GEMENGD NIEUWS. WALCHEREN, L: AANGEHOUDEN, FIETSENDIEF TEGEN DE LAMP GEVLOGEN. ZUID-BEVELAND. BRAND IN EEN MET VLAS GELADEN MOTORSCHIP. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RAAD VAN OOSTBURG. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG Philips - Unilever Schepen Kocinkl, Robber Markt Amerika j H.V.A. -r ObLMarkt—i - Tabak WISSELKOERSEN. DIETSCH STUDENTENKAMP TE CADZAND. ESCAPADE DER DIKHUIDEN. TWEE JONGEMANNEN VERDWENEN. KOUDEKERKE. Onder groote be langstelling zoowel van de bevolking als van de daar vertoevende badgasten, had gisteravond het door V.V.V, Koude- kerke aangeboden concert op 't Vroon bij Kaapduin plaats. Het muziekge zelschap ..Voorwaarts", directeur de heer Sanders, gaf verschillende aardige nummers te hooren welke een prettige stemming onder de toehoorders teweeg bracht, De gemeentepolitie te Koudekerke, heeft onder die gemeente in den nacht v,an Woensdag op Donderdag jl. een persoon aangehouden afkomstig uit Oost- en West Souburg, die eenige goe deren bij zich had, waarvan hij de her komst niet kon mededeelen. Nader meldt men ons: De man was in het bezit van een pakje roomboter van kg en een van een kg; 2 pakjes margarine; 1% stuk zeep en een flesch eau de cologne,/1 Waar eèn en ander vermoedelijk van diefstal afkomstig is, zullen zij die in lichtingen kunnen geven, goed doen, daarvan ten spoedigste aan den burge meester van Koudekerke kennis te geven. SOUBURG.- Gisteravond werd door de Souburgsche Oranje-vereeniging een vergadering gehouden in café Dorps- zicht onder voorzitterschap van den heer J. C. Gabriëlse. In de plaats van den heer B. Maljé die als bestuurslid bedankt heeft, werd gekozen de heer A. Baljé. Besloten werd op 31 Augus tus een kinderfeest op de weide van den heer Jacobs te houden; alle kinde ren van 6 tot 14 jaar kunnen hieraan deelnemen, dus ook kinderen v,an niet- leden. Uit de discussies die gehouden werden, bleek dat er omtrent het aan vragen der Koninklijke goedkeuring op de statuten wel eenig misverstand bij sommige leden bleek te bestaan. Enke len meenden, dat de leden dan hoofd voor hoofd aansprakelijk zouden kun nen worden gesteld votor eventueele kastekorten of schulden der vereenig. Aangetoond werd dat dit niet zoo is. Het is juist omgekeerd. Bij een Konin klijk goedgekeurde vereeniging zijn de Belangen der leden als zoodanig veilig, bij een niet goedgekeurde vereeniging is dit niet het geval, SOUBURG. Gisteravond werd in ca fé Dorpszicht een algemeene vergade ring gehouden van de landbouwvereeni- ging Oost- en West Souburg. De secr. nam het woord en verzocht den heer J. Kodde, dezen avond den voorzitters hamer die hij 30 jaar gehanteerd heeft, nu eens aan den vice-voorzitter te wil len over geven en als ,,gast" den avond in de vergadering door te willen bren gen, De heer Besuijen, vice-voorzitter wenschte vervolgens den jubilaris ge luk, en gaf een overzicht van den groei der vereeniging. Spr, huldigde den heer Kodde voor alles, wat hij in de 30 ja ren voor de vereeniging heeft gedaan. Voor de vereeniging, en de landbouw belangen in het algemeen, stond de voorzitter steeds op de bres. „Moge U nog vele jaren een goede gezondheid en werklust gegeven worden en onze ver eeniging nog lang in U onzen voorzitter bezitten". Namens het bestuur der Sou burgsche landbouwvereeniging bood spr. den jubilaris een herinneringsgeschenk aan. Vervolgens werd de heer Kodde ge huldigd door vertegenwoordigers der Z.L.M. en van het Kringbestuur der Z. L.M. Hij had van ieder een grooten mand bloemen in ontvangst te nemen. Verder werd hij gecomplimenteerd door een drietal vertegenwoordigers van in stellingen op landbouwgebied. De heer Kodde dankte allen voor hun vriendelijke en waardeerende woor den en