J (jfóyd INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. SPORT. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG BRIEVEN UIT PARIJS. AGENDA. ZWARTKOP (Vervolg van het verslag van gisteren, Beheersverordening Bedrijven, Bij de voortzetting van de behandeling van het voorstel van B. en W. (op in stigatie van Ged. Staten), om te bepa len, dat de gemeente niet meer 10.000 als haar aandeel in de kosten van het beheer der bedrijven, doch f 3000 zal ont vangen (alleen zoolang nog een extra- bijdrage van het Rijk wordt verkregen kan het maximum 7500 worden), wees mevrouw WEIJL, voorzitster der com missie van financiën er op, dat het zoo aanzienlijk omlaag brengen van de bij dragen wel geen direct gevaar zal op leveren voor de gemeentekas, omdat de bedrijven meer winst zullen kunnen ma ken, wat de gemeente ten goede komt. In de toekomst echter zullen de bedrij ven door de te lage bijdragen een ge flatteerd beeld geven, wat de eisch tot tariefsverlagingen zal meebrengen op tijdstippen, dat dit voor het bedrijf fei telijk commercieel nog niet verantwoord en voor de gemeente moeilijk te dragen zal zijn. Nu B. en W. het overgangsbe drag van 7500 voorstellen, is dit nog slechts een toekomstig gevaar, maar de commissie wilde toch tegen het te ver dalen onder dit cijfer bijtijds waarschu wen. Verantwoorde tariefswijzigingen in de toekomst zal de commiss'e steeds toe juichen, maar geflatteerde beelden van het bedrijf zouden daartoe niet mogen leiden. Spr. denkt in dit verband voor al aan gas- en waterleidingbedrijf, het electrisch bedrijf kan tegen een stootje En spr. bedenkt bij deze opmerking ook dat de gemeentelijke inkomsten veel minder rekbaar zijn dan vroeger. Spr. verzocht daarom B. en W. er ernstig naar te streven, dat de bijdrage van 7500 niet te spoedig wordt ver laagd, want ook als er geen extra- bijdrage van het rijk meer noodig is, zal de gemeente van haar inkom sten voorloopig weinig kunnen missen. Vervolgens was het woord aan den heer PAUL. Deze wees er op, dat bijv. trammaat- schappijen geen retributie betalen en het dus de vraag nog is, of het wel bil lijk zou zijn weer retributie in te voe ren. Ged. Staten wilden eerst f 2000 zonder meer. De heer BOASSON ze de, dat men niet moet doen of men bergen te ver zetten heeft; het is het beste het maar aan te nemen, zooals het is voorgesteld. Het voorstel van mevr. Weijl om het woord maximum te schrappen, nam spr. over. De heer JERONIMUS meende, dat als men het voorstel niet aanneemt, de re- tri'-utieregeling van kracht blijft totdat de nieuwe beheersverordening niet is goedgekeurd. Hij wilde ook wel eens weten hoe men in Den Haag over de retributie denkt. De heer HEEMSKERK meende, dat men 't recht moet houden belastingen te verlagen en te verhoogen. Het voorstel werd verworpen met 14 tegen 3 stemmen, die der heeren Boasson, Den Hollander en Onderdijk. Hernieuwde vaststelling school geldverordeningen Avondschool voor N.O, B. en W. stelden voor de schoolgeld verordeningen voor de Avondschool voor N.O., die slechts tot 1 Oct. gelden, opnieuw vast te stellen, Alzoo besloten. Heffing en invordering besmet telijke ziekte-gelden. Aan de orde kwam de vaststelling van verordeningen op de heffing en invorde ring van besmettelijke ziekte-gelden. Alzoo beslot-en. Kindertoelage politie-personeel. B. cn W, stelden voor aan de leden van het politie-personeel een kindertoe lage van 3 pet, der jaarwedde toe te kennen beginnende met het derde kind beneden de 18 jaar en zulks ten minste f 60 cn ten hoogste f 205. D heer PAUL zal geen stemming vra gen. Hij w 1 echter verduidelijken dat in ieder geval alleen kinderen beneden den leeftijd van 18 jaar mede tellen. Dit bleek niet direct noodig te zijn; bet blijkt in de praktijk zoo te worden opgevat. Het voorstel wordt aangenomen mét de