SPORT. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. Bruin staal sportief. MENBA. GOES. zal verrijzen; trouwens de oppervlakte van 11.285 m2 bewijst dat reeds. Rekening Burgerlijk Armbestuur, B. en W. leggen ter goedkeuring aan den Raad voor de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1936 met een nadeelig saldo alsnog uit te 'keeren. Voor de Vacantiesckool, Een deel van de Markt was Zaterdag avond geplaatst in het teeken van de jeugd, met name van de vacantieschool. Twee groote schuiltenten waren op de Markt aan de zijde van het Stadhuis neergezet en in een ervan was een ten toonstelling van de prijzen voor de ver loting, terwijl daar ook stonden de schoppen, het spelmateriaal em de Roo- de Kruis doos. Tusschen de tenten in had het accor deongezelschap „Crescendo" uit Vlis- singen plaats g'enomen en het heeft daar een populair programma uitgevoerd, waarvan echter alleen zij, die vlak bij het corps stonden, ten volle hebben genoten. Doordat er thans geen muziektent op de IMarkt staat moest het corps op den grond zitten en het vrij zachte geluid bleef hangen binnen den kring der meest belangstellenden. Voor de goede en zeer op prijs gestelde bedoeling van de Vlis- singers was dit zeker jammer, zij had den beter succes ten volle verdiend. Intusschen waren verschillende ver koopsters en verkoopers druk in den weer om nog loten voor het goede doel aan den man te brengen en ais wij goed geluisterd hebben, zulks met g'root suc ces. Naar wij vernemen heeft het gezel schap toegezegd terug te komen om zich hetzij op de Markt, hetzij op het Molen water in de tent te doen hooren. De tweede Abdijuitvoering, iGisteren kon de tweede Abdijuitvoe ring in dit seizoen door het Middel- burgsch Muziekkorps gelukkig voortgang hebben, daar de heer Caro zoo ver her steld was, dat hij de leiding weer op zich kon nemen, Er is met bijzonder élan gespeeld. Wij denken met groote waardeering terug aan de vertolking van de serenade voor fluit en hoorn, voorgedragen door de heeren A. Lampèrt en G. Wagen voort. Het was een genot om naar hen te luis teren. Dit gold ook voor de Méditation (Ave Maria) op de eerste prélude van J S. Bach van Ch. Gounod en voor „Een zomerdag' in Noorwegen" van R, Wil- mers. Deze noemende, willen wij geens zins zeggen, dat de andere nummers niet even goed een uiting waren van het groote kunnen van het korps. Het is en blijft daarom droevig, dat 't aantal bezoekers ook nu onvoldoende was. De weerspiegeling daarvan in de resultaten van de inzameling doet het verdwijnen der uitvoeringen weer als een ernstige bedreiging naar voren komen. Dat er tal van personen zijn, die dit zouden betreuren, bleek o.a, toen een stadgenoot, die door omstandigheden dit seizoen de uitvoeringen niet kan bijwo nen, een mooien gift aan den penning meester g'af als bewijs van medeleven met deze uitvoeringen. Tijdens de uitvoering mag volgens de borden, die opgehangen zijn niet in de Abdij, worden geloopen. Doet iemand dat en de politie waarschuwt dan is dit als regel voldoende, om er een einde aan te maken. Dit was gisteren, toen een vreemde bezoeker, die tweemaal door een politie agent op de opschriften der borden werd opmerkzaam gemaakt en toch doorliep, niet het geval. Onhebbelijk! SCHILDERIJEN-TENTOON