Akkertjes CACHETS) ZEELAND. WEEBBEUOflT. LAATSTE BERICHTEN. De aankomst van de Koningin te Vlissingen. GEMENGD NIEUWS, IN T KIELZOG VAN DE WEEK. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Jfóetzoc. mwHóOV- DE BILT: Matige meest Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig oi geen re-( 'Tg van het drama der nationale Bank Ve,r,andeflng /-n ten?Pfatuur' j kunnen afleiden. En in Engeland heeft UKKEL: zwakke oi matige wind, voor- Sir Leonard Hill de gem0ederen in on- nit Z. W. richtingen, schoon en vrij warm weer, nachtelijk temperatuurminimum ongeveer 10 graden. Morgen nog schoon en warm weer met lid»te onweerskansen Ma, 6 Sept. Zon op: 6 h 20; onder: 19 h 36, Licht op: 20 h 06. Maan op: 8 h 15; onder: 19 h 35. E.K. 12 Sept. September. Hoogwater. 3.01 15.08. 3.35 15.43 4.09 16.20 en Laagwater te September. Hoogwater. 4.54 17.09 5.31 17.45 6.05 18.19 hij, Gentenaar van geboorte, de Neder- Examens V.R.B. landsche taal niet machtig zou zijn. Op het zwemschip „A. J. Meijerink' Maar toch heeft deze zaak de aandacht zijn Zaterdagmiddag de practische exa mens voor de diploma's van den N.B.R. D,, welke werden afgenomen door de t heeren J. vein Gemen, voorzitter van de rust gebracht door op een congres van j T, C., A. J. Meijerink en mevr. A. Per- Britsche gezondheids-inspecteurs voor j ry-Meijer, alsmede voor de niet-Vlissin- te rekenen, dat Groot Brittannië, als hetj gers door den heer P. J. Gillissen, Ma. Di. Wo. Hoog- 6 7 8 S Laagwater. 9.19 21.49 9.49 22.20 10.23 22.54 Wemeldinge: Ma. Di. Wo. 6 S 7 8 Westkapelle is 28 min. 23 min. vroeger; (S springtij). Laagwater. 10.27 22.42 10.54 23.13 11.28 23.50 en Domburg Veere 38 min. later geen paal en perk aan de geboorte-ver mindering kan stellen, over 100 jaar nog slechts 5 millioen bewoners zal bezitten. Zelfs de algemeene veronderstelling, dat ook deze 5 millioen nazaten de supe rieure eigenschappen der huidige Brit- sche bevolking zullen bezitten, schijnt geen olie op de golven der algemeene ongerustheid te hebben geschonken. In- tusschen maken de Duitschers zich op om II Duce met grondige eerbewijzen en kostbaar feestvertoon in te halen. De wereld, die niet om den befaamden as draait is vooral naar één ding zeer be-1 nieuwd. Hoe zullen de twee leiders het klaar spelen gelijktijdig te spreken en te luisteren Walsooirden terug, om zich, opnieuw per boot, naar Vlissingen en vandaar per auto naar Middelburg te begeven. Op een en ander komen we morgen nader terug. De wijze heeren v. d. Bilt, die ons zelfs de illusie niet meer schijnen te gunnen, zijn aan weervoorspelling op langen termijn gaan doen, en hun eerste verre greep onder den sluier der toe komst bracht een natten herfst te voor schijn. Uit welk déprimeerend resultaat de optimisten en de trouwe lezers van het weerbericht de conclusie trekken, dat ons dus een zonnig, droog najaar te wachten staat. Behoudens kans op!.... Het Nederlandsche volk schonk zijn vorstelijk paar een Piet Hein, die tot vreugde van velen, onder ideale om standigheden, en in tegenwoordigheid van Holland's glorie te zoet water, uit handen van mijnheer Crone in die der eigenaren kon worden gelegd. En mijn heer De Kok van de Bataafsche goochel de tijdens het diner ter eere van het tweede lustrum der nationale lucht- vaartschool met een gracieus gebaar een echt vliegtuig ter tafel. Maar tot die suprises beperkte deze week zich niet Want toen Louis Davids Dinsdagmorgen ontwaakte ontdekte hij dat ridder S. David in zijn sponde lag'. En velen ke ken verrast op, dat een machtige poli tieke partij hier te lande dit jaar voor het eerst geen gebruik meer had ge maakt van de opvallende kleurige para- pluie, met behulp waarvan zij op 31 Augustus haar aanhangers tegen