1 BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. BIOSCOPEN. Chineesche troepen rukken naar het Noorden op. DUITSCHLAND. ENGELAND. RUSLAND. TSJECHO-SLOWAKUL ZUID-AMERKA. MIDDELBURG. GOES. gebracht, in verband met genoemde j getroffen te hebben, Naar uit Algiers moordzaak. Zijn voorspelling is prompt gemeld wordt heeft de Nederlandsche uitgekomen, daar de man gisteren te waarnemer der niet-inmengingscontrole Vhssingen is aangekomen en naar het aan boord van de ,'M'ongioa" de heer De bureau van politie is overgebracht. J Bruin tijdens den luchtaanval zijn arm De tweede arrestatie geschiedde Vrij- gebroken, toen hij zich hiermede wilde dag eveneens door de politie van Maas- beschermen sluis en nu betrof het een inwoner van Maassluis, eveneens een zeeman. Ook deze verdachte is naar Vlissingen overgebracht en op het bureau van po- liie opgesloten. De kapitein zou ernstig gewond zijn. Dezelfde drie vliegtuigen vielen ver volgens het Fransche schip „Djebel Amour" aan. Dit schip werd evenwel niet getroffen. Vervolgens vlogen zij Vanzelfsprekend hebben wij ons tot over het Fransche schip .President Dal den commissaris van politie te Vlissin gen, den heer A. O. F. W. C. Gasinjet, gewend en hem om nadere inlichtingen verzocht. Helaas wenschte de commis- deze echter niet te verstrekken, saris doch het feit van deze arrestaties werd door hem niet ontkend, zoodat kan wor den aangenomen dat een en ander juist is, temeer daar wij deze gegevens uit een betrouwbare bron hebben. De Spaansche burgeroorlog. DE NIET-INMENGINGSCOMMISSIE NOG STEEDS OP HET DOODE PUNT. De vergadering der sub-commissie is gisteren weer uiteengegaan zonder tot een oplossing van de moeilijkheden te zijn gekomen. Het eenige positieve re sultaat was het besluit om van de con- tröle-commissie te Londen (voorzitterl onze landgenoot Van Duim) een tech nisch rapport te vragen omtrent de wer- kmg van het controlestelsel en omtrent mogelijke verbeteringen. De regeeringen te Berlijn en Rome zul- en m afwachting van dit technische rap- port, de bezwaren tegen het eenzijdige toezicht in de Spaansche wateren laten rusten. De duur vóór het rapport gereed is, zal zeker 14 dagen zijn. De beslissing van de ondercommissie zou, naar men te Londen gelooft, betee- kenen, dat er geen enkele wijziging in het standpunt van Duitschland, Italië en Rusland is gekomen. Liever dan toe te geven, dat men opnieuw op het doode punt is gekomen, heeft de voorzitter verdaging voorgesteld, opdat alle leden met verlof kunnen gaan en hun regee- ringen kunnen raadplegen. De techni sche ondercommissies zetten intusschen de studie der niet betwiste punten voort. Madrid weer beschoten. Gistermorgen is Madrid opnieuw door het geschut van Franco gebombardeerd. Langer dan een uur vielen de granaten in vrij snel tempo in het centrum der stad. Er zijn verscheidene slachtoffers te betreuren. De regeeringstroepen hebben het bombardement beantwoord door vooral de vijandelijke stellingen bij Ca- rabitas onder vuur te nemen. Gevechten onder de opstan delingen te Toledo? Het ministerie van landsverdediging te Valencia deelt mede, dat tusschen de op standelingen te Toledo gevechten zijn ontstaan. Soldaten der regeeringstroe pen, die zich in de eerste linies bevon den, hoorden een heftig geweervuur en het geknetter van mitrailleurs, dat uit het centrum der stad kwam. Tegelijker tijd werd opgemerkt, dat vele groepen personen overhaast de stad verlieten. De regeering meldt sucessen Radio Santander heeft in de uitzen ding van gisteravond medegedeeld, dat het leger zegevierend door de velden van Aragon is opgerukt en dat de op standelingen naar het schijnt Teruel niet meer kunnen verdedigen. Zij moesten vele kilometers terrein opgeven ondanks de komst van Moorsche versterkings troepen. De regeeringstroepen, die zege vierend Tria de Albarracon binnenruk ten, zijn nabij Navajo aangekomen. Ver der hebben de regeeringstroepen in het Noorden der provincie Saragossa hun stellingen