Onrechfmatig bezit ZEELAND. 'tflCTORIA.-WA.TE TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG 28 JULI 1937. No. 175. KBONKK van den DAfi. De groote fictie. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. De heeren diplomaten, die in de niet-inmengingscommissie zitting heb ben, spelen thans een spel, d,at ondanks den ernst van den toestand, potsierlijk moet heeten. Wie sprak ook al weer van ficties? Grooter Pctie dan de hui dige raadslagen te Londen laat zich nauwelijks denken. Als 't een schaak spel was, zou men van een remise stand moeten spreken; een remise-stand dan echter, waarop ijskoud wordt door gespeeld. Het spel zou op die wijs tot Sint Juttemis gerekt kunnen worden. Ligt dat misschien in de bedoeling? Wil men, wat er thans nog van de n'et-in- mengingsafspr,aken overeind staat, overeind en voor de rest mekaar voor den gek houden? (Met wederzijdsch goedvinden?) Het is veel en niet veel, wat men overeind houdt en vermoede lijk tegen geen enkelen prijs zal laten vallen. De niet-inmengingsovereenkomst als zoodang bestaat nog: de algemeene belofte dus, om Sp.an'je en de vechten de Spanjaarden in hun eigen sop gaar te zullen laten koken, Tusschen eerlij ke lieden moest een dergelijke plech tig beschreven afspraak voldoende zijn. Zouden de deelnemende regeer ngen, als ze wilden, vrijwel alle smokkelarij niet kunnen uitroeien, en de overeen komst zonder verderen omslag dus strikt kunnen laten naleven? Maar ons kent ons. Met de beminnelijkheid van „gentlemen-boeven" ontwierp men het befaamde controle-stelsel, om mekaar op de vingers te zien, Italië en Duitsch- land kregen de kusten van het „roode", Frankrijk en Engeland die van het „witte" Spanje onder hun toez'cht. En langs de landsgrenzen {in Portugal en Frankrijk) werden neutrale waarnemers opgesteld. Het controle-stelsel is bezweken. DuitSChland en Italië, wien het vermoe delijk te goed werkte, grepen een ge schikte gelegenheid (het Leipzig-inci dent) aan, om er af te komen, Practisch is er vrijwel n'ets v.an over gebleven. Het ligt op den weg der niet-in- mengingscommissie, om een nieuw stel sel te vinden en in toepass'ng te laten brengen. Een week of zes is zij daar nu al mee bezig. Resultaat tot dusver ni hil. Als in den beginne gezegd: men speelt momenteel een partijtje schaak in remise-stand. Met de maskers van den diplomatieken ernst op de gelaten, Er is een goed voorstel; van Engeland, In de plaats van de controle ter zee (door Dm'tsche, Italiaansche, Fransche en Engelsche oorlogsschepen) wil dit voorstel neutrale waarnemers 'in alle Spaansche havens. Dan zijn incidenten als dat met de „Leipzig" uitgesloten. Om aan zekere wenschen van Rome en Berlijn tegemoet te komen, wordt dan verder nog voorgesteld, het recht van oorlogvoerenden aan beide partij en toe te kennen, nadat alle vreemde vechtersbazen (de „vrijwilli gers") van het Iberische strijdtooneel zullen zijn verwijderd. Duitschland en Italië zijn zoo verzot op die toekenning van de rechten der oorlogvoerenden, omdat de vloten der beide partijen dan veel meer vrijheid van beweging kregen en dus ook het een en ander tegen de smokkelarij zouden vermogen tè doen. Vooral de vloot v,an Franco, die ver- weg het sterkst is. De remise-stand zat in cftt handige voorstel opgesloten. Alle deelnemers aan het schaakspel zeiden er in prin cipe mee accoord te gaan. Maar ze ble ken verschillend te oordeelen over de volgorde van u tvoering der verschil lende onderdeelen. De schijnbare logi ca der Engelsche opvatting: eerst neu trale waarnemers in de Spaan.sche ha vens, dan verwijdering der „vrijwilli door DOROTHEA GERARD. gers" (waarmee het internationale as pect van den Spaansche burgeroorlog de scherpe tanden zouden worden uit getrokken) en tenslotte toekenning van de rechten der