RECHTSZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. SPORT. door trap van een paard gedood. doodendagboek van het verkeer. De Japanners bezetten den pas van Nankau. Buitengewone financieele maatregelen van Japan. Te houden Aanbestedingen. Gecompliceerd auto-ongeval. G stermorgen reed de 39-jririge M. C. uit Amsterdam met zijn auto op den rijksweg van Delft naar Rotterdam. Op ^ongeveer 300* m voor het viaduct bij •de Schielaan te Overschie zag hij een defecte auto staan, waarvan de be stuurder, de 45-jarigé L. de S. uit Haar lem, bezig was het effect te herstellen. C. stopte" en reed zijn auto voor den stilstaanden wagen geheel, ter rechter zijde van den weg om S. te assisteeren. Inmiddels naderde uit dezelfde r chting een vrachtauto, bestuurd door den 43- jarigen A. G. uit Zoetermeer, A. G. heeft later in het afgenomen verhoor verklaard, dat voor hem een Westlandsche vrachtwagen reed, die plotseling uithaalde naar links. Andere getuigen hebben dezen wagen echter niet ge/ en. Op dat oogenblik, aldus verklaart G., vloog hem een bij n het gezicht en toen hij het insect wegsloeg kreeg hij pas de beide stilstaande auto's in het vizier. Hij kon niet meer uitwij ken en hoewel hij zoo hard mogelijk remde, was een aanrijd rig niet meer te -voorkomen. De vrachtwagen drukte de achterste personen-auto geheel in elkaar, waar door de heer C. bekneld geraakte tus- schen deze auto en zijn eigen wagen. Beide beenen werden hem verbrijzeld. D nog inzittende medereiziger van C.. de 40-jarige handelsreiziger N. W, werd ernstig aan het hoofd gewond en bekwam bovend en inwendige kneuzin gen aan de borstkas. Na voorloopig behandeld te zijn door den politie-arts, dr. G. de Graaf, zijn beide gewonden per Roode Kruis- auto naar het ziekenhuis aan den Cool- singel te Rotterdam overgebracht. De wagen van C. werd aan de ach terzijde in elkaar gedrukt. Een motorrijder die zich niet om zijn slachtoffer bekommerde. Gisteravond heeft een motorrijder, die van den Nieuwen Bussummerweg kwam, bij het kruispunt van de Ceintuurbaan te Huizen teveel naar links uitgehaald, waardoor hij een fietsende juffrouw raakte. Beiden vielen op den grond vlak bij de rails van de Gooische tram Er nader de juist een tram uit de richting' van Blaricum; de wagenbestuurder remde, waardoor erger is voorkomen. De mo torrijder krabbelde op en maakte aan stalten om weg te rijden. Een Huizer jongeman die in de tram zat, sprong er uit en vroeg zijn naam; de motorrijder reed echter weg, nadat hij het jong- mensch had weggeduwd. Zijn nummer is opgenomen. De juffrouw bleek er tamelijk ernstig aan toe te zijn. De bestuurder en de con ducteur van de tram en de behulpzame jongeman hebben haar een nabijgelegen woning binnengedragen, waar een arts een hoofdwond heeft verbonden en een beenbreuk constateerde. Zij moest naar de (M'ajellastichting' te Bussum worden vervoerd. Zedenmisdrijf te Zandvooii. Te Zandvoort is een persoon aange houden, die er van verdacht wordt in het Vijverpark aldaar onzedelijke hande lingen te hebben gepleegd met een meis je van 13 jaar. Na een nauwkeurig on derzoek dat voor hem veei bezwarende feiten aan "het licht bracht, bekende hij tenslotte. De man is reeds eerder wegens zeden misdrijven veroordeeld. Hij is ter be schikking van den officier