GEMENGD NIEUWS. De Parij sche Wereldtentoonstelling. Mussolini in het laatst van September naar Duitschland. Een luidruchtig programma. DE DUITSCHERS IN HET BUITENLAND. Het zijn geen spionnen ol poli tieke agenten zegt gouwleider Bohle. SPANJE SUCCESSEN VAN REGEERINGS- TROEPEN, BELGIL EEN RUMOERIGE VERGADERING, Van de aandeelhouders der Nationale Bank, HET FRANSCH ONDER DE TEER, DUITSCHLAND. Adèle Sandrock overleden. ENGELAND Vechtende monniken. TSJECHO-SLOWAKIJE. JOEGOSLAVISCHE AFGEVAARDIGDE VERMOORD. CHINA. ONGEREGELDE CHINEESCHE TROEPEN PLUNDEREN FRANSCH SEMENARIUM. PALESTINA. Weer toenemende onrust. ZUID-AFRIKA. Spoorwegongeluk te Kaapstad. OPLICHTING MET GESMOKKELDE „REVOLVERS." AUTO TE WATER GESTORT. 27-jarige dame verdronken. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Amstelveen: 1 doode. Haarlem: 1 doode. Den Haag: 1 doode Bussum; 1 doode. Venray: 1 doode. LEGER EN VLOOT. Er wordt van een strop gerept. Verlenging het redmiddel? van het feest veel publiek van d<? an dere dorpen van Noord-Beveland naar de prachtige versiering en verlichting kijken, zoodat het reeds Maandagavond een drukte van belang was. Uit Berlijn wordt gemeld, dat het thans waarschijnlijk wordt geacht, dat Musso lini in de ïaatste tien dagen van Sep tember zijn voorgenomen bezoek aan Duitschland zal brengen. Volgens de gegevens verkregen in doorgaans goed ingelichte Duitsche krin gen, zou de Ducc eerst naar Berchtesga- d.en gaan, waar hij de g'ast van Hitier zal zijn. De beide staatslieden zouden daar belangrijke besprekingen hebben,, die twee of drie dagen zouden duren, om vervolgens tezamen naar Berlijn te gaan Reeds thans bereiden de Duitsche au toriteiten, naar men zegt, een reeks luisterrijke ontvangsten voor, van een omvang zonder weerga in de geschiede nis van het Derde Rijk, Tienduizend Ita- liaansche vlaggen zullen dienen ter ver siering van de Via Triumphalis, die ver licht zal worden door duizenden licht masten, bekroond met het haakkrms en den Romeinsche bijlbundel. Tweeduizend militaire muzikanten oefenen zich eiken dag in het 01ymp:sch stadion in verband met een monsterconcert, dat Mussolini zal worden aangeboden. Aan het einde van zijn verblijf zou de Duce een parade bijwonen van de gemotoriseerde troe pen, die met andere eenheden lang's de autostrade van Berlijn naar Stettin voor bij zouden trekken. Zondag is het hoofd der Italiaansche FoV'tie, Bocchini, met andere functiona rissen der Italiaansche poMie te Berlijn aangekomen. Hij zou to* taak hebben om to overleg met ITimmlei het hoofd der Duitsche polit'e, d noodige maatregelen t? treffen voor ce veiligheid van den Duce tijdens diens verblijf in Duitsch- lar. d. Bij de opening van het vijfde congres van de buitenlandsche organisatie der N.S.D.A.P. te Stuttgart, heeft gouwlei der Bohle gisteren een rede gehouden, waarin hij o.a. betoogde, dat vaak ge tracht wordt tegen de Duitschers in het buitenland wantrouwen te zaaien. „De pogingen, het te doen voorkomen, als of nationaal-socialisten in het buiten land uitsluitend spionnen of politieke agenten zouden zijn, treft men, aldus Bohle, den laatsten tijd zelfs aan in kranten, die er zelf prijs op stellen se rieus te worden genomen. Daar er in 't buitenland echter toch nog menschen zijn, die zoo iets gelooven, wil ik hier uitdrukkelijk verklaren, dat wij de vrou welijke huisbedienden niet tot spion nen opleiden en geen nazi's in het bui tenland opdracht hebben gegeven vreemde landen te veroveren. Zulke on zinnige beweringen behoefde men in het geheel niet ernstig op te nemen, wan neer zij er niet toe bijdroegen, de in ternationale atmosfeer te vergiftigen en de betrekkingen tusschen Duitschland en andere landen te vertroebelen. De wereld weet thans na vier jaar nationaal-socialistisch bewind, dat Adolf Hitler en zijn land niets liever wenschen, dan in vrede en eendracht