zo» rr'ri •°"nr LAATSTE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. SPORT. WONDERLIJK AMERIKA. Het conflict in het Verre Oosten OOSTBURG. Waarin het stil bleei staan De i,Graft" Waarom zou den ook de staats en gemeen tedienaren geen belasting beta len? New York, 8 Juli 1937, ,(V an onzen correspondent)) In het restaurant, waar ik geregeld eet wanneer ik 'n de stad ben, is ook een „counter service", d.w.z. men kan er op een hooge kruk voor een buffet toonbank zitten, waar de prijzen een ietsje lager zijn dan aan de tafeltjes. Een trouwe klant van deze etensbar is de verkeersagent op het vlak erbij gelegen drukke, verkeerspunt van de 42ste Straat en Iexington Avenue, een gemoedelijke Ier met knalrood haar en een uiterst gezonde eetlust. Wan neer men dat restaurant binnenkomt, neemt men een knipkaart uit een au tomaat, waarin het consumptiebedrag geknipt wordt en dat wordt bij het weg gaan aan de kassa overlegd. Maar mijn vriend de agent we zeggen hello!" tegen mekaar s nds we een paar jaar geleden elkaar op de been hebben ge houden tijdens een sneeuwstorm en een straat van ijs! staat op na zijn lunch, zet zijn pet op en loopt de ge legenheid uit met een knik tegen de kassajuffrouw, maar zonder in zijn 'beurs te tasten. De quaestie is eenvou dig, dat hij ten allen tijde de gast is van dit restaurant en ik haal dit als een typisch voorbeeld aan van een Amerikaansche opvatting, d e bij ons niet opgaat en nooit zal opgaan. Om nog even bij mijn vriend de „cop" te blijven. Deze brave man houdt er ongetwijfeld een riskant baan tje op na; elk jaar heeft het New York- sche politiecorps een lange lijst ge sneuvelden. En een hoog salaris krijgt hij ook al weer niet, maar er zijn an dere tegemoetkomingen, due zijn (col lega's in ons land toch niet kennen. Het fe-t, dat hij een politieagent is geeft hem bij voldoende legimiatie 't recht al zijn inkoopen te doen tegen een be langrijke reductie te doen niet, dat de winkeliers er toe gedwongen zijn, maar zij doen het graag en vrijwillig. Nietwaar, vandaag of morgen hebben ze de politie noodig en dan is het veel prettiger daar goed bij aangeschreven te staan. Tusschen haakjes, d'tzelfde geldt voor brandweerlieden en de bei de corpsen tellen in New York tesamen een 35.000 man, In den goeden, heel ouden tijd was het zelfs de gewoonte voor de politiemannen om op zijn ron de zoo hier een appel en daar een ba naan en verderop een reep chocolade van winkeliers of stalletjes te nemen zonder daarvoor te betalen en boven dien nog vriendelijk begroet te wor den. Dat is wel erg verminderd sinds het jongste gemeentebestuur, dat een eind heeft gemaakt aan de „graft", het heerlijke Amer kaansche idee om te meenen recht op iets te hebben, omdat het zonder dat niets zou zijn. Ik ben de Heilige Hermandad en bescherm jouw vruchtenkar tegen dieven en kwajongens daarom mag ik wel een peer voor niets hebben. De „Graft." Ziedaar, het geheele principe van een der grootste kankers in het maat schappelijke Amerikaansche leven, de „Graft." Een woord, dat ik niet eens in onze taal kan overzetten en dat. geloof ik, het dichtst nabij komt met het woord „steekpenning." Ook betaalt mijn brave verkeersvriend geen belas ting en zijn collega bij de brandweer evenmin. Zooals ik straks zei, zijn deze gemeenteambtenaren, die elke minuut klaar moeten staan een revol vergevecht met gansters te houden of hun longen te verschroeien in „milli- oen dollar" branden de laagst betaalde geëmployeerden van stad of Staat. Maar 'edereen, die in een Staats- of gemeentelijke betrekking is behoeft geen belasting te betalen van den Gou verneur van den Staat, die 30,000 dol lar per jaar ontvangt tot een postbode, die ÏOOÓ of 1200 per jaar ontvangt en onlangs is men begonnen hier