IRG Onrechtmatig bezit KRONIEK van den DAG. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBÜRGSCKE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 20 JULI 1937. No. 168. :kerke N.V. rburg. 2534. UI esler, er. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. 165. Vare- 3c kw. 145 3c 125, 3e 65, 2e week: le MS prijzen |n pinken en goed feren als prijzen ^n geiten sen hoo ker, han- [JO stuks, ideieren Imerieke g en de :n vele iten en geriefe- ;ren en Mi 1.50 2.- ioe dit idelaar Keer- én ver- *en- en vraagt Iflik ge- merk lever- is gek. j,eijnse, I'burg. lever- er ons. i Korte voor sering iipjes, aanb., liddel- ppak- skjes, eken- stten, 7eef- [g jiaten, fijne is en Voor auds- IIEfl vol- dan ?al- torij- |nse- lurg, scla- Itrek Za- laar llan- 110, Van het nationale en internationale Spaansche front. Het kwik in den barometer der heden- daagsche internationale politiek is weer wat gestegen. Voor zoo lang het duurt. De Spaansche affaire doet het nu al een jaar lang onrustig rijzen en dalen. Ge lijk de bekende depressie-fabriek in het Verre Wcstsn des occcictns onze me* teorologische barometers plegen te be ïnvloeden. Frankrijk, Duitschland en Italië heb ben alle drie het Engelsche voorstel tot regeling van de gestrande niet-inmen- gingsovereenkomst als basis van bespre king aanvaard. De mogelijkheid, dat er dus binnenkort een nieuw accoord tot stand komt, is vrij groot. De kern daar van zal dan zijn, dat in de plaats van de controle door vreemde vloten, een toe zicht van buitenlandsche waarnemers in Spaansche haven- en andere steden komt. Franco heeft weliswaar laten ver kondigen, dat hij daar voorloopig niets voor voelt en zonder medewerking der beide strijdende partijen kan er niets van terecht komen doch ver moedelijk zullen de moeilijkheden uit dezen hoofde wel worden opgelost, als de groote magendheden het eerst maar eens zijn. Ook de barometer van den Spaan- «schen burgeroorlog zelf heeft de laatste dagen weer eenige verandering van den stand van zaken aangegeven. Na den val van Bilbao, welke het kwik ten gun ste van Franco deed rijzen, heeft thans Valencia reden, de bewegingen van de zware vloeistof met eenig welgevallen gade te slaan. Ten Westen van Madrid hebben de regeeringstroepen eenige successen behaald, welke de bedreiging van de hoofdstad vermoedelijk minder drukkend maakten. Overigens betee- kent dit heen en weer deinen van de frontlijn in deze buurt niet zoo heel veel. Hoe lang gaat dat nu al, zonder dat een van beide partijen een beslis- senden slag vermag te slaan? Het politiek aspect van de Spaansche tragedie is „ter gelegenheid" harer eer sten verjaardag uitstekend belicht door den vroegeren Spaansche vertegenwoor diger bij den Volkenbond, den heer De Madariaga, die als balling in Zwitser land vertoeft. Hij heeft een oproep aan de beide strijdende partijen gericht, wel ke als volgt eindigt: „Door een tragischen samenloop van omstandigheden heeft dezje essentieel Spaansche krijg in het buitenland „aan geslagen". Verlokt door een eenigszins oppervlakkig parallelisme, hebben man nen, instellingen en zelfs regeeringen, buiten Spanje olie geworpen op het vuur, dat ons ongelukkig land verteert. Spanje is derhalve als plaatsvervanger lijdende onder den latenten burgeroor log, dien Europa, tot dusverre, in be dwang houdt. Ik hoop vurig, dat de mili tante Europeesche groepen aan beide zijden zich er van bewust zullen wor den, dat hun optreden niet alleen ge vaarlijk is, dat zien zij wel in, maar ook onvruchtbaar. Spanje zal nooit communistisch of fascistisch zijn. De Spaan sche buitenlandsche politiek, bepaald door aardrijkskundig-politieke en eco nomische wetten, zal nooit fundamen teel veranderen, wie ook de winnende partij zal zijn, en de buiten landsche hulp, waarvan men weet dat z ij verleend is ten behoeve van iets meer dan alleen om hulp te brengen, zal zekerlijk een diepen wrok doen door DOROTHEA GERARD. 