GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERIGNTEN. Versterkingen der op standelingen rondom Gi braltar? y** BELGIE. DUITSCHLAND. OOSTENRIJK. ENGELAND. JAPAN. VER. STATEN. KL0ETINGE. KERK EN SCHOOL. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. in Italië teruggekeerd, waar hun een hartelijke ontvangst werd bereid. De correspondent van de Daily He rald" in G-braltar meldt aan zijn blad, dat Gibraltar thans bijna geheel om ringd is door zwaar geschut en fortifi caties, die op reclitscft bpaansch ge bied gebouwd zijn onder opper-toezicht van Duitsche deskundigen. De verster kingen liggen, volgens den correspon dent, langs de 15 mijil kuststrook van Algeciras tot Tarifa, terwijl ook te San Roque, op twee mijl achter Gibraltar, vestingwerken aangelegd zijn. De wer ken zouden verricht worden met groe pen politieke gevangenen uit de ge vangenis van Algeciras. De meeste ka nonnen zijn uit Duitschland gekomen. De eerste lading arriveerde op 22 Fe bruari aan boor.d van het Duitsche oorlogssch p „Deutschland", dat onge veer 12 twaalfduimskanonnen aan land zette. Op 20 Maart arriveerde een zen ding zestienduimsgeschut met het oor logsschip „Von Scher", dat tevens de eerste afdeeling Duitsche technici aan land bracht Deze technichi liggen nog in de nabijheid van Gibraltar en heb ben hun hoofdkwartier in een hotlel dat Britsch eigendom is, in Algeciras, Voorts is in Maart het Duitsche tank schip „Max Albrecht" te Algeciras aangekomen, waar het oogenschijnlijk voor de brandstofvoorziening van Duit sche oorlogsschepen een paar weken is gebleven. In werkelijkheid bracht het een lading luchtafweerkanonnen en machinegeweren aan land. De fortificaties zijn volgens den cor respondent van genoemd blad als volgt aangelegd: Twee batterijen aan de baai van Ge- tares, op ongeveer een halve mijl van Algeciras, één bewapend met zestien- duims en één met veertienduimsgeschut. Een batterij met zestienduimsgeschut bevindt zich nabij Venta de Pelayo, op ongeveer 7 mijl langs de kust van Al geciras, Deze batterij wordt versterkt door een tweede, die geplaatst is op een bergtop, onmiddellijk achter de eerste en voorzien is van hetzelfde kaliber ge schut, benevens van luchtafweerkanon nen. Verder zijn batterijen geplaatst te Ponta Carnero. Achter de baai van Ge- tares liggen vier houwitserbatterijen. Voorts bevinden zich versterkingen tus- schen Punte Carnero en Tarifa. Al deze forten en emplacementen zijn hecht ge bouwd en machtige zoeklichten zijn op gesteld op de omringende heuvels. Vlak achter Gibraltar zijn te San Roque vijf kleinere batterijen opgesteld. Tevens worden ondergrondsche fortificaties in het geheim gebouwd. De Britsche militaire autoriteiten te Gibraltar zijn zich volkomen bewust van hetgeen rondom Gibraltar gebeurt, maar achten deze fortificaties geen blij vende bedreiging voor Britsche belan gen.. Nederlandsch verplicht leervak op militaire academie. Luitenant-generaal Denis, de minister van landsverdediging, heeft besloten een cursus in de Nederlandsche taal in te stellen aan de militaire academie Er zullen vier lessen per week worden gegeven. Alle leerlingen zullen de les sen