ernstig bezwaar tegen te gaan maken. Er zijn teveel ambtenaren, zooals rechters, di recteuren van bedrijven e.d.. die sala rissen van 10, 15, en 20 duizend dol lars per jaar verdienen met het recht geen belasting te hoeven betalen. Belastingbetaler in opstand, Juist in den laatsten tijd is de gewo ne hardwerkende belastingbetaler hier tegen in opstand gekomen. Hij rede neert zeer logisch, dat hij niet alleen al die duizenden ambtenaren moet be kostigen, maar bovendien voor het be drag aan vele millioenen moet bijsprin gen. dat de publieke dienaren niet oeven op te brengen. Onlangs is daar en staat New York door een nieu- t e, eetl stokje voor gestoken, zij$ Amerika m®er mïeTL IVoot ten van het oude Europa. Laat de le zer zich even ndenken r1a+ tie. ooze burgemeesters, onze^ajjbte naren van gas waterleiding, onze deur waarders, rechters, postbeambten offi eieren van leger en vloot, Ministers en Commissarissen van de Koningin enz enz. belastingvrij zijn en zich in denken wat er dan van onze begrooting terecht zou komen! Maar dat is een van de relikw eën van het onbegrijpe hjke Amerika, dat in duizend opzich ten de overige wereld vooruit is, maar in een paar dozijn dingen een eeuw is blijven stilstaan. j Het privilege.1 Ik kan niet beter doen dan mijzelf als een typisch voorbeeld te noemen in mijn kwaliteit van buitenlandsche pers vertegenwoordiger. Hier in New York heb ik zooveel collega's dat er een fat soenlijke zaal van de noodige honderde toeschouwers mee gevuld zou kunnen worden en wanneer we dus allemaal een gratis entree voor een nieuwe film, een tooneelstuk of een concert zouden vragen wij met ons allen een bedenke lijke hap uit de recette zouden bijten. Een stilzwijgende overeenkomst onder ons is om dat ook niet te doen, maar een paar weken of een paar maanden desnoods af te wachten en dan met ons verzoek aan te komen, dat dan nooit ge weigerd wordt. De binnenlandsche pers gaat natuurlijk voor, maar de vertegen woordigers van de buitenlandsche pers in Amerika kunnen zich moeilijk een land voorstellen, waar zij meer welkom zijn en waar alles gedaan wordt om hen het leven aangenamer te maken dan de V.S. Niet langer dan een week geleden wilde ik graag iets te weten komen en belde derhalve een kantoor op met het verzoek mij dit en dat te vertellen. „Wie bent U?" was de zeer begrijpelijke we dervraag. „Ik ben die en die van Hol- landsche Pers!" Een oogenblik stilte en dan ,,Oh, wacht U even, ik zal het even nakijken en U vertellen!" En ik kreeg iet ook! Waarde lezer, dat is precies hetzelfde als mijn vriend de verkeersagent, die gratis koffiedrinkt in mijn restaurant ~k ben iets en als zoodanig heb ik recht op dit of dat en durf eens mij niet ter wille te zijn! Nog altijd geldt dat privi- ege in Amerika en, het zal nog een hee- en tijd duren voor het geheel verdwe nen is. Jaren geleden had ik een secreta resse, die op mijn gedrukte schrijfpapier naar links en rechts schreef om vrij- taartjes voor concerten en voorstellin gen en die kreeg ook! Op een goeden dag kwam er een brief terug, die niet voldoende gefrankeerd was en waarin zij uit mijn naam! schreef de op voering bijzonder mooi gevonden te heb ien en de volgende beschrijving aan de Jollandsche bladen gestuurd te hebben Die beschrijving was inderdaad schitte rend, maar ongelukkigerwijs werd die nooit in Holland gepubliceerd en kwam ik er achter dat de jonge dame met haar echtgenoot van mij positie misbruik had gemaakt om allerlei voorstellingen voor niets mee te maken. Natuurlijk stond zij een week later op straat. Groot overwicht. Maar ik zal niet ontkennen, dat ik uit ïoofde van mijn connectie met kranten in het verre vaderland een overwicht in het Amerikaansche zaken- en amiuse- mentsleven heb, als men zich