STELLINGEN, Zaterdagmiddag omstreeks drie uur was in het paviljoen van de wandel- pier een klein uitgelezen gezelschap bij een gekomen om tegenwoordig te zijn bij de opening van de tentoonstelling van schilderijen, vervaardigd door den be kenden kunstschilder, den heer D. J. Koets uit Veere. Dei burgemeester van Vlissingen, de heer C, A. van Woelderen, was verhin derd deze opening te verrichten, waar om de heer A. Mets, in zijn kwaliteit van secr. van de V.V.V., deze taak op zich nam. De heer Mets wees o.a. op de g'roote propagandistische kracht die uitgaat van tentoonstellingen als deze. De voort schrijdende ontwikkeling geeft steeds meer waardeering voor kunst als deze. Zooals de schilders uit 't Gooi voor hun streek, zoo hebben de schilders uit Veere hun kunst uitgedragen over de geheele wereld en door hun werk de schoonheid van 't eiland Walcheren groote bekendheid gegeven. Spr. dacht daarbij aan een Toorop en een Jacobs in in hun werk over de Scheldemondingen. De hier geëxposeerde schilderstukken zijn 't werk van een eenvoudigen Zeeuw die zijn vorming als schilder geheel aan eigen wil heeft te danken, Zijn gaven als schilder zijn reeds meermalen door kenners van kunst genoemd. Daarna volgde een rondgang langs de circa 50 schilderstukken, waarbij de heer Koets persoonlijk inlichtingen verstrekte over zijn wecken. De bezoeker zal verbaasd zijn over de groote verscheidenheid op deze exposi tie. Het is overigens kennelijk het werk van een schilder die geen traditioneele academische opleiding genoot; een schil der die zijn onderwerp op alle mogelijke terreinen zoekt en deze onderwerpen onmiddellijk en in korten tijd vastlegt- Zijn vlugge werken doet hem de juiste tinten vinden. Wat een leven is er in het tafereel van de visschers, hoe na tuurgetrouw de kleuren van het koren veld en wat een, fijn gevoel ligt er in het ouden, versleten bruggetje met aan den slootkant die papavers. Het zou ons te ver voeren de keur van schilderstukken hier te beschrijven, doch wij meenen niet beter te doen dan een ieder den raad te deven dez'ei exposi tie te bezoeken. Kunstkring „Het Zuiden". Te 5.30 uur bevonden wij ons weder om in een omgeving van de schilder kunst, thans in den Kunstkring ,,Hei Zuiden", waar de jaarlijksche tentoon stellingen geopend werden van werken van mevr, Hendrickx en den heer Ger. Jacobs. Deze opening geschiedde door den burgemeester den heer C. A van Woel deren, die er op wees dat de Kunstkring in 1920 was opgericht om de kunst te bevorderen, een taak waarin men te volle is geslaagd, daar deze exposities steeds meer succes opleveren. Het aan tal bezoekers is ieder jaar stijgende. Zoo waren er het vorige jaar 4600 tegen 3500 in 1935. Het was een groote teleurstel ling dat de ziel van den Kunstkring, nl. de heer Jacobs, weg'ens ziekte afwezig moest zijn. Gelukkig is hij van een ern stige ziekte nagenoeg geheel hersteld en zijn nieuwe werken getuigen .ervan dat de heer Jacobs geestelijk reeds geheel genezen is. OEFENING V.R.B, EN E.H.B.O. Zaterdagmiddag maakten de V.R.B. uit Vlissingen, onder leiding van den in structeur, den heer P. C. M. van An- raad, en de vereeniging E.H.B.O, aldaar, onder leiding van den voorzitter, den heer C. Vader, gezamenlijk een excursie naar het