ZEELAND. MIDDELBURG. De politie geen bijwagen van justitie. VLISSINGEN. Uit de Middelburgsche Courant m vtfr bedrijfstak met een afdeeling slagerij, 2, Wijziging in den ondernemingsvorm bv. omzetting van een persoonlijke zaak in een naamlooze vennootschap, 3, Voor bestaande filialen is het thans verboden den beheerder van het filiaal door een ander te vervangen. 4, Tenslotte de belangrijkste verbods bepaling, in dezen spertijd: ook opvol ging in bestaande zaken is niet meer mo gelijk zonder toestemming van den mi nister, Verkoop van een bestaande sla gerij, opvolging van een vader door zijn zoon en dergelijke zijn dus, zoolang de spertijd duurt, niet meer toegelaten, in dien daartoe geen toestemming van den minister van economische zaken is ver kregen, 5| Onder het vestigen van een zaak wordt, behalve het bovengenoemde, ook verstaan het heropenen van een zaak, welke op 19 Augs. 1937 niet meer werd uitgeoefend. Slagerijen, welke in den jongsten tijd door de bedrijfsmoeilijkhe- den hebben gesloten, zullen dus thans nu de lucht voor henzeen weinig opge klaard is, niet zonder meer hun winkels magen heropenen. Voor alle bovengenoemde punten is toestemming van den minister noodig Geen moeilijkheden worden in den weg gelegd bij opvolging door de we duwe of minderjarige kinderen in geval van overlijden van een slagter, of bij afwikkeling van zaken door den curator in geval van faillissement of surséance DE KONINGIN IN ZEELAND, Boot- en veertarieven half geld, Naar wij vernemen zullen op 6 Sep tember de tarieven op alle provinciale stoombootdiensten, zoowel |die op de Ooster- als op de Westerschelde en ook die op de veerdiensten, worden gehal veerd, zoodat men dien dag voor hal: geld over kan komen. Dit is voorname lijk gedaan voor de Zeeuwen, die getui gen willen zijn van de onthulling van het monument op den Dam te Middelburg. Zang bij de onthulling. Bij de onthulling, die ongeveer te drie uur plaats heeft zullen in de Graanbeurs, dus recht tegenover het monument 300 zangeressen uit alle deelen van Zeeland in het costuum van haar streek aanwe zig zijn, die met orkest-begeleiding de cantante „In Memoriam Hare Majesteit de Koningin Emma" van den heer A. Bosdijk directeur der Middelburgsche Volkszangschool, mitsgaders nog enkele andere liederen ten gehoore brengen. Ook het Middelburgsch Muziekkorps zal zijn medewerking verleenen. CONCERT OP HET MOLENWATER. De Chr. Muziekvereeniging „Oefening na den Arbeid" heeft gisteravond haar verleden week uitgesteld concert op het Molenwater onder groote belangstelling van de zijde van de ingezetenen gege ven en zij, die er waren gaven herhaal delijk blijk het gebodene zeer op prijs te stellen. Dit kwam o.a. sterk naar vo ren na „Voorwaarts", een marschpot- pourri van A. Dreissen. Deze werd nog gevolgd door de beide goed gespeelde nummers: „Abendsang" van E. Ruben en „Harre meine Seele". Een toegift besloot het wel geslaagde concert. DE KONINGINNEDAG, Dinsdag den eersten dag van de win kelweek valt samen met den Koningin nedag en het is te begrijpen, dat daar om „Uit het VolkVoor het Volk" sa menwerking zocht met „Handelsbelang Het is zeker jammer, dat er voor de kin derspelen, die men des middags had wil len doen plaats hebben, geen belang stelling genoeg bleek te bestaan en daar om dit deel van het programma moest vervallen. Er zal echter toch door mu ziek op verschillende uren van den dag leven in de brouwerij worden gebracht. Reeds om 8 uur des morgens is er een reveille, waaraan alle kinderen met vlaggetjes of ook zonder kunnen deel nemen, en die om 8 uur van den Lange- vielesingel vertrekt en is samengesteld uit „Oefening na den Arbeid" en den Padvinders-band. De reveille gaat door Zandstraat, Achter de Houttuinen, Lan- geviele, Markt, Noordstraat, Korte iN oordstraat; Zuidsingel, Koepoortstraat, Singelstraat, Brakstraat, Rotterdamsche Kade, Nieuwe brug, Dwarskade, Dam Z.Z., Korte- en Lange