de grillig spattende druppels van den lin ten-regen pleegde te beschermen. Met het onvermijdelijke gevolg dat enkele knoopsgaten feilloos werden geraakt.. Zooveel vreugde er heerschte over gemelde verrassingen op het wa ter, in de lucht en op het begaanbare ondermaansche, zooveel ontsteltenis wekte een surprise i n eerst genoemd element. Het Deensche meiske, welks naam men uitspreekt als Ragnhild Hve- ger, crawlde niet alleen onze Tini Wag ner 2 wereldrecords uit handen, doch veroverde daardoor tevens voor Dene marken de hegemonie in de dames- zwemwereld. Behalve in export-boter leggen wij het nu ook in zwemmende dames tegen de Denen af. Op onze bo terboeren is de vaderlandsche hoop reeds lang niet meer gevestigd, maar wij gelooven in onze Tini's, Rie's, Joe ke's, Willy's en Marietjes, en nóg heb ben wij in ons midden de volhardende trainsters, die de Nederlandsche vrou welijke jeugd reeds zoo dikwijls ter overwinning voerden. En daarom geen geknars van kleine tanden, en geen vertwijfelde handen in permanente gol ven, maar in het water. En.... hup De Deensche Ragnhild drong weliswaar onze meiskes op den achter grond, maar het was een Nederlandsche jongedame, die den Amerikaanschen schaakmeester Fine op het levens schaakbord schaakmat zette. En wie weet of het met onze boter ook nog niet eens een keer gaat boteren nu mi nister Steenberghe er 5 cent per pondje heeft afgeknepen. Men juiche voorals nog niet te luid daar in Denemar ken. De Chineezen, die hun pinda mannetjes zoo strategisch zuiver over onze landen distribueerden, blijken min der handig met de distributie hunner oorlogsmiddelen. Na Engeland hebben zij Amerika tegen zich in het harnas gejaagd. Als voldoening voor de on heusche Westersche behandeling gaf de Russische beer echter een vriendschap pelijk likje op het gele oor, en China grijnst weer. Minder eenvoudig oplos baar schijnt het vraagstuk in de Middel landsche zee, waar een zeer geheimzin nig iets onder water, van onbekende herkomst schepen torpedeert. Slechts één ding staat vast, het monster van Lochness is 't beslist niet. In België maakt men een beetj herrie over de benoeming van baron Herry tot gezant in Den Haag, omdat Nu 3 Nederlandsche burgerva ders hun veto erover hebben uitgespro ken zal ons land wel gespaard blijven van den dag des oordeels. De tooneel- kunst heeft wederom buiten den plaat selijk toezienden voogd gerekend. Trou wens, niet alleen deze kunst raakt zoo'n vergissing. Want het bestuur der oude stede Delft weigerde binnen de stads wallen de in steen gehouwen duikboot, die het comité „Onze marine" de baker mat onzer ingenieurs had toegedacht ter gelegenheid van het feit, dat prof. Ve ning Meinesz zijn 100.000sten zeemijl in zoo'n onderwatersch vervoermiddel er op heeft zitten. Delft is de stad van Gro tius, en het stadsbestuur was vermoede- ijk bevreesd, dat de bronzen Hugo, die op de Markt toch al genoeg te door staan heeft van de vogels en de kinde ren, bij het binnen loopen van een on- derzeeer van zijn voetstuk zou stap pen Zingt mede. Het programma, dat het Middel- 5urgsch Muziekkorps hedenavond op de Markt geeft, bestaat op een enkele uit zondering uit Volks- en Vaderlandsche liederen Zoo ooit, dan is er zeker op een dag als die van heden, alle aanlei ding om allen zonder uitzondering de bekende liederen mede te zingen. De hr. Caro zal zeker gaarne weer de leiding geven. EEN AANRIJDING. Hedenmorgen bevond de reeds be jaarde L, v. E., wonende in de Noord stra,at alhier, zich op den hoek van de St. Pieterstraat en de Korte Delft. Toen uit eerst genoemde straat 'n taxi aan kwam ging v. E. een paar pas achteruit en kreeg toen een duw van een bakfiets die kalm kwam aanrijden, v. E. viel op den grond