oorlogvoerenden, vol doet. Rome en Berlijn niet. Zij willen met het laatste beg'nnen, of althans dit laatste aan het eerste koppelen. Ver leen de rechten der oorlogvoerenden en plaats neutrale waarnemers, zoo zeg gen ze, Dan krijgen we een dubbele controle. Een dubbele controle dan natuurlijk ten gunste van Franco met zijn veel sterker vloot; maar dat zeggen ze er niet bij. Gelijk Engeland en Frank rijk niet zeggen, dat ze om dezelfde re den, eigenlijk heelemaal niets van een teekenning der rechten van oorlogvoe renden willen weten. En daarom die zaak aan de terugtrekking der vrijwil ligers gekoppeld hebben. Wie gelooft, dat het ooit zou gelukken de „vrijwil ligers" uit Spanje weg te halen? Hoe fijn het spel gespeeld wordt, bewijst de laatste vergadering der niet- inmengers, eergister te Londen. Men besloot, om het Engelsche voorstel nog maals aan alle aan de niet-inmengings overeenkomst deelnemende regeeringen toe te zenden; met het verzoek mee te willen deelen, wat zij van elk punt af zonderlijk vinden, afgezien van de volg orde der behandeling. Daar het spel prec'es om die volgorde draait, heeft deze raadpleging der regeeringen geen andere beteekenis dan die van tijd win nen; de boel op de lange baan schui ven, Maar wij zijn er benieuwd naar, hoe men na dit uitstel er opnieuw in zal slagen, mekaar voor den gek te houden. Want dat het spel zoo tot Sint Juttemis doorgespeeld kan worden, neen, dat lijkt toch wel heel onwaar schijnlijk. Voor een tijdje gaat het, maar op dén duur moet men u tgeput raken. Anders zou het geduld van de openbare meening, dat vermoedelijk wel worden. 26). „Werkelijk?" vroeg de oudste broe der, met met een sarcastisch tintje, maar met onomwonden sarcasme, „Ja, over dien wonderlijke geschiede nis, waarover Kazimira ons in den win ter schreef, over die juffrouw Malkoff", ,,Nu?" vroeg Tadeusz weer met dien onaangenamen klank in^fijn stem. „Zou je denken, dat zij het werkelijk meende? Haar zeggen, dat zij niet zou trouwen behalve met een van ons". ,,Ik vermoed van wel. Het is juist z'oo'n romantische inval van een meisje". nZeker is het romantisch, maar het is toch ook natuurlijk. Misschien beschik If over niet genoeg fantasie om je in haar plaats te denken. Ik heb geprobeerd dat wel te doen en, ik ben volstrekt niet zeker, dat ik niet evenzoo zou gehandeld hebben als zij. Vind je niet, dat het wel voor haar pleit, Tadzio?" ging Witek een beetje verlegen voort. „Het pleit zeker voor haar fantasie"i „En voor haar gevoel van rechtvaar digheid. Vind je het wel heele maal in orde van onzen kant, dat wij het denk beeld zonder nadere overweging ver werpen? Neen, laat ik nu eerst uitpra ten", en met wat verhoogde gelaatskleur keerde Witek zich om en keek zijn broe der aan. „In den beginne was ik er even boos over als jij, z'ooals je weet*. Maar Concert op het Molenwater, De verschillende omstandigheden, die door de crisis op de financiën van het Middelburgsch Muziekkorps een slech ten invloed hebben, maken ook, dat het aantal uitvoeringen op het Molenwater minder is dan in de jaren, toen het korps over een flink gemeentelijk subsidie kon beschikken. Nu het aantal concerten minder is, zou men een grooter bezoek kunnen verwachten op ieder concert. Dit is niet zoo. Ook gisterenavond was er in den aanvang niet veel belangstel ling; na de pauze was het wat beter Het was zeer jammer, dat er niet veel meer toehoorders waren om het met zorg gekozen en afwisselend programma te volgen, Wij denken voor de pauze o.a., aan de Balletmuziek uit de opera „Faust", terwijl wij met belangstell'ng kennis maakten met een drietal nieuwe nummers na de pauze. Wij denken o.a. aan de Sérènade van J. Heykens. Na ieder nummer klonk een flink ap plaus, wel een bewijs, dat de afwezigen ongelijk hadden. De