Onrechtmatig bezit LANDBOUW. SPORT. Bruin staal sportief. Maatschappij van geldelijke uitkeering bij het verliezen van varkens „Helpt U Zeiven". De voorzitter, de hr. A. Mol, las een verslag voor waaruit bleek, dat in 1876, naar aanleiding van een ernsti ge varkensziekte te Schoondijke ge vreesd werd, dat de ziekte zich eveneens naar Groede zou verplaatsen. Daarna werd besloten een vergadering te beleg gen, ten doel hebbende, de mogelijkheid onder de oogen te zien of ook te Groede een varkensverzekering kon worden op gericht. Op 13 Juni 1877 werd de eer ste algemeene vergadering belegd en tot bestuur gekozen de heer en: P. Houtza ger, voorz.; A. A. de le Lijs, keurmees ter; F. Kohier, secr.-penningm.; A. Hout zager, Iz. Colijn, Joz. Brakman en P. M. Meyer, allen wegers. De maatschappij trad in werking op 1 Juli 1877. Al spoe dig na de oprichting kwam ook te Groe de de varkensziekte, zoodat het ledental opliep tot 59 met 68 varkens. Het eer ste doode varken, dat de vereeniging uit te keeren had was van de weduwe Tel lier. Na veel tegenspoed moest al spoe dig worden overgegaan tot heffing van een hoofdelijken omslag ten bedrage van f 68 en in Augustus reeds een tweeden omslag ten bedrage van 51. Na veel be proevingen te hebben doorstaan, werd het eerste jaar onder spot en veel cri- tiek doorgeworsteld. De rekening 1877 sloot echter met een goed slot van ƒ11. In 1881 konden de geheven omslagen aan de leden worden terugbetaald en was er nog een kasgeld van 354. In 1892 had de vereeniging een bezit van 1106 en werd het eerste effect ge kocht groot 500. De verplichte inenting werd in 1911 aangenomen met 77 voor en 27 stemmen tegen. Na verschillende groote verliezen te hebben geleden, werd op 15 Novem ber 1925 door den penningmeester de mededeeling gedaan, dat de vereeniging totaal geen bezit meer had, ja zelfs een kleine schuld. Besloten werd art. 17 van het reglement toe te passen en werd van ieder lid 1.50 als omslag geheven. In 1927 was de kas wederom goed aange groeid en was het bezit der vereeniging 1825. In de laatst gedane halfjaarlijksche re kening door den penningmeester over 1937 overgelegd, bleek dat de vereeni ging een bezit heeft van 4200. Het le dental bedraagt thans 235, terwijl de vereeniging 7 donateurs telt. Vervolgens sprak de voorzitter de hoop uit, dat de vereeniging steeds sterk moge blijven om tegenspoeden te bestrij den en in bloei zal mogen toenemen, Hierna werden broodjes met koffie, rundvleesch, ham en kaas geserveerd. Na afloop van dezen maaltijd werd allen aanwezigen nog een glaasje bier en een sigaar geoffreerd, waarna de voorz. on der dankzegging voor de gezellige feest- vergadering en de oroote opkomst de vergadering sloot. Aanwezig waren 195 leden. Door velen werd van de gelegenheid gebruik gemaakt een kaartje te leggen en het was reeds laat toen de laatsten huiswaarts keerden.' ST. KRUIS. Het op Zondag j.l. gehou den muziekfeest alhier, is onder begun stiging van goed weer, zeer goed ge slaagd. De deelnemende vereenigingen waren de muziekgezelschappen uit St. Kruis, St. Laureijns, St. Margriete en de zangvereeniging uit Eede. Vooral in deze streek om hun opge wektheid bekende „zangers van Eede" brachten er den vroolijken noot in. De stemming was tot laat in den avond zeer geanimeerd. SLUIS. Zooals in de lijn der verwach tingen lag, is er felle oppositie ontstaan tegen de instelling van de verordening betreffende het éénrichtingsverkeer, niet zoozeer wat het verkeer aangaat in de hoofdstraten, omdat men daarin moet berusten, maar wel wat betreft het rij den met auto's, motorrijtuigen, fietsen, door DOROTHEA GERARD. 