bij ons leel moeilijk kan voorstellen. Ongeveer 200 vertegenwoordigers van buitenland sche 'kranten zijn lid van een buiten landsche persclub in New York en het is niet overdreven te zeggen, dat wij op een gruwelijke manier verwend worden en derhalve de neiging krijgen allerlei ongewone voorrechten van anderen niet zoo bijzonder te vinden, „In het veen kijkt men niet op een turfje" is altijd in Amerika op groote schaal opgegaan, ook al kent men er veen noch turven. Wat zou men er bij ons van denken, wanneer Kamerleden het recht hadden zich in een kapperswinkel in het souterrain van het Binnnnhof gratis te laten knippen en scheren? Of dat zij extra salaris krij gen door veel te reizen? Zij worden n.l betaald voor elke mijl per trein boven de reiskosten zelf, hetgeen nog dateert uit den tijd van de dilligence, toen Con gresleden weken en weken onderweg waren naar Washington. Hoeveel millioen? Langzaam maar zeker gaan alle speciale voorrechten voorbij en dat is geen wonder. De reden daarvoor is, dat het in de kapitalen gaat loopen. Wie zal schatten hoeveel millioen aan belasting achterwege blijven door de belastingloosheid van al die ambtena ren en alleen een impresario van een belangrijke boksmatch weet hoevee geld hij er bij inschoot door het toezen den van gratis entree's aan honderde voorname personen, die dan nog de al lerbeste en allerduurste plaatsen kre gen, En zoo denkt men er ook over om de rente van staatseffecten voortaan niet meer belastingvrij te maken, Zoo als dat tot nu toe het geval is. Alles bij elkaar genomen zal er minder aan de strijkstok gaan blijven hangen, maar het kost moeite het zoover te krijgen, oer-conservatief als de practische, voor uitstrevende Amerikanen in een massa opzichten kunnen zijn. F aillissementen. De rechtbank te Middelburg heeft heden fa'lliet verklaard C. de Keyzer, Katsche Veer, gemeente K a t s. Rechter-commissaris mr. A. v. d. Hoop, curator mr, H. J. C. Zaayer te Goes, M. Schippers, bakker te Ter- neuzen (Driewegen); rechter-com missaris mr. A, v. d. Hoop, curator mr, H. C. N. v,an Son te Hulst. De nalatenschap van wijlen L. de Feijter, gewoond hebbend.e te Terneu- en en daar overleden 21 April 1937. Rechter-commissaris mr. W. H. F. Bloe- mers, curator mr. G, Tichelman te Terneuzen, G. L. Lelyveld, winkel er, St. Ja- cobstra.at 27, V 1 i s s i n g e n, rech ter-commissaris mr. C. E, Muller; cu rator mr. P. van Empel te Middelburg. PRINS BERNHARD TE WYCREN. Deelnemers aan. de vierdaag- sche defileeren langs den Prins, Prins Bernhard is vanmorgen om half tien per auto te Nijmegen aangekomeo. In het Oranje-hotel werd hij begroet door het bestuur van den N. B. L, 0. Het gezelschap begaf zich onmiddel lijk hierna per auto naar Wychen. Het stadje had zich voor deze gelegenheid geheel met vlaggen getooid, In de stra ten en op de markt bevonden zich duizenden personen. Prins Bernhard koos zich, omg'even door burgemeesters, wethouders, mili taire autoriteiten en de bestuursleden van den N. B. L. O. eveneens een plaats je op de markt, vanwaar hij, met zicht baar veel genoegen, de langs hem de fileerende deelnemers aan de vierdaag- sche afstandmarschen gadesloeg. Het enthousiasme van de wande laars was zeer groot. Luidop klonken nationale liederen en bekende marsch- wijsjes. De vierlanden schaakwedstrijd. De afgebroken partij uit de laatste ronde van den schaakvierkamp te Gar- misch Partenkirchen tusschen Saemisch en Aljechin, is door Aljechin gewonnen. AANRIJDING. Nabij de kom der gemeente Vrou wenpolder is heden de Belgische wiel rijdster, mej. de S., door een auto overreden. Dr. Taytelenbaum u t Vee- re constateerde een vrij ernstige been breuk en vervoerde de aangeredene n,aar het Gasthuis te Middelburg. De politie uit Vrouwenpolder