versterkt en sterken druk op de opstandelingen uitgeoefend. De Spaansche Phalanx Gisteravond heeft generaal Franco een decreet onderteekend over den opbouw van de nieuwe staatspartij Falange Es- pagnola tradicionalista y de las J.O.N.S. Hierin wordt vastgesteld, dat deze partij de grondslag vormt van den nieuwen Spaanschen staat en de taak heeft aan Spanje de beteekenis van een onver woestbare gemeenschap, alsook 't geloof in haar katholieke en imperialistische taak in de geschiedenis terug te geven. Verder moet de partij een oeconomisch systeem vormen, dat boven de belangen van de menschen, groepen en klassen uitgaat. De partij bestaat uit actieve le den en aanhangers. Actieve leden zijn zij, die zich aan de partijdiscipline onder worpen hebben en op 20 April 1937 reeds lid van de Phalanx waren, tr r> Schepen gebombardeerd. Het Britsche tankschip „British Cor poral" is gisteren ter hoogte van Almeria aan de Spaansche Mi.ddellandsche Zee- kust, buiten de territoriale wateren ge bombardeerd. Het schip was met een la ding benzine op weg naar Engeland. De luchtaanval geschiedde door drie vlieg tuigen. Een bom ontplofte op ongeveer 10 meter afstand van het schip. De°radio- installatie geraakte onklaar, terwijl ook nog andere materieele schade werd aan gericht, Het schip kon de reis naar Al giers voortzetten. Kort (daarop werd het Ftaliaansche vrachtschip „Mongioa ter hoogte van Kaap Bengout, op 40 mijl van Algiers, door dezelfde drie vliegtuigen aangeval len. Een der bommen schijnt het schip piaz" zonder het aan te vallen. De correspondent van de .„Asahi Sjimdoen" te Nanking bericht, dat de troepen van de centrale Chineesche re geering oprukken tegen de Japansche garnizoenen te Peiping en Tientsin. De correspondent schat het aantal der re geeringstroepen op twintig divisies met een totale sterkte van ongeveer 200,000 man. Sedert 4 Aug. zijn volgens den correspondent 80,000 man C.hineesche troepen aangekomen bij den spoorlijn TientsiniPoekau, die tezamen met 150,000 man uit de omgeving van Pau- ting, Peiping en Tientsin willen herove ren. Verder zouden 25,000 man Chinee sche soldaten te Soetsjau, Tsjengtsjau en Loyang in reserve worden gehouden. De correspondent van de „Nitsji Nitsji Sjimboen" te Sjanghai bericht, dat maarschalk Tsjang Kai-sjek l,ast heeft gegeven, dat generaal Han Foe-tsjoe te Sjantoeng, Japan den oorlog moet ver klaren, zoodr.a Japansche troepen te Tsing-tau aan land zouden worden ge zet. Generaal Jen Sji- sjan moet uit Sjansi oprukken tegen de flank van de Japansche troepen uit Peiping en Tient sin, zood,at dezen niet kunnen door dringen in SJIansi en Soeijan, Verder moet generaal Lioe Sjiang met twee div'sies uit Tsjetsjoean oprukken naar de Gele rivier en moet generaal Joe Han-moe in Kanton de Zuidkust van China verdedigen tegen een Japanschen aanval, terwijl generaal Li Tsjoeng-jen te Kwangsi de verbindingen met Zuid- China over land moet bewaken. Ten laatste moet generaal Loeng Joen van Joen.an de provinc es Joenan en Tsjets joean bewaken, aangezien dat de laat ste bolwerken v,an de regeeringstroepen zijn. De correspondent bericht verder, dat de regeering van Nanking overweegt om haar zetel'over te brengen naar Koe ling of Kioe Kiang, indien gevaar zou dreigen voor Nanking en dat in uiter sten nood de regeering zou worden over gebracht naar Si,an of Tsjengtoe. Verklaring van Soegijama. In antwoord op een vraag in het La gerhuis heeft de Japansche minister v,an oorlog, Soegijama, verklaard, dat te Peiping en Tientsin orde en rust heer- schen. De Japansche troepen zuiveren de omgeving nog van de laatste over blijfselen van de Chineesche troepen. De minister erkende verder, d,at de Ja pansche troepen zich bedreigd voelen door de Chineesche legermacht, welke stellingen betrekt bij de Joeng-ting-ri- vier. De Japansche troepen zullen maat regelen nemen, voor het geval de Chi- neezen een „uitdagende" houding gaan aannemen. Het Huis heeft vervolgens de tweede