en toch goedkoop GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. SPORT. raad van krabbendijke. Drietalig België. kind in een maaimackine stoepen aan de gladde lange delft. de eenheid der vrijzinnigen in zeeuwsch-vlaanderen. voetbal. om een candidatuur. KRABBENDIJKE. Vrijdagmiddag vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Sandberg tot Essenberg de Raad voltallig. Ingekomen was o.a. de begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur, bezwaarschrift van den heer Welleman tegen zijn aanslag straatbe lasting, idem van de wed. P. van t Le ven Doelstr. B. en W. stelden voor hier op afwijzend te beschikken. Aangeno men. Tot het verhuren van een stukje grond van den heer Elenbaas a 3 ct. per m2 werd besloten. Ingekomen was nog een schrijven van den heer C. Maas, Oostdijk om vergoeding voor zijn beide kinderen, die de school met den Bijbel Wilhelminastraat bezoeken en op meer dan 4 km afstand wonen. B. en W. stel den voor een vergoeding te geven van J 7.50 per kind per jaar. De v o o r z. merkte op, dat zij thans in aanmerking komen volgens art. 13 der L. O. wet. De heer Nagelkerke vroeg of men geen last zal krijgen van andere ouders van kinderen te Oostdijk. De v o o r z. zeide, dat deze onder de 4 km afstand vallen. Het voorstel werd aangenomen B. en W. stelden vervolgens voor om het trottoir in de Doelstraat door te tjrekken de straat is daar niet fjraai en de menschen die daar wonen moe ten allen straatbsjlasting betalen. Al dus besloten. Een postje honden-belas ting van 1934 a 3 van den heer Curiel werd oninbaar verklaard. De gemeen terekening 1936 werd aangeboden met een batig saldo van 3676 en een na- deelig saldo in den kapitaaldienst van 3989. Vastgesteld werd de verorde ning betreffende het beroep volgens en kele artikels van het autovervoer per sonen. Vastgesteld werd de verordening tot wijziging op de heffing van begra feniswetten. De nieuwe tairieven zijn: 15 voor de le klasse, voor de 2e klas se 10 voor de 3e klasse 5 en voor de 4e klasse nihil. B. en W. stelden voor om het geschil met de gemeente Goes omtrent de bouwrekening betreffende den vernieuw den gaszinker in het kanaal door Zuid- Beveland zoo noodig door arbitrage te doen beslissen. De heer Nagelkerke vroeg of voor deze geen overleg gepleegd is. De v o o r z. zeide dat er besprekin gen hierover zijn gevoerd met het ge meentebestuur te Goes en met Ged. Staten, doch dat er geen overeenstem ming is bereikt. Spr. is vair meen'ng vrij sterk te staan. Men k,an andere ge. meenten vragen mee te doen. Krabben dijke moet nu f 13C0 betalen doch f 1000 lijkt spr. genoeg. Het voorstel werd aangenomen. Hierna werd de ambtenaar ter se cretarie. de heer De Kam, beëdigd tot plaatsvervangend secretaris. Bij de rondvraag vroeg de heer Van V e 1 z e n, of er geen werk- foozen worden toegelaten in de cen trale werkverschaffing. De V o o r z. zeide, d,at deze door den minister is stop gezet. Trouwens er zijn hier in totaal maar 5 werkloozen. De heer Van Velzen had ge.hoord dat er een 20-tal waren. De v o o r z. zeide, dat indertijd de arbeidsbeurs per sonen liet oproepen, om te werk te worden gesteld in Zeeuwsch Vlaande ren en in den Wieringermeerpolder. Het 1 gt aan de menschen zelf, dat ze daar niet naar. toe zijn gegaan. Het lijkt billijk, om voor hen niets te doen zoolang deze werkverschaffing niet is afgeloopen. De heer Nagelkerke ziet de toekomst donker in, er z,al geen drukte meer komen daar alles in den landbouw meewerkte De v o o r z., als het te erg wordt, zullen we probeeren iets te doen. Weth. Haverhoek merkte op, dat de fout bij de menschen zelf ligt, het is een kle:ne moeite om even op het gemeente-huis te komen, in dien er dan werkelijk zooveel zijn kan wellicht dan iets bereikt worden. De heer Van Velzen zeide dat het veelal dezelfde menschen zijn; ze komen