A dvi r t i ni I I n. SEIZOEN-OPRUIMING P. H. RECHSTEINER BOORDEN G0EDK00PE TREIN RECHTSZAKEN. maak zelf jam met &IIMBA. Donderdag - Seizoenopruiming in 'T SPECI AALHUIS Giststraat 1517 - Middelburg 12.30 1 uur gesloten HEB JE JAN'S RAAD OPGEVOLGD? EN OF! IK DRAAG NU OOK MEY'S BOORDEN. DIE KOOPJE j bij;^ C/ - ALTIJD NIEUW!, PER DOZIJN F 1.50-160. PER STUK 13-14 CTS. Fa. A v. d. Mijle Zn. Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Amsterdam WOENSDAGEN t.m. 8 SEPT. Zie aanplak- en strooibiljetten NATUUR-9e IN 10 MINUTEM MOrti m Shfel <00. r«M f705». (Ingez. Med.] met 30 Juli a.s. te Nijmegen zullen wor den gehouden, hebben ruim 4400 per sonen ingeschreven, waaronder 600 da mes. Aan het dagelijksch parcours van 30, 40, 50 en 55 'km zullen resp. deelnemen ongeveer 50, 2600, 500 en 1250 per sonen. 70 Verschillende burger vereenigingen zullen met een groep ter sterkte van minstens 11 hoofden aan de marschen deelnemen. De 'kon, land. en zeemacht, zoowel als het Nederlandsch-Indische leger nemen met talrijke detachementen deel. Uit de volgende landen zijn in schrijvingen ontvangen: Engeland, Fran krijk, Duitschland, Zwitserland, Oosten rijk, en Denemarken. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De elfde étappe van Nice naar Mar seille over 234 km werd in twee gedeel ten gereden, nl. over 169 km van Nice naar Toulon met massalen start en van Toulon naar Marseille tegen het horlo ge over een afstand van 65 km. Op de eerste halve étappe naar Tou lon hebben Deloor, Wengler, Meulen- berg en Lemarie zich bijzonder onder scheiden. Vla'k bij Toulon werd Lemarie gelost en zoo kwamen drie renners bij de finish aan, waarbij Meulenberg in de sprint won. Ónze landgenoot Anton van Schendel werd elfde met ongeveer twee minuten achterstand op Meulenberg. In den strijd tegen het hoi loge heb ben vooral de Belgen schitterend gere den. Een groep van vijf Belgen kwam het eerst te Marseille aan met Danneels aan het hoofd, Sylver Maes als tweede, Vervaecke als derde, Lowie als vierde en Disseaux als vijfde. Voor hen allen werd een tijd van 1 uur 41 min. 9 sec. genoteerd. Bartali is gisteren aanzien lijk meer achter gekomen, Anton van Schendel kwam tegelijk met de groep van Bartali te Marseille aan in den tijd van 1 uur 45 min, 48 sec. Algemeen klassement: 1. Sylver Maes (B.) 75 uur 8 min. 51 sec,, 2, Lapebie (Fr.) 75 uur 11 min. 44 sec., 3. Disseaux (B.) 75 uur 14 min. 8 sec., 4, Vicini (It) ind., 5. Vissers (B.) ind., 6. Bartali (It.) 7. lAmberg (Zw.), 8. Vervaec'ke (B,9. Lowie (B.), 52e. Anton van Schendel 78 uur 2 min. 2 sec. Landenklassement: 1. België, 2. Frankrijk, 3. Italië, 4. Duitschland, 229 uur 1 min. 15 sec. MOTORSPORT De internationale motor-zesdaagsche. Gisteren is de tweede étappe van de internationale motor-zesdaagsche in Wales over een afstand van ongeveer 410 km verreden. De Nederlandsche deelnemers hadden weer een uitvaller te betreuren. De Eysink-rijder Renooy kreeg niet gemakkelijk te herstellen schade aan het achterwiel, waardoor hij moest opgegeven. Verder kreeg de D.K. W.-rijder Heusden 23 strafpunten, door dat hij met zijn machine over den kop sloeg, maar deze deskundige rijder had de grootste schade aan de machine spoedig' hersteld en kon tenminste de étappe uitrijden. De drie rijders van het B.