stem van den heer Wondergem te gen. Jaarwedderegeling hoofd vee- en vleesfchkeuringsdienst. Overeenkomstig den wenk van Ged. Staten stellen B. en W. voor de datum van ingang van de nieuwe salarisrege ling voor het hoofd van den vee- en vleeschkeuringsdienst voor de kringen Vlissingen en Middelburg nader te be palen op 1 November 1936 inplaats van 15 Februari 1936. Alzoo besloten. De Bleek. In verband met de wijzigingen in de Bleek stelden B, en W. voor voor f 2200 aan te koopen een deel van de vroegere fabriek Belderok en van Roo aan de Haringplaats van mr. P. Loeff te Koude- kerke De heer DEN HOLLANDER vroeg naar verdere plannen. De heer ONDERDIJK zeide, dat er plannen komen voor een nieuwe bree- dere poort dan er nu 's. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Wijziging gemeente-begrooting '37 Voorgesteld werd een achste wijziging in de gemeente-begrooting 1937. Alzoo besloten. Conversie geldleening. B, cn W. stelden voor 1 Jan, a.s. de 5% pet. geldleening 1922 met het Alge meen Mijnwerkersfonds,, per resto groot f 143.200 geheel af te lossen en in te gaan op een onderhandsch aangeboden 3 pet. leening tot genoemd bedrag Alzoo besloten. Zeeuwsche grondverbeterings- maat schappij. B, en W. stelden voor met een bedrag van f 100 deel te nemen in het kap.taa der stichting Zeeuwsche Grondverbete- rings-maatschappij, groot totaal f 2000 De commissie van financiën deelde mede, dat zij- zich met het voorstel waarschijnlijk wel vereenigt. Echter, stelde zij het op prijs inzage te krijgen van ontwerp-statuten, waar zij de toe lichting wel wat vaag acht. Alzoo besloten. Bezwaarschriften. Beslist werd op bezwaarschriften te gen aanslagen 1936-1937 schoolgelden en 1937 schoolbelasting. Rondvraag. De heer PAUL wees op de slechte bestrating op het Vlissingsch Wagen plein, waar dit aansluit aan de W'nter- De heer WONDERGEM zeide, dat vele vreemde automobilisten in de Ne- derstraat het Oud Arnemuidsch Voet pad oprijden als zij n.aar Veere moeten, Spr. zou op den hoek van de Breestraat een bord „Naar Veere" willen aanbren gen. Een en ander zal de aandacht van B. en W. hebben. Te h,alf vier sluiting. DE ONTHULLING OP DEN DAM EN HET GARNIZOEN. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een vraag in Uw kolom men te plaatsen; wellicht willen de daartoe bevoegde autoriteiten daarover wel het noodige licht verspreiden. Waar was op 6 September bij de komst der Kon'ngin ons garnizoen? Het is algemeen bekend, dat ter ge legenheid der huwelijksplechtigheid van het Prinselijk paar, t,al van militairen de afzetting van den weg vormden, eere- wachten betrokken en deel uitmaakten van den stoet. Hier in Middelburg heb ik van iets .dergelijks niets ontwaard. Hadden niet vele politie-d enaren rus tig thuis en in hun dagelijkschen dienst elders kunnen worden gelaten, terwijl de milita ren van de S.D.O.A. den weg vrij hielden? Bestonden hiertegen van militaire zij de bezwaren; verzetten zich hiertegen defens ebelangen? En is niet in de eer.- ste plaats Harer Majesteits weermacht geroepen om bij een gelegenheid als deze eer te bewijzen en dienst.te ver richten? De autoriteiten en de commissie, die deze plechtigheid organiseerden heb ben het garnizoen toch niet vergeten, dat garnizoen, waarop zoozeer prijs gesteld wordt door de burgerij? Waar wringt de schoen? Middelburg, 7 September 1937. v. D. Kostbare viool gestolen. Een dezer dagen bracht de heer L. M. H, Th. uit Voorburg zijn kostbare viool, een Jakob Steiner, gebouwd omstreeks 1700 en f 850 waard, ter reparatie naar een vioolbouwer in Den Haag. Enkele dagen later de viool was in middels gerepareerd en in de kist voor in den winkel geplaatst ging de win- celbel tweemaal kort achter elkaar over. Toen de bel voor de tweede maal over ging, stak de vioolbouwer zijn hoofd uit iet raam van zijn