geschenken, maar meende een groot gedeelte van de hem gebrachte hulde te moeten overbrengen aan den ijverigen en nauwgezetten secretaris, den heer W. Louwers, die als zoodanig reeds meer dan 30 jaar deze functie be kleedt en hem bij zijn taak steeds ter zijde stond. Hierna werd de agenda afgewerkt. Als commissaris der aankoop-vereen:- ging „Walcheren" werd gekozen de hr. J. Kodde. Bij de rondvraag stelde de heer Kleinepier in het licht het groote belang van landbouwonderwijs voor de boerenzoons, en drong hij met klem aan zooveel mogelijk de landbouwcursussen te bezoeken. OOSTKAPELLE. Dinsdag 31 Augus tus a.s, zullen het fanfarecorps „Cres cendo" en de Z.angvereenig'ng „Een dracht maakt macht", des avonds te 8 uur een concert geven bij het ge meentehuis ter viering van den jaardag der Koningin, Toen eergisteren de heer De W. uit Middelburg, na eenigen tijd aan het strand te Oostkapelle vertoefd te heb ben, zijn fiets terug zou halen van de plaats in het bosch, waar ze was neer gezet, bleek het rijwiel spoorloos ver dwenen. Onmiddellijk werd aangifte ge daan bij den gemeente-veldwachter te Oostkapelle, die er met behulp van den rijksveldwachter aldaar spoedig in slaagde het gestolen object en den da der te achterhalen. Ze vernamen n.l., dat een juffrouw, ter plaatse waar verschillende fietsen in het bosch stonden, een man had zien rondscharrelen op een eenigszins ver dachte wijze. De man was een niet al te gunstig bekend staande ingezetene van Oostkapelle. De beide politiemanen vervoegden zich nog denzelfden avond te zijnen huize( doch bij bleek niet thuis te zijn. Men besloot hem dan maar op te wachten. Lang werd het geduld van de veldwachters op de proef gesteld: twee uren duurde het voor onze man einde lijk kwam opdagen. Op een fiets, maar niet de gestolene; hij zat op een race fiets. Belangstellend informeerden de dienaren van Hermandad, hoe hij zoo opeens aan dat vehikel kwam. De man had een heel verhaal; kunstig en inge wikkeld. Maar hij slaagde er niet in, het geloofwaardig te maken bij zijn toehoor ders.. Dezen stelden hem allerlei lastige vragen en tenslotte wurmde hij zich zoo vast, dat er geen ontkomen meer aan was. De man had inderdaad hei heeren rijwiel gegapt. Hij was er, na een aan tal onderdeelen verwijderd en in een sloot gegooid te hebben, mee naar Nw. en St. Joosland gegaan, waar hij het voor de race-fiets had verruild. In de genoemde auto-slooperij werd inder daad het gestolen vehikel aangetroffen. De beide veldwachters namen het in be slag en spoorden gisterochtend de weg gegooide onderdeelen op. De eigenaar, gewaarschuwd, herkende zijn eigendom. De dief zit nu achter slot en grendel. VEERE. Woensdagavond vergaderde de Oranjvereeniging in de Raadzaal van het Stadhuis onder voorzitterschap van den heer Jac. J, van Beveren, o.a. ter vaststelling van het programma der feestelijkheden op Koninginnedag. Na het verkiezen v,an twee nieuwe bestuursleden in de vacaturen «ontstaan door vertrek uit deze gemeente door de heeren Th. C. D. Coops en F, A. Holleman, waarin gekozen werden de heeren F, van der Weij, hoofd der bijz, school, en J. A. Martijn, gemeen te-secretaris, werd na ampele discus sie een programma opgesteld. Dit zal als volgt worden teg uitvoer gebracht. Van 10 tot 11 uur zwemwedstrijd m de voorhaven voor dames en heeren boven 14 jaar, nl, 50 meter voor da mes en 100 meter voor de oudere hee- ren; om 2 uur zingen door de schoolkin deren van beide scholen voor het stad huis op de Markt; om S uur .aanvang der kinderspelen, die zullen bestaan in ringrijden per fiets en h ndernisfietsen. hardloopen, en allerlei kleinere spelen voor de kin- deren beneden 10 jaar; na afloop vindt de prijsuitdeeling plaats; om 7 uur optocht met vlaggen en