Delft, Segeerstr., Houtkade, Turfkade, St. Janstraat, Zus terstraat, Gravenstraat naar de Markt. Nu er des middags een hiaat is ont staan, is het zeer zeker te waardeeren, dat het tambours- en pijpercorps „Juli ana" om 3 uur een tocht door de stad zal maken en wel langs de volgende rou te: Singelstraat, Schuitvlotstraat, Oost kerkplein, Verwerijstraat, Zuidsingel, Noordpoortstraat, Noordpoortplein, KI. Vlaanderen, Volderijlaagte, Seispiein, Seisstraat, Krommeweele, Vlasip.arkt, Markt, Gortstraat, Varkensmarkt, Hoog straat, Nieuwe Haven, Kaden, Dam Z.Z., Korte Delft, Lange Delft, Markt, Lange Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat, Bree, Molenwater, Koepoortstraat, Sin gelstraat. Des avonds van kwart over 8 tot kwart over 9 heeft het Marktconcert van het Middelburgsch Muziekkorps plaats in samenwerking met Vreemde lingenverkeer en Marktcommissie. De dag wordt besloten met den tradi- tioneelen fakkeloptocht door het Mid delburgsch Muziekkorps met medewer king van de signaalafdeeling van „Achil les", Deze tocht gaat van de Markt langs Gortstraat, Varkensmarkt, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turfkade, Houtkade, Londensche Kade, Rouaansche Kade, Nieuwe brug, Dam Z.Z. Giststraat, St. Pieterstraat, Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, Noordstraat, Markt, Burg, Ba lans, Abdij, Koorkerkhof, Reigerstraat, Langedelft, Markt. Een pleidooi voor eenheid door inrichting van een algemeene staatspolitie onder leiding van den minister van binnenland- sche zaken. De Nëderlandsche Vereeniging voor Gemeentebelangen houdt op 2 en 3 Sep tember a.s. hier ter stede haar jaarver gadering, waarin de belangrijke vraag aan de orde zal worden gesteld: is wij ziging der organisatie van het politiewe zen ten plattelande gewenscht, en, zoo ja, waarin zou deze dan moeten be staan? Twee prae-adviseurs zullen de verga dering voorlichten. Beide prae-adviezen zijn in druk verschenen. De heer Th. P. J. Eisen, burgemees ter van Naaldwijk, wil in het algemeene de gemeentelijke politie naast de rijks politie behouden. Alleen wordt in de kleinere gemeenten de gemeentelijke politie vervangen door een gewestelijke politie onder leiding van den Commis saris der Koningin. In de grootere ge meenten blijft de burgemeester met de leiding der gemeentepolitie belast. Rijks-, gewestelijke en gemeentelijke po litie komen allen onder Binnenlandsche Zaken, gelijk dit ook in Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië het ge val is. De onnatuurlijke band met Ju stitie (de procureurs-generaals bij de gerechtshoven fungeeren thans als Di recteuren van Politie binnen hun res sort) worde geslaakt. De heer W. H. Schreuder, Commis saris van Politie te Amsterdam, daar entegen wenscht één soort politie onder éénhoofdige leiding voor het geheele land. Deze politie zal zijn een Rijkspoli tie, staande onder de leiding van den Minister van Justitie, wiens naam daar toe gewijzigd worde in die van Minister Justitie en Politie. De gemeente lijke politie worde afgeschaft. Van een gewestelijke politie wil de schrijver niets weten. In de hiërarchie van zijn politie is noch voor den Commissaris der Ko ningin, noch voor den burgemeester plaats. De procureurs-generaal bij de gerechtshoven wil echter ook deze prae- adviseur uitschakelen. Onder den Mi nister zullen afzonderlijke directeuren van politie staan. De meeningen staan scherp tegen el kaar. Noch de wijziging van de Ge meentewet in 1931, noch het Rijkspoli- ti,ebesluit van 1935 hebben blijkbaar naar het oordeel van gezaghebbende mannen de gewenschte oplossing van het politievraagstuk gebracht. Er is een onmiskenbare ontwikkeling gaande op weg naar de eenheid der politie. Maar er dreigen ook gevaren, door gebrek aan veelzijdige en openlijke voorberei ding bij de officieele instanties. Vooral het departement van binnenlandsche za ken laat het aan inzicht en actieve be langstelling al te zeer ontbreken. Zoo komt