net omreden ze vandaag wel en morgen weer niet werken. Men is in Eupen en Malmédy niet tevreden over Luiks on kunde van de Duiische taal. (Bijzondere correspon dentie). Voor den wereldoorlog werd in en kele nabij de toenmalige Duitsche grens geiegen gemeenten wel een weinig Duitsch gesproken, en in de streek Bastenaken-Aarlen, die in een vorige eeuw tot het groothertogdom Luxem burg behoord had, bestaat er naast de officieele Fransche taal ook wel een Duitsch patois, maar een echt Duitsch- taalp r o b 1 e e m had men er toen toch nog niet. Nu is dat anders: door de annexatie, zoo men wil: het terugerlangen, der ge bieden van Eupen en Malmedy is Bel gië niet alleen luttele vierkante kilome ters, maar ook een tweede taalprobleem rijker geworden. België is thans een vol strekt drietalig land en het heeft aldus nu naast zijn Vlaamsche, zijn Duitsche taalkwestie. Deze zaak wordt er door twee facto ren niet gemakkelijker op: een Belgi sche en een Duitsche. De laatste is: dat het Vaderland-van-vóór-1919 een ver woede anti-Belgische Rückkehr-campag ne, onder-en-bovengrondsch, in deze ge bieden voert, veel intenser dan. het zelf waarschijnlijk onder soortgelijke omstandigheden zou toelaten. En de Belgische is: dat Eupen en Malmédy ad ministratief bij de Waalsche provincie Luik behooren. Pijnlijk. En.teekenend? Onze lezers weten nu zoo langzamer hand wel, dat het den laatsten tijd geen koek-en-ei was tusschen ons en „Het Liberale Weekblad". Nu hebben wij onlangs in ons blad een ingezonden bijdrage opgenomen van, laat ons t zoo eens mogen noemen, een echt-ouderwetschen liberaal van den rechtervleugel; zij droeg ten opschrift „Den democraat te conservatief, den conservatief te democratisch". ij hebben die beschouwing ge plaatst, omdat wij het in 't belang der liberale gedachte achten, dat ook af wijkende meeningen van de onze tot hun recht komen. Maar die zienswijze, afkomstig van een man"die, in den vlee- ze, door de anti-Vrijheidsbondsche libe ralen en vrijzinnigen, meenen wij, wel eens als de vleeschwording van het ver keerde, harde, onsociale liberalisme wordt beschouwd namen wij slechts „in gezonden" op: n z e meening gaf zij niet weer. En ziedaar zij 't ook onder luttel voorbehoud -dit artikel neemt „Het Liberale Weekblad" nu in volle lengte over! s Waarlijk, dat treft wel ietwat pijnlijk. Maar: het is misschien ook wel tee kenend voor den toestand! Onlangs heeft een vertegenwoordiger van „Neu-Belgien", zooals deze gebie den genoemd worden, in de provinciale staten van Luik over het taalprobleem geïnterpelleerd. Het statenlid Joseph Bartholemy verlangde daarbij, dat in elk der 6 Duitschsprekende ressorten een beambte aangesteld zou worden, die de Duitsche en de Fransche taal beide be heerschen zou, teneinde, met uitscha keling van het vertaalbureau te Luik rechtstreeks en ter plaatse met de col leges van B. en W. in de Nieuwbelgische gemeenten te kunnen spreken en cor respondeeren. De gouverneur der provincie Luik heeft, met het redenaarstalent der Walen en Franschen eigen, op deze in terpellatie een op alle banken met groo- te instemming ontvangen antwoord ge geven waarschijnlijk alleen in de Fransche taal, maar men kan ook niet alles tegelijk verlangen.... De vraag die de heer Bartholemy zoo juist zijnen nieuwen landgenooten in naam der broederlijkheid gesteld heelt zoo zeide de gouverneur is tref fend, en van die broederlijke gevoelens kan hij verzekerd zijn. België zal ook de teruggewonnen gebieden regeeren vol gens de grondbeginselen, die het in de rij der beschaafde landen mede vooraan deed staan, namelijk door het opwekken der gevoelens van gerechtigheid, eerlijk heid, loyaliteit en vrijheid. Wij verlan gen niet van Uwe medeburgers zoo vervolgde de gouverneur van Luik dat zij met jeugdherinneringen en tradi tie tabula rasa zullen maken. Wij ver