Deze Courant DE TELEX LAATSTE BERICHTEN. STRANDGENOEGENS N DE VER. STATEN. (D.z.y moeder bleef op het strand zitten. Op een gegeven oogenblik begaven het slachtoffer en een der andere meis jes zich op den golfbreker, met het nood- lottig gevolg, dat G. de R. uitgleed en op een afstand van ongeveer 10 meter van het strand in zee terecht kwam, waar zij naar beneden werd getrokken. Op het gegil van de vriendinnetjes kwa men natuurlijk tal van personen te hulp snellen en onder de angstige blikken van de moeder slaagden eenigen hun ner er in, het meisje op het strand te brengen, waar een dokter echter helaas slechts den dood kon constateeren. Jongetje over boord geslagen en verdronken. Gistermiddag voer door het verbin dingskanaal te Groningen de tjalk „Neer- landia", schipper P. F. B., te Gronin gen. De talk werd opgeduwd door een motorbootje, waarin zich de beide zoon tjes van den schipper bevonden. Bij het aanzetten van den motor is de 5-jarige Anton door den schok over boord ge slagen. Onmiddellijk sprong de vader, die niet kon zwemmen, te water. Hij imoest door voorbijgangers, die eveneens in het water waren ^esprogen, op het droge worden gebracht. Het jongetje is verdronken. Schuitevoerder verdronken. De 43-jarige schuitevoerder C. Niezen die gistermiddag met zijn met cokes ge laden schip door de Nieuwe Vaart nabij de Funenkade te Amsterdam voer, kwam te struikelen en viel in het water. On middellijk begaven een achttal voorbij- gangers zich te water. Geen van allen lukte het den schipper op te halen. Ten slotte twintig minuten na het gebeur de is men er in geslaagd met een dreg den drenkeling op te halen. De levens geesten waren toen evenwel reeds ge weken. FRAUDEEREND STEUNTREKKER. Een gefingeerd ontslag. Naar de „Bredasche Crt." verneemt hebben ambtenaren van het Bureau voor Steunverleening en werkverschaffing in samenwerking met de recherche dezer dagen een inval gedaan bij een drukker te Breda. De drukker, die aangesloten is bij het Landelijk Collectief Arbeidscontract, had sinds geruimen tijd tegen de bepa lingen van dit contract in, een ongeor ganiseerden typograaf in dienst. De Centrale Commissie, welke tot taak heeft toe te zien op de naleving der bepalingen van het arbeidscontract, kwam hiertegen in verzet, zoodat de drukker, teneinde een vrij hooge boete te voorkomen, genoodzaakt was den ty pograaf te ontslaan. Hij deed dit echter slechts schijnbaar en wel zoo dat hij er nog een voordeel tje bij had. De typograaf n.l., die zgn. werkloos kwam, gaf zich op voor de steunverlee ning, ging ook normaal stempelen, doch ging oogenblikkelijk na het stempelen toch bij den drukker werken, terwijl hij de inkomsten van een en ander voor den dienst van steunverleening ver zweeg. Toen dat aan dezen dienst ter oore kwam, werd zeer voorzichtig een onder zoek ingesteld, dat besloten werd met de reeds eerder genoemden inval. Een rechercheur meldde zich daar voor bij den drukker en vroeg den ty pograaf te spreken. Hij kreeg evenwel ten antwoord dat de man er niet was. De typograaf zocht op hetzelfde oo genblik een goed heenkomen en wilde aan de achterzijde door een poort de drukkerij verlaten. Hier was echter rekening mede ge houden, zoodat de man in de poort juist in de armen liep van de daar geposteer de ambtenaren van het Bureau voor Steunverleening, waarna van een en an der rapport werd opgemaakt. De typograaf is direct van steun uit gesloten, terwijl ook de patroon er wel met zonder kleerscheuren zal afkomen. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Hoorn 1 i'oode. Gisteravond :'s achter de Vest te Hoorn het negenjarig zoontje van den heer J. Veenboer spelende onder een auto geraakt. De jongen werd vrijwel op slag gedood. Toen de bestuurder van uaij°' u® chauffe«r P.. wien geen schuld schijnt te treffen, de gevolgen van de aanrijding vernam was hij der- mateoOverstuur, dat hij het bewustzijn Aarle Rixtel l doode. Gisteravond is op den prov:ncialeweg naar Helmond onder Aarle Rixtel een doodelijk ongeval gebeurd. De 24-jarige motorrijder G. C. uit Deurne en de uit egenovergestelde richting komende mo torrijder L: met op de duo de G., bei den uit Oss, zijn door nog niet beken> de oorzaak met elkaar in botsing ge- ™n'rf t6gen een bo°™ en bleef zwaar gewond naast zijn tot.aal verniel den motor liggen Vannacht slachtoffer m het St. Anthoniusgasthuis te Helmond aan zijn verwondingen be zweken. De beide motorrijders uit Oss kregen lichte verwondingen, m Veghel: 1 doode. Maandagmiddag is bij sluis 4 te Veg hel een motorrijder met duopassagier in botsing gekomen met een tandem. Op den tandem zat de 55-jarige IJsendoorn ^VV^ig zoontje. Het knaapje, tiidid 6 ,n£. za£ aankomen, sprong werd tegen den .grond gesmakt en met Long Island de verblijfplaats der society. Elke vierkan- te meter van de nog al ruwe kust is in beslag genomen. (Van onzen Amerikaan- schen correspondent]. New-York, Aug. 1937. Lenige dagen geleden ben ik mijn fa milie gaan opzoeken, die een paar we ken aan het strand logeert. Wanneer ik dat zoo neerschrijf, denk ik onwillekeu rig terug aan „het strand", zooals mijn lezers zich dat niet anders kunnen voor stellen: de begroeide duinen, die naar het strand afglooien of een achtergrond van hotels, pensions en villa's. Het mulle heete zand, dat verderop naar zee plat en bruinvochtig is, bezaaid met schel pen, de blauwe lucht, de aanrollende golven, de zilte smaak op de lippen dat alles is ons vaderlandsche strand van Domburg tot Terschelling. En met een klein verschil hier en daar heeft de Amerikaansche kust ook wel zulk een strand hier en daar, in Florida bijvoor beeld. Maar daar ligt men weer onder de schaduwen van palmen in plaats van tusschen de helm en in New England zijn weer geen duinen, maar een rotskust de bewaking tegen de zee. Overal is het dus verschillend, maar hetgeen ik nu meegemaakt heb, is toch wel opmerkelijk. Het bekende schier eiland Long Island, verblijfplaats van de zeer gefortuneerde leden der society, ligt in een lange strook van ongeveer 150 km voor de kust van Connecticut en is vandaar flauwtjes hij heldere da gen aan den gezichtseinder waar te ne men. Dit enorme water, dat dus een soort binnenzee is, heet de Long Island Sound en is in geheel Amerika en zelfs daarbuiten bekend als een ideaal oord voor de zeil- en zwemsport. Vandaar dat élke vierkante meter langs de kust in beslag is genomen, waarmee ik bedoel, dat er nog maar heel weinig vrij strand over is. En om nu maar dadelijk een klein idee van dit strand te geven, ver tel ik, dat het niet uit zand bestaat, maar uit keien, afwisselend van heel fijn grint tot gladde stukjes rots, zoo groot als kokosnooten. Daar vlak achter liggen de huizen van het dorpje, waar een asfaltweg doorheen voert en da delijk daarop komen de grasvelden en hooge boomen als bij ons in Wassenaar of Heemstede. Wanneer men het voor het eerst ziet, is het haast niet te ge- looven, dat men aan de zeekust staat en ik kan mij best indenken, dat een oude gids, die zijn heele leven op de bergmeren had gesleten en nog nooit e zee zag, het pas v ilde gelooven, toen hij het water geproefd had. Strandleven bestaat dus niet in peu- ers, die forten bouwen of schelpjes zoe ken of volwassenen, die zich lui in het warme zand uitstrekken. Wat het laat ste betreft, merkte ik, dat de mode van m de zon te liggen bakken nog altijd even populair is als jaren te voren maar zich uitstrekken op een bed van kieze is weinig' aanlokkelijk. Vandaar dat de meesten lange ligstoelen meebrengen of delkens om zich op uit te strekken Een ander groot bezwaar van dezen bodem is, dat het vrij pijnlijk is er met bloote voeten overheen te wandelen en vandaar dat zoowat iederen schoenen of san dalen aan heeft, tot en met het baden toe, want in het water is de bodem evenzeer bezaaid met steenen. Tenge