1 'n Barstende Hoofdpijn GEMENGD NIEUWS. LANDBOUW. RECHTSZAKEN. SPORT. TREINBOTSING OP HET CENTRAALSTATION TE AMSTERDAM,. Beruchte Rotterdamsche inbreker gepakt. PARASIETEN. Kind onder een dorschmachine geraakt en omgekomen. ZEEUWSCHE TREKPAARDENFOKKERIJ. EEN DIENST DER MELK IN BELGIE. „Staatsinmenging en bestuur lijk gesar KERK EN SCHOOL. Ned, Herv. Kerk. Politierechter te Middelburg. VERDACHT VAN ZAKKENROLLERIJ. Straffen van twee en drie jaar gerequireerd. Een slaperige schildwacht. WATERPOLO. Nederland wint van Frankrijk met 42. POSTDUIVEN. AGENDA. die U kwelt en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwarfe voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij te pas komen 9 Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall (Ingez. Med.j Gistermiddag om kwart voor drie is op het Centraal Station te Amsterdam, op. het derde perron aan de Oostzijde, een uit de richting Haarlem komende ledige electrische personentrein in bot- sing gekomen met een eveneens ledigen personentrein, die enkele minuten te voren uit Amersfoort was aangekomen. Bij het binnenrijden van het station bleken de remmen van den electrischen trein niet te werken. Toen de wagen bestuurder dit bemerkte heeft hij on middellijk met het fluitsignaal noodsei neu gegeven, teneinde de op het perron aanwezigen personen te waarschuwen om uit den weg te gaan. De trein be vond zich toen al onder den kap van het slation. Aangezien het sein nog op veilig stond waren de wissels automa tisch afgesloten, zoodat het voor den treindienstgeleider, die van zijn hooge standplaats boven de perrons het trein verkeer regelt, niet mogelijk was den trein op een ander spoor te leiden. doen de wagenbestuurder zag, dat e?n .botsing onvermijdelijk was', heeft hij zijn plaats verlaten en is hij naar ach teren geloopen. Dit was zijn behoud, daar hij anders zeker op slag zou zijn gedood. Het voorste motorrijtuig van den electri schen trein tornde tegen den zwaren lo comotief van den anderen trein op en kwam daartegen in schuinen opwaart- schen stand te staan. Zoowel het motor rijtuig als de locomotief zijn ernstig be schadigd. De electrische trein had ge lukkig reeds veel vaart verminderd, zoodat de botsing niet zoo hevig is ge weest. De stuurcabine is evenwel ge heel verbrijzeld, terwijl ook de voorste zitplaatsen geheel zijn vernield. De overige rijtuigen van den electrischen trein bleven onbeschadigd. Van het voorstuk van den locomotief is alles ingedrukt en verbogen. Verder is de eerste personenwagon van den Amersfoortschen trein, welke onmiddel lijk op den locomotief volgde, omhoog geschoven en op den tweeden wagon terecht gekomen. Een aantal comparti menten van dit tweede rijtuig is hier door vernield. Speurend naar mogelijk onraad, gelijk dat een goed politieman betaamt, reden gisternacht twee motoragenten door de stille straten van de residentie. De stad sliep, alles was in diepe rust. In de Su- rinamestraat zag plotseling één van hen een man, die wanhopige pogingen deed zich door het opengeschoven raam van een woning* te wringen. Het bovenli chaam was reeds binnen, echter de bee- nen van den man bengelden nog buiten het venster. Natuurlijk stapten de agen ten van hun motor, trokken den man weer naar buiten en toen deze geen aannemelijke verklaring kon geven voor zijn ongewoon gedrag, werd hij uitge- noodigd om mede te gaan naar het poli- Ook onder de planten zijn er, die van de bedeeling leven of op een andermans zak teren. Zij leiden een parasitair be staan, doch je hebt er ook, die gedeel telijk in haar eigen onderhoud voorzien, gedeeltelijk van andere planten profi- teeren. Men heeft deze