ZEELAND. BUITENLAND. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS AgentL. Sandee Telefoon 24 Nieuwdorp (Ingez. Me<L) NOORD-BEVELAND. •EURS VAR AMSTERDAM. C Calvé-Delft 91%—91%-93 A Philips Gem. B. afg. 344%343-44 C Unilever 161 163%-65% C Am. Car en Foundry 38%38% C Anaconda Cop. 42%41%-43% C Bethlehem St, 69%68-% BEURSTHERMOMETER DINSDAG. Schepen Amerika Philips Tabak Rubber Markt - Komtnfet, Industrie Olie IAku Suiker ObLMarbt— ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. OOSTBURG. Firma A. J. BRONSWIJK. Gevechten onder de muren van Peiping. BELGIE. Het Leiderskamp der Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging te Reuesse, Men schrijft ons: Van 22 tot 29 Juli kampeeren in de duinen bij Renesse een tachtigtal na tuurliefhebbers, om ons buitengewoon mooie Schouwen-Duiveland te bestu- deeren. Dit kamp heeft speciaal de natuur historische vorming van leiders in al lerlei jeugdvereenigingen ten doel. Ook leeraren, onderwijzers en stu denten zijn er in grooten getale bijeen gekomen. Bovengenoemd kamp wordt sedert 1929 jaarlijks gehouden. Het vierde Lei derskamp werd in 1932 eveneens in Zeeland opgeslagen en wel te Vrou wenpolder op Walcheren, Van de negen docentes, die de na tuurhistorische schoonheden en rijk dommen aan de kampdeelnemers too- nen, noemen we prof, dr. J. Jeswiet ,van Wageningen, plantengemeenschap pen, prof. dr. H. J. Jordan van Utrecht, leven der zee, evenals de Zeeuwsche docenten, de bekende vogelfotograaf J. [Vijverberg van Noordgouwe en D. A Vleugel van Goes, insecten. Op 22 Juli opende dr. Joh. v. Bur- kom van Den Haag, Algemeen Voor zitter der N.N.V., tevens Kampleider, het Kamp. Tal van genoodigden uit de dorpen Burgh, Haamstede en Renesse waren hierbij aanwezig, De heer Vij verberg hield een interessante cause rie over het rijke Schouwense vogelle ven. Ongetwijfeld zal dit kamp onuitwisch- bare indrukken van ons schoone Zee land bij alle deelnemers achterlaten. Aardappelziekte, In het etmaal van 's avonds 25 Juli tot 's .avonds 26 Juli is in Zeeland de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. De Coöperaties en de Kamer van Koophandel, Naar wij vernemen heeft de Zeeuw sche Coöperatieve Propaganda Com missie tegen Woensdagmiddag kwart over twee een vergadering belegd in de „Prins van Oranje" te Goes, waar toe zij alle landbouwcoöperaties, ver- bruikcoöperaties, boerenleenbaken, co öperatieve kolenbonden en verder alle organisaties, die als coöperatieve ver- eeniging in het handelsregister st.aan ingeschreven bij de Kamers van Koop handel te Middelburg en te Terneuzen heeft uitgenoodigd. Het doel blijkt te zijn een bespreking te hebben over de circulaire van den Nationalen Coöperatieven Raad in Ne derland, waarbij er op wordt gewezen, dat de Kamers van Koophandel in de toekomst meer wettelijke bevoegdhe den zullen krijgen en dat het daarom van groot belang is, dat de Nederl. Coöp. beweging eveneens in de K. v. K. vertegenwoordigd zal zijn. Er wordt in de kamers aldus de circulaire vaak op een wijze over de Coöperatie gesproken, die nimmer door haar kan worden onderschreven. Juist het feit, dat de Coöper, gedachte rust op de gemeenschapsgedachte moet er toe doen komen, dat de Coöperatie in de Kamers van Koophandel haar vertegen woordigers heeft. Volgens het schrijven van de Propa ganda Commissie heeft de directie der Z.L.M zich ten volle bereid verklaard haar medewerking te verleenen. MEER EN BETERE BESTAANS- EN VESTIGINGSMOGELIJKHEDEN TEN PLATTELANDE, De Zeeuwsche Landbouwmaatschappij heeft het initiatief genomen tot het in het leven roepen van een stichting welke ten doel zal hebben het verkrijgen van meer en betere bestaans- en vestigings mogelijkheden ten plattelande van Zee land. Samenwerking hiertoe is gezocht met het Provinciaal Bestuur van Zee land, met de gemeentebesturen van Mid delburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Zierikzee en Tholen, met het Bestuur van den Zeeuwschen Polder- en Water- schapsbond en met de besturen van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, den N.