volge van den rotsachtigen bodem is het verschil tusschen eb en vloed op een allerzonderlingsten manier merkbaar. Bij vloed staat het water hoog tegen de kust en is de gelegenheid om daar te zwemmen uitstekend, maar wanneer de eb het „toppunt" bereikt heeft, doet zich een eigenaardig verschijnsel voor, dat eenigszins aan onze wadden doet den ken. Het water is zoover teruggegaan, dat men een kijk ver de zee in kan wan delen, eerst droogvoets en tenslotte tot boven de knieën en het middel. De grond zelf is zwart van kleur en een ideale broedplaats voor mosselen Zoodra de eib intreedt, ziet men heele kolonies badgasten van beider geslacht en allen denkbaren leeftijd er op uittrek ken met emmers en harken om de mos selen op te graven,, flie thuis rauw gege ten worden, of tot de beroemde soep „dam chowder" verwerkt worden. In de badplaats die ik bezocht, had jaren gele den een gewiekste Yankee gebruik ge maakt van dit groote verschil in eb en vloed door twee dammen met een sluis en een waterrad er tusschen te bouwen Het rad is verdwenen, maar nog bruuis het water constant in en uit de sluis tot groot vermaak van de geoefende zwem roers en een schouwspel bij avond wanneer water en visschen fosforizee- n Zooals ik hierboven zei, is geen plekje van de kust publiek eigendom gebleven; op alles is beslag g'elegd; overal staan borden met „private" of ,,no trespassing", hetgeen wij verboden toegang noemen. Het zijn meestal stads bewoners, die groote en kleine cottages nebben laten bouwen en. daar, practisch gesproken, eenige weken of maanden in hm badpak leven. Zij gaan er in de krant koopen of wat ice cream lepelen en schrikken er zelfs niet voor terug er roe e in den wagen te gaan rondrijden. £n niemand neemt daar eenigen aan stoot aan. Natuurlijk heeft de bevolk ng van de plaats zelf ingezien, dat er 's zomers het noodige te verdienen v.alt met het binnenhalen van gasten en zoo neemt letterlijk iedereen gasten en pension en zijn de noodige huisjes te huren. Goed koop is het er zeker niet. Een Amer- kaan, die vacantie neemt, onverschillig I of dit in Europa of in zijn eigen land gebeurt, is er op voorbereid, dat hij er goed voor moet betalen, maar daar te genover eischt hij dan ook veel. Zoon huisje, dat 's zomers te huur is en al zeer weinig ruimte biedt, is wel voor zien van gas, electr'citeit, machinale ijs kast, warm en koud w,ater, bad, enz. maar kost dan ook veertig dollar per week! Daarom ziet men dan ook ettelij ke families bij elkaar inwonen om de onkosten samen te dragen. W,at ik na tuurlijk in zoo'n plaatsje mis, is de vis- schersbevolk'ng, zooals wij die in onze kustplaatsen kennen. Zit ik hier werke lijk aan zee? heb ik mij wel een dozijn keer afgevraagd. Een zee, waarop met kano's gevaren wordt en die zonder „eindelooze deining" is. Die niet eento- n g doorruischt en .alleen maar bevaren wordt door zeiljachten en motorbooten. 's Zondags is het bezoek vertienvou digd. Waar de auto in Amerika de plaats van onze fiets inneemt, is het n et te verwonderen, dit men van hein de en ver aankomt, soms ,al in badcos- tuum en met mede.brenging van sta pels stoelen, een strandparasol en de noodige eetwaar, klaargemaakt >f niet. Want één van de genoegens v,an strand- bezoek is om er meteen den maaltijd klaar te maken. Een paar rotsen wor den tegen elkaar gezet, een vuurtje er tusschen, een rooster er boven en al gauw sissen de warme worstjes en het spek. Er zijn stukken strand, die on der toezicht st.aan van de gemeente of zelfs den staat en die uitnemend in orde gehouden worden met parkeer plaatsen, toiletgelegenheden en kamer tjes voor het verkleeden, waar een „life guard" voor het redden van drenkelin gen op een soort verhoogden zetel toe kijkt en waar strikt de hand wordt gehouden aan het aanleggen v.an vuur tjes, wegwerpen van papier, vruchten- schillen e.d. Maar één ding staat vast en wel dat er 24 uur van den dag