moeten volgen. Schapen door den bliksem gedood. Bij Marburg is gisteren de bliksem in een kudde schapen geslagen. Acht en zeventig dieren werden gedood, PARTIJ-CENSUUR OP BOEKEN. Uit Berlijn wordt gemeld: Tusschen den minister van opvoeding en weten schappen, Rust, en de nationaal-socialis- tische partij is een overeenkomst geslo ten, waarbij alle boeken met een weten schappelijk, opvoedkundig of populair karakter moeten worden onderworpen aan de censuur van de partij. Nationaal-socialisten gearresteerd. De politie van Salzburg heeft gister 25 nationaal-socialisten, die propaganda maakten, gearresteerd. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN BRITSCH-INDIë. O? mijlen afstand van Patna Itsritsch-Indië) is een ernstig spoorweg ongeluk gebeurd, waarbij, volgens de voorloopige berichten, honderd reizi- ffw™? St le^en ziP1 gekomen en 200 g wond zijn. De locomotief van den trem ontspoorde en viel van een hoog te af, waarna drie rijtuigen omvielen. Onder de slachtoffers zijn geen Euro peanen, Noodweer in Oost Japan. Van Donderdagochtend tot gisteroch tend heeft een noodweer gewoed boven het Oostelijk deel van Japan en Hokkai do. De aangerichte schade is zeer groot. Twintig personen werden in het district raakone bedolven, terwijl veertien per sonen vermist worden. Het spoorwegver keer moest worden onderbroken. Ernstige ontploffing in benzinetanks. Op de terreinen van de Pure Oil Cy. te Atlantic City (New-Yersey) zijiF Vrij dag twee benzinetanks ontploft, elk van een inhoud v,an 10,000 gallons 1(38,000 1.) De brandende benzine verspreidde zich en dwong de bewoners van in de nabij gelegen huizen deze te verlaten. De brandweer bestreed uit alle macht het vuur. Toch ontploften ook nog eenige andere tanks met benzine, zoo dat in tot,aal 50,000 gallons (ongeveer 200,000 1.) benzine in brand zijn ge raakt. Bij de ontploffing en het blus- schingswerk zijn 190 personen gewond geraakt, van wie 92 in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. TWEE VRACHTAUTO'S MET BENZINE IN BRAND GEVLOGEN. Twee personen gedood Op den grooten weg van Solok naar Sawahloento (Sumatra's Westkust) zijn bij een botsing twee met benzine gela den vrachtauto's in brand gevlogen, Twee personen werden hierbij gedood, terwijl er elf lichtgewond werden. Moeilijke arrestatie van een rijwieldief. In den afgeloopen nacht omstreeks 1 uur heeft de politie van het bureau Marnixstraat te Amsterdam met groote moeite een 24-jarigen rijwieldief ingere kend. Een rijwielagent zag den man, die voor hem geen onbekende was, op de Marnixkade bij het Marnixplantsoen bij een 'fiets staan hetgeen hem verdacht voorkwam. Bij nadere beschouwing con stateerde de agent, dat het slot van de ze fiets verbroken was en dat de hand vaten waren verwijderd, zoodat er geen twijfel aan bestond, dat het karretje ge stolen was, hij hield den man in het oog en toen deze wilde opstappen, schoot de agent toe om hem te arresteeren. Dit ging echter niet zoo eenvoudig, aange zien de man zich hevig verzette. Een oogenblik later waren beiden dan ook in een worsteling gewikkeld, waarbij de agent het onderspit moest delven. De man wist zich los te