19). HOOFDSTUK V. Wat de winter bracht. „Wat! Dei post al? Nog nadere tele grammen?" vroeg Malania aan Katya, toen deze met 'n bundeltje couranten de 'kamer binnenkwam ,Je komt me zeker vertellen, dat het heelemaal 'n vergissing is, dat Port Arthur zou zijn gevallen"7 Dat zijn weer die socialisten!" „Het spijt mij dat het del Japanners zijn en niet de socialisten, mathouska. Hier vindt u alle bijzonderheden omtrent de overgave als u er belang in stelt" -.Belang in stelt? Natuurlijk niet! Wie stelt belang' in een bundel leugens? Van wien komt dien brief?" KVan Fedor Gregorow." Malania die zich naar gewoonte aan jam te goed deed, ving ter sluiks een g.appig lachje (m Katya s lippen op. „Staat er waf belangrijks in?" „Ja, een allerdolst voorstel." Fedor Gregorow was Katya's voogd, een gepensioneerd generaal te Moskou woonachtig', dien zij slechts éénmaal na den dood haars vaders, had gezien. Door jicht geplaagd en tamelijk lui van aard had de generaal zich zelden om zijn pupil bekommerd. Het thans door hem over gebriefde voorstel, door Katya allerdolst geheeten, bewees intusschen, dat hij zijn ontstaan na den oorlog in Spanje, en zulks in ge heel Spanje. Ook hier is de beste politiek, die het meest in harmo nieus met de belangen van alle betrok ken naties, overeen te komen om, een spoedig einde van den oorlog tot stand te brengen door middel van verzoening. Tenslotte zou ik beide partijen in en buiten Spanje willen vragen zich te onthouden van het opofferen aan de vol doening van haar politieke hartstochten van leven en bloed van een volk, welks lotsbestemming en welks bijdragen voor leven en cultuur der wereld belangrijker zijn dan politieke theorieën, die ten slotte slechts onzekere en ephemere vormen zijn van ons weifelende men- schelijke denken." Zeer juist gezegd. Van B, is alsnog 2.50 binnen ge komen voor het monument van H.M. Ko ningin Emma, DE NOORD-BEVELANDSCHE BRUG. Is de beschuldiging, dat Ged. Staten van Zeeland in dezen zoo weinig doen en niets van zich laten hooren, wel juist? Op het einde van de vorige week is te Kortgene een vergadering gehouden van het bestuur der Vereeniging De Noord-Bevelandsche Brug, in welke ver gadering door een der aanwezigen is be weerd, dat Ged. Staten van Zeeland ten aanzien van de plannen tot brugbouw over de Zandkreek van Zuid- naar Noord-Beveland zoo weinig doen. Wan neer wij ons niet vergissen, is gezegd, dat Ged. Staten niets doen en niets van zich laten hooren, doch dit laatste is zoo ver van de waarheid af, dat het niet noo- dig is hierop nader in te gaan. Maar wij vragen ons af, of in dezen ook wel van „weinig doen" sprake kan zijn. Wan neer men toch het betreffende verslag leest, dan komt men tot de conclusie, dat over 1936 niet minder dan 13,510 ten laste van de provincie Zeeland is uitge geven ten behoeve van de voorberei ding der uitvoering van bedoelde over brugging, t.w.: a. voor het verrichten van grondboringen, met inbegrip van eenig meer werk dan volgens de betref fende onderhandsche overeenkomst 842; b. voor het maken van een be proevingsinrichting en het verrichten van beproevingen op gewapend beton- palen 9845; c. voor het instellen van een onderzoek naar de ligging van de electriciteitskabels in de Zandkreek 181; d, voor het trekken van grond monsters 90; e, voor het onderzoek van grondmonsters 450; f, voor het verrichten van een viertal diepsondee- ringen 600; g. voor het opmaken van een ontwerp voor de electromechani- sche installatie van het beweegbare ge deelte van de brug 1500. DE INPOLDERING VAN HET SLOE. Het tijdstip voor inpoldering is nog niet aangebroken, terwijl desbetreffende plannen van derden niet voor uitvoering in aanmerking komen. Vooral gedurende den laatsten tijd is bij het zoeken van productieve werkver schaffingsobjecten ook gedacht aan in poldering van het Sloe tusschen Zuid- Beveland en Walcheren, Bij laag