woonhuis en zag iemand op de fiets wegrijden met de vioolkist, waarin de „Jakob Steiner" geborgen was, Hij heeft den man nog na geroepen, maar daarmede geen succes gehad. De politie heeft den dief nog niet gearresteerd. GEFORCEERDE AFKEURINGEN VOOR DEN MILITAIREN DIENST. De adviseur gearresteerd. Den laatsten tijd heeft een persoon in Groningen en Drente toekomstige dienstplichtigen een middel aan de hand gedaan, dat probaat zou zijn om voor den militairen dienst te worden afge keurd. Deze afkeuring had dan ook in verschillende gevallen plaats. De advi seur liet zich voor een en ander royaal betalen. Het is de politie na lang zoeken ten slotte gelukt zekeren J. K., wonende te ïmmen, in Kropswolde te arresteeren. De politie is van meening, dat K. hand langers heeft. De man zal ter beschik king worden gesteld van de justitie. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. In aanraking gekomen met electrischen stroom en overleden. De heer H, J. W., handelaar in dames artikelen, was in de étalage van zijn winkel aan de Eindstraat te Breda be zig met reparatiewerkzaamheden. Hij kwam daarbij in aanraking met den electrischen stroom, sloeg achterover en bleef bewusteloos liggen. Eenige oogen- blikken later overleed het slachtoffer. PAARD OP HOL GESLAGEN. Voerman gedood. Gisteravond is te Vriezenveen het paard, dat gespannen was voor den wa gen van den 70-jarigen landbouwer G. Bramen op hol geslagen. De voerman viel van den wagen en kwam onder de wielen terecht. Hij werd vrijwel op slag gedood. Einde der vacanties Eenige regeeringsdecreten Afschaf fing extra-couponbelasting Vaststelling prijs voor brood graan Reorganisatie der spoorwegen. Parijs, 6 September. De koek is bijna op, de "vacanties loopen ten einde. Het n euwe seizoen is officieel nog wel niet begonnen, doch de Parijzenaars keeren nu toch langzamerhand" huiswaarts. Als de r in den naam van de maand ver schijnt heropenen de theaters hun der- ren, het vreemdelingenbezoek neemt zienderoogen af en de stad krijgt weer haar oude, vertrouwde voorkomen Thans met de tentoonstelling is alles wellicht iets later en van de sluit ng van het vreemdelingenseizoen kan niet met recht worden gesproken, men doet alle moeite om deze en de volgen de beide maanden nog zoovee! moge lijk buitenlanders te trekken maar zulks verh ndert niet, dat het Parijsche leven zijn gewonen gang herneemt. Van de terugkeerende vacantiegan- gers hebben de ministers het voorbeeld gegeven. Zij waren allen de laatste week van Augustus reeds weer op hun post. Ook in de vacantie hebben de leiders des volks wel niet stilgezeten, maar met redevoeringen alleen is de wereld, is ook Frankrijk niet te redden. Derhalve is men met nieuwen moed aan den arbeid getogen; er werden minister raden gehouden en de vruchten van dat overleg vielen in den vorm van decre ten. Nu waren die decreten niet alle van even groot gewicht. Een deel ervan is meer merkwaardig dan belangrijk. En kele echter zijn wel degelijk van betee- kenis, zooals de afschaffing der extra couponbelasting voor renten en soort gelijke fondsen, de vaststell ng van den graanprijs en de reorganisatiè der spoorwegen. Die afschaffing per 1 September jongstleden der extra couponbelasting is een poging om het staatscrediet te herstellen. Tengevolge daarvan, zoo hoopt men, zullen de koersen stijgen en zal de rentevoet dalen op den duur. Het is een fe't, dat onmiddellijk na het bekend worden van den maatregel, d'e den staat meer dan drie milliard franc zal kosten, de koersen der schatkistbe- wijzen omhoog zijn geloopen. Eén zwa luw maakt echter nog geen zomer en het buitenland toont zich tot du-sver nogal gereserveerd. Zeker, de staats fondsen zijn sedert het optreden van min ster Bonnet reeds met vijftien tot twintig procent naar boven g'egaan, doch voordien