BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. BEMENGD NIEUWS. De strijd in het Verre Oosten. m* SPANJF de opmarsch in het noorden voortgezet. SPORT. KUNSTMATIGE BLIKSEM. Betrekkelijke rust in de om li ving van Sjanghai. Er is gisteren1 in de omgeving van Sjanghai weinig gevochten en in den militairen toestand kwam dan ook geen wijz ging. Het schijnt, dat de Japanners nog lang niet genoeg manschappen aan land hebben gezet, om met kans op succes een groot offensief te ontkete nen. Enkele kleine Japansche aanval len ten N.O. van Sjanghai konden door de Chineezen gemakkelijk worden af geslagen. Een bloedbad te Fangsjan. In Noord-China gaan de Japansche legers do.or met verspreide Chineesche troepen te „achtervolgen en vernieti gen". TJ:t alles blijkt, dat het met die vernietiging echter zoo'n vaart niet loopt en de Japanners handen vol werk hebben, In de gebieden ten Zuiden van Peiping en Tientsin stu ten de zonen van de Rijzende Zon telkens weer op verbitterden Chineeschen tegenstand, welke het hun onmogelijk maakt hier belangrijk op te schieten. Symptoma tisch lijkt in d t verband het volgende bericht uit Nanking: Volgens de Chineesche bladen heb ben zich te Fangsjan, aan den spoorweg PeipingHankau, de belangrijkste ge vechten afgespeeld sedert het uitbreken van de vijandelijkheden in Noord-Ch'na. Op 24 Augustus vielen 6000 Japansche soldaten^ gesteund door artillerie en 17 vliegtuigen, de Chineesche stellingen aan. Een- Chineesch regiment werd Vol komen vern'etigd. De Japansche ver liezen bedragen meer dan 3000 man. De Chineesche troepen bieden te Fangs jan nog steeds tegenstand. Het incident met den Britschen ambassadeur in China. De Britsche regeering heelt maat regelen vastgesteld. Na telefonische besprekingen met mi nister-president Chamberlain die in Schotland vertoeft, heeft de Engelsche minister van. buitenlandsche zaken, Eden, gister beslist, zoo wordt uit Lon den gemeld, welke maatregelen geno men zullen worden naar aanleiding van het incident met den Britschen ambas sadeur in China. Ofschoon deze maatregelen nog niet nader zijn omschreven, kan aan genomen worden, dat deze verder zullen gaan dan een eenvoudig pre test. Het standpunt van Japansche krin gen, dat de ambassadeur, alvorens de reis van Nank'ng naar Sjanghai te on dernemen. de Japansche militaire au toriteiten had moeten verwittigen, wordt in Br'tsche kringen als onzinnig gekenmerkt, en men merkt op, dat er geen enkele aanwijzing bestond, dat de weg onder vuur genomen zou worden. Chineesch oorlogsschip tot zinken gebracht. Volgens Japansche mededeelingen is het Chineesche oorlogschip Tsjauj dat 500 ton meet, tot zinken gebracht bij Toentsjau aan de Jangste door twee Japansche oorlogsschepen, die door het Chineesche waren aangevallen. Oorlogsstemming in Japan. Twee afgevaardigden van den bond van leden van het Japansche Lagerhuis hebben g:stermiddag een bezoek ge bracht aan minister-president Konoje, om hem een resolutie te overhandigen, welke door den bond is aangenomen en waarin wordt geprotesteerd tegen het nemen van halfslachtige maatregelen bij de oplossing van de problemen in Ch'na. Zij wezen hierbij er op, dat de voor vaderen van het huidige, Japan zich nog grooter opofferingen hebben ge troost. In de resolutie wordt de Kwo Min Tang (de nationalistische partij n Chi na) aangeduid als de partij, welke Nan king heeft gedwongen zich gewapen- der hand tegen Japan te verzetten en gemeene zaak te maken met de com munisten en de Sovjet-Unie, De bond acht het onmogelijk den vrede te handhaven en de welvaart in China te garandeeren, zoolang de Chi neesche regeering een politiek blijft volgen, gericht tegen Japan in samen werking met de communisten. De bond acht het derhalve noodzakelijk, dat de regeering van Nanking omver geworpen wordt. De brigades van Navarre en Castilie, na de inneming van Santander hadden vereenigd, hebben gistermorgen den