groep planten aangeduid met den naam half-parasie- ten. Terwijl de echte parasieten of woe kerplanten jgeen bladgroen hebben dit is b.v, het geval bij de bremrapen en het duivelsnaaigaren l en zoodoende niet in staat zijn koolzuurgas te assi- mileeren, moeten zij anderszins aan den kost zien te komen: zij leven daarom op een zoogenaamde voedster- of waard- plant, die ook wel hospes wordt ge noemd, waaraan zij het voedsel ont trekken. De halfparasieten daarentegen bezitten wel bladgroen. Het assimilatie vermogen is dus aanwezig, maar dit ver hindert dezen planten niet bovendien zich met andere planten te associeeren en wel in dezer voege, dat zij met haar wortels doordringen, in die van b.v. grassen, waaruit >zij blijkbaar, dank zij een zuignapinrichting, o.a, zouten weten te halen. Sprekende voorbeelden van die half- tiebureau, aan welk verzoek hij uiter aard had te voldoen. Een nader onderzoek wees uit, dat de j motoragenten een zeer goede vangst hadden gedaan. De man, die ten aanzien van zijn vreemd gedrag meedeelde, dat het raam had opengestaan en hij alleen uit nieuwsgierigheid even naar binnen had gekeken, bleek een beruchte Rot terdamsche inbreker te zijn, nl. de 37 jarige varensgezel M. H. v. d. V. Tien jaar reeds bracht deze man in de ge vangenis door. Nauwelijks een maand geleden was hij weer uit de gevangenis ontslagen. Ook nu zal hij wegens poging tot inbraak voor den officier worden geleid. Gistermiddag is het Zesjarig zoontje van den heer J. B. te Waalwijk bij het spelen onder een door een tractor voortbewogen dorschmachine geraakt. Een achterwiel ging het kind over het hoofd, zoodat de dood onmiddellijk in trad. Den bestuurder van den tractor -treft geen schuld. (A.F.) Hier volgt nog een aanvulling van cijfers en beschouwingen op ons ar tikel over de premiekeuringen van merriën, dit in aansluiting op de ver plichte najaars- en voorjaarshengsten- keuringen in Zeeland. We hebben in het betreffende artikel over de merriekeuringen medegedeeld dat de daarin verstrekte cijfers en be schouwingen, konden worden aangevuld en versterkt met cijfers en resultaten uit de verplichte rijkshengstenkeuringen. Het is onnoodig om aan die cijfers breed voerige besprekingen te wijden, ze spre ken immers voor zichzelve. Ze zijn een bevestiging van hetgeen we over de trekpaardententoonstelling te Brussel schreven, n.l, de Nederlandsche trek paardenfokkerij is evenwaardig aan de Belgische trekpaardenfoikkerij, Zoiowel in het vrouwelijke als mannelijke fokma- teriaal en derzelver fokwaarde. Hier volgen de cijfers betreffende de hengstenkeuringen. lil het najaar '36 werden op de onder scheidene keuringsplaatsen ter keuring gebracht 162 hengsten. Hiervan waren 77 van Nederlandsche ouders. Goedgekeurd werden daarvan 50 heng sten of 69.4 'In Nederland geboren van Belgischen vader waren 64 hengsten, goedgekeurd hiervan werden 36 heng sten of 56.25 Uit België ingevoerd werden 21 heng sten, hieruit werden goedgekeurd 12 hengsten of 57 Bij de op die keuringen plaats vin dende premiekeuring werden bekroond: Van Nederlandsche ouders 32 hengsten of 53.3 Van Belgischen vader 18 (30 Uit België ingevoerd 9 (15 van het totaal aantal bekroonden Uit de Fransstam werden bekroond 12 hengsten (75 Van Certain van Lamswaarde 8 heng sten (90 Uit de Adriaanstam 9 (75 Van Tsjaka 6 (75 Van Herseur de Cognebeau 6 (37.5 Van Clairon de la Lijs 4 (25 Op de voorjaarskeuring 1937 werden ter keuring gebracht 176 hengsten, waar van goedgekeurd 63 of 35 Van Nederlandsche ouders 83, waar van goedgekeurd 40 of 48.2 Van Belgischen vader of ingevoerd 93 waarvan 23 (26 Uit de Franslijn zijn najaar '36 en voor