water loopen daar uitgebreide slikken bloot en de aanslibbing is ter plaatse zeer bevor derd door aanplanting van een Engel sche grassoort, tengevolge waarvan de zgn. pollen zich vormen, welke snel naar elkaar toegroeien en als slibvangers dienst doen. Voor den niet-deskundige lijkt het, alsof zoo met de inpoldering kan worden begonnen en het is dan ook plichten niet geheel vergat. Hij deed daarin een huwelijksplan in optima for ma aan de hand, de voorgestelde echt genoot was de drager van een adellijken titel en eigenaar van een landgoed, dat niet veel kleiner dan Lubynia was. Ge geven twee jongelieden, ieder rijker dan noodig is om te kunnen leven, kon men dan beter plan bedenken dan dat zij htm lot aan elkander paarden, hun geldzak ken bij elkaar voegden en, aldus nog meer rijkdom in één hand brachten? „En wat ben je van plan te antwoor den?" vroeg Malania, nadat Katya haai den hoofdinhoud van Fedor Gregorows brief had medegedeeld, terwijl zij van verrukking de handen in haar schoot sa- menklemde, daar al wat op huwelijk be trekking had de vroegere kinderjuffrouw in geestdrift bracht, „Dat ik nog niet van plan ben te trouwen en dat indien ik daar wel aan denk, i:k Zeker mijn echtgenoot zelve hoop te kiezen". „Maar kun je je nu eem mooier partij dan deze bedenken?" „Zeker wel. Maar intusschen, zooals ik zei, ik ben niet van plan te trouwen". „Nooit?" vroeg Malania, een weinig verbleekend bij het hooren van zoo'n af schuwelijke verklaring. „Vermoedelijk n ioit, behalve wan neer. „Behalve wanneer wat?" Katya keek n?:ar buiten naar de lang zaam neerdwarrelende sneeuwvlokken. „Behalve wanneer iets erg' ongerijmds mocht gebeuren. Als ik ooit trouw, zal begrijpelijk, dat reeds plannen zijn ge maakt. Bij de beoordeeling van een betreffend ontwerp tot inpoldering van het Sloe be zuiden den spoorwegdam is er echter op gewezen, dat met het oog op de geleide lijke aanslibbing het tijdstip voor inpol dering thans nog niet is aangebroken. De te bedijken gronden zijn sinds 1866 geregeld door het Domeinbestuur be dijkt, terwijl dit bestuur de aanslibbing door werken en middelen bevordert. Te bekwamer tijd zal dan ook de bedijking van het Sloe ter hand worden genomen, zoodat plannen daartoe van derden niet in aanmerking kunnen komen. Tijdelijk leeraar Gymnasium. B. en W. stellen den Raad voor de tij delijke benoeming van den heer E. Mos als leeraar aan het Gymnasium met 6 maanden, ingaande 1 September a.s., te verlengen, Eervol ontslag. De heer S. Budde heeft, ingaande 1 October a.s., eervol ontslag gevraagd als leeraar aan den typografencursus, ver bonden aan de Avondschool voor N.O. Aan den Raad is door B. en W. voorge steld dit ontslag eervol te verleenen. Rekening Godshuizen. B, en W. bieden den Raad ter goed keuring aan de rekening der Godshuizen over 1936, welke een nadeelig saldo aan wijst van 48.159. Dit zal de gemeente bij moeten passen uit den desbetreffen- den post op de gemeentebegrooting 1937, die 52.634 bedraagt, PADVINDERS-BéFILé VOOR DEN COMMISSARIS DER KONINGIN- Het was wel bijzonder mooi weder voor een demonstratie als Maandagavond gegeven is door een groot deel der Zeeuwsche padvinders, die aan de We reld-Jamboree deelnemen en de welpen, die op den bijzonderen welpendag ook naar Vogelenzang zullen trekken. Deelnemers van de verschillende groe pen te Middelburg, Vlissingen en Goes kwamen op het groote terrein van het Molenwater, dat voor hen was vrijg'e- den bijeen onder opperleiding van hop man Meijboom uit Middelburg, Bij de padvinders hadden zich ook ge voegd een aantal oud-padvinders, die eveneens hun dag op Vogelenzang zullen hebben en die nu hier propaganda maak ten voor hun organisatie. In het padvinderslokaal aan den Zuid- singel verzamelden zich bestuursleden van de Vereeniging de Nederlandsche Padvinders om gezamenlijk naar het ter rein te gaan, waar de districtscommissa ris de heer L. H, C. baron van