opmarsch naar het Westen voort- éezeJ- Volgens een Havas-bericht be vonden de voorhoeden zich gisteravond reeds voor de poorten van San Vincent de la Barquera, een havenplaats op meer dan 6° km ten Westen van Santander gelegen. De rechtschen ontmoeten wei nig tegenstand. Aan wat eens het Oostelijk front van de provincie Santander was, rukken de gemotoriseerde colonnes der „zware pijlen" zonder strijd naar Santander op. Men verwacht, dat zij heden de eenhe den zullen bereiken, Jie hun uit Santan- >ctlJerr tegemoet gezonden zijn. Nog slechts het binnenland zal bezet moeteiï worden, waar het, volgens mede- deeling der luchtmacht, volkomen kalm is. Dit zal een kwestie van drie of vier dagen zijn. Alle linksche eenheden, die het meerendeel Baskische betaljons geven zich in massa over. Gistermorgen schatte men het totale aantal gevangenen, dat sedert het begin van het 14 Augustus ingezette offensief gemaakt is, op 40.000. Men gelooft, dat niet meer dan 5000 man in de bergen of in de dorpen in het binnenland over gebleven zijn. Telegram van Franco aan Mussolini, Mussolini heeft van generaal Franco het volgende telegram ontvangen: „Op het oogenblik, dat de troepen van het vreemdelingenlegioen in nauwe en broe derlijke samenwerking met de nationale troepen Santander binnenrukken in naam van de Westelijke beschaving tegen 't Aziatische barbarendom, na 'n van de schitterendste overwinningen van dezen oorlog, ben ik verheugd Uwe Excellentie te kunnen meedeelen trotsch te zijn deze troepen onder mijn commando te hebben. Ik bewonder hun moed en kunnen, wel ke zij bij dezen snellen opmarsch hebben getoond." Mussolini heeft geantwoord, verheugd te zijn, dat de Italiaansche troepen zoo De broederlijke samenwerking van beide legers zal de eindoverwinning brengen en zal Spanje en de Middellandsche zee bevrijden van iedere bedreiging tegen de gemeenschappelijke beschaving. Italiaansche verliezen. Bij den strijd voor Santander hebben de Italiaansche vrijwilligers, volgens een Stefanibericht uit Rome, van 14 tot 23 Augustus de volgende verliezen geleden: 16 officieren gesneuveld en zestig ge wond, 355 minderen gesneuveld en 1616 gewond. De operaties in Aragon. Uit Saragossa wordt van rechtsche zijde verklaard, dat het vier dagen ge leden ontketende offensief der regee- ringstroepen aan het front van Aragon tot staan is gebracht. In den sector van Quinto, op 40 km ten Z.O. van Saragossa, zijn de recht schen tot een tegenoffensief over gegaan en zouden zij de regeeringstroepen gis teren met zware verliezen hebben terug gedrongen, evenals in den sector van Juera, op 25 km ten Noorden van Sara gossa. Daarentegen wordt uit Barcelona ge meld, dat de opstandelingen bij Burgos de Ebro een verschrikkelijke nederlaag hebben geleden, toen zij trachten de ver loren stellingen te heroveren. De regee ringstroepen zouden voorts nog eenige dorpen in bezit hebben genomen. Twee Britsche schepen ge bombardeerd. Uit Gijon wordt gemeld, dat vliegtui gen der opstandelingen gireren deze stad hebben gebombardeerd. Drie huizen werden verwoest en talrijke personen gedood of gewond. Nadat zij nog de ha ven van Musel hadden gebombardeerd, werden zij door jachtvliegtuigen der re geering op de vlucht gedreven. Twee Britsche stoomschepen, de „Ma rian Molter" en de „African Trader", die juist uit de haven van Gijon vertrok ken waren, werden eveneens gebombar deerd. De „African Trader", welke naar Bordeaux vaart, is lek geworden. Twee Britsche torpedojagers zijn het schip ter hulp gezonden. HOCKEY. Hedenavond komen Domburgsche badgasten op het gemeentelijk sportter rein een hockeywedstrijd spelen tegen de Middelburgsche Hockeyclub. DE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT. Prins Bernhard op Ypenburg. Het motorgeronk was gisteren niet van de lucht boven Ypenburg. Sport vliegers van 7 verschillende landen (hel onze meegerekend) streken in den loop van den dag op het Rijswijksche vlieg veld neer om zich daar te verzamelen en hedenochtend gezamenlijk boven Nederland te vliegen: de traditioneele rondvlucht van de Kon, Ned, Vereen - ging voor luchtvaart. Toestellen uit Duitschland, Engeland, België, Zweden etc, waren aanwezig. Er heerschte een opgewekte stemming welke nog ver.hoogd werd door het tweede lustrum van de N, L. S„ dat gis teren werd gevierd. Te drie uur gisterm'ddag kwam Prins Bernhard in zijn Maybach, alleep ver gezeld van zijn chauffeur, op het ter rein aan. 