stelt een nader onderzoek in. KETELONTPLOFFING IN CHEMISCHE FABRIEK TE DELFT Vanmorgen omstreeks 11 uur heeft te Delft in de Chemische fabriek N.V. Nedars, gelegen aan het Stationsplein een ontploffing plaats gehad, welke ge lukkig slechts materieele schade ten gevolge heeft gehad. De oorzaak was gelegen in het sprin gen van een vacuum-luchtdrukketel en dat de ontploffing zeer hev'g is ge weest, blijkt uit het feit, dat tal van ruiten van de fabriek en in de omge ving gebroken zijn en de knal in den omtrek hoorbaar was. Dat er geen persoonlijke ongevallen zijn voorgekomen, is te danken aan de omstandigheid, dat de ketel buiten de fabriek is gebouwd en twee arbeiders die den geheelen morgen aan den kete werkzaam zijn geweest op het momen van de ontploffing zich juist hadden ver wijderd. De bodem van den ketel were een honderd meter ver over het fa brieksterrein geslingerd en waren hier arbeiders aan het werk geweest, de gevolgen van het ongeval zouden met tot materieele schade beperkt zijn ge bleven. KERK EN SCHOOL. Te Rotterdam slaagde voor de hoofdakte de heer A. J. Geensen te Ter Neuzen. Voor het praktijk-diploma boek houden slaagde te Middelburg voor de Vereeniging „Mercurius" en te Goes voor de Vereeniging van Leeraren in de handelswetenschappen mej. J. P. Ver burg te Goes. Tot onderwijzer aan de openbare school te G r o e d e is met ingang van 1 September a.s. benoemd, de heer A. P. van Roo, kweekeling te Groede. Arr. rechtbank te Middelburg. In de zitting van Woensdag werden de volgende vonnissen uitgesproken: valschneid in geschrift: J. P. C., 44 jaar, 'koopman, Amsterdam, gedeti neerd, 3 maanden met aftrek van het voorarrest; poging tot diefstal: P. C., 23 jaar. werkman, Bouchaute, gedetineerd, twee maanden gevangenisstraf; meineed; I. M. Y., huisvrouw J, M. de B., 38 jaar, zonder beroep, Zuid- dorpe, gedetineerd, 3 maanden met af trek van voorarrest; valschheid in geschrift: D. F. N., 23 jaar, koopman, Vlissingen, vrijspraak; verduisteringen: F. J. van H., 28 jaar, administrateur te Biervliet, gede tineerd, zeven weken gevangenisstraf met aftrek v,an het voorarrest en last tot onmiddellijke invrijheidstelling; ontucht; Ch, M., 28 jaar, 's-Heer Arendskerke, 2 maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf met 3 jaar proef tijd. De Chineezen stellen een ultimatum! Vanmiddag werd uit Sjanghai gemeld dat op bevel van Tsjang Kai Sjek door generaal Soeng Tsje Joean op zijn beurt een ultimatum is gesteld aan de Japan neezen, wien hij 48 uur gaf om de pro vincie Hopei te ontruimen. Het 29ste leger heeft Toengstjoe, de residentie van de autonome regeering van Oost-Hopei, geheel bezet. Negen Chineesche vliegtuigen nemen aan de operaties deel. Uit welingelichte bron wordt verder gemeld, dat eenheden van het 29ste le ger nabij Jantsoen op 30 kilometer ten Noorden van Tientsin de spoorbrug heb ben bezet van de lijn Tientsin-Peiping over de rivier Peiho. Tevens wordt ver klaard, dat belangrijke formaties van de troepen der centrale regeering vertrok- kenn zijn uit Pautingfoe en te Antse, op 10 kilometer ten Zuiden van Langfang zijn aangekomen na een geforceerden nachtmarsch. Zij bedreigen de rechter flank van de Japansche verbindingslinie. In de streek van Pauting wordt de lijn Peiping-Hankau krachtig versterkt. Ge pantserde treinen met luchtafweerbatte- rijen patrouilleeren voortdurend langs de lijn. Zeven en twintig Chineesche vlieg tuigen zijn te Pauting aangekomen. WIELRENNEN. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN OP DE BAAN. Ooms, Van Rossum en Van Vliet sprintkampioenen. Drie n'euwe Nederlandsche kampi oenen hebben de finales der sprintwed strijden, welke gisteravond op de stadi- onbaan te Amsterdam onder groote be langstelling werden verreden, opgele verd Ooms won den titel bij de amateurs; Van Rossum zegevierde bij de onaf- hankelijken en Van Vliet bij de profs. Verrassend waren de resultaten bij de .amateurs. Het moet een groote te leurstelling voor Van de Vijver zijn geweest niet de finale te hebben kun nen bereiken. Hij werd op regelmatige wijze in den halven eindstrijd geslagen door Ooms, En de tweede renner, wien men een plaats in de finale had toegedacht, Pe perkamp, werd door Kropman uitge schakeld. In de finale tusschen Ooms en Krop man bleek Henk Ooms veel sneller te zijn dan de Nijmegenaar. Voor de der de plaats reden Van der Vijver en Pe perkamp tegen elkaar. Van der Vijver plaatste zich derde. Van Rossum reed bij de on.afhanke lijken tweemaal een vlot en tactisch aardig sprintje tegen Beukers, die wei nig soepel reed. Bij de profs had Van Vliet niet de minste moeite met Van Egmond. De eerste rit won de vroegere amateur kampioen van kop ,af. In den tweeden rit wilde Van Egmond verstandiger doen. Hij nam nu de leiding om met zijn lange sprint zijn tegenstander te overwinnen. Met eenige machtige trap pen paseerde Van Vliet V.an Egmond op het laatste rechte eind. Van den Heuvel werd 3e en Van der Linde 4e Van Vliet algemeen kampioen Vanzelfsprekend werd het algemeene sprintkampioenschap door Van Vliet gewonnen, die tweemaal van Ooms en tweemaal van Van Rossum won. Ooms sloeg tweemaal den kampioen der on- afhankelijken Van Rossum. Slaats kampioen achtervolging De .achtervolging werd een strijd tus schen Pijnenburg en Slaats. Deze laat ste liep dadelijk uit en na elke ronde bleek hij enkele meters te hebben ge wonnen. Na 2y2 km was hij zeker 80 meter ingeloopen. Wel wist Pijnenburg nog enkele tientallen meters terug te winnen, doch Slaats was onbetwist de beste. Het 'ging zeer snel en de tijd van Slaats 6 min. 26 2/5 sec. over 5 km op deze zware baan is buitengewoon fraai te noemen. Pellen.aars werd 3e Klink 4e. en Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door de Agente Firma A. J. BRONSWIJK SCHAKEN. De vierkamp in Duitschland. Gistermiddag is de laatste ronde van den internationalen schaakvierkamp te Garmisch Partenkirchen begonnen. Dr, Euwe, die met zwart tegen dr. Aljechin speelt, moest deze partij in een zeer gecompliceerde stelling afbreken. Ook de partij tusschen Bogoljubov en Sae misch moest worden afgebroken in een gelijken stand. De stand in het tournooi is: 1 dr Euwe 3 punt plus 1 afgebroken par tij; 2 Bogoljubov 2% punt plus 1 af gebroken partij; 3 dr. Aljechin 2 pun ten plus twee afgebroken partijen; Saemisch 1 punt plus 2 afgebroken par tijen. In de partij tusschen Aljechin en Euwe speelde Aljechin in den negen den zet lelf 4, een variant,, welke volgens de theoretici niet als buitenge wpon sterk wordt beschouwd. Dr. Euwe veronderstelde, dat Alje chin een nie.uwtje toepaste en ant woordde niet met den als sterkste be schouwden zet g7g5. Aljechin kreeg een stelling met ,aan val, doch vond niet de sterkste voort zetting. Bij het afbreken van den 31 sten zet had Aljechin een vrijen d-pion, doch de meesters waren het er niet over eens, of deze vrij-pion sterk of zwak genoemd mocht worden. Bogoljubov staat tegen Saemisch iets vrijer. De partij SaemischAljechin uit de vijfde ronde staat in een pr.actisch gewonnen stelling voor den vroegeren wereldkampioen. iwumman. Nieuw Ned. record op de 500 m. De zwemmer Piet Stam verbeterde zijn Nederlandsch record over 500 me ter borstcrawl met 11.3 seconden tot 6 min. 27.5 sec. Het oude record van 6 min. 38,8 sec. werd gevestigd op 20 Oc tober 1935 in Bandoeng. ZEILEN. IJ muiden.Solent. Aan den zeilwedstrijd IJmuidenSo- ent (Engeland) welke door de Kon. Med, zeil- en roeivereeniging wordt ge organiseerd, met medewerking van de B.oyal Ocean