BUITENLAND. SPORT. ZUID-BEVELAND. Toen in 1587 Sluis werd veroverd, en de Graaf van Leycester te Vlissingen vertoefde DUITSCHLAND. FINLAND. ENGELAND. 's-HEER ARENDSKERKE. ABONNEMENTEN en AD VERTEN TIES voor dit blad worden aangenomen door den Agent C. VAN DER PLASSCHE. Weest zuinig op uw klanten. ,op een flink stuk van den rijweg. Opval lend vaak moeten vreemde bestuurders daar aan dien viersprong weifelend in houden, doordat zij het half verscholen enffcovendien zeer verbleekte bord niet gezien hebben, dat in 't gunstigste geval nog maar naar twee kanten den weg wijst. En als ze doorrijden bemerken ze een poosje later dikwijls, dat ze zich vergist hebben. Als er geen onoverko melijke bezwaren tegen zijn, zouden we op dat drukke punt graag een wegwijzer naar vier richtingen en op een meer in 't oog vallende plaats zien aangebracht. RAAD VAN KAPELLE. KAPELLE. De Raad kwam in open bare zitting bijeen. Alle leden tegen woordig, behalve de heer Van Wingen. Burgem. Bierens deelde mede, dat het verslag van den Keuringsdienst van wa ren te Goes den Raad bereikte. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat het B.A. te Kapelle kan overgaan tot verkoop van gronden, mits van het be drag 4 pet. ten honderd blijft gewaar- iborgd. De slooten, aldus dé voorz., aan de Nieuwe Kerkstraat te Biezelinge zijn ge dempt, voldoende grond hiervoor is ge vonden. Ook is aangekocht alsnog een gedeelte, om hiermee de aschbelt te ver beteren. Alsnu volgde benoeming tijdelijk wet houder. Weth, Van der Have gaat voor 3 maanden naar Indië, zoodat ook B. en W. noodzakelijk vonden de benoeming van een tijdelijken wethouder. Hiervoor werd gekozen met 4 st. de heer P. Ze- gers; 2 stemmen waren blanco. De heer Zegers nam deze benoeming aan en hoopte dat straks de heer Van der Ha ve weer in goeden welstand mag terug- keeren. De voorz. wilde hem nogmaals een goede reis toewenschen en hoopte dat hij straks gesterkt en welgemoed mag terugkeeren, om weer de gemeenteza ken als altijd met toewijding te beharti gen. Tot aankoop van zijkantwegen, eige nares mevr. de wed. D. Wissen-Uijssen, werd besloten tot een bedrag van 297. In verband met de stichting van een telefoongebouwtje werd besloten om een stukje grond achter het postkantoor Ka- pelle-Biezelinge te verkoopen voor f 300. B. en W. stelden voor om dit bedrag op het gebouw, eigendom van de gemeente, af te lossen. B. en W. stelden voor toe te treden tot de vereeniging welke werkzaam is in het belang van Nederlanders ver pleegd in Gheel (België) en hiervoor een bedrag van 5 contributie per jaar vast te stellen. Alle leden voerden hierover het woord. Vooral werd de stichting Vrede rust te Bergen op Zoom aanbevolen, een stichting in de provincie en op korten afstand, om bezoek te brengen voor fa milie en kennissen. Het buitenland vond men niet verkieslijk, vooral wanneer er eigen stichtingen zoo nabij zijn. Wil men beslist neutrale inrichtingen, ook die zijn te vinden. De voorz. en wethou ders wezen op de hooge kosten. Daar om werd Gheel gezocht. Het scheelt een 350 per jaar. Wanneer men hier op ziet, dan is dit een spoorslag om goed- kooper, co ncurreerend op te treden. Deze vereeniging doet voor de Neder landers een goed werk. Besloten werd na langdurige bespreking een bedrag van 5 vast te stellen, omdat daar een patiënt wordt verpleegd. Bij de rondvraag vroeg de hr. F r a a n- j e, hoelang de keien wel moeten liggen aan den opril van Biezelinge bij de Ned. Herv. kerk. Spr. vernam dat deze nog door H. CH. G. J. VAN DER MANDERE. 2); - Hij liet echter zijn tegenstanders in het onzekere, wat hij zou beginnen. Toen het voorjaar van 1587 naderde, trok hij een legermacht te Brug'ge bijeen. Men kon aannemen dat deze gericht was te gen Sluis of Ostende, de eenige twee plaatsen in Vlaanderen, die nog in Staat- sche handen waren. 