van justitie te Haarlem gesteld. Hij heeft zich bovendien schuldig ge maakt aan eenige aanrandingen van vrouwen en meisjes in de duinen, (N.R.C.) Goede kameraadschap. Een mooi bewijs van goede kameraad schap en saamhoorigheidsgevoel leve ren de werklieden van de Iierenfabriek van de firma H, E. Bodewes te Fox- hol en evenzeer de patroon. Op medisch advies moet een der werklieden een jaar rust nemen met als gevolg, dat het gezin zoolang on verzorgd achterblijft, d,aar hij geen recht meer heeft op ziekteuitkeering. Nu hebben zijn kameraden besloten om gedurende dien tijd voor hem een uur per dag over te werken en de patroon verklaarde zich, toen hij dit hoorde, da delijk bereid om het daarmee verdiende loon te verdubbelen. Hetgeen betee- kent, dat het gezin behoorlijk is ver zorgd. Haar in brand gevlogen bij den kapper. De echtgenoote van een B o s- s c h e n hotelier, den heer R., die dezer dagen naar haar kapper ging om zich te laten onduleeren, is het slacht- i ^eivorden van een ernstig onge- ^"ijdens het haarw,asschen vloog een hoeveelheid petroleumaether in brand, waardoor de dame zoowel als de kapper zeer ernstige brandwonden in gelaat en aan de handen opliepen. Bei- den werden n,aar het gasthuis overge bracht. De toestand van mevrouw R. is zeer ernstig te noemen, DE KEURINGSVEEARTS VAN NAARDEN ONEERVOL ONTSLAGEN. De gemeenteraad van Naarden heeft heden na geheime beraadslagingen, wel ke twee en een half uur duurden, met 7 tegen 4 stemmen oneervol ontslag ver leend aan den keuringsveearts den heer H. ter B. In het besluit wordt medegedeeld, dat de keuringsveearts zich heeft schuldig gemaakt aan ontoelaatbare uitlatingen ten opzichte van leden van het college van B. en W. en den gemeente-secreta ris en dat die uitlatingen voor een hoofd ambtenaar daarom ontoelaatbaar zijn, omdat zij in hooge mate beleedigend en in absoluten zin ondermijnend voor het gezag zijn. Zijn eigenschappen van ka rakter en geest maken het onmogelijk, dat hij als hoofdambtenaar met de over heid kan samenwerken. Tragisch ongeval te Clinge. De 63-jarige paardenhandelaar F. Bol- sens, wonende aan de Gravestraat te C 1 i n g e, is vanmorgen door zijn paard getrapt en zoo ernstig gewond dat hij korten tijd later overleed. De heer Bolsens was bezig wonden, welke het paard had, uit te wasschen. Kindje in een stuk appel gestikt, In het gezin van den arbeider J. van G., te Nuenen (N.-Br.) kreeg Zondag avond het 1-jarige kind een stukje ap pel te eten. Het voedsel kwam in het verkeerde keelgat terecht met het ge volg dat het kind stikte. Drie juweelendieven te Antwerpen gearresteerd. Een bericht uit Antwerpen meldde gis teren de arrestatie van drie personen van Nederlandsche nationaliteit, afkom stig uit Hilversum, die zich aldaar op verdachte wijze ophielden in de omge ving van de diamantclub en trachtten zilveren voorwerpen en juweelen aan den man te brengen. Nog gisteravond stelde de Haagsche politie zich in verbinding met de Ant- werpsche recherche, aangezien zij deze drie mannen in verband bracht met de inbraak in de juwelierszaak van de fir ma Van Willigen in de Spuistraat, waar zooals bekend onlangs voor een waarde van 70.000 werd ontvreemd. Het bleek echter, dat de juweelen, wel ke de mannen in Antwerpen te koop aanboden niet afkomstig