en niettegenstaande de chauffeur h,ard remde wer.d hij door het linkervoorwiel van de tax' in de zij geraakt. Bloedend uit een wonde boven de neus werd hij in de apotheek- v, d. Harst binnengedragen. Mevr. Weijl kon gelukkig constateeren, dat het on geluk vrij goed was ,afgeloopen. De „Harlesden Band" De „Harlesden Band" het 50 instru mentalisten tellende Leger des Heils- muziekkoprs arriveerde Zaterdagmid- dog p'er mailboot uit Engeland. Nadat in de legerzaal een tea was aangeboden, werd onder groote belangstelling een marsch door een gedeelte der stad ge maakt. Daarbij viel het al dadelijk op dat deze band van een uitsteken ge halte is, al zijn de leden ook alle ama teurs. Na dezen rondmarsch werd „De Oude Vriendschap" bereikt,, waar, toen het korps op het tooneel had plaats ge nomen, majoor Huijg, uit 's Gravenhage, na ritueele opening der bijeenkomst, een welkomstwoord sprak, inzonderheid tot den burgemeester van Vlissingen, den heer C, A. van Woelderen, Burgemees ter Van Woelderen verwelkomde daar op de Engelsche bezoekers in hun moe dertaal en herinnerde aan het bezoek van een zusterkorps, nu twee jaar ge leden, dat zeer goede muziek ten ge- hoore had gebracht. Op uitnoodiging van den burgemeester bracht de geheel gevulde zaal drie cheers op de band uit, waarna majoor-arch. R. Wiggins dankte voor de vriendelijke ontvangst, den bur gemeester een foto aanbiedend van de band voorzien van de handteekening van den burgemeester van Willensden, waaronder Harlesden ressorteert. Nadat de heer Van Woelderen dank had ge zegd voor deze vriendelijke attentie en! verzocht had de hartelijke groeten van burgemeester en inwoners van Vlissin gen bij terugkeer in Herlesden over te brengen, werd onder kapelmeester J. .Lyons het verdere programma afge werkt, De verschillende nummers wer den afgewisseld door samenzang der aanwezigen, terwijl de geestelijk-ser geant kommandeur J. Lyons, de vader van den kapelmeester, die reeds 53 jaar heilsofficier is, een getuigenis aflegde over de wonderlijke organisatie van het Leger des Heils. Het publiek beloonde de muzikanten met veel applaus. Een mooie avond. districtsleider der T. C. Zeeland, be ëindigd. De V.R.B. heeft weer een uit stekend figuur gemaakt; van haar 23 candidaten werden er slechts 2 afgewe zen. Voor het voorbereidend diploma slaagden: W. van der Eijk, W. de Nie en mej. A. van der Linde; voor diploma A: J. Andriessen, W. van Beveren, L. W. Goedbloed, M. J. Huiszoon, P. Lange- dijk, L. Vleugel, B. Reinigert en de da mes A. Abrahamse, D. Brands, H. Blok, N. van der Kooy, S. van den Driest, C. IetswaartLako, P. VriendsVan Gils, R. Vriends; voor diploma B: de dames M. TavenierBrosens en J. van der Peijl; voor diploma C: mej. T. Kesteloo. De heer Meijerink, die in ons land den grondslag voor het reddingsbrigadewerk heeft gelegd, overhandigde, daar dr. Staverman wegens ambtsbezigheden verhinderd was, het ex-brigade lid J. A. Scheers een diploma van den V.R.B. wegens het onder zeer moeilijke om standigheden redden van den 70-jarigen heer C. van Gelderen op 27 Augs. j.l. Daarna memoreerde de heer Meijerink het Zeeuwsche brigadeleven, dat een hooge vlucht heeft genomen. Onder de vele eminente krachten blinkt één man uit, die in allerlei vorm het reddingswe zen in Zeeland heeft gesteund. Het H. B. van den N.B.R.D. h|cefit ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van den bond, dat 17 Sept. a.s. wordt herdacht, deze prominente figuur, dr. Staverman, tot lid van verdienste van den N.R.B.D. benoemd. Met een woord van geluk- wensch en dank overhandigde spr. me vr. Staverman daarop de versierselen aan deze onderscheiding verbonden. Mevr. Staverman dankte namens haar echtgenoot voor deze onderscheiding, waarna