wper-kwauteit! SPORT. LAATSTE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. 10 CT. TWEE KNAPEN VERDRONKEN, Bij 't kano-varen op de Maas,. Verdronken. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Keyenburg: 1 doode. Hoogezand:1 doode. NAGEKOMEN BERICHT. Bestuur der Zeeuwsche Stroomen. VOETBAL. I Wedstrijduitslagen Z.V.B.. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. De vierdaagsche. WATERPOLO. WIELRENNEN. LAPEBIE WINT DE RONDE VAN FRANKRIJK. Anton van Schendel 33ste. De nationale kampioenschappen. SCHAKEN. Euwe wint van Saemisch. AUTOMOBILISME, ZWEEFVLIEGEN. De nationale Zweefvliegwedstrijden te Teuge. POSTDUIVEN. OPNIEUW TOENEMENDE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. NOODWEER IN OOSTENRIJK. STAATSLOTERIJ. DE NOORD-BEVELANDSCHE BRUG. A. G, M, Markusse, DE AVRO-REPORTAGE VAN VEERE. (Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. Middelburg. MARKTBERICHTEN. •waarmede een 'andbouwer het land in reed, De aanrijding was zonder eenige beteekenis, doch Van der M, maakte zich over het gebeurde zoo driftig, dat hij den voerman achterna g'ing en pro beerde hem van den wagen te trekken. Bij deze poging raakte de driftige Ha genaar met een been tusschen de spa ken van een wiel van den' rijdenden wa gen, met het noodlottig gevolg, dat het been totaal werd versplinterd. De man werd naar het St, Joris gasthuis te Delft overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen, Zaterdagavond zijn twee jongelieden, die geheel gekleed in een kano op de Maas in de buurt van Maastricht voe ren, te water geraakt, doordat de ka no omsloeg. Twintig minuten later heeft men beide ongelukkigen kunnen opha len.De levensgeesten waren geweken. Pas laat in den avond is men er in ge slaagd de beide jongelieden te indenti- ficeeren. Het waren 16-jarige J. G. van der L., geboren te 's Gravenhage en wo nende te Heerlen en de 17-jarige F, C. geboren te Heerlen en wonende aldaar. Vannacht is de 50-jarige H. de Graaf uit Nieuw-buinen (Gr.) vermoedelijk door een ongeval, in het kanaal te Kiel- Windeweer geraakt. Hoewel hulp spoe dig ter plaatse was mocht het niet ge lukken, de levensgeesten op te wek ken. Zaterdag is in het dorpje Keyenburg nabij Hengelo (Gelderland) een ernstig ongeluk gebeurd. Op dat oogenblik kwam het eenige dochtertje van het hoofd der r.k. school, den heer S., aldaar het hek der ouderlijke woning uitfietsen, juist op het moment, dat een met twee paarden bespannen boerenwagen voorbij reed. De boerenwagen, die voorzien was van luchtbanden, was zwaar met rogge be laden, De voerman merkte jni:ets van hetgeen gebeurde en het meisje was niet meer in staat haar vaart te minderen, met het noodlottige gevolg, dat zij tus schen de beide paarden door onder den wagen geraakte, een trap van een der geschrokken paarden kreeg en door een der wielen overreden werd. Het kind was op slag dood, Vannacht heeft een groenten-expedi teur toen hij met zijn wagen de van Royenstraat te Hoogezand passeerde, het lijk van een jongeman gevonden, dat naast een vernield rijwiel lag. De doods oorzaak is nog niet vastgesteld. Het vermoeden ligt evenwel voor de hand dat de man bij een aanrijding is gedood. De verongelukte is de 28-jarige K. Smit uit Kropswodle. Bij K.B. van 23 Juli is, te rekenen met ingang van 1 Januari 1937, benoemd tot voorzitter, tevens secretaris-penning meester bij het bestuur der visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen te Middel burg, mr. H. van der Beke Callenfels, thans voorzitter van gemeld bestuur. Zaterdag WemeldingelKrabbendijke 20. Kruiningen 2Ierseke 2 13. De stand luidt