- Brabantschen Chr. Boerenbond, den R K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond en den Chr. Boerenbond in West Z. Vlaanderen. Het gemeentebestuur van Goes gaf reeds het voorbeeld en besloot tot mede werking. Het H.B. der Z.L.M. wijst er op, dat de werkloosheid ten plattelande de laatste jaren een grooten omvang heeft geno men, terwijl in vergelijking met andere provincies het percentage arbeiders dat in de werkverschaffing is tewerkgesteld, bijzonder laag is in Zeeland, niettegen staande er in Zeeland vele werkobjec ten zijn die voor uitvoering in werkver schaffing in aanmerking komen. Daarom wil de Z.L.M. in samenwerking met de andere genoemde lichamen streven naar het in werkverschaffing aanbrengen van cultuurtechnische verbeteringen, hetgeen niet alleen de bestrijding der werkloos heid ten goede zal komen, maar ook de productiviteit van den bodem zal ver- hoogen. Allereerst komt in aanmerking het verbeteren van weilanden. In Zeeland komen honderden ha weiland voor, wel ke door egaliseeren in hooge mate kun nen worden verbeterd. In verband met hun ongelijke ligging, zijn deze weilan den in hun tegenwoordigen toestand niet geschikt om in bouwland te worden om gezet. Wanneer deze weilanden met zorg en deskundig worden geëgaliseerd en tevens de afwatering in orde wordt ge maakt, zal de productiviteit van deze weilandentoenemen en het bovendien mogelijk worden dat zij tot bouwland worden omgezet. Het verdient aanbeveling om voor het in het leven te roepen lichaam den vorm van een stichting te kiezen. Het Dag. Bestuur der Z.L.M, heeft besloten hier voor 2000 af te zonderen, verdeeld in aandeelen van 100. Het had zich gedacht, dat elk der oprichters hiervan 100 voor zijn rekening neemt, terwijl de Z.L.M. 800 zal storten. In meerdere provincies zijn reeds der gelijke stichtingen werkzaam. In de Noordelijke provinciën zijn door deze stichting reeds meer dan 12.000 ha land ontgonnen of verbeterd. DE VACANTIESCHOOL NAAR BUITEN. Heden morgen trokken om even over 8 uur de kinderen, die aan de tochten der Middelburgsche vacantieschool zul len deelnemen er zijn er totaal 315 aangegeven, wat een 20 meer is dan in 1936 naar de Markt. Voor deze eerste keer was het verzamelen op de Markt en ook de bestuursleden, de leidsters en leiders, de leden van de transportcolönne van het Roode Kruis kwamen daar heen, mitsgaders een deel der jongens van de signaalafdeeling van Achilles. Op de tonen van trommels en hoorns ging het te ruim half negen van de Markt door Noordstraat, Wa- genaarstraat, St. Pietersstraat, Lange Delft, Segeerstraat en Stationsstraat naar de Loskade, Hier stond de tram gereed, die de kleinen voor de eerste maal in dit jaar naar Koudekerke ver voerde, vanwaar te voet of per bus duin en strand werd bereikt. Bij de volgende tochten komen de kinderen direct naar de Loskade. SLUITINGSUUR TIJDENS DE KERMIS, Gedurende de volgend.e week te houden kermis, moeten de kramen en tenten iederen avond om 12 uur slui ten en moet op dat uur ook de mu ziek in de café's enz. eindigen. Deze inrichtingen mogen echter open blijven tot half één en Donderdags tot één uur, Verkeersongeval Gisteravond te ongeveer half negen had op den gevaarlijken hoek Voorstad