BUITENLAND. BIOSCOPEN. Nog steeds op het doode punt. De strijd in Noord-China. BELGIL DUITSCHLAND, Intensieve inzameling van varkensvoer. MIDDELBURG. GOES. ENGELAND. VER. STATEN. Eerbied voor de Natuur. B komt op den legger, maar in werkelijk-' heid niet meer blijkt te bestaan, werd de vergadering gesloten. WOLPHAAQTSDIJK. Donderdag viei een 4-jarig zoontje van den land- ,arbe der P. Dekker van een wagen die bij de smederij van den heer A. Slabbe- koorn stond. De kleine werd hierbij zoo ernstig aan het hoofd gewond dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen, die door dr. Folmer werd ver leend. Uit zeer betrouwbare bron kan worden medegedeeld dat de heer A. M, Boot de benoeming tot wethouder dezer gemeente heeft aangenomen. De Spaansche burgeroorlog, Gistermiddag heeft te Londen de niet-:nmengingscommissie weer verga derd, nadat van de mogendheden de antwoorden op de nieuwe vragen in- Ziake de Engelsche compromis-voorstel len waren binnen gekomen. Zooals te verwachten was, hebben deze antwoor den geen oplossing van de bestaande moeilijkheden kunnen brengen. Men I blijft op het doode punt. Duitschland en Italië wenschen de toekenning v,an de rechten der oorlogvoerenden aan de beide Spaansche partijen onafhankelijk van de terugtrekking der vrijwilligers te maken. Frankrijk, Engeland en Rus land willen van die toekenning niets weten, zoolang er nog buitenlandsche soldaten op 't Iberisch schiereiland strij den. Onverrichterzake moest de verga dering wederom worden gesloten. Hoe men nu uit de 'mpasse moet raken, valt niet te zien. Von Ribbentrop, de Duitsche verte genwoordiger, heeft gister de gelegen heid aangegrepen, om eens fel tegen Rusland van leer te trekken. In het Rus sische antwoord stond n.l. veel catego- rischer, d,an in dat van Frankrijk en En geland, dat aan de erkenning van de rechten der oorlogvoerende!! n et ge dacht kan worden, zoolang nog één „vrijwilliger" zich op Spaanschen bo dem bevindt. Von Ribbentrop betoogde nu, dat de Sovjets de mogelijkheid v.an een compromis torpedeeren en boven dien de schuld er van zouden zijn, dat de Spaansche burgeroorlog zoo lang duurt Natuurlijk viel de Italiaansche gedelegeerde, Grandi, hem bij. Met een- dergelijk gedaas schiet men uit den aard der zaak niets op. Muta tis mutandis kan men Duitschland en Italië verwijten, dat zij de pogingen, om, tot een overeenkomst te géia'ken, in den grond bqrgjj "en de oorzaak zijn van den langen duur van den strijd. Kalmte aan de fronten. Naar uit Madrid gemeld wordt, is het tempo der krijgsverrichtingen aan vrij wel alle deelen van het Malrileensche front vertraagd. Bij Brunete bleven eeni- ge wederzijdsche aanvallen zonder suc ces, In Avila werd een aanval van de troepen van Franco in den sector Mar- tolomeo de Linares afgeslagen. Van het front ten Zuiden van de Taag wordt slechts, een vrij hevig geschutvuur der regeeringstroepen op Toledo en Tala- vera gemeld. De opstandelingen deelden gisteren mede, dat de regeeringstroepen aan het front van Biskaye den geheelen dag aan vallen ondernamen op Castro Alen en de omliggende stellingen. Zij werden te ruggeslagen en leden groote verliezen. De duikbootaanval op de drie tankschepen. Uit de nadere berichten over den gis teren reeds gemelden duikbootaanval op twee Spaansche tankschepen en op het begeleidende vrachtschip „Andutz Men- di" blijkt thans, dat de twee tanksche pen door handig manoeuvreeren ontko men zijn, doch dat de „Andutz Mendi" door twee torpedo's van den onbekend