AKKERTJES GEMENGD NIEUWS. SPORT. Het transpireeren DE KOE BECONCURREERT HET SCHAAP. BEVCLK9N0. PERSKRONIEK. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland. I9ERRA. DE GEVAREN VAN DEN WEG. De K.N.AjC. schrijft: Het centraal bureau voor de statistiek publiceert tegenwoordig mede op ver zoek van de K.NA.C. op korten termijn cijfers betreffende de ernstige verkeers ongevallen in de aïgeloopen maand. Uiteraard zijn deze cijfers niet zoo nauwkeurig als die van het jaaroverzicht waarin bijv. ook worden opgenomen de aantallen slachtoffers, die geruimen tijd na het verkeersongeval aan de gevolgen daarvan zijn overleden. Onderling verge leken geven de maandcijfers echter een indruk van de ongevallen-frequentie op den weg. De voorloopige gegevens der verkeers. ongevallen zijn voor Mei: gedood: 61 ernstig gewond: 446 en voor Juni: resp. 41 en 433, Deze cijfers van 100 dooden en 900 ernstig gewonden in twee maanden moe ten voor alle weggebruikers aanleiding zijn onafgebroken met de grootste aan dacht en voorzichtigheid aan het ver keer deel te nemen. Ieder heeft recht op het gebruik van den weg. Gun een ander zijn plaats en wees beleefd en be scheiden. Ken en eerbiedig de verkeers- voorschriften. Een der primaire voorschriften is wei, dat men verplicht is op den weg rechts te houden (art. 3 reglement). Sinds de laatste wijziging van het motor en rij wielreglement mag men zich niet ver der van den kant van den weg verwij deren. dan door de omstandigheden wordt gerechtvaardigd Doodgevallen.. Gistermiddag is de 61-jarige Volen- dammer visscher A. Schilder, in een botter gevallen en dood opgenomen. De botter vischte anderhalf uur uit de kust en is onmiddellijk na het ongeluk naar de haven van Volendam teruggekeerd, vermoedelijk is het slachtoffer over een vischje uitgegleden, terwijl door den val hartverlamming schijnt te zijn opgetre den. Het gearresteerde Nederlandsche echt paar te Barcelona zal in vrijheid worden gesteld. Van den Nederlandschen consul te Barcelona, den heer Daubanton, is be richt ontvangen dat de Spaansche re geering op 14 Juli jl. het uitwijzingsbe vel heeft onderteekend tegen het Ne derlandsche echtpaar J. Molenaar, dat eenige weken geleden tijdens een ver blijf te Barcelona, onder verdenking van spionnage werd gearresteerd Deze verdenking is ongegrond gebleken. Ver wacht kan worden dat het echtpaar thans zoo spoedig mogelijk in vrijheid zal worden gesteld en over de Spaan sche grens zal worden gezet. Van het dak gevallen en omgekomen. Donderdag is de 34-jarige loodgieter M. Stoffel uit Stappersgat, gemeente Oud-Gastel, bij werkzaamheden op het dak van de beetwortelsuikerfabriek „Dinteloord" van een hoogte van zes tien meter gevallen. Tijdens het vervoer naar het zieken huis is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden. Stoffel was gehuwd en vader van twee kinderen. van oksels, voeten en andere lichaams- deelen wordt door Purolpoeder tegenge gaan en het stukloopen wordt er door voorkomen. Werkt verkoelend, opdro gend en reukwegnemend. Bussen 40 en 60 ct, Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) ATHLETIEK, Peters Engelsch kampioen bij den hinkstapsprong. De Nederlandsche vertegenwoordi ging bij de A. A. A.-kampioenschappen welke gisteren te Londen zijn aange vangen, was ditmaal wei zeer klein. Slechts drie athleten hebben de reis naar Engeland aanvaard, nl. Van Be- veren, Brasser en Peters. Hoe klein deze ploeg ook is, niette min werd reeds op den eersten dag een fr,aai succes behaald. Wim Peters behaalde het A, A. A.