LAATSTE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. HET PALESTIJNSCHE VRAAGSTUK. Jamboree-klanken over de geheele wereld. heel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. De - mandaten-commissie aan den arbeid Geneefsche in drukken. Terwijl de blauwe hemel, het dito ge- klcurdc meer en een stralende zon Het genieten van de buitenlucht heel wat aantrekkelijker maken dan het verrich ten van zwaren vergaderingsarbeid, zien de leden van de permanente mandaten- commissie van den Volkenbond zich ge noodzaakt, dag in dag uit de Zater dagmiddag en de Zondag daargelaten uren en uren achtereen te vergaderen. En waar het onderwerp van hun be sprekingen (hieronder tevens begrepen hun navragen) even belangrijk als inge wikkeld genoemd dient te worden, is het werk van deze commissie thans wel ex tra-zwaar. Maar behalve voor vlijt, verdient de mandatencommissie ook een goed cij fer1 voor gedrag en vorderingen te krij gen. In strikte onpartijdigheid, zonder eenig nu reeds voor handen zijnd voor oordeel, kwijten ze zich van haar taak. Duidelijker dan wellicht ooit te voren treedt nu wel aan het licht, hoe er gelukkig met dit Bondsorgaan niet te spotten valt. Zij denkt er niet aan zich van het Palestina-probleem met een Jantje van Leiden af te maken, doch heeft zich eenvoudig op het standpunt gesteld (en daarnaar wordt nu verder de zaak behandeld) dat zij in zekeren zin hetzelfde te doen heeft als een rechter: zonder aanzien des persoons, wenscht zij op louter zakelijke gronden na te gaan, hoe het eigenlijk met heel de kwestie van het Palestinamandaat gesteld is. Zij zal onderzoeken of inder daad het mandaat niet voor verwezen lijking vatbaar is gebleken, of het wel licht eenige wijzigingen zou moeten on dergaan, of het zin zou hebben het land op een soort federalen grondslag in te deelen (Arabische, Joodsche, ge mengde kahtoris) onder mandaatstoe- zicht, of splitsing in een onafhankelijken Joodschen en een onafhankelijken Ara- bischen staat plus nog eenige stuk ken onder Britsch mandaat het juiste zou wezen, terwijl de commissie zich bovendien voorbehoudt zelf nog eventu eel tot dusverre niet bedachte oplossin gen aan de hand te doen. Door dit standpunt in te nemen, hebben de hee- ren blijk gegeven zich door niemand of voor wat ook te zullen laten gebruiken. Hetzelfde kan trouwens ook gezegd van de beslissing der mandaten com missie om als eerste punt het gewone jaarrapport over 1396 {en voor zoover nog noodig dat over 1935) aan de orde te stellen, daarna de ingekomen ver zoekschriften en dan tenslotte het rap port met denkbeeld, van de Engelsche onderzoeksconümissie-Peel. Voor zoo- ver het door den mandataris uitgebrach te rapport over 1936 loopt over gebeur-1 tenissen, die mede in het rapport-Peel een rol spelen, mocht dit laatste met- j een reeds besproken worden. Welnu, cüt is veelvuldig gebeurdj. En voort- j durend vond daarbij een ondervraging plaats van. Minister Ormsby Gore en van den heer Hall, die destijds rechter-1 hand van den Hoogen Commissaris w,as en nu den Minister van Koloniën, aan j het eind van de tafel der mandaten- commissie gezeten, den mandataris-En- j geland 'hier vertegenwoordigt, Eerstge noemde Eng'elschman is thans, nadat hij 1 dagen achtereen op het examen-bankje z,at, wat vacantie gaan nemen. Thans zal dus alleen Hall de door