thans: t Wemeldinge 1 5 5 0 0 10 Krabbendijke 1 6 3 2 1 8 Waasde 1 6 3 0 3 6 Ierseke 2 7 2 1 4 5 Kruiningen 2 6 0 1 5 1 35—4 20—16 24—17 1 21—31 f 8—40 j Aan het Bureau van politie: Haakpen, riempje, ons-gewicht, huissleutel en Spaansch paspoort. Bij particulieren: Kinderschoentje, De Plaa, Veersche weg 10. Port. met inh., Nellie Nijssen, Kinderdijk 94. Dames- tasch met inh., Bastiaanse, Langeviele 7-9. Etui van fototoestel, J. Boone, Oost Kerkplein 2. Meisjeshoed, v. d Vijver, Augustijnstraat 19, Belasting- merk, Bernard, Hendrikstr. 10. Fan tasiebroche, J. Verduin, St. Jorisstraat 24, Sleutel, F. Polderman, Gravenstr. 71. Mantelband, C. Koreman, Giststr. 18, Damesport, met inh., Postkantoor L. Noordstraat. Dop van benzinetank, Janse, Segeersweg 54. Belastingmerk, Everaarts, Achtersingel 23. Hand schoen, Burgs, Schoorsteenvegerssingel 64. Tabakspijp, C. Koch, Heeren gracht 120. Port. met inh., F. Won- dergem, Jodengang 18. Port. met inh., P' Sligger, Nadorstweg 29. Muts (bruin )N. Spierens, Groenmarkt 2. Kinderport. met inh., Stokman, Penning- hoeksingel 41. Badpak, C. Gillissen, St. Janstraat 36. Polshorloge, J, van Sluijs, Segeersweg 62. Postduif, J. F. Geerse, Veersche weg 195. Vulpen houder, J. Wagenaar, Volderijstraat 23. io UaiE®smanteltje, v. Hoepen, Brakstr. 12. Sleutel gem. (CHS 1754), F. Slab ber, Keersluis Vlissingen. Voetbal, Dekker, Serooskerke A 190. Belas- ingmerk L Wisse Ritthemsche weg (Souburg) 19 - Belastingmerk, Groot- jans, Kinderdijk 20 - Damestasch met mh„ Belastingmerk gem. Diaconiehuis Arnhem, Labruijère, 't Zand 155.Drie bankbiljetten (kronen), A. Goverse, Nieuwstraat 39. Dameshoed, A. van Sluijs, Koudekerksche weg D 5. Be lastingmerk, Kik, Stadhuis (Helm), Autonummerplaat N 32278, Hubrechtse, Hal Stadhuis (Rijwielstalling); Zilveren speld met ketting, W. M. Vermeulen, Veersche singel 64. Damesport. met ")h., A. Mos, Langevielesingel 78, Huissleutel, Kraak, Volderijlaagte 26. uop vulpenhouder, J. de Munck, Noord Bolwerk 27. WANDELSPORT. Aan de van 27 t/m 30 Juli te houden vierdaagsche afstandsmarschen zullen nog deelnemen: mej. J. La#: van de ver- eeniging D.T.S. voor de 2e maal, en de heer A. Feenstra te Middelburg voor de 4e maal. Door omstandigheden zal het detache ment van de S.D.O.A. dit jaar niet aan de marschen deelnemen. Ook de heer Mauer van de Vereeni- ging „Voorwaarts" uit Domburg, welke in het detachement van het corps Pon tonniers zou deelnemen, gaat dit jaar niet naar Nijmegen. Bijzonderheden omtrent de Zeeuw sche deelnemers zullen wij iederen avond omstreeks 8 uur aan het Speciaal Sporthuis van den heer Imanse, Korte- delft te Middelburg bekend maken. Zondagmiddag' werden in het kanaal door Walcheren te Vlissingen, de jaar- lijksche waterpolo-wedstrijden gehouden om den zilveren wisselbeker, beschik baar gesteld door den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelde- ren. Voor deze wedstrijden bestond veel publieke belangstelling. De polo wedstrijden werden gehouden tusschen Zeehond I, Zeehond II en Bruinvisch uit Sas van Gent De beker houder „Scheldestroom" uit Breskens kon evenals „de Schelde" uit Terneuzen niet deelnemen. De uitslagen waren: Zeehond IZee hond 'II 70, Zeehond IIBruinvisch 90, Zeehond IBruinvisch 31 (na verlenging). De voorlaatste étappe van de Ronde van Frankrijk, welke Zaterdag van Ren- nes via Vire naar Caen werd verreden, heeft een aanval op de nog overgeble ven krachten van de 46 renners ge daan. Het eerste gedeelte van Rennes naar Vire over een afstand van 214 km werd met massastart, verreden, maar het' tweede gedeelte naar Caen over 59 km was