GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. LANDBOUW. 's-GRAVENPOLDER. gepeupel om hem uit de gevangenis te halen en te dooden. Toen nu de commissaris v,an politie met den beklaagde onderweg was naar Covington werd zijn auto aangehouden door zes gewapende mannen die hem dwongen den neger af te geven. De man werd meegenomen n.aar een brug, met een strop om den hals op de leun ng ge plaatst en met kogels doorzeefd. EEN BRUTALE OPLICHTERSTRUC. Zij waren van de poiltie en gingen er met de kas van door. In de Rembrandtstraat te Den Haag woont een meneer, die in zijn vrijen tijd de belangen behartigt van de plaatse lijke afdeeling eener organisatie. Hij heeft in het bestuur de functie van se cretaris, uit hoofde waarvan hij de boeken en het geld onder zijn berusting heeft en deze met stiptheid beheert. Wie beschrijft dan ook de groote ont steltenis van zijn echtgenoote, toen gis terochtend te circa half elf twee heeren ,aan de huisdeur belden om nadat mevrouw had opengedaan zich voor te stellen als twee rechercheurs van po litie. „Is mijnheer ook thuis", vroegen de heeren. „Neen, m'n man is niet thuis" ant woordde mevrouw. De heeren wachtten even, keken el kaar aan en toen zei één van hen: „J,a, ziet-u eens mevrouw, wij zijn recher cheur van politie en hebben opdracht van het hoofdbestuur om de boeken en het geld van het fonds, dat Uw man thuis hpeft, mede te nemen". Mevrouw, doodelijk verschrikt, ging naar boven, haalde de boeken en het geld een bedrag van 55 en over handigde de heele zaak aan de heeren. die buiten hadden staan wachten. „Als meneer thuis komt, moet hij zich maar direct bij de recherche vervoe gen" w,as het laatste, dat zij tegen me vrouw zeiden, In een oogenblik waren zij om den hoek van de straat verdwe nen. Mevrouw ibegreep er niets van en' haar man, aan wien zij, toen deze thuis kwam, alles vertelde, nog veel minder. Onmiddellijk ging hij naar het politie bureau, maar van het .geheele geval wist men daar niets af. De secretaris was het slachtoffer ge worden van een geraffineerde en bru tale oplichterstruc. Van de daders ontbreekt elk spoor. Dronken zeeman door trein gegrepen. Tegen middernacht is de 26-jarige S. W. R. wonende te Gothenburg (Zwe den) opvarende van het aan de Poor tershaven liggende Zweedsche s.s, „Uto" die in beschonken toestand langs de spoorlijn nabij Maassluis liep, zeer waar schijnlijk door een trein gegrepen en te gen den grond geworpen. De politie en enkele leden van de E.H.B.O. van Maas sluis troffen het slachtoffer tusschen Maassluis en Poortershaven in deernis- wekkenend toestand tusschen de twee baanvakken. De man is vannacht per trein van Poortershaven naar Rotter dam vervoerd en in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen waar opera tief ingrijpen noodzakelijk was. Hij heeft een gespleten schedel en een zware her senschudding, Zijn toestand is levensge vaarlijk. Een collega van het slachtoffer, die eveneens beschonken was, trof men in een droge sloot langs de spoorlijn onge deerd aan. Beide zeelieden hadden Maassluis be zocht en wilden zich langs den spoor lijn iets dat verboden is naar hun schip begeven, dat op punt van vertrek lag. Vanmorgen is de „Uto" naar Bre men vertrokken. Begrafenis luitenant-kolonel Koole. De begrafenis van den verongelukten luitenant-kolonel H. J. Koole zal mor gen te Amersfoort plaats hebben. Niet de overledene, doch zijn broeder, die kapitein is zulks te Amersfoort, woon de enkele jaren te Middelburg. Dit ter herstelling van een vergissing in ons be richt van gisteren. MISDRUK BIJ RIJWIELBELASTING- PLAATJES? Bij de controle van rijwielbelasting- P ,*e Bloemendaal arresteerde de politie gisteren een inwoner uit Lange raar zekeren J. J. p. Q„ d e op zijn rij- wiel een plaatje had