'Maar Parma zond een bekwaam overste, van Hautepenne, met 5000 man naar de Veluwe, waar de Staatsche zaken verlies leden, doordat Gelder bij verraad door den Schotschen overste Paton werd overgegeven, Het zelfde was al reeds met de schans voor z,utphen, met Deventer, met het kas teel van Wouw geschied, als gevolg van het feit, dat de kabinetsakte, die Ley cester, handelend als landvoogd, had ac.fergelaten, de Staatsche aanvoerders zelfs (Maurits, verhinderde om in de be zetting van de commandoposten der vestingen verandering te brengen. Men vreesde het verraad van Paton, die bij Leycester in ongenade was gevallen maar men kon er eenvoudig niets aan doen! Dat dit nieuwe verraad de sym pathie voor Leycester bij een deel der bevolking niet verhoogde is begrijpelijk; dat het door zijn aanhangers werd toe geschreven aan te geringe bevoegdhe den, die hij had gekregen, wien kan het verbazen. Terwijl zich dit in Gelderland sfspeelde, sloeg Parma het beleg voor bluis. Het was inderdaad zijn bedoeling geweest om eerst Ostende aan te tasten. wel een drie weken daar kunnen liggen. Men is begonnen met het werk, maar voltooien doet men het niet. De v o o rz. zeide dat noodzakelijk ander werk riep. Spr. zal zoo spoedig mogelijk dit werk laten voortzetten, de verzekering geven de, dat het wel zal meevallen. De heer Balkenende sprak over de macadam en over opknapping van verschillende weggedeelten, waarop toe zegging volgde. De heer De Ne e f wilde het nog eens hebben over het Epeldpaadje, waar het nog maar steeds rommelig uitziet. Ook vernam spr. hierover geen gunstige berichten. De voorz. hoorde hierover ook en nog meer andere dingen in ver band met politieaangelegenheden, waar van hem echter niets bekend is. De heer Zegers: Het hoofd der po litie, in dit geval de voorz-, krijgt toch alles onder het oog? De voorz. antwoordde hierop be vestigend en zeide tot den heer De Neef, dat hij nog maar wat geduld moet heb ben, het komt in orde. De „Daily Express" in beslag genomen. De politieke politie te Berlijn heeft de Daily Express" (een Engelsch blad) van 5 Augs in beslag' genomen. Hel Britsche blad had op de frontpagina een foto van een Duitsch vliegtuig, dat bij Madrid was gedaald, gepubliceerd. Ook de namen van de bemanning werden genoemd, n.l de mitrailleurschutter Walter Schellhorn de sergeant-radiotelegrafist Hermann Schmidt, luitenant Seidt en de pilóot Georg Kohl. Hetzelfde blad heeft kort geleden een interview van zijn correspon dent met sergeant Scnmidt gepubliceerd. Tot nu toe heeft de Duitsche pers van deze inlichtingen nog g'eën melding ge maakt. Russische oorlogsschepen verschijnen bij Finsche vlootmanoeuvres. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat op het oogenblik waarop de Finsche vloot voor Helsingfors manoeuvres hield een Russische flottille verscheen, die de ma noeuvres scheen te willen volgen. Bij de nadering van Duitsche onderzeebooten die een officieel bezoek aan Finland brengen, verdwenen de Russen echtei De barbier mag grapjes verkoopen. Voor den rechter in den Britsch-Indi- schen staat Sirmoor had zich een barbier te verantwoorden, van wien een klant 200 roepijen schadevergoeding had ge- eischt wegens een dusdanige jaap in zijn gezicht, dat hij èr, naar zijn zeggen, voor immer door geschonden was. De barbier verweerde zich met te zeg gen, dat er van zijn kant geen sprake was geweest van zorgeloosheid of nala tigheid, maar dat hij, volgens het ge bruik van zijn vak, den klant een ver haal had verteld, zoo grappig, dat de man was gaan schudden van den lach. Vandaar de snede. De rechter wees den eisch van de hand met de motiveering dat het van oudsher barbiersgewoonte is grapjes te verkoo pen om den klant den tijd te korten. Als er hier iemand te laken viel, was het de klant zelf, die zijn lachen had dienen te bedwingen. (N.R.C.) maar daarheen hadden de Engelschen juist hulptroepen gezonden. Sluis werd verdedigd door een gedeeltelijk Staat sche, gedeeltelijk Engelsche