KRONIEK van den DJUL BINNENLAND. Herrijzenis na meer dan 2000 jaar IN 'T KIELZOG VAN DE WEEK De goudstroom naar ons land. SLUIS. HUIZE „WESTEINDE" TWEEOB BUD DE PtOVStCUi£ ZEEDWSGBS BBDHJHJRGSCK COURANT (W.O. DE «DBSOEE CRT.) VAN ZATERDAG 31 JUU 1937. No. 178. Er heeft deze week een merkwaar dige plechtigheid te Cairo plaats gehad: de jonge Koning van Egypte, Koning Fa- roek, werd Donderdag aldaar als heer schar uitgeroepen. Sinds den tijd der Plharao's, dus sinds een paar duizend jaar had het oude land van de Nijl zulk een plechtigheid niet meer aanschouwd. Al dien tijd ontbeerde Egypte zijn on afhankelijkheid, werd het door vreemde mogendheden overheerscht. Thans is het voor het eerst tijdens onze jaartelling, ■weer onafhankelijk; zetelt te Cairo een koning, die zijn macht niet ontleent aan den of anderen monarch ergens anders in de wereld. Egypte stond de'laatste jaren, sinds den wereldoorlog, zooals men weet on der Engelsche „bescherming". In het be gin dezer eeuw was echter reeds, als in zoovele andere landen met vreemde overheersching, een nationale onafhan kelijkheidsbeweging ontstaan, welke het den Engelschen uit den aard der zaak van den beginne af moeilijk maakte. Telkens vielen gewelddaden voor. Ze werden weliswaar even zoo vaak onder drukt; doch daarmee werd geen durende rust geschapen. Tenslotte, in 1922 toon de Engeland zich tot concessies bereid, concessies, welke in naam Egypte de begeerde onafhankelijkheid brachten. In naam. De „zelfstandigheid" liet in werkelijkheid veel te wenschen over, zoolang de Britten de vrijheid hadden, hun garnizoenen overal te handhaven, zoolang een „hooge commissaris" als toeziende voogd te Caïro resideerde en de geheele Soedan, vooral gewichtig als Waterreservoir voor de bevloeiing van 't Egyptische Nijlgebied, uitsluitend door de Engelschen werd beheerd. Bovendien was het systeem der capitulaties, waarbij vreemdelingen het recht genoten, voor internationale rechtbanken te verschij nen, den Egyptenaren een doorn in het oog De nationalistische Wafdistische partij, in het parlement oppermachtig en daarbuiten op het volk grooten invloed uitoefenend, zette dan ook den strijd om een minder nominale onafhankelekheid voort. Aanvankelijk scheen haar streven op onwrikbaren tegenstand van Britsche zijde te stuiten, maar de laatste jaren trad een kentering in. Het Italiaansche- Abessijnsche conflict ging een bedrei ging vormen voor de veiligheid der overzeesche verbindingen van het Brit sche wereldrijk. De anti-Engelsche pro paganda der Italianen in 't Nabije Oosten maakte ook in Egypte vorderingen, het Suez-kanaal zou gevaar kunnen loopen. Londen begreep, dat dit gevaar tijdig moest worden bezlworen. 't Verklaarde zich nu bereid, aan Egypte's wenschen tegemoet te komen, algeheele onafhan kelijkheid te verleenen, de capitulaties te helpen afschaffen, 't Soedan-régime te wijzigen en den herboren Staat te steunen bij zijn aanvrage tot toelating als Volkenbondslid. Daartegenover be willigde de Egyptische regeering, ge steund door de Wafdisten, in een con centratie der Britsche troepen aan het Suez-kanaal. Geleidelijk moet een door Engelschen geschoold en uitgerust in- heemsch leger de functie der kanaal bewaking en landsbeveiliging overne men Waarborgen voor eerbiediging van Engeland's belangen werden in voldoen de mate verstrekt. Na koning Foead's dood (verleden jaar) is de jeugdige Faroek, die zijn op voeding op een Engelsche school had genoten, naar Caïro teruggekeerd, om zijn vader op te volgen. De jonge man i i^en no^ n'e* ^en wettelijk vast- gestelden leeftijd voor 't daadwerkelijk aanvaarden van de Koningsmacht be reikt, zoodat het bewind door een re gentschap werd gevoerd. Deze week is aan dit reg'entschap dus een einde geko men en heeft koning Faroek officieel den Egyptischen troon als heerscher be klommen. Na