Racing Club zullen acht Duitsche jachten en het Nederlandsche jacht „Zeearend" deel nemen. Het is een uitgelezen vloot van zeejachten, welke fcneerendeels verleden jaar aan den oceaanwedstrijd hebben deelgeno men. De start zal geschieden op Zondag 1 Augustus a.s. bij de uiterton voor Jmuiden. POSTDUIVEN. Uitslag van de op Zondag 1.1. gehou den wedvlucht door de duivenvereeni- ging „De Blauwe Doffer" te Hans- weert van St. Kathelijne af. Afstand 55,2 km. Ie, 14e, 26e, 30e, 33e, 45e, 46e prijs Mi J. Le Clercq, Kruiningen; 2e, 4e en 5e F. Domanchet, Hansweert; 3e, 25e en 34e A. Verhage, Kruiningen: 6e, 7e, 9e, 17e, 18e, 24e, 29e, 39e, en 47e J. Bruinzeel, Schore; 8e, 36e, 37e, 38e en 40e A. de Klerk, Hansweert; 10e, 11e, 13e, 41e en 43e F. v. d. Kreeke, Hans weert, 12e en 23e J. Sanderse, Schore; 15e, 44e J. P. Theenaart, Hansweert; 16e J. den Exter, Hansweert, 19e L NTieuwehuijze, Schore; 20e, 22e en 31e C. IMbllet, Hansweert; 21e M. van Wi- keren, Hansweert; 27e, 28e, 32e, 35e en 42e C. Dorrepaal, Schore. Eerste over- duif A. de Klerk, Hansweert, tweede overduif J. den Exter, Hansweert, Aan komst le duif 8 uur 28 min. 42 sec., laatste duif 9 uur 9 min. 19 sec, BURGERLIJKE STAND. Middelburg. met Getrouwd: Th. Snijders jm. 21 j M Abrahamse jd. 21 j. Bevallen: R, C. Geleijns, geb. Dolk d., K Kraaij, geb. Barkmeijer d., J. Louwer- se, geb. Karman z., J. F. Volkers, geb. Kam z'., M. Krijger, geb. van Duffelen z. Overleden: J. W. Straatman, 79 j., J. J. Peeters, 72 j, wedn. van C. H. Munck. Westkapelle. Van 1926 Juli. Getrouwd: Johs. Peene jm. Jaka Louwerse jd. 23 j. 28 de en MARKTBERICHTEN. (Middelburg, 27 Juli. Aardappel veiling. Aanvoer 33.250 kg, Mithlothiams Bonken 7685 c., groote 6696 o Drie. lingen 4368 c., Kriel 2546 c„ Blauwe Eigenh.: Bonken 6071 c., Groote 65 88 c,, Drielingen 3357 c., Kriel 26 c,, alles per kg. Middelburg, 28 Juli, Fruitveiling: Roode bessen 17<25 c., Kruisbessen 8 14 c., Frambozen 3655 c Oranjeprui- men 2330 c., Roode Pruimen 2224 c., Frankenthalers 5556 c., Tomaten 6 9 c., Oomskinderen 416 c,, Spuitjes 34 c., Suikerij 23 c., N.H Suikerij peer 4 c., Madeleinen 515 c., Earley Victoria 5-7 c., Perzik roode Zomer- appel 67 e., Mr. Gladstone 6 c., val en kiroetappels 26 c., alles per kg, Me loenen 1226 c., Perziken 17 c., bei der per stuk. Goes, 27 Juli Veilings vereeniging „Zuid-Beveland". Groote veiling, Roode bessen f 13.5014.30, Zure Kroetappels f 2.90, Dubb. Princesseboonen f 78.60, Aardappels f 33.80, per 100 kg. Appels. Kleine veiling. Yellow Transp. extra 1621, idem A 1318, idem B 1014, idem C 912, Perzikroode Zomerappels extra 1619, idem A 1519, idem B 13 16, Earley Victoria extra 1011, idem A 911, idem B 611, idem C 89, iMr. Gladstone 410, Zomeraagt 34, Codl. Keswick 7, Zoete Pietjes 59, Kroet en valappels 27, per 100 kg, Peren: Oomskinderenperen extra 17 19, idem A 1519, idem B 1115, N.H. Suikerperen 47, Zomerlouwtjes 37, Pree, de Trevoux 712, Roode Suikerij- en 25, Jan Baasperen 48, Kroet en valperen 25, per 100 kg. Pruimen: Princepruimen 717, Czar- pruimen 1730, Citroenpruimen 10, El- densche Blauwe 1019, Earley Laxton 2331, Okkelanen 1018, Tollenaars 9 17, Myrabolanen 612, Oranjoprui men 1014, Blauiwe Wijnpruimen 14 22, Zaailing pruimen 15, Kouwelqnen 16, Eng. Krozen 1016, Bevelanders 15, Wijnjkrozen 1015, Valpruimen 212, per 100 kg. Diversen: Roode Bessen 1317, Witte idem 14, Zwarte idem 2635, Kruisbes sen 711, Black Berry 3039, Frambo zen 1738, Zure Morellen 1523, Kler ken 4144, Blauwe Druiven 3743, To maten 47, per 100 kg, Meloenen 15 28, Perziken 17, Kipeieren 3.303.80, per 100 stuks. Bloemen: Gladiolen 5, per 100 bos, Ster van Bethlehem 7, per 100 pot, Een den 0.25 per stuk

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3