waren ze met minstens der tig procent gedaald. Zoodat ze gerust nog een beetje kunnen blijven stijgen voor en aleer men met eenig recht van herstel kan spreken. Er schuilt ook een billijkheidsfactor in den maatregel van den minister van f nanciën. De extra couponbelasting da teerde van de Julimaand 1935 en was een uitvinding van den toenmaligen mi nister Laval. Deze redeneerde aldus: de vaste rentetrekkers zullen profitee- ren van de toekomstige verlag'ng der prijzen; het is niet meer dan billijk, dat zij van die voordeeltjes, die hen zoo m,aar in dn schoot vallen, iets ex tra's aan den staat betalen. De belasting werd geheven, doch de voorspelde prijsverlaging bleef uit. On der de eerste volksfrontregeering, die de wet-Laval handhaafde, al dient te worden opgemerkt, d,at Vincent Au- riol eenige verzachtende wijzigingen aanbracht 1 gingen de prijzen stelsel matig naar boven. Die stijging der kos ten van het levensonderhoud is ook thans nog allerminst tot staan gekomen. Daarom gaan er stemmen op om de ,af- schaffing der extra belasting ook op andere dan de staatsfondsen van toe passing te willen verklaren. Wé zien dat nog zoo dadelijk niet gebeuren, al geldt de maatregel op 1 Januari a.s. ook voor de obl gaties van post, spoor wegen en eenige andere instellingen. Maar als het vertrouwen en daarmede iet gevluchte binnenlandsche kapitaal terugkeert is er inderdaad al veel ge wonnen en heeft men zijn voornaamste doel bereikt, K* We willen n et nader ingaan op de verschillende oorzaken, die tot het ver loren gaan van dat vertrouwen hebben geleid. Economische, politieke en psy chologische factoren waren in het spel. Ieder kon echter constateeren, dat het bericht van de zoo niet op prin- cipieele dan toch op practische gron den steunende weigering der socialis ten tot unificatie der partij met die der communisten, door de andere par tijen en op de geldmarkt met voldoe ning werd ontvangen. Voor herstel van het vertrouwen acht de huidige regeering herstel van het evenwicht noodzakelijk. Het evenwicht tusschen ontvangsten en u'tgaven, tus- schen de productie (on de prijzen der producten) van landbouw en van indu strie, tusschen import en export. Er is bereids een commissie in het leven ge roepen, welke een onderzoek zal instel len naar de verhoudingen in alle tak ken van het bedrijfsleven. Die commis sie zal vóór 30 September met haar rap port gereed moeten zijn. Voor een enkel onderdeel heeft het ministerie, gebruik makende van de hem verstrekte volmachten, alvast rege len gegeven. Zoo is de graanprijs voor de afgeloopen Augustusmaand vastge steld op 180 francs per centenaar. De loopende maand is de prijs 181 franc en die verhooging met een franc gaat au tomatisch voort tot Februari 1938, van- ,af welke maand ze anderhalve franc zal bedragen. Tot dusver stond de prijs voor broodgraan op 148 francs per quin- taal, waaruit blijkt, dat dit prijsregelend optreden nogal in de pap eren loopt. Men vreest thans een nieuwe stijging van den broodprijs. Hier en daar (we- getarische restaurants) is daarvan al iets te merken. Het brood kostte in Juli van het vorige jaar, toen het volksfront pas aan de regeering w.as, ,1 franc 60 per kilo, was in November van dat jaar gestegen tot 2,15 en in Februari 1937 tot 2,30. De vorige maand bedroeg de prijs reeds twee en een halve franc. (Vanaf vandaag is de prijs 2,60, verne men wij, juist bij het verzenden van de zen brief). Nu mag men voor een zu'ver oordeel niet uitsluitend op die prijsstijgingen afgaan. Voor de economie gelden ook andere factoren. Maar „the man in the street" houdt zich niet op met econo- m'sche bespiegelingen. Als de prijzen stijgen, al maar stijgen, spreekt men van durte. En ongelijk heeft men niet De reorganisatie van de spoorwegen is in de eerste plaats een maatregel van ordening. Frankrijk