r Naarmate het uur van vertrek naderde, nam de drukte steeds toe. Ontroerende tooneeltjes speelden zich af.. Vrouwen en kinderen, moeders en vaders en ver loofden omhelsden elkaar nog eenmaal. Snikkende vrouwen en kinderen en ook vele stoere marinemannen konden som wijlen hun ontroering niet langer mees ter blijven. Dan, het was kwart over één, snerpten de fluitjes, alle familieleden moesten de schepen verlaten, nog eenmaal een om helzing, nog eenmaal een stevige hand druk, toen was het uit. Sommige opva- wen in stelt. God geve dat zij behouden meente pl.m. f 2000 kosten. De financiën 1000 naar Mechelen, plus 400 naar diver-1 terugkeeren! laten het echter toe. se plaatsen in binnen- en buitenland. Rest ons nog te vermelden dat kort De hr. RENTMEESTER wil de grond- voor het vertrek een der matrozen aan slag huurwaarde van f 150 op f 110 bren- Vanwege den Bond van Mossel- aldaar gen, daar dit voor velen van groot be- kweekers in Zeeland, waarbij alle kwee- - lang is. in verband met het schoolgeld. kers (behalve Philippine) zijn aangeslo- De VOORZ. wil een onderzoek naar A11 1 de gevolgen instellen. Acht men het ge- wenscht, dan kan men er in een volgende zitting nog toe besluiten, De hr. RENTMEESTER gaat hierme- de accoord, en raadt den leden aan een ernstig onderzoek in te stellen. Er boord van de „Pieter de Bitter in het ruim is gevallen, waarbij hij een been heeft gebroken. Hij is daarop per brancard van boord gehaald. In zijn plaats heeft een matroos van het wacht schip onverwachts de reis naar Indië moeten meemaken. r xuullgCöiU- ten, zullen als afgevaardigden naar de jaarvergadering van de Pecheurs Réu- nies een 2-tal mosselkweekers naar Pa rijs gaan, n.l. de heeren W. van den Ber ge, Bruinisse en J. C. Schot, Zierikzee. zijn Zondag was het 50 jaar geleden dat deI groote gezinnen, die er te zwaar door renden met lachende gezichten, doch de I heer J. Louwerse, thans werkzaam in de mooofotl A' -<• - 1 - c t t' er te zwaar .uaiu weitvidam in ae gedrukt worden. Dit is een fout in de meesten met ernstig gelaat, wachtten afdeeling smederij der N.V. Kon. Mij. belasting. op het vertrek. „De Schelde", bij deze maatschappij in De VOORZ. kan het geen fout .noe-| Te circa half twee kwam de onder- dienst trad. Maandag werd hij ten kan- men, daar in bijzondere gevallen commandant van de marine in Zeeland, tore door de directie gecomplimenteerd ontheffing mogelijk is. kapitein ter zee H. J. van der Stad, aan en mocht hij de gebruikelijke enveloppe Aldus altijd I „„„u, acxllxxx, uv gcuiuiK-enjKe enveloppe I Aldus wordt tot verlaging der pers. j boord van de „Pieter de Bitter", ontvan-| ontvangen, terwijl hem dien dag verder I bel. besloten en het voorste den divisie-commandant, denl vrija.f werd gegeven om dit jubileum in I Rentmeester aangehouden. De gemeentebegrooting 1938 wordt WALCHEREN. I hierna aangeboden sluitende met f 108, SEROOSKERKE. Woensdagavond 1 ?08i Y°or werklozenzorg enz, is totaal Sept. a.s. ten 8 ure, hoopt, bij gunstig ''19 uitgetrokken waar slechts van weder het muziekkorps E.M.M. in sa- rl) 4.166 van terugkomt. De post menwerking met de zangvereeniging °nvo°rzlen ls giröot. Van i ontvan-| ontvangen, terwijl hem dien dag verder bel. besloten en het voorste! van den hr. gen door den divisie-commandant, denl vrijaf werd gegeven om dit jub luit. ter zee le klasse jhr. J, C. W. de| den huiselijken kring te vieren Jonge van Beek en Donk. De officieren van de vier mijnenvegers, eenige onder officieren en manschappen verzamelen zich op het achterdek en vormden een kring rond den onder-commandant. Kapitein Van der Stad nam het woord en sprak ongeveer als volgt: „Divisie- vo- „God is mijn lied", een uitvo^eringTe^ge-1 ri^e dienstjaren is opgenomen f 14.952. commandant, officieren, onder-officieren I ven op de muziektent, 17 en manschappen, gij zijt op 't