-kampioenschap m het nummer hink-stap-sprong door een afstand te bereiken van 14,325 m. n MOTORSPORT, e internationale moto, zesdaagsche. a V.1,t.c*e en voorlaatste étappe i e inj-ernationale motorzesdaag- SJL 65 1S gcen enkele Neder landsche renner uitgevallen, hoewel toch twee schoone leien met strafpun- ten moesten worden beschreven Tim mer kreeg eerst last met zün motor, toen een carburatorbiand en tenslotte een lekken band, waardoor hij veertid str,afpunten opliep. De Eysink-rijder Verkerke sloeg een verkeerden weg in bemerkte dit, doordat hij een van de eerste rijders was, eerst laat en kreeg 14 strafpunten. Voor den zilveren v.aas zijn nog in den strijd, twee Duitsche teams, het Engelsche B-team, een lersch team en onze A-ploeg. Een nieuwe nationale industrie dat is nu juist, wat wij zochten, want Holland heelt ondermelk te overRe sultaten zeer bevredigend. „Binnenkort behoeft men niet meer zooals het in den volksmond heet, op een houtje te gaan bijten, maar men k,an beginnen met het consumeeren van zijn costuum, „aldus prof. ir. De Vooys directeur van het A. K. U.-concern te Arnhem, in een onderhoud, dat ons werd toegestaan naar aanleid'ng van de inwerkingstelling der fabriek, waar wol uit ondermelk wordt vervaardigd „Ja, inderdaad, wij zijn melkwol gaan maken toe, noem U het geen kunst wol, want aan dat woord hebben wij een broertje dood. Als wij morgen den naam kunstzijde in een anderen kon den veraderen, deden wij het terstond Het klinkt U misschien vreemd in de ooren, dat woordje melkwol, maar de chemici en ingenieurs zullen het heel gewoon vinden, sinds ze weten dat wij, bijvoorbeeld, kunstzijde uit Groningsch tarwestroo of uit geperst suikerriet fabriceeren. Wol uit ondermelkdat is nu [juist, wat wij zochten, want Hollanc heeft ondermelk te over. Slechts 30 pet. van onze groote productie wordt gebru:kt voor kaasfabricage en de rest wordt óf als varkensvoer gebruikt, o: weggegooid, óf, zooals het, bijvoorbeeld ook met onze boter geschiedt, ver kocht naar het buitenland tegen een prijs, die nog beneden de kosten van het verzendmateriaal ligt Maar daarover kan ik U feitelijk niet voldoende inlichten; wendt U daar toe tot de zuivelexperts. Wij houden ons bij het vervaardigen van wol uit ondermelk. Het spreekt vanzelf, dat wij daartoe een nauwe sa menwerking zoeken met de zujivelfa brikanten. Voorloopig hebben wij ech ter nog genoeg aan de ondermelk, d:e de plaatselijke zuivelfabriek, de Ca- miz ons afstaat Alleen Holland heeft onder melk genoeg. Het is eigenlijk alleen Holland maar, dat zulk een hoeveelheid ondermelk over heeft, dat er een behoorlijke in dustrie op is te vestigen. In de ande re landen hebben ze de substantie noo dig voor het bereiden van kaas. Daarom is deze industrie een zoo bij uitstek nationale industrie! En we beconcurreeren er geen Hol- landsche fabriek mee, w,ant de scha pen wol wordt door onze fabrikanten gekocht in Londen. Onze ondervinding, die natuurlijk nog eerst van enkele maanden is, beeft ons geleerd, dat onze fabrikanten gaarne onze wol koopen, want ze is goed en deugdelijk. Boven dien weten d?. fabrikanten precies, wat ze krijgen; bij schapenwol is dat nog lang niet zoo zeker, want U moet we ten, dat deze wol 26 verschillende soor ten lengtes en dikten heeft, terwijl bij iedere kilo 40 a 60 net. afval is. In de textielschool te Tilburg en in enkele fabrekien in het Zuiden des lands heeft men onze wol »gedur,ende enkele maanden gebruikt. U zult ver steld staan van de resultaten. Maar daarvoor moeten wij in de fabriek zijn." In de fabriek. We togen op weg naar het com plex gebouwen, waarin dr. Hartogs, de stichter van de