LANDBOUW. SPORT. Toen in 1587 Sluis werd veroverd, en de Graaf van Leycester te Vlissingen vertoefde Koele, droge voeten. AGEHDA. VERLAGING VAN DEN TOESLAG OP MELK, Het bedrag, dat de melkveehouders voor de melk ontvangen, bestaat uit den prijs op de wereldmarkt en het daarop gegeven steunbedrag. Naarmate de prijs op de wereldmarkt stijgt, kan het steun bedrag worden verlaagd zonder dat de inkomsten der veehouders geringer wor den. Het steunbedrag werd het laatst vastgesteld op den grondslag van een Leeuwarder boternoteering van onge veer 65 ets. per kg. Sedert is deze no teering gestegen. Vandaar, dat de minis ter van economische zaken aanleiding heeft gevonden, het steunbedrag met in gang van Maandag 16 Augustus te ver lagen en wel tot 1,88 cent per kg melk van 3,2 vetgehalte. Hierbij is nog overwogen, dat de stij ging der Leeuwarder noteering met een daling van de heffing is gepaard gegaan, daar anders de boterprijs voor den con sument zou zijn gestegen. De inkomsten van het landbouwcrisisfonds loopen dien tengevolge terug, hetgeen een vermin dering van het steunbedrag wettigt. Voorts is in aanmerking genomen, dat de veehouders op het oogenblik voor het rundvee betere prijzen maken dan eenigen tijd geleden, dat de hoeveelheid melk, welke de veehouders producee- ren, toeneemt, hetgeen eveneens gepaard gaat met een vermeerdering van inkom sten en ten slotte, dat het gewenscht is, iedere aanleiding tot verhooging der pachtprijzen te vermijden. In de verlaging van het steunbedrag van 2,16 tot 1,88 is de verhooging van den wereldprijs van de boter slechts ge deeltelijk verdisconteerd. De minister heeft op verschillende gronden gemeend het steunbedrag thans niet met het volle bedrag van de stijging der Leeuwarder noteering te moeten verlagen. Op deze wijze worden te groote schokken ver meden en wordt voorkomen, dat het steunbedrag direct weer zou moeten worden verhoogd, indien de Leeuwarder noteering een dalende richting zou vol gen. Bovendien kon op deze wijze reke ning worden gehouden met de ook na de vorige vaststelling van den melktoeslag vermoedelijk nog iets gestegen produc tiekosten, voor zoover althans deze stij ging niet door rationalisatie werd geneu traliseerd. Ten slotte is hierbij ook over wogen het feit, dat het peil van de in komsten der melkveehouders gedurende de crisis herhaaldelijk relatief laag' was. Wanneer een nieuwe verlaging of ver hooging van het steunbedrag ter sprake mocht komen, zal rekening worden ge houden met het feit, dat de door de stij ging der Leeuwarder noteering mogelijk geworden verlaging op de aangegeven gronden ditmaal niet geheel werd uitge put. LET OP DEN COLORADOKEVER. Nogmaals wordt een beroep gedaan op allen, die aardappels telen, om nauw keurig toe te zien of in hun gewas de aanwezigheid van den Coloradokever of van sporen daarvan kan worden vastge steld. Het is van het allergrootste be lang, dat nu nog alle noodige maatrege len worden genomen op de plaats of plaatsen, waar het blijkt voor te komen. Dit jaar is op één plaats het insect in ons land gevonden en onmiddellijk is alles gedaan, om het daar volkomen uit te roeien wat, naar wij hopen, gelukt is. Tot nu toe is het bij dit eene geval gebleven, maar met de mogelijkheid, dat het op nog meer plaatsen aanwezig