meer dan 2000 jaar is Egypte inderdaad weer onafhankelijk ge worden. De loop der geschiedenis baar de vaker vetjrassjngen van dit soort. Maar 't is een zonderlinge coïncidentie, dat deze herrijzenis gepaard moest gaan ja werd versneld, door den ondergang van een ander eeuwenoud rijk in deze buurt: Abessynië verdween uit de rij der onafhankelijke staten, toen Egypte er in terugkeerde. door DOROTHEA GERARD. De zon ging schuil achter loodgrij ze Nederlandsche luchten, en de tem peratuur was afgestemd op de maanden waarin de mensch, bij een koesterenc vuurtje gezeten, optimistisch als hij is iederen komenden zomer met de lief lijkste, kleurigste gewaden uit de gar derobe zijner verbeelding tooit. Grauw en triest was de toon van het landschap, en niet minder triest en grauw was het in de harten der Neder landsche hotel- en pensionhouders, de misdeelde hoveniers in den zoo koste lijken tuin van het zomer-tourisme, die als hun onbeslapen bedden het hun nog niet hadden verteld, van de reisbureau houders hebben vernomen, dat de trek van de Nederlanders met vacantie naar het buitenland dit jaar, vergeleken met 1936, met circa 40 is toegenomen. De Hoplatreinen blijken sneller dan de gul den met een stukje eraf; de autoritei ten elders toegankelijker voor de men taliteit van den potverterenden reiziger dan hier te lande, en de kassen van de instellingen „in vreemdelingen" in alle omringende staten welgevulder dan het laatje der A.N.V.V. Mogelijk dat vader tje Colijn, die zich dezer dagen met zijn ambtgenoot Mötta in Zürich op één plaatje liet zetten, zich eenigermate ver baasd heeft over het verschijnsel, dat zooveel bewoners van Zwitserland onze taal spreken alsof zij hier geboren wa ren, en dat hij zich ernstig heeft afge vraagd: „Watmotta op den duur met het tourisme in Nederland". Laten wij het hopen. Want Baden Powell's, die duizenden vreemdelingen uit alle landen van den aardbol naar de lage landen aan de zee dirigeeren zijn dun gezaaid en niet alle reislustige buitenlanders zijn te vangen met het weliswaar verlei delijk vooruitzicht hier 4 dagen achter een in groot gezelschap een respectable aantal kilometers te voet te kunnen af leggen Baden Powell bouwde een brug waarover de jeugd van alle landen bij elkaar kon komen, en de koning van België nam het initiatief tot overbiug- ging van de kloven, die de volken scheidt. De ondernemende bouwmees ter heeft te verstaan gegeven, dat het bruggedek zal dienen te rusten op zui ver economische peilers, ontdaan van elk politiek mengsel. De wereld heeft het ongewone feit, dat een vorst zich rechtstreeks mengt in openbare aange legenheden, iets dat gezien kan worden als een belangrijk symptoom, zeer luide toegejuicht, doch daar in den echo-put mits men nauwkeurig luistert, ook nog vaag iets te hooren is van de instem mende kreten waarmede de geboorte van het geesteskind van wijlen presi dent Wilson, de volkenbond, werd be groet, zal men er goed aan doen deze eerste toejuichingen geen al te groote beteekenis toe te kennen.... 29). Panna Sagorska was namelijk opge staan. ,,Neen, niet kil, maar ik heb een paar brieven te schrijven. Zien we elkaar aan het middagmaal weer? Zult u aan tafel kunnen komen?" „Ik hoop het", „Tot ziens dan!" Boven zat een bejaarde dame met een pas opgemaakte pruik troosteloos naast et raam. Haastig kwam Panna Sagors ka by haar binnen. ïeve Katya," was de begroeting van 6 i dame, ,zoo gaat het werkelijk met Niet alleen trotseer je de Voorzienigheid door je intrek te nemen in een echt ziekenhol, maar inplaats van behoorlijke voorzorgsmaatregelen te ne men, zooals ik, breng je je tijd door zij aan zij met die hoestende en spuwende schepsels. En dan zeg ik nog' niets van de dwaasheid om bij een weer als dit buiten te zitten! En dat alles om te zien hoe iemand die Swigello heet er uit ziet Nu, daar