GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. Fijn Reclame Allerhande Nederlandsch schip op de rotsen geloopen. Familiedrama te Hoensbroek. China begrijpt Japan niet! BOEKENSCHOUW. ADVERTENT1EN. P. VAR SIEZER. ZWEMMEN, Militaire zwemsport. Het bestuur van den K. N, Z. B. heeft besloten een speciale commissie ter bevordering van de zwemsport on der miFtairen samen te stellen. Het ligt in de bedoeling dit jaar reeds in verschillende plaatsen zwem wedstrijden voor militairen te houden, waartoe contact met de legerleiding zal worden gevonden. Wiellicht zal men op deze wijze in de toekomst ook komen tot nationale kampioenschappen, voor militairen. Lloyds heeft via Lagos een draadloos telegram ontvangen, dat het Nederland- sche schip „Maaskerk" van de Holland- West-Afrika-lijn gistermiddag om drie uur had verzonden en waarin wordt ge zegd, dat de „Maaskerk" bij Kaap Pal- mas, de Zuidelijkste punt van Liberia, op de Brenton-rots is geloopen. De gezagvoerder gaf den passagiers bevel, zich in de booten te begeven, daar hij de positie van het schip hope loos achtte en geen andere keus had, dan het schip aan den grond te zetten. Een nader bericht meldt, dat de lui ken 1 en 4 lekken, luik 5 is zwaar be- ischadigd en lekt eveneens. Alle pompen zijn aan het werk om te redden, wat te redden valt, doch het water stijgt in het schip, dat niet meer voor- of achteruit kan. Olietank 1 de .Maaskerk" kan met olie worden gestookt is beschadigd en staat onder water, de olietanks 2, 4 en 5, zoowel aan stuurboord als aan bakboord gelegen, zijn beschadigd en lekken. De „Maaskerk" is eigendom van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij te 's-Gravenhage, die de Holland-West-Afrika-lijn exploiteert. In 1929 is het bij Nuescke Co. te Stettin gebouwd. Het passagiersschip meet bru to 4452 reg. ton en nette 2447 reg, ton. De „Maaskerk", die den dienst Am sterdamWest Afrika onderhield, was op de thuisreis. Op 30 Juli verliet het schip Buala in Kameroen, op weg naar Lagos. Nadat deze laatste haven was verla ten en het schip de ivoorkust was ge passeerd, geschiedde het ongeluk. Eenige hoop op behoud Hedenmorgen werd gemeld: Lloyd's subagent, bij Kaap Palmas, die zich aan boord van de „Maaskerk" heeft bege ven, heeft via Scheveningen een radio telegram aan het hoofdkantoor gezon den, waarin wordt gezegd, dat de gezag voerder van het schip, dit op de pom pen hoopt te houden en naar Freetwon in Sierra Leone hoopt door te varen, om vervolgens te Dakar in 't dok te gaan. In den loop van den avond is het wa ter in het schip niet hooger gekomen. Man, vrouw en twee kinderen verdronken. Vanmorgen is in de Maas bij Roer mond het lijk gevonden van een zesjari gen jongen, dat geïdentificeerd is als dat van het jongste zoontje der familie S, te Hoensbroek. Hiermede is komen vast te staan, dat het geheele gezin S., van Duit- sche nationaliteit, bestaande uit man, vrouw, een achtjarig dochtertje en ge noemd zoontje, in raadselachtige om standigheden in de Maas is verdronken. Maandag is bij Roermond het lijk van het meisje gevonden. Het lijk van het meisje was aanvankelijk niet te identifi- ceeren. Woensdag werden de lijken van een man en een vrouw in de rivier ge vonden. Papieren, op den man gevon den, gaven de politie aanleiding de bu ren der familie S. te ontbieden, die de drenkelingen hebben herkend. Het gezin, dat als oppassend bekend stond, is Zondag naar Roermond ver trokken. De man die aan een ongenees lijke ziekte leed, was den laatstën tijd zwaarmoedig. In de woning van het ge zin zijn afscheidsbrieven aan de familie van den man en van de vrouw gevonden. Jongen verdronken. Gistermiddag