het, dat bij de wijziging van de Gemeentewet in 1931 groote fouten zijn begaan en dat bij de samenstelling van het Rijkspolitiebesluit in 1935 (notabene ter uitvoering van de Gemeentewet ge maakt). Justitie de leiding geheel naar zich heeft toegetrokken. En alles wordt binnenskamers toebereid. Eén soort van politie onder één lei ding! Het is de groote verdienste van het prae-advies van den heer Schreuder deze gedachte krachtig naar voren te hebben gebracht. De politie geen bijwagen van Justitie, doch orgaan van binneniandsch bestuur! Ziedaar het levenskrachtige beginsel van den heer Eisen. Wij meenen onder deze omstandighe den de aandacht te moeten vragen voor een tweetal artikelen, verleden jaar in de Gemeentestem (nrs van 16 en 23 Mei 1936) verschenen van de hand van mr. G. J. van Deventer, hoofd van de lste afdeeling ter Provinciale Griffie van Utrecht, en als zoodanig een uiterst bevoegd beoordeelaar van de politie kwestie als vraagstuk van bestuursor ganisatie. Geen van beide prae-advi seurs geeft blijk van deze artikelen ken nis te hebben genomen. Wij meenen echter te weten, dat zij de bijzondere aandacht hebben getrokken van het de partement van Binnenlandsche Zaken Op gelukkige wijze vereenigt mr. axi Deventer de voordeelen van het Stel sel-Eisen met die van het systeem- Schreuder. Het zal van belang zijn, dat nu van zijn betoog in breederen kring cennis wordt genomen. Mr. Van Deven ter komt tot de volgende conclusies: 1. Thorbecke bouwde de zelfstandig heid der gemeenten op twee pijlers; de eigen financiën en de eigen politie. De eerste pijler is ook voor dezen tijd nog deugdelijk; men ziet dagelijks waar net lij hare stelselmatige ondermijning en uitholling door wetgeving en bestuur met die zelfstandigheid in de laatste acht jaren heen gaat. De tweede pijter daarentegen heeft geen beteekenis meer voor dezen tijd, welke eenheid van poli tie eischt en mogelijk maakt zonder dat aan de zelfstandigheid der gemeenten wordt getornd. Het politievraagstuk is slechts op te lossen, indien met de te genstelling tusschen Rijk en gemeente op dit punt volkomen gebroken wordt. Er zij geen gemeentelijke politie. Maar er zij ook geen rijkspolitie diensvolgens, want dit begrip leeft slechts in zijn te genstelling tot de gemeentepolitie. Er zij één algemeene Staatspolitie, één corps, één hiërarchie, één taak. 2. Bij den opbouw dezer hiërarchie worde gebroken met de cardinale fout in de organisatie van de Rijkspolitie, n.l dat zij als bijwagen aan Justitie werd gekoppeld. Het wezen van de politieele Staatstaak wordt door dit verband niet benaderd. Men forceere een dergelijk verband ook niet door een naamsveran dering van het betrokken departement. De politie zij orgaan van Binneniandsch bestuur. De Minister van Binnenland sche Zaken, thans reeds met de behande ling van de gemeentelijke verordenin gen in zake bezoldiging, samenstelling, eischen van benoembaarheid e.d. van de politie, en ook met de verdediging van het politieel beleid der burgemeesters in de Staten-Generaal belast, krijge van de algemeene Staatspolitie de leiding. 3. Men breke echter evenzeer met de cardinale fout in de organisatie der ge meentepolitie, t.w. dat de burgemees ter deze leidt als de man der gemeente Hieruit zijn de fouten voortgevloeid van allerlei zeggenschap van den Raad, het ontbreken van corpsformatie, het in vloeien ook van politieke overwegingen in de leiding der politie, 4. Het aanknoopingspunt voor den op bouw der hiërarchie ligt in de positie van den Commissaris der Koningin. De ze is van ouds krachtens zijn instructie met de handhaving der openbare orde in zijn gewest belast. Deze opdracht is zelfs nog onder dan die in de Gemeente wet aan den burgemeester. En de Com missaris der Koningin fungeert daarbij niet als man van de provincie, maar als orgaan van den Staat. In de provinciale wet vindt men over politiezaken geen spoor. Geenerlei bevoegdheid komt op dit punt toe aan de Provinciale Staten. Daarentegen staat de Commissaris der Koningin als rijksambtenaar ook en juist in zaken van politie rechtstreeks onder de bevelen van de Regeering. 