langen slechts dat men eerlijk verklare of België tegenover zijn nieuwe staats burgers als een beschaafd volk, als be schermer van arbeid, vrijheid en vrede optreedt. W]ij verlangen 'geen verloo chening van het vroeger-geliefde, wij verlangen slechts begrip voor Belgies taak en voor de moeite die het zich ge troost, die ook te vervullen. Zóó willen wij Uw toegenegenheid tjrachten té winnen. (Applaus). Vervolgens zeide de gouverneur toe de rechtmatige wenschen van den inter- pellant op nadrukkelijke wijze onder steund aan het ministerie van binnen- landsche zaken in Brussel te zullen doorgeven. Maar, zoo voegde hij er aan toe: uit mijn persoonlijke ervaring is mij geen geval bekend dat tengevolge van de tus- schensdhakeling van den zeer bekwamen Luikschen vertaaldienst belangrijke ver tragingen ontstaan zijn en het is de vraag of de zes nieuwe beambten die gij voor een gebied van in totaal 60.000 zielen vraagt, niet wat veel is. Verder vertelde de gouverneur nog, dat het hoofd der le afd. van de provin ciale griffie te Luik, ondanks zijn druk ke werkzaamheden en zijn hoogen ouderdom de studie van het Duitsch weer krachtig ter hand genomen had „In elk geval: aan misverstanden voortspruitende uit onvoldoende kennis van Fransch en Duitsch moet zoo spoedig mogelijk een einde komen, mede door het spreken van de taal die ons allen eigen is: de taal der liefde tot België, tot den vrede en de vrijheid".... Merkwaardig. Eenige jaren geleden wandelde schrijver dezes door de dre ven van Nieuw-België. Langs den weg zaten schoolkinderen hun lesje te lee- ren. Hij vroeg 't boekje eens te mogen zmn, en las op de eerste bladzijde: „Die Geschichte unseres Vaterlandes Bel- giën fange an".... Merkwaardig, merk waardig.... die toestanden in meerta lige landen De vaders van die kin deren hadden in het Duitsche leger ge vochten. Been afgesneden. Gistermiddag is te Baarle (N.B.) het vierjarig dochtertje van den heer Th. D., dat bij het tarwe maaien op den akker speelde door de maaimachine gegrepen. Het kind werd een der beentjes afgesne den, het andere been werd zwaar ver wond. In hoogst zorgwekkenden toe stand is het kind naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Doodelijke val in een liftkoker. In de magazijnen der Philips' gloei lampenfabrieken te Eindhoven is gister middag de 33-jarige gehuwde arbeider D. in een liftkoker verongelukt. D. be vond zich in de lift, toen deze opeens tusschen de vijfde en de zesde verdie ping bleef stilstaan. De liftbestuurder beval de twee andere inzittenden te blij ven waar zij waren. Zelf klom hij door het veiligheidsluik op het dak van de kooi en verliet de schacht door de deur van de zeste etage. De heer D. klom daarna, hoewel hem nogmaals dringend gezegd was in de lift te blijven, eveneens op het dak van de kooi, deed een misstap en viel door de ruimte tusschen kooi en schacht naar beneden. Hij overleed spoedig daarna. Verdronken. Gistermiddag is de 53-jarige wagen maker H. van O. te Eindhoven in het Eindhovensch kanaal gevallen en ver dronken. Zijn lijk is niet lang daarna door de politie opgehaald. Aan het ingezonden stuk over 't ver keer zou ik gaarne nog toe voegen, w,m- neer het eens zoover kwam (en dat kan misschien vlug zijn, want onze Raad werkt verrassend), wanneer de stoepen opgeruimd werden, om dan aan het wegdek te denken in onze hoofd straat; dat ligt veel te rond en daar door kunnen onze viervoeters moeilijk, zelfs met acrobatische toeren, niet op de been blijven vooral wanneer er spra ke is van uitwijken en doorgang moeten verleenen bij achterop-rijden. Van de zijde der Dierenbescherming, onze ge achte en beroemde, b,ad ik allang ver wacht dat daar eens terdege tegenop zou zijn gekomen, daar het meermalen voorkomt dat een onzer viervoeters fi naal onderst boven ligt en met ge kneusde ledematen zijn werk