gezwommen wordt. Is het eb des middags, d.an heerscht er dolce far niente in de buurt en wordt er waarschijnlijk gedut. Hier en daar wordt er op mosselen gejaagd, maar laat het 's avonds eens heldere maan zijn en een zoele zomernacht zon der wind, dan wordt de sch.ade nge- haald. Men heeft rustig gegeten en den avond doorgebracht in badpak, voor de radio met een krant of een spelletje kaart kom, laten we er nog maar even ingaan! En dan komt de automobi list op de slingerende landwegen tus schen de villa's en onder de hooge boo men allerlei groepen in badpak voor het felle l'cht van zijn koplampen tegen, die op weg zijn naar het aanlokkelijke wa ter. Vergeet niet, dat in een wijden kring om New-York dikwijls tot an derhalf of twee uur sporen forensen voor de zomermaand.en hun domicilie gekozen hebben. Mama en de kinderen genieten er den heelen dag en de heer des huizes stelt zich tevreden met een paar avonduurtjes, een koel slaapver trek, waar de zeewind de muggen van- d.aan Tioudt en natuurlijk het onvolpre zen week-end. Mijn laatsten avond zat ik op een steenen muurtje, terwijl het water zacht jes rond de steenen aan mijn voeten klotste. Vlak achter mij klonk het ruk kende trekken van een grazend paard. Een roode maan scheen door het ge bladerte boven mijn hoofd en wierp een koperg'lanzend pad over de zee, die zich zachtjes bewoog. Een eind verderop sne den de felle autolampen door de duis ternis in een onafgebroken stroom wa gens, die huistoe gingen. En de open knalpot van een motoragent, die achter iemand aanging, ratelde een oogenblik over alles heen. In een nabije gelegen heid zat men hier te drinken onder het galmen van de radio. Ik was er dien middag ook geweest en was ik al niet zooveel jaren hier ge weest, dan had ik mij met verbazing af gevraagd hoe de eigenaar er zulk een ongezellige gelegenheid op na kon hou den en toch zooveel klanten trekken. Maar nu weet ik wel beter en neem de dingen zooals zij zijn. Er is geen andere gelegenheid in den omtrek en de vroede vaderen uit de buurt hebben bepaald, dat er niets hartigers dan bier geschon ken mag worden. Daaruit bestaat dit cafétje dan ook: radiomuziek, bier en sigaretten voor bezoekers en bezoek sters, die net uit zee zijn gekomen of er dadelijk in zullen gaan. ernstige verwondingen naar het St. Jo- seph-ziekenhuis te V,eghel vervoerd. Gisteren is hij aan zijn verwondingen bezweken. krijgt dag en nacht uit alle oorden der wereld het nieuws toegezonden per vol-automatische verreschrijfmachine': Abonneert U op de courant, die U het wereldnieuws snel en accuraat in uw huis brengt. Vreemdelingenbezoek. Donderdag hebben weer heel wat gas ten van de Belgische badplaatsen een bezoek aan Walcheren gebracht, met als hoofddoel de Middelburgsche markt. De provinciale boot van Breskens vervoerde gisteren 4400 passagiers, ter wijl 197 auto's werden overgezet. Het j vorige jaar waren deze cijfers resp. 3800 en 175. NEDERLAND EN HET FRANCO BEWIND. Vragen van den heer Marchant et d'Ansembourg. De heer de Marchant et d'Ansembourg heeft aan den minister van buitenland sche zaiken a.i. de volgende vragen ge steld: 1. heeft de minister kennis genomen van het herderlijk schrijven van Spaan sche kardinalen, aartsbisschoppen en bisschoppen, waarbij wordt vastgesteld, dat onder het bewind der Spaansche re geering van Valencia 20.000 kerken vol komen werden verwoest, veertig tot tachtig procent van alle priesters wer den vermoord, meer dan 300.000 bur gers alleen wegens hun politieke opvat tingen om het leven werden gebracht en evenzoovele op de gruwelijkste wijze werden verminkt? 