13). - Van velen stond de naam geschreven op de achterzijde van het doek; maar 't alphabet was nog steeds een ononthuld mysterie voor Katya, en het viel haar gemakkelijk namen voor hen te verzin nen en natuurlijk ook hun geschiedenis te fantaseeren. Er was bijvoorbeeld een jonge vrouw onder, wier lichtblond haar en verschrikte oogen duidelijk bewezen, dat zij een, betooverde prinses was, die zeer kort geleden bevrijd was uit de klauwen van een verschrikkelijk, oud monster, dat vermoedelijk gehuisd had in het bosch aan den overkant van het meer, eni waarvan men veilig mocht aan nemen, dat hij rondtrok in een kar, waarvoor zes beren waren gespannen. En dan was er ook 'n glimlachende jonge man in blauw en wit satijn, die vast en zeker de prins was, die het monster had verslagen. Later ontdekte zij, dat de jongeman was Stanislas Swigello, de eenige zoon van den laatsten eigenaar van het landgoed in het geslacht, en de bewuste dame, jammer genoeg voor haar vertelseltje, was een oudtante van hem; dat was echter eerst, nadat de geheimenissen van het abc voor haar onthuld waren. Maar tot zoolang waren zij Birbantine en Narcissus geheeten en dat paste best. steekkarren enz. in de zijstraten. Vooral de neringdoenden in de gemeente zijn door de verordening ten zeerste gehan dicapt, als men bv. nagaat, dat aldaar wonende personen om een zaak of pak huis te bereiken, heelemaal om moeten rijden. Als men ontheffing van deze ver ordening wil krijgen, moet men legesgeld betalen, zoodat men het liedje hoort van Sijmen moet betalen. Een deel der ne ringdoenden stoort zich niet aan de ver ordening, met het gevolg: bekeuring. Alleen AMILDA-zonnebruincrême bevat Pigmentol dat Uw huid, óók bij geen zon, direct mooi bruint en zonnebrand voorkomt. Flac, 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Ingez. Med.) DE PAARDEN OP DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE ZIERIKZEE. (Van onzen deskundi gen medewerker). Op deze best geslaagde tentoonstel ling maakte ook de afdeeling paarden een goed figuur. Men heeft rgewonnen in een grooter aantal paarden met goed type, breedte en diepte. Bij sommigen moet de rug beter worden en bij vele is het beenwerk minder correct, wat als een niet geringe fout moet worden aangemerkt Hetj jong mannelijk fok- materiaal is nog van bescheiden kwali teit, en dat zoowel de kampioen mer- V e als de reserve kampfioene, hoe goed van klasse ook, uit de merriën van 9 jaar en ouder moesten worden gehaald, is mede eene waarschuwing tegen al te groot optimisme. Bij het vrouwelijk fokmateriaal was de kwali- te t van de vroegere koppaarden ze ker niet minder dan thans, doch het lijkt ons toe, dat de gemiddelde kwa liteit aardig is opgevoerd. Kennende de zeer scherpe verhouding tusschen twee groote groepen van. fokkers, ach ten wij het beter d tmaal geen individu- eele critiek te geven, daar dit slechts tot nieuwe animositeit zou kunnen lei den, waarbij de fokkerij n:et gebaat, doch geschaad wordt. Hengstveulens, Niet minder dan 18 inschrijvingen, waarvan 10 werden ge plaatst, hetgeen naar onze meening te veel is en waardoor later onvermijde lijk vele^ teïeurstell'ngen moeten vol gen, die meer ontmoedigen, dan met de primeering als veulen werd aange moedigd. 