punt naar c/~lttrttdf t j ir i-x r Ned. Oost-Indië te vertrekken. Dit ver- D SOUBURG. Tegen den melkslijter J. trek heeft thans een bijzondere beteeke- f proces-verbaal opgemaakt, wegens nis, omdat gij deze nieuwe schepen zult vaS °Pen"are schennis der uitbrengen, welke schepen een verster- eerbaarheid te Souburg. king zullen zijn voor Hr. Ms. weermacht VEERE. Benoemd tot commandeur in Indie. Echter deze schepen krijgen yan verspermijnenmagazijn (rijks pas waarde door de bemanning en pas x x - - wanneer deze 1 |oelgkrijgsntucht heerschT "zijn "d^el ^ari"e ,J' Hubregtsen te D<8n Helder in. muren van de haU doen bespuiten en van schepen een versterking voor de weer- aa j-Vallx fST kapstokken voorz'en, en binnen de wan- macht IUlt den dlenst getreden is. den laten bekleeden met celotex, of iels ZUI0-BEVELAND. 's HEER ABTSKERKE. Zaterdag ver gaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de hr. Vermue. De v o o r z. deelde mede, goedkeu ring te hebben ontvangen van Ged. Sta ten, dat door het Burgerlijk Armbestuur hulp. Het 6-jarig zoontje van D. Moerland, dat verleden week van den zolder is ge vallen en direct werd opgenomen in het ziekenhuis „St. Joanna", is aan de ge volgen overleden. KRUININGEN, Maandagavond bracht De VOORZ. schorst hierna de°zitt'ug, het muziekgezelschap „EM-M." een se- waarna de Raad een excursie naar het renade bij den heer S. A. de Visser ter vereenigingsgebouw maakt. Dit blijkt, eere van zijn benoeming tot ridder in hoe solide ook, in desolaten toestand de Orde van Oranje Nassau, te verkeeren. De muren zijn vochtig en Burgemeester De Mul feliciteerde den niet gedanst mag worden, het feestvie ren minder ordelijk gaat dan waar dat wel mag. Het gaat beslist het drankmis bruik tegen. Met 4 tegen 2 stemmen werd besloten de kermis niet af te schaffen (voor afschaffing stemden de heeren Janse en Contant). Met algemeene stemmen werd vast gesteld een verordening inzake het be roep op den Raad betreffende door B. en W. genomen beschikkingen inzake het autovervoer van personen. Aan Gebrs Van der Weele en ook aan den heer P. Bom werd tot wederopzeg- a gens toe ontheffing verleend van het aanrijding plaats die nog goed is afge- verbod tot het berijden van de wegen loopen. Een Hollandsche personen auto binnen de kom der gemeente met een nam zijn draai te groot zoodat hij bij den rupstractor met aanhangwagen. Even- hr, Schrier door den muur in huis drong, tueel aangebrachte schade zal voor ïe- Persoonlijke ongelukken kwamen niet kening van de aanvragers komen voor. De auto was van voren totaal in- Aan den heer A. de Smit werd ïnge- gedrukt. Dr. Wouda verleende eerste volge art. 13 L. O. 1920 voor zijn drie KLOETINGE. Hedenmorgen had op den hoek NieuwstraatAchterweg een »J' i Er was aan batige saldi f 34.356, zoodai er nog f 19.404 overblijft. schoolgaande kinderen een steun ver leend van 50 cent per kind, per maand, daar die kinderen meer dan 4 km van hun school verwijderd wonen. Met al gemeene stemmen werd daarna beslo ten den steun, indertijd verleend aan den heer W. van der Weele, in te trek ken. De begrooting Burgerl. Armbestuur 1938 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op 3038. Door B. en W. was voor klokluider de volgende alphabetische lijst van sol licitanten opgemaakt: 1. C. Hoogerheide Az.; 2. J. Munter; 3. J. Rooze. Met 4 Ieder van U beteekent een radertje in het uurwerk van het geheel. Het moge voor U een voldoening zijn het beste werk te hebben verricht, Gods beste zegen zij Uw deel. Ik wensch U toe een goede aankomst in Indië en een behouden terugkeer bij de Uwen in Ne derland. Leve de Koningin!" Driemaal klonk hierop uit volle borst het: Hoezee! dergelijks. Ook een verlenging met 4 m. van het gebouw, een verhoogd too- neel, een nooddeur, en kleedgeiegenhe- c'en zijn zeer gewenscht. Na terugkeer in de raadszaal