een rit tegen het hor loge en hierin vertrokken de renners, elk afzonderlijk. Op het eerste gedeelte vluchtte de Fransche individueel Passat weg. Hij hield er een stevig tempo in en met ruim 12 minuten voorsprong wist hij ,als eerste te Vire over de eindstreep te gaan. Martano kwam na een feilen eindsprint als tweede binnen, terwijl achter hem Braeckeveldt, Egli, Weng- ler, Cosson, Ducazeau,, Chocque, La- pebie en de overige renners volgden onder wie ook onze landgenoot Anton van Schendel. Het tweede gedeelte, de tijdrit, werd een moordende rit. Amberg bleek de snelste. Hij reed met een gemiddel de snelheid van bijna 40 km en was ruim twee minuten sneller dan de Duitscher Bautz, die de tweede plaats bezette. Lapebie en Vissers deelden de derde en vierde plaats, Vicini werd vijfde, gevolgd door de Belgen Muller, Deloor, en zijn landgenoot Camusso. Anton v.an Schendel werd dertiende. De laatste étappe. De laatste étappe v,an Caen naar Parijs over 234 km, werd Zondag een ware zegetocht voor de Fransche ren ners, Zoo ;s deze ronde weer achter den rug, een wegwedstrijd vol inciden ten, spanning, nervositeit. Nog nimmer is de strijd de laatste jaren zoo fel ge weest, nog nimmer zijn de nationale hartstochten zoo hoog opgelaaid met noodlottige gevolgen, welke thans nog niet te overzien zijn. Bijna honderd renners waren vol moed uit de Fran sche hoofdstad, nu bijna een maand geleden, vertirokken, minder dan de helft zijn te Parijs teruggekeerd. Deze ronde heeft in 'tbegin grootsche momenten van sport geboden. Maar en kele zwarte plekken zullen moeilijk te verwijderen zijn. Vijf van de zes Neder- landsche deelnemers hebben de ronde niet kunnen uitrijden. Nederland heeft een verre van goed figuur geslagen en Anton van Schendel komt alle lof toe, dat hij alleen, zonder hulp, zonder me dewerking, zonder steun, de tour heeft uitgereden. Het tempo, waarmede de laatste étappe werd ingezet, was niet erg snel. En toen op de laatste kilometers de Belgische individueel Vissers zijn kans waarnam, en er tusschenuit ging, volgde het peleton niet, zoodat de Belg met een tijd van 7 uur 23 minu ten 42 sec. alleen op de baan van het Pare des Princes arriveerde. Het pe leton kyam met 43 seconden achter stand, waarbij Puppo in de sprint won. -A-nton van Schendel bevond zich nierbij en werd gezamenlijk met de anderen op de zesde plaats geklasseerd met een tijd van 7 uur 24 min. 25 sec. De eindstand van het algemeen klas sement werd: 1 Winnaar der 31e ronde van Frank rijk, Lapebie (Frankrijk) totaaltijd 138 uur 58 minuten 31 sec. over 4415 km; 2 Vic ni (Italië) eerste der individuee- len, totaaltijd 139 uur -5 minuten 48 sec.; 3 Amberg ((Zwitserland); 4 Ca musso (Italië); 5 Marcaillou (Fr.); 6 Vis sers (B.), individueel; 7 Chocque (Fr.); 8 Gallien (Fr.) individueel; 9 Bautz (D.); 10 Frechaut (Fr.) ind vidueel; 33 Anton van Schendel (Nederland) 141 uur 51 minuten 45 sec. 98 Renners zijn van Parijs vertrok ken en 46 zijn in de Fransche hoofd stad teruggekomen. Het landenklassement luidde als volgt: 1 Frankrijk, 2 Italië, 3 Duitschland, 4 Zwitserland; 5 Spanje; 6 Luxemburg. Te Amsterdam zijn de wedstrijden voor de nationale wielerkampioenschap pen verreden. Zaterdag werd begonnen met de voorwedstrijden sprint in de drie categoriën en de achtervolging over 5 km voor profs. De regen was oorzaak, dat de wedstrijden te middernacht ge staakt moesten worden. Zondag zouden de kampioenschappen worden voortge zet met de eindstrijden sprint en achter volging, doch ook nu trad de regen als spelbreker op. Dinsdagavond zullen de wedstrijden nu voortgezet worden. Bij