aanvullende begroot'ng ten bedrage v,an 410 millioen yen in verband met de gebeurtenissen in Noord-China goed gekeurd, Het Hoogerhuis zal 7 dezer over deze aanvullende begrooting be slissen, Japansche bewoners verla ten Hankou. Duizend Japansche inwoners v,an Hankou hebben besloten de stad te ver laten in verband met de toenemende an- ti-Japansche agitatie. Reeds zijn 500 vrouwen en kinderen naar Sjanghai ver trokken. Naar verlu'dt is de Japansche nederzetting in Hankou door 10,000 man Chineesche troepen omsingeld en heb ben gisterochtend drie Chineesche ge vechtsvliegtuigen boven de nederzetting gevlogen. Geen Amerikaansche piloten voor de Chineesche lucht macht. In verband met de geruchten, welke in het buitenland de ronde hebben .ge daan, dat verscheidene duizenden Ame rikanen dienst zouden hebben genomen bij de Chineesche luchtmacht, heeft het departement van buitenlandsche zaken te Washington medegedeeld, dat het /niets weet van deze dienstneming. Men merkt verder op, dat het aanwerven van Amerikaansche burgers op Ameri- kaansch gebied bij de wet verboden is, doch Amerikaansche burgers kunnen vrij het land verlaten om naar China te gaan en ter plaatse dienst te nemen, DR. DIBELIUS VRIJGESPROKEN. Gister is de vroegere super-intendant generaal der Evangelische kerk, dr. Dibelius, voor de rechtbank te Berlijn verschenen.' Hem werd tenlaste gelegd den rijksminister van kerkelijke aange legenheden in een open brief te hebben beschuldigd het christelijke geloofspunt van de godheid van Christus te hebben aangevallen. De minister zou dit heb ben gedaan in een rede, welke dr. Di belius niet zelf heeft gehoord. Uit het getuigenverhoor bleek, dat dr. Dibelius een geheel verkeerde voorstel ling van zaken heeft gegeven. Het bleek, dat de minister geenszins de christelijke geloofsbelijdenis heeft aangevallen, de minister heeft alleen van de hand ge wezen zich op een bepaald dogmatisch j standpunt te stellen. Dr. Dibelius werd evenwel vrijgespro ken op grond van het feit, dat niet kon worden bewezen, dat hij opzettelijk en welbewust de woorden van den minister heeft verdraaid. De rechtbank nam aan, dat dr. Debelius van meening was, dat hij de woorden goed had weergegeven, aangezien hij geen stenografisch verslag van de rede in zijn bezit heeft gehad. Uitzetting van Duitsche journalisten. Naar gemeld wordt is aan drie Duit sche dagbladcorrespondenten de ver nieuwing van hun verblijfsvergunning geweigerd t.w. aan twee corresponden ten van de „Lokal Anzeiger" en aan den vertegenwoordiger van het agentschap „Graf Reichschach". Zij moeten binnen 14 dagen het land verlaten hebben. Noch het ministerie van binnenlandsche za ken, noch de slachtoffers hebben zich over de reden van dezen maatregel uit gesproken. Uit betrouwbare bron meent men te weten, dat de Duitschers be schuldigd zouden zijn van spionnage. Terechtstellingen in den Kaukasus. Te Piatikorsk in den Kaukasus, zijn gisteren 18 personen, die door het mili taire college van het hooggerechtshof schuldig waren verklaard aan het in j brand steken van gemeentelijke gebou wen doodgeschoten. VLIEGTUIG VAN DE LIJN PRAAG- MOSKOU VERONGELUKT. Zes dooden. Gistermiddag is een vliegtuig v,an de lijn Praag-Moskou nabij het dorp Srat- zel verongelukt. Het toestel ging ge-1 heel in vlammen op. In het wrak heeft men het verkoolde overschot van twee Tsjechische passagiers en vier leden vanl de bemanning gevonden. De oorzaak/ van het ongeval is nog niet bekend. Nader wordt gemeld: Het toestel zou van Russische natio- Spannende oogenblikken boven de vlieghei. Gistermiddag heeft zich boven het vliegterrein te Soesterberg een eigen aardig incident voorgedaan, dat de ge- heele militaire luchtvaart eenige span nende oogenblikken heeft bezorgd. De aspirant-reserveofficier-leerling vlieger Steen, die met het fokker C 1- vliegtuig 521 eenige oefenvluchten bo ven de vlieghei had uitgevoerd, wilde na afloop van een gehouden vlucht het toestel weer aan den grond