dat veel afwijkin- gen vertoonde De m,an verklaarde het gekocht te hebben op het postkantoor te Langeraar De politie van. Bloemen daal deed onderzoek aldaar en men trof daar eenige plaatjes aan die op dezelf de ongelukkige wijze afgestempeld wa ren en het beeld van overstempeling vertoonden; komma's en streepjes ont braken n l, op het plaatje. Ook ontvinö men de bevestiging dat de heer 0 bil den postdienst aldaar zijn plaatje ge kocht had, eenige dagen geleden. N,a dit onderzoek werd de heer 0. op vrije voeten gesteld. De commissaris van po litie te Bloemendaal deelde mede dat het plaatje zoozeer alle kenmerken van vervalsching vertoonde, dat geen en kele politieman zou geaarzeld hebben in ic grijpen. Ook de kantoorhouder der posterijen te Overveen was zeer posi tief in zijn verklaring dat dit een ver valscht plaatje moest zijn. De commissaris v,an Bloemendaal heeft zich nu tot den minister van finan ciën gewend om te laten onderzoeken hoe dergelijke plaatjes door de poste rijen in omloop konden worden gebracht. De rijksmuntmeester te Utrecht ver klaarde dat er bij een massa-f,abricage wel eens een enkele misdruk doorloopt, min of meer scheef gedrukt, maar de kantoorhouders der posterijen hebben opdracht 'n zoon geval de plaatjes in te houden Hij acht het evenwel uitgeslo ten d,at plaatjes afgeleverd zouden worden waarop alleen de komma's en streepjes zouden ontbreken. De kan toorhouder van Langeraar deelde mede dat de politie van Bloemendaal bij h,aar onderzoek ten postkantore heeft vast gesteld dat er wel enkele plaatjes aan wezig waren die wat flauwer van druk zijn dan andere, maar dat komma's en streepjes ontbraken kon zij niet consta- teeren. Deze voor het publiek belang rijke zaak zal nu ook verder door den directeur der directe belastingen te Leiden onderzocht worden.(N.R.C.) DE JUWEELENDIEFSTAL TE 'S-GRAVENHAGE. Niet voor 40.600, doch voor 70.000 gestolen. Omtrent de inbraak bij de juweliers firma van Willigen in de Spuistraat te 's Gravenhage, gepleegd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. vernemen wij nader, dat na een nauwkeurige in ventarisatie, die bijna een week in be slag nam, omdat de inbrekers in den winkel dermate hadden huis gehouden, dat zeer moeilijk was na te gaan, welke sieraden werden vermist, is komen vast te staan, dat ongeveer 1000 diamanten en briljanten zijn gestolen. De gezam- lijke waarde dezer sieraden is niet 40.000 zooals aanvankelijk werd me degedeeld, maar 70.000. Doodelijke val van een trap. De 65-jarige mevrouw G. LI. A. S. te W e e s p is gisternacht van een trap gevallen, aan de gevolen waarvan zij eenige uren later is overleden. VAN EEN UITSTAPJE MET EEN ONAANGENAME ERVARING. Een Scheveningsche familie, een moe der, een tante en negen kinderen, maak ten Woensdagmiddag een boottocht naar Den Haag. 't Was een mooie zomermid dag, de zon stond hoog aan den hemel en omdat het den kinderen al zoo dik wijls was beloofd, dat ze een heuschen boottocht zouden mogen maken, besloot de moeder eindelijk aan het verlangen der kinderen te voldoen. Fluks werden de noodige toebereidse len gemaakt. De boottocht had een vlot verloop, de kinderen hadden veel plei- zier en een uurtje later werd bij het Malieveld, de groote open grasvlakte midden in Den Haag, aan land gegaan. Het spreekt wel vanzelf, dat het feest daar werd voortgezet. De kinderen speelden naar hartelust, moeder en tante gingen in het gras lig gen en ook zij genoten. Tegen den tijd dat het bootje weer naar Scheveningen zou vertrekken, vonden de kinderen in de nabijheid van een plaats waar zij speelden, twee tasch jes. Er zat niets in dat van waarde was, slechts twee zuurtjes. Of nu in elk tasch- je één, dan wel in een der taschjes twee zuurtjes zaten, vertelt de historie