mu- va'n 8 tot 9,30 uur muziek op de Kade op het verbreede gedeelte voor de brug en tot slot het feestelijk ontsteken der teertonnen, waarn.a het feest met het zingen van het Wilhelmus zal worden beëindigd. WESTKAPELLE. De collecte ten ba te van de Vereeniging tot werkverschaf fing aan hulpbehoevende blinden, Plan tage Middenlaan 64 te Amsterdam heeft alhier opgebracht netto f 16. YERSEKE. De gemeente heeft bij de firma Molenschot te Breda aangekocht een nieuwe weegbrug van 20 ton weeg vermogen, brugdek 10 bij 2,40 m., voor zien van schuifgewcht met afdrukap- ^De* brug zal in de volgende maand worden gemonteerd en zal voor de nieuwe bietencampagne gereed zijn, Menigeen vraagt zich met ver wondering af, hoe het toch komt dat de gelden, die in de maand AprJ 1930 bijeengezameld zijn om ter nagedachte nis van den overleden gemeente-genees heer dr. Klinkenberg een gedenknaam of ander monument te stichten, nog niet tot hun bestemming zijn gekomen. Naar wij vernamen bedraagt de som plm, f 230 en zijn de gelden veilig be waard. Waarom moet evenwel zoolang worden gewacht? KAPELLE. De vereeniging van oud leerlingen van de Tuinbouwcursussen kwam in ledenvergadering bijeen in het lokaal Obadja. De voorz., de heer W. Glas, drukte zijn spijt er over uit, dat de leden niet beter waren opgekomen, vooral met het oog op de agenda voor dezen avond. Spr. wenschte verder den heer F. P. de Graaf, die zijn acte bijen teelt behaalde, geluk, hopende dat de fruitkweeker het meer en meer mag gaan inzien, van hoe groot belang het is om de bijenteelt te bevorderen. Ook dit jaar kwam het weer uit, dat waar bijen in de omgeving waren, de vruch ten het best aansloegen. De secretaris, de heer L. Willeboer, gaf een mooi verslag over de gehouden excursie naar Limburg Voor de te volgen cursussen in bijen teelt, fruitteelt, ziekte- en bemestings leer, gaven zich nu reeds verscheidene leden op. Verdere opgave kan nog bin nen twee weken plaats hebben. Ook werd de aandacht gevestigd op een cur sus boekhouden voor den tuinbouw. De secretaris gaf nog een verslag over de excursies in de omgeving, het bezoek aan de aardbeienproefvelden van den heer M. Eversdijk, het bezoek aan de fruitboomgaarden van Zegers-Nieuwen- huize en aan Zeelands proeftuin. Besloten werd om a.s. Zaterdag een bezoek te brengen aan de druiven-, per ziken- en pruimenkassen. SCHORE. Woensdagmiddag brak br.and uit in het motorschip „Les c'nq frères" van schipper L. B. Fluit uit Middelharnis, geladen met vlas van Brouwershaven voor Terneuzen. Bij het vertrek uit Wemeldinge was niets ver ontrustends opgemerkt, doch even voor de spoorbrug over het kanaal door Zuid-Beveland nabij Viake sloegen de vlammen uit het achterschip. Hoewel de brand zich eerst leelijk liet aanzien, is het den schipper toch gelukt, hem te blusschen door het voortdurend werpen van water in de vlammen, zulks met hulp van de langs het kan,aal wonende familie A. de Kunder, De reeds te hulp geroepen brandweer behoefde dan ook geen dienst te doen Een deel der lading is verbrand, terwijl aan het achterschip nog al sch.ade is ontstaan. In den vooravond is de reis naar Ter- neuzen voortgezet. Het schip was niet verzekerd, de lading wel. De brand is vermoedelijk ontstaan door het te warm worden van de uitlaatpijp van den motor nabij de lading. WOLPHAARTSDIJK. Woensdag schrokken in den Bijsterweg de paar den, gespannen voor een volgeladen wagen met vlas van in de weide langs den weg loopend rundvee. Beide j/aar- den sprongen tegelijk in de sloot en de wagen kantelde. Hoewel een en an der zich nog al ernstig liet aanzien, liep alles met eenige materieele schade af. De voerman, zoon van den land bouwer J. Smallegange kwam met den schrik vrij. KORTGENE, Dinsdag vergaderde