gebleven duikboot getroffen is. Het schip vloog in brand. De vuur torenwachter van het Fransche kust- plaatsje Estinguette, die het gebeurde had gezien, maakte onmiddellijk alarm, zoodat reddingbooten uitvoeren om den opvarenden hulp te bieden. De beman ning bestond uit 34 koppen, van wie 20 vermist worden. Het is gisteren tusschen Peiping en Tientsin vrij kalm geweest. Weliswaar hebben, vooral in de buurt van Peiping, schermutselingen plaats gehad, doch het belang van deze schermutselingen zal niet groot geweest zijn. Het gaat er de Japanners om de resten van het 29e leger, die niet met generaal Soeng Tsje- joean zijn meegetrokken naar Paoting, over de Joengtin te drijven. Alle strate gische punten tusschen Peiping en de zee zijn thans in Japansche handen, doch binnen dit gebied kunnen de Japanners natuurlijk nog veel last ondervinden van de verspreid optredende Chineesche troepen. Tijd om hun stellingen te conso- lideeren hebben zij nog niet gehad en troepen genoeg om geheel veilig te zijn hebben zij in dit gebied nog niet ge bracht. Het ziet er overigens niet naar uit, dat nog veel Chineesche troepen in <dit gebied stand hebben kunnen hou den. Te Toengtsjou zijn gisteren Chinee sche gendarmes van den autonomen raad van Oost Hopei aan het muiten ge slagen, dat wil zeggen, op gaan treden voor de Chineesche zaak. Zij hebben de Japansche kazerne aldaar omsingeld en even is de toestand bedenkelijk geweest voor de Japansche militairen, doch later konden Japansche vliegtuigen de bele geraars verdrijven, Tragisch einde van een Brusselsch bankier. De 57-jarige Brusselsche bankier J. Hara, die te Aix met vacantie was, is daar met zijn auto op het trottoir ge reden, waarbij een vrouw werd gedood en drie mannen gevaarlijk werden ge wond. Gedurende de botsing is de ban kier van schrik gestorven. Auto-ongeluk bij Antwerpen. Een autobus, waarin een groep Tsje- choslowaken, die ter gelegenheid van de Olympische arbeidersspelen naar Ant werpen waren gekomen, op weg naar Brussel was, is bij Oude God in botsing gekomen met een zwaren vrachtwagen. De gevolgen waren zeer ernstig, een der inzittenden is om het leven gekomen, terwijl zeven personen zwaar gewond werden. Het vraagstuk van de voede ring van het vee. De Berlijnsche correspondent van de N.R.C. meldt aan zijn blad: Men zal zich herinneren, dat in het begin van dit jaar in verschillende districten der groote steden, ook van Berlijn, proeven zijn genomen met het inzamelen van keukenafval, om dit als veevoeder, in het bijzonder als varkens voer te gebruiken. Men vernam, dat de ze proeven goed waren geslaagd en dat de maatregel met spoed over het heele Rijk zou worden uitgebreid. Deze proef was te meer noodig, omdat middeler wijl is gebleken, dat op het oogenblik nog wel voldoende varkensvleesch voor de volksvoeding aanwezig is, doch dat er flink moet worden gefokt, zal dit ook het volgende jaar het geval wezen. Inderdaad wordt nu te Berlijn een mededeeling van de National-Sozialisti- sche Volkswohlfahrt gedistribueerd, waarboven staat: „Aan alle huisvrou wen". Aan de huisvrouwen wordt daar in gelast den geheelen keukenafval niet meer in de daartoe op de binnenplaats van de kazernes en flatwoningen be stemde bakken te werpen, maar ze naar de verzamelbussen van de N.S.V. te brengen en dat wel dagelijks. Huisvrou wen, die zich, aan dezen plicht mochten onttrekken, d.w.z. toch nog voor var kens eetbaar keukenafval in de vuilnis bakken zouden werpen, dan wel zoo danig afval zouden laten