niet. De kinderen brachten de taschjes naar hun moeder, die tot de conclusie kwam, dat deze taschjes behoorden aan eenige meisjes, die ook met het Scheveningsche bootje waren gekomen en reeds naar de kade waar de boot gemeerd was, waren geloopen. Ze zou de taschjes wel even meenemen om ze op de terugreis aan de meisjes te geven. Een meneer uit Oegstgeest zag, dat de moeder de taschjes bij zich had ge stoken en toen eenige oogenblikken la ter bleek, dat de taschjes niet behoor den aan de meisjes van het bootj^ doch eigendom waren van kinderen die in de buurt speelden, dacht deze meneer, dat de moeder en de tante de taschjes wil den stelen. Hij waarschuwde een veld wachter die toevallig passeerde en die zoo boos werd, dat hij de moeder, de tante en de negen kinderen meenam naar het paleis van justitie, dat groote gebouw aan het Korte Voorhout, waar het geheele gezelschap aan een streng verhoor onderworpen werd. Aan ieder een vroeg de veldwachter, of ze de taschjes met de twee zuurtjes hadden willen stelen. Toen werd de moeder boos. Hoe de veldwachter dat kon den ken. Maar de veldwachter was heel erg wantrouwend. En toen gebeurde het erg ste. Er kwam een groote arrestantenwa gen van de politie. Daar moesten ze alle elf in. Dat wilde de moeder niet, maar ze moest. De auto reed naar het politie bureau, waar gelukkig al heel spoedig bleek, dat de moeder geheel te goeder trouw had gehandeld. Toen gingen ze allemaal terug naar Scheveningen, nog heelemaal van streek door den angst en den schrik. Zoo eindigde het boottochtje naar Den Haag van deze Scheveningsche kinderen, het boottochtje, dat zoo dramatisch af liep en dat ze waarschijnlijk nooit meer zullen vergeten. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Utrecht 1 doode. Op den Leidscheweg te Utrecht reed gsteren een 43-jarigen wielrijder ach ter een p.aard en wagen en wilde naar links uitwijken om deze te passeeren. RAAD VAN WEMELDINGE. Donderdagavond vergaderde de Raad van Wemeld nge onder Voorzitterschap van Burgemeester Keijzer. Afwezig met kennisgeving de heer D. M, de Jonge. Mededeeling werd ged,aan van aan den burgemeester verleend verlof van 22 Augustus tot en met 13 September a.s. De begrooting van den Keurings dienst van vee en vleesch in den keu ringskring Kruin ngen voor 1938 werd goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. werd be sloten tot het onttrekken van het Swaaksche voetpad en het Blauwhuis pad aan het openhaar verkeer. Na de mededeeling van den Voorzit ten- dat bijna alle geldschieters van de gemeente genoegen nemen met de hun voorgestelde renteverlaging van gele verd kapitaal tot 3}4 pet per jaar met ingang van 1 Januari a.s., werd op voor stel van B. en W. daartoe besloten. Voorts werd besloten tot verlag ng der huur van het resteerend gedeelte der Krammevate in verband met den verkoop van een strookje grond daar van, tot vaststelling van een beroeps verordening krachtens het Reglement Autovervoer Personen en tot wijziging der verordening regelende de heffing van schoolgelden voor bewaar- en hand- werkschool-onderwijs en van school geld voor lager onderwijs. Deze laatste wijzigingen zullen in werking treden resp. op 1 Januar' en 1 April 1938. Op de vraag van den heer Ruissen antwoordde de Voorzitter, dat in zeer bijzondere gevallen van deze aanslagen ontheffing kan worden verleend. De gemeente-begrooting, dienst 1938 werd aangeboden met een totale ont vangst en uitgaaf van 68194 op den gewonen dienst en van 11800 op den kapitaaldienst. In verband met de definitieve vast stelling der gemeente rekening, dienst 1935, wordt de vergoeding voor de school voor Chr. Volksonderwijs te We- meldinge over 1935 vastgesteld op 6.68 per leerling. Bij de rondvraag informeerde de heer Ruissen naar de reeds