1 Certain, van L. Blom te Noordwel- le; 2 Marnix v,an A. v! d, Stolpe te Serooskerke; 3 Avenir van Ouwer- kerk van A. Bolijn te Ouwerkerk; 4 Aludeux van Carla van L, J, H. Koop man te N euwerkerk; 5 Hector van Grol van J, L. Hoogenboom te Renes- se; 6 Avenir van Maaije van J. Doe- l.em,an Jzn., Dreischor; 7 Nico van Fa vorite van J. A. de Rijke, Sir Jansland: 8 Floris van J. J, Stols, Capelle bij Zierikzee. Eervol vermeld: Henk van K. v. d. Stolpe, Ouwerkerk en Hans van zelf den e'genaar. De rangnummers 1, 2 3, 5 en 6 zijn door Avenir van Willy; 4, 7. 8 en 9 door Audeux van Eikelen bosch, terwijl no. 10 door Otto van Buitenzorg is. Eenjarige Hengsten. 1 Audeux van Grol 83664 en 2 Wilhelm van Ruim- z'cht 84365, beide van J, J. v. d, Zan- de te Nieuwerkerk. Beide zjijn door Audeux. Tweejarige Hengsten, Matige klasse hengsten, waarin geen le pr. werd toe gekend. 1 Frans 80863, d. Certain van Lamswaard, van C, Padmos, Eikerzee; 2 Cesar 79098, d. Cesar van 't Pavil joen, van H. C. v. d. Zande, Nieuwer kerk; 3 Albert van Rumzicht 80628, Maar al werd aan vele illusies de kop ingedrukt, zoo bracht de tijd haar daar voor toch ook vergoeding, De tijd, dat zij opgesloten werd lag achter haar, doch al speelde de vliering een minder be langrijke rol in Katya's leven, die van de boekerij nam daartegenover in be- teekenis toe. Daar waren een aantal rijk voorziene boekenplanken, waarvan tus schen Katya's tiende en elfde jaar de stof van jaren her begon te verdwijnen. Hier stonden talrijke (Werken over Poolsche geschiedenis en betreffende de rol, welke de Swigello's daarbij had den gespeeld, en hier vond zij ook de namen var. vele op het doek gebrachte helden en heldinnen en de sprookjes moesten wijken voor de werkelijkheid. Malania Petrouwna had even weinig deel daaraan als zij had gehad aan de kennismaking met de op de vliering ge borgen portretgalerij. Met haar neiging tot geheimhouding, een natuurlijk ge volg van het gevoel van gebrek aan sympathie, had Katya ook hierover ge zwegen gelijk zij over haar eerste ont-£ dekking had gezwegen. Malania Pe-' trouwna keurde inderdaad het lezen van al die Poolsche boeken ten zeerste af, maar haar afkeuren hielp zoowel hier als bij andere gelegenheden geen sikke pit, en zoomin als de anderen was zij bewust, dat Katya leefde in een wereld op zichzelve, de wereld der verdwenen Swigello's, en dat wat haar vader en haar grootvader hadden aanschouwd als een ten volle gerechtvaardigde beloo ning, in haar oog'en het karakter begon d. Elfridus, van C. Steendijk te Nieu- werkerk. Driejarige Hengsten. Mascotte van Bienvenu K 1717 was ingeschreven, doch liet verstek gaan. Hengsten van 4 jaar en ouder, (kl. m.): 1 Avenir van Willy K 1571, van S. J, Gast, Duivendijke; 2 Brillant.K 1736, van C. Padmos, Eikerzee