waren van de inbraak te Den Haag, maar gestolen zijn bij eenige inbraken te Hilversum. Noordwijkerhout: 1 doode Gistermiddag klom het vijfjarig zoon tje van den tuinder N. van G., te Noord wijkerhout, ongemerkt op de treeplank van een stilstaanden zwaren bloemen- auto. Zonder dat de bestuurder het kind gewaar werd reed hij weg. Een vijftigtal meters verder hoorde hij een kreet van een meisje, dat de jongen in zijn gevaar lijke positie zag. De bestuurder remde onmiddellijk, doch juist op dat oogenblik viel de jongen van de treeplank, vóór een der dubbele achterwielen, dat hem over het hoofd ging. De knaap was ter stond dood. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 24 Augustus 1937. De volgende zaak werd behandeld: Bedriegelijke bankbreuk. Ch. V., 54 jaar, werkman IJzendijke, werd ten laste gelegd, dat hij, zonder koopman te zijn, bij vonnis van de Ar- rondissements-rechtbank te Middelburg van 22 Februari 1.1. was verklaard in staat van faillissement, met aanstelling tot curator van mr. J. Erasmus, advo caat en procureur te Oostburg, en na dat de curator ten huize van den ge failleerde was overgegaan tot onder- fhalidsche boedelbeschrijving, 'ter be driegelijke verkorting van de rechten zijner schuldeischers een hem, verdach te, in eigendom toebehoorend onroerend goed, een huis en erf te IJzendijke, niet aan genoemden curator heeft verant woord. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. P. C. Adriaanse, bepleitte clementie voor verdachte. Oplichting. A. F. E. C. R-, 28 jaar, bouwkundig teekenaar, zonder vaste woonplaats, ge detineerd, werd ten laste gelegd, dat hij op 15 Januari 1937 te Middelburg H. Everwijn heeft opgelicht voor een be drag van 20, waarbij hij deed voor komen dat hij per auto van Goes was gekomen, doch dat z ij n a u t o gerepa reerd moest worden. VDrit 20 kostte, en dat H. Everwijn de eenige te Mid delburg was, die zijn vader kende en dat hij die 20 noodig had om de auto los te krijgen. Eisch: 4 maanden met aftrek van het voorarrest en 6 maanden voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd. Mr. P. Adriaanse bepleitte clementie. Gestolen goed gekocht. W. J. K., 53 jaar, koopman, te Bor- selen, werd te laste gelegd dat hij om streeks 2 Juli 1.1. te 's Gravenhage een vierwielig motorrijtuig heeft gekocht, dat door misdrijf verkregen was. Hij heeft gruwelijk onvoorzichtig gehandeld, door dit motorrijtuig van twee hem on bekende personen voor een prijs van 125 te koopen, welk bedrag ver bene den de waarde was. Eisch: terugwijzing der zaak naar den rechtercommissaris. De verdediger mr. P. C. Adriaanse refereede zich aan dezen eisch. Vonnissen, In de zitting van heden werden de volgende vonnissen uitgesproken: oplichting: P. F. V., 25 j., vrachtrijder, wonende te Zaam'slag, bekrachtiging van het verstekvonnis van 20 Juli 1937 drie maanden gevangenisstraf. Valschheid in geschrifte: P. M. K., 37 machinist, wonende te Utrecht, be krachtiging van het verstekvonnis 4 De cember 1936, 2 maanden gevangenis straf, doch nu wegens het gebruik ma ken van een vervalscht stuk. Ontucht: E. P., 33 jaar, wonende te De Klinge (België), gedetineerd: een maand gevangenisstraf. HAND BOOGSCHIETEN. Concours „Jacoba van Beyeren." Zooals reeds medegedeeld gaf ,,Ja- coba van Beyeren" Zaterdag