de leden dei i commissie gevraagde inlichtingen moe- j ten verstrekken. Zeer vermoedelijk zul len er echter toch weer herhaaldelijk j punten aan de orde komen, wa.arop al- leen Ormsby Gore uitsluitsel zal kun nen geven; deze is bereid om daarvoor terug te keeren, wat dan zoo wat tegen het slot van de zitting waarvan men omstreeks 18 dezer het e'nde verwacht zou gebeuren. Ter vermijding van misverstand zij er overigens terstond op gewezen, dat tot dusverre de com missie allerminst reden tot klagen heeft over gebrek aan bereidheid van de de legatie van den mandataris om op gestel de vragen te antwoorden. Soms ge schiedt djt zelfs met bijkans benau wende openhartigheid, zood,at er dan wel eens ets wordt gezegd, wat men tenslotte maar niet in de voor 10 Sep tember te publiceeren verslagen van de beraadslagingen zal opnemen. Een niet te onderschatten voordeel voor de commissie is ongetwijfeld, dat zij in den Belgischen deskundige Orts, een voortreffelijken voorzitter heeft. MetI groote kennis van zaken, raak inzicht, en op o zoo rustige, waar het maar even kan, gemoedelijke wijze, leidt hij de be raadslagingen. Bij een onderhoud, dat ik met hem mocht hebben, trof mij ook weer, toen hij zoo eens zijn licht wierp op de moeilijkheden, waarvoor men zich gesteld ziet, hoe helder hij een en ander wist uit te beelden, en tegelijkertijd welk een prettig aandoende rust en eenvoud er van den President der mandatencom missie uitgaat. Dat de aan de orde zijnde kwestie heel wa*ginder eenvoudig is, dan in het bij zonder de naast betrokken partijen naiqe Joden en Arabieren het wel willen doen voorkomen, is m.i. buiten ij Los zelfs van hetgeen er zich op het gebied van de internationale politiek in het algemeen zal afspelen, wat mede met het oog op den gang van zaken t.o.v. Palestina, van belang kan wezen (al dan niet toenadering tusschen Engeland en Italië, welk land 't den Britten met be trekking tot het Palestina-probleem nog uiterst moeilijk zou kunnen maken), los zelfs van wat er thans op het Zionisten congres moge geschieden, los van pro testen gelijk dat van Engeland's „bond genoot", het vroegere mandaatsgebied Irak, staat men voor een reeks van wel heel lastige vragen. Tenslotte kunnen de Arabieren zich in zekeren zin op het natuurrecht beroepen, als zij het on rechtmatig achten dat ze zich min of meer verdrongen, althans teruggedron gen zouden moeten zien uit het land, waar zij nu eenmaal de laatste eeuwen gewoond hebben en anderen die er veel, veel vroeger huisden, doch nu al sedert eeuwen niet meer, de eerste viool komen spelen. Maar anderzijds kunnen de Jo den zich op het positieve recht beroe pen, zooals dat nu eenmaal in de Balfour- declaratie, daarna opgenomen in de mandaatsovereenkomst, is neergelegd en waardoor zij de aanspraak op een na tionaal tehuis in Palestina verwierven. Een andere lastige tegenstelling doet zich voor in het feit, dat het mandaats verdrag zoowel de vestiging van het na tionaal tehuis als tenslotte de verwer ving van een zelfstandig bestuur in Pa lestina door de Palestinensers, ten doel heeft. Welaan, zoo mag men zich afvragen, hoe zal het een en ander, gezien de ver houdingen gelijk die zich nu eenmaal ontwikkeld hebben, bereikbaar wezen? Zou het thans tot zelfbestuur komen, dan kunnen de Joden er op rekenen, dat de Arabieren, die nu nog