en her opening van de zitting, merkt de voorz. op, dat wel gebleken is, dat verbetering en uitbreiding hard noodig is. Verven, bekleeden, vergrooting', aanbouw van 0xxxx.X.X.xxxxxx kleedkamers, zou echter totaal meer dan aan de Gemeente een subsidie wordt f 2600 kosten, nog buiten aankleeding verleend van 1200 over het jaar 19381 tooneel, decors, namens de officieren, onder-officieren en manschappen voor deze woorden, „zij zullen", aldus spr., „ons versterken en U kunt op ons rekenen!" Daarop nam de ondercommandant met een handdruk afscheid van de offi cieren en verliet het schip. Nog even drong het publiek op en werd de politieafzetting verbroken. Van den wal af werden nog handen gedrukt, een kleine jongen ging nog even over in de sterke armen van vader, doch dan moesten allen weer achteruit en was het wachten op het vertrek. Intusschen hadden duizenden men- schen zich opgesteld op den Westelijken havendijk. Tientallen buurtvereenigin- gen en anderen, met zich voerende de vaandels en vlaggen, hadden daar een goed plaatsje gekregen. Op het Weste lijk havenhoofd bevonden zich tal van autoriteiten, w.o. de Commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. J, W. Quarles van Ufford, de burgemeesters van Vlissingen en Middelburg, resp. de heeren Van Woelderen en Fernhout, de commandant van de Kon. Marechaussee, kapitein Kaasjager, de directeur van het Ned. Loodswezen, kapitein ter zee Arntzenius, Italrijke officieren waarbij zich ook de .ondercommandant van de marine voegde, de meesten vergezeid van hunne dames. Het muziekkorps van de marine kortte het wachten met het spelen van vroolijke marschen. Dan, nadat de mailboot van de Maat schappij „Zeeland" de haven had ver laten, klonken commando's en de tros sen werden losgesmeten, langzaam dra ven de booten van den kant en gingen achter elkaar de haven uit, voorop de „Pieter de Bitter", het schip waarop de divisiecommandant het commando voert; dan de „Jan van Amstel", onder commando van den luitenant ter zee 2e klasse G. B. Fortuijn; de „Elaad Du bois", onder commando van den luite nant ter zee 2e klasse E. J. C. van der Horst en als laatste de „Abraham Crijnssen", onder commando van den luitenant ter zee le klasse J. R. L. Le- beau. Plechtig klonk het Wilhelmus, de ge- heele bemanning stond stram in de hou ding en bracht het saluut. De vaandels en vlaggen op den wal negen ten groet, het publiek ontblootte het hoofd. Nauwelijks hadden de laatste tonen geklonken, of de op den wal opgestel- den joelploeg deed haar plicht. Het joe len werd op spontane wijze beantwoord Er werd gezwaaid met hoeden, mutsen en zakdoeken, er werd geschreeuwd en gehold om de booten bij te houden. Alle in de haven en daarbuiten liggende of varende booten lieten de sirenes loeien en op een gegeven oogenblik was het een lawaai dat hooren en zien je ver ging. Aan boord van de mijnenvegers werd men niet moe de afscheidskreten te beantwoorden. Statig voeren de kleine scheepjes de Schelde op, geconvoyeerd door Hr. Ms. „Brinio", nagetuurd door de duizend koppige menigte, totdat de booten uit let zicht waren verdwenen. Zij hebben de verre reis naar Ned. Oost-Indië aangevangen en Vlissingen heeft op ontroerende wijze afscheid ge nomen van hen, waar ons volk vertrou ten behoeve van het onderwijs. De rekening der gemeente over 19361 enz., en dan is er nog geen plaats voor de werkzaamheden, ioe reKenmg aer gemeente over 1936 I gereedschappen, enz. van den gemeente- werd voorloopig vastgesteld als volgt: werkman, ontvangsten 17.207; uitgaven 15.769; goed slot 1.438. De begrooting voor het jaar 1938 werd den Raad aangeboden met ontvangsten en uitgaven ad 15.645 waaronder een onvoorzien groot 330. Daarna werd behandeld een verzoek van den hr. L. Overbeeke te Wolfaarts- dijk tot opheffing van het voetpad loo- pende door zijn weiland. Aangezien te gen dit verzoek vele bezwaren zijn inge komen, stelden B. en W. den Raad voor hierop afwijzend te beschikken. Met al gemeene stemmen werd hiertoe beslo ten. 