werken en ging er op het rijwiel snel van door. Doch op hetzelfde oogenblik verscheen de in specteur van politie Visser, die juist het bureau voor het doen van een ronde had verlaten en gezien had, wat er aan de hand was. Hij zette op zijn fiets den vluchteling onmiddellijk na en er ont stond een spannende achtervolging, welke door de voorbijgangers met nieuwsgiergiheid werd gadegeslagen. Toen de dief zich op de Westerkade ingehaald zag, wierp hij de fiets weg en zette het op een loopen. Het was toen voor den inspecteur een klein kunstje den man te overmeesteren, hetgeen in de Tuinstraat geschiedde. Twee dubbele woonhuizen afgebrand. Donderdagmiddag brak er brad uit in het dubbel woonhuis in de buurtschap Vriezenveenschewijk, aan het Overijs- selsche kanaal, bewoond door de gezin nen F, Mulder bestaande uit 8 personen en A. Haitjema uit 4 personen bestaan de. In een oogenblik stond het geheele pand in een vuurgloed en van het red den van de inboedels was geen sprake, Korten tijd daarna brak er wederom brand uit en wel in de dubbele woning gelegen aan den Hammerdijk eveneens in genoemde buurtschap. Het huis werd bewoond door de gezinnen H. Huiskes en J. Mast, bestaande elk uit vier per sonen. Op het moment dat de brand uit brak, was er niemand aanwezig. De brand is eveneens bij den eersten brand in het achterste deel der woning uitge- breken. Het dubbele woonhuis was reeds voor een groot deel in vlammen gehuld alvorens de brand werd ont dekt. Aan het behoud der perceelen viel niet te denken. Tragisch voorval op een begraafplaats. Op de begraafplaats Esserveld te Groningen vond een tragisch voorval plaats. Toen de 54-jarige heer W. te Groningen, op het graf van een vriend sprak, werd hij eensklaps onwel en zakte in elkaar. De politie-dokter moest den dood constateeren door hartver lamming. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Gro ningen vestigt de aandacht op de Hol- la'ndsche Commissiebank voor Staats- aandeelen te Hilversum. Houder van de- z'e bank is Govert Karssemeijer, geboren te Amsterdam 26 Mei 1886, wonende te Hilversum, Hoornstraat 43. In diverse bladen werden advertenties geplaatst om bekend te worden de houders van Grondcredietloten. Deze waardelooze papieren worden door de bank opge kocht onder voorwendsel, dat men op afbetaling andere (en wel Belgische) aandeelen koopt. De Commissaris van Politie geeft in overweging op dergelijke voorstellen niet in te gaan, alvorens bij hem inlich tingen te hebben ingewonnen. ABONNEMENTEN en AD VERTEN- TIEN voor dit blad worden aangenomen door den Agent MARINUS KOLE. DE WERKLOOSHEID TE MIDDELBURG. Bij de arbeidsbeurs te Middelburg stonden heden ingeschreven: Geheel werkloos: 698 mannen en 9 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 4 m. en 1 vr.; niet werkloos 4 m. Algemeen totaal vorige week 690, bijgekomen 72, afgegaan 46, over 716. EEN VERPLICHTE KWALITEITS- KEURING VAN ALLE EXPORT- BOTER. De regeeringspersdienst meldt: De minister van landbouw en vissche- rij heeft 7 Juli 1.1. een beschikking geno men, volgens welke met ingang van 1 Augustus a.s. alleen dan restitutie van de ingevolge de landbouw-crisiswet 