-vaasteam hadden ook met pech te kampen. Roest kreeg een defect aan de ontsteking, Per soon had het te kwaad met de accu, ter wijl Fyma in een greppel reed, maar al le drie wisten zij tenslotte zonder straf punten aan te komen. De overige Ne derlandsche deelnemers weerden zich uitstekend. In totaal moesten gister tien rijders den strijd staken, terwijl negen deelnemers strafpunten opliepen. POSTDUIVEN. Algemeene prijsvlucht uit Angou- lême door „Samenspel" Oostburg, Schoondijke en Zaamslag. P. de Smidt, Sluis le en 2e; A, Aalbregtse, Draai brug 3e en 7e; P. Huijgh, Schoondijke 4e; J. de Vey, Breskens 5e en 6e; En gels, Biervliet 8e; R. v. d. Vete, Zaam slag 9e, 11e en 19e; W. de Jonge, "Bier vliet 10e; J, Risseeuw, Kruisdijk 12e en 13e; dr. Bom, Aixel 14e, 16e, 17e, 25e en 31e; J. Br,aet, Sas van Gent 15e, L. Dhondt, Sluis 18e, W. Klaaysen, Breskens 20e; Hec. Marginie, Sas van Gent 21e; Th, de Smidt, IJzendijke 22e; E. Bracke 23e; C. Heynsdijk, Axel 24e en 38e; L. Dey, Axel 26e; A. Ris seeuw Sz., Oostburg 27e; W. Bruin- ooge, Breskens 28, 34e; W. Brevet, Cadzand 29e; J. Steurrijs, Schoondijke 30e; Jan Simpelaar, Oostburg 32e; J. M. Wisse, Zaamslag 33e; J. Wage, Sluis 35e; G. Dusardeijn, Groede 36e; J,ac. Simpelaar 37e. Wedvlucht „De Noordster" te Yerseke van Eindhoven, 99 km, 1, 23 W, E. van Kogelenberg; 2, 12, 16 P. Lindenberg; 3, 9, 15, 22 en 24 A. Ver mast; 5 en 18 A. Zoeteweij; 6 en 21 P. van Oosten; 8 M. Lamper; 10, 13 en 25 C. J. van Es; 11, 17, 19 en 20 C. de Koeijer; 14 P. Tolhoek, Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet of van het Motor- of Rijwielregle ment: B, E-, Vlissingen, 1 of 1 w. ts„ J. C. M„ Middelburg, berisping, H, M. O., P. S„ A. de V., J. V., allen Middel burg, J. B„ J. D., beiden O, en W. Sou burg, J. M. A. v, L„ Wilrijk, 2 x 1 of 2 x 1 d. h., W. S„ Vlissingen, C. v. E,, Goes, W. Z., Schore, W. M„ 's Heer Abtskerke, J. C. P., Ovezande, C. J. M., Amsterdam, 2 of 2 d. h., M. J. L., Ber gen op Zoom, 2 x 2 of 2 x 2 d. h„ J. H. M. H„ 's Hertogenbosch, J. de B„ Middelburg, A. J, P. v. d. B„ Vlissingen', ieder 3 of 3 d. h„ D. C. D„ Wisseker- ke, J. G. S., Rotterdam, C. N. de R„ 's Heer Arendskerke, ieder 5 of 5 d. h„ A. I. V., Wolphaartsdijk, 10 of 5 d. h„ E. J. v. d, L„ Eindhoven, 5 en 10 of'5 en 10 d. h. Niet op de eerste vordering van een opsporingsambtenaar het dekbewijs van een paard vertoonen: J. C„ Vlissingen, 1 of 1 d. h., P. B., Wemeldinge, 5 of 5 d. h. Openbare dronkenschap: M. P., Mid delburg, 15 of 15 d. h„ J. P. en J. de R„ beiden te Vlissingen, ieder 10 of 10 d. h. Loopen over eens anders grond: A. B„ Kruiningen, J. B, en A. v. H. te Waarde, vrijspraak. Brood vervoeren dat niet op voldoen de wijze was beveiligd tegen vuil: P. A. R„ Grijpskerke, 3 of 3 d. h. In een melklokaal rijwielen stallen: W. K., Wemeldinge, 3 of 3 d. h. Overtreding Arbeidswet: J. B„ Veere, 2 of 2 d. h., G. J. H„ Schore, 50 x 2 of 50 x 2 d. h. Te Koudekerke een persoon op een rijwiel vervoeren op zoodanige wijze, dat diens lichaamsdeelen buiten het stuur uitsteken: P. M., O. en W. Souburg, f 2 of 2 d. h. Zonder vergunning te Schore biljetten op den openbaren weg rondstrooien: L. Ch. J„ O. en W. Souburg, en A. H., Goes, vrijspraak. Zonder aanwijzing door of vanwege den burgemeester als ijsventer een ruim te innemen op