kunstzijde fabrieken in Holland het eerst kunstzijde ging ver vaardigen. Is het toeval, d,at in deze gebouwen juist de n:euwe industrie werd gevestigd? Zal ook vandaar uit de victorie van de melkwol beginnen, zooals ook de kunstzijde daar tot grooten bloei geraakte? We kunnen ons slechts aan gissin gen wagen, maar als we de woorden v,an den d'recteur der fabriek mogen gelooven, zal deze wol een nog groote- re bekendheid verwerven dan de kunstzijde. Op de fabriek stond de vlag in top. Boven de deuren en ramen was het nationale dundoek gespannen, om met het vele groen, dat overal was aange bracht uiting te geven aan de feest vreugde, die er heerschte omdat weer een nieuwe overwinning van de tech niek was behaald. De werklieden liepen met glundere gezichten rond, want ook zij voelen, dat ze bij deze vooruitgang zijde zul len spinnen. Ze wezen ons vol trotsch een paar étalagepoppen, die in keurig zittende costuums waren gestoken, geheel van melkwol vervaardigd. En dan lagen er nog damesrokken, ondergoederen, lap pen stof, enz. enz. in allerlei kleur en kwaliteit! De costuums en rokken waren allen reeds gemiddeld een half jaar gedra gen, zoodat deugdelijkheid van de stof is bewezen. De fabricage. Juist toen wij binnenkwamen, was de Camiz-man bezig met het storten van ondermelk in een der groote trog gen. Door het toevoegen van een ze ker zuur werd de aanwezige caseïne opgelost. De overgebleven wei werd weer geretourneerd naar de melkfa briek, waar ze wordt afgeleverd als varkens voeder. De caseïne wordt eenige malen ge- wasschen en vervolgens in een ver dund loog opgelost. Hierop volgt een zeer zorgvuldige filtratie, waarna de oplossing, casinose genoemd, gereed is om te worden versponnen. „Ik kan bij deze processen natuur lijk niet uitvoerig stilstaan", aldus prof. De Vooys. „Dat is het gehe'm van den smid!" De spinapparatuur is in wezen de zelfde als die voor de kunstzijde ver vaardiging. Het essent eele element is daarin de spindop, die een groot aan- tW zeer fijne gaatjes heeft van een 80 duizendste milimeter waaruit de ca sinose gespoten wordt in een zuurbad, De werking van dit zuurbad is zoo, dat de cas'nose stremt en een draad le vert. Deze draad wordt dan gehard en in stukjes gesneden. ,,Hier constateert U dus den terug tocht van de techniek: wat we hee hebben, wordt in stukjes gesneden!' merkte prof. De Vooys op. Op deze wijze wordt v,an 1 liter on dermelk 30 gram wol gemaakt. Nieuwe mogelijkheden. Dit nieuw procédé opent wijde pers pectieven. We denken maar eens even terug aan den tijd, toen de timmerman het triplex kreeg om te gaan bewer ken. Welk een nieuwe artikelen heb ben we toen niet gekregen! Zoo zal het ook gaan met deze melk wol: wie weet tot welke artikelen we nog niet komen. We kunnen het betreuren, dat de functie van het schaap vervuld bij de fabricage van het goed voor onze pak ken, in de toekomst voor een groot deel zal hebben afgedaan. De techniek evenwel zal wel weer voor het schaap zorgen. Gebruiken wij deze viervoe ters niet om de grasmatten van onze vliegvelden gelijkgeschoren te houden? Op Zoo'n zakdoosje met "AKKERTJES" in Uw zak kan U veel narigheid en een verloren dag besparen, want "AKKERTJES" helpen U snel en goed van allerlei pijnen al en verdrijven kou, griep, koorts, enz. AKKER-CACHETS Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. (Ingez. Med.). Na 5 Juli zijn in de gemeente MIDDELBURG. Ingekomen: M. E. M. de Nooijer, dienstbode, O. en W. Souburg, Molen water 85; L. de Visser, Zevenbergen, Langeviele 73; G. P. Mink, Tilburg, Veersche singel 140; C. J. Simpelaar, Delft, Bleek 