sterk in de meerderheid zijn, alles zullen doen wat afbreuk kan doen aan de verdere verwe zenlijking van het ideaal van het Joodsch nationaal tehuis. Mocht men daarentegen pas een eigen bestuur aan Palestina toe kennen, wanneer de Joden het tot een meerderheid gebracht hebben, dan zul len de Arabieren zich met alle kracht tegen de schepping van een onafhanke lijk Palestina verzetten. Ongewijzigde handhaving van het hui dige mandaat zou, wil er op den duur iets van terecht kunnen komen, volgens het oordeel der Engelsche Regeering een voortdurende aanwending van ge weid, een regeeren met behulp van de bajonetten vereischen wat den Britten tegen den borst stuit. Vooral als het een land betreft, waarvan zij meenen, dat op zichzelf de bevolking rijp is voor zelf bestuur. Tusschen twee haakjes zij hier even vermeld, dat bij de ondervragin gen in de permanente mandatencommis sie aangaande het wel heel laksche op treden der Palestinensische overheid tij dens en in verband met de troebelen Minister Ormsby Gore er in de oogen van meer dan een lid niet in slaagde den indruk weg te nemen en dit is hem ook wel eenigermate kenbaar gemaakt dat het bewind werkelijk ontoelaat baar groote slapheid aan den dag heeft gelegd. Er zullen nog heel wat dagen mee heen gaan, eer "de mandatencommissie zelf zich een meening zal kunnen vormen over wat nu wellicht de beste oplossing ware. Dit neemt niet weg, dat verschil lende van haar leden toch wel al het ge voel moeten hebben, dat het tusschen Joden en Arabieren na al wat er sedert 1922 is gebeurd (en nagelaten!), nooit voldoende zal kunnen boteren. Wat is het jammer, zoo hoorde ik een zeer des kundig man opmerken, dat het aanvan kelijk in 1919 aan de Arabieren in voor uitzicht gesteld plan niet is doorgegaan, waarbij voor hen een geweldig groot Rijk tot stand zou komen, dat alles wat als Arabisch te beschouwen viel, zou omvatten, en waaronder alleen niet viel Palestina. Volgaarne en gemakkelijk zou den wij toen van dat gebied hebben af gezien. Maar nadat alles in dit opzicht anders is geloopen, verkeeren we nu in een situatie, waaronder dit valt niet te ontkennen den Arabieren iets ont nomen zou worden (n.l. als er een Jood sche staat tot stand komt), dat zij thans zelf (mede) verworven hadden. En aan den anderen kant is er de dringende nood van millioenen Joden elders, die het voor hen meer dan ooit wenschelijk doet we zen een eigen nationaal tehuis te heb ben, waarheen zij vrijelijk kunnen immi- greeren. Alles bij elkaar heeft het er in menig opzicht veel van, dat men zich ge noodzaakt ziet naar de quadratuur van den cirkel te zoeken. Maar hoe dit ook zij, een geruststel lend idee is het toch in elk geval, dat de permanente mandatencommissie, ge trouw aan haar traditie, in volstrekte eer lijkheid tracht na te gaan, wat, in het licht van de verschillende factoren en niet in de laatste plaats, wat in het licht van eerbiediging van het internationale recht, geschieden moet en kan. Dr. E. van Raalte. LEGER EN VLOOT- In dienststelling nieuwe mijnenvegers. Hr. Ms. mijnenvegers „Jan van Gel der en „Pieter Florisz" zullen naar wij vernemen 15 September a.s. in dienst worden gesteld. Met Hr. Ms. „Willem van Meijck" zullen deze nieuwe mijnen vegers vereenigd worden tot een divisie, waaraan omstreeks 15 October a.s. Hr. Ms. „Abraham van der Hulst" zal wor den toegevoegd. De werkloosheid te Middelburg. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden heden ingeschreven: geheel werkloos 713 mannen en 11 vrouwen, gedeeltelijk werkloos 4 mannen en 1 vrouw, niet werkloos 3 mannen. Alge meen totaal vorige week 723, bijgeko men 56, afgegaan 47, over 732. DE EXPORT VAN MOSSELEN NAAR BELGIë. Gisteren kwamen enkele mosselkwee kers met de volle vracht terug, niet om dat zij waren afgekeurd door de agen ten van het Centraal Verkoopkantoor, doch omdat de controle vanwege de Belgische Regeering den invoer van con sumptiemosselen weigert wanneer zich in een partij mosselen tien procent van afwijkende kwaliteit bevindt. Waar dergelijke afwijkende mosselen vooral in het begin van het seizoen ta melijk veel voorkomen beteekent dit dat de mosselexport momenteel bijna ge heel zal worden stilgelegd of althans in handen zal komen van enkele personen, die een bijzonder goed product hebben. Een internationaal bezoek. Van uit Den Haag brachten een 40-tal leden van de „Associations des audi teurs et anciens anditeurs de l'académie de droits internationales de la Haye" he denmorgen een bezoek aan Walcheren. Zij kwamen te 10.46 per trein te Mid delburg aan, waar zij zich het eerst be gaven naar het museum van 't Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen in de Wagenaarstrat. Bij ontstentenis vn den voorzitter, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, werden zij hier verwelkomd door den vice-voorzitter, ir. J. P. Walland, den secretaris mr. A. Meerkamp van Embden, en de conservatoren de heeren C. Brakman, J. P. van der Feen jr. en dr. dr. W. S. Unger. Na bezichtiging der verzamelingen, werd in de vergaderzaal eenige verver- sching aangeboden en vond de voorzitter der bezoekende vereeniging gelegenheid dank te brengen voor de ontvangst en als zijn meening kenbaar te maken, dat de verzamelingen een volledig en leer zaam beeld geven van de cultureele ont wikkeling van Zeeland door alle tijden heen. Het gezelschap bezocht vervolgens de Abdijgebouwen en begaf zich toen naar Vlissingen om in Britannia de lunch te gebruiken. In de middaguren volgde een autorit door Walcheren. Met den mailtrein keerde het gezel schap naar Den Haag terug. HET OORLOGSGEVAAR IN HET VERRE OOSTEN. De correspondent te Nanking van het Japansche blad „Asahi Sjimboen schrijft, dat het aan de Nanking regee ring geweten moet worden, dat de be trekkingen tusschen China en Japan zijn vastgeloopen. De correspondent meent, dat Tsjang K,ai sjek te ver is gegaan om nog terug te krabbelen. Alle buiten - landsche waarnemers gelooven dat, met het oog p het voortrukken der centrale Ch neesche troepen naar het Noorden, een botsing waarschijnlijk niet vermeden kan v/orden. China's oorlogsverklaring, of verbreking der diplomatieke betrek kingen met Japan zal waarschijnlijk half Augustus tot een feit worden. Intusschen deelt de Japansche admi raliteit mede, dat de toestand in Han- kau verscherpt is. Chineesche troepen hebben de Japansche concessie omsin geld. De Japansche marine autoritei ten gaan voort met de voorbereidingen tot verdediging. Verscheidene Chinee- zen zijn terechtgesteld omdat zij, on danks het verbod, met Japanners zaken hebben gedaan. De Japansche regeering is voornsmens uitzonderingsmaatregelen vast te stellen voor de