bederven door met de bezorging te talmen, zullen zoo eindigt de mededeeling, worden gestraft Waarin de straf zal bestaan, wordt in het midden gelaten. Misschien zou iemand, die de ontwik keling hier niet kent, vragen uit welk artikel van het strafwetboek de straf baarheid van dit toekomstig verzuim I wordt afgeleid, maar zulk een vraag te j stellen, zou bij niemand meer opkomen, ook niet bij de strafbaarstelling van het niet volledig afleveren van het brood graan door de boeren, waarbij men gaat tot boetes van 100.000 mark enz. De in teressantste zijde van deze circulaire aan de huisvrouwen die, voor zoover zij geen dienstbode hebben en met den emmer met afval dagelijks een eind over straat zullen hebben te gaan, de nieuwe verplichting met gemengde ge voelens zullen opnemen schuilt daar in, dat thans, nadat de voeding van de menschen met brood door een voor de boeren uiterst drastischen maatregel als gewaarborgd mag worden beschouwd, nieuwe krachtige maatregelen noodig zijn en nog verder noodig zullen zijn om de voedering van de dieren te waarbor gen, Men hoort, dat het bevel tot totale aflevering van het broodgraan van de boeren diepen indruk heeft gemaakt en onder belangrijke groepen van hen be zorgdheid heeft gewekt ten opzichte van het voederen van het vee, hetgeen zou worden bevestigd door het binnen stroomen van talrijke bezwaar- en ver zoekschriften bij de verantwoordelijke instanties. Deze bezorgdhieid moet in het bijzonder bestaan bij de kleinere veehoudende boeren, die tot dusver in het nieuwe Duitschland met meer tege moetkomendheid dan vroeger waren behandeld. In het bijzonder schijnt ook den kippenfokkers niet zonder reden de schrik om het hart te zijn geslagen. Met moeite was men er in de laatste jaren in geslaagd de productie van eieren op een hooger peil te brengen en dit resultaat loopt gevaar thans weer verloren te gaan als er voor de speciale hoenderteelt op groote schaal geen gerst genoeg meer overblijft. Overigens kan men hier ook van tijd tot tijd de bewering vernemen, dat het eten van eieren een luxe van de bezittende klas se is, van minder gewicht voor de volks voeding. In allen geval is te verwachten, dat als reactie op het gebod van totale af levering van het broodgraan een neiging tot het slachten van vee aan den dag zal treden, hetgeen een tijdelijke ver ruiming van de voorziening met vleesch tengevolge zou hebben, maar gevaar op levert voor het behoud van den veesta pel en waar dus wel een serie nieuwe verordeningen tegen zal moeten uitko men. In de bladen zochten wij vergeefs naar de anders gebruikelijke periodieke oogstprognosen, zoodat de algemeen ge uite vetondertselling dat de oogst in het Noorden (Mecklenburg, Pommeren en Oost-Pruisen) nog wat minder dan ver leden jaar (toen hij middelmatig werd genoemd) en in het midden en Zuiden des lands ongeveer gelijk aan verleden jaar zal zijn, aan waarschijnlijkheid wint. VIER TERECHTSTELLINGEN TE BERLIJN, De door het volksgerechtshof te Ber lijn wegens „landsverraad" ter dood ver oordeelde 24-jarige Gerhard Holzer en Reinhold Julius, de 43-jarige Ferdinand Thomae en de 28-jarige Ernst Oppitz zijn vanmorgen terechtgesteld. BEDEVAARTEN NAAR ROME VERBODEN? De „Osservatore Romano", het blad van den Paus, publiceert een bericht uit Bazel, volgens hetwelk bedevaarten naar Rome in Duitschland verboden zijn. ELECTRO. SAN FRANCISKO. De gedachte, die aan d? film San Fransisko ten grondslag ligt, is die van Sodqjri én Gomorrha: de goddeloo- Zg Stad, die