waren drie jongens van ongeveer elf jaar aan het zwemmen in het Haringvliet te Den Bommel. Het wa ter is daar ter plaatse zeer diep, en er staat een sterke stroom tengevolge van den vloed. De jongens kwamen in dien vloed terecht en het gevaar ziende, rie pen zij om hulp. Twee van hen konden worden gered, maar de 11-jarige A. Arensman, wonende te Den Bommel werd met den stroom meegesleurd en verdween in de diepte. Knaapje verdronken, Q„«1lte<raV°1ïd waren eenige kinderen aan het spelen op een zolderschuit in 1-V .f ,!en te Den Hiaag. Plotse- ïng geraakte een der knaapjes, de 6- riSV- V'^D" ',n wat*r. Op het gegil der andere k nderen schoten voor bijgangers ijlings toe en ofschoon zich nog enkele personen te water begaven, mocht het hun niet gelukken het ventje', dat onmiddellijk in de diepte was ver dwenen, n,aar boven te halen en te red den. Een uur later werd het lijkje op gehaald. Jongen verdronken. gisteravond is de 15-jarige F. Nagel, tl h 7an Galenstraat te Zwolle, bij het baden in de Vecht verdronken. De jongen had zich te water begeven tus- j schen de Oude en de Nieuwe Berkumer- brug waar de rivier zeer diep is. Hij was de kunst van het zwemmen onvol doende macjhtig. Toen een boerenar beider, die in de nabijheid zijn werk zaamheden verrichtte, den jongen miste, heeft hij de politie en de badmeester van een naburige zweminrichting ge waarschuwd. Deze laatste heeft den jongen, na eenige malen gedoken te hebben, boven gebracht. De levensgees ten waren toen reeds geweken. BOOTJE OVERVAREN. Een doode. Vanmorgen is in de Merwede, ter hoogte van Werkendam, verdronken de 72-jarige visscher A. Vogel uit Hardinx- veld. De visscher was, vergezeld van een familielid, uitgevaren om te trachten zijn vischvangst te verkoopen. Hij wilde zich een eindje laten sleepen en trachtte daartoe zijn bootje vast te maken aan de sleepboot „Tauris 2". Hierin slaag de hij echter niet, met het gevolg dat zijn vaartuigje door de sleep van de „Tauris 2" werd overvaren. De metgezel van Vogel sprong direct overboord. Hij kon gered worden. Vogel evenwel verdronk. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Nieuwersluis 1 doode. Gistermorgen is de 25-jarige G. Ger ritsen uit Arnhem, die met zijn verloof de een fietstocht maakte, op den rijks straatweg, ter hoogte van de buiten plaats „Sterreschans" te Nieuw/fersluis door een touringcar uit Amsterdam aan- gederen. G. kwam te vallen en bleef ernstig gewond op den weg liggen. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht, waar hij 's mid dags is overleden. woordigers en de journalisten. Tevens wiordt melding' gemaakt van een grooten uittocht van Chineezen uit Nanking, het geen men toeschrijft aan de overtuiging der bevolking, dat de regeerlng beslo ten heeft het Japansche leger te bestrij den, zooals tot uiting komt in regeerings- orders tot terugtrekking van alle gezin nen van regeerings.ambtenaren uit de stad en de requisitie van vrachtauto's alsmede de uitgebreide luchtverdedi ging. Terugroeping van Duitsche in structeurs uit China overwogen. Politieke kringen te Berlijn overwegen ernstig, de Duitsche instructeurs, die op het oogenblik in China in dienst zijn, terug te roepen. Indien het huidige con flict zich mocht uitbreiden, zou, zoo ver klaart men, het handhaven dezer instruc teurs door Japan uitgelegd kunnen wor den als een onvriendschappelijke daad. Duitschland wil in het Chineesch-Japan sche conflict strikt neutraal blijven. Wel is waar bevinden de Duitsche militaire instructeurs zich als particulier in het Chineesche leger, doch als Duitsche staatsburgers staan zij niettemin onder het gezag van het Duitsche Rijk. Duizenden