koopvaardijsche pen, gelijk aan die welke in den wereld oorlog golden, WISSELKOERSEN, Heden. Gister. Londen 9.04% 9.03% Berlijn 73.00 72.97 Parijs 6.80% 6.80% Brussel 30.64 30.53 New-York 1.81% 1,81% VERONTREINIGING VAN HET KANAALWATER. M. de R. Gaarne zou ik langs dezen weg wil len wijzen op de ergerlijke wijze, waar op in den laatsten tijd het kanaalwater te Middelburg wordt verontrei nigd, zeer ten ongerieve van degenen die dagelijks in dit water plegen te zwem men en die hierover al menige klacht hebben geuit. Ook uit hygiënisch oog punt bezien denk aan de gevaarlijke ziekte van Weill is het noodzakelijk dat door de daartoe bevoegde gemeen telijke instanties ten spoedigste strenge maatregelen worden getroffen tegen de ze verontreiniging, voornamelijk ont staande door het eenvoudig overboord smijten van vuilnis, etensresten, enz. door bewoners van booten en schepen. Inplaats van een en ander te deponee- ren in open water, wordt bij voorkeur het water in het kanaal of de kaden daarvoor uitgekozen. Het loont de moei te o.a. eens te gaan kijken naar de groo te hoeveelheid vuilnis, die door de thans druk bevaren „Middelburgsche boot" overboord wordt gesmeten! Ver- d.ent het geen aanbeveling van gemeen tewege op enkeie plaatsen aan net tva- naal en de Kaden een eenvoudige af sluitbare vuilnisbak te plaatsen? velen ontzien het thans van de Gemeentelijke Zweminrichting gebruik te maken, zoo dat ook in dit opzicht het algemeen be lang gediend zou zijn bij het spoedig tref fen van afdoende maatregelen. U M. de R. namens vele zwemmers dankend voor de verleende plaatsruim te. B. Elk padvinderscontingent treedt op voor de Phohi-microioon. In de afgeloopen week is weer eens ten volle aangetoond, dat Nederland met recht trotsch mag zijn op zijn technische prestaties. Voor de jamboree werd ge opend, stond het voor de Phohi-leiding vast, dat elk land ter wereld, dat een contingent padvinders naar Nederland had gezonden, in staat moest worden ge steld via een van onze wereldzenders zijn eigen jongens te hooren. Dat doel is ten volle bereikt. Tot in de meest verwijderde uithoeken der we reld hebben deze week in de radio-toe stellen de stemmen geklonken van pad vinders ver weg, gelegerd om rookende kampvuren in Holland. Duizenden va ders en moeders, in afgelegen oorden, hebben de stem van hun jongen kunnen hooren. Niettegenstaande de voorbereiding is het een veeleischende opgave geweest om voor ieder land een interessant pro gramma te geven. Bovendien moest re kening gehouden worden met de tijdstip pen, waarop belangrijke gebeurtenissen plaats vinden, zooals de opening der jam boree door H. M. de Koningin en haar bezoek aan de jamboree. Dergelijke offi- cieele gebeurtenissen vallen zeer dik wijls niet samen met de uren waarop uit zending en voor verre werelddeelen re kening houdend met tijdsverschillen en de gedragingen der korte golven, moeten plaats vinden. Daarom moeten in vele gevallen dergelijke programma's op was platen worden vastgelegd, om op een geschikt uur later te worden uitgezon den. Hierbij komt nog, dat de meeste contingenten een zeer bezet programma hadden, waardoor heel wat overleg noo dig was om ze op het juiste oogenblik voor de microfoon te kunnen krijgen. De plechtige opening der jamboree, de redevoeringen van H. M. de Konin gin en lord Baden Powell zijn recht streeks uitgezonden naar Ned. O.