2. Is de minister van meening, dat O.a. op g'rond van deze mededeeling en van de slotsom, waartoe bovenvermeld her derlijk schrijven komt te weten dat rechtvaardigheid en, vrede slechts dan weder in Spanje zullen opbloeien, in dien de nationale beweging er in slaagt de overwinning te behalen het hand haven van diplomatieke betrekkingen tusschen de Christelijke Nederlandsche regeering en het bewind van Valencia nog gerechtvaardigd is? 3 Heeft de minister kennis genomen van de „de Jure" erkenning' van de re geering van generaal Franco door Duitschland, Italië en eenige Zuid-Ame- rikaansche staten en van de benoem'ng van den heer Pablo Churucca tot ver tegenwoordiger van generaal Fr,anco bij het Vaticaan' 4 is de regeering bereid: a. oni de re geering van generaal Franco ,,de Jure" te erkennen; b. om onmiddellijk stappen te doen teneinde zich bij de regeer'ng van generaal Fr,anco te laten vertegen woordigen? 5 Zoo de minister niet bereid is tot het nemen van stappen, als hierboven bedoeld, is de m'nister dan bereid te verklaren of, en zoo ja wanneer, hij op grond van onze commercieele belangen bereid z,al zijn te bevorderen, dat Neder land, dat immers met het bewind van Valencia officieele betrekkingen onder houdt, deze betrekkingen met de regee- r ng van generaal Franco die twee derden van de Spaansche bevolking on der zijn bewind heeft aanknoopt? HET CONFLICT TE SJANGHAI. Uit Tokio wordt gemeld, dat de kabi netsraad het incident te Sjanghai heden morgen heeft gesproken. Er zou beslo ten zijn: 1. bij de Najnkingregeering te pro testeeren tegen den moord op de beide Japansche zeelieden; 2. terugtrekking te eischen van de troepen en gendarmerie, die rond Sjang hai zijn geconcentreerd; 3. aan den commandant van het de tachement Japansche marinetroepen volmacht te verleenen voor de bescher ming van het leven en de goederen van de Japansche onderdanen. Nota der groote mogendheden. Eergisteren is naar thans uit Tokio gemeld wordt een gemeenschappelijke nota, door de vertegenwoordigers van Duitschland, de Vereenigde Staten, Frankrijk, Engeland en Italië gelijktijdig aan de regeering te Nanking en den Japanschen ambassadeur in China over handigd De nota vestigt de aandacht op de aanzienlijke belangen der mogendhe den in Sjanghai, in verband waarmede aan de Chineesche regeering verzocht wordt haar troepen terug te trekken en aan de Japansche regeering' geen versterkingen te zenden. Sjanghai-rivier versperd. Uit goede bron wordt vernomen, dat de Chineesche autoriteiten verscheide ne schepen tot zinken hebben laten brengen om de Sjanghai-rivier te ver sperren. Tijdens de schietpartij, die zich van morgen in de stadwijk Sjapei heeft afge speeld, zouden verscheidene kogels in de woning van den Japanschen militai ren attaché zijn gedrongen. Chineezen nog meester van de citadel van Nankau. Van Japansche zijde wordt thans ge meld, dat de Chineezen nog steeds mees ter zijn van de citadel van Nankau, die de stad beheerscht. Japansche artillerie is opnieuw met het bombardement be gonnen om de versterkingen te vernie len, Buitenlandsche pers te Berlijn protesteert. De commissie van de buitenlandsche persvereeniging tie Berlijn hefeft van- daag maatregelen genomen tegen de aanvallen, die de geheele week in de nationaal-socialistische pers gedaan zijn op Britsche en andere dagbladcorrespon d enten. De commissie heeft een delegatie be noemd, die op het ministerie van bui tenlandsche zaken en op dat van propa ganda een protest zal indien. Tegelijkertijd is aan het blad „Der An- griff' dat een leidende rol heeft ge speeld bij het uiten van de aanklachten tegen de te Berlijn zetelende journalis ten, een verklajring gezonden, waai in de bewering, dat buitenlandsche dag bladcorrespondenten te Berlijn en in 't bijzonder Ebbutt, zich aan onjuiste en kwaadwillige berichtgeving schuldig zou den hebben gemaakt, met kracht van de hand gewezen wordt, en er voorts de nadruk op gelegd wordt, dat tot dusver van de geuite beweringen nog niet het minste steekhoudende bewijs is gele verd. De buitenlandsche persvereeni ging geeft tenslotte als haar meening te kennen, dat de door „Der Angriff" ge- publiceajrde beschuldigingen onvermij delijk de goede ontwikkeling