vluchtelingen trek ken naar internationale neder zetting te Sjanghai. Uit Sjanghai wordt gemeld: „De laat ste 24 uur zijn meer dan 50.000 menschen uit de stadsdeelen Sjapei en Hongkew naar de internationale nederzetting en het Fransche concessiegebied te Sjang hai gevlucht. Winkeliers sleepten hun waren mede, pandhuishouders hun kost baarheden en kleine fabrikanten zelfs hun machines." (Dit laatste komt ons een beetje fan tastisch voor.) PRINS BERNHARD OP DE JAMBOREE, Prins Bernhard is hedenochtend om streeks 9 uur op het jamboree-terrein aangekomen en maakte, in gezelschap van Prins Gustaaf Adolf van Zweden een rondwandeling. Nader wordt gemeld Het bezoek van Prins Bernhard duur de ongeveer tot twaalf uur. Bij het .afscheid verklaarde de Prins tegenover generaal Behrens, dat hij bui tengewoon enthousiast was over dit groote kamp en dat hiji groote bewonde ring had voor de organisatie daarvan. „Het w,as een zeer interessante och tend", zeide de Prins, en hij uitte zijn blijdschap over het feit, dat hij vroeg op den dag incognito zijn bezoek brr^ht waardoor hij vrijwel onopgemerkt in de gelegenheid was den gang van zaken in het kamp gade te slaan zooals deze in werkelijkheid is. ENGELSCHE BLADEN IN ITALIË WEER TOEGELATEN. Krachtens een besluit der Italiaan- sche regeering worden thans weder En- gelsche bladen in Italië toegelaten. In den Japanschen landdag heeft de minister van buitenl. zaken, Hirota, o.a. het volgende gezegd: „Wij willen China er toe brengen, zijn vergissingen goed te maken. Reeds heeft Japan vastberaden zijn militaire strijdkrachten in het veld gebracht, hetgeen een doeltreffend mid del zal blijken te zijn om de wanbegrip pen der Chineezen te doen verdwijnen!!" Gevechten ten Z. van Peiping. Terwijl de spoorlijn PeipingTientsin blijkbaar buiten het bereik van den strijd is geraakt, en hier het verkeer ge leidelijk hervat wordt, ontwikkelen zich langs de overige spoorlijnen langzaam gevechten tusschen Chineesche en Ja pansche troepen, zoo wordt uit Peiping gemeld. Aan de lijn naar Hankau konden de Chineesche afdeelingen bij Liangsi- ang, 30 km ten Zuiden van Peiping, blijk baar eenige ruimte winnen. Langs de spoorlijn Toentsin-Poenkau worden ge vechten geleverd tusschen Tsjinghai, 43 km ten Zuiden van Tientsin, en Matsjang, 72 km ten Zuiden van Tientsin. De Ja panners maakten hier gebruik van bom menwerpers, maar de zware regen ver hinderde dat gevechten op groote schaal ontstonden. Uit Sjanghai: De Chineesche bladen alhier bevestigen dat Lianghsiang aan de spoorlijn Peiping-Hauk.au door Chi neesche reservetroepen is veroverd. Aan den spoorweg Tientsin-Tsinan dron gen de Chineezen door tot het spoor wegdepot yanglioensing. op 20 km ten Zuiden van Tientsin. DeChineesche troepen aan de lijn Peiping-Soeijoean en in Oost- en Noord- Soeijjoean zijn aanzienlijk versterkt. Na een conferentie te Kweihoea zijn de leiders der Chineesche legers naar hun posten teruggekeerd. Zij laten in hun districten de verdedigingswerken versterken en bomvrije schuilplaatsen bouwen. Bijna alle Japanneezen hebben Kweihoea verlaten. De Japanners verlaten Nanking, Uit Nanking wordt gemeld, dat alle Japansche vrouwen en kinderen die stad verlaten en dat ook de mannelijke Ja pansche bewoners zich beginnen terug te trekken, zoodat de eenige Japansche be woners weldra slechts de leden van de Japansche ambassade zullen zijn, da Ja pansche marine- en militaire vertegen NAGEKOMEN BERICHT. Burgemeester van Graauw en Langendam Bij Kon. B. van 4 Augs, is, met in gang van 1 Sept. 1937 benoemd tot bur gemeester der gemeente Graauw en Langendam mr. F. J. Schlüter, De nieuwe burgemeester van