geruimen tijd aan den Zuidelijken Achterweg liggen de boomen, waarvan er een in een wa tergang van de B.W.B.Y. is terecht ge komen, en drong verder aan op ver plaatsing van de straatlantaarn van den Noordelijken paralelweg naar de Oran jeboomstraat. De voorzitter zegde toe nogmaals aan den eigenaar der boomen te verzoeken deze op te ruimen. Spr. gaf in overwe ging bij de behandeling der begrooting 1938 de door den heer Ruissen bedoelde straatverlichting te behandelen. Tenslotte verzocht de heer Ruissen maatregelen te nemen om te voorkomen dat op den hoek bij het perceel van de Wed. Veerhoek stilstaande vrachtauto's het verkeer belemmeren. De voorzitter zegde voorziening toe. DE REIS VAN HET SS. „TASMAN". Zaterdag a.s. te Hongkong ver wacht. De directie der Koninklijke Paket- vaart Maatschappij te Amsterdam deelt mede, dat het s.s. „Tasman" hetwelk vele Nederlanders uit Sjanhai aan boord heeft Zaterdag a.s. bij het aanbreken van den dag te Hongkong wordt ver wacht. HET DOEL VAN JAPAN IS TE KOMEN TOT SAMENWERKING MET CHINA. Een verklaring van den Japan- schen eersten minister. Het Japansche kabinet is vanmorgen bijeengekomen teneinde te beraadsla gen over het ontwerp, dat in de buiten gewone vergadering van het Lagerhuis in begin September zal worden inge diend en waarin het geheele economi sche leven op voet van oorlog wordt ge bracht. Alvorens zich te begeven naar de ver gadering van het kabinet heeft eerste minister Konoje een verklaring tegen over vertegenwoordigers van de pers afgelegd. Hij zeide, dat de Japansche re geering in de buitengewone zitting van het Lagerhuis zal uiteenzetten, dat de omstandigheden de Japansche regeering gedwongen hebben krachtige strafmaat regelen te nemen tegen de Nankingre- geering inplaats van te blijven bij de vroegere negatieve houding. Het uiteindelijk doel van Japan is echter te komen tot een samenwerking van China met Japan. De Japansche regeering, aldus ver klaarde Konoje verder, houdt vast aan de politiek om niet toe te staan, dat een derde partij intervenieert in de zaak tusschen China en Japan, die recht streeks geregeld moet worden tusschen beide landen. De samenwerking tusschen China en Japan, door tusschenkomst van de Nan kingregeering onder leiding van Tsjang Kai Sjek, is, aldus Konoje, in principe niet onmogelijk, maar de thans heer Uit tegenovergestelde richting nader de een personenauto. De wielrijder, die in het nauw kwam, aarzelde, reed te gen de auto op en kwam te vallen, met het gevolg dat hij onder het gespan te recht kwam. Hij liep een schedelbasis fractuur en gebroken armen op. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. schende omstandigheden maken, dat de kansen daarop nog ver van verwerke- ijking af zijn. De Chineesch-Japansche samenwerking vooronderstelt handha ving van vrede en orde in Noord-China, waaruit alle anti-Japansche en anti- Mandsjoerijsche elementen zoowel als alle communistische invloeden verwij derd moeten worden. Wat Noord China aangaat legde de premier er den nadruk op, dat het ab soluut noodzakelijk is, dat het bestuur over dit gebied samenwerkt met Japan. Russische piloten en vliegtui gen naar Sjanghai? Een bericht uit Sjanghai in de Japan sche bladen meldt, dat ruim een dozijn Russische piloten te Sjanghai aangeko men is en dat negen Russische gevechts toestellen naar Sjanghai zullen worden gezonden via Lantsjau. Een groot aantal Russische militaire toestellen zou voorts via Sinkiang in Chineesch Turkestan naar Sjanghai worden gestuurd. De Chineezen rukken op in Noord-China. Japansche militaire autoriteiten te 'eiping deelen mede, dat drie Chinee- sche divisies, welke onder controle der regeering van Nanking staan, oprukken angs den spoorweg van Peiping naar dankau in de richting der