jaar 1937 in totaal gekeurd 34 afstam melingen, hiervan werden goedgekeurd 22 hengsten of 65 Van Certain van Lamswaarde 19 afst.; ggk 15 (79 Uit de Adriaanlijn gekeurd 27 afst. g'gk 18 (66.6 Van Tsjeka gekeurd 17 afst, ggk 13 (75 Van Herseur de Cognebeau 38 afst, ggk 15 (40 parasieten zijn o.a. de gele ratelaars der weiden, die bij de boerep geenszins in een reuk van heiligheid staan, de oogen- trooste'n, een zeer gracieuse planten groep, het kartelblad van de vochtige heiden en, last but not least, de hengel (Melmapyrum pratense), die een echte diluviumplant is, welke in de bosschen soms in onnoemelijken getale is te vin den. Bij mij op Vredehof groeien die hengelplanten bij duizenden en naar het mij wil voorkomen, geven zij vooral de voorkeur aan die plekken, waar ei kenhakhout in overvloed is opgescho ten. Of zij met Quercussoorten bepaalde betrekkingen onderhouden -en vlan welken aard deze reltaies eventueel zijn is mij niet bekend, doch het is een feit, dat zij zonder de aanwezigheid van grassen, waarop zij hun wortelparasitis.- me kunnen uitleven, niet of nauwe lijks haar bestaan kunnen rekken. Wan neer de hengelzaden dan ook worden uit gezaaid in aarde, waarin verder niets groeit, komen zij wel-is-waar op, maar de op dergelijke wijze verkregen planten leiden een armetierig bestaan. Wanneer echter de hengelzaden in grond terecht komen, waarin zich levende graswortels bevinden, ontwikkelen zij zich tot ge zonde en krachtige planten. Van Clairon de la Lijs 21 afst, ggk 12 (57 Uit. de Laboreur d'Isaaclijn '21 afst ggk 14 (66,6 Uit de Fairüjn 11 afst., ggk 5 (45 Oip de Centrale h e ngSfenkeuring te Goes 1937 werden voorgebracht. Uit de Fransstam 20 hengsten waar van bekroond 16 of 80 Van Certain van Lamswaarde 12 heng sten ggk 9 (75 Adriaanlijn 15 hengsten ggk 10 (66.6 Tsjaka 12 hengsten ggk 9 (75 Clairon de la Lijs 12 hengsten ggk 8 (66.6 Herseur II de Cognebeau 19 hengsten ggk 7 (37 56). Uit het bovenstaande ziet men dus dat onze Nederlandsche trekpaardenfok- kerij ook in de hengstenfokkerij ten minste gelijkwaardig is aan de Belgische fokkerij. Wat in de premiekeuring der merries werd uitgedrukt wordt ook in boven staande bevestigd en versterkt, Nu zou in bovenstaande kunnen bijge voegd zijn de fokrayons waarin de on derscheidene fokprestaties zijn behaald, doch het is wel bekend, dat de hengsten- fokkers overwegend in Zeeuwsch-Vlaan- deren gevonden worden. Alleen Certain van Lamswaarde staat in een 2e klasse rayon. Zijn prestaties welke toch reeds aan de spits staan, moeten dus, gezien het centrum waar in hij ter dekking staat, nog heel wat hooger worden aangeslagen, en stempe len hem dus tot een niet te evenaren vaderpaard. Dat men de eenig mogelijke en nood zakelijke conclusie trekke en deze in onze trekpaardenfokkerij doorvoere. Men schrijft ons De Belgische regeering heeft een wetsontwerp ingediend in verband met de oprichting van 'n „Nationalen dienst der melk". In Belgischen landbouwkring vindt men no.ch den inhoud voor 't ont werp, noch de daarbij gegeven toelich ting voldoende du'delijk om te weten, wat de betrokken Minister van Land bouw, Pievlot, nu eigenlijk wil. Nu heeft deze laatste aan een groot banket tijdens een tentoonstelling van hoorn vee te Verviers zijn bedoelingen nader uiteengezet. Uit deze nadere mededee- ling blijkt, dat de melkveehouders zich vrijwillig kunnen aansluiten bij den te stichten „Nationalen d'enst der melk en nevenproducten". In dit geval komen de stallen te st.aan onder controle van „den Dienst" en zal de melk, eveneens gecontroleerd, in vat|en moeten worden „geborgen", die dan verzegeld zullen worden. Op deze