in de Korenbeurs de Oranjevereeniging on der aanwezigheid van ruim 60 leden. De voorz, de heer A, A. Schuit was zeer verheugd over deze groote opkomst. Hij deelde mede, dat voor het op 31 Augustus a.s. te houden feest op de lijsten w.as ingeteekend voor f 335, terwijl van de gemeente f 50 is ont vangen en ook de buurtvereenigingen heel wat in kas hebben. Ook de con tributie is p,as geïnd. Na lezing der notulen werd het feest programma voorgelezen. Wat de kinderspelen betreft werd door het hoofd der school, den heer J, Eversdijk, die met de leiding daarvan is belast, medegedeeld welke spelletjes de kinderen 's morgens zouden doen. Zij, die geen prijsje winnen, mogen touwtje trekken. Bovendien zullen alle k nderen worden getracteerd. Met de leiding der volksspelen, die 's middags na den optocht zullen plaats hebben, is de heer L. D. van Damme belast, die opgaf hoeveel deelnemers et voor de diverse spelen zijn. Er blijkt zeer veel animo voor te bestaan. De gymnastiekver., het kfinder- en het me sjeskoor en het muziekgezelschap van Kamperland zullen 's avonds een uitvoering geven. Om 9 uur zullen de prijzen worden uitgereikt, waarna een fakkeloptocht zal volgen, waaraan ook een 100-tal kinderen met lampions zul len deelnemen. Er werden commissies benoemd voor het keuren der étalages, versieringen, optocht, enz. en voor de volksspelen. Bij de rondvr,aag bedankte weth, Sa- lomé het bestuur der Oranjever. voor de vele werkzaamheden, d e het reeds had verricht en sprak de hoop uit, dat -hel Oranjezonnetje ons op 31 Augustus gun stig gezind zal zijn en het feest goed z,al mogen slagen. De voorz. dankte den heer Salomé voor zijn woorden en tevens het gemeentebestuur voor zijn gift voor het feest, OOSTBURG. Woensdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester P. Erasmus, voltallig. De mededeeling van diverse ingekomen stukken, gaf dr. Philips aanleiding' om op eene daarvan de aandacht te vesti gen, nl. dat betreffende de goedkeuring door Ged. Staten van eene wijziging der begrooting over 1936. De heer Philips heeft in de rekening geconstateerd, dat voor verschillende werken eene enkele opgaven van kosten, is aangegeven, er komt z.i niet genoegzaam in uit, wat gegeven is voor eigenlijken steun in den vorm van werkverschaffing; op de ma nier zooals hier geschiedt is het beter rechtstreeks steun te verleenen en niet op deze wijze werk te verschaffen, wel ke eigenlijk een soort gecamoufleerde steun is. In verband met een en ander zou spr. gaarne zien, dat over 1937 meer specificatie werd toegepast. Het verzoek van diverse ingezetenen tot wijziging der politieverordening ten aanzien van het bevuilen der straten door vee, dat een paar malen per dag uit de weide gehaald wordt om op stal gemolken te worden werd voorgelezen. De voorz, zeide, dat dienaangaande door B. en W. nog geen voorstel werd ingediend, omdat zij gaarne tevoren het gevoelen van den Raad wenschten te vernemen; hij, voorzitter, meende, dat het wel bezwaren voor de veehouders zou brengen, vooral in voor- en na-jaar als het nat en koud is. De heer Van de Waeter zou het wel overdreven vinden, de menschen worden op extra-kosten gejaagd. Spr. vond het veel vuiler, dat honden, die louter voor plezier gehouden worden, eenige malen daags uitgelaten worden en overal souveniertjes achterlaten. Spr. was van oordeel, dat. ai heeft nu toeval- Eerste noteering is vorige koers(en)j daarachter officieele noteering van he den; beteekent geen noteering ontvangen, Denemarken Oblig. 1926-5 102%102% Amsterdam 1934-4 100%100% Zeeuws. Hyp, B-4 100- Cities Service Cy. P. 1958 51%51% A Amsterd. Bnk 158157% A Pref. Jurgens A 137%—137% A Ned. Gist, en Spiritusf. 