den openbaren weg: J. Z„ Yerseke," 1 of 1 d. h. Een vuurwapen en munitie voorhan den hebben: A. J, M., gedom. te Rotter dam, 10 en 2 of 10 en 2 d. h„ met verbeurdverklaring van den in beslag genomen revolver en last' tot vernieti ging van de munitie. Stukken iepenhout opgestapeld hou den: S. K. en J. K., St. Laurens, ieder 5 of 5 d. h. Overtreding leerplichtwet: P. B. en P. Z„ beiden Goes, ieder 3 of 3 d. h. In de Zeeuwsche stroomen visschen zonder consent met een boot welke geen letterteeken en inschrijvingsnummer voerde: J. B. C. Lzn., Yerseke, 5 en 2 of 5 en 2 d. h. In de" verdachtenbank van de Haag- sche Rechtbank stond gisteren de 57-ja- rige notaris H. M>. J. J. te 's Gravenhage terecht, thans gedetineerd. Hij werd er van verdacht gedurende het tijdvak van 1930 tot 1937 een aanzienlijk be drag aan geld en geldswaardige papie ren te hebben verduisterd. In de uit voerige dagvaarding worden hem ver schillende feiten ten laste gelegd. In de eerste plaats een verduistering van een bedrag' van f 29.557, dat hij ge heel of gedeeltelijk toebehoorende aan anderen en ten tweede dat hij zich op verschillende tijdstippen in de jaren '31 tot 1937 opzettelijk geld tot een gezamen lijk bedrag van f 25.000.1 wederrech telijk heeft toegeëigend. Dit kapitaal vormde een deel van de nalatenschap over welke Rechtbank te Rotterdam den verdachte benoemd had tot bewindvoer der De verdachte die zeer onder den in druk was gaf de feiten volledig toe. De officier van justitie zeide in zijn re quisitoir, tevergeefs gezocht te hebben naar punten, waaruit zou moeten blij ken, dat er omstandigheden zijn, die verdachte's schuld verlichten. De verdachte' heeft meer uitgegeven dan hij zich kon permitteeren. Eigen mid. delen waren daartoe tenslotte niet meer voldoende. Zoo kwam de verdachte tot de ern stige verduisteringen. Spr. eischte een gevangenisstraf van 2V2 jaar, Bij 't hooren van dezen eisch barstte verdachte in snikken uit. Uitspraak 21 Juli. HANDEL EN NIJVERHEID. Handelsregister. Aan de in Ned. Handelsberichten op genomen wekelijksche openbaarmakin gen i.z. Het Handelsregister, betreffende Zeeland, ontleenen wij het volgende: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Nieuwe inschrijvingèn. Coöp. Kolenvereeniging „Ons Belang W. A.", 's Heerenhoek. „La Venezia", Lange Delft 10, fa briek van consumptie-ijs en melksalon Venn: V. Talamini, E. Üccelli en de Lo renzo Severino Ruggero. Filiaal geves tigd te Vlissingen, Spuistraat 11. Rijwielhandel „Wibra", Firma Jozias- se en Mesu. Nieuwe Haven 3, Middel burg, handel in rijwielen, moffel-, nik kel- en verchroominrichting. Venn.: W, P. Joziasse en A. J. Mesu. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Cultuur Mij. „Soember Moed- joer", Middelburg, Houtkade H 114. In dische Cultures. Statuten gewijzigd. N.V. Vlissingsche Mineraalolie- en Asphalt Raffinaderij, Vlissingen, 2e Bin nenhaven. Destillatiebedrijf. Overl. Comm.: E. D. W. Faber, 's- Gravenhage. Afgetr. als waarn. dir. de Comm. A. Ruys, Antwerpen. Nieuwe dir.: E. van der Hoog, Vlissingen. Bataafsche Import Mij., verkoopkan toor van Kon. Shell producten. (F.). Goes, A. Joachimkade 7; verkoopkan toor van Kon. Shell prod. Afgetr. als beh. Bijkantoor Goes: A. A. J. Canters, nieuwe Beh.: H. M. L. Oudendijk, Bergen op Zoom. N.V. Haven