SPORT. LANDBOUW. Géén bedorven vacnntïe-dag! ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. De prijzen van rundvee en varkens. LIENDENSCHE AFFAIRE. Te houden Aanbestedingen. AGENDA. MIDDELBURG. om gezamenlijk, zoo noodig mee eenige medewerking van de gemeente, in de zen toestand verbetering te brengen. VEERE. Vrijdagmorgen vergadert de Raad. Op de agenda komt o.a. voor: be noeming van een secretaris; van een in ner der slachtgelden; een agent der ar beidsbemiddeling; electrificatie Zandijk en aankoop garage autobrandspuit. HANS,WEERT. Het Duitsche Rijnschip „Rheinfahrt 88" geladen met g'raan van Antwerpen naar Duitschland is tegen een paal van het remmingwerk van de postbrug gevaren waardoor deze be schadigd werd. Nadat f 500 cautie ge steld was, mocht het schip de reis voort zetten. Dreigementen van een ontoerekenbare.. RILLAND BATH. Gistermorgen drong op de hofstede van de familie N te Bath, een manspersoon de woning binnen, en eischte werk of geld. Toen hij dit niet kreeg, begon hij te vloeken en te dreigen geweld te zullen gebrui ken. De gebroeders N. wisten den man buiten te krijgen, waar hij zijn rijwiel opnam, en in de richting van F. N. sloeg, zeggende hem dood te zullen slaan. Toen geantwoord werd, dat de politie zou worden gehaald, reed de man weg, waarop aangifte bij de politie volgde. Deze stelde een onderzoek in, en het gelukte den gemeenteveldwachter den verdachte, zekeren P. M. uit Woensdrecht, te arresteeren. Bekend werd dat de man die 23 jaar oud is, niet geheel toerekenbaar geacht wordt. RAAD VAN WEMELDINGE, WEMELDINGE. Maandag vergaderde de Raad voltallig onder voorzitterschap van burgemeester Keijzer. Het nieuwe raadslid, de heer M, C. Lindenbergh legde in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden af, waarna hij door den v o o r ,z. met zijn benoeming werd gefeliciteerd en welkom geheeten, Eenige verzoekschriften om ontheffing van hondenbelasting dienstjaar 1937 werden ingewilligd. Definitief werd be sloten tot verkoop van een perceeltje tuingrond van de Krammevate aan den Zuidelijken Achterweg voor de oprich ting van een automatische telefoon-cen trale voor de som van f 300. Bij een wijziging van de verordening inzake de heffing van begrafenisrechten werd bepaald, dat deze verordening op 1 Oct. a.s. in werking zal treden. Aangeboden werd de gemeente-reke ning', dienst 1936, op een totaal in ont vang van f 70180 en in uitgaaf op f 64060, goed slot f 6120, op den gewo nen dienst en op een, totaal in ontvang van f 1301 en in uitgaaf van f 2951, na- deelig saldo f 1650 op den kapitaaldienst In behandeling kwam een wijziging der gemeente begrooting, dienst 1937, die na door de heeren Wabeke en R u i s s e n gestelde vragen en toelich ting door de V oorz. werd vastgesteld; zij bevat tevens de raming van een nieuw werkobject op gronden van den heer P. J. J. Dekker, uit te voeren in het ko mende seizoen. Bij de rondvraag' informeerde de heer De Jonge naar de aanbesteding van het vervoer van materialen voor de straat en wegverbetering, en gaf de heer R u i s s e n zijn spijt te kennen, dat voor de behandeling van de leerwegen grind- zand is aangeschaft, geen fijne grind of split. Spr, constateerde, dat dit laatste 'n veel dikker laag vormt, die ook veel meer weerstand zal bieden tegen opdooi. In de meeste gemeenten wordt dan ook fijne grind of split gebezigd. Spr. bracht deze opmerking in het midden, wetende dat het hier een Zaak voor B. en W. geldt. De V o o r z. merkte op, dat de heer R u i s s e n g'oed deed met te zeggen, dat het hier een zaak voor B. en W. be treft. Spr, zeide, dat in het vervolg over eenkomstig het idee van den heer Ruis- sen zal kunnen worden gehandeld Thans moest ook rekening worden gehouden met de gemeente-begrooting, die geen aankoop van fijne grind of split toeliet. Spr. zette het' standpunt van B. en W. in de breede uiteen. RAAD VAN KATS. KATS. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemees ter J, W. A. Stute. Afwezig J. Eiken hout. Van den hoofdonderwijzer den heer F. J. Vos was een verzoek ingekomen om verlaging huur onderwijzerswoning van 275 op 225. B. en W. stelden voor, om van 1 Jan. tot 31 October de huur te verlagen tot 259 en van af 1 Nov. af weer op f 275 te bepalen. Al dus besloten. Op een verzoek van den heer F. J. Vos om een gedeelte School plein 4 a 5 meters breed over de ge- heele lengte te verharden met beton- tegels werd gunstig beschikt. Van de muziekvereeniging „Excelsior" was een verzoek ingekomen om het vereeni- gingsgebouw één dag gratis te mogen gebruiken voor het houden van een ba zaar. B. en W. stelden voor het vereeni- ginslokaal gratis beschikbaar te stellen van heden tot dat de bazaar is gehou den. Aldus besloten. De vergadering duurde een half uur. Vervolgens werd een besloten zitting gehouden, die een uur duurde. WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE, Feest in de „Vereeniging" Het is een goede gewoonte, dat op den avond voor de vierdaagsche een concert wordt gegeven in den tuin van de „Vereeniging", Vorige jaren kregen we de goede muziek te hooren van de Koninklijke Militaire «kapel onder lei ding van kapitein Walter Boer. Dit maa' heeft de marine kapel de plaats van de Kon. Militaire kapel ingenomen. Nooit zag ik zooveel menschen het terras be zetten, nooit zag ik het zoo zwart van het volk op het Keizer Karei Plein, Echter zag ik ook nooit de menschen zoo vlug verdwijnen, toen plotseling een regenbui de pret kwam bederven. Bin nen in de „Vereeniging" is echter plaats genoeg en men sloeg aan het dansen Het ijs was gebroken; het begin van een reeks vierdaagsche genoegens. De eerste dag., Wanneer men omstreeks 5 uur in de kazerne komt, dan zijn de hekken nog gesloten, alhoewel vele 55ers vol ongeduld staan te wachten, tot ze mo gen vertrekken. De leider der marschen, de kapitein Breunesse staat met het horloge in de hand bij de poort. Precies op tijd worden de hekken geopend en de Prins Hendrikkazerne laat de eerste stroom vierdaagsche loopers uit, aan- en nagekeken door honderden Nijme- genaren, die ook dit jaar weer vroeg uit de veeren zijn gekomen, om dit steeds nieuwe schouwspel gade te slaan. Te zes uur vertrekken de eerste veertigers, en langzaam geraken de terreinen van de kazerne ledig. De groote trek 1937 is begonnen. Een grauwe lucht voorspelt weinig goeds. Daar komt regen van hoort men overal vertellen. Gelukkig is de voor spelling niet uitgekomen. Het heeft even gedruppeld, maar verder ideaal wandel weer: koel weer met een frisch windje. Er waren er, die zelfs over koude klaag den. En 't is waar. Men wordt allicht warm van 't loopen en gaat men dan rusten dan overvalt soms plotseling de koude. Ik heb het zeldzaam genoegen gehad alle Zeeuwen, die, voor zoover bekend, deelnemen gade te slaan. Ze loopen allen, zonder uitzondering, goed en ik vei- wacht dan ook dit jaar onder de Zeeuw - sche deelnemers geen uitvallers. Zeker heid heeft men echter nooit. Ik heb iemand gekend, die de marschen voor de 10e maal medeliep. Kreeg iets in de knie* en moest uitvallen. Jammer is dat. We staan er allemaal aan bloot. De verzorging. Het lijkt me wel aardig hier eens m ij n beschrijving van verzorgers(sters) te geven. Oh, bewoners van onze goede steden Middelburg, Goes en Vlissingen. Wanneer de ter plaatse bestaande wan- delvereenigingen een marsch uitschrij ven, dan zien we dames en heeren echter hoofdzakelijk dames die met band „verzorger" of „verzorgster" ge tooid hun ploegen langs het parcours volgen. Wat doen deze verzorgers ech ter in hoofdzaak? Vrijwel niet veel an ders dan jassen zeulen en, wanneer het warm weer is, zoo nu en dan eens een ledige veldflesch op de een of andere boerderij vullen. Dat is zoo ongeveer