om haar goddeloosheid door de Almacht gestraft wordt met vernie tiging. Dit zeer realistisch, en, uit een oog punt van trukage, zeer knap opgenomen gedeelte is vrijwel historisch. In 1906 is de zakenwijk van San Francisko, Cali- forniës hoofdstad, vrijwel geheel ver woest door een aardbeving en een daarop gevolgden grooten brand. Van die aardbeving sprak men, toen schrijver dezes tien jaar later in San Francisko toefde, bij voorkeur niet. Wanneer men het over de katastrofe had, dan was het „the big fire"de groote brand. Die aardbevingen zijn namelijk dingen, waarin de mensch niets te zeggen heeftOok hier de magie van het woord.. In dit opzicht is deze rolprent ook een bijzondere overwinning: dat de aardbeving hier in een Amerikaansche film in volle werkelijkheid als de oor zaak van dien vreeselijken ramp erkend wordt. Den 18en April 1906 vond de aardbe ving plaats; de hevigste schok duurde langer dan een minuut. Overal brak brand uit en doordat de watervoorzie ning kapot was, kon de brandweer niets uitrichten; het leger werd te hulp ge roepen en dit liet met dynamiet heele wijken springen om zoo den brand in te perken. Na drie dagen had men den brand onder de knie; 200.000 menschen kampeerden dien tijd in het Golden Ga- te park en 50.000 in het militaire kamp. De ramp eischte ongeveer 500 dooden; 2 mannen werden op de plaats gefusil leerd omdat ze zich aan plundering had den overgegeven. De totale verliezen in huizen en eigendommen zijn op onge veer 400.000.000 (dollar te schatten, maar met den frisschen moed van een jong volk is Amerika aan den wederop bouw begonnen en drie jaren later was de stad vrijwel herbouwd. In 1916 toen schrijver dezes er ronddwaalde, was er niets meer van de ramp te zien(En kijk nu bijna tien jaren later eens in Middelburgs Lange Delft: wat is er van dat rampje herbouwd? Overal open ga ten!....) Om deze aarbeving is het verhaal ge borduurd van Blanckie Norton (Clarck Gable) en Mary Blake (Jeannette Mac- donald.) De eerste: een rowdie, een vent die zich van God noch gebod wat aantrekt, maar die in den grond der zaak toch een gouden hart heeft, en Mary, de domineesdochter met de prachtstem en het kuische hart die als zangeres in zijn cabaret optreedt. Der de mooie figuur is de priester, jeugdvriend van Blackie, fijne realiteits kerel, ook filmisch prachtige kop. Het verhaal is de strijd tusschen Blackie en een rijke opera-man, op z'n Ameri- kaansch, oim een gemeenteraadsplaats en, daarachter, om de mooie kuische Mary. Het lijkt door Blackies onbesuisd heid tot het laatste toe mis te zullen loopen, maar dan komt de groote aard beving.... Die alles letterlijk op z'n kop zet, en ook figuurlijk. Die Blackie, als 't blijkt dat Mary gespaard is, op z'n knieën brengt. Ondanks enkel minor objections over het algemeen een goede en op vele plaatsen uiterst boeiende film. In het historisch gedeelte van de ramp werke lijkheidsgetrouw en alleen uit dien hoof de reeds de moeite waard.... En Je- anette Macdonald kan zingen CITY. De roem van 't regiment. Het is bij onze Zuiderburen al even zoo gesteld als in ons land: de filmin dustrie staat nog in de kinderschoenen. De Vlaamsche films die tot nu toe zijn uitgebracht, zijn te tellen. Daarmede dient men rekening te houden bij de be oordeeling van deze film. Men kan niet dezelfde maatstaf aanleggen als bijv. bij de Amerikaansche en Duitsche films met hun jarenlange ervaringen en vele mogelijkheden. Het brengen van een kunstzinnige film wordt ook hier niet beoogd. Men