een con cours op de steng en werd de hoofdvo gel geschoten door J. Boonman van „Jacoba van Beyeren", na kamping met Adr. de Jonge van ,,W Ilem Teil" te Ovezande, die de hoofdvogel in de eer ste ronde ook geschoten b,ad. :(Een groote zeldzaamheid). De hr Boonman legde hierdoor beslag op den wisselbe ker. De volgende prijzen vielen als volgt: Wisselbeker voor le klep: P. Stoutha- mer, „Zorgvliet", Ellewoutsdijk. De medaille van den burgemeester van Goes voor de 2e klep: P. Remynse, „Ons Genoegen", Oudelande. Medaille 3e klep: A. Geense, „Zorgvliet". Lau wertak 4e klep: J. de Baar, „W'llem Teil." Beker van het Landstormkorps Zeeuwsch Verband voor de meeste kleine vogels: P. Baarends „Jacoba van Beyeren", na loting met R. Baarends. Zijvogel: L. Louws „Ons Genoegen" en P. Maat, „Zorgvliet". Rechterbovenkal: J. Boonm,an „Doel naar Hooger", Wolphaartsdijk; linker- bovenkal: A. M. Oele, „Ons Genoegen". Het fraaie schild met schutter, ge schonken door oud-notaris Joh. Pilaar, dat op een bepaalde kleine vogel stond kon niet worden bemachtigd en zal eqn volgende maal opn'euw beschikbaar zÖn- 0 Aan het concours namen 10 Sociëtei ten met 90 schutters deel. Allen roem den het aangename verloop, benevens het nieuwe, mooie schietterrein van „Jacoba van Beyeren." WIELRENNEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG VOOR AMATEURS. Schulte gediskwalificeerd. Heden werden de wereldkampioen schappen wielrennen op den weg voor amateurs nabij Kopenhagen verreden. In totaal vertrokken hedenmorgen 56 ama teurs voor 24 ronden, een totalen af stand van 204 km. Ons land had grqpte pech door het feit, dat onze beste rijder, Schulte, een lek ken band kreeg, waardoor hij 1 K minuut op het peleton ten achter kwam. Na de vierde ronde waren Schulte en Bidin- ger een minuut achter. In de zesde ron de kregen Schulte en Bidinger, dank zij schitterend rijden van den Amsterdam mer vooral, gelegenheid bij de groote groep te komen. In de achtste ronde ont stond er een valpartij, waarvan o.a. An- neese het slachtoffer werd. Hij kwam een ronde achter te liggen. In de elfde ronde gebeurde het zeer onaangename incident, dat een zwarte schaduw zou werpen over dezen gehee- len wedstrijd. Anneese was, ondanks de vele waar schuwingen van de vele koerscommissa- rissen dat hij uit den koers moest ver dwijnen, toch nog doorgegaan, versterkt in de meening dat hij zijn ronde achter stand zou kunnen inhalen. Hij viel terug van de vijf leiders op Schulte en Tack, die uitstekende pogingen deden, om zich bij den kopgroep van vijf te voegen. De koerscomm'ssaris, de Duitscher Schirmer, heeft Schulte en Tack ge waarschuwd, dat zij niet met Anneese mee mochten rijden. Maar hebben de Amsterdamsche jongens en de Belg het Duitsch v,an den heer Schirmer wel begrepen? Hoe konden zij bovendien op de hoogte zijn van den stand van den koers en. wat er met Anneese ge beurd was? Nu gebeurde het volgende: Schulte en Tack kwamen in deze ronde, de elfde, met Anneese. bij de vijf lei ders, Bij het passeeren der officieele tribunes werden Schulte en Tack ge diskwalificeerd en de heer Schirmer ontzag zich niet, zich :n een dergelijke t;aal over het noodlottjig misvVrstand uit te laten, dat de Nederlandsche en Belgische officials, w.'er beide renners het meest gedupeerd