Japansche stellingen te Liang Hsi, op 35 mijl ten W. van Peiping. Men meent, dat ernstige vijandelijkhe den op komst zijn. Twee Chineesche divisies hebben Vlatsjang, op dertig mijl ten Zuiden van Tientsin bereikt, waar zij zich tegenover de Japansche stellingen bij Toelioe Tsjen aevinden. Hankau gebombardeerd. Een bericht uit Sjanghai meldt, dat de uchtstrijdkrachten der Japansche mari ne hedenmorgen in de vroegte een raid rebben ondernomen op Hankau en de vliegvelden en munitiefabrieken gebom bardeerd hebben, waar zware schade werd aangericht. De toestellen hebben ook het arsenaal van Kiangnan en het Zuidelijke station van Sjanghai bestookt, evenals de Chineesche troepen nabij het Noordelijke station en het vliegveld van Hoengjau. ZAL CHINA EEN BEROEP DOEN OP DEN VOLKEN BOND? Men acht het in Chineesche kringen te Londen waarschijnlijk, dat China eer lang een beroep zal doen op den Vol kenbond krachtens artikel 17 van het handvest. Het beroep der Chineesche regeering op den Volkenbond zal, naar men meent, vóór de volgende bijeenkomst van de Volkenbondsvergadering, welke op 13 September te Genève zal beginnen, wor den ingediend. Tot nu toe heeft China dezen maat regel niet genomen uit vreesf dat de Westersche mogendheden hem waar schijnlijk niet doeltreffend zouden steu nen. De regeering heeft echter haar hou ding herzien in het geloof, dat het goed zou zijn de aandacht der andere Volken- bondsmogendheden te vestigen op wat de Chineesche kringen een Japanschen aanval noemen. Japanneezen hebben bombarde ment ingezet. Vanmiddag hebben Japansche oor logsschepen een algemeen bombarde ment ingezet op de Chineesche stellin gen ten Westen van Sjanghai. De Japanneezen hebben in het Broad way Building, dat aan Britten toebe hoort, een vluchtelingenkamp ingericht Een waarschuwend geluid van de „Times". De „Times" schrijft in een artike over de gebeurtenissen in het verre Oos ten: „De jongste activiteit van Japan in Noord-China hebben het de sympathie van de wereld doen verliezen. Zijn on stuimig avontuur te Sjanghai is waard, dat het iets meer dan sympathie verliest .het is tijd, dat Japan weet, dat de bewegingsvrijheid, welke zij in Oost- (Aizië opeischt in geen geval de ver gunning te spelen met de wettige be langen van Groot-Brittannië impliceert Droeve balans. Kort geleden hebben zich in Burma overstroomingen voorgedaan, waarvan thans de balans is opgemaakt. Het blijkt dat minstens 150 personen het leven heb ben verloren en dat de schade aan eigen dommen en vee geraamd moet worden op 187.500 pond sterling. Verscheidene duizenden dorpelingen zijn dakloos ge worden, groote oppervlakten land zijn onder water komen te staan. Tegelijker tijd is groote schade aangericht door een cycloon langs de kust. Voor de geteis terde gebieden zijn snel hulpmaatrege len genomen. De voornaamste lijn, die Rangoon verbindt met Mandalay, is ont wricht. Bijna 5000 arbeiders zijn in dienst genomen om de schade aan de lijn te herstellen. KERK EN SCHOOL. Ds H. Huizinga, Ned. Herv. pred, te Niezijl, heeft tegen 1 October eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Huizinga werd in 1864 geboren. Hij diende o.a. de gemeente Waterland kerkj 20 Aug. 1929 tot 9 Oct. 1932. Vrijwillige veevoeder controle. Op initiatief van enkele Friesche hee ren is te Leeuwarden een vereeniging voor veevoedercontróle opgericht. Tot deze vereeniging zijn toegetreden alle groote en practisch alle kleine in Friesland gevestigde particuliere vee voederfabrieken. Bovendien hebben zich aangesloten eenige veevoederfabri kanten uit Groningen, Amsterdam en Delft. Al deze fabrikanten hebben zich in afwachting van een verplichte over heidscontrole, onder vrijwillige controle gesteld van een controlecommissie. Door een controleur zal