495490 A De Schelde N.B. 52%—52% C Am. Smelt en Ref, 67% A Born. Sum, H.M, 210%209% A Houth. Alberts 112%112 C Union Pac, Rr. 9090 C Int. Nickel Cy. 46%46% Ned. 1000-4 100%—100% 0. Indie 34 1000-4 100%—100% Engeland 1960-90 4 81%—82% A Koloniale Bnk. 167—167% A N.I. Hbk. 1000 168—167 C Ned. H. M 1000 191—191% A v. Berkels Pat. 6766% C Calvé-Delft 93%93% A Philips Gem, B. afg. 392%392% -86% C Unilevr 168%169%-70 C Am. Car en Foundry 36%35% C Anaconda Cop, 42%41%-% C Bethlehem St. 71—70%-70 C Kennec Copper 44%43%-42% C U. States St. C. 84%—83-82% C North Am. Cy. 18%18% A Kon. Petr. Mpij. 424%423-21 C Contin. 01 Cy. 32%(31 C Phillips Petr. Comp. 43%42% C Shell Union O.C, 19%19-% C Tide Water Ass. Oil 15%—15%-% A Ned. Scheepv. U. 159%157%-56 A H.V. Amsterdam 544543-40% A Java Cult. Mij. 238i A N.I. Suiker U. 171—171% A Deli Batav'a 260256-58 C Deli Mij. 1000 339% 336%-37% i -4 Gedeponeerd A Senembah 337%338-% C Baltimore en Ohio 19%19%-% C Southern P,ac. Cy. 33%31%-% A Southern Rlw. 21%20% A Amst. Rubb. C. 294%—291 -92% A Deli-Bat. Rubb. 244%—243% A Hessa Rubber 252—251 A Serbadjadi S.R. 177175 Heden. Gister. Londen 9.03% 9.03% Berlijn 72.86 72.85 Parijs 6.79 6.80% Brussel 30.53% 30.51% New-York 1.81% 1.81% Dagelijksche indexcijfers, medege deeld door het centraal bureau voor de statistiek 25 Augs. aandeelenkoersen; 116,9, goederen groothandelsprijzen: 95,3 lig eens een koe iets achtergelaten op de stoep of straat van den eersten on derteekenaar van het request, men niet altijd moet ingaan op hetgeen „die man" zegt. Spr, was van oordeel, dat als er een verbod moet komen, dit voor al les moet gelden. Na eenige discussie stelde de voorz, de vraag: moet er eene wijziging in de verordening ge bracht worden? Deze vraag werd met 5 tegen 2 stemmen ontkennend beant woord. Voor stemden de heeren Philips en De Bruijne. Met algemeene stemmen werd inge willigd het verzoek der vereeniging „Im- manuel" om medewerking tot uitbreiding der fietsenbergplaats bij de school dier vereeniging. Afgewezen werd een ver zoek van W. F. de Koning om vermin dering van zijn aanslag' in de hondenbe lasting. Aanvaard werden de voorwaar den voor eene vergunning tot het leggen van trottoirs in den Rijksweg. Ingewilligd werd met algemeene stem men het verzoek der muziekvereeniging „Harmonie" om de, sinds een paar jaar tot op f 250 verminderde subsidie we der op f 350 te brengen met ingang van 1938. Het voorstel van B. en W. om de hoofdsom der Personeele belasting voor biljarten te brengen van f 10 op f 5, werd eenparig' goedgekeurd. Daarna ging de vergadering over in eene zitting met gesloten deuren, Na heropening werden de volgende besluiten genomen: a. opgeheven werd de betrekking van schoonkouder der lagere school, tevens concierge der Rijkskweekschool; b. ingetrokken werd de instructie ter zake; c. eervol ontslag werd verleend aan J. A. Gossije met ingang van 1 Sept. a.s, uit de sub a bedoelde betrekking; d. tot nader te bepalen datum het schoonhouden der lagere school krach tens 't arbeidsovereenkomsten-besluit op te dragen aan J. A. Gossije voornoemd. Een 25-tal studenten uit Noord- en Zuid-Nederland heeft voor vijf dagen zijn kampement opgeslagen :n de dui nen van den Kievitenpolder te Cadzand voor het houden van zijn zomerconfe- rentie, Eén der zalen van het badhuis werd afgehuurd voor clublocaal. Maan dagmiddag jl. werden de deelnemers welkom geheeten door den heer C. M. van den Broecke, directeur der N.V. tot exploitatie van den Kievitenpolder, die daarbij o.a, den wensch uPJe., dat, waar het ideaal der Dietsche.