de vele aanwezigen drie cheers op dr. Staverman uitbrachten. -De harmonie „Ons Genoegen", di recteur de heer P. de Rooij, zal Woens dagavond een concert geven in de tent op den Boulevard Evertsen. Dit is het laatste zomeravondconcert van dit sei zoen. OOST SOUBURG. Alhier is opgericht een comité om gelden te verzamelen teneinde bij het afscheid van den burge meester namens de burgerij een blijvend souvenir aan te bieden. Hiervoor zal 'n collecte op heden worden gehoulen. SOUBURG. De alhier Donderdag en Vrijdag gehouden examens van de Red dingsbrigade van wege den Nederl. Bond tot het redden van drenkelingen had tot uitslag: geslaagd voor het voor bereidend diploma de heeren J. Delle- beke, J. Filius, M. v. d. Velde en mej. N. de Nooyer. Voor diploma A (praktisch) mej. Tin- nie Visser en de Heer Ph, A. v. d. Velde. Voor diploma B. (praktisch) de heer J. H. Keijzer. Diploma C. (instructeur) de heer M de Klerk, Van de 9 candidaten werd een afgewezen. BORSSELE. De vrouw van den werk man C. Karelse, die Zaterdagavond in het donker zich even naar buiten begaf, struikelde, dft deur uitstappend, over een paar klompen en viel op de straat. Zij bezeerde zich zoo ernstig, dat ge neeskundige hulp most ingeroepen wor pen. Dr. Folmer was spoedig aanwezig. Hij constateerde, dat een pols zwaar gekneusd was en verbond het gekwet ste lichaamsdeel. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE HULST. Van den vos Reinarde, Ter gelegenheid van de landbouw- en middenstandstentoonstelling Hulst 1937, georganiseerd door den kring Hulst van den Noord-Brabaaitschen Chr. (r.k.) Boerenbond en de r.k. middenstands- vereeniging „De Hanze in samenwer king met de V.V.V. te Hulst, werden Zaterdag- verschillende concerten gege ven. De middag werd ingezet met een gecostumeerde optocht, waarin praal wagens medereden. De landelijke rij- vereenigingen gaven demonstraties, ter wijl, onder auspiciën van zijn afdeeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, het Alg. Ned. Verbond een bijeenkomst hield. In verband met het 750-jarig bestaan van het bekende middeleeuwsche die renepos „Van den vos Reinaerde" werd te half vier, dicht nabij het tentoonstel lingsterrein de première van de too neelbewerking van dit spel, geschreven door J. A. Everaard en drs. L. Locke- feer, opgevoerd. Van boven en beneden de Wester-Schelde was een duizendtal toeschouwers gekomen, die met groote aandacht het vlot gesproken openlucht spel, temidden van artistieke decors in de boschrijke omgeving, waar eertijds de „Reinaerdt" ontstond, ten tooneele gebracht, volgden. Onder de aanwezigen bevonden zich verschillende Noord- en Zuid-Nederlan- sche letterkundigen en tal van autori teiten uit het gewest. Men seint ons uit Vlissingen. Te ruim twee uur kwam de „Prins Willem I", de provinciale boot, waarop H. M. de Koningin in Walsoorden was scheepgegaan, in de buitenhaven van Vlissingen aan, en meerde aan den pon ton van den steiger van Terneuzen. Bij het aan land gaan werd H. M. op den Walcherenschen bodem begroet door den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen, wiens doch tertje bloemen aanbood. De Koningin inspecteerde daarna een eerewacht van honderd man der Kon. Ned. Marine, die zich onder commando van den kapitein ter zee H. J. van der Stad, den onder commandant der marine in Zeeland, na bij den steiger had opgesteld. Alvorens dan naar Middelburg te ver trekken, passeerde de kon. stoet het af gesloten marineterrein, waar ook een aantal manschappen stond opgesteld en waar, uit de masten van het wachtschip de jongens, zwaaiend met hun petten, 'n luid hoera op H.M. uitbrachten. Langs den Prins Hendrikweg, op de Keersluis en den West-Souburgschenweg, waar de koninklijke