z.g. vrije strand te Domburg, teneinde daar een oefening te houden in het redden van drenkelingen uit zee. Door de V.R.B. werden theoretisch behandeld en daarna toegepast: het op treden als strandwacht, het redden van een drenkeling door het vormen van een kettinggreep c.q. met behulp van red- dingslijn en -boei, aan welke oefening ook door baders en baadsters werd deel genomen, het redden van een drenke linge door een zwemmer met zwemvest en vervoer in zeemansgreep, terwijl deze gelegenheid tevens werd benut om een 150 meter lange reddingslijn en een vlet van het Domburgsche strand te beproe ven. Verondersteld werd, dat verschil lende geredden been- of armbreuken hadden opgeloopen, schijndood of be wusteloos waren, welke slachtoffers dan verder door E.H.B.O. werden overge nomen en behandeld. Een hoogst nuttige oefening, welke veel belangstelling trok en werd bijge woond door den districts-voorzitter Zee land van de T.C. van den N.B.R.D., den heer P. J. Gillissen. ZEDENDELICT, KOUDEKERKE. Zaterdag is door de politie alhier op Middelburgsch gebied gearresteerd de 29-jarige A. I. te Mid delburg, verdacht van een zedenmisdrijf met kinderen. Verdachte is na verhoor door den bur gemeester in arrest gehouden en werd heden voorgeleid voor den officier van justitie te Middelburg. VEERE. Zondag bracht een groot ge zelschap, allen leden van de Nederland- sche Natuurhistorische Vereeniging, per s.s. „Zijpe" een bezoek aan deze ge meente. Het gezelschap was vergezeld van een tweetal deskundigen, die onder weg inlichtingen gaven over de flora en fauna van de Zeeuwsche stroomen, waartoe men o.a. mossels en oesters aan boord had meegenomen. Verschillende kleine zeediertjes en plantjes, waaron der een aantal fraaie zee-anemonen, wa ren in een aquarium tentoongesteld. In Veere werd het gezelschap namens de V.V.V. Veere door een der bestuursle den rondgeleid, waarbij een bezoek aan kerk en stadhuis op het programma stond, terwijl explicatie gegeven werd van de andere bezienswaardigheden der stad. DRIEWEGEN. Voor de tweede maal dezen zomer bracht Borssele's muziek gezelschap Zaterdagavond een bezoek aan ons dorp. Ditmaal maakte het een ommegang door de gemeente. Tevens werd aan verschillende ingezetenen een serenade gebracht. Het was een gezel lige drukte op het dorp; oud en jong ge noten zichtbaar, vooral de jeugd; lustig huppelde en danste ze de muziek ach terna. KAMPERLAND. De Colijnsplaatsche kermis brengt ook voor deze plaats al tijd een bijzondere drukte mee. Velen benutten dan den Zaterdag, ^en laat- sten dag van deze kermis, om uitstapjes te maken, en vooral het Kamperlandsche strand staat dan in het midden der be langstelling. Daar de weersgesteldheid j.l. Zaterdag bij uitstek geschikt was om van zee en duin te genieten, heerschte hier dan ook een ongewone drukte. Arriveerden in de morgenuren reeds enkele bussen met duingasten, in de middaguren stroomde men van alle kanten van Noord-Beve land samen per auto en fiets, en heeft men tot laat in den avond genoten van zon en zee, en wanneer het te warm werd, boden ook de bosschen een heer lijke schuilplaats tegen de heete zonne stralen. Alleen AMILDA-zonnebruincrême bevat Pigmentol dat Uw huid, óók bij geen zon, direct mooi bruint en zonnebrand