1933 verschuldigde heffing op boter bij uitvoer van die boter zal worden ver leend, indien ten genoegen van de Ne derlandsche zuivel-centrale te 's Gra- venhage wordt aangetoond, dat die bo ter afkomstig is van aangeslotenen bij het Zuivelkwaliteitscontróle-bureau (Z. K.B.) onder rijkstoezicht, te Amsterdam. Het zuivel-kwaliteitscontröle-bureau is 12 Juli 1.1. opgericht. Het bestuur be staat in totaal uit 12 personen, deels uit de kringen der coöperatieve, deels uit die der particuliere zuivelbereiding, aan gevuld met eenige vertegenwoordigers van het ministerie van landbouw en visscherij en van de botercontróle. Als voorzitter fungeert ir. Alph. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw, terwijl als eerste directeur optreedt de heer F, Keestra, tot dan toe leeraar- technicus van den bond voor coöperatie ve zuivelfabrieken in Friesland. Dinsdag 1.1. is het bestuur geïnstalleerd en heeft het zijn eerste vergadering gehouden, waarin de regeling der boterkeuringen is vastgesteld. Aan de verschillende bo- terfabrieken is een circulaire gezonden om zoo spoedig mogelijk te komen tot aansluiting bij de Z.K.B., waarvan het kantoor gevestigd is te Amsterdam, Vij gendam 26 (gebouw Industria). De keuringen zullen plaats hebben te Leeuwarden, Assen, Zutphen, Roer mond, Breda en Amsterdam, waar be reids de noodige keuringslocaliteiten in orde worden gebracht. Mocht te zijner tijd de nieuwe Iand- bouwuitvoerwet het staatsblad bereiken, dan zal de regeling van de kwaliteits keuring van boter van haar tijdelijken in de landbouwcrisiswetgeving g!el|gen grondslag worden gelicht en overge bracht binnen het raam van de nieuwe landbouwuitvoerwet. AANKOMST VAN BUITENLANDSCHE PADVINDERS. Thans zijn eenige nadere gegevens be kend geworden omtrent de aankomst van verschillende contingenten buiten- landsche padvinders. Zoo zullen op Woensdag 28 Juli om 9.37 uur de Australische padvinders, ten getale van 92, ons land bij Roosendaal binnenkomen, in welke plaats den vol genden dag des middags om 14.42 uur eveneens 60 Armeniërs op hun tocht naar Vogelenzang zullen arriveeren. Ook op Vrijdag 30 Juli zal het op de perrons te Roosendaal een groote drukte zijn van aankomende jamboree-deelne mers. Om 10.10 uur zal een extra-trein binnenloopen met 800 Belgen, om 12.01 uur een extratrein met 370 jongens uit Luxemburg, tusschen half twee en half drie arriveeren drie extratreinen met 2400 Fransche padvinders en om 14.42 uur zal een extratrein 200 Zweedsche deelnemers aanvoeren, terwijl op Zater dag 31 Juli, des morgens tusschen 6 en 8 uur, in 3 extratreinen 2400 Engelsche scouts bij Roosendaal de Nederlandsche grens zullen passeeren. In Oldenzaal zullen op Vrijdag 30 Juli resp. om 3.26 uur, 5.10 en 6.48 uur, aan komen 350 Noren, 800 Denen en 70 Fin nen, terwijl in den loop van dien dag in Venlo zullen arriveeren het Hongaarsche contingent, 500 Zwitsers, 700 Polen, 200 Roemenen en 300 Tsjechische verken ners. Verder zullen des Vrijdags in Hoek van Holland 6 booten binnenloopen met in totaal 5189 scouts aan boord, die van daar per trein hun reis naar de jamboree zullen voortzetten. WISSELKOERSEN, Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister. 