heeft slechts de pretentie vroolijkheid en amusement te brengen. En naar dezen maatstaf gerekend kan men niet anders zeggen, dan dat „De Roem van 't regiment" in deze opgave wonderwel is geslaagd. Met deze komi sche Vlaamsche film zal men zich kos telijk kunnen amuseeren. Geen behaal de roem op 't slagveld, geen oorlogs verschrikkingen krijgt men deze week in de City voorgezet, doch het solda tenleven wordt van den vroolijken kant bezien. De roem bestaat uit drie trouwe, onafscheidelijke kameraden voor wie het potteke bier en de schoone vrouwen groote aantrekkingskracht bezitten. Nauwelijks uit het cachot trekken zij er met een „zieken" vriend op uit en be gint de reeks amusante avonturen. Te veel om op te noemen. Zonder een franc op zak, reizen zij per auto, dineeren, be zoeken een zwembad, vermaken zich met leuke meisjes, drinken champagne in dancings, enfin ze beleven heel wat. Echte Vlaamsche leute. De Vlaamsche taal van het gesproken woord verhoogt natuurlijk de aantrekkelijkheid van de ze film, want zooals de soldaat zegt in deze rolprent: zoolang er een Vlaam sche taal is spreken wij geen Fransch. Octave van Aerschot, Robert Marcel en Chelly da Costa zijn de grappige hoofd vertolkers. Zonen van de Zuidzee. Polynesie, het Zuidzee-eiland, moet wel een prachtig land zijn. Krachtig, athletisch gebouwde mannSn en moo.e vrouwen leven er. Maar volgens deze film houdt men er daar nog eigenaardige methoden op na bij het werven van een bruid. De maagdenroof is er nog in zwang. Edoch, de film vertelt hiervan slechts in de inleiding. De jongeling en de geroofde maagd blijken het al spoe dig met elkaar te vinden. Evenwel ont breekt ook hier de eeuwige driehoek niet: het opperhoofd wordt eveneens verliefd om de schoone maagd. Wan neer de blanken slaven komen halen neemt hij de kans waar om zich van zijn liefdes-concurrent te ontdoen. Maar, ook op dit afgelegen oord geldt, dat dc liefde alles overwint. En dit „alles" is geen klein beetje ook. Met veel list, doorzettingsvermogen en met behulp van de weergoden komen de twee geliefden tenslotte na heel wat weder waardigheden natuurlijk toch bij elkaar. Een en ander is wel spannend verfilmd. GRAND THEATER. Maddalena. In deze nieuwe klassieke „Martha Eggert"-film is zeer veel te genieten van fraaie operamuziek en -zang. Ge heel gespeeld in een romantische om geving is deze „Vincenzo-Bellini's groo te liefde" een grootsche triomf voor de film, geregisseerd door Carmine Callo- ne. Een studeerend componist maakt kennis met een invloedrijke autoriteit en is direct onder den indruk van de schoonheid van diens dochter voor wel ke hij een groote liefde opvat, hetgeen hij haar in een l ed bekend maakt. Zij is echter verloofd en kan zijn liefde niet beantwoorden .aangezien tevens haar afkomst haar gebiedt te trouwen met den man haar door de familie toegewe zen. Deze is een invloedrijk man, n.l. Secretaris des Konings en door zijn be- m ddeling" wil zij trachten Vincenzo tot roem en eer te doen geraken. Hem wordt opgedragen een cantate te com- poneeren voor het Koningfeest. Het succes daarmee is overweldigend en wanneer hij daardoor ook in aanraking komt met andere kringen komt hij tot de ontdekking d,at de verloofde van Maddalena haar bedriegt. Maddalena die hiervan eveneens op de hoogte is, spreekt met hem af te vluchten, doch op het laatste moment kan zij daartoe niet besluiten omdat haar liefde niet toelaat dat Vincenzo daardoor zijn kans op roem en eer zal moeten prijs geven. Vincenzo