voorkomt. Flacon 90 cent. Tube 60 cent. Doos 50 en 25 cent. (Ingez. Med/ VOETBAL, NoormannenOud-Middelburg, Zaterdag speelde Oud-Middelburg te gen de Noormannen te Westkapelle, waarvan eerstgenoemde na een span- nenden wedstrijd met 32 won nadat de rust met 11 was ingegaan. De doelverdediger van Oud-Middel burg W. Groenewegen leverde weer prima werk. Nederlaagwedstrijden Den Boer-M'burgsche Courant Elftal, De prijsuitreiking.. Het laatste bedrijf van de nederlaag wedstrijden werd Zaterdagavond in de bovenzaal van „De Nieuwe Landbouw" opgevoerd. Met de leden en supporters van het elftal, hadden afgevaardigden der deelnemende vereenigingen en scheidsrechters zich hier verzameld. Voorzitter Peeman vond in zijn ope ningswoord gelegenheid allen dank te brengen voor de verleende medewer king, waardoor ook dit jaar de wedstrij den weer vlot verliepen. Nadat de ke len gesmeerd waren, werd tot de prijs- uitdeeling overgegaan. De beker werd aan aanvoerder Heijboer van de E.M.V. V.V. overhandigd, die in zijn dankwoord de prima organisatie prees en ook voor volgende jaren gaarne deelname toe zegde. Bij onstentenis van „Oud-Middel burg die op den tweeden prijs beslag legde, kon de daarvoor bestemde lau werkrans niet worden overhandigd. De derde prijs, eveneens een lauwer krans, werd door de hr Tissink namens „De Leege Accu" aanvaard. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen, hetgeen maar goed was, want nu kon ook de tweede prijs nog worden uitgereikt aan „Oud-Middelburg", dat te Westkapelle een wedstrijd had ge speeld en daardoor eerder verstek had moeten laten gaan. De heer P. Koster dankte met enkele welgekozen woor den. A.s. Woensdagavond wordt alsnog een wedstrijd gespeeld tegen de V. V. „Nieuwland", Voor den winnaar waar van een sportvriend een medaille be schikbaar heeft gesteld, ATHLETIEK. REGIONALE WEDSTRIJDEN E.M.M. Drie nieuwe Zeeuwsche records. De regionale wedstrijden van E.M.M. Zaterdagmiddag op het Gem. Sportter rein te Middelburg gehouden waren een aatste krachtmeting der athleten voor de samenstelling van de Zeeuwsche ploeg, welke op 15 Aug. tegen Vlaande ren zal uitkomen. Toch zijn de prestaties ditmaal niet zoodanig geweest dat er weer een groot aantal Zeeuwsche re cords verbeterd werden. Maar de boog kan ook niet altijd ge spannen blijven. Evenwel is er op ver schillende nummers nog aardige strijd te zien gegeven, al waren de ontmoetin gen niet zoo geanimeerd als bij de Zeeuwsche kampioenschappen. Het mooiste nummer van den middag was zeker de 800 meter hafdloopen, waarin Kambier en Lacor' een harden, maar sportieven strijd leverden. Kam bier was op dezen afstand de beste; hij iep binnen den Zeeuwschen recordtijd door de 800 meter af te leggen in 2 min, 11.6 sec. Edoch hij moest wegens hin deren in een der bochten gediskwalifi ceerd worden. Dat was jammer, niette min: ondanks ;deze kwalificatie heeft ïambier getoond de sterkere op dezen afstand te zijn. Maar ook Lacor heeft een fraaie race geloopen. Ook hij bleef 1 sec. beneden het Zeeuwsche record, nl. met een tijd van 2 min. 13 sec. Op de 3000 meter werd door Lacor niet deelgenomen, opdat deze twee nummers kort achter elkaar kwamen, riet werd nu een onbetwiste zege voor Dronkers. Aerssens hield wel het groot ste deel