der inter nationale betrekkingen moeten schaden. ONTVANGEN BOEKEN. De Pachtwet. „De pachtwet" handboek voor stu die en praktijk door mr. Ph. de Vries. Bij de samenstelling van dit werk heeft de schrijver zich laten leiden door de gedachte dat de grondige wijziging in de verhouding tusschen pachten en ver pachter door zeer vele landgenooten begrepen zal moeten worden, wier da- gelijksche arbeid wel veel verschilt met het hanteeren van wetsartikelen; aan den anderen kant meende hij dat ook juristen, notarissen e.d. eenig nut ervan zouden hebben. De schrijver heeft ge tracht het juiste midden te benaderen. Na een inleiding over de jongste rechts ontwikkeling, de wordingsgeschiedenis en den uiterlijken vorm der wet volgt een kort overzicht van den hoofdinhoud. Daarna volgen de artikelen: de alge- meene bepalingen; van de verplichtin gen van den pachter en van den ver pachter; van het einde der pacht en van de wijze van procedeeren in betreffende zaken; van erkende pachtbureaux en tenslotte overgangsbepalingen. Voorts zijn een aantal voorbeelden van ver zoekschriften als bijlage aan dit werk toegevoegd om het den bezitters daar van gemakkelijk te maken in eenvou dige gevallen hun zaak desnoods zelf voor de pachtkamer te behandelen. Het boek is uitgegeven bij de N.V. Haagsche Drukkerij en Uitgevers Mij. te Den Haag. BEVOLKING GOES. Ingekomen: W. Vonk, los werkman, en vrouw, van Schiedam, naar 's-Heer Hendrikskinderendijk 28; Adr. Jacobs, onderwijzer, en gezin, van Wolmarans- stad (Z.-Afr.) naar Wilhelminastraat 98; Wa. v. d. Weele, zonder beroep, van Vlissingen naar Scheldestraat 52; Ma.« C. Koning, zonder beroep, van Amster dam naar 's-Heer Hendrikskinderenstr. 72; Ja. Rooze-Kaaijsteker, zonder be roep, van Den Helder naar Scheldestr. 53; Chr. van Haaren, adj. commies der Registratie, en gezin, van Maastricht naar Leliestraat 57; C. Koole, los werk man, van 's-Heer Arendskerke naar Stoofstraat 16; M. J. Bal, dienstbode, van Hoedekenskerke naar 's-Heer Hen drikskinderendijk 66; A. C. Smallegan- ge, chauffeur, van Hoedekenskerke naar Piet Heinstraat 3. Vertrokken: M. Jobse, dienstbode, van Rommerswalestraat 3 naar Heem stede; D. P. Zoutewelle, scheepsbouwer, en vrouw, van St. Jacobstraat 22 naar O. en W.-Souburg; D. J. v. d. Kreeke,, dienstbode, van Zusterstraat 15 n,aa|r Den Haag; H. L. Nieuwkamer, zonder beroep, van Westwal 22 naar Amster dam; F. A. de Coninck, winkelier, en vrouw, van 's-Heer Hendrikskinderen- straat 47 naar Middelburg; C. Bruël- Zwartepoorte, zonder beroep, van St. Jacobstraat 28 naar Eindhoven; J. Del- zenne, dienstbod©, van Leliestraat 47 naar Kapelle; A. v. d. Schelde, zonder beroep, en vrouw, van Blaaubeenstraat 1 naar St. Laurens; K. O. V. Bruël, rijksklerk, en vrouw, van Tulpstraat 76 naar Eindhoven; L. J. Ketelaar, dienst bode, van Ravelijn 6 naar Amsterdam; M. G. van Noort, zonder beroep, van Wilhelminastraat 12 naar Driewegen; W. A. Lievense, bakker, van Lange Vorststraat 39a naar Ter Neuzen; M. v. d. Have, zonder beroep, van Opril Groote Markt 11 naar Yerseke; W. Pronk, stuurman groote vaart, en ge zin, van Ad. v. Westerwijkbuurt 25 naar Schiedam; D. Kesselaar, koopman, en gezin, van 's-Heer Hendrikskinderen dijk 66 naar Rotterdam. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Ondertrouwd: Jac. C, de Wolff jm. 26 j. en J| IM'. Gcense jd. 26 j. Goes. Goes, Ondertrouwd: A. M, de Dreu jm 22 j. en J. Reyerse jd 20 j. Overleden: J. Verbost 74 j. echtgenoo- te van P. v,an Dalsum te Haamstede. Vlissingen. Van 912 Augs. Ondertrouwd': A. Mabelus 24 j. en C. Wielemaker 23 j., K. iMeerman 25 j. en H. G. Plas 22 j. Getrouwd: A. W. L. van Megen 28 j en Mi. E. Ballieul 26 j., M. J. R. van Beers 24 j. en E. J. van de Sande 28 j> Bevallen: A. Bokkers, geb. Izeboud z., N. Ie Clercq, geb. Dekker z., A. F. M. 'M!etz, geb, Wemelsfelder z., J. C.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3