auto's voorbijgingen, was een groote menschenmenigte samenge stroomd, welke H.M. hartelijk groette. PRINS BERNHARD IN DEVENTER. Heden heeft Prins Bernhard een be zoek gebracht aan het 4e half-regiment huzaren te Deventer. De Prins kwam per auto aan, vergezeld van jhr. Roëll en majoor Phaff. In het prak „Brabant" be steeg de Prins zijn rijpaard en ging naar het Wichelerveld, het exercitieterrein van het garnizoen. Er was veel publiek De Prins werd ontvangen door den com mandant luitenant-kolonel J. J. \an Die penbrugge. De huzaren werden g'ecom mandeerd door ritmeester jhr. W. Ge- vaerts, De Prins inspecteerde onder het spe len van het Wilhelmus de troepen. Vervolgens gingen de huzaren over tot het houden van een serie oefeningen, besloten met een flankaanval van huza ren te paard. De Prins is ontvangen in de kazerne door officieren en reserve-officieren en bracht een bezoek aan de beide militaire tehuizen. Het publiek heeft den Prins overal hartelijk begroet. BEURSOVERZICHT. In verband met het koninklijk bezoek aan Zeeland moesten wij vandaag (o n- der meer) de koerslijst laten verval len. In de plaats daarvan laten we hier het beursoverzicht van het A.N.P. vol gen: De effectenbeurs te Amsterdam had heden een rustig verloop. Tenminste was de handel van bescheiden afmetingen. Hetgeen niet verhinderde dat zich op enkele afdeelingen toch nog wel wat affaire ontwikkelde. De stemming was vast en de meeste locale fondsen wer den op een verhoogd koerspeil afgedaan, terwijl enkele specialiteiten zelfs een belangrijke koerswinst konden behalen. In dit opzicht onderscheidden zich in het bijzonder H.V.A.'s die in doorsnee een 15-tal procenten boven de vorige prijzen werden verhandeld, hetgeen in verband werd gebracht met gun stige beschouwingen omtrent de positie en het winstvermogen van de handelsvereeniging Amsterdam. Ook de overige suikerfondsen werden wat hooger genoteerd. Van de industrieelen waren speciaal de Philipsaandeelen goed gedisponeerd en ten opzichte van 't slot van Zaterdag konden die een koerswinst van een 10- tal punten boeken, Unilevers waren goed prijshoudend, evenals Aku's. In petroleumwaarden ging niet veel om, doch Koninklijke waren goed van toon Rubberfondsen hadden een zeer be perkte markt. Amsterdam Rubbers wa ren iets hooger afgedaan. De incourante soorten werden op onsystematische wij ze genoteerd. De tabaksafdeeling was stil. Op de scheepvaartafdeeling ontwik kelde zich een vrij geanimeerde handel en daarbij deed zich weer flinke vraag voor, zoodat de koersen na vaste ope ning zich onder beurstijd nog verder konden verheffen. De grootste omzet ten vonden plaats in koninklijke booten en scheepvaartunies. De beleggingsmarkt was stil. De Ne derlandsche staatspapieren werden op weinig veranderde koersen verhandeld. De 4 procents óbligatien Nederland kwamen iets lager te liggen. De 8 pro cents obligatiën Nederland 1937 lagen eerder iets gedrukter in de markt. Voor Amerikaansche shares werd slechts matige belangstelling aan den dag gelegd. WISSELKOERSEN. Heden. Zaterdag. Londen 8.99 8.98% Berlijn 72.75 72.75 Parijs 6.76% 6.76 Brusssel 30.57 30,55 New-York 1.81% 1.81% STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 2000 8181 f 1000 16701 23362 400 19092 23000 200 4358 17960 100 5844 6527 10961 22778 "AKKERTJES" dragen AKKER-merk in ruitvorm. Dan weet Ge wat Ge inneemt, want een geneesmiddel is een zaak van vertrouwen. Let p Op den inhoud komt het aan. Deze waarborgt TJ een snelle hulp bijt hoofdpijn, onbehaaglijkheid, griep, enz. Weiger daarom nabootsingen, die er misschien uiterlijk op lijken, maar waar van de inhoud niet te vergelijken is met het zéér bijzondere poede-, dat is sa mengesteld door Apotheker