al les. Een van de eerste vereischten van de rasechte vierdaagsche verzorger. Wat ze met onze verzorgers gemeen hebben, is, dat het eveneens hoofdza kelijk dames zijn. Nu echter de werk zaamheden. Laten we de militaire ver zorgers eerst even onder de loupe ne men. Lang voordat hun „kinderen' de kazerne voor hun dagelijksche wande ling verlaten zijn de verzorgers bezig. Hij bekijkt de voeten of hier 'of daar mis schien en oude blaar weer is „opgeko- en". Dan maar weer prikken. Het de tachement vertrekt en de verzorger be gint met boodschappen voor zijn leden, te doen. Deze wil een doosje cigaretten, een ander zou wel een sinaasappel lus ten. Zoo gaat het den geheelen dag door, afgezien nog van het legio aantal fles- schen water, dat onderweg gevuld moet worden. Thuisgekomen gaat de loo- per op zijn krib liggen doch voor den verzorger begint nu de ellende pas. Bla ren en nog eens blaren prikken; stijve spiertjes masseeren. Hij is zoo onge veer tot 11 uur in den avond bezig en krijgt dan zijn welverdiende rust. Mor gen is het weer vroeg dag voor hem. De individueele verzorger(ster) heeft bui ten het waterflesschen aandragen een heel wat aangenamer taak. Bij het uit zoeken van zoo'n meiske speelt het hart dikwijls een heel voorname rol. De Nij- meegsche meisjes zijn dol op verzorgen en het is meermalen voorgekomen, dat looper en verzorgster een contract slo ten voor het leven, eveneens voor wat verzorgen betreft. Mijns inziens heeft het verzorgen van de meeste particu liere verzorgers bij de vierdaagsche niet zoo heel veel met verzorgen te maken. Bezoek van Prins Bernhard En heden is het de zware tweecje dag. Met echter nog meer belangstelling dan andere jaren kijken de loopers naar den dag van heden. Z.K.H. Prins Bernhard zal de loopers onderweg gade slaan. Wijchen, met zijn feestelijk aanzien den tweeden dag zal wel de plaats zijn, waar de gebeurtenis zal plaats vinden denk ik. Ook het weer is een punt van over peinzing. Dinsdag zijn we er nog goed afgekomen. Maar Woensdag. De weer berichten zijn gunstig. Als nu echter de „Koperen ploert" of „Nora" maar niet al te vrijgevig met haar gunsten is Currans, TENNIS. Ver. Staten winnen den Davisbeker De Davisbeker is door de Vereenigde Staten gewonnen. De Amerikanen ver sloegen Engeland met 41. Sedert 1933 Was Engeland in het bezit van den be ker, In 1926 w,as Amer.ika voor de laat ste maal houder van de trophee ge weest. Naar aanleiding van de klachten over de prijzen van het rundvee, heeft het A. N.P. zich tot een landbouwdeskundige gewend om eenige gegevens over die prijzen te ontvangen. Daarbij werd het volgende medegedeeld: Vergelijkt men de huidige prijzen met die, welke in het dieptepunt van de cri sis in de rundveehouderij hebben gegol den, dan krijgt men een onjuist beeld. Een juistere voorstelling van zaken wordt verkregen door een vergelijking van de huidige prijzen met die, welke golden vóór de intreding van de cata- strophale inzinking dier prijzen aan het einde van 1931. Prijzen van le kwaliteit vette koeien op de Rotterdamsche veemarkt in cents per kg slachtgewicht. 1928 1929 1930 1931 1937 1937") April 100 100 105 93 70 80,5 Juli 101 103 113 92 78 89,7 Oct. 100 106 110 76 In de maand Juli van 1931 bedroeg de prijs van le kwaliteit vette koeien op de Rotterdamsche markt nog 92 ct. per kg geslacht gewicht, op 5 Juli 1937 was deze prijs 78 ct. per kg. Echter is inmiddels de crisisheffing ingevoerd als mede de omzetbelasting, tezamen ca. 15 pet. van de waarde. Telt men deze las ten bij den huidigen rundveeprijs, dan ziet men, dat zelfs dan het prijspeil van 1931 nog niet is bereikt, zulks in weer wil van de depreciatie van den gulden. Nog treffender wordt deze vergelij king wanneer men de prijzen van 1928, 1929 en 1930 naast de thans geldende legt. Toen was de prijs van het rundvee doorloopend aanzienlijk meer dan 1 