niet meer naar behooren kan verrichten. Wanneer het wintert en het glad wordt, staat ge heel ons politiekorps gereed om nala tige menschen. die niet tijdig strooien, te vermanen dit vlug te doen of de ge volgen voor hun rekening te nemen, daar het voor ons als menschen n'et doenlijk is op gladde wegen te loopen, maar evenmin kunnen dit onze viervoeters die op den koop toe nog een vracht hebben mee te trekken. En het is ook niet verheffend voor onze vreemdelin gen, die des Donderdags dat ook gade slaan en het hoofd daarover schudden. Een gedupeerde weggebruiker Middelburg [Heeleiraal ongelijk heeft inzender niet. Maar wij' zijn er nog niet zoo zeker van, dat de rondheid der be strating in de Langedelft hier de oor zaak is. Wij vreezen eerder, dat de ge polijst gerakende koperslakkeien niet meer voldoende stroef zijnen w,at er dan gebeuren moet Wij weten het niet. Wie weet het wel Red.]. (n.s.) In het nummer der „M. Courant" van Maandag vind ik een weergave van een hoofdartikel uit het Weekblad van de Vrijz.-Dem. Bond met een onder schrift van de redactie. Reeds meermalen na de verkiezingen voor de Tweede Kamer is niet alleen in Uw blad, maar ook in andere vrijzinnige bladen gesproken over de oorzaken van de achteruitgang der Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond" en de vraag van samensmelting of samenwerking be sproken. De oorzaken van de nederlaag bij de aatste stembus zijn verschillende en iggen voor het grootste deel buiten de schuld van het H. B. van de Vrijheids bond en z'n medewerkers. Ten eerste hebben linkse of neutrale jladen, die veel gelezen worden in hun artikelen en advertentiën het werk van de mannen der Liberale Staatspartij op jedenkelijke wijze gesaboteerd. Al wisten wij, dat we veren zouden aten aan de N. S. B„ toch is de achter uitgang groter geweest, dan gedacht kon worden doordat helaas velen de raad volgden Colijn te stemmen. Het zal im mer een fout blijven als liberaal een rechtse candidaat te stemmen. [Wij heb- jen steeds met grooten nadruk gewaar schuwd tegen het stemmen op Colijn! Red.] Maar ook Eenheid door Democratie leeft gemaakt, dat verschillende kiezers door het woord democratie misleid, door dat het ontbreekt in de naam van de Vrijheidsbond, hun stem gaven aan Oud, dus aan de Vrijz.-Democr. partij. Wij hebben in onze streek tegen deze zaken voor de stemming gewaarschuwd, waar we konden en al hebben we niet alles kunnen tegenhouden, in O. Z. Vlaanderen is naar verhouding de terug gang wel het geringst. Wij betreuren het ten zeerste, dat de vrijzinnigen gescheiden optrekken. Want het is hier niet: Gescheiden marcheren, i verenigd slagen. Het kan bekend zijn, dat in het voor malig district Oostburg de liberalen ja ren lang als afgevaardigde hadden den oud-liberaal Hennequin, dat daarna even eendrachtig werd gekozen Vorsterman van Oyen, een vrijz.-democraat. Daarna kwam de unie-liberaal jhr. De Muralt. Ik herinner me nog zeer goed, dat het anti-rev. blad te Ter Neuzen, dit als een achteruitgang van onze ideeën be schouwde. Wij wisten beter en wij lieten dit rechtse blad praten. In eenheid zoch ten en vonden wij onze kracht, vooral in deze voor de liberale propaganda zo uiterst moeilijke streek. Van onze zijde is dan ook van harte medegeholpen om oud-liberalen en unie-liberalen tot één partij te verenigen en gaarne hadden we ook de vrijz.-democraten daar bij gezien. Men vergete niet, dat de twee vrijz. partijen, die op het ogenblik bestaan in elkaar lopen, dat van werkelijke ver schillen in plaatsen als de onze niet eens kan gesproken worden. Wel kan het gescheiden optreden gro te nadelen opleveren. Een aantal jaren geleden stelden de vrijz.