van den afstand den kop, ge volgd door Dronkers en De Jager, maar in de laatste twee ronden ging Dronkers rem betrekkelijk gemakkelijk voorbij, en won met flinken voorsprong. Aers sens werd tweede, terwijl De Jager, geen bedreiging meer voor Aersens vormde. We kunnen hier onmogelijk alle num mers bespreken; dat zou teveel plaats ruimte gaan vergen, doch wanneer we de voornaamste prestaties even opsom men dan willen we ook nog even de 200 meterloop tusschen Hage en Parent me- moreeren, welke loop een mooien strijd gaf, gewonnen door Hage. Bij het discuswerpen toonde Ad. Vree- ren zich weer de beste, terwijl Van Driel het speerwerpen voor zijn rekening nam. Schippers en Aerssens deden hier eveneens goede worpen. Bij het ver springen was W. Vreeken de eenige deelnemer die over de 6 meter kwam. Bij kogelstooten gaven Van Driel en Schippers den toon aan. Bij de juniores werden goede presta ties geleverd. Zoo bereikte Ebert bij het kogelstooten een afstand van 10.90 me ter, terwijl het verspringen van Been hakker met 5.71 ook niet slecht was. Op de 100 meter liep De Pagter een mooien tijd van 12.1 sec., terwijl Garcia en Beenhakker als 2e en 3e ook goede tij den noteerden. De dames verwerkten dezen middag een driekamp. Jammer dat niet meer dames hiervoor hadden ingeschreven. Verwerkt werden: 100 meter hardloo- pen, discuswerpen en hoogspringen. Bij het discuswerpen deed mej. Beu- kert 'n prachtigen worp van 27.75 me ter, waarmede zij het Zeeuwsch record op dit nummer verbeterde (oud-record 24.74 m.) Mej. De Pagter werd tweede met 24.84. Zij kwam dus ook boven het oude record. Het hoogspringen was voor mej. Petiet, terwijl mej. Petterson twee de werd. Mej. Beukert moest zich thans met 1.20 m tevreden stellen. Volgens de hieronder voorkomende uitslagen bleef mej. De Pagter bij de puntentelling ver achter, doch dit komt hoofdzakelijk om dat deze dame slechts aan twee num mers heeft deelgenomen. Anders had zij zeker een van de eerste plaatsen bezet. De 4 X 100 meter won de E.M.M. ploeg onbedreigd met flinken voorsprong in goeden tijd. Op de 4 X 400 m werd een keurige strijd geleverd. De eerste twee wissels lag Marathon nog voor door Bliek en Lacor. Vreeken van E.M.M. haalde een gedeelte van den achterstand in, ter wijl Boel ook op Van Unen inliep; ten slotte liep Ad. Kambier de laatste loo- per van Marathon voorbij en won met 4 seconden voorsprong. Het was een van de mooiste nummers van dezen middag. En bovendien werd het record met 33.4 sec. verbeterd. Bij het hoogspringen was v. d. Schuur de meerdere en wist zich naar de A- klasse te promoveeren. W. Vreeken deed hetzelfde naar de B-klasse, 200 m heeren C-klasse: le serie: 1 v. d. Pluym (AV '35) 26,7 sec.; 2 Schoolmeester (AV '35) 27,3 sec. 2e serie: Dingem,anse (Marathon) 27 sec.; 2 v. d. Heyden (Walcheren) 27,3 sec,; 3e serie: v. d. Runstraat (AV '35) en Nolet (Mar.) 26 sec,; 3 Joosten /(Mar.) 26,4 sec.; Nolet kwam door loting in de finale. Finale: 1 Nolet 25,5 sec,; 2 Dinge- manse 26,2 sec.; 3 v. d. Pluym 26,5 sec, 200 m heeren B-klasse: finale: 1 Ha ge (EMM) 24,9 sec,; 2 Parent (M,ar.) 26.1 sec. 800 m heeren C-klassers: 1 Lacor (Mar.) 2 min. 13 sec.; Nieuw Zeeuwsch record; 2 Boel (EMM) 2 min. 22,8 sec.; 3 Meyer (EMM); 4 Dupont '(Mar.) Kam- b'er gediskwalificeerd met een tijd van 2 min. 11,6 sec. 800 m Juniores: 1 De Buck (AV '35) 2 min. 15,8 sec.; 2 Bliek '(Mar.) 2 min. 16.2 sec.; 3 Van Unen (Mar.) geen tijd genoteerd; 4 Scheybeler (AV '25) 2 min. 27 sec.; 5 Roelse (AV '35). 