-s is, een brug te vormen tusschen Noord en Zuid, Cadzand eens de badplaats worden zal, waar men v,an bei-ie zijden rust en ontspanning zal zoeken. Des avonds had een genoegelijke zanguit voering plaats, waar de bekende „min streel" Geert Dils zijn vroolijke liedjes liet hooren. Op het programma stonden verder nog lezingen te houden floor mr. V. Haesard. mr. Edgar Boor.f-n, benevens zang en voordracht met medewerking van Willem de Meijer en Ernest van der Hallen. Onder leiding maakt men wandelingen in de omstreken, terwijl anderen zich onled'g hielden met stu die der schelpen op het strand. De deelnemers zijn verrukt over de prachtige omgeving en de rustige sfeer, die hier heerscht. Naar wij ernem:-:i z,al in September de Nederlandsche Bo tanische vereenig ng een excursie on dernemen naar de terreinen van den Kievitenpolder en het Zwin, Jenny, de mentor der olifanten van Sarrassani is Dinsdag gestorven, terwijl het circus op weg was naar Rotterdam. Wat de invloed van Jenny beteekende bleek, nu de oude olifant er niet meer was. Vijf olifanten, die aanvankelijk rustig van het station D. P. naar het terrein, waar men bezig was het circus op te slaan, waren overgebracht, bra ken hier los en ondernamen een tocht op eigen houtje door de Maasstad. Drie dikhuiden liepen langs de omheining der tentenstad en braken tenslotte door de omheining. Dit drietal was spoedig ge pakt, doch de beide anderen maakten een langeren tocht. Aan de achterzijde braken zij door de afscheiding van het terrein heen en liepen den achteringang van de hoofdtent binnen, waar zij tus schen het vele werkvolk, dat in de piste bezig was, de toestellen in orde te bren gen, groote verwarring stichtten. Zonder evenwel veel'materieele scha de te veroorzaken, kwamen zij den vooruitgang van de tent weer uit, ver braken de barricade aan den voorkant en landden daarna in de Rochussen- straat aan, waar zij hun grooten tocht pas goed aanvingen. Het ging via 's Gra- vendijkwal, Claes de Vrieselaan, Zwaer de Croonstraat, Vliegerstraat, Heem raadssingel, Hondiusstraat en Claes de Vrieselaan, waar zij tenslotte door de kornaks in samenwerking met de poli tie werden gepakt. De heele tocht, wel ke anderhalf uur in beslag nam, werd in behoorlijken draf volbracht. In het tentenkamp heerschte den hee- len avond een onrustige stemming om dat de drie olifanten, die al eerder ge pakt waren, steeds onrustig bleven, daar zij kennelijk den mentor Jenny misten. De kornak Janichow liep bij de escape der dikhuiden een rechterkuitbeenfrac- tuur op en is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Verder zijn er eenige lichtgewonden, die ter plaatse behandeld konden worden. De verwarring in den tentenstad werd bo vendien nog vergroot doordat tengevol ge v(an het ongegeneerde bezoek van de olifanten verschillende l chtleidingen onklaar waren geraakt en derhalve al les in het donker werd gehuld. De bei de laatste olifanten zijn zoodra zij ge vangen waren, teruggeleid naar het kamp. Ronselaars in de Betuwe? Sedert M,aandaguiorgn worden twee jongemannen vermist, een uit het Be- tuwsche dorp Tricht -,-n een uit Rotter dam. Vermoed word: dat beiden naar Spanje zijn geronseld. Er wordt dan ook een uitgebreid onderzoek ingesteld om de verblijfplaats der verdwenen jonge mannen op te spore.-; en wie hen bewo gen zou hebben nar Spanje te gaan. Van den Trichtsc.-.en jongeman, die bij zijn ouders woont staat vast dat hij Zondagavond nog in Tiel op een dans avondje is geweest. Doordat hij vroeger in Tiel gewoond heeft, ontmoette hij daar verschillendeoude kennissen en eenige van hen heeft hij verteld van zijn voc.nemen om naar Spanje te trekken. Tïij heeft dien avond zelfs getracht zijn vroegeren buurjongen mee te krijgen, maar deze voelde daar niets voor. Maandagmorgen heeft hij thuis ver teld, dat hij in een andere plaats vaf* werk gekregen had en is toen m'; een geleend rijwiel vertrokkf.. om

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2