waren, zich op verontwaardigde wijze daarover uitlie ten. Men had nimmer Schulte en Tack die aan het incident part noch deel h,adden, uit den koers mogen nemen. Anneese had anderhalve ronde lang met de drie leiders meegereden, in de negende ronde. Waarom zijn de drie renners toen ook niet gediskwalificeerd door de koerscommissarissen? De verontwaardiging in het Neder landsche kamp was buitengewoon groot, nu onze beste rijder, die een buitenge wone kans had gekregen door zich met Tack bij de vijf leiders te voegen, den koers te winnen uit den strijd was ge nomen door een zeer noodlottig misver stand. Intusschen werd de wedstrijd voortge zet. De laatste ronde waren nog 20 ren ners bij elkaar. De sprint moest be slissen. De uitslag werd: 1 en wereldkampioen Leoni (Italië) 5 uur 48 min. 20 sec.; 2 Soerensen (De nemarken); 3 Scheller (Duitschland); 4 J. J. Demmenie (Nederland); zevende werd H. de Hoog (Ne derland), allen in denzelfden tijd. MEULENBERG WERELDKAMPIOEN DER PROFESSIONALS OP DEN WEG. Van Amsterdam zesde. Voor de elfde maal is onder auspiciën van de Union Cycliste Internationale het wereldkampioenschap op den weg voor professionals verreden, ditmaal nabij Ko penhagen, over 297,5 km, het langste par cours, dat ooit werd vastgesteld. Voor de vijfde iqaal is de titel gewonnen door een Belg, Eloi Meulenberg, de jonge Vla ming, die twee maanden geleden zoo heeft uitgeblonken in de ronde van Frank rijk, wist nadat hij met den Duitscher Kyewski, den Zwitser Egli, den Luxem burger Majerus en den Franschman Speicher gedurende de tweede helft van den koers den toon had aangegeven, dank zij ook zijn sprintcapaciteiten, be slag op den titel te leggen door in den tijd van 7 uur 59 min, 48 sec, als eerste over de eindstreep te gaan. De bijna 300 km legde hij af met een gemiddelde van ruim 37 km per uur. De koers heeft twee verschillende as pecten gehad. Men kan beweren, dat de strijd vrij eentonig is geweest, want na twaalf ronden vormde er zich een groep van zes renners, waarvan enkele ronden later in totaal moesten er 35 gere den worden de Italiaan Moretti afviel wegens een ernstigen val. Deze kleine groep heeft zich zonder moeite aan den kop weten te handhaven en wel gedu rende de 23 resteerende ronden. En in de sprint viel toen de beslissing ten gun ste van Meulenberg. (Dn de twaalfde ronde vormde zich een groep, bestaande uit de renners, die wij reeds vermeldden. Op dat moment lagen Magne, Zimmerman en Verveer, die zich puik geweerd had, op 55 seconden achterstand, welke na 13 ronden tot 1 min. 15 sec. was gegroeid. Onze land genoot, Magne en de Zwitser werden in de veertiende ronde ingeloopén door Weckerling, Amberg, Le Greves, Dan- neels en Buchwalder. De achterstand werd grooter. Twee ronden later kregen Magne c.s. versterking van een kleine groep renners, waarbij zich Kaers, Di Paco, d'Hooge en Van Amster dam bevonden. Het tweede peleton be stond toen uit dertien renners, de kop groep uit zes man. Maar na achttien ron den was de achterstand wederom ver groot. Magne, de wereldkampioen van het vorige jaar, deed een moedige po ging de zes vluchtelingen in te halen, hij sprong alleen uit het tweede peleton, maar toen dit versnelde, werd hij weer ingehaald. Maar waarom is men toen niet door gegaan? Hoe is het