is, moet zeer zeker rekening gehouden worden. Laat daarom iedereen zeer nauwkeurig opletten of hij vinden kan: de kever, die rond van vorm is en 1 cm groot, geel van kleur met tien zwar te strepen over de geheele lengte der dekschilden; of de larven, rood van kleur, met een sterk gezwollen achterlijf, die aan het aardappelloof vreten; (waar de larven voorkomen, is dus ook het blad beschadigd); of alleen beschadigde bladeren bij en kele of meerdere planten, die bijeen staan. Ook dit laatste is van heel groot be lang. Het kan namelijk zijn, dat het on opgemerkt is gebleven, dat er larven in door H. CH. G. J. VAN DER MANDERE. 4) (Slot), Inderdaad, dat was n et gedaan. Het was echter geen gevolg van gebrek aan moed of doorzicht, maar van gebrek aan vertrouwen. De Staten-Generaal en Leycester, die elkander aan het einde van 1586 in uiterlijke vriendschap, maar in innerlijke boosheid hadden verlaten, waren nog maar weinig verzoend. Met de Engelsche diplomaten, die Leyces ter had achtergelaten, waren zij niet op geschoten. Zij w,aren nu wel verblijd, dat Leycester terug was, maar d e blijd schap werd onmiddellijk verbitterd. Van Oldenbarnevelt, de bekwame landsad vocaat v,an Holland en in die kwaliteit de drijvende kracht in dit machtige ge west, was door zijn spionnen in het be zit gekomen van een zeer geheim schrij ven van Leycester aan zijn secretaris Junius. In dat schrijven gaf de L,and een gewas zijn opgetreden. Die larven hebben dan het blad meer of minder sterk beschadigd, maar zijn daarna ter verpopping in den grond gekropen. Een groepje planten met aangevreten blade ren kan dus op de aanwezigheid van een ouden haard van den Coloradokever wijzen. De Plantenziektenkundige Dienst die, voor het behoud van onzen exporthan- del in land- en tuinbouw-producten, tot taak heeft, elk optreden van den Colo radokever in ons land met alle middelen tegen te gaan, rekent op de medewer king van alle aardappeltelers. Dat deze in de komende weken nogmaals nauw keurig op de hierboven aangegeven ver schijnselen letten en aangifte doen van elk geval, waarin zij meenen iets ver dachts gevonden te hebben. Deze aan gifte moet geschieden ten gemeentehui ze, terwijl ook een ambtenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst gewaar schuwd kan worden. Indien Uw voeten transpireeren of pijn lijk zijn en spoedig stukloopen, behan delt ze dan met Purolpoeder, dan blijven ze koel en droog, worden niet branderig en loopen niet stuk. In bussen van 40 en 60 ct. Bij Apothekers en Drog'isten. (Ingez. Med.) VOETBAL, Z.V.B. Zaterdag: Krabbendijke 1Wemel- dinge 1, EEN VERDACHTMAKENDE CIRCULAIRE. Zeeland waakzaam. We hebben eenige dagen geleden reeds gewezen op de weinig verheffende manier waarop van zekere, anonieme, zijde getracht wordt een herverkiezing van den heer J. P, van Bel als secretaris van afdeeling IV te verhinderen. Even eens hebben wij toen naar voren ge bracht welk een schade men aan het Zuidelijk sportleven zou toebrengen, wanneer de immer actieve en kundige secretaris niet herkozen zou worden. En niet in 't minst voor de Zeeuwsche voet balsport zou een eventueel verdwijnen van den heer Van Bel, die tevens voor zitter van den Zeeuwschen Voetbalbond is, uit het bestuur van Afd. IV zeer te betreufen zijn. Immers