is hierdoor zoo in woede ont stoken dat hij er toe komt naast zijn vele succes-composities een opera te componeeren hem ingegeven door haat die hij meent Maddalena te moeten toe dragen. Maar dat loopt toch anders af ILLUSIE. Groot en vele zijn de oplichterijen die Orloff bedrijft om een gewezen man nequin te helpen aan de noodige finan cien om een eigen modezaak op te richten en haar de illusie te geven met een machtig en rijk man samen te wer ken. De moeilijkheden waarmee Orloff te strijden heeft zijn zoo ingewikkeld dat hij geen rust heeft en steeds vol zorgen zit. Invloedrijke mannen wor den onwetend door hem omgekocht om zijn knoeierijen die. steeds uitgebreider worden, met hun klinkende namen te dekken of door hun positie te voorko men dat er een nader onderzoek z.al worden ingesteld. Doch wanneer hij daarna waardelooze beleeningen gaat verhandelen worden deze van lieverlee achterhaald en wordt het net rondom hem steeds nauwer aangehaald. Drama- t sche momenten spelen zich af wan neer zijn medewerkers tot de ontdek king komen dat zij hun goede naam en positie in denst hebben gesteld van een gewetenlooze schurk. In deze op zeer hoog peil staande speelfilm wordt op duidelijke wijze gedemonstreerd hoe het volk door mooie leuzen en groote na men er maar dikwijls al te vlug toe over gaat, hun veelal weinige en moeilijk bij een gespaarde centen in handen te stel len v,an beroepsoplichters. Naweeën van den oorlog. Het ministerie voor de pensioenen heeft cijfers bekend gemaakt waaruit blijkt dat Groot-Brittanië in het geheel sedert 1914 aan oorlogspensioenen uit- keerd heeft bijna 1,2 milliard pond ster ling. Nog steeds worden pensioenen uit gekeerd aan ongeveer een milüoen per sonen. Het grootste aantal personen, dat oorlogspensioen kreeg was drie millioen. Ondanks het feit, dat dit aantal met twee derden is verminderd en dat de pensioenen zelf verlaagd zijn, wordt toch nog jaarlijks veertig millioen pond voor dit doel uitgegeven (Het pond doet op 't oogenblik pl.m. f 7.30). De ramp van de „City of Baltimore". Bij den brand van de „City of Balti more" nabij Baltimore zijn twee perso nen om het leven gekomen, drie worden nog vermist en zes werden licht gewond. Dit zijn de weken waarin de duizen den uitzwerven in de natuur. Dat geldt niet ,alleen voor hen die het voorrecht van een lange of korte vacantie genie ten: dat geldt voor elk die loopen kan en die zijn vrije uren, middagen, dagen gebruikt en w e doet dat niet in on zen tijd om naar buiten te gaan. De stranden zit^n vol en de meren zijn wit van de zeilen .Over de heide trekken de fietsers en door de bosschen bewegen zich de stoeten, de paren en de enkelingen. De bussen daveren en denderen langs de wegen, de Hoplatrei- nen en vele andere zijn overbezet. Het is een behoefte geworden, een algemeen verlangen naar de vrije na tuur, het werd ook een rage, een mode. een naaperij van elkander vaak. Voor de deftigheid hoeft men het niet meer te doen en het is tegenwoordig defti ger te zeilen in Grouw of te kampeeren op de Veluwe d,an te reizen naar Lu- zern of Interlaken. Men mag zich bij dit alles wel met ernst en niet zonder een zekere beklem ming afvragen of bij al deze dingen ook de eerb'ed voor de natuur vermeerderd te- Het antwoord kan in zeer vele ge vallen niet anders dan pessimistisch lui den helaas. Het beste bewijs zijn de schillen en de doozen, de kranten en de apenotendoppen, die een spoor trek ken door de bosschen en door de duin valleien, over de heide en