15; F. van Beusekom, Haar lem, Gortstraat 40; G. Wiegel, huishoud ster, Nieuw Helvoet, Langeviele 76; L J, Berwald, meubelmaker, Yérseke, Breestraat 73; L. Hibels, koopman, Goes, K. Giststraat 3; E. Dedecker, St. Lau rens, Molenwater 107; A. J. van der Linden, gemeente-ambtenaar, Vlissin- gen, Spanjaardstraat 64; M. Jobse, dienstbode, Oostkapelle, Lond. Kaai 45; G. H. van Bergen, tandarts, Amsterdam, L, Giststraat 37; J. Wijkhuisen, slager, Venhuizen, Veersche singel 148; P. A. E. van Opdorp, banketbakker, Schoonho ven, L. Delft 46; Aa. Keur, N. en St. Joosland, Segeersweg 4; Pa. Janse, Wie- ringen, Segeerssingel 8; Jhr. G, C. op ten Noort, Vorden, Rouaansche Kaai 55. V ertrokken: Wed. F. J Goeman geb. Malgo, Turfkaai 13, Rotterdam Zegen- straat 78a; C. J. Philipse geb. Vekemans, Noordsingel' 44, Soerabaja; J. W. van Mienes, Veersche singel 264, Goes Blauw- beenstraat 10; H. Heijstek, huishoudster, Londensche kaai 45, Kapelle Biezelinge- straat A 239; C. S. A. Schrewelius, ver pleegster, Noordpoortstraat 2, Laren eemzoolscheweg 35, J. Plansoen. verze. ceringsagent, Noordweg 79, Koudekerke Lage weg E 215; A. Verhulst, Zuidsingel 110, St. Laurens Noordweg B 53c; F. J, van Oorschot, K. Noordstraat 15, Eind- ïoven, Fred, van Prinsenweg; J. Marijs, dienstbode, L. Geere 16, Meliskerke, B 18; A. B. Holster, onderwijzer, Kr. Wee- e 14, Kortgene, Snellenstraat 220; A. Wolf, fabrieksarb., Bagijnhof 9, Koude- cerke, Koudekerksche weg D 98; A. N. 3ekker, opziener bij de Domeinen, Noordweg 108, Den Haag, Appelstr. 20; T. G. de Veer, verpleegster, Vliss. straat 7, Den Haag, Parkweg 15; J. Versluijs, dienstbode, Houtkaai 9, Wissenkerke, Achterweg B 194; A. D. Schotel, Oude kerkstraat 13, Vlissingen, Kolvenierstr. 24; A. Dekker, Heerengracht 112, Kou dekerke, Nieuwe Vliss. weg E 318; P. Stompe, koopman, KI. Vlaanderen 27, Vrouwepolder A 112; W. Otte, onder wijzer, Beddewijkstraat 9, Bruinisse, Deestraat 69; L. Haeck, onderwijzer, Zach. Jansenstraat 18, Bruinisse, Korte king 25, A. G. Verhoeven, directeur v. h. Techn. Bur. der Domeinen, Groenmarkt 10, Den Haag, Van Imhoffstraat 33; P. J. J. W. Dogger, onderwijzer, K. Noord straat 38, Zierikzee, St, Jacobstraat D 422; A. J. van de Velde, Punt 3, Drei- schor, Kruisweg P 71; Wed. J. Kerk- ïove-Francooy, Breestraat 18, Goes, L. Kerkstraat 8; Wed. J. Overtveld-Janse, K. Giststraat 9, St. Laurens, Noordweg B 13; C. Cevaal, Hoogstraat 5, Rotter dam, Mijnsheerenplein 3a; Jhr. J, L. Strick van Linschoten, Gortstraat 38, Zwollerkerspel, Spoolde A 8; C. Hou- mes, sergeant hulpmagazijnmeester, Schroeweg 6, Amersfoort, St. Bonifaci- usstraat 61; H. A. Acda, machinist, Lat. Schoolstraat 4, Singapore, A. J. Hoor weg, arts, Noordbolwerk 17, Heemstede, P. de Hoogstraat 7; A. J. Wisse, Noord- bolwerk 7, Heemstede, P. de Hoogstr. 7; J. C. Jansen, Noordpoortplein 8, Koude kerke, Koudekerkscheweg D 122; J. M. v. d. Wart, Bgllinkstraat 10, Koudeker ke, Oude Vliss. weg E 398; H. Lievense, los werkman, Nieuwstraat 8, Koudeker ke, Oude Vliss. weg E 398. V. B. EN V. D. Als een verademing na velerlei on evenwichtig en ongepast geschrijf tref fen wij in het i(officieele) „L i b W e e k b 1 a d" thans een keurig gesteld hoofdartikel aan, waarin het standpunt der partij ten opzichte van de Vrijzinnig-Democr.aten wordt uit eengezet. Het volgende is daaraan ontleend waarbij wij ditmaal nadrukkelijk vast stellen, dat de overname deze be schouwing nog niet beteekent dat wij er volledig mee instemmen! Het „Lib. Weekblad" schrijft dan: ,,De pers brengt mededeelingen om trent wenschen, die zijn geuit ten aan zien