5. Er is dus geen provinciale politie Zoo behoort er ook geen gemeentelijke politie te zijn, ook niet in de groote ge meenten. Uitgaven voor de politie be- hooren evenmin op het gemeentelijke budget voor te komen, als zij thans te vinden zijn op de provinciale begroo ting. Zij hooren op de Staatsbegrooting thuis en daar uitsluitend. De financieele verhouding tusschen den staat en de gemeenten met betrekking tot de kos- tep der politie kan door een bijdrage van de gemeenten aan het rijk geregeld worden. 6. Onder de bevelen van den Minister Binnenlandsche Zaken worde de van Commissaris der Koningin gewestelijk Directeur van Politie en de Burgemees ter de plaatselijke leider. De burgemees ter is als leider der plaatselijke politie Staatsambtenaar, gelijk de Commissaris der Koningin dit is als Directeur van Politie in zijn gewest; hij is aan dezen ondergeschikt. De pjocureurs-geperaal bij de gerechtshoven worden van hun bemoeiingen met de politie óntheven, gelijk de burgemeesters niet langer met de functie van hulp-officier van Justitie zullen zijn belast. 7. De inrichting, samenstelling en wer king der algemeene Staatspolitie worde met uitlichting van de bepalingen, wel ke thans over politiezaken in de Ge meentewet voorkomen, geregeld bij de wet. Dislocatie en gebruik worden ge regeld vanuit centrale gezichtspunten. Opleiding, materieele uitrusting, bewa pening (kaliber, munitievoorziening!), bezoldiging e.d. komen geheel voor centrale regeling in aanmerking. 8. De hiërarchie: Minister van Bin nenlandsche Zaken Commissaris der Koningin Burgemeester, duidt uitslui tend de geleding der politie aan als Staatsorgaan. Met de Staatsrechtelijke begrippen: Rijk, Provincie en Gemeente heeft zij niets te maken. Kan hier een taak liggen voor den Minister van Algemeene Zaken om de instelling te bevorderen van een Staats commissie, welke zich met de uitwer king van deze denkbeelden belast? Zeebaden. In de week van Vrijdag 20 tot en met Donderdag 26 Aug. werden aan het ge meentelijk badbedrijf 4102 zeebaden ge nomen, n.l. 2673 in het gewone en 1429 in het volksbad. KOUDEKERKE. Ter gelegenheid van de jaardag van H. M. de Koningin zal op het dorp Dinsdagavond het volgende programma worden uitgevoerd: 7.15 op tocht en zang der schoolkinderen; 8 uur eerste openbaar optreden van het Kou- dekerksch Kinderkoor; half negen Con cert van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" en te kwart over ne gen concert voor de muziekgezelschap „Voorwaarts". Genoemde drie vereeni- gingen staan onder leiding van den heer S. Sanders. VoVaVuil* I Het is ons bekend, dat de fascistische richting in het geestesleven niet zoo veel geeft om strikte zakelijkheid, om zuivere weergave van feiten en eerlijke duiding (van 's ftegensfemders bedoelinglen, als| het gesmade demo-liberalisme. Bij tijd en wijle kunnen de uitingen van deze geestesgesteldheid echter zóó gortig worden dat verweer geboden is. Zulks is nu het geval met den uitleg, die het weekbilad der Nederpazi's durft te geven aan het antwoord van mi nister Colijn op zekere vragen van het Kamerlid der N.S/B. den heer Rost van T onningen. (Mén herinnert zich de zaak: den 25en Juli jongstleden zou te Brussel een Vlaamsch-nationaa! zangersfeest gehou den worden. De zijn roem al lang over leefd hebbende en als fel anti-Vlaming bekende burgemeester van Brussel,, had het zingen van Vlaanderens strijdlied „De Vlaamsche Leeuw" op dit feest niet toegestaan. Waarom niet, dat is voor ons onbegrijpelijk; of dit verbod goed of niet goed van dien Belgischen burgemeester was, is voor ons Nederlanders niet twij felachtig, maar zoomin als wij inmenging der Beglische pers in een zaak tusschen, zeg burgemeester De Vlugt en de Ne- derlandsche pers op prijs zouden