bezetting onder den bekwamen en dapperen Gou verneur Antonius Groeneveld, die zich tenvolle voor zijn taak berekend toon de, maar voor alles hulp noodig had. Sluis was destijds een belangrijke stad, militair zoowel als voor den handel. Ten Oosten van de eivormig g'ebouwde stad, geheel door water omgeven, stond het kasteel door een schipbrug met Sluis ver bonden. In het Noorden had de stad een natuurlijke verdediging van het Zwin, aan Zuid. en Westzijde waren breede grachten, over haar geheele lengte door een dijk in twee kanalen gescheiden. Deze gracht vereenigde zich in het Wes ten met het Zwin en juist cp het punt waar de samenvloeiing plaats had, was de brug, die naar de voormalige Wes terpoort leidde. De stadsmuren sloten een aanzienlijke ruimte met velden en tuinen in; op de wallen stonden wind molens; de torens van het stadhuis en van verschillende kerken staken hoog boven de stad uit en boden een goed mikpunt voor de beschieting. Maar an derzijds was Sluis, als middenpunt van den wijnhandel, voorzien van sterk ge bouwde kelders, die in de vestingwerken lagen opgesloten, en die niet alleen een schuilplaats tijdens de beschieting bo den, doch ook een middel om den aan leg van mijnen van den vijand tijdig te 'belemmeren. Parma was er voor Antwerpen aan gewend geraakt om met bezwaren te Worstelen. Sluis was gebouwd op het eenig stuk vaste grond in de omgeving en de stad lag door zulk een doolhof van kanalen, slooten en moerassen omgeven, dat het volksgezegde luidde, dat het even moeilijk was Sluis te vinden als het VOETBAL. Competitie- .indeeling. De voorloopige competitie-indeeling v,an Afd. IV voor het seizoen 1937-38 is volgens de Sportkoniek als volgt voor de Zeeuwsche afdeeungen: 2e klasse A: De Baronie, Breda, Goes, Hero, Middelburg, RCS, RBC, VI' ssin- gen, Zeelandia, De Zeeuwen. Men ziet hieruit dus dat De Baronie het komende seizoen weer in de Zeeuw sche afdeeling zal uitkomen. N,a loting met Hero is TSC ingedeeld in de 2e klasse B. 3e klasse A: Axel, Biervliet, Bres- kens, Corn Boys, Hoofdplaat, Hulst, Oostburg, Sluiskil, Terneuzen, IJzendij- kc 3e klasse B: Eiland Boys, EMM, Goes 2, Goessche Boys, Hansweert, Middel burg 2, Terneuzen 2, Vlissingen2 Zee landia 2, Niet Terneuzen I, zooals men ver moedde, doch Terneuzen II is ingedeeld in de 3e kl,asse B. Een oplossing die ons inderdaad beter lijkt. Immers de elftal len u t 3B hadden tegen het eerste elf tal van Terneuzen geen kans gemaakt, terwijl voorts de indeeling van Terneur zen I in 3A de wedstrijden in deze afdee ling interessant doet zijn. Vrijdagavond werd op het in de st'l- Ie pracht van Westhove zoo schoon ge legen veld van de Domburgsche voet- halvereeniging een wedstrijd gespeeld tusschen een badgastenelftal en de thuisclub. De laatste heeft een sierlij ken wisselbeker beschikbaar gesteld voor het elftal, dat van drie in dit sei zoen te spelen matches er twee achter een zal winnen. Vóór den aftrap dankte de heer P. J. Elout, de beproefde, hechte schakel tus schen gasten en inwoners namens de eersten voor de attent e van de 'club, waarna de heer W. Brand als voorzitter van D, V. V. de hoop uitsprak, dat deze wedstrijd voor vele jaren een serie zal inluiden. De wedstrijd werd gewonnen door Domburg, dat immers op eigen terrem in clubverband een voordeel had op de uit vele windstreken bijeengegroepte vreemdelingen. Er was echter geen zweem van animos'teit onder spelers of toeschouwers, wel groote vroolijkheid, die duidelijk tot uiling kwam, ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD HOOG SPRINGEN. Tijdens de internationale atletiek wedstrijden te Stockholm ging Melrin Walker, de Amerikaansche hoogsprin ger, tot 2.03 meter steeds met den eer sten sprong over de lat. Vervolgens werd de lat op 2 08 meter gelegd. Twee maal mislukte de poging, de derde maal kwam Walker er schitterend over heen. Hij verbeterde met deze prestatie het