Abdijuilvoeringen. De eerstvolgende Abdijuitvoering van het Middelburgsch Muziekkorps is be paald op Zondag 15 Augs Paviljoen Wandelpier. Zij, die de zee minnen en op een mooi en zomeravond willen genieten van het onvolprezen zicht op en over de Schel de, waar de schepen langzaam de schei dende zon tegemoet stoomen, dan wel koers zetten naar het reeds schemerige na een tijdje krijgen de dingen weieens een ander karakter. Wat zou dan alles prachtig in orde kunnen komen! Natuur lijk sta ik er buiten, daar ik nooit ie mand anders zou kunnen trouwen als Olsza. Maar jouw hart is nog vrij, voor zoover ik weet. En als je het nu aan een ander wilt weggeven, waarom zou je dan niet die richting uitgaan? Natuur lijk dring ik er bij jou niet op aan, dat je onmiddellijk je zult gaan aanmelden op Lubynia, maar ondersteld eens, dat je haar toevallig tegenkwaamtlieve hemel wat heb ik miszegd?" „Iets wat ik je dringend verzoek nim mer weer te zegg'en". Tadeusz was plotseling opgestaan, zijn broeder met tooririge oogen aanziend en zich wel een half hoofd boven hem ver heffend, hoewel Wijte'k niet bepaald klein was, „Zooeven vroeg je mij, of dat wel de taal was van een Pool, maar nu vraag ik jou, of dit de taal van een man is. Want voorwaar, niemand die er prijs op stelt een man geheeten te worden zou er ooit aan deniken dat ruilhandel idee in overweging te nemen. Jij of ik zouden met onzen persoon Lubyinia moeiten terugkoopen, dat is in een enkel woord haar voorstel weergegeven. Jij of ik zou het lekkere hapje moeten zijn, dat aan haar bezwaard geweten of aan haar romantische fantasieën als je het zoo nemen wilt, zou worden toegewor pen, waarvoor zij als belooning het land goed aan jou of mij weer zou overdra gen...." „Aan jou, niet aan mij", verbeterde Oosten, kunnen op den vooruitgescho ven post van Vlissingensch boulevard, de Wandelpier, hun hart ophalen. Helaas zijn deze mooie avonden schaars dit seizoen, Doch niettemin be houdt de pier haar attractie. Want al is het buiten niet aanlokkelijk, daar binnen in het intieme paviljoen, heerscht steeds een prettige sfeer. Wanneer de kleurige lichten ontgloeien en de band, die op het podium zetelt, met groot optimisme z'n klanken over de bezoekers uitstrooit, dan is er gelegenheid voor de danslus- tigen om zich op den dansvloer te be geven en zich over te geven aan het rhythme van faxtrot, tango, blues en hoe de deinende melodieën méér mogen heeten. Bovendien kan men dezer dagen nog zij het dan bij voorkeur in den vooravond wanneer het daglicht nog vrij binnen valt zijn aandacht wijden aan de schilderstukken van den Veerschen kunstenaar Koets, die er overvloedig ge exposeerd zijn. De directie van de Wandelpier als steeds uitziende naar attracties voor het uitgaande publiek heeft daarenboven ter animeering van haar bedrijf, deze week het Mexicaansche danspaar Pepita en Boris geëngageerd, Tusschen de ge wone dansnummers door, treden deze beide artisten op. Zij laten zien hoe bij voorbeeld een echte rumba gedanst wordt. Dat is nog wat anders dan men er hier gewoonlijk van maakt. In hun exotische kleedij dansen zij in beheerscht tempo de ingewikkelde figuren, die over gaan bij wijlen in een vurig en hartstoch telijk bewegen. En zoo is het bij eiken dans dien zij ten beste geven. De groote techniek, gepaard aan zuivere muzika liteit, maken het aanschouwen van dit danspaar tot een waar genoegen. Zij, die de kunst vail Terpsichore lief hebben, vinden hier iets naar hun gading. Het is de moeite zeer zeker waard, zooals wij ons gisteravond hebben kunnen over tuigen. B.V.B, Vlissingen en Oranje. Dinsdagavond kwam in de „Oude Vriendschap" in vergadering bijeen het centraal comité van de V.B.V.B., met de bestuurders van de diverse buurtcom- missies, De burgemeester, de heer