je nieuwsgierigheid thans wel op dat punt bevredigd zal zijn, gaan we toch zeker een gezonder omgeving op zoeken?" „Stil, matoushka", zei Katya, haar gezelschapsdame onstuimig omhelzend, „mijn nieuwsgierigheid is nog lang niet bevredigd. Spreek me niet van heen gaan! Ik heb wel 'n vrouwelijke Swigello gezien, maar ik wil ook een mannelijken zien, en die komt morgen", „Heusch?" vroeg Malania, haar reis gezellin wantrouwend aanziend. „Ja heusch. Het is gedeeltelijk \om u dit nieuwtje te komen brengen, dat ik naar boven ben gegaan en tegelijkertijd nadere instructies te geven. U is nog niet heelemaal in uw rol, matoushka. Als iemand mij als Panna Sagorska aan spreekt, begint u altijd met verbaasd op te kijken. U moet werkelijk voorzichter zijn. Denk er er aan, dat ik als zoodanig ben ingeschreven in de politieregisters en dat het een strafbaar feit1 is in de oogen der wet om een valschen naam op te geven. Zelfs in Oostenrijk vindt men gevangenissen, niet waar? al zijn ze niet zoo diep misschien als bij ons". „Ik heb altijd wel gezegd, dat het op de gevangenis zou uitloopen, of de Si berië", kermde Mlalania. „Dat behoeft niet, als u het er niet naar maakt. Houd u aan het programma, en, alles komt in orde. Maar bovenal sleep niet altijd Rusland er met de haren bij Het maakt voor mij de zaken ver schrikkelijk lastig, omdat men mij voor een Poolsche houdt. Men is er toch ai een beetje verbaasd over, dat' ik een Russische tot reisgezellin heb, maar dat hindert niet zoolang u maar zorgt op 't goede oogenblik uw mond te houden. Nu er nog een Swigello op komst is, moet u dubbel oppassen. Als de naam „Malkoff" over uw lippen mocht komen, zou dit onberekenbare gevolgen na zich slepen. Donkere luchten verduisterden de zon, en de zwarte schaduwen des doods beroerden andermaal ons nationale luchtvaartbedrijf, }dat helaas nogmaals de aandacht der geheele wereld op zich gevestigd heeft door het ongeval een zij ner vlugge metalen vogels overkomen. Hoewel de K.L.M. als devies voert: „Veiligheid voor alles", en hoewel alle K.L.M.-mannen op een verantwoorde lijken post dit devies dag in dag uit voor oogen houden, is opnieuw een troische Douglas het graf van een aantal bij de luchtvaart betrokkenen en passagiers geworden. Tenzij uit het deskundig on derzoek mocht blijken dat er reden toe is zal geen weldenkende ons nationale luchtvaartbedrijf verantwoordelijk stel len voor de menschenlevens die verlo ren zijn gegaan, en ook zal deze droe vige ramp de beproefde K.L.M,-repu tatie, die welhaast spreekwoordelijk is niet aantasten. Waar treinen rijden komen spoorweg ongevallen voor; waar auto's snorren eischen auto's slachtoffers; waar gevlo gen wordt ontstaan vliegrampen. De luchtvaart brengt evenals alle andere vormen van verkeer soms zwarte konse- kwenties mee En de K.L.M., die er wederom pijnlijk aan herinnerd is, dat zij het kostelijkst bezit van vele menschen in haar techni sche hand houdt, vliegt verder. Want het leven gaat door, en alleen de herin nering heeft recht op toeven.... Kwartiermeester. Financieel economisch weekoverzicht. Scheepvaartwaarden 'blijven de aandacht vragen. Beleg- gingsmarkt vaster. Voor het eerst sedert heugelijken tijd is deze week de prolongatienoieering welke zich ondanks de abnormaal lage geldrente nog steeds op 1 pet had we ten te handhaven, onder dit n-veau ge komen en noteert thans pet, een per centage dat in wezen toch ook nog niet anders dan nominaal kan worden ge noemd omdat het absoluut nog geen juiste reflex geeft van de werkelijke geldruimte. En dat dit proces zich nog maar steeds voortzet, kunnen we bij elke publicatie van den weekstaat van de Nederlandsche Bank opnieuw waar nemen .Immers elke week draagt het egalisatiefonds een bedrag aan goud aan de Nederlandsche Bank over. Én waar het fonds met de aldus verkregen mid delen z ch