langs de oe vers der meren, over de eilandjes, :n de plassen en langs de hellingen der dij ken, het spoor va nde kudden, de groe pen, de paartjes en misschien ook wel de enkelingen, die de teekenen van hun oneerbiedige en daardoor ongepaste aanwezigheid rond zich strooien en ach terlaten voor w e na hen komen en die de Telegraaf, het Volksblad, de Apel- doornsche comestibles-reclame en de Leeuwarder winkelierszakjes kunnen vinden, daar waar zij tusschen de bloei ende erica, tusschen het ruischend riet, tusschen de duindoorns en de wilgen roosjes iets van Gods ongerepte natuur dachten te aanschouwen en te beleven. Eerbied voor de natuur Een Noord- wijksche baron hakt zijn prachtige den nen om zonder pardon, een ingenieur normaliseert Limburgsche beken met passer en liniaal, de werklooze graaft op hoog bevel het moerasland, de heide uit en af en om, de bouwerplo.tant zet de Kagerplassen rondom vol met zo merhuisjes in rij- en gelid. er schijnt bij velen geen greintje eerbied voor de natuur meer over te zijn. Wij hebben kortgeleden kunnen lezen dat Denemarken een nieuwe natuurbe schermingswet heeft gekregen. In alle bosschen, wordt daarin o.a- bepaald, die voor het publiek open zijn gesteld is elke beschadiging van boomen en strui ken evenals het verzamelen van vogel eieren, mos en loof verboden, terwijl voor het zoeken van paddestoelen, no ten en bessen een speciale vergunning noodig is. Een belangrijke bepaling is verder deze, dat elke bevuiling van de natuur, zooals het weggooien en ach terlaten van papier, afv,al, flesschen, conservenblikjes en dergelijke :s ver boden, terwijl overtreding met boete ge straft wordt. Op deze wijze tracht men dengenen die in Denemarken met „strand- en boschzwijnen" worden aangeduid aan het verstand te brengen dat men geen duidelijke sporen in de natuur heeft achter te laten. Het is helaas nu eenmaal zoo, dat m de harmonie der natuur de mensch door zijn aanwezigheid alleen al, vaak een schendende en bedervende factor be- teekent. Men trachte daarom, dan zal men ook des te meer genieten, zoo stil en onopgemerkt mogelijk tot de groote wonderwereld v,an plant en dier door te dringen. Men vermijde angstvallig overbodige stoornis. Men begrave alles wat in de natuur misstaat en wat men kwijt wil zijn of neme het mee. Hier is voor school en huis, voor de krant ook en de r,adio nog een belang rijk stuk opvoed'ngsarbeid te verrich ten. Wie in deze weken door bekende gebieden van vreemdelingenverkeer trekt, zal kunnen opmerken hoe hier nog veel te wenschen overblijft en zeer veel voor verbetering vatbaar is Nu de natuur, meer dan vroeger, niet al leen den enkelen werkelijken schoon heidszoeker maar heele stroomen reis- en treklustigen te verwerken krijgt, zijn deze dingen zooveel ernst:ger geworden dan voorheen. A. L. B. Ee avonc gebra zar' een a branc eigen zijn g dam dat vrees He biosc ginne maak „Sanc vondt naar F, J. jarige twaal de fai oogen van d jarig' i ding ha d h geluk door de fil: middc appar dat d evene kleine stikke) brand veel vi cabine ze kl waard dat zi bewus Hoe wezig gen d steeg In vijftiei ling w con, v de cal toen cabine kelijk, film ve de c vatte, aan naar zuster kaarte Deze politie Intu! van be slaagdi| te drin die m< direct eerst der M- Met zvT bewutsB ijlings overge beer T teeken 'bine o Ook h brandw matige er niet wekkei De b| cabine deed De •oorzaall film no is niet lamp in zoo dei ten. De o den vo< kermis. vreeseUf Ges

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2