Oostsingel een botsing plaats tus- schen den motorrijder G., geëmployeer de bij de P Z.E.M. en een vrachtauto van de fa. v. d. E., bestuurd door den chauf feur W. De motorfiets werd ernstig bescha digd. De heer G. kwam er met lichte kwetsuren af. De politie was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. VEERE. Op de voordracht van ge meente-secretaris alhier komen voor de navolgende namen: I, J. A. Martijn te Veere, 2. E, Enserink te Aalten en 3. E. C. Achterberg te Benthuizen. Er waren niet minder dan 52 sollicitanten. Alle drie heeren op de voordracht zijn mo menteel ambtenaar ter secretarie van de plaats hunner inwoning. BAARLAND. Het raadslid, de heer M. Koopman (r.k.) heeft als zoodanig bedankt. Zijn opvolger op de r.k. lijst is de heer J. de Winter. HEINKENSZAND. Gisteravond bracht hel muziekgezelschap „Euterpe" een serenade aan haar voorzitter, den heer J. van Iwaarden ter gelegenheid van zijn 25-jarig huwelijksfeest. Nadat eeni- g'e nummers ten gehoore waren ge bracht, sprak dr. Griep het jubileerende echtpaar toe en bood namens het corps een fraai geschenk aan. De heer Van Iwaarden dankte vervolgens allen voor d't huldeblijk. Daarna maakte het muziekcorps nog een rondgang door het dorp. Een en ander trok groote belangstelling. YERSEKE. Doordat de schippers op den Havendijk het geheele terrein voor conservatie benutten, was de weg dus danig versperd, dat de 19-jarige mej. L. Kole met de f ets van den dijk af reed en bloedend en geheel overstuur den winkel van den heer Jan Zoetewey werd binnengedragen. Enkele wonden en een gescheurde japon waren de ge volgen. De Oestercultuur. YERSEKE. Verleden week zijn en kele kwee,kers naar hun perceelen ge weest. Zij hebben geconstateerd dat de groei der Zeeuwsche oesters beter is dan die der uitgezaaide Fransche. Voor al de panoesters van 1935 en 1936 zijn mooi gegroeid. Direct hierop is er eenige handel gekomen in de Zeeuw sche panoesters van '36. Deze worden verhandeld van f 10 tot f 11 per 1000. Reeds versch llende partijen zijn in andere handen overgegaan. Dit is met het oog op de Zeeuwsche oesters een zeer verblijdend teeken. De perceelen op de Ierseksche Bank, die voorheen dienden voor den broedval, zijn (het is nogmaals geconstateerd) geen cent meer waard. De oestertjes van 't voorgaande jaar zijn sporadisch. Het lijkt er veel op dat iedere cent daarin gestoken, weggeworpen g'eld is. Het schijnt dan ook dat er geen andere uitkomst is dan pannen leggen. Dit seizoen heeft nog SUIKER - RUBBER - KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. MMUUWM' "ATOEN- GRANEN ENZ. TER KUIZE VAM IONOEN. LIVERPOOL NEW YORK. CHICAGO. WlNN|PE<TtNZ TaWm No. 30012 31012 AMSTERDAMS **"2 - Toloyndroi: CARIOSAMSIERDAM een enkele geprobeerd om zijn pannen uit te leggen in de zoogenaamde vlak te waar voorheen miljarden oesters werden geboren. Het resultaat was nihil. KORTGENE, De gemeente-rekening over 1936 heeft op de gewonen dienst als eindcijfers: inkomsten f 61,546; uit gaven f 55,275; batig saldo f 6,271; ka- pitaaldienst: inkomsten f 216; uitgaven f 16,377; nadeelig saldo f 16,161. Dit nadeelig slot wordt veroorzaakt door de wegverbetering van den Voorstraat, Molenweg en Langeweg. De werkzaamheden ten behoeve van de verbetering van de Voorstraat naderen haar einde. Er moet slechts een klein eindje trottoir nog gelegd worden. Er staat dan op het program ma een verharding van den grond tus- schen den rijweg en het trottoir met macadam. Deze steenslag zou dan met een wals vastgestampt worden, We vernamen echter, dat het met dit werk voorloopig spaak zefi loopen. De aannemers kunnen nl, in verband met een staking