met alle andere volken te leven. De Duitschers in het buitenland dee- len dezen wensch van ganscher harte. Het eerste gebod voor de nationaal-so- cialistische Duitschers in het buitenland schrijft hun de strikte eerbiediging voor der wetten van het land, welks gastvrij heid zij genieten, en partij en rijk zien nauwlettend toe, dat dit gebod wordt nagekomen. Evenzeer moeten wij echter verlan gen, dat ook de Duitscher in het buiten land zijn eigen leven kan inrichten vol gens de beginselen, die in zijn vader land gelden. JJe minister van landsverdediginö te Valencia heeft medegedeeld, dat de re- geermgstroepen aan het oostelijk front belangrijke stellingen bij Casa Romani- cos en Novia del Hinto hebben bezet Bii Zuero wordt de opmarsch naar het zui den voortgezet. Bij Teruel moesten de reg'eeringstroepen evenwel voor een hevig vuur van de rechtschen terug trekken. Bij Santander rukt de vijand WkfJ naa,r h.et westen °R' Tijdens een ,£®v®cht in Aragon hebben de re- geermgstroepen vijf toestellen van de f8nnfaaë geschoten. Twee Ita liaansche Officieren werden ernstig ge wond en gevangen genomen. Zij deel den mede deel uit te maken van een di visie van dertig jachtvliegtuigen, allen door Italianen bestuurd. Daarentegen wordt van de zijde der opstandelingen uit Saragossa gemeld, dat de luchtmacht een werkzaam aandeel eeft gehad in de krijgsverrichtingen m den sector Juera en Quinto. De regeermgstroepen zouden naar hun pun! jan teruggekeerd zijn. Ze had den 400 manschappen aan dooden en gewonden verloren. Gister heeft te Brussel een aandeel houdersvergadering van de Nationale Bank van België plaats gehad, waarop moest worden overgegaan tot de in over leg met de regeering door de directie voorgestelde wijziging der statuten, (Men zie: de Kroniek v. d. dag]. De heer Louis De bespreking kreeg al spoedig een politiek karakter waardoor de debatten Franck, gouverneur, zat voor. zeer bewogen werden. Om 19 uur moesten de besprekingen zelfs geschorst worden, daar de verte genwoordigers van de oppositie (o.w. de rexistische leider Degrelle) een zeer luid gebruik maakten van het woord. Slechts 17 artikelen konden worden onder zocht, terwijl er meer dan 80 zijn. Alle straten in de buurt van het bank gebouw waren door politie en maré- chaussée streng bewaakt. Enkele rexis ten die poogden te demonstreeren wer den opgebracht. In politieke kringen heerscht een ze kere zenuwachtigheid, vooral in verband met een aanvullend onderzoek, door den minister van financiën bevolen. De heer J. Herriot, voorzitter der Fransche Kamer, heeft te Knpkke een lezing gehouden over toenadering tus schen Frankrijk en België, Gedurende den nacht zijn alle van gemeente, en rijkswege aangebrachte Franschtalige opschriften met een dikke laag teer be streken. Alleen de opschriften in de Vlaamsche taal bleven staan. In haar woning in Charlottenburg nabij Berlijn is de bekende tooneel- epeelster Adèle Skndrock, die reeds eenigen tijd ernstig ziek was, g'ster- avond overleden. De geliefde kunstenares, die vooral als filmspeelster groote sucessen heet! geoogst, is 74 jaar oud geworden, In het hart van Rangoon (Br. Indië) zijn Boedistische monniken uit twee kloosters in de stad slaags geraakt. De strijders gebruikten stokken en steenen als wapenen, terwijl de politie, welke in aller ijl toesnelde acht zelfgefabriceerde bommen, bussen met buskruit, stukken glas en steenen, in beslag nam. In den strijd werden zeven monniken gewond. Zij moesten in een ziekenhuis opgenomen worden. Het schijnt, dat de strijd is ontstaan over een schutting, welke tusschen heide kloosters zou worden gemaakt. De afgevaardigde van het Joegoslavi sche parlement, ramadan Ramadano- witsj, een lid der regeeringspartij en ver tegenwoordiger van de Joegoslavische Albaniërs, is Zaterdag in het dorp zij ner inwoning, Blaze, op 200 meter van zijn huis, uit