en 3 Otto van Buitenzorg K 1660 van G. J. Klompe te Dreischor en L. J. H. Koop man en J. J. v. d, Zande te Nieuwer- kerk. No. 1 is door Herseur; 2 d Bour geois van Luntershoek en 3 d. Max de Herzele. Hengsten van 4 jaar en ouder, (gr. m.) 1 Audeux van Eikelenbosch K 1620 van Klompe e.a. voornoemd en 2 Do- rus K 1496 van H.V. „Westelijk Schou wen", Haamstede. No. 1 is door Auda- cieux du Chateau; 2 d, Artiste K 1262. Hengsten met 5 afstammelingen, 1 Avenir van Willy, met vijf veulens en 2 Audeux van Eikelenbosch met vijf jaarlingen, welke klasse moeilijk ver gelijkbaar is. De strijd om het kamp:oenschap ging tusschen Avenir van Wlily en Audeux van Eikelenbosch, welke laatste de overwinning behaalde, doch over wel ke uitspraak de meeningen zeer ver deeld bleken, hetgeen wel niemand zal verwonderen, d'e de juiste toestan den aldaar goed kent. Memeveulens, Van de 30 ingeschre ven merrieveulens werden 21 geplaatst, waaronder meerdere zeer goede veu lens, met goede breedte, diepte en mooie H'ijnen.l Marie van A. Bolijn te Ouwerkerk; 2 Laura van W. ten Haaf Hzn., Zierikzee; 3 Elza van Pr'mera v.an L. J, H. Koopman te Nieuwerkerk; 4 Tilly van Bantum van J. J. Geluk, Schuddebeurs; 5 Cora van Absdale van H, C. v. d. Seinde, Nieuwerkerk; 6 Lucie van Maaije van J. Doeleman Jzn., Dreischor; 7 Carl,a van Ruimz'cht van C. Steendijk, Nieuwerkerk; 8 Cora van Ruimzicht van dezelfde eigenaar; 9 Hilda van Veldzicht van C. ten Haaf, Zierikzee; 10 Monie van Avenir van Joh. de Witte, Eikerzee; 11 Gusta v,an de Tol van L, J. van Gastel Jzn., Schud-' debeurs; 12 Hanny van J, C, Hanse Jzn., Serooskerke; 13 Tessy van Ban- kum van Geluk voornoemd; 14 Frida van de Buijs van M. J. Klompe, Brui- nisse; 15 Annette van H. C, v. d. Zan de, voornoemd; 16 Roza III van Buiten zorg van J. J. v. d. Zande, Nieuwer kerk. Eervol vermeld: Thora van Bantum, van Geluk voornoemd; Ida van de Spaansche Zee van Corn, van Oeveren, Nieuwerkerk; Olga van Steenzwaan van A. J. Steendijk, Nieuwerkerk; Oda van Steenzwaan van dezelfde e'genaar en een veulen van H. C. v. d. Zande voornoemd. De nos. 1, 4, 9, 10, 11, 13, 14, 17 en 18 zijn door Avenir van Willy; 2, 6, 7, 8, 16, 19 en 20 door Audeux van Ei kelenbosch; 5 en 15 d. Anton van Abs dale; 12 d. Dorus en 21 d. Otto van Bui tenzorg. Eenjarige merries. Ingeschreven 18, waarvan 12 werden teruggeroepen voor klasseering. Klasse van voldoende kwa- lite t, zonder uitblinkers: 1 Dina van Ruimzicht 84364, van Koopman voor noemd; 2 Mirza 82680, idem; 3 Roza II van Ruimzicht 82488 v,an J. J, v. d. Zande, voornoemd; 4 Sonja van Ban tum 83295 van J. J. Geluk, voornoemd; 5 Mina van Ru:mzicht 84366 van J. J. v. d. Zande, voornoemd; 6 Aneta van de Tol 85417 van L. J, v. Gastel Jzn., voornoemd; 7 Mirza van Nooit Gedacht 83949 van A. C. van Oeveren, Nieu werkerk; 8 Ylona 84953 van F. Koop man, Capelle bij Zierikzee; 9 Dora van Groenhil 82210 van S. J. G.ast voor noemd; 10 Julie 84615 van Gebrs. Han se, Noordwelle; 11 Ross:neel van Lo ckershof 82691 van dezelfde eigenaren Eervol vermeld: Madame 81891 van J. C. Hanse, voornoemd. Tweejarige merries: Nogal uiteenloo- pende klasse, w,aaronder echter enkc- te krijgen van een groot en wreed on recht. Het zou moeilijk