kan bogen op het bezit van verscheidene spoorwegmaat schappijen, die slechts met elk,aar ge meen hebben, dat ze stuk voor stuk met verTes werken het deficit bedraagt jaarlijks een slordige zes milliard franc en trouw bij den staat aankloppen om steun. Waar de staat tóch moet be talen is het maar beter, dat hij ook wat in de melk krijgt te brokken, vond de Iregeering. Zij heeft de oude kwestie der reorganisatie weer ter hand geno men en wist met de maatschappijen tot overeenstemm'ng te geraken. Vanaf 1 Januari 1938 zal Frankrijk in plaats van een Noorder- en een Oos ter-spoorwegmaatschappij, een P.L.M. (Parijs, Lyon, Marseille) en wat dies meer zij, een S. N. C. F. bezitten, een Sociétè Nationale des Chemins de Fer, De staat zal beschikken over 51 pro cent van het kapitaal, dat 1,419,412,000 fr,ancs bedraagt, en heeft pract'sch dus het heft in handen. Met deze regeling welke het midden houdt tusschen de tot dusver gevolgde methode en de wen- schen van verschillende politieke par tijen tot nationalisatie der spoorwegen, denkt men op den duur te komen tot een minder kostbare explo'tatie. Van t,ariefsverhooging, die twee milliard moet opleveren, technische en admini stratieve reorgan'satie, coördinatie en rationalisatie verwacht men een be langrijke beperking van het tekort, het welk men in de toekomst geheel hoopt te doen verdwijnen: Het laatste zal overigens wel een vrome wensch blij ven. Dat is dan in breede trekken de in houd der belangrijkste decreten. De termijn, waarvoor de „ple'n pouvoirs" golden, is thans verstreken. Men kan moeilijk beweren, dat het ministerie Cb.autemps er geen gebruik van heeft gemaakt. Sedert 30 Juni heeft Frank rijk een vlottende franc. Aan de vol machten heeft men nieuwe belastingen, verhooging van de oude, verhoog'ng der tarieven van staatsdiensten en wat al niet meer te danken. Het Fransche volk in zijn geheel heeft zich in dat al les weten te schikken. Maar de stem ming onder de arbeiders, de boeren en den kie nen middenstand om van de groote bedrijven en het hotelwezen maar te zwijgen is er niet op ver beterd. Veel zal afhangen van de uit werking der vroeger en thans getrof fen maatregelen. Tot dusverre heeft men er nog weinig anders van gezien d,an een verhooging van de kosten van het levensonderhoud. De werkeloosheid echter is verm'nderd en men hoopt nu maar op den terugkeer van het vertrou wen der beleggers, op de uitvoering van groote werken, op verbetering van den handel, op stijging der agrarische en industrieele productie, kortom op activeer ng van heel het maatschappe lijk leven. Blijft zulks uit, dan zal de positie van deze tweede volksfrontre geering steeds minder stevig worden. Misschien zullen de kantonnale verkie zingen, d'e in October moeten worden gehouden, de richting reeds aanduiden, waarin de toestand zich ontwikkelt. De regeering is optim'stisch gestemd. Alles komt terecht in Frankrijk, verklaarde minister-president Chautemps onlangs. Jetgeen maar te hopen is. T-O, Blond haar heeft door zijn gevoeligheid een bijzondere verzorging noodig. Men moet het daarom steeds met middelen wasschen, welke geen alkali en geen kalkzeep in het haar achterlaten en zor- gen, dat het met donkerder wordt, dus met MIDDELBURG. DO 9 Sept VR 10 Sept. GOES. DO 9 Sept. VR 10 Sept, Bloementent. O.L. school A 20.00—22.00 h„ Za 11 Sept. 14.00- 21.00 h. BIOSCOPEN. CITY, Midd, VR 10—DO 16 Sept-: „Incognito" (Dat, wat je niet bent), en „Plechtige onthulling van het monument" te Middel burg, 20.00 h. ZO 15 h. matinée ELECTRO, Midd. VR 10—DO 16 Sept.: Maria Stuart", 20.00 h. ZO 15 h, matinee. GRAND THEATER, Goes VR 10-DI 14 Sept.: ,,T' Jochie" en „Arme Rij ken", 20.00 h. ZO 15.00 h, matinée. Voor blondines wordt bijzonder aan-\ bevolen"Shampodor Blond-Speciaal" (groen - witte verpakking), 20 cent