we reldrecord, dat op naam stond van zijn landgenooten Johnson en Albritton, met 2.077 meter. SCHAKEN. Het landentournooi te Stockholm. Gisteren werden de afgebroken par tijen der ontmoetingen uit de vijfde, zes de, zevende, achtste en negende ronde verder gespeeld, terwijl in de avond uien een aanvang werd gemaakt met de ontmoetingen uit de tiende ronde. De Groot wist zijn partij tegen den Litader Abramavicius uit de zevende ronde te winnen, zoodat het Nederland- sche team Litauen met 31 sloeg. Landau wist zijn afgebroken partij in te nemen. Parma liet nu palen in den grond drijven en houten barakken op richten, die door middel van zakken vol modder teg'en het vuur werden be schermd. De aarde, daartoe benoodigd, was in booten van elders gehaald. Par ma begon natuurlijk zijn aanval op de Westerpoort te richten, maar hij begreep ook de beteekenis van het kasteel en de schipbrug. De bezetting, al spoedig versterkt met eenige honderden Engel schen, bij wie zich Francis Vere en Ro ger Williams onderscheidden, weerde zich moedig. Tal, van uitvallen werden ondernomen; hardnekkige gevechten grepen plaats; de Spanjaarden moesten den graafarbeid staken, Maar had de uitval schade aan de belegeraars toege bracht, dan moesten de aanvallers weer naar de stad terugwijken, want de pieke- niers van Parma, uitgezonden om hen te bestrijden, waren te groot in aantal dan dat ze daaraan het hoofd konden bie den. Tot de Hollandsche bevelhebbers, die dapper meevochten, behoorden naast den Gouverneur de jonge Meetkercke, Heraugiere en de Maulde; de vermetel heid, die zij bij de uitvallen aan den dag legden, verlevendigde den moed der in woners, die zich organiseerden en com pagnieën vermden voor het bewaken van de minder gevaarlijke gedeelten van de stadsmuur. De burgers arbeidden ge stadig aan de verdedigingswerken en Maaiken in den Hert en Catharina Rose voerden naar het Haarlemsche voorbeeld een vrouwenschare aan, die wel niet vocht, maar een belangrijke schans tus schen het kasteel en de vesting aan legde, welke de „Venusberg" werd ge- heeten. Dat nam echter niet weg, dat, Parma's arbeid gestadig vorderde. Hij liet., gelijk hij te Antwerpen in de Schel de gedaan had, over het Zwin een soort van schipbrug bouwen en aan eiken uit de 8e ronde tegen Lundin in een overwinning om te zetten, doch V an Scheltinga verloor van Stoltz, zocdat dë ontmoeting ZwedenNederland op een puntenverdeeling (22) uitliep. De tiende ronde leverde een nieuwe overwinning op van Nederland, met 2 14 1 werd Joego-Slavië geslagen, waar bij Landau met wit spelende voor eenige winstpunten zorgde, de andere drie par tijen werden remise. Nu men op de helft van het tournooi is, er zijn tien ronden gespeeld blijkt, dat Nederland negen van de tien wedstrijden gewonnen heeft en één ont moeting in een puntenverdeeling eina.g- de. Een zeer fraai resultaat. De Vereenigde Staten leiden nog steeds in de algemeene rangschikking met 2914 punt en 1 afgebroken partij: Nederland staat vierde met 27 punten. De ontmoetingen uit de tiende ronde hadden het volgende verloop: NederlandJoego-Slavië 2 14114; PirkEuwe 14; LandauT.rifuno- vic 10; KosticVan Scheltinga .1414 De GrootBroeder De stand na de tiende ronde luidt: 1. Amerika 29% en 1 afgebroken par tij; 2. Polen 28en 1 afgebroken partij; 3. Estland 27 en 2 afgebroken partijen. 4. Nederland 27; 5. Hongarije 2614 en 2 afgebroken partijen; 6. Argentinië 25 en 1 afgebroken partij. ZWEEFVLIEGEN. 