te zeggen zijn, of het haar verbeelding dan wel haar edel moedigheid was, die haar leidde, maar het onrecht was naar haar overtuiging niet weg te cijferen. En toen kwam het oogenblik, dat zij door het overlijden van haar vader feite lijk haar eigen meesteres werd. Maar dat beteekende daarom niet, dat zich een nieuwe sfeer van werkzaamheid voor haar opende, want het landgoed werd voortreffelijk beheerd door een even pedanten als nauwgezetten Duit- scher, en wat philanthropic betreft, wanneer zij zich daaraan wilde wijden, zou zij onvermijdelijk met de politie te doen hebben gekregen. Daarom keerde zij in haar eenzaamheid weer naar de boekerij terug, hoewel zij reeds goed op de hoogte was van wat op de planken stond. Daaronder was meer dan een wijsg'eerig werk en dat had haar honger naar meer aangewakkerd. Het gevolg was een rondploeteren in allerlei mo derne denkbeelden en stelsels, socialisme en atheisme niet uitgezonderd, en een tijdperk van geestelijke verwarring, ge durende hetwelk zij niet alleen niet Ze ker was, of zij haar bestaan had te dan ken aan een hooger wezen, maar zelfs of zij, juister gezegd, wel bestond en of zij niet enkel^het product was van zie kelijke verbeelding. Gedurende eenigen tijd zag zij er tot LMalania's onuitspreke lijke droefheid er van af ter kerk te gaan en kort Haarna sloeg zij geen dienst le zeer goede merries, doch meerdere laten het in rug en beenwerk z'tten. 1 Elfrida van Ruimzicht 78815 van C. jteenc'ijk, Nieuwerkerk; 2 En.ma van Ruimzicht 78816 van dezelfde e.genaar; 3 Mirza 77942 van W. ten Haaf Hzn., voornoemd; 4 Dina v,an Groenhil 80887 van Gebrs. Hanse, Noordwelle; 5 Roe- li van Bantum 81563 van J. J. Geluk voornoemd; 6 Lucie II 78545 van J. M. J. v. d. Linde, Dreischor; 7 Caline van Lionne 78821 van M. J, Klompe, Brui- nisse; 8 Lina 78820 van dezelfde eige naar; 9 Clara van Groenhil 78547 van L, v. d. Linde, Dreischor; 10 Nora 78544 van J, M. J. v, d. Linde, voor noemd. Eervol vermeld: Mirza van de Spaan sche Zee 78273 van Corn, van Oeveren, Nieuwerkerk en Metha van Groenhil 79958 van L, v. d. Linde voornoemd. Niet al deze merries achten wij bekro- ningsw,aardig, met een achtttal be kroonden had men stellig kunnen vol staan. Ook met de plaatsing gaan wij n ét in alle gevallen accoord. Driejarige merriën (kl. m.) 1 Julia van Groenhil van S. J, Gast, voor noemd; 2 Cora v.an J. H. Roskam, Dreischor; 3 Carola van H. C. van de Zande, voornoemd; 4 Queen van Ban tum van J, J. Geluk, voornoemd. Eervol vermeld: Ada van Thieleman van J, Doelem,an Jzn., voornoemd. Driejarige merriën (gr. m.): 1 Freule van Groenhil van S. J. Gast, voor noemd; 2 Flora van Lionne van J. H. Roskam, voornoemd; 3 Quadrone van Bantum van J, J. Geluk, voornoemd. Merries van 4 t/m 8 jaar (kl. m.) 1 Suivana K 17999 van Corn, van Oe veren, voornoemd; 2 Emma K 20793 van M. J, Klompe, voornoemd; 3 Zegerine van Buitenzorg K 17966 van J. J, v. d. Zande, voornoemd; 4 Hilda K 18637 van G. J. Klompe, Dre'schor; 5 Julia K 19621 van K. v. d, Stolpe te Ouwer kerk; 6 Hilda van Steenzwaan K 17969 van A. J. Steendijk, Nieuwerkerk; 7 Koba van Steenzwaan K 20785 van dezelfde eigenaar; 8 Bonna K 20799 van K. v. d. Stolpe, voornoemd; 9 Sar- ta K 18641 