een tegoed kweekt bij de Bank waaruit het steeds weer opnieuw kan putten om haar dollaraankoopen te betalen, wordt hierdoor de geldruimte onafgebroken vergroot. Hieraan zal eerst een einde komen wanneer het fonds ge noodzaakt zal worden goud af te geven en dan nog wel in zulk een mate dat, het een beroep op den goudvoorraad van de Nederlandsche Bank moet doen. Daar ziet het echter vooralsnog niet naar uit Het eenige gunstige moment in dezen vormt het feit dat de dollar z ch on verwacht snel van zijn flauwe houding Heeft kunnen herstellen, zoodat ons langs dien weg geen direct „goudgevaar" meer dreigt. Anderzijds vindt een on afgebroken stijging v,an ons importover schot plaats, waardoor tot op zekere hoogte een natuurlijk tegenwicht tegen abnormaal groote goud toevloeiing kan worden geschapen. Maar voor het oogen blik hebben deze omstandigheden nog te wein:g invloed om de groote geld ruimte te breken en kan men stellen, dat de tendens tot nog verdere daling der kapitaalrente latent aanwezig blijft. Een feit is ook dat de iets flauwere houding welke de 3 pet Nederland 1937 Er komen nu twee paar ooren om dien naam op te vangen, denk daarom!" Toen ze haar eigen oogen in de spie gel zag, stond Katya verbaasd over de opwinding welke er uit sprak. Tot nog toe was alles in de perfectie geloopen, elke harer berekeningen was door de gebeurtenissen bevestigd. De week die sinds haar komst te Zalkiew was ver- loopen, was een reeks van successen ge weest. In een land waar de politie over al haar neus insteekt, was 't niet moei lijk gevallen om het pension, waar Ka- zimira Swigello haar intrek had genomen uit te ivisschen. En in het vroege seizoen ïad het niet het minste bezwaar opge- everd om g'eschikte kamers, die nog open waren, in villa Olympia te huren, loeWel het wel eenige last had gegeven om te voldoen aan de nieuwsgierigheid van de pensionhoudster, omdat voor de vreemde volstrekt geen aanleiding be stond om juist bij haar intrek te nemen. Gezonde gasten waren hier zoo zeld zaam, dat Panna Sagorska met een tikje achterdocht werd ontvangen. Maar dit verdween zeer spoedig, toen de onge wone gast, na te hebben verklaard, dat zij zich door de ligging zoo bijzonder aangetrokken gevoelde, haar beurs voor de dag haalde en zich bereid verklaarde om twee maanden logies vooruit te be telen. Het eerste gezicht van Kazimira Swi gello, het teere schepseltje, dat gebro ken was door een gezwoeg waarvoor zij nooit was geboren, had een diepen indruk op haar gemaakt. Die indruk was zoo pijnlijk voor haar geweest, dat zij op het einde van de vorige week aan den dag legde thans weer aan het wij ken is. Voorts kan men waarnemen dat de 4 pet Nederland, d.z, dus die leenin gen wier conversie in de naaste toe komst, absoluut vaststaat, op een ni- ve»au zijn gekomen, waarop ze allengs attractief worden, om op disconto basis te worden verhandeld. Ook nu blijven scheepvaartaandeelen willig in de markt. Ditmaal traden spe ciaal aandeelen Java China Japan lijn op den voorgrond. De aandeelen van de ze lijn hebben tot nu toe in vergelijking tot die van de andere lijn reederijen slechts wein'g belangstelling ondervon den. zeer waarschijnlijk omdat jnen zich realiseerde dat de J. C. L. door de cri sis het zwaarst van de Indische lijnen is getroffen. In de achter ons liggende jaren heeft zij een zeer ruim beroep op hare reserves moeten doen, en deze zijn dan ook op 'n peil gekomen, waar op het niet verantwoord is, nog groote- re bedragen hieraan te onttrekken tot steun van de V. en W. rekening. Het zou dan ook zeker gewenscht zijn deze reserves zoo spoed'g mogelijk weder op peil te brengen, ware het niet, dat het zeer verouderde materiaal de maat schappij' noopt tot zoo spoedig mogelijke vervanging. Onder deze omstandigheden kan het dan ook gewenscht zijn dit jaar met een kleine dividend