest dat betrek king heeft op conflicten tusschen een lid en een niet-lid van den bond. Werk van de communisten, zegt rechts; provocatie van de fascisten, aldus links. Om 10 uur Zaterdagavond deed zich een hevige ontploffing voor, eerst in het gebouw van het Fransche Verbond van Werkgevers aan de Rue Presbourg te Parijs en even later in de Rue Bois- sière, waar de zetel is gevestigd van de groep metaalindustrieën. In de Rue Presbourg werd een ont zaglijke verwoesting aangericht; de straat was versperd door het puin. Twee politie-agenten, die zich op het oogenblik der ontploffing op het trot toir voor het gebouw bevonden, werden onder vallend gesteente bedolven. De concierge van het pand is ernstig in zijn verstandelijke vermogens geschokt. Ook in de Rue Boissière werd enorme schade aangericht, doch slachtoffers zijn daar niet te betreuren. Uit het onderzoek is gebleken, dat een besteller om half zeven in het ge bouw aan de Rue Presbourg een kistje aan den concierge ter hand heeft ge steld, met het verzoek, het te overhan digen aan den vice-president van het Verbond van Werkgevers. De concier ge zette het kistje in zijn loge neer en ging kort daarna op den zich daar be vindenden divan slapen, tot hij om tien uur door de ontploffing gewekt werd, en nog juist tijd had om zich in veilig heid te stellen. In de Rue Boissière moet het kistje door den besteller in een trapportaal zijn geplaatst, daar dit perceel geen concierge heeft. De twee agenten, die bij de ontplof fing bedolven werden, zijn aan hun ver wondingen bezweken. De Parijsche ochtendbladen geven eenstemmig uiting aan bun verontwaar diging over den aansl'g. Terwijl de bla den van rechts van communistisch ter rorisme spreken, >n de linksche kran ten van meenin''dat hier fascistische provocatie in iet spel is. Minister-p: .-.sident Chautemps heeft gisteren eer redevoering te SavJg— ->it- gesproken. waarin hij na landoouwpro- blemen t sproken te hebben, een kracht-'-* eroep deed op ~atie kalm te Lnjveen discipline te haven Spr. zeide zijn optimisme en geloof in de toekomst van Frankrijk onaangetast te behouden. Maar op voorwaarde, dat thans demagogie, wanorde en haat uit gebannen worden. De Franschen moe ten voelen, dat, of deze nu van rechts of van links komen, de Franschen soli dair zijn tegenover zekere duistere be dreigingen, die op hen drukken. De af schuwelijke aanslag van gisteren roept deze bedreigingen op wreede wijze weer voor den geest. Spreker wil de geen voorbarig oordeel hierover uitspreken, maar slechts zeggen, dat de omstandigheden waaronder de aanslag is voorbereid en gepleegd, een gewaar schuwd man tot ernstige overdenkingen brengen. De regeering zal energiek al les in het werk stellen om de daders op te sporen om in den vervolge een zeker drijven op het grondgebied der repu bliek onmogelijk te maken. HITLER SPREEKT VOOR HET ARBEIDSFRONT. Hij moet zuinig op zijn stem zijn. Hitier hield Zaterdag te Neurenberg een toespraak tot het Duitsche Arbeids front. Hij zeide met zijn stem zuinig te moeten omgaan, vooral nu het weer slechter is geworden en er veel in de open lucht gesproken moet worden. De buitenlandsche berichtgevers behoeven echter nu niet te denken, zoo vervolgde Hitier, dat het met mijn stem is afge- loopen. Zij zullen hem nog heel dikwijls te hooren krijgen. Vervolgens ging hij over tot de nat. socialistische „geloofsbelijdenis" en het begrip van den striid. Wat in Duitsch- iand gebeuren moet, gebeurt. Voor de arbeiders dient het arbeidsfront om de volksgemeenschap te verdiepen. Het was de taak van het nat. socialisme de arbei ders van den geest en van de hand sa men te brengen, omdat zij bij elkaar boo- ren. Hitier besloot met den roep: „Ik geloof aan het ideaal van mijn eensge zind Duitsch volk". Vier militaire vliegers omgekomen. Zaterdagmiddag is een militair vlieg tuig, dat was opgestegen van het vlieg veld Thornaby in Yorkshire teg'en den grond te pletter geslagen bij Delmont- Hill, als gevolg van den mist. De vier in zittenden vonden hierbij den dood. NAGEKOMEN MARKTBERICHT. Rotterdam, 13 September. Buitenlandsche granen. Stemming kalm. Gele Le Plata stoomend naar aank. 149136; La Plat,a Cinquantino d spo- nibel 151; stoomend 148; Witte Zuid- Afrikaansche no. 2 stoomend naar aank. 137—132; Gele idem no. 3 stoo mend naar aanE 131; Binnenlandsche granen (per 100 kg) haver f 67; gerst Chevalier f 8—8,30; rogge f 7,75. Peulvruchten (per 100 kg; Erwten, kleine groene f 10 10,50; m n>. ere so,-. - ten f 8,60—9,50; schokkers f 12,50— 15. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Bevallen: M. S. Pieterse-Riemens d., C. S. Willeboordse-Cevaal d., J. C. Lou* werse-de Ruijter z. Ondertrouwd: P, J- van Iren 25 J. en J. M. Wieland 24 j, Ocstkapelle, Van <0 tot 11 Sept. Bevallen: C. van Moolenbroek, gen. Den Hollander

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2