per kg geslacht gewicht; in den zomer van 1930 zelfs meer dan 1.10 per kg. In dit licht bezien, mogen de rundvee- prijzen op dit oogenblik allerminst ab normaal hoog worden genoemd. Het moet daarentegen als een gelukkige om standigheid worden aangemerkt, dat al thans op dit gebied in den noodtoestand der veehouders een kentering is geko men. Hoewel moet worsen erkend, dat de moeilijkheden van hét slagersbedrijf niet gering zijn, volgt uii het bovenstaande dat afschaffing der crisisheffing op rund- vleesch slechts een relatief kleine ver lichting zou beteekenen. Zelfs blijft de mogelijkheid open, dat de prijzen van het rundvee na de afschaffing dier hef fing wederom gaan stijgen, in welk geval het voor de slagers gewenschte gevolg uiteindelijk geheel zou uitblijven. Wat de varkensprijzen be treft, doet zich eenzelfde verschijnsel voor. De crisis is in dat bedrijf echter eerder ingetreden, zoodat hierbij een vergelijking met vroegere jaren moet worden getrokken. Prijzen van le kwaliteit vette varkens op de Rotterdamsche veemarkt in cents per kg levend gewicht. 1928 1929 1930 1931 1937 April 64 86 71 41 48 Juli 66 90 63 42 50 October 75 84 58 43 In de maand Juli van 1928 bedroeg de prijs van le kwaliteit vette varkens op de Rotterdamsche markt gemiddeld 66 ct. per kg levend gewicht, in de maand Juli van 1929 90 ct. per kg en in de maand Juli van 1930 gemiddeld 63 ct. per kg. Op 5 Juli 1937 was de prijs van dit soort varkens op dezelfde markt 50 ct. per kg levend gewicht. Uit deze cijfers blijkt, dat ook ten aanzien van de varkens nog niet het prijspeil van vóór de ineenstorting der prijzen in 1931/1932 is bereikt en dat ook bier van abnormale prijzen niet kan wor den gesproken. Na het bovenstaande rijst de vraag, of de groote moeilijkheden, waarin de slagers thans verkeeren, wel overwon nen kunnen worden door afschaffing van de crisisheffing op rundvleesch (het var- kensvleesch is onbelast) en of de oor zaak dier moeilijkheden niet veeleer el ders moet worden gezocht. Uit berichten van den laatsten tijd valt op te maken, dat de slagers zelfs reeds een aanvang gemaakt hebben met de saneering van hun bedrijf. Mogelijk zou toepassing van de vestigingswet kleinbedrijf hier de zoo gewenschte ver- Detering brengen. „Wij staan in ons recht" Een Liendensch raadslid komt op tegen de beschuldigingen over j de „ongeneeslijk zieken" die de bedoelingen van een nobel mensch zouden miskennen, (Van onzenredacteur). Het is er in het kleine Betuwsche stadje Lienden niet rustiger op gewor den, hoewel de procedure inzake de al dan niet goede wijze van toepassing van het testament van wijlen baron van Bra- Mits Ge zoo'n handig metalen sakdoosja met 3 „AKKERTJES" bij U heeft als Ge U minder prettig gaat voelen, noofdpijn krijg» of kou hebt gevat. (20 cent) (Ingez. Med.) Crisisaccijns -f- omzetbelasting 15 v/d waarde. WO 11 Aug, 14.00 h. in het Stadhuis te Vlissingen, door Woningbouwver. „Goed Wonen" aldaar: 't bou wen 51 Arbeiderswoningen, op 'n terrein gelegen aan de Ridder spoorlaan, Bonedijkstr, en Schuit- vaartgracht aldaar. Zie Middelb, Crt, 24 Juli 1937, de baron, die immer in deze streken gewoond en geleefd heeft andere be- doelingen heeft gehad dan die, welke nu kellafgeloopen is en er vonnis gewezen! geopperd worden. Nooit heeft bij hem is. Men kan eer spreken van een ople-l de idee voorgezeten alleen den totaal ving van den strijd dan van het weder-1 tot arbeiden ongeschikten mensch te keeren van de rust aan de beide fron-1 helpen want daarvoor zal ook hij de I uitkeering ongetwijfeld te gering geacht Hier volgen, in het kort weergege-1 hebben. Maar veeleer heeft hij de be ven, de feiten. Toen in het jaar 1865 F. I doeling gehad om zijn menschen, die L, W. baron van Brakell stierf, liet hij I door een ongeneeslijke kwaal werden een testament na waarin hij bepaalde I bezocht, materieel