per pakje. (Ingez. Med.) ATHLETIEK. Het 400 meter record en de estafetterecords der Trekvo gels zullen niet worden erkend. Naar wij vernemen zal de recordcom missie van de K.N.A.U. zeer waarschijn lijk het Nederlandsch record van Karl Baumgarten op de 400 meter, gevestigd op 26 Juni 1937 te Boedapest, met een tijd van 48,8 sec., alsmede de records over de 4 X 400 meter estafette van de Trekvogels met een tijd van 3 min. 22.1 sec. en op de Olympische stafette van dezelfde vereeniging, met een tijd van 3 min, 31.5 sec. (beide verrichtingen vonden Zondag j.l. te Amsterdam plaats) niet erkennen, omdat Karl en ook zijn broer Heinz Baumgarten nog niet het Nederlanderschap hebben verworven. Zij bezitten voor de wet de Duitsche na tionaliteit. Karl en Heinz Baumgarten liepen in hun club mee op de Olympische estafet te van Zondag j.l., terwijl Karl Baumgar ten den laatsten man van de 4 X 400 meter-ploeg vormde. In dit verband zal ook het Neder landsch record op de Zweedsche estafet te (400, 300, 200, 100 meter) door de Trekvogelploeg met de beide Baumgar ten's op 31 Augustus j.l. te Rotterdam gevestigd met een tijd van 1 min. 59.1 sec., niet kunnen worden gehomolo geerd. Naar wij vernemen zal op de eerst volgende jaarvergadering der Unie een voorstel in behandeling komen, waarin de bepaling welke slaat op het deelne men aan nationale kampioenschappen, het behalen van den titel en het opne men in vertegenwoordigende ploegen door athleten, die door het bestuur der K.N.A.U. als Nederlander worden be schouwd, wordt uitgebreid, met betrek king tot het erkennen van Nederland- sche records. Wanneer dit voorstel wordt aangenomen zal het terugwerken de kracht hebben, m.a.w., de mogelijk heid bestaat dat het 400 meter-record en de estafetterecords in tweede instan tie zullen kunnen worden erkend. Nieuw Europeesch record 110 meter horden. Tijdens internationale - atletiekwed strijden te Stockholm verbeterde de Engelsche athleet Finlay het Europee- sche record op de 110 meter horden door dezen afstand af te leggen in den tijd van 14,1 sec. Het oude Europeesche record stond op 14,4 sec. Het wereldrecord is in be zit van Forest Town (V.S.) met een tijd van 13,7 sec., gemaakt op 27 Augus tus van het vorig jaar te Oslo, Deze tijd 's echter nog niet erkend. Het gehomologeerde wereldrecord staat op 14,1 sec,, eveneens door Fo rest Town. SCHAKEN. DE ACHTKAMP IN OOSTENRIJK. Gisteren werd de eerste ronde ge speeld van den achtkamp op den Sem- mering in Oostenrijk, De partij EliskasesRagozin eindig de na 38 zetten in remise. Het was een orthodox damegambiet, Reshevski won van Petrov in een partij welke 55 zetten duurde. Het was een aangenomen damegambiet met on geveer gelijk spel. Petrov weigerde in het eindspel een remise-aanbod van den Amerikaan, verloor vervolgens een pion en moest ten slotte de winst aan Reshevski laten. Zeer interessant was de partij: tus- sche.n Capablanca en F'ne, welke na 57 zetten werd afgebroken. Het was een damegambiet met de Slavische ver dediging, zeer goed door beiden ge speeld. Ook het middenspel dat zeer ingewikkeld was, werd op fraaie wijze door beide grootmeesters behandeld. In hef e'ndspel verkreeg Capablanca dui delijk voordeel, doch toen de partij na 57 zetten werd afgebroken, waren de deskundigen het er algemeen over eens, dat remise toch wel het slot zou vor men. De stand bij het afbreken was: Wit Capablanqa: kh2, tf5, pe3, pion nen op g4 en f4. Zwart Fine: kg7, te4, lc4, pion op h7. Wit is aan zet. Ook de partij tusschen Flohr en Ke- res, een orthodox damegambiet met de ruilvar'ant, werd afgebroken na 56 zet ten. Ook hier mag remise verwacht worden. De stand was: Wit Flohr: kg2, ldl, pc6, pionnen op a3, e3, f2. Zwart Keres: kc3, ta8, pionnen op a4, d5, g5, h6. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6