C, A. van Woelderen woonde deze vergade- ring bij. Nadat de voorzitter, de heer F. G, Lemmers, de vergadering' had ge opend, deed hij mededeeling van den ge- uiten wensch om dezen bond een passen den naam te geven. Spr. stelde voor den naam- „B.V.B. Vlissingen en Oranje", het geen met algemeene stemmen werd aan genomen. Vervolgens kwam ter sprake op welke wijze de verjaardag van H.M. de Konin gin zal worden gevierd. Wat de medewerking van de jeugd 'be treft', deze moet ditmaal door de buurt- vereenigingen worden georganiseerd, daar de scholen de geheele maand Augs. gesloten zijn, Na eenige bespreking werd besloten 's morgens een vlaggenoptocht te houden met kinderen van minstens 9 jaar, zoo mogelijk met muziek en sig- naal-afdeelingen. Voorgesteld werd om 's middags in de verschillende buurten kinderfeesten te organiseeren. Voor s avonds zal het programma be vatte: een concert op het Bellamypark van 7.30. uur tot 9 uur. Daarna een licht- stoet, o.a, met de kinderen die 's mor gens aan de optocht hebben deelgeno men, en deze stoet laten marcheeren naar 't strand, waar een groot vuurwerk zal worden ontstoken. Daarbij kunnen de kinderen een goede plaats krijgen, alles onder toezicht. Met dit programma konden de besturen zich vereenigen. De voorz. doet verder de mededeeling dat met ingang van September op de scholen wederom een 4-tal liederen worden ingestudeerd voor een volgende 9R& fliltk (Ingez. Med.) Witek, terwijl hij poogde den blik van zijn broeder te trotseeren. ,,0ver mijn lot is reeds beslist en alleen jij kunt nog probeeren aan een slavenleven te ont komen, Als Olsza en ik ooit gelegenheid vinden om te trouwen, zal dat enkel een nog meer slaven en sloven betee- kenen". Er sprak eenige bitterheid uit zijn toon. „Mhar jij of ik op Lubynia zou geen verschil maken. Ik zou je nooit je geluk benijden, ondersteld altijd dat er iets van kwam". Tadeusz keek een oogenblik nog ern stiger, doch het volgende oogenblik be gon hij in plaats van toornig op te vlie gen gelijk hij blijkbaar bijna had gedaan, goedmoedig te lachen, uit overtuiging dal debatteeren hier nutteloos zou zijn. „Wat ben je toch nog een kind, Wi tek, ondanks je vier en twintig jaar. Even onwillig om je nieuwe denkbeeld te la ten schieten, als een kind een stuk speelgoed. Laten we, als je blieft, niet verder op de zaak door gaan. Ik heb al les reeds gezegd wat ik er over op mijn hart had". Inderdaad als een koppig kind keek Witek met een pruilmond naar zijn oud sten broeder, die, voor hem als jongen wees niet alleen een broeder was ge weest, maar ook een beetje vader en moeder tevens, „Je bent toch altijd dezelfde, Tadzio, of het nu gaat om ons huis of om ons land. Ik g'eloof, dat je even weinig fami- liezwak hebt als vaderlandsliefde. Zou Lubynia dan geen offer waard zijn?" massaz'ang. Verder wees Spr. op de a.s onthulling van het monument van wijlen H.M:. de Koningin-Moeder te Middelburg, waar bij, naar algemeen gehoopt wordt, H.M. de Koningin aanwezig zal zijn. Ongetwij feld zal ook Vlissingen daarbij vertegen woordigd willen zijn door de besturen van de buurtcommissies met hunne vaandels. Nadat nog verschillende interne aan gelegenheden waren behandeld, nam de burgemeester het woord. Spr. zeide, dat er kans best'aat dat op 30 Augs. a.s. een oorlogsbodem van Vlissingen naar Indië zal vertrekken, hetgeen voor Vlissingen een aanleiding moet zijn om dit vertrek niet onopgemerkt voorbij te laten gaan Spr. wilde daarvoor ook de vereeniging spannen. Dit zal alsnog worden besproken. Verder sprak de burgemeester zijn genoegen uit over den prettigen geest, die er op deze vergadering heerscht, waardoor het hem een zeer groot genoe gen is steeds deze vergadering bij te wo nen. Deze mededeeling werd met luid applaus begroet, DOMBURG. Voor de