vaten zal de plaats van herkomst worden vermeld. Wat de boter betreft, zoo zei de Mi nister „kan men niet, .anders dan getrof fen worden vast te stellen, hoe het ont breken van gelijkaardighe'd der voort brengselen de mogelijkheid vermindert om boter tegen loonende prijzen te ver- koopen". De Minister bedoelde hier, dat de Belgische boter, die voor 't over- groote deel nog op de boerderij wordt bereid, wat samenstelling, smaak en geur betreft, allerminst un form en con stant is. Om hierin verbetering te bren gen zullen boterf.abrieken worden opge richt, waar deze tot dusver ontbreken. Het schijnt echter, dat zelfs vele land- bouw-ingenïeurs de voorkeur geven aan de bereiding van boter op de boer derij1 boven de bere'ding in de fabriek, zoodat vooralsnog niet allerwege op voldoende medewerking z,al kunnen worden gerekend. In Belgische veehouderskring staat men tegenover dit nieuwe zeer pessi mistisch, zelfs wantrouwig. Het Vlaam- sche landbouwblad ,>De Koornbloem" concludeert b.v. „Wij zullen den arbe'- der naar zijn werk beoordeelen en af wachten wat de beoogde Dienst geven z,al: de uitslagen zullen meer dan be vredigend moeten zijn, anders zullen onze melkboeren de staatsinmenging en het bestuurlijk gesar naar den bliksem wenschen". Geen woord Fransch bij, nietwaar? Het is een boeiend gezicht zoo n veld met tienduizenden lichtgele hengelbloe- men, die in de oksels van sierlijke, groe ne schutbladeren zijn geplaatst. Allerlei insecten wijden aandacht aan de bloe men: in de eerste plaats worden zij be zocht door bijen en hommels, wien het om de lekkere honing is te doen, doch ook mieren hebben belangstelling voor de plant: meermalen is opgemerkt, dat zij de zaden wegsleepten en zoo uit den aard der 'zaak bijdroegen tot de ver spreiding der plant. Doch ook komt op hengel de rups voor van een vrij zeldzamen vlinder: Eupithe- cia plumbeolata. Deze vlinder is in Soest een enkelen keer bij mij op het electri sche licht afgekomen, maar het is een luitenkans, wanneer men een ontmoe- ;ing met dit loodkleurige grijze insect ïeeft. Ten vorigen jare nu besloot ik de hengelplanten op Vredehof eens aan 'n nauwgezet onderzoek te onderwerpen) Tot mijn niet geringe verbazing stelde ik vast, dat er op de hengelbloemen rup sen in overvloed voorkwamen; de ver rassing was te grooter, omdat dadelijk was te zien, dat het Eupithecia-rupsen waren. In zoo'n geval krijg je dan een heel parmantig gevoel en je zegt dan tot je izelf: „Zie je wel? Het is een fa- Voor het examen tuinbouwkunde L. O. slaagde de heer M, A. Slotboom te 's-G ravenpolder. Ds. Louwerse, Ned. Herv. pred. te Wissenkerke heeft bij een mo torongeluk zijn linkerbeen gebroken en verschillende verwondingen opgeloopen. Hij ligt in het ziekenhuis te Wesel (D. De doktoren achten zijn toestand be vredigend. De hulp v,an den Ring Goes is ingeroepen om te voorzien in de beur ten. (D.Z. A. Donker cand. te Alphen a. d. Rijn heeft bedankt voor Retranchement en aangenomen naar Hekelingen. In de zitting van 17 Aug. waren de volgende personen gedagvaard: J. D„ huisvr. van Fr, B. 50 jaar zon der beroep, Oostburg, wegens beleedi- ging van A. C. Jannssen te Oostburg op 3 Juli. Eisch en vonnis 10 b. s. 6 d. h.; J. M. B., 35 jaar, werkman, IJzendijke, wegens mishandeling van C. Mornout te IJzendijke op 5 Juli 1.1, Eisch 15 b. s. 9 d. h.; vonnis 10 b, s. 6 d. h.; J. V., 47 jaar, landbouwer, Zuidzande, wegens beleediging van A. M. de Guer- quière, huisvr. I. Hoevenaar, te Zuidzan de op 10 Juli 1.1. Eischontslag van rechtsvervolging; vonnis niet-ontvankelijk verklaard in de vervolging; S. B„ huisvr. van P. Dronkers, 42 jaar, zonder beroep te