100 meter heeren B-klasse: 1 Brak man (Od.) 11,9 sec.; 2 Hage (EMM) 12 sec.;; 3 W. Vreeken (EMM) 12,3 sec.; 4 Parent (Mar.) 12,4 sec.; 5 Sohier (AV '35). 100 meter heeren C-klasse: 1 Dinge- manse (Mar.) 12,4 sec.; 2 Joosten i(Mar.) 12.9 sec.; 3 Verhulst (EMM) 13 sec,; 4 Boskman (EMM) 13,1 sec.; 5 Bernaert (W.) 100 meter Juniores: 1 De Pagter (AV '35) 12,1 sec.; 2 Garcia '(Walcheren) 12,3 sec.; 3 Beenhakker (EMM) 12,4 sec.; 4 v. d. Heyden (W) 13,4 sec.; 5 S,anti- fort (AV. '35); 6 Koning (AV '35). Kogelstooten heeren Cklasse: 1 Van Dr el (Mar.) 11,37 m.; 2 J. Schipper (EMM) 11,04 m.; 3 Ad. Vreeken (EMM) 10,93 m.; 4 J. v. d. Schuur (EMM) 10.10 m. Verspringen heeren C-klasse: 1 W. Vreeken (EMM) 6,20 meter promoveert naar de B-klasse; 2 Parent (Mar.) 5,75 m.; 3 Brakman (Od.) 5,75 m.; 4 Dinge- manse (Mar.) 5,58 m. Speerwerpen heeren: 1 Van Driel (M,ar.) 43,62 m.; 2 J. Schippers 38,86 m.; 3 Aersens (W) 38,63 m.; 4 J. v. d. Schuur 35,24 m.; 5 Bijsterveld (AV '35) 33,95 m; 6 Sohier (AV '35) 31,13 meter. Discuswerpen heeren B-klassers: 1 A. Vreeken (EMM) 38,78 meter; 2 Van Driel (Mar.) 35,08 m.; C-klassers: 1 J. v. d. Schuur (EMM) 33,98 m.; 2 Schip pers (EMM) 30,93 m.; 3 W. Vreeken (EMM) 26,67 m. Hoogspringen juniores: 1 Beenhakker (EMM) 1,55 meter; 2 Schot (AV '35) 1,50 m.; 3 v. d. Runstraat (AV '35) 1,50 m.; 4 en 5 Santifort (AV '35) en Gle- rum (EMM) 1,45. Kogelstooten Juniores: 1 Ebert (Wal cheren) 10,90 meter; 2 Termeulen (Mar.) 9,725 m.; 3 Reekers (W.) 9,10 m. Verspringen Juniores: 1 Beenhakker (EMM) 5,71 meter; 2 J. Sch:pper (Mar.) 5,44 m.; 3 Garci,a (W.) 5,38 m.; 4 v. d. Runstraat (AV '35) 5,24 m. Hoogspringen heeren B-klasse: 1 v. d. Schuur (EMM) 1,75 m promoveert naar A-klasse; 2 Parent (Mar.) 1,60 m. Hoogspringen C-klasse: 1 WL Vree ken 1,65 promoveert B-klasse; 2 J. B, D. Aerssens (W.) 1,60 m. 3000 meter hardloopen heeren: 1 Dronkers (Mar.) 10 min.; 2 Aerssens (W.) 10 m. 17 s.; 3 De Jager (EMM); 4 Wielem,aker (Mar.); 5 Brinckhaus (Mar.) Driekamp dames: 100 meter: le serie Petiet (EMM), 14,3 sec.; 2 De Pagter (AV '35) 15 sec.; 3 Beukert (EMM) 16,9 sec. 2e serie: 1 Flipse (Achilles) 14,9 sec.; 2 v. d. Wiel (Achilles) 15,7 sec.; 3 Pet terson (Achilles) 15,9 sec. Discuswerpen: 1 mej. Beukert 27,75 m., nieuw Zeeuwsch record, promoveert B-klasse; 2 De Pagter 24,84 m.; 3 Pe tiet 18,89 m.; 4 Petterson 16,21 m. Hoogspringen: 1 Petiet 1,30 meter; 2 Petterson 1,25 m.; 3, 4 en 5 Beukert, v. d. Wiel en Flipse 1,20 m. Totaal driekamp: 1 mej. Petiet 1511 punten; 2 Beukert 1283 p.; 3 Flipse 1191 p.; 4 Petterson 1147 p.; 5 Van der Wiel 1117 p.; 6 De Pagter 979 p, 4 x 100 m estafette: 1 EMM 48,6 sec.; 2 Marathon 50 sec. 4 x 400 m estafette: 1 EMM met de loopers De Jager, A. Vreeken, Boel en A. Kambier 3 min. 59 sec. Nieuw Zeeuwsch record; 2 AV '35 4 min. 3 sec.; 3 Marathon. NIEUW WERELDRECORD 800 METER HARDLOOPEN, Woodruff brengt het op 1 min, 47,8 sec. Tijdens de pan-Amerikaansche spelen, welke thans in Dallas (Texas) worden gehouden, slaagde de bekende Ameri- kaansche