terzijde te staan. schikkingen trof om het lot van per sonen uit den arbeidenden of handwer kersstand, die volgens het getuigenis van twee doctoren aan een ongenees lijke ziekte of kwaal leden en daardoor onbekwaam waren hun brood te verdie nen, te verzachten door hen wekelijks een gulden te doen uitkeeren, welk be drag meer of minder zou bedragen al naar gelang het fonds waaruit deze on dersteuningen beteeld zouden worden, kapitaalkrachtig was. Voorwaarde was dat de ondersteun den woonachtig moesten zijn in de de buurtschap Meerten en dat tevens moes- En lang niet altijd behoeft een onge neeslijke kwaal samen te gaan met de volstrekte onmogelijkheid om te arbei den. Nu worden wij uitgemaakt als men schen die op twijfelachtige wijze steun hebben ontvangen en dat wij de bedoe lingen van den baron miskend hebben. Datzelfde kan ik van de beschuldigers erover uitgesproken en geschreven dat de dokters Wessels en Van Empel tot tweemaal toe bereid zijn gevonden om de verklaring, die nu eenmaal vereischt was gesteld, voor alle 34 uitgeslotenen te teekenen. Waarom? Zij zijn toch waarlijk wel in staat om te beoordeelen ten blijven. Voorts moesten zij de gere-1 of wij een ongeneeslijke kwaal hebben formeerde belijdenis huns geloofs heb-1 ja dan neen, ben afgelegd en een kapittel uit den Bij bel verstaanbaar hebben gelezen, indien tenminste hun verstandelijke vermogens of lichaamsgebreken dit niet verhinder den. Den administrateurs van dit fonds werd verzocht de gemaakte bepalingen stipt op te volgen, opdat het welzijn van de arbeiders werd bevorderd en met „de nauwgezette eerlijkheid, zoodat men zich voor God en zijn geweten kunne verantwoorden". Jaren gingen voorbij en steeds wer den de uitkeeringen getrouw op de ver- eischte wijze gedaan, tot er eenige ja-1 ren geleden geruchten gingen .over een slordig beheer van het fonds Niet al leen had dit tot gevolg dat de toenma lige administrateur van zijn taak onthe- I ven werd, maar tevens dat men arg-1 waan opvatte tegen sommige personen, die steun ontvingen van het fonds. Velen althans werden geacht niet te I voldoen aan de toemaals gestelde eischen, te weten een ongeneeslijke ziekte of kwaal, waardoor hij 'onbe kwaam was zijn brood te verdienen. I Men besloot in totaal 34 personen van de lijst af te voeern. De gevolgen bleven niet uit, want spoedig vereenigden de gedupeerden zich en een civiel proces werd aanhangig gemaakt. In 1934 op 1 Aug. hield voor hen de uitkeering op I en in 1935 viel de uitspraak van de Ar- rondissements-rechtbank, waarbij zij in ïun eisch niet ontvankelijk werden ver-1 ïlaard. In hooger beroep werd voor het Hof te Arnhem op 30 Juni 1937 vonnis I gewezen, waarbij de appellanten in hetl gelijk werden gesteld. Bepaald werd dat ïun niet alleen in de toekomst de uit keering uitbetaald moest worden, maar dat zij van het tijdstip 1 Augustus 1934 af te rekenen, het tot dusverre onthou den geld ineens moesten ontvangen. De heer T. Berends, lid van den I gemeenteraad v.an Lienden, een der genen, die toendertijd geschrapt werd van de lijst der ondersteunden, gaf in I een onderhoud zijn misnoegen te kennen over de uitlegging die een Nederlandsch dagblad over den gang van zaken gege ven heeft. In het desbetreffende blad werd naar voren gebracht dat de bedoe- ingen van baron van Brakell „miskend" zouden zijn en dat er onder de steun-1 trekkenden velen zouden behooren die voorzoover niet volkomen, dan toch behoorlijk in het bezit waren van een gezond lichaam en niet voor zwaren lichamelijken arbeid terugdeins den, welke bewering ten duidelijkste geïllustreerd werd door een foto, waar op een z.g. ongeneeslijke zieke aan het werk was. Maar nu wij het eenmaal hebben over beschuldigingen, dan kan ik ook wel iets naar voren brengen en dat is over den gang van zaken bij deze civiele procedu re. Er is toen opdracht gegeven aan