brengen. Zijn pogingen om te landen geschiedden evenwel zoo onfortuinlijk, dat het lan dingsgestel van het vliegtuig kraakte en vernield werd. De vlieger Steen verloor geen oogen- blik zijn tegenwoordigheid van geest. Hij gaf meteen vol gas, trok het toestel op en wist zich aldus in de lucht te hou den. Het hangarpersoneel, aan hetwelk de manoeuvre van den vlieger niet ont gaan was, begreep terstond in welk groot gevaar de vlieger zich bevond en waarschuwde dadelijk de z.g. hulpdien sten. In minder dan geen tijd was de auto met de snelblusschers en de zie kenauto met den dokter van de lucht vaart op het terrein, klaar om onmid dellijk hulp te verleenen. Met groote spanning volgde men de verrichtingen van vlieger Steen, die in middels met het toestel eenige rondjes boven de vlieghei maakte. Deze begreep dat aan een landing met het defecte landingsgestel niet te ontkomen was en maakte een groote bocht om het toestel zoo gunstig mogelijk te kunnen neerzet ten. Het critieke moment was aangebro ken, de vlieger naderde den grond en allen waren in spanning.... Op het moment, dat het vliegtuig nog slechts twee meter van den grond was verwijderd, trok vlieger Steen het toe stel op, zoodat de landingssnelheid hier door werd verminderd. Met een groote smak kwam het toestel op den grond neer. Het werd ernstig beschadigd. Vlie- naliteit zijn en wel de Douglas 25. De I neer- nel vier leden van de bemanning zijn allen I éer Steen bleef ongedeerd. Hij kon zich 1 zelf uit de machine losmaken. Zijn koelbloedigheid en zijn vastberaden op treden hadden aan dit avontuur een voorspoedigen afloop gegeven. Bij de militaire luchtvaart wekte het voorgevallen groote belangstelling. Russen, terwijn de beide passagiers Tsjechen zijn. De ramp is veroorzaakt door een brand, die aan boord van het toestel is uitgebroken, toen dit zich op 2000 meter hoogte bevond. Vuurpijl veroorzaakt groote brand. Volgens door de bladen ontvangen be richten is door een vuurpijl brand ont staan in verschillende huizen in het De „Maaskerk". Bij de directie van de Vereenigde Ne derlandsche Scheepvaart Maatschappij en te Den Haag is hedenochtend van dorp Sandia (Argentinië). De prefectuur I de,n kaPitein van de „Maaskerk" een eenige hotels en magazijnen werden I telegram ontvangen, dat het schip gister door het vuur aangetast. Er wordt mel-l middaé om, 2 uuf van K?aP Pa,mas 1S - I opgestoomd met bestemming naar tree- 1 lint or*Viin 9M1 ding gemaakt van eenige gewonden. CITY. God's Country and the Woman. Curwood, de veel gelezene, heeft de verdienste gehad ons een beeld te geven van het harde leven, dat geleefd wordt in de onmetelijke oerwouden vna Ame rika, waar een deel der wereldbehoefte aan hout aan de onuitputtelijke voor raadschuur der natuur wordt ontrukt. Ook hier heeft de techniek haar intocht gedaan, doch de romantiek der hout hakkers blijft. Nu paart deze romantiek zich wel aan :een zeer harde werkelijkheid. Slechts kerels van ijzer kunnen zich hier hand haven, En dit te meer, waar de concur rentie en de naijver zich aan de natuur lijke moeilijkheden paren. Waar moge lijk leggen de groote houtconcerns elkaar moeilijkheden in den weg. Zoo ook in 't verhaal van Curwood dat zich in deze film afspeelt. Het bedrijf van Joe Russett maakt maar al te zeer gebruik van zijn voor- deelige ligging ten opzichte van dat van Miss Jo Barton. Wanneer zij zijn voor waarden niet accepteert, weigert hij haar doorvoer over zijn gebied naar zee. Blokkage harer leveranties »en oorlog tusschen beide bedrijven is het gevolg, waarbij niet te scrupuleus wordt opge treden. Joe's broer, Steve, een nietsnut en ladykiller, raakt op het Barton gebied verzeild en de terugtocht is hem afge sneden, Hij geeft een anderen naam op en moet noodgedwongen zijn handen Iee- ren gebruiken, waarbij hij veel in zijn voordeel verandert. En dan is er niet veel meer noodig om beide jonge men schen tot elkaar te brengen. Nadat veel misverstand en hinderpa len uit den weg zijn geruimd 1 figuur lijk zoowel als letterlijk is het resul taat een. goede verstandhouding tussche" beide bedrijven en gaan Jo en Steve een gelukkige toekomst tegemoet. Curwood weet te boeien, doch er is heel wat fantasie voor noodig om de door hem geschapen figuren en geschil derde natuurtafereelen zoo machtig voor te stellen, als deze film het doet. Een prachtige kleurentechniek, zooals wij nog nimmer zagen de kleuren zijn on gekend teer en zacht geeft den beel den een ongekende charme en schoon heid. 