'De Prins begaf zich naar het terras van het clubgebouw om van daar het landen van de vliegtuigen waar te nemen. De Prins onderhield z ch met verschillende vooraanstaande figuren uit de vl'ègwereld. Ook verschillende sportvliegers wer den aan Prins Bernhard voorgesteld, onder wie Wolfgang von Gronau en d ens echtgenoote en Freiherr Speek von Sternburg. De Prins begaf zich naar het platform om verschillende toestel len van nabij te bezichtigen. De Prins klom in de B. F. 108, het zeer moderne en snelle toestel van Freiherr Speek von Sternburg en toon de groote belangstelling voor de inge- w kkelde instrumenten, waarvan hij zich de werking haarfijn liet uitleggen. Na ongeveer anderhalf uur op het viiegveid geweest te zijn nam Prins Bernhard afscheid van het gezelschap, dat aan zijn tafel gezeten was en met zijn adjudant jhr. ir. W, G. Röell, die zich inmiddels bij den Prins gevoegd had, begaf Z. K. H. zich naar zijn auto. Feestmaaltijd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der N, L. S. De aanwezigheid van Prins Bern hard heeft het feestelijk karakter van het diner, dat de Nationale Luchtvaart- school ter gelegenheid van het t'enja- rig bestaan op het motorschip „Indra- poera" te Rotterdam heeft georgani- serd, ten zeerste verhoogd. Vele luchtvaartautoriteiten en de meeste deelnemers aan de rondvlucht zaten aan dezen feestmaaltijd aan. Aan het begin van den maaltijd heeft de heer C. Kolff, voorzitter van de N, L. S., een woord tot de aanwezigen ge sproken en in het bijzonder tot Pr ns Bernhard. Spr. was buitengewoon ver- heugd den Prins onder het gezelschap te mogen begroeten, waarmee deze we der blijk heeft gegeven van zijn belang stelling in de Nederlandsche lucht- vaart. Aan het eind van den maaltijd heeft de heer Kolff wederom het woord ge voerd en in het kort de gebeurtenissen in de afgeloopen tien jaren van het be staan der N, L. S. geschetst. Ir. J. E. F. de Kok, voorz tter van de Kon. Ned. Vereeniging voor de lucht vaart, deelde mede, dat hij als sportvlie ger en dankbaar leerling van de N, L, S. zijn vliegtuig PH FDK als jubileum geschenk aan de N. L. S. aanbood. Na den maaltijd verbleven de aanwe zigen nog geruimen tijd in de salons van de „Indrapoera." WIELRENNEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN SPRINT VOOR PROFS. Van Vliet in de kwartfinale. Van Vliet heeft zich gisteravond voor de kwartfinales voor den strijd om het wereldkampioenschap professional sprinters geplaatst: dit is wel het be langrijkste feit van een hoogst onbelang- rijken avond van wielersport. Voor deze kwarteindstrijden, welke Zondag a.s. zullen worden verreden, hebben zich, behalve onze landgenoot, geklasseerd: Scherens (België), Merkens (Duitschland), Richter (Duitschland), Gerardin, Michard en Chaillot (allen Frankrijk) en Falck Hansen (Denemar ken). Er werden zes series a trois verreden. De winnaars kwamen direct in de kwart finales. De zes winnaars waren Scherens Falck Hansen, Gerardin, Merkens, Van Vliet en Richter, terwijl Michard en Chaillot uit de repechages voor de kwarteindstrijden overgingen. Van Vliet reed in zijn serie tegen Martinetti en Cozens. Cozens lag op kop, Van Vliet in tweede positie. Bij het ingaan van den laatsten bocht schoot Van Vliet razend snel langs den En gelschman. Het ging in zulk een hoog tempo, dat Martinetti het wiel van on zen landgenoot niet kon pakken en met meer dan een