Baarland, wegens be leediging van Salomon Riemens te Baar land op 5 Mei 1.1. Eisch en vonnis 5 b, s. 3 d, h.; J. L,, 711 jaar, zonder beroep, Yerse- ke, wegens mishandeling van J. de Waai te Yerseke op 12 Juni 1.1. Eisch 25 b. s. 15 d. h.vonnis 15 b. s. 10 d. h, F. C, B., 45 jaar, zonder beroep, Kloe- tinge, wegens vernieling van een ligus terhaag te Kloetinge omstreeks 1936 en 1937, door naast die haag een geul te graven en daarin een hoeveelheid kali te doen. Eisch en vonnis 50 b. s. 30 d. h.; L. U., 29 jaar, koopman, Vlissingen, wegens mishnadeling van H. Klupper te Vlissingen op 10 Juli 1.1. Eisch 15 b. s. 9 d. h.vonnis 10 b. s. 6 d. h.; A. D„ 41 jaar, bakker, Rruiningen, wegens beleediging van C. van Sluis op 10 Juli in het arrondissement Middel burg, door hem een briefkaart te zenden met beleedigenden inhoud. Eisch en vonnis ontslag van rechtsver volging. Twee mannen, een 52-jarige schoen maker en een 37-jarige koopman ston den gisteren voor de vacantiekamer der Amsterdamsche rechtbank terecht, ver dacht van zakkenrollerij. Het tweetal zou zijn slag hebben ge slagen op 12 Juni j.l. tijdens het ko ninklijk bezoek. Op den Dam was het bijzonder druk. Een compacte menschen- massa wachtte, om de vorstin toe te juichen. Aller aandacht was op het pa leis geconcentreerd. De beide mannen hadden reeds eenigen tijd speurend rondgekeken, „kennelijk op zoek naar een slachtoffer", zooals de rijksrecher cheur later in zijn verbaal zou verkla ren. Hun gedrag viel zoodanig op, dat de rechercheur den schoenmaker en den koopman volgde, temeer daar de eerste zeer slecht bij de politie staat aange schreven. Weldra drong de eerste door de menigte en drukte zich tegen een man, die voor hem stond, achter den schoenmaker had de koopman zich van een goed plaatsje verzekerd. Weldra was het goede moment ge komen en direct daarop wilde het beitje, dat plumbeolata uiterst zeldzaam is." De rupsen werden in 1936 uitste kend verzorgd; zij kregen zooveel hen- g'elbloemen te eten als ze maar lustten en de verpopping vond plaats naar wensch. Toen kwam het jaar 1937. Met spanning werden in voorjaar en vroegen zomer dag na dag de jampotjes waarin de poppen lagen, geïnspecteerd, of er al vlinders voor den dag waren gekomen. Deze verschenen op een dag inderdaad; groot Was echter de teleurstelling: niet plumbeolata, maar de veel algemeener soort castigata verbrak de pophuid. Een overeenkomstig geval deed zich enkele jaren g'eleden voor, toen ik lo geerde in Schoork waar veel oogen- troost groeide en bloeide. Nu voeden zich met de bloemen en zaden van Eu- p'hrasia-soorten de rupsen van Eupithe- cia laquaearia, een uiterst, zeldzaam dier, dat, voorz'oover wij weten, slechts een. enkelen keer in Zuid-Limburg is waar genomen, en van Eupithecia euphrasiata, die niet tot de Nederlandsche, maar wel reeds tot de West-Duitsche fauna be hoort, Aangezien het zoeken naar zeld zame zaken een prettigen, sportieven kant 'heeft, kwam ik op de idee in ver loren oogeniblikken (die wel eens een half uur duurden] eiken vacantiedag tweetal ongemerkt den aftocht blazen. Op dat oogenblik werden zij door twee rechercheurs gearresteerd. De gerolde portemonnaie werd in de nabijheid op den grond gevonden. Een gulden en een paar centen was alles wat er inzat. Beide verdachten ontkenden. De koopman deed het op elegante wijze: „ik ben me niet bewust zoo'n a-sociale daad gepleegd te hebben". Zijn mede verdachte is reeds herhaaldelijk wegens diefstal veroordeeld. Twaalf straffen zijn door hem ondergaan en in totaal heeft hij vijftien jaar in de gevangenis en drie jaar in de rijkswerkinrichting doorge bracht. De koopman, die