's HEER ARENDSKERKE. De Raad dezer gemeente kwam Maandagmorgen in vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Elenbaas. Af wezig de heeren V. d. Dries en Jansen. DE VOORZ. deelt o.a. mede, dat de heffing laad- los en liggelden, door de Kroon goedgekeurd is. Verder is weer ingekomen een verzoek van Ninebokos bepleitende belasting verlaging voor de café's. Spr, wees_er op, dat deze kwestie reeds eerder in den Raad kwam, de be lastingverlaging voor de biljarten kon de goedkeuring van den minister niet verkrijgen. Verder werden de café's ge lijkgesteld met de winkels. Gezien de houding van den minister willen B, en W. dit verzoek voor kennisgeving aan nemen. De hr. LINDENBERGH zou eens wil len onderzoeken of de tegenwoordige minister nog op hetzelfde standpunt staat. De hrn. RENTMEESTER en SNOO- DIJK willen opnieuw de gevraagde ver laging toestaan. Het is een billijk ver zoek. B. en W. nemen dan het voorstel over en alzoo wordt besloten. De rekeningen van het B.A. en het Groot Armbestuur worden hierna, we gens advies der commissies, goedge keurd. B. en W. stellen voor, een aantal voet paden op te heffen. De meesten worden vrijwel niet meer gebruikt, of zijn reeds gedeeltelijk buiten gebruik. De planken over de watergangen deugen niet meer, enz. Aldus wordt besloten. De begrooting voor den keuringsdienst van Vee- en Vleesch te Heinkensz'and voor 1938 wordt als ingediend goedge keurd. Tevens wordt tot verbetering van de toiletgelegenheid van de secretaris woning besloten. Verder stellen B. en W. voor. een ver ordening vast te stellen betreffende de vergunning' tot het uitoefenen van een autobusdienst, de accomodatie der auto stalling, enz. Aldus wordt besloten. B. en W, stelden vorig jaar voor de opcenten op de pers. bel. te verlagen van 160 tot 145. thans willen zij opnieuw verlagen van 145 tot 125. Dit zal de ge- De hr. LINDENBERGH denkt, dat boven de ruimte voor de brandweer mo gelijk kleedgelegenheid te maken is; Weth. PHILIPSE wijst er op, dat het tooneel de hoogte in gaat, dus daaron der kan ruimte vrij komen, mogelijk voor kleedgelegenheid. De VOORZ. acht het ook gewenscht dit te bekijken,. Dan zal er pl.m. f 2000 mede gemoeid zijn. De hr. SNOODIJK wil deze kwestie ook zooveel mogelijk afdoende regelen. Men moet over een paar jaar niet weer in last zitten. Er wordt ook nog over verhooging der inkomsten gesproken, doch men is het er over eens, dat de vereenigingen moei lijk meer dragen kunnen. Tenslotte wordt aan B, en W, een crediet van ten hoogste f 2000 toegestaan ter verbetering van het gebouw. Op een vraag van den hr. LINDEN BERGH, hoe B. en W. staan tegenover het fBorgstellingsfonds voor den (Mid denstand, antwoordt de VOORZ. dat B. en W. nog steeds meenen, dat de ge meente daar g'een belang bij heeft. Daar de hr. Lindenbergh echter een andere meening toegedaan is zullen B. en W. deze kwestie nog eens onder de oogen z'ien, "'T'^ KRUININGEN. Maandagmorgen a.s. zal H.M. de Koningin om half 9 aan het station Kruiningen-Ierseke arriveeren en vandaar over Hansweert naar Hulst reizen. KRUININGEN. Maandagmiddag werd het stoffelijk overschot van den ran geerder Nieuwdorp onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld. Een drietal kransen dekte de baar. Namens de directie der Nederl. Spoorwegen sprak de inspecteur der S.S. uit Rotter dam waardeerende woorden over den overledene, die op 1 Sept. zijn 25-jarig jubileum zou gevierd hebben. Ook werd nog gesproken door een tweetal colle ga's en door den oud-stationschef, den heer Koolhaas. Ds. Plaggemars van Hansweert sprak vertroostende woorden tot de achterge blevenen, waarna de oudste broer van den overledene dank bracht aan allen voor de betoonde belangstelling. SCHORE. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate van „Valken- heide" (stichting voor verwaarloosde kinderen te Maarsbergen) heeft een som van ruim 10 opgebracht. BIEZELINGE. De grondwerkers bij den dijkval in den Willem Annapolder krijgen eind dezer week gedaan. Jam mer dat er slechts een tweetal van hen bij den arbeid met de zinkstukken ter plaatse te werk gesteld kunnen worden. YERSEKE. Maandagavond te 8 uur reden in de Noordzandstraat twee wiel rijders in groote vaart op elkander. Bei den werlen in den winkel van den heer Joh. Kole binnengedragen. De ijlings ont boden dokter verbond de hoofdwonde van den 17-jarigen H. Stobbelaar en constateerde een ernstige hersenschud ding. Met den anderen (den heer J. van Oeveren) liep het nog al goed af. De politie onderzocht direct de zaak. De schuld lag bij Stobbelaar die links had gereden. De fietsen werden geheel ver nield. YERSEKE. Zaterdag 1.1. zijn van een aantal fietsen die in de Openbare School I waren gestald, een 2-tal fietsplaatjes gestolen, benevens 4 drinkkruikjes, alles toebehoorende aan renners. Alhoewel maréchaussée's het politiekorps helpen, zijn tot op heden de dader(s) niet ge vonden. Zondagavond juist toen de derde kerkdienst der Ger. Gemeente uitkwam reed een motorfiets uit Noord-Brabant, waarvan de remmen niet goed function- neerden, met reuzen vaart, zwaaiend van de eene zijde van den weg naar de andere den oprit aan den Ouden Dijk af. Een kerkgangster, mej, K. van Wemeldin- ge, werd getroffen. In de verwarring, die ontstond om het slachtoffer te helpen, wist de motorrijder te ontkomen. De voorgaande week zijn van Yer- seke 4400 ton mosselen weggegaan, 2000 ton naar Brussel, 1000 naar Antwerpen, H00RD-BEVELAND. Geen afschaffing van de ker-1 mis. COLIJNSPLAAT. Maandag vergader de de Raad onder voorzitterschap van burgemeester Stute. Afwezig was wet houder Van Dis wegens droevige fami lieomstandigheden. Ingekomen was een schrijven van de Centrale Esperanto Commissie te Nij megen houdende verzoek om van ge meentewege te helpen bevorderen het bestudeeren van Esperanto. Daar nie mand ter plaatse bevoegd is tot het on derwijs geven in die taai, werd dit ver zoek voor kennisgeving aangenomen. Van de leden Janse, Contant en V an Dis was een verzoek inge- komen om de kermis af te schaffen. De heeren Janse en Contant zeiden, dat reeds enkele malen een zelfde voorstel is behandeld en dat hun bezwaar tegen de kermis bekend zijn. De heer H a r t o g achtte het stand punt van den heer Janse, die in een vo rige vergadering gezegd heeft, dat hij zoolang hij raadslid is, elk jaar mei het voorstel tot afschaffing zal komen, niets anders dan een zoet gefluit, daar hij van te voren weet, dat bij deze samen stelling van den Raad toch geen kans op succes bestaat. Verder achtte hij het vreemd, dat de voorstellers zoo graag de kermis willen zien verdwijnen, terwijl hier ten plaatse duidelijk is gebleken, dat bij een Oranjefeest vele tegenstan ders der kermis de café's bezoeken of anders met een flesch jenever den dijk opgaan. Het gaat er op een kermis op verre na niet zoo toe als telkens bij een Oranjefeest. De heer Contant kon het niet gelooven, dat menschen van zijn rich ting in de café's komen en hij beloofde dat hij bij een volgend feest dat eens terdege zou onderzoeken. Omdat de Oranjefeesten niet naar zijn zin gevierd worden, heeft hij reeds vroeger gezegd, dat hij ze niet meer wil steunen. Het geven van dansmuziek vond hij ver keerd, omdat het dansen het volk naar de café's lokt. De v o o r z. zeide, dat hij persoonlijk tegen de kermis is, doch hij kon niet nalaten te verklaren, dat z.i. het kwaad vooral in de menschen zelf zjt en dat de kermis hen niet slech ter kan maken. Wie kwaad wenscht te doen, vindt daar overal gelègenhei u voor. Betreffende het dansen had