-India West-Indië, de Vereenigde Staten, Ca nada, en in verschillende van deze ge bieden heruitgezonden door de nationale omroepen aldaar. Aldus werd een ter rein bestreken, dat practisch de geheele wereld omvat. De naar Oost-Indië gegeven reportage is later, op veelvuldig verzoek, nogmaals naar West-Indië gezonden. Gedurende 12 dagen is de Phohi er in geslaagd, eiken dag een kleurrijke jam boree-reportage voor Oost-Indië te ge ven over de meest uiteenloopende mo menten van het kampleven. Over de ge heele wereld heeft men de reveille in Vogelenzang kunnen hooren, het aard appeljassen kunnen meemaken, het zin gen om een kampvuur, de onderlinge gesprekken bij het opstaan en wasschen e.d. Deze amusante en levendige reporta ges zijn in Indië zeer in den smaak ge vallen. Daarnaast zijn nog verschillende programma's uitgezonden naar een groot aantal niet-Nederlandsche gebieden, waarvan padvinders-vertegenwoordigers in Vogelenzang gekomen waren. Op Dinsdagmorgen werd uitgezonden naar Australië en Nieuw-Zeeland, Dins dagavond voor Zuid-Afrika, Palestina, Egypte en Rhodesia. Op Woensdagmid dag was de uitzending bestemd voor Br Indië, Ceylon, China, Hongkong, Japan, Iran, Malta, Siam en Syrië, terwijl op Donderdagmorgen (5 Augustus) aan de beurt kwamen: Canada, Barbados, Ber muda, Britsch Guyana, Curasao, Jama ica, New-Foundland, Saba, Suriname en Trinidad. Om de kroon op het werk te zetten, zal op een dag in het begin van de vol gende week een zgn. amateur-hour wor den uitgezonden (een jamboree-revue, waaraan medewerken vertegenwoordi gers van de meest verschillende contin genten, die hiervoor elk hun beste artis- ten beschikbaar gesteld hebben). Ieder komt even voor de microfoon en geeft het beste uit zijn repertoire. Met deze revue wordt de lange reeks van uitzendingen besloten en zal elk padvin derscontingent, hoe klein ook, voor de microfoon zijn opgetreden. Al heeft het bereiken van dit doel de PFohi-leiding vaak nachten lang moeizaam werk ge kost, alles is zeer bevredigend verloo- pen. KERK EN SCHOOL. Te Rotterdam slaagde voor het hoofdakte de heer W. J. van der Maden te 's Heer Hendrikskinderen. Te Utrecht slaagden voor het exa men Engelsch L.O. de dames M. Min- derhoud. Middelburg en N. M> Smit, Koudeterke en de heer A C. Vermast te I e r s e k e. BURGERLIJKEN STAND. Ierseke. Van 31 Juli7 Augs. Bevallen: A. M. S. Zoelewey-Rober. Getrouwd. M. W. van Noorden 25 j. jm. en M. Quist 19 j. jd. C. J. Kole 24 j, jm. en J. H. Scherbichter 26 j. jm. Overleden: S, J. Ferwerda 38 j. echtg. van J, C. Scheele, J. Sandee 49 j. wed. J. L. de Koeyer. (LC.) Kruiningen. Bevallen: M. iM'. Visscher, geb. Lavooy zoon. Getrouwd: P, L de Munck 29 j. jm. en A. N. Potter 23 j. jd. Ondertrouwd: C. Kruijf 36 j. en C. L. C. Kalle 35 j. (I C.) Kapelle, Over de maand Juli, Bevallen: P. Eversdijk, geb. Krijnen z., G. Poortvliet, geb. de Waard 2 d., K. Verhage, geb. Poortvliet d., W. van der Kuyl, geb. Walrave z., G, M Meyaard, geb. Vermaire, ,z., M. Veerhoek, geb. Eversdijk z„ K. de Jager, geb. Mol d. Ondertrouwd: A. Dirkzwager 22 j. en A P. van der Have 20 j., J. Mieras 25 j. en St. J. Glas 23 j. Getrouwd: P. de Muynck 28 j. en J. Spruit 24 j. Overleden: M. K. 45 j. man van E. Duindam, A. de Leeuw 74 j. man van J Noels. (D.Z.) Krabbendijke, Bevallen: J. M. Meeuwseq-Verhage z'. Getrouwd: D. Paauwe 28 j, en S. M. Modderkreke 29 j., D. Waverijn 30 j. en M. Zandee 31 j. Overleden: C. Kole 57 j. man van K. Griep. (D.Z.) MARKTBERICHTEN. Middelburg, 6 *Augs. Op de groentenveiling deden: Snijboonen 412 c.j Roem van Holland 611 c., Perfect 911 c., Roode kool 34,5 c., Spinazie 47 c., Postelein 2>6 c., Rentegevers 712 c„ Sayove kool 26 oAugur- ken 112 c., Suikerboonen 37 c., Dop pers 616 c.