110 km vlucht van den heer Hoekstra, De houder van het Nederlandsch duurrecord zweefvliegen, J. Hoekstra heeft gisteren, tijdens de nationale zweefvliegwedstrijden welke momenteel te Teuge worden gehouden, de eerste Nederlandsche doelvlucht volbracht door een van te voren aangekondigde vlucht te maken naar het vliegveld Eel- de (Groningen). (110 km). Hij bereikte een hoogte van 1500 meter. De raad is van De Industrieele Gids: „Zijn klanten „lastig"? Denk u zelf eens in de schonen van een klant, en de gevolgtrekking, die u maakt, kunnen voor u zeer nuttig zijn Als u een nieuw overhemd gaat koo- pen en u hebt misschien tevoren vast gesteld, dat het „bruin" moet zijn, dan kan dat besluit om verschillende rede pen genomen zijn: 1 U hebt een costuum, dat om een bruin overhemd vraagt. (De reden, waar om u bruin wenscht, is zuiver practisch, want het is op dat oogenblik verspild geld, ,als u een blauw overhemd koopt). 2 Men heeft u verteld, dat „bruin" u zoo goed staat. (De reden, waarom u bruin wenscht is psychologisch, geba seerd op de menschelijke ijdelheid, want u wilt er toch zoo goed mogelijk uitzien) De genoemde redenen zijn beide indi vidueel, zij gaan van u, van uw eigen persoonlijkheid uit, zonder dat u onder den indruk bent gekomen van bv, een mooi gekleurde reclameplaat met een Amerikaansch aandoenden slagzin als: Met ons bruin wint u harten. Win ze! Na het zelfstandig nemen van een be sluit, al geschiedt dat ook gedeeltelijk onbewust, l,aat u zich er niet gemakke lijk meer van af brengen. Als in het bovenstaande geval een verkooper u „groen" of „blauw" wil aansmeren, door bv. te zeggen: Groen moet u nemen, dat draagt iedereen of: u met uw teint kunt absoluut geen bruin dagen of nog erger: Blauw is veel beter, d,at draag ik zelf ook loopt u in negen van de tien gevallen- eenigszins verstoord den winkel uit, zon der iets te koopen. Dit voorbeeld leert ons., dat wij re kening moeten houden met: 1 De practische wenschen van onzen klant, en 2 zijn psychologische beweegredenen. Vooropgesteld dient te worden, dat er veel menschen zijn, die nog n et het vermogen bezitten in duidelijke be woordingen hun verlangens kenbaar te maken. Dit klinkt misschien wat over- dreveri, m,aar de ondervinding zal u geleerd hebben; dat hét dikwijls moei lijk is, te weten te komen, wat de men schen nu e genlijk willen. Want al heb ben zij hun besluit reeds genomen, vóór zij; den winkel instapten, dan vinden zij het noodzakelijk, dit zoo lang moge lijk voor zich te houden onder t mot to: Laat eerst maar eens wat zien. V,an de zijde van den klant is er dus een ze ker wantrouwen, dat in de eerste plaats moet worden weggenomen, Hoe moei lijk is dit. In verkoopscursussen, die al le mogelijke succes beloven, als u ze maar volgt, schrijft men zoo gemakke lijk neer: Stel de klanten op hun ge mak. Maar hiervoor zijn nu eenmaal geen regels of recepten. Alle uiterlijk ver toon, hoe mooi het ook kan zijn, valt binnen 5 minuten weg tegen de natuur lijke intuïtie van ieder normaal indivi du. Waarom loopt een kind voor den één weg (die ,alle moeite doet, om zich „vriendelijk" voor te doen), terwijl het zich door een ander laat aanhalen (die misschien minder „notitie" van de klei ne neemt). Er moet iets van u uit gaan, dat de menschen prettig aandoet en dit is mis schien al te bereiken door ook werke lijk „vr endelijk" over hen te denken en geen opgeschroefd maar een echte, levende belangstelling voor hun belan gen te hebben. Spreek met hen „heart tot heart van het hart tot het hart, en doe dit zoo min mogelijk in de gebruikelijke toon banktermen. Vele menschen irriteert dat en ook te nadrukkelijk gedemon streerde serviliteit is te doorzichtig, dan dat zij den grondslag k,an leggen tot verkoopen. Spreek met de menschen zoo eenvoudig mogelijk, en doe dat altijd, ook al wordt de klant last g of onrede lijk, beschaafd. Iedereen is daar gevoe lig voor. Niemand kan zich onttrekken aan den invloed van innerlijke bescha- ving. Als u meerdere verkoopers in dienst hebt, kijk dan bij hun opleiding goed uit, welk type u voor een bepaald ar tikel uitzoekt. Iemand met een onge zond uiterlijk en slechte tanden zal wei nig succes boeken, als hij sportartike len moet verkoopen. Houd rekening met den smaak en de persoonlijkheid van uw klanten. Als u merkt, dat zij niet te veel bezitten, laat dat dan niet