stellen, zoo hebben ook wij ons te onthouden van al te nadrukkelijke bemoeienis met deze Belgische binnenlandsche aange legenheid, Inplaats van „De Vlaamsche Leeuw' zou toen in Brussel het „Wilhelmus" ge zongen worden". Het „Wilhelmus" dat in den tegenwoordigen tijd op de eerste plaats het volkslied is van het ko ninkrijk der Nederlanden. En dit, ons volkslied dus, trad daar als het ware in de plaats van de verboden „Vlaamsche Leeuw". Nu versta men ons wel: wij hebben daartegen niet zoo erg veel bezwaar; wij gevoelen daarvoor zelfs stillekens wel eenige sympathie. Want het lijdt immers niet den minsten twijfel, dat in den strijd der Vlamingen tegen onrechtmatige framskitjoriidche aanmatiging en over- heersching onze sympathie als menschen, als onderdanen van de Koningin der Ne 'derlander, als taal- en, cultuurbroeders geheel en onverbloemd aan de z'ijde der strijdbare Vlamingen is al geven wij aan dat medegevoel in verschillende schakeeringen uiting en al verketteren wij daarbij over en weer elke van de onze afwijkende schakeering. Maar: persoonlijke sympathie is wat anders dan officieele bemoeienis. Dit laatste is een teere zaak. Inmenging in aangelegenheden van binnenlandschen politieken aard door, staatkundig ge sproken, buitenlanders is altijd gevaar lijk en zelden gewenscht. De Nedernazi's denken bv. aan de agitatie om het Rijks dagbrandproces, het Wuppertalproces, etc, Hoe euvel sommigen het ons mis schien nu ook zullen duiden, hoezeer men ons van halfheid of erger, misschien zelfs van verraad aan de Vlaamsche zaak beschuldigt, wij blijven niettemin strak op ons standpunt: cultureele steun: gaarne; warme vriendschap: gaarne; bemoeienis, rechtstreeks of zij delings, met aangelegenheden van Bel gisch binnenlandsch-politieken aard: neen. Onder geen beding. Voor ons zeiven niet, voor de Vlamigen ook niet. Die kunnen en zullen, met onzen cultu reelen steun en onze vriendschap, hun eigen boontjes wel doppen en gaar sto ven ook. In dit verband gezien hebben wij nu alle waardeering voor het antwoord van min:ster Colijn op Rost van Tonnin- gens vragen. Het „Wilhelmus" zou in Brussel als anti-Maxistische demon stratie gezongen worden. Wij voor ons hadden ons er liever in verlustigd, 'n- dien „De Vlaamsche Leeuw" waar voor Belgies koningen Albert en Leo pold III beiden salueerend de houding aannemen den kribbigen Max toe gezongen ware. Maa dat was nu een maal verboden. D,at ons [Noord-] Ne- d'erlandsche nat'onale volkslied daar voor nu in de plaats moest komen, het is, van Vlaamschen kant, een begrijpe lijke vondst, maar van onzen kant be zien is het toch reeds niet geheel zon der bedenking voor wie, als wij, de rea liteit van den nu meer dan honderdja rigen Belgischen staat met ,al zijn on opgeloste problemen dan aanvaardt. Maar hoe dan ook: dat de Nederland- sche regeering er tegenover de met haar gelukkig bevriende Belgische re geering voor heeft gewaakt, dat bij de zen min of meer tendentieuzen massa zang van het „^Vilhelmus geen staats burger van het Koninkrijk der Neder landen den dirigeerstaf zwaaide. dat achten wij een uiting van wijs staats- mansbeleid. Wij verheugen ons over deze voozichtigheid van onze regeering evenzeer als wij ons verkneukelden in iet burgemeesterke dat eerbiedig moest gaan „recht staan" toen het „Wilhel mus" gezongen werd. En nu de reactie van „Volk en Va derland." We kunnen er niet anders van zeg gen, d,an dat het vuil is. Wie zoo wil- ens en wetens den zin der dingen ver- daait en verkronkelt als daar geschiedt, is onbekwaam géschreven Nederlandsch te verstaan, of hij verdraait de dingen opzettelijk. Listiglijk wordt het. N e- derlandsche Brussel uit den tijd van Willem van Oranje onderge schoven voor de hoofdstad van het ko ninkrijk België 1937; men schroomt zich zelfs n:et, voortbordurende op dit doorzichtig stramien, van den Vader des 34e week 1887, Het aantal logés in het Groot Badhuis te Vlissingen was