het plegen van a-so ciale daden zoo verre van zich werpt heeft echter ook reeds eenige malen met de gevangenis kennis gemaakt. De officier van justitie vorderde tegen den schoenmaker wegens diefstal drie jaar gevangenisstraf, tegen den koop man eischte hij wegens ymedeplichtig- heid twee jaar. Vonnis 30 Augustus. Voor het Hoog Militairgerechtshof te Den Haag stond gisteren de marinier 3e klasse J. B. J. S. terecht. Toen de ma rinier eenigen tijd geleden op wacht stond voor de marinierskazerne te Rot terdam, is hij in slaap gevallen in het portiershuisje. De marinier le klasse H. J. van Z. trof S. slapende aan, maakte hem wak ker en gaf hem den raad wat heen en weer te gaan loopen. S. is echter toch weer in het huisje gaan zitten en voor de tweede maal on der zeil gegaan. De zeekrijgsraad te Willemsoord ver oordeelde den slaperigen schildwacht tot een maand gevangenisstraf. De advocaat-fiscaal vond de straf niet te hoog en het plichtsverzuim ernstig. Hij vroeg bevestiging van het vonnis. Het hof zal later uitspraak doen. Gisteren is het internationale water- polotournooi om den Horthybeker te Boedapest voortgezet. Het Nederland sche zevental wist de tweede overwin ning te behalen. Met 42 werd Frank rijk verslagen, waardoor onze landge- nooten een plaats op de ranglijst stegen en thans als derde staan genoteerd. In de twee andere wedstrijden won Duitschland van België met 43, terwijl Hongarije Oostenrijk met 92 verplet terde. Wedvlucht P. V. „De Telegraaf" te Middelburg van Arlon (België) afstand 256 km. De lossing had plaats om 13 uur met Z. W. wind. Eerste duif om 18,19 57 h. K. Schroevers Arnemuiden le prijs wint hiermede tevens een punt op den wisselbeker jonge duiven. S, Kodde, Veere 3e, 7e en 8e. J. Lamain 2e en 4e. A. Dirven 5e,, J. H. de Kok 6e en E. A. Polvliet 9e prijs. Laatste 4 woonachtig te Middelburg. Zelfde concours met oude duiven, aan- iomst eerste oude duif 17.54.54 uur. De prijzen werden behaald als volgt: E, A. 'olvliet le, J. H. de Kok 2e en 6e, J. Lamain 3e, A. Dirven 4e, A. v. d. Ouden 7e, alle te Middelburg, S. Kodde, Veere 5e en K. Schroevers, Arnemuiden 8e pr. MIDDELBURG. ederen Woensdagavond gedurende de maand Augs. Stadhuisbelichting. WO 18 Aug. Cone. Midd. Muz. Korps i. s. Buurtcomm. Markt en Vreem- del. Verk, Tent Markt 21-22,30 h. DO. 19 Aug GOES. WO. 18 Aug DO. 19 Aug ?R 20 Aug, Alg. Ver. Ingel. „De Breede Watering Bewesten Ierseke,, ,,Pr. van Oranje" 14.00 h. oogentroostterreintjes stelselmatig te on derzoeken, Dagen verliepen, zonder dat ik iets vond, maar op een goeden dag ontdekte ik werkelijk een Eupithecia- rups. Met zorg en liefde werd de rups g'ekweekt en de pop liet ik een over eenkomstige behandeling ten deel val- en: zij mocht noch beschimmelen, noch uitdrogen. Met dezelfde spanning als in 1937 wachtte ik op de komende dingen, "let resultaat? De imago van Eupithe cia albipunctata deed haar intrede in de wereld Ik vond dit nog al een onrede- ijke oplossing van het raadsel, aange zien Ter Haar slechts de bloemen van waterscheerling, bereklauw en engel wortel opgeeft als voedsel van albi- punctata-rupsen. Heit heeft ongetwijfeld zin op deze zaken de aandacht te vestigen, omdat er voor den zooveelsten keer uit blijkt, dat wij van onze insectenwereld in me nig opzicht nog bijster weinig weten. Zelfs wat de vlinders betreft, een insec- teng'roep, waarnaar nog de meeste be langstelling uitgaat, ligt bet studieter rein nog grootendeels braak. Aan een kant is dat natuurlijk wel prettig: er blijft dan nog wat te ontdekken over voor ijverige speurders. Rinke Tolman. gec in

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 4