Graauw en Lang'endam is 6 Sept. 1895 geboren. Hij was secretaris van den voogdijraad te Paramaribo en, na zijn repatrieering, advocaat en procureur te Middelburg. Ook heeft mr. Schlüter enkele jaren als volontair ter. gemeente-secretarie van Heinkenszand gewerkt en eenige jaren den inspecteur van het lager on derwijs te Goes geassisteerd. EEN ORIGINELE VACANTIEGIDS VOOR ONS LAND. Ik zie, ik zie wat gij niet ziet, door J, W. F. Werumeus Bu ning. A'dam, Em, Querido's Uitg. Mij. 1937. (n.s.) Maar ik bèn t gaan zien en het heeft mij niet berouwd. Misschien is dit wel de beste aanbeveling, die men van dit boek kan schrijven. Dit boek dat van een grote liefde voor de verbor gen, afgelegen schoonheden van ons land getuigt. Laat ik u echter even vertellen hoe het mij er mee gegaan is. Een „toeval lig" bezoek aan De Rijp, Graft en De Beemster, op een blauwe en blonde vroeg-zomerse dag, een bezoek dat een verrassing en een verrukking werd, deed me vier weken later bij het door bladeren van dit boek, waarin ongeveer diezelfde tocht beschreven werd, di rect met belangstelling naar de andere tochten kijken. Want immers, hier moest een verwante zwerver aan het woord zijn. En toen kort na de lectuur de mogelijkheid zich voordeed om van uit Arnhem het kasteel Doornenburg te gaan zien (de Arnhemmers zeiden: Dóórnenburg? Nooit van gehoord! Wel van de Doorwerth!,) ben ik daar, in het volste vertrouwen geen verkeerden gids gekozen te hebben, heen getrokken alleen overigens, want niemand wou mee naar „zo'n mal gat", „terwijl er toch zoveel moois in de buurt is." Neen, het is geen teleurstelling ge worden, die stugge, eenzame Doornen burg en dat kapelletje met een oude eg en wat harken en een doosje Persil er in en het gesprek met de dochter van den bewoner van de boerderij, die ook beslist al even oud moest zijn, „want haar moeder woonde er al 50 jaar dus...." de enig-mogelijke logische ge volgtrekking was voor mij. Als g'e dus uw vacantie in eigen lanc wilt doorbrengen en niet alleen in Noordwijk of Nunspeet, dan kunt ge in Buning een uitstekende gids vinden voor de verborgen schoonheden van Friesland, Zeeland, Limburg, Noord Holland of Gelderland. De schrijver toont zich hier ook weer evenals in zijn gedichten door en door Hollander uiterst gevoelig voor licht en atmosfeer van Holland, met bovendien die histori sche zin, welke in ons de speurzin wak ker maakt. Alleen zou men kunnen zeg gen dat de artikelen 'n ietsje te vee „journalistiek", d.w.z. met de bij ge dachte aan publiek, geschreven zijn. De heer Jansen in zijn auto'tje b.v. had hij wel helemaal thuis kunnen laten. Maar overigens: tracht weer als vroeger te gaan zien, wat U in deze titel opgege ven wordt. Asd. H. J. Smeding.. ONTVANGEN BOEKEN. De Statenvertaling. De Statenvertaling 16371937 uit gegeven door het Ned. Bijbelgenoot schap ter gelegenheid van het 300 jarig bestaan der Statenvertaling. Volgens den inhoud schreven in dit boek: Prof. dr. D. Nauta over „Geschiedenis van het ontstaan der Statenvertaling"; dr. C. C. de Bruijn: „Invoering en ontvangst van de Statenvertaling"; dr. A. H. Heentjes: ,de remonstranten en de Statenverta ling"; ds. F. Dijkema: „De doopsgezin den en de Statenvertaling"; prof. dr. ioh. de Groot: „de Statenvertaling van iet Oude Testament als wetenschappe lijk werk"; prof. dr. J, de Zwaan: „de wetenschappelijke waarde der Staten vertaling"; prof. dr. F. W. Grosheide: ,de theologie der Statenvertalers"; dr. J. Heinsius: „de taal van den Statenbij- iel"; mr. R. Houwink: „de Statenverta- ing en onze letterkunde". Talrijke por tretten en afbeeldingen van anderen aard zijn in deze uitgave, welke gedrukt werd