-dem. in Ter Neuzen ook candi- daten voor de Gemeenteraad. Spreken de met een bestuurslid van de vrijz. dem. kiesvereniging gaf ik de waarschu wing hunnerzijds geen candidaten te stel len. Bij de verkiezing voor de Prov. Sta ten hadden ze 126 stemmen gehaald. Ik gaf hun als maximum 175 stemmen voor de Gemeenteraad, te weinig om een ze tel te verkrijgen. Mijn waarschuwing werd in de wind geslagen. Ze haalden 156 stemmen. Gevolg: wij een zetel minder, de Chr.-Hist. een zetel meer Een paar bestuursleden betuigden mij later hun spijt, maar het was gebeurd. Het geval doet zich zeer vaak voor dat een afdeling van de Liberale Staats partij democratischer leden bevat dan een vrijz.dem. kiesvereeniging in de zelfde plaats. Hetzelfde, als men dikwijls in een vakvereniging ziet. In naam van de democratie wordt a te veel tegen de democratie gezondigd Wie jaren lang èn het leven in een vakvereniging en dat in de politiek heeft meegemaakt, leert zo zoetjesaan te onderscheiden. Kleine verschillen worden niet al te zeer opgeblazen, de grote lijnen dienen in het oog gehouden. Indertijd viel het me op, toen een paar vrijz.-dem. in Terneuzen net woorc hadden gevoerd, dat over de coalitie der rechtse partijen zo goed als niets was gezegd, maar dat verreweg het grootste deel van de tijd was besteec aan de bestrijding van de S.D.A.P. en de Vrijheidsbond, natuurlijk zeer tot ge noegen van de coalitiemannen. De nationale ontwapening was iets, dat wij ten sterkste afwezen en dat ge lukkig de Vrijz.-dem. ook hebben laten varen, op een enkele uitzondering na. Het optreden van de Vrijz.-dem. in de historische nacht van Staal kan ik nog immer niet bewonderen. En ook heeft het mij gespeten, dat na de onzalige eenzijdige concentratie door Minister Marchant, de Vrijz.-Dem. Bond in zijn algemene vergadering te Gro ningen achter hem ging staan in plaats van deze handelwijze te desavouneren. Als ik alles naga, wat zich in de laat ste veertig jaren heeft afgespeeld, dan vind ik geen reden tot scheiding van de vrijzinnigen. Een scheiding tus'sén vrijzinnig-conser vatieven en vrijzinnig-democraten is op grond van mijn jarenlange ervaring in strijd met de werkelijkheid, daar, zoals ik reeds zeide, de draden door elkaar heen lopen. Ik mag hieraan toevoegen, dat wij hier in Z.-Vlaanderen niet alleen in een heid onze kracht hebben gezocht, maar dat we voor veel democratische in stellingen en werken de baanbrekers geweest zijn. Maar wij houden niet van een schijn- democratie. Wij wensen immer rekening te houden met de werkelijkheid en de algemene belangen. En er zijn wel eens z.g. democratische wetten gemaakt, die ten zeerste de reactie bevorderden. Volgens onze mening kunnen wij, on ze verliezen terughalen en zelfs in winst omzetten. Ons verleden geeft ons daar recht op. Wij blijven voor samenwerking van alle vrijzinnigen. Die hebben wij nimmer afgewezen. Maar als gelijk gerechtigden, niet als mensen, die thans voor 't eerst minder zetels hebben bekomen dan de vrijz.-democraten. Wij hebben elkaar ten zeerste nodig, vooral na de totstandkoming van een ministerie als dit. Er is werkelijk al onvrijheid genoeg in ons land. Land en volk mogen bedenken, wat ze aan de vrijzinnigen verschuldigd zijn. Vrijz.-dem. en vrijheidsbon/ders en vooral de persorganen, die aan hun zij de staan, roepen wij toe: Geen verkeer de leuzen en absurde raadgevingen meer bij de verkiezingen. Laat ons de liberale, de vrijzinnige idee hoog houden! T.N. 28 Juli '37. J, v. d. P. (Ingez. Med.) Zeeland komt in verzet. Onder het opschrift „De Alarmklok luidt" heeft de secretaris competitie-lei der van den Z. V. B., de heer A. Iman- se, per circulaire alle Zeeuwsche K. N. V.B.