de sprints voor amateurs plaatsten zich in de halve eindstrijden: Van de Vijver, Kropman, Peperkamp en H. Ooms. In de halve finales sprint-onafhankelij- ken kwamen uit: Van Rossum, W. Vroo- men. Beukers en Jazet. Van dezen wis ten Van Rossum en Beukers zich in de finale te plaatsen. Bij de profs kwamen in de halve eind strijden: Van Egmond, Van Vliet, v. d. Heuvel en v. d. Linden. Van Vliet en Van Egmond klasseerden zich voor de finale. Bij het nummer achtervolging over 5 km waren het Pijnenburg, Slaats, Pel- lenaars en de jeugdige Klink uit Wie- ringen die zich in de halve eindstrijden plaatsten, welke Dinsdag verreden zul len worden. De partij tusschen dr. Euwe en Sae misch, welke in de vierde ronde bij den 33sten zet in een betere stelling en een pion meer voor onzen landgenoot werd afgebroken, is gisteren door den wereld kampioen gewonnen. Bij een slechte stelling overschreed Saemisch na den 44sten zet den tijd. De stand in den vierkamp is thans: 1. dr. Euwe 3K punt. 2. dr. Aljechin 2 punten. 3. Bogoljubov Wi punt. 4. Saemisch 1 punt. Op de Nuerburgring vond Zondagmid dag de autorace plaats om den grooten prijs van Duitschland, welke wedstrijd is gewonnen door Caracciöta met Mer cedes Benz. In de zevende ronde had een nood lottig ongeval plaats. De Duitsche cou reur Ernst von Delius wilde Seaman in halen. Daarbij kwamen beide wagens met elkaar in aanraking. De wagen van Von Delius vloog den weg af en zijn be stuurder maakte een ernstige val. He denmorgen is Von Delius aan de beko men verwondingen overleden. Ook de wagen van Seaman sloeg over den kop, de coureur werd eruit geslingerd. Hij werd in het gezicht gewond en brak zijn linkerarm. Gelijk het vorige jaar in Twente, wor den thans op het vliegveld Teuge natio nale zweefvliegwedstrijden georgani seerd door den bond van Nederlandsche Zweefvliegclubs. De deelnemers aan de ze wedstrijden, welke tot 7 Augustus duren, zijn op ht vliegveld in een zweef- kamp ondergebracht. Gistermiddag werden in tegenwoor digheid van een groot aantal autoritei ten de nationale zweefvliegwedstrijden geopend. De heer Hoekstra ging met de Grunau Baby de lucht in, waar hij eeni ge stunts uitvoerde. Aangezien het weer echter zeer slecht was, bleef het dezen middag tot deze eene zweefvliegdemon- stratie beperkt. Tijdens de openingsplechtigheid kwam het verheugend bericht, dat Prin ses Juliana en Prins Bernhard laat in den namiddag zouden arriveeren om het kamp in oogenschouw te nemen. Om kwart over vijf kwam het prinse lijk paar in een groene two-seater het veld op. Na eenige demonstraties van lierstarts te hebben bijgewoond, zijn de vorstelijke bezoekers vertrokken. Wedvlucht „De Voorwaarts" te Arne- muiden van Bordeaux (Fr.), 805 km. Lossing 22 Juli te 13 uur, met Westen wind. Aankomst 1ste duif 23 Juli des morgens om 6.44.43 uur; snelheid van 1249.46 m per minuut. J. de Ridder te Arnemuiden 1; J. Sturm te Veere 2e en 3e prijs. Dezelfde vereeniging hield een wed vlucht met jonge duiven van Cettignies (België), 111 km. C. v. Belzen 1; J. Jonk heer, Middelburg 2; C. J. van Dalen 3, 4, 9 en 11; Th. Caljouw 5; Jan Sturm, Veere, 6 en 10; C. Ringelenberg, N. en St. Joosland 7 en J. Siereveld 8e prijs. Namen waarachter geen plaatsnaam is vermeld, alle wonende te Arnemuiden. Zaterdag 31 Juli a.s. om 11,15 zal luitenant-kolonel G. Berghuijs, comman dant der S.D.O.A., voor het front van den troep op het Molenwater te Mid delburg, de zilveren medaille voor 24- jarigen trouwen dienst uitreiken aan den sergeant W. Gillisse van het 14e R. I., doch werkzaam te Middelburg en in onderhoud bij de