lengte geslagen werd. Tijd over de laatste 200 meter 114/5 sec., welke tijd dezen avond niet meer ver beterd zou worden. Van den Heuvel werd in zijn serie te gen Falck Hansen en Chaillot derde. De derde serie toonde duidelijk aan, dat Van Egmond wel hard fietsen, maar daarom nog niet sprinten kan. Tegen Gerardin en Waegelin nam hij den kop, zooals gewoonlijk. Bij het ingaan van de tweede ronde ging hij hoog door den voorlaatsten bocht en liet Gerardin bin nendoor komen. Op dat moment was onze landgenoot reeds royaal geslagen Van Egmond won zijn herkansingrace tegen Dinkelkamp door in een langen sprint van kop af te winnen. Van den Heuvel verloor van Martin' ti met een halve lengte, zoodat de Ha genaar uitgeschakkeld was. In de finale der herkansingen reed van Egmond zeer onverstandig, omdat hij bij het ingaan van de laatste ronde op de vijfde plaats lag, terwijl hij, -met zijn langen sprint, zeker eerste of twee de had moeten liggen. Hij had dan ook totaal geen kans tegen Michard en Chaillot. In het Philips-Iaboratorïum te Eindhoven. Reusachtige isolatoren verheffen zich tot een hoogte van ru m zes meter van den grond in een der vele zalen van het Philips laboratorium te Eindhoven. Het is een indrukwekkend gezicht, te staan naast deze reuzen, waarbij de mensch zich zijn niet gheid eens te meer bewust wordt. En toch, het. is aan den anderen kant ook weer de mensch, die met zijn vernuft en, zijn wilskracht hier iets geschapen heeft), dat de grootsche krachten der natuur benadert en dat op kleine schaal een beeld geeft van het ontzagwekkende natuurgebeuren, hetwelk ieder onzer weer met eerbied en zelfs met vrees vervult. We staan in de zaal van den kunst- matigen bliksem. H er wordt met mil- lioenen Volt gejongleerd, zooals de eleictriciien van ons lichünet met 125 oi 220 Volt. werkt. Dr. A. Bouwers, de leider van het Philips Röntgenlabora- lorium, die deze installatie onlworpen heeft, geeft ons den noodigen uitleg bij het immense gebeuren, dat ons hier te wachten staat. Motoren gonzen in steeds stijgend toerental en met ïan- zwelknd geluid. Het licht wordt plot seling uitgedraaid en we staan in pik- donkeren nacht te wachten op de din gen, die komen zullen. Er is spanning in de zaal. Voelbare spanning, die de aanwez gen in letterlijken zin de haren te berge doet rijzen. Want een der twee bollen, die straks nog in het licht van gloeilampen zoo rustig boven elkaar leken opgesteld, wordt geladen langs een weg, die door de reusachtige iso latoren beschermd is. Het electrische veld van deze geweldige spanning breidt zich tot ver buiten het toestel uit. Hier aichter het véilige hekje, staan we toch in dit veld van krachten, hetgeen onze met de aarde verbonden hoofdharen in een bepaalde richting dwingt. De bovenste bol wordt geladen en de onderste staat met de aarde in verbin ding. Het zou gevaarlijk zijn, er al te dicht bij te komen, daar de spanning ook wel eens naar ons zou kunnen over slaan. hetgeen dezelfde uitwerking zou hebben, als waren wij door den natuur lijken bliksem getroffen. Nu zal de elec- j - .„.vwi uimotiu gcLiuiieu. inu zaï ue eiec- zic-fc m dezen sector bevonden voor tr'citeit den gemakkelijksten weg kie zen, door de met de aarde verbonden bol heen, om zoo in den grond te ver dwijnen. Plotseling wordt de omgeving fel ver licht, Een vonk springt over van de eene bol op de andere en overbrugi de ruimte van ongeveer twee meter met 'n lichtende Ljn Tegelijkertijd laat zich een forsche knal hooren. Het is de kunstmatige bl ksem, die zich voor onz'e oogen en ooren ontlaadt. Dan is het weer ineens pikdonker. Maar de ontladingen herhalen zich in een steeds sneller tempo. Telkens weer vliegf~~Üe bliksem over en knalt de donder. Ein delijk worden de electromotoren en dy namo's stopgezet en gaat het gewone l cht weer aan. Donder en bliksem zijn tot zwijgen gebracht. De hoogspanuingsgenerator volgens cascade-systeem, welke we