athleet John Woodruff er Za terdag in het wereldrecord op den 800 meter op zijn naam te brengen door de zen afstand in den fantastischen tijd van 1 min. 47,8 seconden te loopen. Een week geleden, op 12 Juli, had Elroy Robinson te New-York een nieuw wereldrecord gevestigd, door toen een tijd van 1 min. 49,6 sec. te maken. Glenn Cunningham heeft voorts tijdens de Olympische spelen te Berlijn een tijd van 1 min. 49,7 sec, laten noteeren. Het of ficieel erkende, oude wereldrecord staat op naam van Thomas Hampson (Enge land), gemaakt tijdens de Olympische spelen in 1932 te Los Angelos en Ben Eastman (Ver. Staten), gevestigd te Prin- cetown op 16 Juni 1934, beiden met een tijd van 1 min. 49,8 sec. DUIVENSPORT. Uitslag wedvlucht der P.V. De Te legraaf van Vilvoorde (België) uit, af stand 86 km. Lossing 12.30 h, met Z.W. wind, met jonge duiven. De prijzen wer den behaald als volgt: A. Dirven 1, 5 en 17; K. Schroevers, Arnemuiden, 2, 8 en 12; A. J. Kuijpers, Vlissingen, 3, 16 en 18; J. Lamain 4, 7 en 19; A. v. d. Ouden 5; W, v. Aanst 6; E. A. Polvliet 9, 13 en 14; Q. Kodde, Veere, 10 en Gebr. Walraven 11de prijs. Zelfde vlucht met oude duiven. Q. Kodde, Veere, 1; W. Hendrikt 2; J. H. de Kok 3, 8 en 10; A, v. d. Ouden 4, 5, 7 en 11; A. Dirven 6 en P. Krijger 9de prijs. (Namen waarachter geen plaatsnaam is vermeld, alle wonende te Middelburg. De P.V. De Voorwaarts te Arne muiden hield van het zelfde station, on der gelijke omstandigheden, een wed vlucht met jonge duiven. De prijzen wer den als volgt behaald: C. J. van Dalen, Arnemuiden, 1 en 10; J. de Ridder, idem, 2, 7 en 12; J. Sturm, Veere, 3, 6, 8 en 12; Th. Caljouw 4; J, de Meulmeester 5 en Ringlenberg 9de prijs, (Laatste 3 te Arnemuiden.) MARKTBERICHTEN. Goes, 17 Juli Veilingsver. Zuid-Be veland. Groote veiling: Frambozen voor het vat 12 Zure Morellen 22 /22.60; Zwarte Bessen 32.4034.90 Roode Bessen 12.8013.60. Yellow Transp. A 1619, idem B 13 15; idem C 812; Beauty of Bath A 18, idem B 15, idem C 12; Kroet en val appels 18, Jan Baasperen 68, Oran- jepruimen 917, Eng. Krozen 1011, Okkelanen 13, Citroenpruimen 8; Afval pruimen 29; Blauwe Druiven 3640, Aardbeien 24, Roode Bessen 1222, Witte idem 1215, Kruisbessen 313, Frambozen 2133, Tomaten 811, Zwarte Vleeschkersen 27, Klerken 24 43, Zwarte Blanche 28, Roode idem 20 22, Limburgers 41, dubb. Eierkrieken 2831, Meikersen 35, Zoete Morellen 25, Zure idem 1320, Kersen (uitschot) 513 alles per 100 kg. Perziken 1.107, Meloenen 3039 per 100 stuks. K a p e 11 e. 17 Juli. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Roode bessen 13.10 13.70, Zwarte bessen 34.20, per 100 kg' Kleine veiling. Morellen 2433, Kler ken 3445, Eierkrieken 3133, Dubb. Eierkrieken 3239, Krieken 3233, Ronde idem 31, Zwarte Blanche 2431, Vleeschkersen 34, Abesse de Moulon 41, Limburgers 36, Zure Morellen 16 22, Aardbeien 1319, Frambozen 21 48, Roode bessen 1222, Kruisbessen 4 11, Dranjepruimen 1219, idem val 38, Miadeleinen 514, idem val 15, alles per kg. MIDDELBURG. MA 19 Jul, Defil. Z. Padvinders voor Comm. d. Kon. Vertr. Molenw. 20.00 h. Dl 20 Jul MA 19 Jul lederen Dinsdagmiddag gedurende de maanden Jul, en Aug. Orgelbespe lingen in de Groote Kerk 14.30 15.30 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6