uitkeering te komen en aldus den weg te banen voor een aandeelen emissie, en eerst het vol gende jaar tot versterk-'ng der reserves over te gaan.. Een aandeelen emissie van de J. C. L. lijkt dan ook voor de toekomst zeer waarschijnlijk Betrekkelijk goed wisten rubberaan- deelen zich te houden hoewel de prijzen van dit artikel daartoe allerminst aan leiding gaven. Voor tabaksaandeelen blijft de stemming gunstig, al waren Se- nembahs en Deli Mij; ook 1 pet lager. Van de industrieele waarden lag Phi lips betrekkelijk verlaten in de markt. In hoeverre hierop van invloed was het bericht dat de Ned. Indische Regeering heeft laten weten dat zij geen prijs stel de op uitvoering van de zijdens het be stuur van Philips geopperde plannen tot het stichten van een PhiPpsfabriek in Indië, is natuurlijk niet na te gaan. Thans zijn de resultaten van de mees te hypotheekbanken bekend geworden en net stemt tot verheugenis dat het overgroote meerendeel dit jaar niet tot dividenduitkeering is overgegaan, en de wnsten tot versteviging harer positie, in eigen bedrijf heeft gehouden. Na de ervaring hieromtrent opgedaan in de achter ons liggende jaren en de verzwak king welke verschillende hypotheekban ken hebben ondergaan door het feit dat zij een relatief groot aantal panden moest inkoopen, lijkt deze maatregel zeer toe te juichen. Naar men weet zijn deze winsten 'n het bedrijf gehouden mede op advies van het door de Vef- eeniging van Directeuren van Hypo theekbanken ingestelde controle-orgaan, waaraan alle aangesloten banken zich hadden te houden, op straffe van roye ment. Koersverloop H. V. A. 526 K 528 U Senembach 334337 J4 Deli Batavia Mij 242 V<240 y2 Mij Nederland 128K129% Deli Mij 333331 Unit, Steels 8685 Konink. 418420 Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent P, A. SOMERS, Zuiddijkstraat 3' haar gedurende enkele dagen had ont weken, met zorg elk nadere kennisma king met haar vermijdend, al was zij juist daarvoor gekomen. Het leek haar on vermijdelijk, dat de andere, in haar haar natuurlijke vijandin radend, haar zou haten. Op een afstand bestudeerde zij haar intusschen en dagelijks vond zij meer punten van overeenkomst tusschen het gelaat, dat zij daar tusschen veeren kussens zag liggen en die welke zij zoo vaak op doek gebracht op Lubynia, had bekeken. „Prinses Birbantine" had zij haar in haar gedachten gedoopt, bijna van het eerste oogenblik af, dat zij die verschrikte blauwe oogen had gezien, welke aan iemand schenen te behooren, die kort tevoren aan een groote benau wenis was ontsnapt. Monsters behoor den niet meer tot den modernen tijd, maar voor een Swigello zonder een cent beteekende het alledaagsche leven on getwijfeld reeds een reeks van verschrik kingen. Toen, nadat de eerste indruk voorbij was, haar verbeelding wat ge kalmeerd was, achtte Katya zich in staat om tot het volgend nummer van haar programma over te gaan. In de laatste dagen waren de grondslagen geleg'd voor nadere kennismaking, en dank zij den naam Litauen beloofde deze spoedig hechter te worden. Juist bijtijds, naar 't scheen, daar reeds den volgenden dag weer een nieuw nummer van haar pro gramma verwezenlijkt zon worden „Morgen", zeide zij in zich zelve, zich in den spiegel aanziende. En bij de ge dachte, dat zij eindelijk tegenover den zoon van Stanislas Swigello zou staan, KONINKLIJKE PADVINDERS OP SCHIPHOL. Gistermiddag om drie uur is met de Douglas D C. 3, hop. kroonprins Gus- taaf Adolf van Zweden, die als leider van de padvindersbeweging in zijn land, ain het hoofd staat van de Zweedsche deelnemers aan de jamboree, op Schip hol aangekomen. De kroonprins was evenals zijn adju dant, in padvindersuniform gekleed. Ter begroeting van den hoogen gast was o.m. op het vliegveld aanwezig, Jhr. W. C. M. de Jong'e van Ellemeet, adju dant van 'H. M. de Koningin. Het gezelschap