van de samenvloeiing van libera- lien en vrijzinnigrdemokraten tot een belangrijken vrijzinnigen stroom. Wat hebben wij op d e mededeelingen te antwoorden? In de eerste plaats dit, cfat op het oogenblik het gevoel van verwantschap tot de vrijzinnig-demokraten sterker spreekt dan het gevoel van tegenstel ling. Er zijn tijden geweest, waarin de beide vrijzinnige groepen elkander he vig hebben bestreden, maar thans zijn wij er toch beide wel zeer van door drongen, dat het vrijzinnige bloed ons beide door de anderen vloeit. En indien het in de rede ligt, dat wij naar elkaar toegroeien, waarom zouden wij ons niet over dat verschijnsel verheugen? Ten aanzien der samenwerking tus- schen de beide vrijzinnige groepen, be duidt te haastig handelen vei-keerd handelen. Mr. Oud bijv. stelde eenige voorwaarden omtrent het uittreden v,an conservatieve elementen. Wij hebben de bedoeling dier voorwaarden niet goed begrepen omdat ons conservatis me een toedichtsel is en geen reëel at tribuut van onze partij.. De heer Oud, die zelf voorwaarden stelt, zal echter wel verstaan, dat eene zeer innige sa menwerking' met zijn politieke groep ook onzerzijds niet on-voorwaardelijk zal kunnen geschieden. Wij willen er den nadruk op leggen, dat de beide vrijzinnige groepen reeds over een goede oefenschool in samen werking hebben beschikt. Wij hebben samengewerkt, eenige jaren in de Re geering, Ieder handhaafde zijn eigen standpunt, m,aar men mag over de s'a- menwerking tevreden zijn. Waarom kan die samenwerking in goede verstand houding niet worden voortgezet, nu wij te zamen ons in de oppositie be vinden? Wij meenen ons een woord van mr. Oud te herinneren: Samenwerking is nog geen samensmelting. Zoo denken wij er ook over. Uit samenwerking kan samensmelting o. n t- s t ii a n, maar wil men het laatste dan kan men dat niet verkrijgen als men niet vooraf met het eerste een ern stige proef heeft genomen. De voor de hand liggende taak is, dat wij zonder de belangrijke verschillen uit het oog te verliezen, de goede gezindheid tusschen de beide vrijzinnige1 groepen verster ken, Daarom spreken wij thans over het geen beide groepen vereenigt. Wij heb ben gemeen, dat wij niet ons blindsta ren op de belangen van bepaalde volks groepen, maar dat wij de belangen voor staan van het geheele volk. De libe rale partij verwerpt in dit verband met groote stelligheid de .aantijiging, dat zij „de partij der werkgevers" zou zijn. Wel is zij van oordeel, dat het on juist is bij den strijd voor beter levens voorwaarden van de arbeiders en een beter regeling van het werkloozen- vraagstuk, den nood der vele kleine zelfstandigen, die ook zeer bitter is, uit het oog te verliezen. 1Maar deze neiging versterkt slechts haar demo- kratisch karakter." En het artikel besluit: „De samenwerking vindt haar oor sprong in een gemeenschappelijke ide- ëele afstamming en in een zin voor politieke werkelijkheid. a De vrijzinnig-demokraten zouden ons niet kunnen respecteeren en wij zouden het hen niet kunnen doen, indien wij beide geneigd waren alles waarin wij verschillen nu maar terstond in de smeltkroes te doen. De vrijzinnige een heid mag niet ontstaan uit een be vlieging, zij moet geboren worden uit ernstig, bezonnen overleg, uit een we- derzijdsche erkenning van beider auto nome positie. Maar zij moet gebaad worden, wil zij beide ten baat worden, in het ge- Voel c(ier verdraagzaamheid!, welke zoowel liberalen als vrijzinnig-demo kraten omhoog heffen als de kern van hun gemeenschappelijk beginsel." LEGER EN VLOOT- Onder leiding van luitenant kolo nel G. Berghuijs, commandant van