S.D.O.A. Generaal Soeng Tsje Joean, die het bevel voert over het 29ste leger en voorzittr is van den politieken raad van Hopei en Tsjahar heeft vanmorgen de centrale regeering te Nanking er te legrafisch van in kennis gesteld, dat hij het 29ste leger bevel heeft gegeven den Japanneezen weerstand te b eden. Een uit de omgeving van Peiping ko mend bericht meldt, dat de toestand bij Loekoetsjau zeer gespannen is. Uit Weenen wordt gemeld: In het gebied van het Murdal in Stiermarken is Zaterdag een noodweer losgebarsten, dat enorme verwoestingen heeft aan gericht. Verscheidene gehuchten wer den door de watermassa's d:e voort stormden, in een drie meter hooge golf, geheel vernield. Gistermiddag kwam de natuur tot rust, zoodat een begin kon worden gemaakt met het opruimingswerk. (Trekking v,an heden), f 20,000 729 f 15,00 8404 f 2000 18843 f 1000 17707 5703 f 400 4413 8661 13711 20591 f 200 8963 10837 19660 f 100 3161 9592 14650 14862 16580 21328 21632 21795 In het nummer van de Middelburg- sche Courant van 20 Juli 1937 no. 168 komt onder het hoofd „De Noordbeve- landsche brug" een artikel voor, waar in o.m. wordt gezegd: „Wanneer wij ons niet vergissen, is gezegd,"Tiat Gede puteerde Staten niets doen en niets van zich laten hooren, doch dit laatste is zoover van de waarheid, dat het niet noodig is hierop verder in te gaan." Is dit nu wel juist? Na 1935 hoorde de vereeniging de Noordbevelandsche brug officieel niets, maar dan ook letterlijk niets van Ge deputeerde Staten. Zoover is de bewe ring van bedoeld lid (ondergeteeken- de) dus niet ver van de waarheid. In 1936 komt, blijkens het verslag „ten behoeve van de voorbereiding" der uitvoering van bedoelde overbrugging 13.510 ten laste van de Provincie". Is dit „ten laste van de Provincie" nu wel juist? In hetzelfde verslag, waarop de Mid- delburgsche courant doelt, komt voor, dat de door de Provincie Zeeland ge maakte winst op het veer Wolfaarts- dijkKortgene bedroeg f 21,948,02. Deze winst is gemaakt ten ;kioste van de 7000 inwoners van Noordbeve- ],and. Per hoofd betaalde Noordbeve- land dus een extra belasting aan de Provincie van f 3. Kan men nu wel spreken, dat de uitgaaf van f 13,510 „ten laste van de Provincie komt." Op rille veren in Zeeland, ook op die, waarop groote verliezen worden geleden, werden de tarieven verlaagd, doch die van het veer Wolfaartsdijk Kortgene, waarop een winst wordt ge maakt van f 21,948 bleven ongewijzigd. Wissenkerke, Mijnheer de Redacteur, Niet alle intellectueelen en .artisten schijnen enthousiast voor het AVRO- verzoekschrift geweest te zijn, want het werd niet geteekend door den bur gemeester, noch door de beide wethou ders, noch door eenig lid van den ge meenteraad, ook niet door vier kun stenaars, waarvan er drie tot degenen behooren, die het langst in Veere ge woond en er het meest gewerkt hebben, evenmin door den dokter of eenig lid van het onderwijzend personeel v,an beide scholen. Ik moge, als zijnde degeen, die de reportage heeft helpen tot stand bren gen, misschien even voor de AVRO èn ons gezamenlijk werk in de bres sprin gen. In de eerste plaats is voorgesteld alsof de reportage een „eenzijdig geval" zou zijn gweest, alleen omdat om de hiern.a te noemen redenen de zooge naamde Schotsche Huizen, dat wil zeg gen „De Struijs" en „Hat Lammetje" niet evenveel plaats in de reportage hebben gekregen als Groote Kerk en Stadhuis? Het is waar, dat zij niet breedvoerig zijn behandeld, maar de tijd liet zulks niet toe. Hierbij komt nog, d,at in de zooge naamde Schotsche Huizen, naar men weet niet alleen een museum gevestigd BLAUW BAND VOL AROMA O WIT