( Zuiveruien 814 c„ Spits kool 3 c., alles per kg, Peën 49 c., Ra pen 1,53.5 c.; Kroten 24 c„ Uien 2 5 c.t Selderie 37 c., Rabarber 23 c., Rammenas 2—3 c,alles per bos: Bloem kool 1,5ill c., Andijvie 0,62 c., Krop sla 0.62,5 c. Komkommers 1,55 c., alles per stuk. Bloemen: Gladiolen 15 c„ per bos. Goes, 6 Augs. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Fruit. Washington- pruimen 2428, Ontariopr. 1828, Prin- cepruimen 13, Blauwe Druiven 3650, Frambozen 3132, Black Berry 28, To maten 612, per 100 kg, Perziken 3, Meloenen 726 per 100 stuks. Groenten: Stokprincesseboonen 914 Dubb. Princessen 46, Stoksnijboonen 510, Stamsnijboonen 4, Rheinische Spekboonen 4, Doperwten 7, Postelein 24, Augurken 215, Spinazie 7, An dijvie 2-4, Roode Kool 12, Groene Savoyekool 2-4, Aardappels 1.703.50. per 100 kg, Wortelen 3—4, Selderij 1.10 2,70, Peterselie 1.10, Rabarber 2, Uien 4, Kroten 17, Rammenas 3 per 100 bos, Bloemkool 1.507, Komkommers 1.50 4, Kropsla 0t.602.90, Andijvie 1.50 2.20, per 100 stuks. Bloemen Gladiolen 15 per bos. Kapelle, 6 Aug. Veilingsvereeni ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Zure Kroetappels f 3.80, Dubb. Princesseboonen z. dr. f 4.505.90, beiden per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Madeleine 5 17, Roode Zomerperzikappels 420, Earley Victoria 38, Codlin Keswiok 3 8, Düch. d'Oldenburg 411, Zomeraagt 3—7, Zigeunerinnen 720, Wasappels 6 7, Witte Astrakan 7, Lord Grosvenor 78, The Queen 6-9, Nelsons Glorie 3 6, Guldelingen 46, Zomerprinces 4 7, Beauthy of Bath 610, Zoete Ap pels 48, Valappels 25. Peren: Oomskinderenpeer 714, Pré- cose de Trévoux 515, Clapps Favorite 417, Fransche Wijnperen 17, Bruine Heerenpeer 39, N.H. Suikerij 15, Roode Suikerij 12, Langstelen 36, Juttenpeer 35, Beurré d'Aremberg 2 6, idem La France 4—7, idem Giffard 8, Petite Marguerite 59, Poire Madame 6, Calleboutspeer 24. Pruimen: Washingtonpruimen 1637, Dubb. Boeren Witte 2235, Belle de Louvain 1431, Reine Victoria 1625, Ontario's 1722, Czarpruimen 1629, Witte Wijnpruimen 1622, Blauwe Wijnpruimen 1420, Roode Eierpruimen 1318, Tonneboerspruimen 515, Oc- culanen 912, Princepruimen 1014, Engelsche Krozen 742, Merbelanen 6 8, Kouwelijnen 810, Diversen: Frambozen 2657, Bramen 3138, Moerbeien 60, Japansche Wijn bessen 4046, Roode bessen 20, Kruis bessen 46, Blauwe Druiven (Stook) 40 42 alles per kg. Groenten: Dubb. Princ. z. dr. 56, Snijboonen 610, Trosprinces z. dr. 12, Rentegevers 7, Tomaten 59, Augurken 113, Sjalotten 56, Spinazie 5, alles per kg, Roode Kool 1.80, Savoye kool 2. Aardappelen 2.303, per 100 kg, Bos- peen 34, Kroten 45, beiden per 100 bos, Komkommers 1.503, Bloemkool 25, Andijvie 0.801.30, alles per 100 stuks, Kas Burbankpruimen 12.70, id. Reine Victoria 0.703.50, idem Dietrich Uhlhorn 1.202.20, Vijgen 4, Perziken 317, Meloenen 1018 alles per 100 stuks.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3