een hinderlaag doodgescho ten. Van de daders ontbreekt elk spoor. De autoriteiten nemen aan, dat hier sprake is van een geval van bloedwraak. Een duizendtal ongeregelde Chinee- sche troepen heeft het Fransche katho lieke seminarium te Heisjankau, ten Noordwesten van Peiping, geplunderd en twaalf priesters en twaalf Chinee- sche bekeerlingen ontvoerd. De directeur van het seminarium is ernstig gewond. Vijfduizend Chineesche vluchtehngen. die op het terrein van het seminarium een toevlucht hadden gevonden, werden uitgeschud. Onder de geestelijken, die zijn ontvoerd, bevin den zich o.a, twee Nederlandsche pa ters. De bandieten hebben twee gees telijken naar het hoofdkwartier der Maristen gezonden om over den los prijs te onderhandelen. De Japansche autoriteiten deelen mede, dat zij een afdeeling troepen naar de plaats v.an den overval hebben gezonden. Zondag is een Arabier op straat te Jeruzalem gedood en is een aanval ge pleegd op een Joodsche autobus. Gister zijn berichten ontvangen omtrent den gewelddadigen dood van twee Joodsche farmers van Karkoer in de vlakte van Sjaron. Een der beide lijken is gevonden op den bodem van een put, het tweede lag doorschoten in het veld. Deze nieu we teekenen van geweld en onrust heb ben in het geheele land ongerustheid ge wekt. Op het station van Kaapstad heeft zich een botsing voorgedaan, waarbij twee personen werden gedood, zes wer den gewond. Nader wordt vernomen, dat een elec- trische trein uit de voorsteden de buf fers van een perron heeft weggerukt, vermoedelijk door weigeren der rem men. De trein drong ongeveer tien me ter door in de eerste verdieping van het kantoorgebouw van de spoorwegen. Het gebouw ziet eruit, alsof het gebombar deerd is en de schade was zoo groot, dat men langen tijd moest zoeken naar de slachtoffers. Er zaten geen passagiers in den trein en de bestuurder kon nog juist op tijd uit den trein springen, zoodat hij met den schrik en enkele kneuzingen vrij kwam Ruim een week geleden maakte de slager S. van de Maashaven te R o t- e r d a m een praatje met een wachtsman. In den loop van het ge sprek kwamen ook de slechte tijden ter sprake. De wachtsman zeide zoo terloops, dat er overigens wel wat te verdienen was, als men maar handig genoeg was. Hij vertelde den slager, dat hij nu een smokkelzaakje met re volvers aan de hand had en toen de slager hoorde, dat daaraan wel het een en ander te verdienen was, had hij er wel ooren naar deelgenoot te worden. Het ging over honderd revolvers, die de wachtsman, de 30-jarige L de V. voor vier gulden per stuk kon koopen Wanneer de slager nu f 200 in het zaakje wilde steken, dan zou hij, de wachtsman, wel zorgen, dat er een an der eveneens voor f 200 aan den koop zou deelnemen. Nadat zij de revolvers dan eenmaal gekocht en betaald zouden hebben, zou de wachtsman wel zorgen, d,at het tweetal in kennis kwam met een adspirant-kooper. Afgesproken werd, dat de slager in een café op den linker Maasoever zou komen, waar hij den schipper, die de gesmokkelde revolvers aan boord had, zou ontmoeten. Een paar dagen later ging de slager naar het bewuste café en trof daar 'n derdaad den schipper in gezelschap vah een anderen man en den bemidde laar. Zij hadden een zware kist bij zich. De koop kwam weldra tot stand en de zware kist werd afgeleverd. Het geheele gezelschap begaf zich daarop met de kist naar een café ,aan den Hang, waar de adspirant-kooper zat te wachten. Tot zoover was alles vlot verloopen, maar in den Hang ging het minder gemakkelijk. Wel troffen zij daar den adspirant-kooper aan, maar deze bleek niet zoo happig op het par tijtje revolvers te zijn als men verwacht had, In ieder gev.al wilde de man niet zonder meer koopen. Hij moest nog eens praten met zijn lastgever want als die bezwaren maakte. De mede-contractant van den slager, die S. evenwel onbekend w.