hier in het Philips laboratorium in werking hebben gezien, is een drietal jaren geleden ont worpen en is thans in staat spanningen tot vier millioen Volt te leveren. Dat wil zeggen, wanneer er nog net zoo'n generator naast geplaatst wordt, die, evenals deze, een spanning van twee mill oen Volt tegen aarde kan leveren. In de beschikbare ruimte is daartoe evenwel geen plaats, Instede van twee generatoren, waarvan de een een posi tieve spanning van twee millioen Volt tegen aarde en de andere een ge lijke negat ive spanning levert, zien we hier alleen de positieve helft. Het is evenwel duidelijk, dat met nóg zoo'n installatie gemakkelijk een dubbele spanning kan worden verkregen. Dit is de hoogste gelijkspanning tegen aarde, die tot nu toe is opgewekt. Atoomsplitsing, Wat is nu het nut van dergelijke hooge spanningen? In het Philips labo ratorium zullen ze niet worden opge wekt, om alleen maar een mooie vonk te voorschijn te roepen. Ze worden hier gebruikt* om atomen te splitsen en kunstmatige radio-activiteit op te wek ken. Het lijkt de steen der wijzen, deze atoomsplitsing, én de wetenschap hier omtrent is nog zeer jong. Alle atoom kernen, zoo legt dr. Bouwers ons uit, zijn opgebouwd uit twee bouwsteenen: protonen en neutronen. Protonen zijn positief geladen (waterstof-) kernen, neu tronen hebben dezelfde massa als ker nen, echter zonder electrische lading, In welk een kleine wereld we hier zijn aangeland wordt duidelijk door de vol DE WERKLOOSHEID TE MIDDELBURG. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden heden ingeschreven: geheel werkloos: 698 mannen en 12 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 4 mannen en 1 vrouw; niet werkloos: 4 mannen. Algemeen totaal vorige week: 7'05, bijgekomen 36, afgegaan 22, over 719. DE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT De start voor de Nederlandsche rond vlucht, welke bepaald was op heden morgen 9 uur van het vliegveld Ypen burg werd ruim een uur uitgesteld, om dat de weersomstandigheden zeer on gunstig waren. Het zicht was slecht en uit Eindhoven, waar de eerste landings plaats was, kwamen ongunstige weers- berichten. Men wilde niet de minste ri sico loopen. Ruim 10 uur vertrokken 11 BeBlgi- sche vliegtuigen, 10 Duitsche, 6 Engel sche, een Fransch, een Poolsch, en een Zweedsch toestel alsmede 25 Neder landsche sportvliegtuigen, zes militaire toestellen van „De Kooy" en het vlagge- sch p van de K.L.M. de F 36, welke 32 passagiers aan boord had. Enkele toe stellen keerden spoedig terug, o.a. ook een machine van den marinevliegdienst, omdat het in de buurt van tindhoven re gende en zij bijna niets konden zien. WISSELKOERSEN. Heden. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 9.01 72.90 6.78 30.55 1.81% G ster. 9.02% 72.88 6.79 30.55 1.81% gende vergelijking: de afmetingen van een atoomkern verhouden zich tot d e van een zandkorrel als de grootte van deze zandkorrel zich verhoudt tot die van onze aarde. Door middel van snelle electisch ge laden deeltjes kunnen nu atoomkerren worden stukgeschoten. Daarbij ontstaat uit de eene atoomkern een andere, die stabiel of labiel kan zijn, hetgeen van de samenstelling afhangt. Wanneer ze labiel zijn, wordt het evenwicht her steld, door het afgeven van neutronen Deze neutronen kunnen worden opge vangen door een andere stof, die hier door radio-actief gemaakt is. In een andere ruimte laat dr. Bou wers ons deze bewerking zien. Het ver snellen van geladen deeltjes geschiedt in vacuum. De vacuumbuis, die ieder een spanning van 300.000 Volt krijgen welke geleverd wordt door een genera tor van het type van den hierboven be schreven kunstmatigen bliksem. De ver snelde deeltjes bombardeeren lithium, dat daarbij uiteenvalt en waardoor he- lium-kernen en neutronen vrijkomen. Met deze neutronen, die een zeer groote snelheid bezitten, wordt zilver bescho ten, waarbij de neutronen door de zil ver-atomen worden