den gemeente-veldwachter en zijn rijkscol lega, om een rapport op te maken over de 34 uitgeslotenen. Dit rapport is no- tabene ter hand gesteld aan den .advo caat van de tegenpartij! Toen ik in een gemeenteraadszitting daar vragen over gesteld heb, kreeg ik van den burge meester ten antwoord, dat zulks in op dracht was geschied van den Procureur- Generaal van het Arnhemsche Hof, maar groot was mijn verbazing toen ik van deze na gevraagde inlichtingen een ontkennend antwoord kreeg. De Procureur-Generaal wist van niets.... Wie heeft wel de opdracht gegeven? Bitter zijn wij hierover gestemd ge weest en nog op dit oogenblik probeert men ons zwart te maken. De foto die in de krant heeft gestaan van den „hardwerkenden ongenjeeslijk zieke" kan ik niet bewonderen. Men heeft den man, die op de foto voorkomt, gevraagd zich even ter beschikking te stellen. Het zou hem geen kwaad doen want het was in zijn eigen voordeel.... Dat is een man die een zware nierkwaal heeft en dan zet men in het foto-onderschrift dat hij zoo flink en hard kan werden. Vrijdag krijgen wij het ons onthouden geld. Voor vele beteekent dat de ont vangst van eenige honderden guldens en dadelijk is erover geschreven dat wij nu eens feest gaan vieren. Omdat er een paar menschen zijn ge^ weest, die na het vonnis van het Hof de vlag hebben uitgestoken. Vindt u het zoo raar dat men zooiets doet in een eerste opwelling van blijdschap over het winnen van een dergelijk belangrijk proces? Waar haalt men de idee van daan dat wij Vrijdags eens de bloemetjes zullen buiten zetten. Waarom heeft men eerts niet eens afgewacht wat er op dien dag in onze buurtschap gebeurt. Misschien dat er nu gezegd wordt dat wij het feest met opzet maar niet vie ren. Ons is verweten, dat wij bedoelingen miskend hebben, welnu, ik voor mij zeg dat anderen zulks gedaan hebben. Wij zijn hersteld in de ons van ouds her rechtmatig toekomende rechten. MARKTBERICHTEN. Kapelle, 27 Juli. Veilings vereeni ging „Kapelle-Biezeiinge en Omgeving". Groote veiling'. Roode bessen 13,20 14.10, Dubb. Pr. Boonen z. dr. 7.20, Gele „Men beweert dat wij de testamen-1 Eigenh, 2.80, Blauwe Eigenh. 3.01, alles taire bepalingen niet nagekomen zouden I per kg zijn en dat wij onrechtmatig de uitkee-1 Kleine veiling. Klerken 4047, Eier- ring in ontvangst hebben genomen", al- krieken 3237, Dubb. Eierkrieken 35, dus de heer Berends, „maar dat ontken I Zure Morellen 1219, Krieken 34, Aard- ik ten stelligste. Hoe heeft het Hof de beien 24, Frambozen 2843, Roode bes zinsnede „onbekwaam om zijn brood tel sen 1216, Kruisbessen 511, Prince- verdienen" uitgelegd Dat dit heele- I pruimen 17, Valpruimen 613, Madelei- maal niet behoeft in te houden „niet I nen 613, Perzikappels 48, Augurken 11, Dubb, Pr. Boonen z. dr. 67, Aard appelen 3, per kg. Rotterdam. Op de gister in het veilingslokaal, Warmoeziersstraat 37^ meer tot arbeid in staat". Ik voor mij geloof ook niet, dat de jaron bedoeld heeft dat men volkomen invalide moet zijn om deze uitkeering te ontvangen. Dan zouden het maar heel weinig menschen in onze buurtschap j 39, gehouden veiling, deden kippeneieren zijn die daarvoor in aanmerking kwa-1 1 2.903,95. Aanvoer 125,000 stuks, men en dan was de instelling van een dergelijk groot fonds niet noodig weest. ge- Ruim 150 bunder grond zijn eigen dom van het fonds, een kleine 50 hui zen behooren het toe, die allemaal be hoorlijk verhuurd worden. De inkom sten van het fonds bedragen jaarlijks 30.000 gulden en in sommige jaren zijn de inkomsten veel grooter geweest. Is WO 28 Jul. A i 4- t\ f~\ 4-„1in IX AA T««l lederen Woensdagavond gedurende de maanden Jul, en Aug, Stadhuis- be^chting. DO 29 Jul OOFS. dit niet een beetje veel voor op zijn hoogst twee of drie werkelijk volkomen invaliden? Ik voor mij ben ervan overtuigd dat DO 29 Jul. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6