-is, maakte daartegen bezwaren. Hij had nu een' maal f 200 :n de zaak gestoken en hij voelde er niets voor om met honderd revolvers opgescheept te blijven zitten. De slager viel zijn „bondgenoot" bij en tenslotte bood de mede-contractant aan, om te gaan spreken met den last gever v,an den afgevaardigde. Daarmee kon S. zich heelemaal ver eenigen. Hij zou zelf in het café wach ten en op de kist met revolvers pas- 'sen. Het gezelschap vertrok en S. wachtte, wachtte Toen de mede-contractant, noch eenig ander lid van het groepje terug keerde, werd S. ongerust. Samen met den caféhouder maakte hij de k:st eens open en toen trof het tweetal in plaats van revolvers briketten aan. Onmiddellijk waarschuwden beiden de politie, die de z,aak ging onderzoe ken. Na eenige dagen slaagde zij er in den wachtsman op te sporen en eenigen tijd later legde zij ook de hand op den mede-contractant, den 31-jari gen G. de J„ die aanvankelijk ver klaarde, dat ook hij voor f 200 was opgelicht. Daaraan hechtte de politie echter weinig geloof. Zoowel L. de V. als G. de J. werden in verzekerde be waring gesteld. Het bleek, dat de beide mannen er op uit waren geweest om den slager voor f 200 op te lichten, waarbij zij hulp hadden gekregen van eenige vrienden, waarvan er een, een winkelier, ver momd als schipper is opgetreden. Alle leden van de groep, die zich in het café aan den Hang hadden verzameld, zijn thans aan een verhoor onderwor pen en als resultaat daarvan zijn de beide gearresteerden thans ter be schikking van den officier van justitie gesteld. Zaterdagavond omstreeks half negen is een tweepersoonsauto in de Delft, het water bij de Spoorwegstraat te Haarlem gestort, waarbij de 27- jarige mevrouw N, T„ d:e onder toe zicht van haar man de auto bestuurde, verdronk. De heer T. maakte met de auto een proefrit, aangezien hij het wagentje wilde koopen. Dicht bij zijn woning in de Spoorwegstraat nam zijn vrouw achter het stuur plaats. Bij den scher pen hoek reed de auto het trottoir op en daarna schuin op het water toe. H:er reed de wagen in de Delft, waar hij over den kop sloeg. De heer T. wist de auto het eerst te verlaten. Hij bevrijdde zijn vrouw en trachtte haar boven water te houden. De modder werd haar echter nood lottig, Mevr. T, zakte steeds dieper weg en verdween tenslotte onder de oppervlakte van het water. Nadat de heer T. door omstanders op het droge was geholpen, vond men na tie.n minu ten zijn echtgenoote. Zij was reeds be wusteloos door het vele water ein dén modder,welke zij had binnengekre gen. Ruim een uur is getracht door kunstmatige ademhaling de levensgees ten op te wekken, doch d't heeft niet mogen baten. Tegen den 25-;arigen heer J. T. is proces verbaal opgemaakt wegens dood door schuld. De heer T. verklaar de, dat het rempedaal had geweigerd, zoodat de auto niet tijdig tot stilstand kon worden gebracht. Hij zou het stuur tezamen met zijn vrouw hebben vastgehouden. Een rijbewijs kon de heer T. niet toonen. JVTyir naar hij ver klaarde, zou hij het sinds negen maan den bezitten. Zaterdagmiddag is op den Amsteldijk Zuid, te Amstelveen, de 36-jarige wiel rijder J. B., uit Nieuwkoop, die met zijn meisje rijdende, plotseling naar links zwenkte, door een juist voorbijkomende vrachtauto aangereden, De man kwam met he! hoofd tegen den laadbak van den wag'en en kreeg een hersenschudding met schedelbasisfractuur. In den loop van den avond is hij overleden, Zondagavond stond op de Leidsche vaart bij de Schouwtjesbrug te Haarlem de 70-jarige mevr. T. D. uit Amsterdam met een vriendin bij de tramhalte te wachten om naar haar woonplaats terug te keeren. In verband met asphaltee- ringswerkzaamheden rijden de trams ter plaatse over één spoor. Mevr. D. heeft daar echter geen erg in gehad met het gevolg, dat zij door een uit de richting Haarlem komende tram werd aangere den, Zij viel en kwam onder den motor