Rand- wijck, met de bestuursleden de groepen inspecteelrdél Hierna werd ben carré gevormd en heeft de voorzitter van de af deeling Walcheren, dr. B. D. H. Teile gen, de jongens toegesproken en het vertrouwen uitgesproken, dat zij allen zullen medewerken om den goeden naam der Zeeuwsche padvinders hoog te hou den. Voorafgegaan door de bands van Mid delburg en Vlissingen en het muziek korps „Oefening na den Arbeid" ging het nu, gade geslagen door velen, naar de Abdij waar eenigen honderden de komst der keurig marcheerende groepen afwachtten. De bestuursleden hadden reeds hun opwachting gemaakt bij den Commissa ris der Koningin, die met mevrouw Quar- les van Ufford hen op het bordes van de ambtswoning opwachtte. De heeren baron Van Randwijck en Meijboom, districtscommissaris en assi stent-districtscommissaris gaven den Commissaris der Koningin enkele in lichtingen, waarna deze gaarne aan het verzoek voldeed om op zijn beurt met het vermoedelijk niet voor mijn genoegen zijn". „Maar Katya, mijn snoesje, wat bedoel je daarmede?" Wanhopig als door een panischen schrik bevangen 'richtte Mjalania haar bruine oogen naar Katya, als vreesde zij voor haar verstand, „Men kan toch wel trouwen om zijn geweten gerust te stellen, niet waar? Wanneer men bijvoorbeeld door te trou wen een onrecht herstelt?" Maar nu geraakte Malania, die Katya's gedachten niet kon volgen, dermate overstuur, dat zij geen woord meer kon uiten, maar haar geheele houding en ge laatsuitdrukking droegen zulk een vra gend karakter, dat Katya zich haastte er op te laten volgen: „Nu, maak je maar niet ong'erust, matoushka! Er bestaat niet de geringste kans, dat zoo iets gebeurt, vermoed ik. Ik geloof, dat het ophoud met sneeuwen. Als het weer opklaart, ga ik in den na middag een. slederit maken", „Met deze koude?" „Ja, ik wil van Panna Rudkowska de laatste berichten omtrent Stasia hoo ren". „Altijd die Panna Rudkowska", zeide Malania zuchtend, in een aanval van na ijver, daar zij vond, dat de Poolsche schooljuffrouw in onbehoorlijke mate be slag legde op de belangstelling van haar suikerpopje. „Ik begrijp niet, wat je in dat meisje ziet", Toen het in den namiddag opgehou den had te sneeuwen, ging Katya op weg de bestuursleden de groepen te inspec- teeren en zijn voldoening uitsprak over de houding der padvinders en welpen, alsook van de leden der bands, die zich vervolgens deden hooren, Het muziekgezelschap speelde onder eerbiedige stilte der groote menigte twee coupletten van het Wilhelmus; evenals reeds op het Molenwater het geval was geweest, werden een drietal yells uitge bracht, een op den chief-scout Paden Po well; een als een groet aan een Indisch opperhoofd en tenslotte de speciale Zeeuwsche Yell voor de Jamboree, waarin de jongens zich scharend onder de wapenspreuk Luctor et Emergo zich als flinke vertegenwoordigers van Zee land doen kennen. Na dit alles werd keurig voorbij den Commissaris en zijn gezelschap gedéfi- leerd en ging het door een deel der stad naar het Molenwater terug. Hier heeft baron Van Randwijck, die op Vogelen zang als sub-kampleider zal fungeeren met den heer Meijboom als assistent, verschillende mededeelingen gedaan o.a. dat het sub-kamp, dat onder zijn leiding komt, naast de Zeeuwen ook zal tellen padvinders uit Engeland, Frankrijk, Bel gië, Noorwegen, Syrië, een deel van Holland en lest best het geheele contin gent uit Ned, Oost Indië. Dit laatste zal zeker een bijzondere aantrekkelijkheid vormen en is voor de Zeeuwsche jongens een aansporing te meer om hun beste beentje voor te zetten. Het was een aardige en voor de jon gens leerzame plechtigheid deze voor stelling van een Zeeuwsche vertegen woordiging bij het komend wereldgebeu ren aan het hoofd der Provincie, waarbij de kleine padvindster die aan het hoofd van de bands marcheerde en trommel de als de beste een goede leiding gaf. Moge de Jamboree voldoen aan de hoop door dr. Tellegen uitgesproken, t nader tot elkaar brengen der verschil lende volkeren, wat ons zal leiden naar een betere toekomst, DE NEDERLANDSCHE ZESDAGEN- RENNERS TERUG IN ONS LAND. Diner in „Britannia". Met de mailboot „Oranje Nassau" van de Maatsch. „Zeeland" keerden Maan dagavond in ons land terug de Neder landsche motorrijders die hebben deel genomen aan de internationale zesda- genrace in Engeland en waar het A- team, bestaande uit de renners Moejes, BakkerSchut en Van Hamersveld op B.M.W.