de S. D.O.A., zal van 2 tot en met 7 Aug. a.s. een gecomprimeerde cursus worden gehouden, waaraan door o.s. reserve-of ficieren der Militaire Administratie wordt deelgenomen en waarbij als leeraar zullen optreden, kapitein mr. P. M. W. J. v. d. Slikke van het Regt. Kust Artillerie, kapitein J. D. Hattink, le luit. W. K. de Feijter en le luitenant J. A. J. van Spronsen van de S.D.O.A. le luitenant W. J. Pluijm en de le luit. A. Schuring van de S.R.O.M.A. J. A, Entingh, J. G. van Ginkel, L. D. de Jonge, P. J. Boot, L. H. Nienhuijs Mulder, U. de Jong, J. B. Ludwig, J. Olie, G. C. van Waveren, W. Nolen, A. R. Hulscher, J. P. Joosten, J. F. Heavi- side, S. W. de Boer, J. H. W. Vrencken, E. van Erp, J. W. Rutten, A. Zwitser, C. Ruizeveld de Winter, A. W. Gou- driaan, J. H. W. B. Lindeman, F. J. H. M. dr. van der Ven, W. I. Bosschaart, J. Kunnen, A. J. Goldhoorn, G. J. Spie renburg, W. van der Wielen. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 16 Juli. Groentenvei- ling. Tuinboonen 47 c., Dubb. Prin- cessen 1518 c,, Snijboonen 529 e., Spinazie 27 c„ Postelein 24 c., Sa- voye kool 3,55 c-, Roode kool 4 c., Waspeen 78 c., Suikerboonen 615 e,, Stamprincessenboonen 1720 c„ Doppers 416 c., Peulen 1017 c„ Spitskool 35 c., Zilveruien 612 c„ alles per kg, Peën 39 c., Rapen 24 c.( Kroten 1,54 c,, Uien 2,5—5 c., Ra barber 2 c„ Rammenas 1,52,5 c., alles per bos. Bloemkool 328 c., Andijvie 2,5 c., Kropsla 0.61,5 o, Komkommers 1—2 c. Bloemen: Anjers 2 c., Lathyrus 2 c., Korenbloem 3 c„ alles per bos. De districts-arbeidsbeurs voor alle ge meenten tusschen Ooster. en Wester- Schelde te Middelburg zendt ons de vol gende aanvragen: Binnenland. HEERLEN: 2 plaatwerkers-carosserie- bouwers, dad, 4550 ct. per uur; voor onbepaalden tijd. NIJMEGEN: werkmeester voor elec- tro-techn. werkplaats, volkomen op de hoogte met het wikkelen, repareeren van dynamo's en electro-motoren, met jarenlange praktijk, dad., beginloon pl.m. f 30 per week. VENLO: 2 bekwame en 1 halfwas plaatwerkers, dad.. 40—55 cent per uur naar bekwaamheid, voor vast, reiskos ten n.o.t.k. ROTTERDAM: eerste horlogemaker, bekwaam vakman bekend met Baquet- werk, dad., f 25 per week, voor onbe paalden tijd ROTTERDAM: hoofdjuffrouw, moet volkomen op de hoogte zijn met het con fectiebedrijf (bandsysteem) en leiding kunnen geven aan 80 ateliermeisjes; in diensttreding n.o.t.k,, indien bekw. f 25 f 30 per week. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de Plaatselijke Organen der Arbeidsbemid deling. Juli. 20 Oost Souburg, land, Blaupot ten Cate 21 Kattendijke, Huis en schuren, Van Dissel. 21 Goes, Hofstede, Kram en Jonkers. 23 Grijpskerke, Hofstede en vruchten Blaupot ten Cate. 23 Domburg, Land Gemeentebestuur. 24 Westkapelle, Inboedel, P. Loeff. 26 Oostkapelle, land en boomgaard Blaupot ten Cate. 29 Oudelande, land Jonkers. Augs. 11 M'burg, Klippersschip, Arr. Rechtbank Sept. Goes, woon- en winkelhuis, Jonkers. MIDDELBURG. ZA 17 Jul, Cone. Accordeon Muz, Ge- zelsch. Crescendo" uit Vliss., Markt 19.3021.15 h. ZO 18 Jul. Abdij Uitv. Middelb, Muz. korps 12.0013.00 h, MA 19 Jul. Defil, Z. Padvinders voor iComm. d. Kon. Vertr. Molenw. 20.00 h. GOES. ZA 17 Jul. ZO 18 Jul. MA 19 Jul. BIOSCOPEN. CITY, Midd, VR 16—DO 22 Jul.: „Ginger" en „Het Geheim van Evelyn Prentice", 20.00 h. ZO 15 h, matinée. ELECTRO, Midd. VR 16—DO 22 Jul: „Wittebroodsweken" en „Her wonnen Geluk", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 16{Dl 22 Juli. MA géén voorst. ,,De Ama teur Jockey" en „Jan Ongeluk" 20 h. ZO 15.00 h. matinée.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7