van Vlissingen. Vlissingen, Buitenhaven, exploiteeren van havens. Uitgetr. Comm. tevens lid v. d. Raad van Toezicht: W. Berdenis van Berle- kom, Middelburg. De comm. C. E. de Jonge is thans ook lid v. d. Raad van Toez. Nieuwe Comm.: J. Wolfswinkel, Mid delburg. N.V. Zeeuwsche Beton Mij., Goes, Pa rallelweg 20, ontwerpen, aannemen en uitvoeren van werken in gewapend be ton en vervaardigen van en handel drij ven in betonnen voorwerpen. Uitgetr, dir.: W. H. J. v. d. Hooft, per 15 Juni 1937. Proc. ingetr, van J. v. d. Meulen Bosma. Nieuwe dir. per 15 Juni 1937: J. v. d. Meulen Bosma. P. H Rechsteineijr, Middelburg, Lan ge Giststraat F 180. Kleedingmagazijn, Proc. verleend aan: Th. Rechsteiner. Bank-Associatie, Wertheim Gom- pertz 1834 en Credietvereeniging 1853 (F.) Goes, Groote Markt 24. Bankbe drijf. Ontslag verleend aan: W. J. v. d. Berge, proc. Bijk, Goes. Bijkantoor Goes opgeheven. A. Theune, Middelburg, Domburgsche Schuitvlot 1618. Sleeperij. Overl.: E.: A, Theune. Handelsnaam luidt thans: Sleeperij A. Theune. Nieuwe E.: W. Theune. N.V. de Concertzaal, Zierikzee, Paar denstraat A 369/70. Concertzaal en schouwburg. Uitgetreden comm.: H. E. Beelaerts van .Emmichoven. id.: L. Doe- leman, id.: H. J. van Nouhuys, id.: W, Ribbens; Nieuwe Comm.: H. J. Doele- man, id.: R. Gerritsen, id.: A. J. Ilcken. Fabriek Zeelandia, H. J. Doeleman, Zierikzee, Poststraat 108, fabricatie van grondstoffen voor het bakkersbedrijf en den verkoop dier grondstoffen. Uitgetr. E.: H. J. Doeleman. Zaak om gezet in een naaml. venn. Handelsnaam luidt thans: „Zeelandia' Fabriek van Bakkerijgrondstoffen, H. J. Doeleman, N.V. Dir.: H. J, Doeleman. Maatschap pelijk kapitaal 200.000 geheel ge plaatst en gestort. M. C. Walraven, Rilland-Bath, A. Bu- tijnstraat 88. Transportbedrijf. Uitgetr. E.: M. C. Walraven. Zaak omgezet in eene vennootschap onder firma. Handelsnaam gew. in: Firma M. C. Walraven Co. (B.P.) Venn.: M. C. Walraven, P. J. Walraven en H. J. Wal raven. N.V. Ivo van Haren's Leder Mij. (F). Vlissingen, Walstraat 14. Schoenfabrie ken en schoenwinkels, filiaal gevestigd te Vlissingen, Walstraat 14. Opheffingen: P. H. Broerse, Serooskerke (W.), A 186, schilder en behanger. BURGERLIJKEN STAND. Aardenburg. Over Juni, Getrouwd: C. A. Catsman jm. 23 j. en J. M. v. d. Hooft jd. 24 j. Bevallen: M. E. de Vrieze gob, Wis- pelaere d.; A. de B,akker geb. Van Ba- kel z.; G, M. Plasschaert geb. Demeij- er d. Overleden: A. M. Cauwels 46 j. echt- gen. A. J. de Vriend. (A.A.) MARKTBERICHTEN. K a p e 11 e, 13 Juli, Groote vei ling: roode bessen f 10,75—<12,20; zwar te bessen f 28,60 ialles per 100 kg. Kleine veiling: Meikersen 46; morel len 3241; markiezen 4045; klerken 3247; eierkrieken 3536; dubb. ei- erkrieken 3037; krieken 2633 ron de krieken 28; zwarte blanche 3641; vleeschkersen 3742; Abesse de Mou- lon 42; zure morellen 2025; aardbei en io16; frambozen 2348; roode bessen 1217; witte bessen 79; zwar te bessen 2334; kruisbessen 411? Oranjepruimen 1623; idem i(val) 9 14; madeleinen 1018; idem (val 2 10 alles per kg.; eerstelingen 4,50 per 100 kg.; dubb. boonen zonder draad 17—20 per kg. Rotterdam. Op de gister in het Veilingslokaal, Warmoeziersstraat 37 39, gehouden Veiling, deden kippen eieren f 3.05-4.05, Aanvoer 125.000 st MIDDELBURG. lederen Woensdagavond gedurende de maanden Jul. en Aug. Stadhuis- bel ichting. DO 15 Jul GOES. WO 14 Jul DO 15 Jul. Cone „Hosanna"; Tuit Schuttersh. 