-vereenigingen opgeroepen ter ver gadering van afdeeling IV van den K. N. V. B. te komen, te houden op Zondag 15 Augustus te Breda, daar er een voor Zeeland van groot belang zijnde verkie zing zal plaats vinden. Op de agenda voor deze vergadering komt n.l. o.a. voor een bestuursverkie zing met als aftredend en herkiesbaar bestuurder de heer J. P. van Bel, secre taris van afdeeling IV en voorzitter van den Z. V. B. Aanvankelijk had de ver- eeniging van Zuidelijke Eerste klassers, kortweg Z. E, K. genaamd, het voorne men den Eindhoven-voorzitter, A. Schro der, tevens voorzitter van den Brab. Voetb. Bond als tegencandidaat te stel len. De Z. E. K„ verzocht den heer Schroder deze candidatuur te aanvaar den, doch hij weigerde. Toen kwam men voor den dag met den heer Dietvorst, bestuurslid van de vereeniging „Dosko" te Bergen op Zoom. Per circulaire werd deze candidatuur gesteund. Evenals de heele affaire onduidelijk is, is ook deze circulaire duister.; Onderteekend door „Het Comité van Actie uit de 2e en 3e klassers K. N. V. B.", blijven de men schen, die dit Comité vormen achter de schermen. Algemeene verontwaardiging heeft de ze anti-Van Bel-actie opgewekt. „Ter- neuzen" en „Zeelandia" hebben reeds in scherp gestelde circulaires geprotesteerd tegen deze handelwijze. Zeer terecht vraagt men zich af: waarom moet de heer Van Bel, de po pulaire secretaris van afdeeling IV, die reeds 18 jaar met zijn bekende welwil lendheid en werkkracht op de bres staat voor de belangen van het Zuiden, plot seling wijken? Bij onderscheidene gele genheden wordt telkens de hoop uitge sproken „dat hij nog jaren de leider van „ons Zuiden" moge zijn!" En terecht. Men verwijt nu den heer Van Bel, dat hij geestige redevoeringen weet te hou den; men noemt het als een grief, dat hij sportjournalistiek beoefent. Zeelandia vraagt in haar circulaire dan ook of voetbal dan enkel korvée moet zijn? Dat is toch alles te dwaas! De circulaire-Dietvorst insinueert op weinig verheffende wijze en de scherp gestelde circulaire van „Terneuzen", zegt dan ook op de minderwaardige wijze, waarop de candidatuur Dietvorst gepousseerd wordt, niet te zullen ingaan. De secretaris-zetel van afdeeling IV eischt bezetting door een persoon, die open en oprecht, eerlijk en sportief werkt. Allerminst wil daarmee beweerd zijn, dat de heer Dietvorst dit niet zou zijn, maar de circulaire geeft ook aller minst aanleiding om daarin vertrouwen te hebben. De initiatiefnemers bij de can- didaatstelling hebben nog steeds ver zuimd met steekhoudende argumenten voor den dag te komen en zoodanige feiten naar voren te brengen, welke kun nen aantoonen, dat de heer Van Bel in zijn verplichtingen tekort geschoten is. De heer Van Bel is 20 en 30 jaar door den K. N. V. B. in diverse functies ge handhaafd. Pas nog heeft de heer Van Bel, ondanks alle reeds door hem ver vulde functies, het voorzitterschap van den Zeeuwschen Voetbalbond aanvaard, omdat geen geschikt persoon gevonden con worden. Men schermt nu met het „frisch bloed" argument, maar zoolang de heer Van 3el, de vitaliteit ten toon spreidt en de zelfde bezielende leiding geeft als tot reden, is zijn bloed nog frisch genoeg en ïeeft afdeeling IV geen frisscher bloed op dien zetel noodig. Speciaal Zeeland zal alles in het werk dienen te stellen om den heer Van Bel te behouden. Hij is het eenige Zeeuw sche steunpunt in den K. N. V. B. Wan neer Zeeland dat punt verliest zijn de gevolgen niet te overzien. Niemand kent jeter de Zeeuwsche toestanden dan de ïeer Van Bel, niet het minst sedert zijn verkiezing tot voorzitter van den Z. V. 3. Men zal misschien op de vergadering van afdeeling IV met de noodige grieven naar voren komen; maar men bedenke dan dat dit een verzameling is uit een 18-jarige loopbaan. Laat men bewijzen, dat de candidaat Dietvorst 18 jaren lang ieilloos zal werken en laat men hem dan tot secretaris benoemen. Vooralsnog is geen enkele grond of grief naar voren gebracht, welke een niet-herkiezen van den heer Van Bel kan rechtvaardigen. Daarom zullen alle Zeeuwsche vereeni- gingen wel gehoor geven aan den op-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7