bij de Erven F. Bohn N.V, te Haarlem, opgenomen. Bij de uitgevers gebrs. Kluitman te Alkmaar verschenen de volgende nieuwe uitgaven: Meisjes spelen het klaar", door Margot Warsinck en geïllustreerd door dans Borrebach, uitgave in de meisjes roman-serie, lectuur voor oudere meis jes. „Als je maar wilt", meisjesboek door Johanna E. Kuiper. Geïllustreerd door Hans Borrebach. Verschenen in de serie De nieuwe leeskring. In deze se rie werd ook uitgegeven: „Naar de Tapajos", jongensboek door D. A. van Binsbergen. Expeditie avonturen van een paar flinke Hollan- sche jongens. Het boek is geïllustreerd door R. van Looy. „Moeder mag ik lezen?" Een groot aantal verhalen voor kinderen om te lezen en te vertellen, verzameld door D. A. CramerSchaap, met medewer king van verschillende bekende schrijf sters en geïllustreerd door Pol Dom. Bij de uitgevers De Gebr. van Cleef te 's-Gravenhage verscheen een „Beknopt overzicht van de belang rijkste gebeurtenissen uit de Nederland sche krijgsgeschiedenis van 1568 tot he den", door den le luitenant der infante rie I. L. Uijterschout. Dit boek geeft een schoone gelegenheid de hoofdmomenten uit onze nationale krijgsgeschiedenis van 1568 af, nader te leeren kennen en te wijzen op de beteekenis van den band tusschen Oranje en Nederland tijdens den onafhankelijkheidsstrijd en nadien. Op bevattelijke wijze vertelt de schrij ver o.a. van: de tachtigjarige oorlog; de verdediging van Nederland in 1672 en volgende jaren; voornaamste krijgsver richtingen gedurende de laatste helft der 18e eeuw (strijd om herstel der stad houderlijke regeering, verovering repu bliek der Ver, Nederlanden, en de lan ding der Engelschen en Russen in Noord-Holland); optreden van Ned. troepen in vreemden krijgsdienst; vrij making van de Fransche overheersching 18131814 en de vorming van een nieuwe nationale weermacht na 1813 Verder behandelt dit meer dan 500 blz. tellende boek de veldtocht van 1815 de Belgische opstand in 1830 en de tien- daagsche veldtocht in Aug. 1831. bene vens de verdediging van de citadel van Antwerpen een jaar la.ter. Ook de beide mobilisatiën van 1870 en 1914 zijn ver meld. In een afzonderlijke bijlage is een genealogisch overzicht gegeven van de wapens van de kon. Ned. ijandmacht sedert haar oprichting in 1813, terwijl tenslotte een lijst van gedenkteekenen is bijgevoegd. Dit, zoowel voor militai ren als niet-militairen, belangwekkenc boek is geïllustreerd met t,al van af beeldingen, schetsen en kaarten. Bij deze uitgave is voorts nog gevoegd het ceremonieel van de plechtige be ëediging van Prins Bernhard als offi cier van de kon. Ned. weermacht. „Het Kwartet", verzen van Leo v,an Breen, De inhoud is verdeeld als ernstig, ernst met een tic, tegen de tijd min of meer persoonlijk. Uitgave N.V Uitg, Mij C. A. J., van Dishoeck te B u s s u m. BURGERLIJKEN STAND. Goes, Bevallen: M, Vermerrio-Geuze d., J. J. Smolders-Martens d., J. M. Bartelse- Lafors z., <M. J. C. de Kok-Gazan d. Ondertrouwd: C. Harinck jm. 21 j, en M. Jacobs jd, 17 j. Getrouwd: J. van Liere en J. A. van Strien, N. Reters en M. S, Smits. (D.Z KERK EN SCHOOL. Voor de acte Fransche taal l.o slaagde te Utrecht de hr. J. D. Fossen onderwijzer te Wassenaar, vroeger te Kapelle. VAN ONZE ADVERTEERDERS, Een Vlaggenprijsvraag. In verband met de Jamboree wordt door Simon de Wit's levensmiddelenbe- drijf een prijsvraag uitgeschreven, waar aan klinkende geldprijzen verbonden. Op het betreffende prijsvraagformu lier, zijn de vlaggen afgebeeld van 46 landen, die aan de Jamboree deelne' men. Dit formulier, wordt vanaf heden in alle winkels van het genoemde bedrij gratis uitgereikt. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 6 Aug. Fruitvei- ing. Perzikroode Zomerappel 318 c., Keswick 410 c.; Hondsmuil 710 c.; Madeleinen 718 c.; Earley Victoria 39 c.; Comisca 713 c.; Tarweappel 7 c.; Gladstone 13 c.; Zoete St. Jan 3 16 c.; Zure St. Jan 310 c. Suikerijpeer 15 c.; N.H. Suikerpeer 16 c.; Öomskinderen 724 c.; Précö- se de Trévoux 316 c.; Claps Favorite 719 c.; Madame Trijve 815 c.; Brui ne heeren peer 610 c.; val en kroet 1—9 c. Diverse: Black Alicante 4151 c.; Frankenthalers 5255 c.; Tomaten 5 10 c.; Pruimen: Czaarpruimen 933 c.; Blauwe pruimen 26 c.; Roode pruimen 1618 c.; Prince pruimen 20 c.; Oogst- pruimen 14 c., Washington 17—40 c., roode bessen 2633 alles per kg. Perzi ken 110 c., Meloenen 631 c. beide per stuk. Middelburg, 5 Aug. Aardappel veiling: Blauwe Eigenheimers: Bonken 7186 c.; Groote 7692 c.; Drielingen 3450 c.; Witte aardappelen: Bonken 83101; Groote 95111; Drielingen 60 -85 alle sper 25 kg. Goes, 5 Augs. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote veiling Zure kroetappels f 3.50, Dubb. Princesseboo- nen f 45.70, per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Yellow Transp extra 21, idem A 1720, idem B 1318, idem C 14, Perzikr. Zomerappels extra 13—17, idem A 13—17, idem B 10—14, idem C 811, Zigeunerin extra 19, idem A 19, idem B 17, idem C 9, Codlin Kes wick extra 1011, idem A 810, idem B 710 Earley Victoria extra 12, idem A 1012, idem B 1011, idem C 79, Duch. d'Óldenburgh 412, The Queen 310, Tarweappels 4, Waschappels 3 7, Manks Codlin 914, Mr. Gladstone 7, Zoete Koolappels 58, Val en Kroet appels 27, per 100 kg. Peren: Clapp's Favorite A 20 —23, id. B 1318, idem C 12, Pree. de Trevoux extra 1518, idem A 1218, idem Bil 45, idem C 911, Oomskinderenpeer extra 2021, idem A 1517, idem B 13 14. N.H Suikerperen A 56, idem B 34, idem C 3, Bruine Heerenpeer 5 9, André d'Esportes 712, Roode Sui- kerijen 13, Bergamotten 6, Cons, a la Cour 8, Val en Kroetperen 0.504, per 100 kg. Pruimen' Washhtgtonpruimen 1540, Dubb. Boere Witte 1532, Belle de Louvain 1831, Czarpruimen 9-28, Witte Wijnpruimen 1532, Ontarioprui- men 1830, Perzikpruimen 2028 Kou- welijnen 912, Tonneboerpruimen 15, Eldensche Blauwe 512, Okkelanen 8, Wijnkrozen 813, Citroenpruimen 4, Myrabolanen 512, Princepruimen 4— 14, Eng. Krozen 811, Val en stekprui- men 213, per 100 kg'. Diversen: Blauwe Druiven 3536, Black Berry 2936, Frambozen 1837, Tomaten 48, per 100 kg. Meloenen 9 27, per 100 stuks, Gladiolen 4, per 100 bos, Eenden 0.340.35, per stuik. Zier ik zee, 5 Aug. Ter graanbeurs was de aanvoer en vraag gering. Gerst f 8'8,25, per 100 kg. Aardappelen: Witte Eigenh. f 2.35, per 100 kg. Kipeieren (grooth pr.) f 3.30, idem (kleinh.pr.) f 3.203.50, Eendeieren f 3.303.40, Parelhoendereieren f 1.90, per 100 stuks, Boter f 0.800.89 p. pond. Boternoteering. De commissienoteering voor Neder landsche boter is wederom vastgesteld op 80 cent per kg. AFLOOP VERKOOPINGEN EN AANBESTEDINGEN. Ten overstaan van notaris Beuningh te Groede werd verkocht een woonhuis waarin café en. bakkerij, gelegen aan de Landpoortstraat te IJzendijke, groot 5 aren en 74 ca in huur bij den heer J, de Betue. Kooper werd Joh. cie Dobbelaere te IJzendijke voor f 2775. Getrouwd: S. LOUWERSE en A. VAN EIJZEREN, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ontvan gen. Middelburg, 6 Augustus 1937. Langevielesingel 34. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden bij mijn benoeming tot secretaris van Veere, zeg ik, mede namens mijn ouders en verloofde, allen hartelijk dank. J. A. MARTIJN. 30 cent per half pond. Banketbakkerij Korte Delft 19 Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3