Zeeland verloor dan zijn laatste steunpunt in de Neder- landsche voetbalbeweging, met alle na- deelige gevolgen van dien. Het is verheugend te constateeren, dat men allerwege in Zeeland tegen de dreigende uitsluiting zijn stem verheft. Van verschillende kanten verzocht men ons van den inhoud der bewuste (be ruchte) circulaire kennis te mogen ne men; zij luidt als volgt: „Waarom steunen wij de candidatuur Dietvorst? Omdat de hr. Dietvorst in zijn 16-ja- rige loopbaan in de voetbalbeweging steeds getoond heeft the right man on the right place te zijn als het er op aan kwam niet alleen leiding te geven, maar desnoods ook zelf mee aan te pakken; Omdat deze candidaat geen man is van mooie woorden en geestige speech- jes al kan hij zoo noodig ook uitste kend z'n woord doen maar een man van daden; Omdat onze candidaat zijn werkzaam heden voor onze voetbalbeweging en kel en alleen doet in het belang van on ze voetbalsport, en hij er geen zaakje van maakt om allerlei bemoeienissen en werkzaamheden, welke ambtshalve niet van hem gevergd kunnen worden alleen te doen a raison van idem zooveel Omdat onze candidaat in zijn geheele loopbaan als sportleider zich altijd strikt eerlijk, onpartijdig en rechtvaardig ge dragen heeft, en daarbij getoond heeft een all-round sportsman te zijn Omdat onze candidaat vrij en onbe vooroordeeld staat tegenover iedereen en aan geen enkele persoon of vereeni- ging eenige verplichting heeft; Omdat onze candidaat de functie van voogd den wensch te kennen, dat zijn aanhangers in de verschillende gewes- ten zouden trachten hem een van de Staten onafhankelijk gezag te verschaf fen. Hij wilde dit dan deelen met den Raad van State, uit inwoners van de verschillende gewesten samengesteld, maar zijn wil zou in economische, poli tieke en milit,a're aangelegenheden over- heerschen. Geheime instructies, die de Engelsche regeering aan Leycester had medegegeven, waren in gelijken geest vervat. Die gingen zelfs nog verder, want zij hielden in, dat de landvoogd op handige wijze den vrede met Spanje tot stand moest trachten te brengen; d,at hij z!ch moest verzekeren van een onbe perkte macht in de Hollandsche krijgs zaken en over de financiën zoowél als over de ambtenaren. Hij zou weer op nieuw, gelijk hij vroeg'er gepoogd had, den handel v,an de Hollanders met de landen van den vijand moeten verhinde ren, Zouden de Staten weigeren hem die onbeperkte macht te geven, dan, zoo vertelt Blok ons, moest hij trach ten haar met de hulp van de gemeenten en de predikanten te verkrijgen en mis lukte ook dit, d,an moest hij weer terug- keereri en zou de Koningin haar handen afdeelings-secretaris van ons district niet beschouwt als een „aardig baantje" met of zonder emolumenten, maar als een ernstige taak, waarbij slechts het belang der vereenigingen en daardoor tevens dat van den bond op den voor grond staat Omdat er een tijd van komen is en een tijd van gaan, en het belang van ons dis trict eischt, dat er nieuw bloed gebracht wordt in het districtsbestuur, hetwelk in zijn tegenwoordige samenstelling het vertrouwen van vele vereenigingen niet meer heeft, Daarom doen wij een beroep op allen, die het wel meenen met onze voetbal sport en roepen wij U ap ter vergade ring op 15 Augustus a.s. in „Concordia" te Breda, met