wagen terecht. In zorgwekkenden toe stand is zij naar het Diaconessen zieken huis vervoerd, waar zij ruim een uur na het ongeluk is overleden. Zondagmiddag botsten op het kruis punt de Savornin Lohmanlaan en Ver lengde Duinstraat te 's Gravenhage twee auto's tegen elkaar. De botsing was zoo hevig, dat de auto bestuurd door den 21 jarigen G. H., over den kop sloeg. Naast den bestuurder zat de 22-jarige mej. P. A. B. uit Den Haag, die in bewusteloo- zen toestand werd opgenomen. Zij moest met ernstige wonden vervoerd worden inaar het Roode Kruiszieken- huis, waar het slachtoffer in den loop van den avond aan de gevolgen is overle den, De 21-jarige wielrijder R. H., is Za terdagavond op den hoek van de Brink laan te Bussum, tegen een auto gere den. Zondag is de man aan de gevolgen hiervan in de Majellastichting overleden. Gistermiddag is het vijfjarig zoontje van den heer Jansen te Oostrum (gem. Venray) spelenderwijs onder een vracht auto geraakt. Het kind was op slag dood Bij beschikking van den minister van defensie zijn met 2 September a.s. de luit. ter zee 2e kl. L. Brouwer te Leiden en J. J. Steensma, geplaatst a/b Hr. Ms. „Nautilus". Bij Kon. besluit zijn de volgende ti tulaire rangsverhoogingen verleend: de titulaire rang van vice-admiraal aan den adjudant in buitengewonen dienst den gepensionneerden schout-bij nacht jhr. J. 'C. F. von Mühlen; de titulaire rang van luitenant-gene raal aan den eervol ontslagen reserve- generaal-majoor der infanterie T. de Goeijen en aan den gepensionneerden kolonel der infanterie P. J. G. Schott, wien sedert de titulaire rang van gene- raal-majoor is verleend; de titulaire rang van generaal-majoor aan den gepensionneerden kolonel der cavalerie A. Diemont en aan de eervol ontslagen reserve-kolonels van den ge- neralen staf J. W. van Oorschot en F. J. B. Sanders; de titulaire rang van kolonel aan den gepensionneerden luitenant-kolonel der infanterie M, Waltheer; aan den eervol ontslagen reserve-luitenant-kolonel van den generalen staf J. Kooiman; aan den eervol ontslagen reserve-luitenant-kolo nel voor speciale diensten van den vrij- willigen landjstorm mr. A. baron van Heeckeren van Keil; aan den eervol ont slagen reserve-luitenant-kolonel der in fanterie B. ten Broecke Hoekstra; aan den eervol ontslagen reserve-luitenant kolonel der artillerie H. J. Verhulst en aan den eervol ontslagen reserve-diri- geerend officier van gezondheid der 2de klasse J. G, Remijnse, van den genees kundigen dienst der landmacht; de titulaire rang van generaal-majoor aan den gepens, kolonel der cavalerie van het Kon. Ned. Indisch leger C. G. Daniëls; de titulaire rang van kolonel aan den gepens. luit.-kolonel der intendance van het Kon. Ned. Indisch leger J. C. P. Ru- bay Bouman; Bij beschikking van den minister van defensie zijn de volgende plaatsin gen gelast. Met 13 September de luits. ter zee. 3e kl. E. W. H. Nieuwenhuisen, R. J. Hordijk, J. Suermondt en J. G. van Couten Piccardt Wieringa, a/b Hr. Ms. wachtschip te V 1 i s s i n g e n; de luit. ter zee 3e kl. W. L. van Leeuwen, a/b Hf. Ms. „Hertog Hendrik"; de officier van administratie 3e kl. E. W. A. van Renesse, a/b Hr. Ms. „Hertog Hendrik"; met 15 Sept. de luit. ter zee le kl. jhr. A. van Foreest, te Amsterdam; met 22 Sept. de le luit. der inf. ged. b/h. korps mariniers, J. M. C. v. d. Berge, a/b Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen. (Van onzen correspondent.) Parijs, 25 Augustus. Het is ongewoon rustig in Parijs. Er zijn geen stakingen meer en geen sluitin gen. De Parijzenaars, die de stad zijn ontvlucht er werden tusschen haakjes niet minder dan 200.000 Parijsche bleek neusjes uitgezonden, maar er zijn altijd nog 80.000, welke op hun kansje wach ten zijn nog niet naar hunne haard steden weergekeerd. Het is nog volop seizoen; de vreemdeling heeft van de Ville Lunière bezit