-motoren de zilveren vaas heb ben gewonnen. Een zeer groot aantal sportvrienden en supporters waren ter verwelkoming aanwezig. Te circa kwart voor zes draai de het schip de buitenhaven van Vlissin gen binnen, in den mast den K.N.M.V.- wimpel. Niet zoodra kreeg men aan den wal de renners in 't oog, of het gewuif en geroep begon. Toen de boot aan de ponton kwam, stond daar het bestuur van de K.N.M.V. ter begroeting en spoe dig werden stevige handdrukken gewis seld. Nadat de douaneformaliteiten war.en vervuld, werden de renners op de ha venkade gehuldigd door den voorzitter van de K.N.M.V., den heer Geldrop Med- dens, die zijn groote vreugde uitsprak over de schitterende prestaties van alle renners, in 't bijzonder de drie winnaars van de zilveren vaas. Hij bood deze ren ners ieder een fraaie lauwerkrans aan, terwijl de winnaars van een gouden me daille ieder een bloemstuk ontvingen. Getooid met de kransen en bloemen en gevolgd door vrienden en supporters, trok het geheele gezelschap per motor en auto naar „Britannia", waar door de K.N.M.V. een diner werd aangeboden. De tafel was geheel versierd met bloe naar Feliksoto. Stasia was op het gun stig oogenblik naar voren gekomen. Men kon het excentriek, desnoods ongeloofe- lijk heeten, dat de belangstelling in de vorderingen van het dienstmeisje haar geregeld een praatje deed maken met de schooljuffrouw, maar voor Katya was dit werkelijk een behoefte geworden. Panna Rudkowska was de eenige broze band, die haar aan Sxvigello's bond, haar eenige zwakke bron van inlichting. De inlichtingen waren anders tamelijk schaarsch, daar de briefwisseling tus schen Panna Rudkowska en Kazimira Swigello ver van druk was. De ont vangst van de prentbriefkaart was naar behooren bericht en een paar vragen waren gedaan betreffende het landgoed, welke vragen op zeer diplomatieke wij ze waren uitgelokt. Het ging moeilijk verder te gaan, zonder Panna Rudkows- ka's natuurlijk wantrouwen op te wek ken door haar, zij het ook slechts ge deeltelijk, een blik te geven op Katya's eigen inzichten, Maar daardoor werd de schooljuffrouw half in vertrouwen geno-, men, werd haar een blik geschonken op de sympathie, die Katya voor de ballin gen gevoelde. De wensch om zich in hun oogen te rechtvaardigen speelde hier, half bewust, een rol bij. Misschien koes terde zij wel de onbestemde hoop, dat enkele harer woorden zouden worden overgebracht wat ook inderdaad het geval was, daar Panna Rudkowska's ta melijk levendige fantasie geprikkeld was door het eigenaardige karakter van den toestand, Haar nationale vooroor- men en met de K.N.M.V.-wimpels. Aan dezen maaltijd zijn nog zeer veel harte lijke woorden gesproken, terwijl een stroom van telegrammen uit binnen- en buitenland binnenkwamen. Met een har telijke toespraak, waarin hij speciaal de renners dankte voor den gezonden team geest, heeft de manager ,de heer P. J. Nortier, de zilveren vaas in handen ge steld van het bestuur van de K.N.M.V. en deze spreker was er van overtuigd, dat, wanneer dezelfde renners het vol gende jaar deze vaas moeten verdedigen, zij dit zullen doen op dezelfde wijze als thans, n.l. door alles te geven wat in hen is. Het gezelschap vertrok 's avonds nog naar huis. RAAD VAN SINT LAURENS. SINT LAlURENS. Maandagmiddag vergaderde de Raad onder- voorzitter schap van burgemeester J. W. van 't Hoff voltallig. Ingekomen waren de mededeelingen, dat aan de