jaarlijksche ring- rijderij op den laatsten dag van de Mid- delburgsche kermis hebben zich, even als verleden jaar, 18 ruiters opgegeven. Behalve de reeds vroeger geschonken wisselbekers van den heer F. K. J. He ringa, regeeringscommissaris V.V.V., en den heer L. J. van Voorthuijsen, burge meester van Domburg, zal dezen keer nog een derde beker worden verreden, aangeboden door de Amstelbrouwerij. Het aantal hier thans vertoevende gasten, dat in de laatste dagen vooral is toegenomen, is aanzienlijk. In de gemeu belde huisjes wonen groote families of gezelschappen en ook de hotels en de meeste pensions zijn bevredigend bezet. Men hoort nog al Duitsch spreken onder de logé's. Vanwege de Domburgsche Zeebad inrichting is Dinsdagmiddag een forten wedstrijd gehouden op het strand voor het Strandhotel. Met vijf burchten werd daaraan door een vijftigtal badgasten deelgenomen. De sterke wind gaf de branding groote snelheid en kracht, zoo dat de bouwers hun werk heftig zagen aangevallen, wat intusschen den kamp zooveel te spannender maakte. Zeer veel „neutralen" kwamen dan ook een kijkje nemen. Dinsdagavond vloog de „Schelde- musch" boven Domburg en gaf verschil lende toeren te zien. De overtalrijke toe schouwers zagen het toestel verschillen de oefeningen en buitelingen doen. Ze hoopten, dat het op het strand zou lan den, maar dat geschiedde niet. RAAD VAN GRIJPSKERKE. Belastingverhooging. GRIJPSKERKE. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester De Keijzer voltallig. Aangeboden werd de rekening betref fende den dienst 1936, voor wat den gewonen dienst betreft op 23904 aan inkomsten, tegen 22823 aan uitgaven, alzoo met een goed slot van 1081. De door het burgerlijk armbestuur ingezonden begrooting voor 1938 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van 959. Van den heer Dronkers was een „Geen offer van beginselen, Witek". „Dius geef je er niets om?" ,,Wie zegt dat?" „Droom je er wel eens van, zooals ik?" „Droomen ligt niet in mijn lijn, maar ik denk soms wel eens". „Lieve hemel, Tadzio, waarom glim lach je zoo geheimzinnig? Ik wist zelfs niet, dat je met zoo'n geheimzinnigen glimlach voor den dag kon komen". „Mogelijk zijn er nog wel andere din gen, waarvan je niets afweet". „Ook niet ;van je droomen?" „Werken brengt geld op, niet waar? In mijn vak kan het eenmaal misschien zeer veel g'eld opbrengen. En geld be duidt de vervulling van vele wenschen. of wat jij noemt droomen. Het zou een aardige bom geld kosten om Lubynia te koopen, natuurlijk, maar ik wanhoop er niet aan het benoodigde geld bijeen te 'krijgen. De betrekking in Bulgarije is in mijn oogen den eersten stap op den weg naar fortuin, en aan het einde van dien weg' staat Lubynia als einddoel". „O, Tadzio!" Een oogenblik stond Witek als aan den grond genageld van een vreugde, die zoo onverwacht kwam, dat zij op verba zing geleek. Maar daarop snelde hij met zijn palet in de hand op zijn broeder af. „O, Wat een prachtidee! Wie zou daaraan nu gedacht hebben. En heb je dat lang in je hoofd gehad?" „Ik zou je niet precies 'kunnen zeg gen, hoe lang, omdat ik mij niet precies herinner, wanneer dat is begonnen, In ieder geval was het bij mijn weten reeds schrijven ingekomen, verzoekende, over te willen gaan tot verbouwing der keu ken, nu het vorig jaar de bij hem in huur zijnde gemeentewoning is ver bouwd. De heeren A. Louwerse, CevaalenDeBuck gaven te ken nen, dat, nu de woning behoorlijk in or de is gebracht, hiermede kan worden volstaan. Zij gevoelden er niets voor het verzoek in te willigen. De voorz. deelde mede, dat B. en W. voorstelden, afwijzend te beschikken, behoudens noodzakelijke verbeteringen, waarvan de kosten plm. 33 bedragen. Aldus be sloten. Vervolgens vond vaststelling plaats van een instructie voor den gemeente