'De film wordt beheerscht door het sterke, sobere spel der beide hoofdfi guren, gespeeld door Beverley Roberts en Geo Brent. Men krijgt tevens een- in teressant beeld der houttransporten en het geheele bedrijf der houtwinning, een rolprent welke een speciale aan dacht verdient. Drie pleegvaders. Het is wel een zeldzaam stel despera do's, dit drietal, dat een bank berooft en op de vlucht in de woestijn een sterven de moeder met haar baby aantreft en de zorg hiervoor op zich neemt. Het zijn Bob Sangster, een gewetenlooze bandiet (Chester Marris), Dok (Lewis Stone) die aan filosofie doet en verder de goedmoe dige Gus. Zonder paarden en zonder wa ter wordt de terugtocht door de moorden de hitte aanvaard en na elkaar geven Dok en Gus 't op. Met inspanning van zijn laatste krachten en opoffering van zijn leven brengt Bob de baby in veilige handen, daarmede veel zijn misdaden boetend. Zeer realistisch wordt de lijdensweg' van dit drietal uitgebeeld. Uitstekend spel van Chester Marris en Lewis Sto ne brengen deze film op een hoog plan. ELECTRO. Een avond in de opera. Wanneer de humor in de Amerikaan sche film als hoofdobject moet dienen, dan wordt het amusante vaak erg aam gedikt en gechargeerd, althans volgens de smaak van velen. De mentaliteit der Nieuwe Wereld-bewoners schijnt deze geforceerde vroolijkheid, die in uitbundigheid meestal overgaat, echter zeer te preferëeren. Over den smaak valt nu eenmaal niet te twisten. Toch kan er, wanneer men deze uit bundigheid zooveel, mogelijk voor lief neemt nog wel het een en ander te waardeeren zijn. Want komieken zijn er wel in Hollywood, De drie Marx Bro thers, Groucho, Chico en Harpe Marx, de drie vroolijke broers bijvoorbeeld vor. men een trio, dat u hartelijk zal doen lachen om hun dwaze invallen, Het zijn me kwiekerds deze broeders, Zij wer pen zich op als beschermer van een sympathiek zanger, een jongeling die verliefd is op een schattig meisje, dat als zangeres den kost moet verdienen. De zanger, Riquardeau, heeft een mooie stem, doch is zonder emplooi. En wat nog erger is, hij ontwaart dat een colle ga zijn geliefde niet zuinig het hof maakt. De drie Marx Brothers zullen deze liefdesaangelegenheid eens in goede ba nen leiden. De lastige concurrent „van Riquardeau moet buiten gevecht ge steld worden, de laatste zal op 't too neel dienen te komen om aan de zijde van zijn geliefde in de opera lauweren te oogsten. Ziedaar de opgaaf waarvoor het trio zich uiteindelijk gesteld ziet. Hoe dit alles lukt vertellen we maar niet, want daar komen zooveel verma kelijke situaties bij voor, dat het haast een puzzle wordt. De Marx Brothers zijn handige knapen, lenig en water vlug, Een legertje politieagenten heeft bij hen geen schijn van kans, want ze weten toch altijd weer te ontglippen. De avond in de opera is er een met avonturen, de geheele opvoering wordt in de war gestuurd, maar het gestelde doel bereikt. UpgVOI-vwutM town. Naar men weet, was het schip aan de Westkust van Afrika op een rots geloopen, waarbij het ernstige schade opliep. Diefachtige dienstbode. De politie van het bureau Raampoort te Amsterdam heeft een minderjarige dienstbode aangehouden, verdacht van diefstal in dienstbetrekking van een be- V,an Zondag af draait als tweede filml drag van 200 benevens eenige sigaren „De mail-expresse" met Dick Foran in I en slÊare^en. de hoofdrol. j UITSLAANDE BRAND TE LOOSDUINEN. Groot aantal varkens komt in de vlammen om. Gisteravond