deze controle commissie op onregelmatige tijdstippen zoowel grondstoffen als eindproducten van de aangesloten fabrieken laten be monsteren en onderzoeken. De gevon den analyses zullen worden gepubli ceerd. ONTVANGEN BOEKEN. Modelbouw. In h,t Julinummer van „De Model bouwer", maandblad voor de vervaardi ging van machine-, vliegtuig- en scheeps modellen, uitgegeven wordende te Hen gelo (O.), is een begin gemaakt met een beschrijving van het model van het Prin selijk jacht „Piet Hein". Het model zal een getrouwe nabootsing van het fraaie jacht zijn en door ieder min of meer ge routineerde knutselaar kunnen worden vervaardigd. In de „Zonnige Jeugd", serie voor jongens en meisjes tot 12 jaar, versche nen bij den uitgever H. Meulenhoff te Amsterdam: „Nelleke' door Joh. E, Kuiper. Band en illustraties van J. Pander, en „De familie v,an Üam voor de radio", door Frank van Du n. Illustraties naar fotografische opnamen van M. J. Goris. Bandteekening van Rein Stuurman. Eveneens bij den uitgever H. Meulen hoff te Amsterdam verschenen in de „Gulden serie de volgende twee nieuwe uitgaven: „Mieke Heisvoort" me sjesboek door Emmy Tollenaar. Bandteekening en illustraties van Nans van Leeuwen, en „Met vol-gas over de Oceaan", jon gensboek door Freek Melchior. Geïllu streerd door P. Stempeis. „Nu ook haken", No. 2. Dit nieuwe haakboekje, uitgave van Het Nieuwe Modeblrd te Utrecht, bevat 42 modellen, waaronder elegante damesjum pers, chique dameshandschoenen, d ver se hoedjes en taschjes, kraagjes, shawls, bedspreien, groote en kleine tafelkleed jes, kinderjurkjes etc. Elk model is af gebeeld en zoo volledig mogelijk be schreven. In de serie Van Gorcum's Tooneel- fonds verschenen bij de uitgevers Van Gorcum 8z comp te A s s en „Een vacantie-zwerftocht", zang en dansspelletje door Hendr ne Wessé- mius, uit te voeren door kinderen. „Uit kampeeren", een spel van jool en avontuur, door P. A. Lankester. „Fragmenten uit „Een midzomer- nachtdroom" van W. Shakespeare, ver taald en bewerkt door drs J, H. Hoor weg. De gekozen fragmenten zijn die, waarin de handwerkslieden „De zeer droevige comedé van Pyramus en This- be" voorbereiden en ter gelegenheid van Theseus' huwelijk opvoeren. Door een berijmde tekst zijn zij met elkander verbonden, waardoor een zelfstandig tooneelspel is ontstaan. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Bevallen: N. Goudswaardde Buck z, A. C. van de Scheldevan Noorden d, 'H. H. de MunckChristiaansen z, G J. J. HameliBeniest d. Overleden: J, L.ahr 78 j. ,wedn. van C. A. Rogmans. Ondertrouwd: F. Castel 32 j. en J. van Sparrentak 26 j„ J. de Poorte 31 j. en E. Wattel 25 j. Gehuwd: A. Vereeke 25 j. en A. M. Joosse 18 j„ P, J. van Eenenaam 23 j. en C. M. Reijerse 21 j. Goes. Overleden: E. Wolf 76 j. Bevallen: F. ReijerseSiepman z. Ondertrouwd: P. Zandee 28 j. en P. M. Verbeemen 21 j. (D,Z.) ABONNEMENTEN en ADVERTEN TIEN voor dit blad worden aangenomen door den Agent C ALMEKINDERS Dorpsstraat 175' MARKTBERICHTEN. Middelburg, 19 Augustus. Fruit veiling. Appels: Transperant 513, Earley Victoria 37, Perzikroode Zo- merappel 1014, Keswick 27, Zigeu nerin '1027, Duchesse d'Oldenburg 2 5, Swedenappel 37, Groot Her tog' van Baden 1215, Klaasjes 36, Manks Codlin 28, Jac, Lebel 26. Peren: Clapps 316, Précose 415, N.- Hollandsche Suikerij 23, Scharlaken 3 9, Carbonkel 36, Jutten 2025, Bu- ré de Merode 58, Dirkjes 16, dr. Ju lius 511, val en kroet 19 ct. Pruim,en: Washington 820, Tonne- iboer 10, Reine Victoria 821, Belle de Louvain 1218, Prince pruimen 8, Czar- pruimen 815, Witte Wijnspruim 922, AbrikooSpruim 6'14, MoerWeien 14 30, Hymalaya Berry 2024, TomiMen 4, Frankenthalers 3546, Blac Alican te 3340, Mbscaat 41 ct., alles per kg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3