de er varing geleerd, dat ;n gemeenten, waar voorloopige 'vaststelling van de ge meenterekening 1936 met als inkomsten '54192 en als uitgaven 49658. Voor den kapitaaldienst in ontvang en uit gaaf op 7119. De gemeentebegrooting 1938 werd aangeboden. Bij de rondvraag vroeg de heer J a n- s e, of B. en W. de noodige aandacht hebben besteed aan de huisjes in de buurt bij den heer M. Koster. De voorz. beloofde dat B. en W. met den gemeenteopzichter zouden onderzoeken, op welke manier daar geholpen kar. worden. De heer Contant zeide, dat in een der vorige vergaderingen is besloten, dat er een ophaaldienst voor huisvuil zou ingesteld worden. De v o o r z. en de secretaris antwoordden, dat zij geen kans hebben gezien om een af doende regeling te ontwerpen. De hee ren Contant en De Pree drongen er sterk op aan, dat het besluit zou uitgevoerd worden. Aan elke rege ling zijn bezwaren verbonden, maar er moet een oplossing kunnen gevonden worden. COLIJNSPLAAT. Door de gezamen lijke melkboeren is besloten met ingang van Maandag jl. den prijs der merk van 8 cent op 10 cent per 1 te brengen. KAMPERLAND. Aan de drukte die hier de laatste weken in het landbouw bedrijf heerschte met het afsnijden en binnenhalen van den oogst, is een einde gekomen. Thans is het de dorsch-periode die allerwege groote bedrijvigheid mee brengt. Echter vraagt deze periode niet zooveel arbeidskrachten als dit met de voorgaande het geval is, daar het de oogst machinaal wordt gedorscht. Deze dorsch-periode gaat, evenals de laatste jaren het geval is, ook nu weer gepaard met toenemende bedrijvigheid op onze haven, daar verreweg het meeste uit- gedorschte stroo, geperst in pakken, ver scheept wordt. Echter is het thans niet alleen stroo dat ingeladen wordt, maar ook wordt veel vlas verscheept, en daar ook het seizoen van het aardappel-rooien aange broken is, worden ook veel aardappelen verzonden. KAMPERLAND. Onze plaatselijke muziekvereeniging „Ons Genoegen" heeft Maandagavond op de muziektent geconcertreerd. Reeds vroeg in den avond was er veel volk op de been, en toen om omstreeks 8 uur het concert 'n aanvang nam, was er zeer veel belang stelling, en bleek dat de feeststemming er in was. Lustig werden de Oranjeliede ren meegezongen en danste men in het rond. Het concert werd besloten met een fakkeloptocht, waarachter een groote schare, lustig zingend, meetrok. KAMPERLAND. Maandagmorgen had alhier een ongeluk plaats dat zich in het begin vrij ernstig liet aanzien. Eenige scholieren kwamen als naar gewoonte per fi'ets naar school. Bij den oprit aan de haven raakten ze in eikaars fietsen verward, waardoor een hunner, Joh. Re- meynse, kwam te vallen juist met het hoofd op den trottoirband. In bewuste- loozen toestand werd hij opgenomen en in een nabijliggende woning binnenge dragen. Dr. Gelderman, die spoedig ter plaatse arriveerle, constateerde een her senschudding, en vervoerde hem naar de ouderlijke woning. De toestand van den patiënt is thans bevredigend. KORTGENE. Het „Eendracht maakt muziekgezelschap Macht" maakte Maandagavond een rondgang Joor het dorp, fakkels verlichtten den o, locht. Daar het vandaag een groot Oranje oest op het dorp is, kwam op den vooravond «WM UV1 JLUU.ll VJ Gouden Jubileum. Viuoug WilVICl 111 An r:Ux tx :e le klasse ihr. .1 C W Ax>I den huiseliikon krina i» 1 Begrooting 1938. fUUUO »Y V. en mansrliannon rfii 4 RAAD VAN 'S HEER ABTSKERKE Knaapje Moerland overleden. Auto door den muur. Het vereenigingsgebouw. Inn UnUn 1 1 RAAD VAN 's HEER ARENDSKERKE. Besloten tot verlaging van de belasting op de biljarten en tot verlaging van de opcenten op de personeele belasting. De begroeting 1938. Het vereeni gingsgebouw. De voetpaden, H.M. OM HALF NEGEN TE KRUININGEN. Ernstige aanrijding. RAAD VAN COLIJNSPLAAT. VERHOOGING MELKPRIJS.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6