20.30 h. Zeer voordeelige aanbiedingen, speciaal in beter genre Heeren- en Kinderkleeding. Ofschoon men de boorden na gebruik eenvoudig door nieuwe vervangt, zijn zij zeer voordeelig, daar zij veel langer schoon blijven dan andere. Draag dus óók nog slechts nieuwe boorden. Vraag echter steeds DE ECHTE MEY'S BOORDEN, in kwaliteit en pasvorm niet te evenaren en met prima linnen overtrokken 1 M'BURGH. M. Sies, L. Delft 62. Heereomodemig. „De Klok". Brouweoaar d. Kamer. A. d Weele Zoon. HoUiers-Vetbetkt, Markt 6. VLISSINGEN: Hollaeta-Verbetkt. A. v. d. Sande. J. S. Meuw- sen, Walstr. 66 GOES: F. Zee Sc Zonen, St. Adtiaaostr. Ja. ZIE RIKZEE: E Holty. Verder In alle plaatsen In winkels, die aan Mey's reclame herken baar zijn. Waar niet verkrijgbaar, -wende men zich tot den Gen. vert J. W. Raeymakers, Claes de Vrieselaan 12a, Rotterdam. Prijslijst met afbeelding veler modellen gratis. Trommeltjes M'burgsche geveltjes, Zeeuwsch Profetenbrood, Zeeuwsche Boterbabbelaars, Caramelkoekjes, Padvindertjes. Dam 1 Telefoon 187 - Middelburg Doe als duizendenI Koop Uw Fiets, Tan dem enz. zo af fabr. Verdien zelf 30 pCt. Vraagt prijscourant, HAAS' Rijwielenfabriek Maassluis Tel. 168 van Vlissingen tot en met Bergen op Zoom naar (naar Den Haag, Haarlem en Amsterdam ook van Roosendaal) op de Aciverteercn is N I E f Jujr Bij ons nieuwe loUuul-turiel kost deze advertentie op jaarcontract, 1 x per week, nog geen gulden Vraagt inlichtingen aan het Burëau van deze courant! VERKOOPING BIJ EXECUTIE, ter terechtz. van de Arr. Rechtb. te Middelburg, van Woensdag 11 Augustus 1937, v.m. 10,30 uur, van het stalen klip perschip „JOHANN A", groot 201, 11/1000 scheepston, ge bouwd op de werf van Van Suyle- kom te Raamsdonksveer, met toe- behooren, liggende in het kanaal door Zuid-Beveland. De veilconditiën zijn ter inzage ter Griffie van de Rechtbank te Middelburg en bij onderstaande procureur en bij Mr. J. van Duij- vendijk, advocaat en procureur te Rotterdam aan de Leuvehaven No. 22 Mr. ANNE BOLLE. Rouaansche Kade G 130, M'burg. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE te Middelburg, zal op Vrijdag 23 Juli 1937, des namiddags te half tweejiur, in café „Groenewoud" te Grijpsker ke, ten verzoeke van den Heer D. Midavaine, in het openbaar ver- koopen: EEN HOFSTEEDJE, bestaande uit woonhuis, schuur, wagenhuis, erf, tuingrond en boom gaard te Grijpskerke, op het dorp, wijk A no. 4, met bouwland onder Grijpskerke, nabij den Dorpsweg, weiland onder Sint Laurens, aan den Grijpskerkschen straatweg, en weiland onder Sint Laurens, aan den weg van Grijpskerke naar Sint Laurens, te zamen ter grootte van 2 Hectaren 87 Aren 48 centiaren of 7 Gemeten 9714 Roeden; in 7 perceelen en gecombineerd. Daarna zullen in gemeld café a contant publiek worden verkocht: VRUCHTEN TE VELDE, als: tarwe, gerst, aardappelen en witte boonen. Bezichtiging der landerijen op ieder en werkdag; van de gebou wen alleen Woensdag 21 Juli van 1012 en van 24 uur, en Vrijdag 23 Juli van 1012 uur, op toe gangskaart, verkrijgbaar bij D. Koets en bij den Notaris, alwaar tevens biljetten met kaartje zijn te verkrijgen.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7