BAND EXTRA LICHT is, doch de exploitante heft entrée en stelt zich in de allereerste plaats ten doel door den verkoop van in commis sie gegeven schilderijen en zoo voort, geheel of gedeeltelijk in haar onder houd te voorzien. De Schotsche Huizen zijn dus een commercieel bedrijf. In zulk een geval zou opname in een re portage, ,althans opname in extenso, slechts het maken van reclame voor een zaak geweest zijn, en dat heeft mij weerhouden den reporter te trachten over te halen ook deze instelling een grootere plaats toe te bedeelen. De zinsnede „zonder eenig aanzien ds persoons" klinkt een verwijt als zou men de zoogenaamde Schotsche Hui zen met opzet genegeerd hebben. Niets is minder waar. Want ook de Cisterne, die werkelijk eenig in haar soort mag heeten, werd slechts met name ge noemd, de wallen, die eveneens en voorname bezienswaardigheid van Vee re vormen, werden heelemaal niet ver meld, de Campveersche Toren slechts terloops, de vele oude huizen even eens. Het is nu eenmaal ondoenlijk om alles in 20 minuten in extenso te be handelen. Requestranten beklagen zich er over dat er voortdurend door den AVRO- reporter gesproken wordt van de ver gane glorie en de rust van het oude stadje. Maar een dergelijke beeldspraak oefent juist een magnetische kracht uit. Men neme. zooiets cum grano sa- lis. Veere, 25 Juli 1937. Dirk L. Broeder, [Van redactiewege bekort.) Bevallen: J. Louwerse-Karman z., J. F. Volkiers-de Kam z., M. Krijger-Van Duffelen z'. Overleden: J. W. Straatman 79 j ong'. zoon. Getrouwd: Th. Snijders 21 j. en M. Abrahamse 21 j, teac—aagpgawM win i—i i nu ia üTljii mm* Middelburg, 26 Juli Fruitveiling. Roode bessen 1117 c., Kruisbessen 3 25 c., Morellen 26 c,, Tomaten 69 c., Roode Pruimen 2425 c., Oomskiin- deren 717 c., Madeleinen 7 c., idem afval en Kroet 4 c., alles per kg, Meloe nen 1325 c.f Perziken 39 c., beide per stuk. o Goes, 24 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote veiling. Roode bessen f 13.70, Dubb. Princesseboonen 6,90, Aardappels 22.70, per 100 kg. Appels. Yellow Transp. extra 16, id. A 1315, idem B 1013, idem C 611, Earley Victoria extra 11, idem A 912, idem B 911, idem C 79, Beauty of Bath A 16, idem B 15, idem C 13, Per zik roode Zomerappels 718, Mr. Glad stone 510, Roode Astrakan 58, Zo- meraagt 7, Zoete Pietjes 48, Kroet en val Appels 15, per 100 kg. Peren. Oomskinderenperen A 1820, idem B 1517, idem C 13, Zomerlouw- tjes 48, Jan Boersperen 37. N.H, Suikerperen 6, Kroet en valperen 0.50 6, per 100 kg. Pruimen: Earley Laxton 1333, Czar- pruimen '27, Blauwe Wijnpruimen 22 32, Eldensche Blauwe 10, Okkelanen 7 17, Eng. Krozen 1020, Oranjepruimen 1316, Myrabolanen 612, Zaailing pruimen 1216, Wdjnkrozen 17, Prince- pruimen 814, Citroenpruimen 78, Tollenaarspruimen 1416, Uitschot pruimen 46, per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 3746, Kruisbessen 610, Roode bessen 12 18, Witte idem 20, Zwarte idem 33 20, Frambozen 1123, Tomaten 57, Kler ken 3646, Zure Morellen 15, Uitschot kersen 6, per 100 kg, Perziken 16, Meloenen 1829 per 100 stuks. Rotterdam, 26 Juli, Aanvoer to taal 1847. Vette runderen 520, vette kal veren 249, nuchtere kalveren 2, schapen en lammeren 478, varkens 556, bokken 2. Prijzen per kg. Vette koeien: le kw. 77, 2e kw. 69, 3e kw. 5464. Vette os sen: le kw. 74, 2e kw, 69, 3e kw. 54 64. Vette kalveren: le kw. 100, 2e kw. 90, 3e kw, 7075. Varkens (levend ge wicht): le kw. 57, 2e kw. 56, 3e kw. 55. Schapen: le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 35. Lammeren: le kw. 62, 2e kw. 57, 3e

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3