tusschen 10 en 12 uur heeft onder Loosduinen een groote uit slaande brand gewoed, waarvan de vuur gloed tot ver in den omtrek waarneem baar was. Duizenden bezoekers van het strand in de omgeving van Kijkduin hebben op eenigen afstand den brand gade geslagen en ook het oude dorp Loosduinen was in rep en roer. Het terrein zelf was echter voor de massa niet toegankelijk, daar het te midden van eenige tuinderijen lag in het verlengde van de Loosduinsche Gevers de Nootstraat, welke tuinderijen slechts langs smalle paadjes en over kippen- bruggetjes te bereiken zijn en deze wa ren door politieposten volkomen afgezet. De Loosduinsche babyspuit moest op een schuit langs een smalle vaart der waarts worden gevaren, hetgeen uiter aard veel moeilijkheden opleverde. De vuurzee had inmiddels een angstwek- kenden omvang aangenomen. Voor de groote motorspuit, die even eens was uitgerukt, was het terrein van den brand totaal onbereikbaar. De brand bleek te woeden in een irreerende families ont-1 schuur met varkens en stapels rietmat- staan, dat een happy end moet volgen, \Aen van den hr. C, van der Lans. Slechts vroolijke, luchtige geschie-1 met groote inspanning gelukte het de brandweer twee stralen op de vuurzee 1 - i J_A met Dick Foran in GRAND THEATER. De getemde draak. De groote, moderne bierbrouwerij „De Zon" ondervindt een gevaarlijk wordende concurrentie van de bier brouwerij „De Draak", daar deze laatste een brouwmeester heeft die een vol maakt brouwsel weet te brouwen. De fa^ milie die „De Zon" beheert zoekt naar arglistige middelen om dien goeden brouwmeester (Joe Stöckel) naar „De Zon" over te hevelen. De zoon des hu':- zes weet zich in den kring dej- belang hebbenden bij „De Draak" onder val- schen naam in te werken, maar eenige dat hij bereikt is, dat hij ver liefd wordt op de nicht en erfgename van de eigenaresse van „De Draak", Dan zal zijn nicht, die mede-eigenaresse van „De Zon" is, het eens probeeren. Ze dr-ngt zich evenens onder valschen naam bij de familie in en de zoo be geerde brouwmeester wordt verliefd op haar. De liefde is evenwel wederkeerig en tenslotte stuit haar valsch spel het meisje tegen de borst. Er komen nog tal van verwikkelingen in deze geschie denis voor, doch en begrijpt reeds, waar zulks hechte liefdebanden tus schen de concurreerende families ont- Het is een denis die den toeschouwer steeds op amusante wijze bezig houdt. vooral Aidèle Sandrock is zeer goed als eigena resse van „De Draak", De laatste ronde Een luchtige geschiedenis van een operette-ster en een kampioenbokser (marion Davies en Clark Gable), die, terwille van de reclame, een liefde verhouding huichelen, Doch tenslotte wordt de liefde ernst en komen er moei lijke verwikkelingen. De geliefden krij gen elkaar echter. Er zijn goede mo-1 tegen menten. maar "v ut aixu vv vvj. t. w- te richten. Toen echter stond vast, dat minstens 36 varkens reeds waren omge komen. Een 30-tal varkens kon nog tij dig het land op worden gejaagd en deze ontkwamen aldus aan een vuurdood. Toch moesten deze dieren telkens wor den teruggedreven, daar zij anders den brandenden stal weer naar binnen zou den zijn gegaan. De groote metershooge massa rietmat ten vormden een intensen gloed, waar- welhaast onmogelijk ter. Lr zijn goede mo- legeu blusschen V Marrion Davies speelt scheen. De spuitgasten hielden zich dan toch zwak in deze f'lm en Clark Gable ook voornamelijk bezig met het nathou- ligt het komische onderwerp niet g'oed. den van de omgeving, waardoor uitbrei- In 3e meer ernstige scènes laat hij ding werd voorkomen, evenwel zien toch nog steeds tot de Door een gesprongen waterleidingbuis Een in de schuur spoot het water met een aantal grootscne revue-taireeien ver- stevige straal, die aldus de brandweer luchtigen voorts de romantische han- op welkome wijze assisteerde, deling, crimnr mef inho P WtSlJtVVJ JL1I*5 v*ij^ wow.»—---- De groote schuur met inhoud is ge-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2