verzoek in de vacature wegens periodieke aftreding van den heer Van Bel, te kiezen onzen candi daat: J. Dietvorst te Bergen op Zoom. Het comité van Actie uit de 2e en 3e klassers K, N. V. B." Men zou in antwoord op deze circu laire vele vragen kunnen stellen. De voornaamste zou o.i. zijn; wie zijn de le den van het comité van actie? Waarom komt men er niet ridderlijk voor uit wel ke personen deze circulaire samenstel den? Ziet, dit teekent reeds de mentali teit van degenen die deze onsympathie ke actie voeren. Onder den dekmantel van „het comité van actie" werpt men den heer Van Bel de meest lasterlijke aantijgingen tegemoet. Gelukkig springt men niet alleen in Zeeland op de bres voor den huidigen secretaris van Afd. IV, doch gaat men nu ook in Brabant en Limburg steeds meer inzien, dat de practijken van „het comité", op z'n zachtst gezegd, niet door den beugel kunnen. Maar wij willen ons uitsluitend tot de Zeeuwsche kant van de zaak beperken, Het blijkt meer en meer dat de Zeeuwen niets te maken willen hebben met het onbekende „comité van actie". De secretaris van de belangen-ver- eenigingen der tweede en derde klas sers in Afd. IV vestigde er intusschen onze aandacht op, dat de bewuste circu laire welke niet door hem, noch door eenig ander bestuurslid van deze belan- gen-vereeniging werd ontvangen niet de instemming van genoemde ver- eeniging heeft. Deze circulaire is niet verzonden door of namens deze organi satie of door eenige functionaris ervan. Wij hebben voorts reeds gewezen op de circulaire, welke „Terneuzen" in zee heeft gezonden en die een lans breekt voor de candidatuur-Van Bel. Ook „Zee- landia" heeft een flink gestelde circulai re aan de besturen der voetbalvereeni- gingen in Afd. IV gericht. Zij vraagt daarin o.m.: Heeft de heer Van Bel ooit getoond niet the right man on the right place te zijn? Wie besteedt dagelijks 3 a 4 uren aan het Bondswerk? Bij wien vinden de clubs steeds een gewillig oor voor ad vies, inlichting of tegemoetkoming? Waarom handhaaft 't K.N.V.B.-bestuur den heer Van Bel reeds circa 30 jaar in de T.C. en meer dan 10 jaar in de Scheidsrechterscommissie? Heeft de heer Van Bel ooit bewezen zijn werkzaamheden niet enkel en al- een in het belang van de voetbalsport te verrichten? Waarom frisch bloed, als iet huidige bloed nog een frischheid be zit, die niet is te verhoogen? Wij achten het, zoo besluit deze cir culaire, den plicht der vereenigingen om, uit protest teg'en eventueel onvoldoend, niet-afdoend of onsteekhoudend ant woord op deze vragen, als één man den leer Van Bel te herkiezen". Tenslotte heeft de vereeniging „Mid delburg" deze kwestie eveneens ernstig onder oogen gezien. Wij vernamen, dat „Middelburg" Zondag op de bondsverga dering een hartig woordje over deze on zuivere affaire zal spreken. Zoo ziet men: Zeeland blijf f waak zaam. 