Dumont, waarmede "AKKERTJES" gevuld zijn. Nederlandsch Product - Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 et (Ingez. Med.) Geen vleeschvergiivlging te te Alpher; as.?, den Rijs. Naar wij vernemen heeft het mediscn onderzoek naar de verontrustend:: ziek tegevallen ie Alpien ,x a n den Rijn, welke zich verleden week heb ben voorgedaan en tengevolge waarvan de 15-jarige H. Meerlo in het Acade misch - iekenhnis te Leider, is overle den, thans definitief uitgewezen^ dat het hier een geval van acute bacillaire dysenterie betrof, welke veroorzaakt is door een infectie De oorzaak van deze infectie kon echt r tot dusverre nog n et worden vastgesteld. Met zekerheid staat derhalve vast, dat v.an vleeschvergiftiging geen spra ke is. Tussckea draaiende baggermolen bekneld geraakt en omgekomen. Zaterdagmorgen is de 21-jarige P. Mooijen té Rotterdam bij zijn werkzaamheden aan de Nieuws Binnen- havenbrug bekneld geraaxt tusschen het draaibare en het vaste gedeelte. Het gevolg w.xs dat hij een nekwervel brak. Hij, werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, maar genees kundige hulp mocht niet meer baten. Hij bleek reeds te zijn overleden. DE „ONTVLUCHTING" VAN HET SPAANSCHE SCHIP UIT DE ROTTERDAMSCHE HAVEN, Onderhoud met de onvrijwil lige Nederlandsche passagiers. Het A.N.P. heeft een onderhoud ge had met de heeren F. v. d. Heide, water klerk en H. C. Andrtssen, kantoorbe diende, die onvrijwillig aan boord van het Spaansche stoomschip „Aizkori Men- di", waarvan de bemanning aan het mui ten is geslagen, de avontuurlijke reis van de Rotterdamsche haven uit tot buiten den Nieuwen Waterweg hebben mee gemaakt. Zij vertelden, dat het schip Vrijdag middag om vier uur van de Maashaven te Rotterdam naar Wilton Feijenoord te Schiedam zou worden verhaald, niet om te repareeren, wijl het schip geen enkel defect had, maar met de bedoeling om aan het hooge Rotterdamsche havengeld te ontkomen. De lading, die had bestaan uit 9300 ton graan, was geheel gelost. Daar het schip aanvankelijk in ballast naar Philadelphia zou varen, had het 1500 ton bunkerkolen in, die nog niet betaald waren. De heeren Van der Hei de en Andressen waren namens de Spaansche reederij belast met het toe zicht, opdat het verhalen normaal zou verloopen. De sleepbooten „Achilles" en phoe nix" van L. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst, trokken het schip de Maas haven uit en de rivier op. Nauwelijks was men op de rivier of de trossen wer den gekapt. De heer Van der Heide had den indruk, dat het plan om er met het schip vandoor te gaan, niet plotseling bij de bemanning was opgekomen, doch dat het reeds des ochtends geopperd en na der uitgewerkt was. Toen immers had de kapitein van de reederij uit Londen een brief gekregen met de mededeeling, dat hij en de ge- heele bemanning ontslagen waren. De vorige week n.l. had de equipage nieuwe loonvoorwaarden gesteld, waarin de ree derij niet kon treden. Hoe sterk de equipage precies was, wist de heer Van der Heide niet te zeg gen, daar in de laatste dagen reeds ver schillende leden het schip hadden ver laten. Voordat de trossen losgemaakt waren, was er aan boord niets bijzonders te bemerken geweest. Ik had, zoo zeide de heer v. d. Heide, herhaaldelijk met den kapitein en de of ficieren gezellig staan praten en was niet weinig verrast toen plotseling het schip aan den haal ging. Onmiddellijk begaf ik mij naar de brug, waar ik den kapitein wees op het ongehoorde van zijn han delwijze. Jullie maken je schuldig aan zeeroo- verij, zei ik, zooiets doen alleen bandie ten. Maar de kapitein beweerde dat het een broodkwestie was voor hem en de bemanning en dat hij niet anders kon

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3