mogelijk geweest, dat een groep van dertien man er niet in geslaagd is een vijftal vluchtelingen te achterhalen? De conclusies zijn, dat de tweede groep van de twintigste ron de af geen energieke pogingen heeft on dernomen om de leiders in te halen. Dat de Belgen, de Zwitsers en de Franschen ten slotte geen pogingen ondernamen, is te begrijpen, gezien het feit, dat een landgenoot van hen, een Meulenberg, een Egli, een Speicher, in de kopgroep reden. Maar waarom namen Verveer en Van Amsterdam niet het initiatief? Na 32 ronden zakte het tweede pele ton in elkaar. Magne verdween. Le Gre ves, Danneels, Amberg gaven op. Ver veer staakte den strijd, maagkrampen. Zoo was het tweede peleton, dat de 33ste ronde' aanving, tot 3 man gedund, n.l. Van Amsterdam, d'Hooge en Wecker ling. Van Amsterdam verrichtte een ver dienstelijke prestatie door de sprint te winnen voor d'Hooge en Weckerling. Braspenning viel tegen, na 40 km had hij bijna 4 min. achterstand en gaf in de achttiende ronde op. Stuyts had in de eerste ronde de pech een lekken band te krijgen, gevolgd door een slecht wer kend versnellingsapparaat. Na 5 km ge reden te hebben staakte hij den strijd. De uitslag was: 1. Meulenberg (België) 7 uur 59 min, 48 sec. 2. Kyewski (Duitschl.) op IK lengte. 3. Egli (Zwitserland) op K lengte. 4. Majerus (Luxemburg). 5. Speicher (Frankr.) allen zelfde tijd. 6. Van Amsterdam (Nederland) 8 uur 6 min. 50 sec. 7. d'Hooge (België) op twee lengten. 8. Weckerling (Duitschl.) zelfden tijd. Alle overige renners staakten den strijd. POSTDUIVEN. Het centrum I e r s e k e (P.V. „De Noordster") nam met 143 duiven deel aan het nationale concours van Parkestone, afstand 200 km. 1 E. Ever- se, 2 Jan Zoeteweij, 3 M. le Clercq, Krui- ningen, 4 26e J. Nagelkerke, Rilland; 5, 7, 13 J. Bruinzeel, Schore; 6, 30 A, de Klerk, Hansweert; 8, 27 I. van Boven; 9, 17, 18 A. Boone Cz„ 10, 11 L. Nieu- wenhuize, Schore, 12, 22 C. J. de Waal; 14 J. van de Vrede, Krabbendijke, 15' D. van Boven, 16 M. Lamper, 19 Gebr. Blauwkamer, Waarde; 20, 32 P. Thee- naert, Hansweert, 21 A. Verhage, Krui- ningen. 23 C. de Koeijer, 24 A. Zoete weij, 25 D, van Stee, 28 Joh. van Krui- ningen, 29, 31 W. M. van Haver, 33 C. J, van Es, 34, 35 C. Pekaar, 36 C. Dorre- paal, Schore, De duiven werden gelost om 11 uur. Aankomst eerste duif 14.14.50 uur, laatste 1436.32 uur. Wedvlucht „De Stormvogels" te Ierseke van Noyon, 227 km. 1. 3, 4, 10, 13, 14 Jac Poelman, 2, 8 W. M, van Haver. 5. 6, 7, 18 Jan Vette; 9, 11,, 12 D. van Oeveren, 15 M'. Pekaar; 16, 17 J. van Kruiningen, Wedvlucht P.V. de Telegraaf te Middelburg van Parkeston (Enge land), afstand 171 km, R. Dirven 1 en 4. P. Krijger 2, A. J. Kuijpers te Vlissingen 3, J. L,amain 5, A, Steketee, Souburg 6, W. Hendriks 7, K. Schroevers te Ar- nemuiden 8, W. van Ranst 9 en J. H. de Kok 10de prijs. Namen waarachter geen plaatsnaam is vermeld alle wonen de te Middelburg. Wedvlucht Duivenvereeniging' „Blauwe Doffer", Hansweert van Noyon, 221 km. le, 3e, 4e en lie pr. J. Bruinzeel, Schore, 2e, 8e en 10e A. de Klerk, Hansweert; 5e, 7e en 12e F. v. d. Kreeke, Hansweert, 6e en 9e M. J. le Clercq, Kruiningen; 13e Gebr. Cok, Kruiningen. Wedvlucht „Nog Sneller" te Bres ken s met jonge duiven van Arras. A. v. d. Velde 1; Bondewel 2 en 11; Hamer- linck 