in België, momenteel geen macadam verkrijgen, zoodat het werk nu eenigen tijd geen vooruitgang zal kunnen krijgen. RAAD VAN COLIJNSPLAAT. Het dagelijksche klokluiden al- geschaft. COLIJNSPLAAT. Maandag verga derde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester Stute. Afwezig was wethouder Dees wegens familieaangele genheden. B. en W. stelden voor den heer P. den Boer te Wissenkerke aan te stellen om te zorgen voor het opwin den en smeren van de torenklok op een salaris van 35 per jaar. De heer Vink vroeg, hoe vaak dat opwinden moest plaats hebben. Wethouder V a n D i s antwoordde, dat dit bijna dagelijks moet gebeuren. B. en W. waren van meening, dat het gewenscht was, dat een des kundige voor de klok zorgde en dat het eigenlijk verkeerd was dat dit aan den klokluider werd opgedragen. Met alge- meene stemmen werd het voorstel aan genomen. De v o o r z. zeide, dat B. en W. het dagelijks luiden der klok uit den tijd achtten. Zij stelden daarom voor in 't vervolg enkel te doen luiden bij be grafenissen en bijzondere gebeurtenis sen. Aanneming van dit voorstel zou te vens nog een bezuiniging voor de ge meentekas zijn. De heer D e P r e e was persoonlijk tegen afschaffen van het da- gelijksch klokluiden, maar ter wille van de bezuiniging zou hij voor het voorstel stemmen. De andere leden waren allen voor afschaffing, omdat zij oordeelden, dat het driemaal daagsch luiden geen zin meer heeft. De heer J a n s e vroeg of B. en W. eigenlijk niet voorbarig ge weest zijn om eerst sollicitanten op te roepen. De v o o r z. gaf toe, dat dit in derdaad het geval was, doch dat het idee tot afschaffing pas geopperd werd, toen de sollicitantiestukken binnen wa ren. Met algemeene stemmen werd be sloten met ingang van 1 September a.s het dagelijksch luiden af te schaffen. Er zal een nieuwe oproep geplaatst worden tegen een salaris van 10 per jaar. De heer D e P r e e stelde voor het klokluiden op te dragen aan één der gemeentewerklui. Op die manier is de bezuiniging nog grooter. Nadat B. en W. hiertegen verschillende bezwaren geop perd hadden, trok hij zijn voorstel in. Ingekomen was een adres van J, A. Coomans e.a. om in verband met de veiligheid der schoolkinderen de ingang van de openbare school te verplaatsen naar „Achter de Kerk" en niet meer bij het begin van de Voorstraat. De v o o r z. zeide, dat B. en W. voorstel den dit verzoek in te willigen. De heer Contant was van oordeel, dat het verkeerd was de kinderen zoo angstval lig voor gevaren te beschermen. Volgens hem is het noodig, dat zij de gevaren onder de oogen leeren zien om later in de maatschappij flink te kunnen optre den. De heer Hartog antwoordde, dat de heer Contant het idee propageerde, dat de gevaren moeten opgezocht wor den, terwijl ieder ander juist alles in het werk stelt om de gevaren te vermijden. De kinderen zijn voor de school druk aan het spelen en denken aan geen auto's. Het is voor de school heel wat anders dan wanneer de kinderen op den weg zijn, Daar letten zij vanzelf op het verkeer en dat kan ze ook op het hart gedrukt worden. De heer J a n s e vond het alleen jammer, dat de veldwachter slechts op een gedeelte der kinderen kan passen, als de ingajng verplaatst werd. Voor de veiligheid zou hij toch voorstemmen. De heer D e P r e e zei de, dat hij het vorig jaar reeds met een dergelijk voorstel is gekomen dat toen verworpen werd. Na die raadszitting waren, die hadden gezegd, dat hij Eerste noteering is vorige koers(en)j daarachter officieele noteering van he den; beteekent geen noteering ontvangen. Denemarken Oblig 1926-5 102%—103% Amsterdam 1934-4 100%100% Zeeuws. Hyp. B-4 100— Cities Service Cy. P. 1958 5 5353% A Pref. Jurgens A. 134%135 A Ned. Gist- en Spiritusf. 