gemeente Serooskerke aan onderwijsbijdragen f 4 en f 19 moet worden betaald; aan de gemeente Middelburg voor U. L, O. onderwijs over 1936 f 24 en voor lager onderwijis f 67; aan de gemeente Grijps- kerke f 27. De bijdrage voor leerlingen aan de R. H. B. S. te Middelburg be draagt voor 1936 f 634 en voor 1937 f 819 en die van een leerling op de Zeevaartschool te Vlissingen f 30. Van den directeur van den rijks dienst der Werklooshe'dsverzekering en Arbeidsbemiddeling was bericht in gekomen, dat de afrekening van de extr,a subsidie werkloosheidsbesluit over 1936 f 66 bedraagt en van de nor maal subsidie f 19. De door de inge zetenen te betalen bijdrage 'n de kos ten van het tweemaal per week opha len van huisvuil werd vastgesteld in een verordening op de heffing van rei nigingsrechten; de bijdrage blijft ge handhaafd op f 1,50' per jaar en f 0,75 per half jaar. Daarna kwam aan de or de het voorstel van B, en W. om de werkloods tevens vergaderlokaal ge heel te doen afwerken. De V o o r z. gaf hierop een toe- lichSng, dat hetgeen nu nog ,uan de loods moet geschieden, niet voor uit voer rig in werkverschaffing in aanmer king komt, zooals schilderen, electrifi- catie, aanleg waterleiding en sanitair, leggen van plafond enz. B. en W. achten het beter het afwerken achter elkaar te doen plaats hebben dan bij gedeel ten, opdat de ingebruikneming reeds dezen winter kan plaats hebben. Wat de kosten betreft, deze zijn geen be zwaar, want voorgesteld wordt de kos ten in twee of dr'e jaren te dekken. Op een vraag van den heer V ri der omtrent de kosten v.an dit werk, gaf dc V o o r z. vertrouwe lijk inzage van de door den gemeente opzichter opgemaakte begrooting. Het voorste! werd daarna z.h.s. aangeno men. Daarna komt aan de orde de begroo ting van het B. A. voor het dienstjaar 1938, welke z,h.s. werd vastgesteld op een bedrag van f 740 in ontvang en uitgaaf, waarbij door de gemeente een subsidie van f 200 is verstrekt. De commissie tot het naz en van de gemeenterekening over 1936, bestaan de uit de heeren Abrahamse eni Mari- nissen brachten rapport uit over 't na zien der .rekening en adviseeren tot voorloopige vaststelling. Z.h.s. wordt hiertoe besloten. Voor den gewonen dienst hebben de nkomsten bedragen f 36646, de uitgaven f 30135; goed slot f 6510; voor den kapitaaldienst: uitga ven f 6129; ontvangsten f 2029; nadee lig slot f 4100. De V o o r z merkte nog op, dat het goed slot van den gewonen dienst eenigszins geflatteerd is, omdat een bedrag van ongeveer f 1300 niet op den dienst 1936 kon worden ge- deelen waren in verloop van tijd ge zwicht voor een ander, streelender ge voel en juist in de briefwisseling met 'n echte, levende gravin, al leefde deze in ballingschap, speelde het gevoel van om te gaan met de groote wereld een niet onbelangrijke rol. Uit dit alles ontwik kelde zich een soort van eenzijdige inti miteit, zich beperkend tot één kant en vrij van wederzijdsche genegenheid. En uit die intimiteit peurde Katya weder kruimpjes nieuws, die haar verbeelding met gretigheid aanvaardde. De oude belangstelling was in deze maanden van uiterste eenzaamheid bui tengewoon gegroeid, nu zij een vasten bodem had gekregen, Op het met een dikke ijslaag bedekte meer ritselden de rietstengels als droge takken tegen elkaar. Het was onmogelijk geworden door het onder sneeuw bedol ven park te wandelen, en de wind, die er doorheen huilde, was beladen met angstaanjagende suggesties, daar hij uit de Litausche wouden kwam, die uitge strekte, ongebaande, onmetelijk wou den, welke de volksverbeelding ook thans nog met monsters bevolkt. Die wouden waren hun schuilplaats, hun heiligdom. Daar legden zich alle oude dieren van de wereld te sterven, onge zien, wat de oorzaak is, dat geen men- schelijk oog ooit het lijk van wild dier, dat zijn natuurlijke dood is gestorven, heeft waargenomen (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5