deze week zoo groot dat verscheidene personen geene ka mers konden krijgen en in andere hotels verblijf moesten zoeken. Een medisch student uit Amsterdam, de heer Otto Cohen, heeft op een drie wieler eene reis naar Italië gemaakt,, over Kleef langs den Rijn, Wiesbaden, Baden, Schaffhausen, Zurich, Zug, Chur,. Mühlen, Chiavenna, en Varenna naar Como, waar hij na 18 dagen reis (met in begrip van drie rustdagen) aankwam. De Landbouw-Courant waarschuwt tegen de berichten in de groote bui- tenlandsche bladen over de Coloradoke ver, die in Pruisen gevonden zou zijn. Die berichten worden vrij onvoorzichtig verspreid en moeten later weer tegenge sproken worden. De Vlaamsche landdag is heden te Brugge geopend. Alle redenaars eischen herstel der Vlaamsche grieven. Den 29 Augustus a.s. herdenkt de heer J. H. Gerlach, predikant bij de Waalsche Herv. gemeente alhier, den dag waarop hij 40 jaar geleden in die bediening alhier werd bevestigd door den heer G. H. M. Delprat. In plaats van den heer P. H. Martin is heden door burgemeester en wethou ders dezer gemeente tot ambtenaar ter secretarie benoemd de heer P. Pera, ambtenaar ter secretarie der gemeente Leeb (Groningen). Aan de buitenhaven te Vlissingen is men tegenwoordig met den aanleg van een stoommisthoorn (sirene) bezig. Na bij het huis van den eersten sluismeester wordt een gebouw ingericht voor de stoommachine, terwijl de eigenlijke ge luidbrenger in den ingang van de bui tenhaven, naar de rivier gekeerd, wordt aangebracht. Door middel van ijzeren buizen wordt de stoom dan uit het ma chinehuisje naar den geluidbrenger over gebracht. Bij de heden plaats gehad hebbende opening van stembriefjes, in het district Goes voor de verkiezing van een lid der Provinciale Staten bleek dat 942 geldige stemmen werden uitgebracht. Daarvan verkreeg de heer C. J. Hu- vers, candidaat der anti-revolutio nairen 407 en Z. D. van der Bilt la Mo- the candidaat der liberale kiesvereeni- ging Goes 307 stemmen. Er moet alzoo tusschen deze heeren eene herstemming plaats hebben. Het goede voorbeeld door de broodfa briek gegeven, vindt reeds navolging. Ook de heer Hondsmerk heeft zijn tar wemeel doen onderzoeken en daarvam een gunstig rapport ontvangen. De République Franpaise meldt dat er in het Zuiden van Rusland uitgebreide troepenbewegingen plaats hebben. Vaderlands te schrijven (doende alsof dit Colijns bedoeling was!): „Wat die Brusselsche Oranjeprins ons Nederlan ders dan aangaat en waarom bij plech tige gelegenheden alleen dan en vooral niet te vaak in Nederland een Belg sch lied wordt aangeheven:" etc, etc. Dat „Belgische lied" is dan 't is hemeltergende dwaasheid maar „Vova" goochelt het zijnen lezers als Colijns meening zoo voor ons Wlhelmus! Op welke wijze tracht dit schunnige weekblaadje dezen onzin als Colijns meening zijnen klaarblijkelijk maar alles slikkenden lezers voor te goochelen? Aldus.' Omdat het door Marnix van St. Aldegonde gedicht is [heet te zijn Red. M.C.] en dat dat een Antwerpenaar, en dus een Belg was".. Zóó krankzinnig misduidt „Volk en Vaderland" Colijns woorden om daar tegen dezen zelf-bedachten waan zin, hem Colijn in de schoenen gescho ven hebbende, te gaan kankeren! Men kan over de zaak zelf denken, zooals men wil. Men kan een radicaler standpunt innemen dan het onze, maar er is geen verschil van meening moge lijk over de beschamender laagheid waarmede het orgaan der N.S.B. te kw,ader trouwe dit regeeringsantwoord hoont. Te kwader trouw, want goede trouw aan te nemen zou beteekenen een aan het verstand dezer Be twijfelen den. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Smilde* 1 doode. Gistermiddag is het 3-jarig' dochtertje van den arbeider P. Meilof onder een vrachtauto, geladen met tien ton kalk zandsteen, geraakt en op slag gedood De chauffeur V. die was dooi gereden, verklaarde later van het ongeluk niets te hebben bemerkt.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6