geneesheer, belast met de doodschouw en de vaccinatie in de gemeente, zulks als gevolg van daartoe ontvangen aan schrijving van den minister van binnen- landsche zaken. Op een verzoek van de Vereeniging van ambtenaren der gemeente-financiën, bedrijven enz., om een jaarlijksche sub sidie, werd afwijzend beschikt, terwijl mede een afwijzende beschikking werd genomen op een verzoek van het Be stuur der Vereeniging „Wederzijdsch Belang", tot het mogelijk maken eener pachtverlaging van 25 Van J. Koets was een bezwaarschrift ingekomen, tegen zijn aanslag in de schoolgeldheffing, en van Z. Koene te Oostkapelle, tegen zijn aanslag in de baatbelasting. Beiden werden afgewe zen. Van de gemeente Oostkapelle was een verzoek ingekomen voor eventu- eele hulpverleening bij brand, met de door de gemente Grijpskerke aange schafte motorbrandspuit, en de voor waarden te mogen vernemen, waaron der deze gemeente bereid is de gemeen te Oostkapelle van dienst te zijn. Be sloten werd de voorwaarden vast te stellen en aan de gemeente Oostkapel le mede te deelen. Vervolgens werd overgegaan tot vast stelling oninbare post baatbelasting '36, en werd een verordening vastgesteld, regelende het beroep, bedoeld in de artt. 13, 15, 17 en 18 van het reglement auto-vervoer personen. Ten slotte kwam 'n behandeling een voorstel van B. en W'. tot belastingver hooging voor 1938, noodzakelijk gewor den door verschllende omstandigheden. Nadat enkele leden hieromtrent hun meening hebben te kennen gegeven, werden de door B. en W. dienovereen komstig gedane voorstellen aangeno men, en besloten voor 1938 de volgen de opcenten te heffen, 40 op de gebouwde eigendommen; 50 op de personeele belasting; 15 op de fondsbelastng en 25 op de vermo gensbelasting, waarvan de totale op brengst wordt geraamd op ruim f 1600. Bij de rondvraag werd naar aanlei ding van de door den heer D e Nood naar voren gebrachte klacht breedvoerig de toestand van een ge deelte van den Aardenweg, gelegen bij de hofstede van J. Louwerse, bespro ken, waaru't blijkt, dat dringende ver betering hier meer dan noodzakelijk is. De heer De Nood wees er op, hoe op uitnemende wijze het onderhoud van een gedeelte van dien weg door J. Dirgemanse plaats vindt, doch an deren voor een behoorlijk onderhoud niet zorgen. Op verzoek van den Voorz. nam de heer De Nood op zich, met belang hebbenden hierover te onderhandelen, toen ik nog op de schoolbanken zat. Pas op, Witek, als je belieft! Dit is mijn bes te jas, en vlekken van olieverf, zijn hoogst lastig te verwijderen". „Maar dat je er zoo lang over hebt kunnen zwijgen! Tadzio, je bent een raadsel voor mij. En wat ben ik onbillijk tegenover je geweest! Zal je het me wel ooit kunnen vergeven? O, hoeveel jaar denk je wel noodig te hebben om het geld bijeen te krijgen?" „Dat kan mij niet schelen, als ik maar zoolang in leven blijf. O, 'als je Lubynia had gezien, Witek, dan zou je evenmin als ik er tegen opzien er voor te moeten sloven en zwoegen". „Gezien? Maar dat heb je toch niet?" „Jawel, Ik was niet van plan je het mede te deelen, maar nu ik al zooveel heb gezegd.het was in Aug'ustus van verleden jaar, Ik had een karwei dicht bij de grens, en de gedachte, dat het mij niet meer dan een dag zou kosten om naar Lubynia te gaan, liet mij niet met rust. De twaalfde was op komst, en ik koos dien dag uit voor mijn expeditie. Als ik ooit het stamhuis van ons geslacht wilde zien, dan was de verjaardag van de processie van KoWna daarvoor wel 't meest aangewezen. Ik heb het gezien, Witek, juist op zoo'n avond als het drie en veertig jaar geleden moet geweest zijn. Het was maar voor enkele minuten, doch het was voldoende. Wat eerst maar een idee was geweest, was nu een be sluit geworden". (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5