9.03 9.01% 73.05 6.86 30.55% 1.81% 73,04 6.99% 30.56 1.81% ONTVANGEN BOEKEN. i „Het onvoltooid verleden". Kui tuur-historische studiën, door Jan Ro mein. Uitgave N.V. Em. Querido's Uitg. Mij. te A m s t e r d ,a m. „Koentje van Kattenburg", roman door Cor Bruijn. Deze roman, waarin het kind een groote plaats inneemt, speelt zich af in een typisch gedeelte van Amsterdam, bekend als „de eilan den", in een eenvoudig arbeidersgezin, dat met ziekten en vele andere moei lijkheden te kampen heeft. Het boek verscheen bij, Em. Querido's Uitg. Mij. te Amsterdam, „Minnares in ongenade"?, roman door Siegfried E. van Praag. In zijn romans Julie de Lespinasse" en „Madame de Pompadour" heeft de schrijver ons twee Fransche vrouwen uit den Rococotijd leeren kennen. De derde Rococodame, die Van Praag in zijn „Minnares in ongenade" voor ons oproept en waarmee hij zijn trilogie af sluit, is Madame de Mailly, Lodewijk de Vijftiende's favoriete), een vrouw, die verstandelijk niet op de hoogte stond van de beide andere vrouwen. Uitgave N.V. Em. Querido's Uitg, Mij, te Amsterdam, In de Knalserie verscheen bij de uitgevers Van Holkeiqa Warendorf te Amsterdam: „Het complot", door Sannie van Havelte. Geïllustreerd door Rie Reinderhoff, R.H.B.S, te Goes, Bevorderd van de le naar de 2e klas se: A. S. J, Dekker; L, Drijgers; J, C'nr. van Fraassen; J. A. Glerum; J. Chr. M, Glerum; P. Groenendijk; P. E. van Huisstede; W. Kon:'ng; M. Nieuwenhui- ze; Eth. Ma. Öele; J. Remijnse; J. J. van de Sande; Mtje Sa, Snoep; H. J. de Vos; A. A. J, Zwijsen; Ma, H,a, Be- det; J. A, C, van Burg; D. J. Glas; J. Chr. Glerum; L. J. de Graaf; W. H. A. Griep; J. C. v. d. Have; C. P. J. van Iwaarden; A. M. Koolwijk; M. Krib be; C. Louwerse; J. L. Melse; Joh. Proper; C. Rottier; J. C. Snoek; Ma. Verschuure; C. Vlaming; Eth. Ja, Ca. v. d. Velde. Herexamen: 2; Afgewezen 9. V,an de 2e naar de 3e klasse: J. v. d. Berg; J. P. Bierens; L. H. N. Boudeling; M. J. le Clercq; A, W. Duvekot; J. A. Hamers; Ha. Ma. Koning; B, Kor- stanje; J. Minderhoud; Sa. Cranje,. Ma. La, de Roo; W. Roose; W. A. de Vos; J. A. M. Warren; J, Waverijn; P, M. van de Berge; J, Berman; A. F. Blok; J. den Exter van den Brink; Ny. J. Coppoolse; Anna de Graag; Ma. A Griep; M. Kievit; L. Mesu; J. Nieuwen- hu'ze; J. Oele; Ca. Oudeman; A. M. de Rijk; Hy. Schulz; M. A. Slaakweg; A. A. Snoodijk, Ma. Ttj. Steketee; G. van der W'aa; Sa. Ca. Helmstrijd. Her-examen: 1; afgewezen 5. Van de 3e naar de 4e klasse: G. F. van den Berg; B. van Belzen; J. C. Brink; J. J. Ehrhardt; J. N. L. Elen- baas; Aa. Aa. de Feijter; L. P. Kramer: A. L. Mieras; M. Oudem.an; P. A. Staal; P. Steutel; Th. J. Visser; C. A. de Vlieger; B. Zuidweg; C. J. van Zwee- den. Her-examen 6; afgewezen 7. Van IV A naar V A klasse: J. N. AjHriaansen; Sta. Glas; Tj. Koning; Ma, Lokerse; H. v. d. Sluis; P. K. Snoep. Her-examen 3; afgewezen 6'. Van IV B naar V B klasse: Th. J. de Boo; J. de Die; P. den Herder; C. M. Israël; W. J. van Liere; M. C. Nijsse; G. de Rooij; J. C. v. d. Sluis; Ja. Aa. Smit. Her-examen: 3; afgewezen 4 R.H.B.S. te Vlissingen. Toegelaten tot klasse I: P. Andries- sen, Mientje van Beers; L, Brasser, W. de Bruine; W. Dillen; Pol Elslander; H. Everaars; L. Goedbloed; Elsje de Haan; Annie van Hattem; Anneke Hen- n'nk; H. Hopman; S. Huysman; A. Ize- boud; Alma van der Linden; Rudi Lou werier; L. Louwerse; Jo Meerholz; B. Mulder; J. Nederlof; F. Poldermans; G, Potappel; Hillie Priester; J. de Rid der; P. van Rosevelt; Jo Rubé; G. Slagter; M. Slagter; Toos v. d. Slikke; K. Speckens; Rietje van de Velde; S. Verheul; K, de Waart; J, Wijten- burg en Annie Zeyger. Niet opgekomen 2( teruggetrokken 1, afgewezen 2. Bevorderd tot klasse II: Do Abra- hamse; H. Boelhouwers; H, Bor; B. Boutens; Marie Castel; L. Dert; K. Gel dof; Maria de Geus; Ch. Kamermans; Auke Klaver; J. de Leeuw; D. Louwer se; Jo Meerman; L. Minderhoud; J. Schroote; Nelly Laernoes; J. Matthijs- sen, P. de Muynck; L. van Oppen; G, van Waarde; M. Qmst; N. de Ries; J. Slooves; F, Sommeling; K. Sbrgedra- ger; H. Vos; Annette Vrind; A. van IJsseldijk en Kjeld Walter. Niet be vorderd: 6 leerlingen. Bevorderd tot klasse III: Elly Anker; Jetty Aspeslagh; A. van den Berg; Ton- ny Bisschop; H. Blanken; P. Daamen; R. Elfring; J. Fenijn; Leni Gijzeis; R. Gillesse; P. de Haan; P. van Hoorn; J. Kareis; H. Laernoes; W. Lems; An nie van der Leyé, Magda Luteyn; A, Meerman; W. de Nie; R. ter Meulen; Greta Ponte; H. Romer; Addie van Ro sevelt; F, Schmidt; Beb Schmidt; A. Schout; J. Schroote; J. Sips; BerBe- Sorgedrager; C. Sorgedrager; J» Stuy; D. de Veer; F. van de Velde; J. Ver kerk; G. Vermeulen; Jopie de Visser; G. Vrind; Alida Wildschut. Niet be vorderd 14 leerlingen. Bevorderd tot klasse IV: Mies But; Lien Franke; Netty Geelhoed; Corry Groen; J. van den Hoek; Jo Huser; T. Kamermans; P. Koenders; Nel de Munyck; Kitty de Nijs; J. Prietn; Lu cy Schütz, P. Standaert; D. Toussaint, J. van de Velde; K. van der Vlist en Ina Wiegand, die plaats namen in af deeling A; W. de Beer; N. Bek; Lien- tje Boonstra; Iet Ditmar; B. Jasperse; P. Klap; Mies Linse; C. Pouwer; Eddy Priester; Jo van Rosevelt; J. Schaap, J. van der Slikke; E. Walter, die plaats nemen in afdeeling B; H, Colijn; A. Gunst; Marietje Kemeling; F. Lagace; Beb Quasters; P. Vader; K. Visser en J. Woudstra, die de school verlaten. Niet bevorderd: 13 leerlingen. Bevorderd tot AV: Jessy Debr.a; M. Garcia; Mien Kooman; Corry Meer man; E. de Paauw; H. Pots; K. de Rij- cke, Lity Schrey; Nita van Westen; Willy Zevenhuizen en G. Valderpoort, Niet bevorderd: 4 leerlingen. Bevoredrd tot BV: A. Anker; K. Goedbloed; Annie Kooyman; P. Lands man; M. de Roo; P. Speckens; R. Tail- lie; H. Weyens, Jo de Wit en Nelly Zeyger, Niet bevorderd: 6 leerlingen. Uitslagen M.U.L.O.-examens Goes. Vrijdag slaagden voor A: A. J. van Ballegoyen de Jong, Goes; S. P. B.iys, Goes; D. J. A. Dees, Waarde; J. B. v. Dijke, Nisse;' E. M, Goedhart, Goes; M. A. W, Groenewege, Hoedekenskerke; J. A. Geldof, Oostkapelle; A. Hame link, Axel; J. L. v. d. Hagen, Sluiskil; C. J. Hage, Terneuzen; A. E, J. Bliek, Terneuzen. C. J. Verstraten, Middelburg; L. A. C. Janse de Jonge, Middelburg; J. C. Rouw, Middelburg; J, A. Burger, Vee- re; J. J. Teyel, Middelburg; J. C. van Noppen, Middelburg; W. C. de