't Is een verheugend teeken dat men, wanneer de nood aan den man komt, eendrachtig de Zeeuwsche belan gen weet te begrijpen en te verdedigen. KORFBAL. Z.K.B. Competitie Oostelijk Zeeland: Tog'o Volharding 22, van de Nederlanden aftrekken. Deze geheime brieven kwamen in de Sta tenvergadering ter sprake; vrijrwel op het oogenblik dat Leycester te Vlissin gen aan wal stapte. Het oude wan trouwen tegen de Engelsche bedoelin gen laaide weer op; de oude strijd voor en tegen Leycester greep weer in vol len omvang om zich heen. De val van Sluis maakte de verhouding uiteraard nog moeilijker. De Staten-Generaal 'in tusschen bezochten met de statie, die zij aan hun ambt verbonden, den Land voogd te Vlissingen. Zij herhaalden hem hun bereidwilligheid om de hem toege kende macht als Gouverneur-Generaal te erkennen en te handhaven, en zij schreven ook een ootmoedigen brief aan de Koningin, waarin zij verklaar den dat hun behoud naast God alleen van haar hulp afb'ng, Leycester liet zich schijnbaar tevreden stellen; hij beloofde de Staten hen voortaan in het beleid der regeering te raadplegen en riep te gen 25 Augustus hen te Dordrecht sa men. Hij verzette zich ernstig tegen de val- sche beschuldigingen, gelijk hij het noemde, tegen de Koningin geuit, als zou zij, achter den rug der Staten om, Zeeuwsche twaalftallen. Zaterdag a.s. spelen te Hansweert een Zeeuwsch twaalftal A tegen Deetos l. uit Dordrecht en een Zeeuwsch twaalftal B tegen Deetos III. De opstelling der Zeeuwsche twaalf tallen luidt: Twaalftal A: aanval: de dames N. Wisse en G. de Koning (beiden Madjoe); heeren L. v. d. Vliet (Madjoe) en W^ Bruggeman (Zeelandia); midden: de da mes T. van Hoek (Swift) B. Oppeneer (Zeelandia) en de heeren: G, de Ru en M, Harinck (beide Swift); verdediging, de dames A. Zondervan en T, Oppeneer (beide Zeelandia) en de heeren H. G, Bruggeman en J. Meyer (beide Zeelan dia.) Twaalftal B. aanval de dames J. Goe man (Swift) en N. Ganseman (Zeelan dia) en de heeren C. van Moolenbroek en L. Maas (beide Swift), midden: de dames J. Debra (Madjoe) en D, Ver mast (Volharding) en de heeren J. Eve- roers (Madjoe) en D, Weststrate (Seolto), verdediging: de dames W. Westland (Madjoe) en S. Schouwenaar (Zeelandia) en, de heeren J. Karelse (Zeelandia) en J. Leeflang (Madjoe). Reserves de heeren: J. Lenselink (Madjoe), J. van Winger (Zeelandia) en J. Wisse (H.B.Sen de dames: J. de Graag (Togo), A, van Ouwerkerk (Swift) en L, Geervliet (Madjoe). SCHAKEN. HET SCHAAKTOURNOOI TE STOCKHOLM. Euwe verliest van Lilienthal. Euwe, die tegen Lilienthal met wit op winst stond, heeft de afgebroken partij van den Hongaar nog verloren, een zeer verwonderlijk resultaat, dat door nie mand verwacht werd. Daardoor heeft Nederland zijn eersten .andenwedstrijd verloren, de Honga ren zegevierden n.l. met 214-1/4 al zorgde Van Scheltinga voor een kost baar winstpunt tegen Vajda. Landau won zijn afgebroken partij te gen Grau uit de ontmoeting Nederland Argentinië, zoodat ons team met 31 ze gevierde. Ten slotte werd een aanvang gemaakt met de ontmoetingen uit de 13e ronde, Nederland tegen Amerika, waarbij Lan dau en Fine niet meespeelden, Euwe Reshevski, en HorowitzDe Groot wer-, den afgebroken in standen, waarvan het resultaat nog niet te voorspellen is. Prins staat met zwart iets beter tegen Kashdan, terwijl Van Scheltinga remise tegen Marshall behield. In de algemeene rangschikking waar bij rekening is te houden, door het niet opkomen van de Roemenen, dat o.a. Hongarije, Estland, Amerika en Tsjecho- Slowakije, twaalf lalnden-ontmoetingen hebben gespeeld en de overige landen dertien wedstrijden, heeft Polen de lei ding, met Amerika op de tweede en Nederland op de derde plaats. De stand na de