3; Joz. Pleijte 4 en 19; Wisse Cz. 5; De Vey 6, 14 en 26; Jn. Pleijte 7; A. Vermeulen 9 en 13; W. Pleijte 10; P. Pleijte 8 en 18; C. Klaaysen 12; P. Haartsen 15; J. v. Gijs 16; Bruijnooge 17; Boekhout 20; J. Wisse 21; S. de Jon ge 22; A. v. Gijs 23 en 25; Rookus 24. Zelfde wedvlucht oude duiven. F. de Lange 1; J. Woittiez 2; A. Vermeulen 3; Jan Pleijte 4. Prijsvlucht „Eerste de Beste" te S c h o o n d ij k e, eveneens uit Arras: J. Steurrijs 1, 7 en 8; Na. Bossche 2; B. Pijcke 3; J. Risseeuw 4, 5 en 6; P. de Hullu 9; Risseeuw 10; P. de Hullu 11; F. Blok 12; Schijve 13, DE KONINGIN NAAR VARSSEVELD. H. M. de Koningin zal Donderdagmid dag een bezoek brengen aan de land bouw- en nijverheidstentoonstelling in Varsseveld. (Achterhoek). MINISTER COLIJN IN DEN HAAG TERUG. De minister-president, dr. H. Colijn, is heden? van vacantie in Den Haag te ruggekeerd. Naar Domei meldt, hebben de Japan- sche troepen hedenmorgen den pas van Nankau bezet. Deze pas vormt uit stra tegisch oogpunt een /eer belangrijk punt aan den grooten muur ten Noorden van Peiping, aan den spoorweg Peiping- Kalgan, Japansch offensief te Sjanghai. De Japanneezen zijn vanochtend te Sjanghai op alle fronten te land, ter zee en in de lucht tot den aanval overge gaan. Ondanks den bommenregen be hielden de Chineezen echter het door hen bezette gebied. Te Sjanghai wordt een hevig geschut vuur gehoord uit de richting van Woe- soeng, waar de Japanners probeeren de Chineesche linies door te breken. Zij maken daarbij van scheepsgeschut ge bruik. Zij ontmoeten daarbij evenwel bijzon der hardnekkigen tegenstand. Uit Tokio meldt Havas: Gisteren werd een nieuwe sterke daling aan de beurs genoteerd, zij wordt toegeschreven aan de vrees voor den terugslag, welken de nieuwe aanvragen voor oorlogscredieten ten bedrage van ongeveer 2 milliard yen, de uiterst stren ge controle der oorlogsindustrieën en de gebruikmaking van de reserves der maatschappijen voor gedwongen in schrijving op de regeeringsleeningen zul len hebben. De minister van financiën zal aan de buitengewone zitting van den landdag een speciale wet voorleggen, welke met name zal voorzien in de noodzakelijk heid de regeering machtiging te verlee- nen voor de oprichting van nieuwe maatschappijen. Verder heeft de wet betrekking op het beroep op ingeschre venen, doch nog niet gestorte kapitaal deelnemingen, op de gebruik making van reserves voor kapitaalvergrooting of samensmelting van maatschappijen. Er zal voorts vergunning noodig zijn voor de uitbreiding der outillage vau een maatschappij, zelfs, indien zij uit eigen middelen bekostigd worden. Het zal verboden zijn meer dan 100.000 yen voor langer dan zes maanden uit te leenen zonder toestemming der regee ring. De wet zal niet alleen gelden voor particuliere maatschappijen, doch ook voor financieele instellingen, banken en verzekeringsmaatschappijen. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden). 25.000 5969 1000 19933 19565 200 5437 4862 100 600 7260 9825 5543 11881 15352 18122 22385 DO 16 Sept. 13,30 h, Polderhuis Abdij te Middelburg namens dagel. Be stuur van den Polder Walcheien: bouwen gemaai met bijk. wer ken, in de gemeente Veere. Ra ming f 13,500. Zie Middelb. Crt, 21 Augs. 1937.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3