Visser, Oost-Souburg; L, R'emens, St. Laurens; J. Kwekkeboom, Aagtekerke; J. H. Dijkman, Nieuwerkerk; D. A. v. Don- ge, Dreischor; S. J. Berrevoets, Seroos- kerke (S.)J. M. Berrevoets, Zierikzee; drie .afgewezen. Voor B: D. de Putter, Terneuzen. Benoemd tot onderwijzeres aan de school met den Bijbel te Wissenker- ke, dorpskom, mej. G. Slotema, thans kweekelinge met acte te Colijnsplaat. Geslaagd te 's Gravenhage voor het notarieel examen voor deel I de hr. A. A Waverijn te K r u i n i n g e n. De voordracht voor onderwijzer aan de openbare lagere school te O o s l- b u r g, luidt als volgt. 1. J. de Voogd, onderwijzer te Borssele, 2. C. P. Pher- nambucq te Wolphaartsdijk, 3. P, J. Leenhouts te Zuidzande. Vergadering van den Raad der ge meente Middelburg, op Woensdag, den 21 Juli 1937, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming leerkrachten Avond school voor Nijverheidsonderwijs, 3. Hernieuwde vaststelling heffings- en invorderings-verordeningen rechten voor gebruik gemeente werken enz. 4. Wijziging heffings- en invorderings- verordeningen straatbelasting. 5. Regeling beroep tegen weigering huurauto-vergunningen. 6. Gemeenschappelijke regeling met gemeente Arnemuiden nopens u. 1, onderwijs, 7. Jaarwedde-regeling Secretaris Bur gerlijk Armbestuur. 8. Goedkeuring jaarrekening 1936 Vee- en Vleeschkeuringsdienst. 9. Afsluiting verzekering tegen wet telijke aansprakelijkheid, 10. 7e wijziging Gemeente-begrooting 1937. 11. Vaststelling vergoedingen over 1934 aan Besturen van bijzonde re scholen ex artikel 101 L, O.- Wet 1920 en 3-jaarlijksche ver rekening nopens bijzondere school Verwerijstraat, 12. Verkoop grond Nieuwlandsche weg, 13. Verkoop gemeente-terrein Vlis- singsche Singel aan N.V, Provin ciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij, 14. Beslissing op adres J, Kambier nopens verkoop gemeentegrond Bleek, 15. Verleenimg ontheffingen op aan slagen 1936-1937 schoolgeld ty- pografencursus. 16. Beslissing op bezwaarschrift tegen. aanslag 1937 Straatbelasting. Middelburg, den 16 Juli 1937, De Burgemeester, M. FERNHOUT, BURGERLIJKEN STAND, Koudekerke. Ondertrouwd: J. L. Dop 26 j. en O. T. de Priester 28 j„ C. Praas 22 j, en P. H. Dijkhuis 27 j., A. van Goor 28 j, en E. M, der Weduwen 29 j., J. van Liere 31 j, en T. de Voogd 30 j. Getrouwd: J. de Pagter 25 j en J, J. Jansen 23 j., P. Wondergem 25 j. en A. Cijvat 25 j. Bevallen: E, Poppe, geb. Verhage d„ M, van de Garde, geb. de Rijke z,, S. Lo- rier, geh van Winkelen z„ W. P. van de Voorde, geb. Bassie z. (V.C.) Ierseke. Van 1017 Juli. Getrouwd: J, P, Hollebrandse 24 j. jm. en N. v. Boven 24 j. jd Bevallen: K. J. J. Zuijdwegt, geb. de Witte z'. (I C.) Kruiningen. Van 815 Juli. Bevallen: J, Komejan, geb, de Bel d. (I.C.) Geslaagd voor 3den stuurman de heeren G. Buijze en A. Poerstamper, leerling'en van de „de Ruijterschool" te Vlissingen. Kortgene. Van 512 Juli. Overleden: L. Kallewaard 64 j, echtg. J. Markusse. Ondertrouwd: A J. Sandee 27 j. jm. te Ierseke en M. C. Verburg 21 j. jd. Bevallen: C, Kramer, geb. Versluis z„ H. A. Blok, g'eb. Maarsman d. (N.R

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3