begaf zich onmiddellijk na aankomst per auto naar Vogelenzang. Reeds om twaalf uur was met 't toe stel uit Parijs meegekomen Prins Berna- dotte, die eveneens aan de wereldjam boree zal deelnemen. Ook hij was in padvinderstenue. OPENING LUCHTVAARTTENTOON STELLING „AVIA". In tegenwoordigheid van t,al van ci viele en milita're autoriteiten heeft de minister van waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, hedenochtend te Den Haag in het restaurant van het Hout- rustgebouw de luchtvaarttentoonstelling „Avia" geopend. Onder de aanwezigen bevonden zich de Duitsche gezant, graaf Von Zech Bur- kersroda. vergezeld v,an den luchtvaart attaché van de Duitsche legatie, gene raal Wenn'nger, de Finsche zaakgelas tigde, de heer Sohlberg, de burgemees ter v,an Den Haag, mr, S. J. R. de Mon- chy, etc. Als voorzitter van de tentoonstellings commissie nam gep. kolonel H, Walaardt sacre, algemeen secretaris der Konin klijke Nederlandsche Vereniging voer Luchtvaart, het woord.. Helaas is door ret tragische ongeval van de „Flamingo" op 28 Juli j.l„ aldus spr., een donkere schaduw gevallen over de Ned. Luchtvaart en over deze opening. Wij allen deelen n de rouw, die de nabestaanden en de K. L. M. ge troffen heeft en ik verzoek u om u eenige oogenblikken van uw zetel te willen verheffen teneinde in stilte de nagedachtenis te eeren van hen die vielen bij de uitoefening van hun pl.cht en de beoefening van de luchtvaart. Nadat hieraan voldaan: was, wees spr. er op, dat deze tentoonstelling de 4e is die sinds 1919 onder auspiciën der Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart zal worden gehouden. De tentoonstelling vormt een der meest popula're en pro bate middelen, waar men in natura k,an zien wat de luchtvaart tegenwoordig doet en diedt. Spr, gaf hierna een kort overzicht van de tentoonstelling, d,ankte allen, die aan de totsta.ndkoming heb ben medegewerkt en verzocht vervol gens den minister van waterstaat, de tenstoonstelling te willen openen. De m'nister van waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren bracht hulde aan hen, die het initiatief tot het orga- niseeren der tentoonstelling namen en aan hen die de totstandkoming door TE 's-GRAVENHAGE biedt aan Dames en Meisjes een aan genaam Tehuis voor korten of langeren tijd. Zeer matige prijzen 1,50 a 3. p. d.) voor logies met voll. pension; des- gew. alleen kam. m. ontb. Gev, sedert 1868. Geheel verb, en gemoderniseerd. Westeinde 31, TeleL 113932. Westeinde 27, Telef, 110573. (Ingez. Med.) maakte zich opnieuw een gevoel van op winding van haar meester. „Zou hij het kunnen zijn?" prevelde zij, zich van den spiegel verwijderend, HOOFDSTUK III. Prins Narcissus. Toen zij van een ochtendwandeling terugkeerend den anderen morgen langs het landelijke spoorwegstation kwam, was Katya een beetje verbaasd Olympia Grabinska, in de puntjes gekleed, uit n haveloos voertuig te zien stappen, ter wijl de portier er een valies uit haalde. „Waar gaat u heen, Panna Olympia? Ik wist niet, dat u reisplannen had". „Gister om dezen tijd wist ik dat ook niet", antwoordde Olympia op verre van goedgehumeurden toon en met den chro nisch geworden minachtenden trek om haar lippen. Die trek en een voortdurend neusgesnuffel schenen het bewijs te ge ven, dat voor haar buitengewoon verfijn de zinnen de wereld over het algemeen in een slechte reuk stond. „Toch geen slecht nieuws, hoop ik?" „Neen, niets daarvan. Het g'aat hier alleen om een oude tante te Tarnow, die ik nu en dan bezoek, soms wel erg onverwacht al naar het mama in den zin komt, U moet namelijk weten, dat zij periodiek aangegrepen wordt door een angst voor besmetting wat mijn persoon betreft en dan word ik weggewerkt. Oude tantes met logeerskamers zijn soms erg gemakkelijk., voor ouders". (Wordt vervolgd)-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5