genomen. Uit alle hoeken der aarde, zoo schrijft één der boulevardbladen, zijn de vreemdelingen naar Parijs gekomen. Haast alle hotels zijn vol. Dat wil wat zeggen. De Parijsche ho tels beschikken gezamenlijk over rond 250.000 kamers. Daarnaast zijn er stellig nog 20.000 door particulieren verhuurde slaapgelegenheden. Het is wel aardig te weten, dat ons land, wat het bezoek van landgenooten aan Parijs betreft, thans de derde plaats inneemt. Aan de spits gaan de Engel- schen, dan komen de Belgen. Men be weert, dat er nog nooit zooveel Neder landers te Parijs zijn geweest in een sei zoen. 1-1 Dat overweldigende vreemdelingenbe- zoek is voor een groot deel natuurlijk te danken aan de wereldtentoonstelling. De Fransche regeering heeft met alle mogelijke reducties een reisje naar Parijs aantrekkelijker trachten te maken. En velen hebben de gelegenheid aangegre pen. Van de uitgegeven anderhalf milli- oen reductiekaarten de bekende „car tes de legitimation" is twee-derde reeds in omloop. Men denkt er hard aan om er maar een half millioentje bij te maken. Het is een gemakkelijke metho de om nogmaals tien millioen francs te innen. En er is geen kas, die het geld zoo goed kan gebruiken (met den klem toon op het laatste woord) als de Fran sche schatkist. Het is alweer eenige dagen geleden, dat het electrisch oog den tienmillioen- sten betalenden bezoeker der tentoon stelling registreerde. We willen niet zoo ver gaan te beweren, dat dit veelziend oog de straal, waarvan men een spe cimen in het Duitsche paviljoen kan aan schouwen de betalende van de niet- betalende bezoekers kan onderscheiden. Maar de laatste categorie, waartoe uiteraard ook de journalisten behooren, is gehouden den dienstingang te benut ten. Gemiddeld is het aantal bezoekers per dag 120.000; een record werd een dezer dagen bereikt met 363.949. Aan de hand van die cijfers kunnen wiskundigen de meest fantastische berekeningen ma ken. Hetgeen zij bereids hebben gedaan. Wiskundigen dan hebben becijferd, dat op deze wijze voortgaande, de ten toonstelling aan het eind in totaal een dikke twintig millioen bezoekers zal hebben geboekt. Dat aantal vindt men gering en men is er maar slecht over te spreken. Men is aan het vergelijken ge gaan. De tentoonstelling van 1900 heeft betere resultaten opgeleverd. Bijna veer tig millioen bezoekers. Het hoogste aan tal op één dag werd op 6 October van dat jaar geteld: ruim zeshonderdduizend. Met de koloniale tentoonstelling van 1931, die men zich nog zal herinneren, was het al evenzoo. Die was zeker niet langer van duur dan de tegenwoordige en niettemin boekte ze ruim 33 millioen bezoekers. Vincennes kende dagen van meer dan een half millioen entrées. Als wiskundigen eenmaal aan het cij feren zijn, houden ze vooreerst niet meer op. Ze hebben naarstig uitgerekend hoe veel werkkrachten er aan den bouw der tentoonstelling zijn te pas gekomen er waren alleen reeds 380 architecten hoeveel bouwsels er zijn verrezen ruim zevenhonderd en wat dat alles wel heeft gekost. Het was een gespecifi ceerde rekening en in decimalen nauw keurig, maar we zullen onze lezers niet met nog meer cijfers vermoeien. De con clusie echter luidde: veel te kostbaar, het wordt een groote strop. Nu hebben de wiskundigen het bij de burgerij bedorven. Ook aan de weten schap is blijkbaar al geen eer te behalen. Natuurlijk zint men op middelen om aan dit voorspelde deficit te ontkomen. Eén van die middelen is al genoemd; de uitgave van nog een half millioen re-< ductiekaarten. Een ander is de verlaging der entrées. Dat is een vernuftige uit vinding geweest. Men heeft in wezen de prijzen niet zooveel verlaagd, doch met een kleinen toeslag zijn daarvoor thans meer musea en dergelijke toegankelijk. Men krijgt meer waar voor z'n geld en de tentoonstellingscommissie meer geld

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7