476% A De Schelde NB. 49%50% C Am. Smelt en Ref. 67% A Born. Sum, H.M. 209210. A Houth, Alberts 102 C Union Pac. Rr. 97%96% C Int. Nickel Cy. 47%47% Ned. *000-4 101%—100% O. Indie 34 1000-4 100%—100% Engeland 1960-90 4 82%—82% A Koloniale Bnk. 163%163 A N.I. Hbk. 600 167—168 C Ned. H M. 1000 192%—192% A v. Berkels Pat. 58i C Kennec Copper 4444%-% C U. States St. C. 86%—85-86% C North Aim. Cy, 22%—21% A Kon. Petr. Mpij. 418%—418-20 C Contin. Oil Cy. 34%35% C Phillips Petr. Comp. 45%45% C Shell Union O.C. 21%21%-%. C Tide Water Ass. Oil 15%15% A Ned. Scheepv, U. 140%;140%-41% A H.V. Amsterdam 527%527%-28 A Java Cult. Mij. 235% A N.I. Suiker U. 168%469 A Deli Batavia 240%242-40% Wettig, Gedeponeerd^ C Deli Mij, 1000 331—328%-29% A Senembah 337336 - C Baltimore en Ohio 2120% C Southern Pac. Cy. 37%—36% A Southern Rlw. 25%24% A Arnst. Rubb, C. 286—284-86 A Dëli-Bat. Rubb. 226%—221-23 A Hessa Rubber 242240 !A Serbadjadi S.R. 169167 WISSELKOERSEN. Heden. Gister, Londen 9.02 9.01% Berlijn 72.90 72.95 Parijs 6.79 6.78% Brussel 30.50 30.51 New-York 1.81% 1.81% Dagelijksche indexcijfers, medege*" deeld door het centraal bureau voor de statistiek. 26 Juli. Aandeelenkoersens 110,1, goederen groothandelsprijzens 99.0. een adres bij de ingezetenen moest la ten rondgaan. Hij had dit geweigerd en gezegd, dat dit op den weg van anderen lag. Met de stem van den heer Contant tegen werd het verzoek tot verplaatsing ingewilligd. De gemeenterekening 1936 werd aan geboden en in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de leden Con tant en de Pree met wethouder Van Dis, Bij de rondvraag sprak de heer Jan- s e over het uitdiepen der haven. Reeds 2 jaar achter elkaar is dat niet gedaan, zooals het behoort. De werkloo- zen nemen het werk aan voor een te laag bedrag. In het begin doen zij, wat van hun geëischt wordt, maar als zij dan zien, dat zij niet aan hun loon komen, dan gaan zij knoeien. Wethouder Van D i s antwoordde, dat de klacht van den J a n s e niet ongegrond was. Ook de gemeenteopzichter had 'gerappor teerd, dat het werk niet goed was uit gevoerd. Als het in orde moest gemaakt worden, zou het nog wel een week ge duurd hebben, doch gezien de menschen die dit moesten doen, was van dien eisch maar afgezien. De v o o r z. zeide, dat hij den heer Janse dankte voor die opmerkingen en hij beloofde, dat B. en W. een volgende maal hiermee reke ning zullen houden. De heer Janse vroeg om op de eerstvolgende vergadering op de agenda te plaatsen het punt; „Afschaffing der kermis". De v o o r z. antwoordde, dat de heer Janse dan een schriftelijk voor stel moet indienen, mede onderteekend door nog twee reedsleden. AARDENBURG. De verplaatsing van J. J. de Gardijn, assistent bij de directe belastingen alhier, naar Zevenbergen is ingetrokken; als standplaats is hem met ingang van 1 Augustus aangewezen Oos terhout. STEEDS MEER MILK BARS IN ENGELAND, Het aantal Milk Bars in Engeland, dat bij het begin van dit jaar 587 be droeg, is gedurende de eerste helft van 1937 gestegen tot 710; de belangstel ling van het publiek voor dezen vorm van snelbuflet is zoo groot, dat men nog dit jaar rekent op de opening van de 1000ste Milk Bar, Van de 710 die thans in exploitatie zijn, bevinden zich ongeveer 150 in Lon den; de overige zijn over het geheele land verspreid. 