dertiende ronde was: 1. Polen 34 V2 punt 3 afgebroken par tijen; 2. Amerika 32 punt -j- 6 idem; 3. Nederland 32 punt -j- 3 idem; 4. Hongarije 32 punt -f- 1 idem; 5. Tsjecho- Slowakije 3114 punt; 6. Estland 31 punt -f- 1 afgebroken partij; 7. Litauen 30 punt. WIELRENNEN, Gijsen wint den grooten prijs van Wilrijk, Gisteren is nabij Antwerpen de groote prijs van Wilrijk over 135 km verreden, waaraan verschillende Nederlandsche renners deelnamen. Na een spannenden strijd wisten vijf renners, onder wie Gij sen en Middelkamp, zich uit de groote groep los te maken. Door bandbreuk viel de Belg Loopmans nog van den kop groep af. Ruim een minuut voorsprong namen de overgebleven vier renners en toen ontwikkelde zich in den eindsprint een felle rit om de overwinning. Onze landgenoot Gijsen was de snel ste. In den tijd van 4 uur en 1 minuut precies kwam hij als eerste over de eind streep. Op de tweede plaats, met slechts 10 cm verschil, eindigde Middelkamp, terwijl de Belgen Van den Driessche en Van Eenaeme op resp. 1 en 1J4 lengte de volgende plaatsen, eveneens in den zelfden tijd als Gijsen, bezetten. Op de vijfde plaats kwam weer een Nederlan- met de Spanjaarden vrede willen slui* ten. Maar niet veel later, zij het ook te laat, moest Leycester mededeelen, dat er inderdaad zoo iets v,an een vrede handel bestond, wijl Elisabeth, aarze lend grillig als altijd, toch nog hoopte Philips II van zijn voorgenomen aanval met een groote vloot op Engeland af te brengen. Het zou h,aar al spoedig blij ken, dat de belegering van Sluis het voorspel tot de komst der Armada was geweest, en zij kon toen niet vermoeden hoe betrekkelijk gemakkelijk het Neder landers en Engelschen zou vallen om die Armada een voor het Spa,ansche gezag onoverkomenlijken slag toe te brengen. Binnen de hechte muren van Vlissin gen is in de oogstmaand v,an 1587 heel wat gesproken, geschreven en verhan deld, dat voor de toekomst der Neder landen van groot belang was, Leyces ter spreidde er met zijn Engelsch gevolg groote weelde ten toon; de heeren der Staten verschenen met niet minder sta tie en praal. Koeriers gingen af en aan, zoowel over zee als over land naar de Staten, die te 's-Gravenhage reeds be zig waren zich in te richten, Gehd'me boodschappen werden binnen Vlissin- der, Hellemons, die een achterstand van 1 min. 35 sec, had, terwijl Valentijn de zesde plaats bezette met weer vijf secon den verschil op Hellemons. Op de vijf tiende en zestiende plaats eindigden de Nederlandsche renners Heeren en Mos- tert. u U ZWEMMEN. Nieuw wereldrecord van Cartonnet. De bekende Fransche schoolslagzwem- mer Jacques Cartonnet verbeterde te Toulouse het wereldrecord 100 m school slag door dezen afstand af te leggen in den tijd van 1 minuut 9,8 sec. Het oude record stond op naam van John Higgins (V.S.) met een tijd van 1 minuut 10 sec. POSTDUIVEN. Wedvlucht van N e u f v i 11 e s (B.), 110 km met jonge duiven, van de post duiven vereen. „Zeelandia", te Middel- bugr. Ie pr. D. M. Klaassen; 2e, 13e en 16e C. van Belzen; 3e, 4e, 15e, 18e en 20e P. Pantus; 5e C. Blok; 6e J. R. P. Bakker; 7e, 8e en 25e J. J. Snoep; 9e en lie A. W. Willems; 10e J. Geene; 12e en 17e W. Witte; 14e en 19e H. Hooftman; 21e P. van Overbeeke; 22e, 23e en 24e J. Dingemanse. Zelfde vlucht oude duiven: le en 6e J. R. P. Bakker; 2e en 3e C. de Nooyer; 4e A. W. v. d. Graaff; 5e A. W. Willems. Wedvlucht P. V. „De Telegraaf" te Middelburg met jonge duiven van Libra- mont (België) 216 km. S. Kodde, Veere 1, 3 en 8; K. Schroevers, Arnemuiden 6 en 10; J. H. de Kok 2; R. Dirven 4, 9 en 11; E. A. Polvliet 5 en J. Lamain 7 prijs, allen te Middelburg. Zelfde wedvlucht met oude duiven: R. Dirven 1; E. A. Polvliet 2, 3 en 6; P. Krijger 4; J. H. de Kok 5 en J. Lamain 7e prijs, allen te Middelburg. Wedvlucht „De Stormvogels" te Yerseke van Neufvilles, 114 km: 1, 12, 17, 19, 24 Joh. van Stee; 2, 8, 11, 21, 25 Jan Vette; 3, 16, 20, 26, P. Dronkers; 4, 5 D. van Oeveren; 6, 9, 13, 14, 15, 18, W. M. van Haver; 7, 23 M. Pekaar; 10 Joh. van Kruiningen; 22 J. Poelman. Wedvlucht „De Noordster" te Yer seke van Libramont, 198 km. Jonge dui ven: 1 Ph, van Os; 2 M. Lamper; 3, 16 C. de Koeijer; 4 W. E. van Kogelenberg; 5, 6, 15 C. J. van Es; 7 A. Boone; 8, 13 M. Minnaard; (P. Lindenberg; 10 A. Zoe- teweij; 11 P. Tolhoek; 12, 14 Joh. Bom, Oude duiven: 1 M. Lamper; 2 A. Boone; 3 M.M innaard. Wedvlucht Eerste de beste te Schoon- dijke van Moescroen voor jonge duiven P. de Hullu 1, 17; Mabesoone 2; A. Jansen 3, 4; P. Dobbelaere 5, 10, 14, 21; J. Rofach 6, 8; J. Steurrijs 7; F. Blok 9; J. van Lare 11, 12, 15, 16; W. Blaakman 13, 18, 19, 20. Prijsvlucht van Clermont J. de Zwart 1; W. de Zwart 2; I. Tellier 3; J. Risseeuw 4, 6, 7; J. Steurrijs 5; J. van Lare 8; J. de Jonge 9. MARKTBERICHTEN. Hulst, 9 Augs, Aanvoer ruim, han del kalm. Gerst f 8,20, Rogge f 7 50, ha ver f 7.50, erwten f 10. Rotterdam, 9 Augsi Stemming prijshoudend. Gele La Plata aangek, f 132-134, stoomend naar aank. f 13214- 132, La Plata Cinquantino disp. f 143, aangek. f 141, Yoego-Slavische witte disp. f 128, Witte Java disp. f 128, Mixed Benguela disp. f 131, Gele La Plata (oude oogst) disp. f 128, Witte Zuid-Afrikaan- sche nr. 2 stoomend f 132, idem idem nr. 8 stoomend f 131. MIDDELBURG. Dl 10 Aué. WO 11 Aug. Cone. Midd. Muz. Korps i. s. Buurtcomm. Markt en Vreem- del. Verk Tent Markt 21-22,30 h. lederen Woensdagavond gedurende de maand Aug, Stadhuisbelichting. GOES. Dl 10 Aug, Openb. Conc. „Hosanna"; Gr. Markt 20.30 h. WO 11 Aug ALGEMEEN. WO 11 Aug. Kinderfeest Wandelpier, Vlissingen, gen's wallen gebracht. Maar het liep niet zooals Leycester het wenschte; het liep evenmin gelijk de Staten het wenschten. Het Vlissingsche voorspel, gelijk men het noemen kan, d,at zich in deze door schitterend zomerweer ge tooide oogstmaand van 1587 afspeelde, was een slecht begin van het tweede tijdvak van Leycester's regeering. Hij mocht de Staten-Generaal tot "de over tuiging van zijn oprechte bedoelingen brengen; de Staten van Holland, die door den kundigen Oldenbarnevelt werden geleid, bleven hem wantrouwen. Zoo is dat tweede tijdvak, dat in sneller handelingen verl'ep dan het eerste, niet een der schoonste bladzijden van ons geschiedenisboek geworden; integen deel, ook al kent men deze niet zoo goed, een aaneenschakeling van intri ges, die meer dan eens de veiligheid van het land op het spel zetten! En nog eens ging, in het heel late najaar van 1587, te VPssingen, Leyces ter naar Engeland te scheep. Ditmaal om er te blijven.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6