ingevangen. De ato men zijn nu labiel en het zilver is ra dio-actief geworden. De aldus verkregen radio-activiteit is veel intenser dan van gewoon radium en kan bovendien in beperkte hoeveel heden telkens worden opgewekt. De ruimte in een atoom is ongeveer tien duizend maal zoo groot als een neu- troon. Daardoor dringen deze radio-ac tieve uitstralingen dan ook veel verder door dan die van gewoon radium. Door een dikke looden plaat worden gewo ne radium-stralen tegengehouden, maar de hier opgewekte radioactiviteit laat zich door lood van een meter dikte niet intomen. Daar dus kunstmatig radio-actief ge maakte stoffen geheel andere eigen schappen bezitten dan de in de natuur voorkomende, is het mogelijk, dat de nieuwe soort stralen nog eens naast Röntgen-stralen toepassing zullen vin den. Dit is dan ook de voornaamste re den, dat men in het Philips laborato rium reeds eenige jaren geleden de stu die van de atoomkern heeft ter hand genomen. LEVENSMIDDELEN VAN JAMBOREE TERREIN IN BESLAG GENOMEN. Bij omwonenden van het terrein. Er heerscht onrust onder de bewoners van Vogelenzang, vooral onder hen die wonen in de onmiddellijke nabijheid van het Jamboreeterrein. Het is aan de po litie van Bloemendaal opgevallen, dat bij verschillende omwonenden groote hoeveelheden levensmiddelen en andere ingrediënten, afkomstig uit voorraad schuren van het Jamboree-terrein aan wezig zijn. Men beweert deze voorwer pen ten geschenke te hebben gekregen, maar de politie kan dit moeilijk aanne men; daarvoor zijn de aanwezige voor raden te groot. Er zijn personen die tien tallen doozen zeep, vele flesschen kof- fie-extract, kisten cake en andere le vensmiddelen in enorme hoeveelheid in huis hadden; de politie heeft ingegrepen en de goederen in beslag genomen. Met vrachtauto's zijn ze weggehaald. De po litie staat op het standpunt dat niemand zich ongerust hoeft te maken die in deze zaak vrij uitgaat. De afdeeling voeding van het hoofd kwartier der padvinders in Den Haag beweert dat het onmogelijk is dat groote hoeveelheden levensmiddelen zoo maar cadeau gedaan werden. Men heeft wel geconstateerd dat toen de Jamboree af geloopen was, vele omwonenden zich op het terrein hebben begeven met de bedoeling een en ander mee te nemen. Het hoofdmagazijn heeft niets wegge schonken. Anderzijds geeft men toe dat vele leiders van subkampen niet hebben voldaan aan de bevelen om alle over gebleven levensmiddelen in te leveren. Het hoofdkwartier heeft daarom veel goederen in de kampen opgehaald met vrachtauto's. Overgebleven goederen zijn aan leveranciers volgens de gestelde voorwaarden teruggegeven. Hier en daar is misschien wel een aangebroken doos of flesch blijven liggen, maar dat ondergeschikten op eigen gezag levens middelen cadeau zouden hebben gege ven, acht men in het hoofdkwartier uit gesloten. Intusschen heeft de Bloemen- daalsche politie de zaak ter hand geno men, maar tot het maken van proces verbaal tegen verdachten is men nog niet overgegaan. (N.R.C.) VRACHTAUTO NA BOTSING IN BRAND GEVLOGEN. Man om het leven gekomen. Gisteravond is op den rijksweg te Oegstgeest een gesloten verhuisauto, toebehoorende aan H. de Bie te Rot terdam tegen een aan de rechterzijde van den weg stilstaande truck met op- ligger, van den heer H. P. H. Rijnart te Klundert opgereden. Onmiddellijk na de botsing vloog de aanrijdende auto in brand. De chauffeur, D. de V, uit Rotterdam, kon zich bij tijds in veiligheid stellen, doch de naast hem zittende St. M., die in dienst was bij De Bie kon zich niet meer uit de ca bine redden en kwam in de vlammen om. De aangereden auto bekwam aiieen schade aan de achterzijde. De noodlot tige aanrijding vindt vermoedelijk zijn oorzaak in een tegenligger, die met ver blindende lichten reed, waardoor de bestuurder van de verhuisauto het klsi ne roode achterlicht van den opligger niet heeft opgemerkt.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3