350 zijn eigendom van groote melkinrichtingen, 125 bevinden zich in warenhuizen, 12 in bioscopen en 9 in zweminrichtingen. Het aantal rij dende Milk Bars bedraagt thans 22, welk aantal in den loop van den zomer nog wel belangrijk zal stijgen. Op dit moment zijn in de verschillen de Milk Bars, waarvan er sommige dag en nacht geopend zijn, 4000 personen werkzaam; de groote ontwikkeling van de Milk Bar zooals wij deze herkennen aan zijn typische inrichting en zijn „Milk Shakes" is in Engeland tot stand geko men binnen de 2 ja&r naar het voor beeld van de Australische en Ameri- kaansche Milk1 Bars. De „oudste" Engel- sche Milk Bar werd n.l. in Juli 1935 ge opend. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door de Agente Het conflict in Noord-China spitst zich weer toe. Het is gisteravond bij Peking tot vrij ernstige gevechten gekomen. Naar het schijnt was daar den staat van beleg alweer afgekondigd, in ieder geval wa ren gisteravond omstreeks half acht de poorten van de stad gesloten. Uit Feng- tai is toen het verzoek gekomen om 500 Japansche soldaten met lichte mortie ren de stad binnen te laten trekken. Be richten uit Sjanghai zeggen, dat de autoriteiten dit verzoek toestonden eri dat de Japanners onmiddellijk nadat ze de Kwanganpoort in het Zuid-Wes ten van de stad waren binnengetrokken, het vuur openden. De Chineezen be antwoordden dit vuur en wierpen hand granaten tusschen de Japansche solda ten. Volgens de Japansche lezing wer den de troepen niet toegelaten tot de- stad, waarna zij het vuur op de poort geopepd hebben. Welke van de twee lezingen ook de juiste is; er is gister avond gevochten in de stad, of onder den muur van de stad. Daarbij zouden 20 Japanners en een aantal Chineezen,, waaronder een Chineesch politieagent het leven hebben verloren. Het laat ste bericht, dat gisteren omtrent dezen strijd bekend werd was, dat de tele fonische verbindingen tusschen Nanking en Peking omstreeks middernacht, plot seling verbroken waren en dat men ver onderstelde, dat ergens een ernstig ge vecht aan den gang was. Op tal van andere punten in de buurt van Peking is het gisteren even eens tot vechten gekomen en men mag wel aannemen, dat de troepen van de 37e divisie, die zijn teruggetrokken met dat terugtrekken zijn opgehouden. Hoe de positie van deze troepen thans is, is uit de berichten nog niet op te ma ken, maar uit de gevechten van Lang- feng valt af te leiden, dat de Japan ners zich de volledige controle hebben willen verz'ekeren van de spoorlijn van Tientin naar Peking langs welke spoorlijn gisteren Japansche versterkingen zijn aangebracht. Bij Langfeng zijn de Ja panners hardhandiger opgetreden dan bij de gevechten van de vorige week. De vliegtuigen hebben thans zeer ac tief deelgenomen aan den strijd. De Japanners spreken van aanzienlijke Chineesche verliezen. Voorloopig zal af te wachten zijn of de Japanners on middellijk strategische punten zullen trachten te bezetten, wat zij bij de vo rige incidenten nog hebben nagelaten en of zij zich ook van de spoorlijn naar Moekden zullen verzekeren. De toestand lijkt zeker dreigender dan hij de vorige week was. Hij is bo vendien gecompliceerder doordat de Japansche vloot thans ook zijn eischen heeft, namelijk teruggave van een Ja- panschen marinier, die ergens in de buurt van Sjanghai vermist moet zijn, SOCIALISTEN EN COMMUNISTEN. Resolutie der socialistische jeugdorganisaties tot samen gaan Met 405 tegen 177 stemmen heeft het te Brussel gehouden congres van so cialistische jeugdorganisaties besloten zich niet te onderwerpen aan het ver bod van de leiding van de Belgische ar beiderspartij betreffende het samengaan met de communisten. In de resolutie, die werd aangenomen, wordt geconstateerd, dat de fusie van de socialistische en communistische jeugdorganisaties een voldongen feit is, waarop niet meer kan

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2