voelen. En vergeet niet, dat er met die klant ook een mensch met menschelijke gevoelens en gedach ten in uw winkel kwam. Denk dus niet alleen ,aan den verkoop van 't oogen- bl'k, maar bouw uw goodwill en doe dat bij iederen klant opnieuw. Zelfs de standwerker op de markt zegt nog te gen de omstanders: Volgende week kom ik weer en dan sta ik hier op het zelfde sinaasappelenkistje. Als er dus iets pan de sigaren mankeert, breng ze oever werd een batterij opgericht otn de werklieden van de brug te beschermen. De kapiteins Hart en Allen zwommen niettemin twee of driemaal naar de Staatsche schepen, die aan den uitgang van het Zwin geTegen waren; ze hadden brieven van Groeneveld aan de Staten- Generaal en van Roger Williams aan de Engelsche bevelhebbers bij zich, waarin zij dringend verzochten een le ger te verzamelen om daarmede de stad te hulp te komen. Zij verzekerden, dat het garnizoen haar tot het uiterste zou verdedigen, maar het had tegen een tien voudige overmacht te strijden en als men niet hielp, was die overgave slechts een kwestie van tijd. En die overg'ave werd èn door de Staatschen èn de Engelschen met beduchtheid gezien, want men wist toen reeds, dat Philips II bezig was zijn reusachtige vloot, de Armada te bou wen, bij welker aanval Sluis als de ge schikte plaats voor het verzamelen van die vloot op de Vlaamsche kust, een be langrijke rol speelde. Het wordt wel eens voorgesteld alsof men van Staatsche zijde alles heeft na gelaten om Sluis te hulp te komen, en alsof men de pogingen, die Leycester, onmiddellijk na zijn aankomst te Vlis singen, ter hand nam, eerder tegenging dan bevorderde. De Staten van Holland trachtten Parma af te leiden, al deden zij dit op de gebruikelijke barbaarsche wijze van dien tijd. Prins Maurits en Hohen- lohe kregen last om Brabant binnen te vallen, alle huizen en dorpen uit te plun deren en te verbranden, den oogst te vernielen en het vee weg te nemen. Zoo zou men Parma, naar men hoopte, be- rooven van de middelen tot onderhoud zijner legermacht en hem noodzaken het beleg voor Sluis op te breken. Teneinde te zien hoe men hun beyelen uitvoerde, werden voor het eerst aan Maurits ge deputeerden te velde ter zijde gesteld onder wie toen ook de Leidsche burge meester Pieters Adriaanszoon van der Werff was Maurits en Hosenlohe heb ben in niet veel meer dan een week tijds hun last volbracht; zij staken meer dan 30 dorpen in brand; Helmond werd ge heel verwoest; Eindhoven werd ingeno men. Zij berenden zelfs, maar vergeefs, 's Hertogenbosch. Parma liet zich niet van zijn hoofddoel afleiden; Hautepenne werd uit Gelderland ontboden om het Staatsche leger, te keeren, en Maurits moest nu van verdere aanvallen op den Bosch afzien. Hij was inmiddels, aange zien Leycester nog niet was terugge keerd, tot opperhoofd over de leger macht benoemd, hetgeen de tweeslach tigheid in 'het bevel noodzakelijk moest bevorderen. Maurits verliet het leger in Brabant om Leycester tegemoet te gaan. Deze laatste wilde nu alles, wat aan manschappen beschikbaar was, ver zamelen om in Vlaanderen een omtrek kende beweging te maken, die Parma zou noodzaken het beleg van Sluis op te breken. Maar Hohenlohe, die het fort, dat destijds nog den naam „Engelen" droeg, belegerde, vond het niet onge vaarlijk de Hollandsche grenzen, die tot aan Brabant liepen geheel te ontblooten, ook al, omdat Hautepenne dan Parma weer ter hulp kon komen. Hij zond dus de helft zijner troepen naar Ostende, bleef met de overige voor Engelen lig gen. Daar kwam het op 14 Juli tot een treffen, waarin Hautepenne doodelijk werd gekwetst. Het fort viel in handen der Staatschen. die het Grèvecour noem den, als gedachtenis aan het harteleed, hetwelk zij aan de Spanjaarden berok kenden door het sneuvelen van Haute penne, die niet ten onrechte de be kwaamste der Spaansche bevelhebbers werd gerekend. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7