van L. J. H, Koopman, voornoemd; 10 Olga van Tempora Mu- tantur K 19615 van B. A. Steendijk, Nieuwerkerk; 11 Ina van Maaije K 19625 van J, Doeleman, voornoemd; 12 Dina K 17764 van J. J. Geluk, voor noemd; 13 Eva II van Ruimzicht K 18644 van C. Steendijk, voornoemd. Eervol vermeld: Vera K 18640 van L. J. H. Koopro,an, voornoemd en Flo ra van Ruimzicht K 19734 van A, C. van Oeveren, Nieuwerkerk. Deze klasse bevat meerdetre diepe, breede, goede fokmerries, doch dat alle geplaatsten ook bekroningswaardig zijn is niet juist. Hierin schuilt het gevaar, dat men met de bereikte fokresultaten al te spoedig tevreden is. Merries van 4 t/m 8 jaar (gr. m.) 1 Favorite van Buitenzorg K 17966 van J. J. v. d. Zande, voornoemd; 2 Bom- beuse K 17019, van W. ten Haaf Hzn., voornoemd; 3 Adelberta K 19616 van C. Boudel ng, Ouwerkerk; 4 Elza de Petite K 18632 van W, ten Haaf Hzn., voornoemd; 5 Hilda van Ruimzicht K 18643 van C. Steendijk, voornoemd; 6 Laura K 21128 van L. J. H. Koop man, voornoemd; 7 Ceres van Maaije K 17032 van J. Doeleman, voornoemd; 8 Carl,a van Rozegaard K 19624 van L. J, H. Koopman, voornoemd; 9 Ger- da K 19618 van K. v. d. Stolpe, Ouwer kerk. Eervol vermeld: Betsy K 19620 van dezelfde eigenaar; Boule de Jurbise K 20803 van J. L. Hoogenboom, Renes- se; Julia van Steenzwaan K 19609 van A. J. Steendijk, voornoemd en "Bianca K 20798 van A. Bolijn, Ouwerkerk. In deze klasse z;tten meerdere zwa re, goede fokmerries, doch ook hier is de plaatsing wat ruim geweest. Merries van 9 jaar en ouder (kl. m.) 1 Elza van Groenhil K 14309 van S. J. Gast, voornoemd; 2 Alpha de Nieuwer K 13450 van W. ten Haaf Hzn., voor over, enkel en alleen omdat de nachte galen in het park op een nacht haar zoo mooi in slaap hadden gekweeld, dat zij van het paradijs had gedroomd. Het zou haar heel wat waard geweest zijn om zich voor een echte atheist uit te geven, maar daarin stond het diep ingeworteld godsdienstig instinct van het Slavische ras haar in den weg. Haar maatschappelijke afzondering bleef voortduren. Hoewel zij ten zeerste gebukt ging onder den druk vjan het feit, dat men vermeed met haar in aan raking te komen, vetrbood haar trots haar elke poging harerzijds tot toena dering. In haar binnenste mocht zij zich als een indringster beschouwen, maar dat was nog heel wat anders als daar openlijk voor uit te komen tegenover de minachtende blikken van haar Poolsche buren. Niemand hunner kon, wanneer zij haar opzettelijk koele blik op hen richtte, vermoeden, wat er omging in het gemoed van de schijnbaar zoo onaan doenlijke indringster. Voor hen allen was, zij de onrechtmatig gelukkige bezitster van oneerlijk verworven rijkdom. HOOFDSTUK III. De briefkaart. Ontdekkingen hebben dit veelal met ongelukken gemeen, dat zij zelden alleen komen, behooren tot de gebeurtenissen, die zich bij bosjes voordoen. Na jarenlang in onwetendheid ver keerd te hebben omtrent het bestaan van een levenden drager van den naam noemd; 3 Mirz,a van Ruimzicht K 15184 van C. Steendijk, voornoemd; 4 Bina K 8379 van J. C. v. Oeveren, Nieuwer kerk; 5 Juliana van Tempora Mutan- tur K 15183 van B. A. Steendijk, Nieu werkerk; 6 Maria van Buitenzorg K 16009 van J. J. v. d. Zande, voornoemd; 7 Emma A 14405 van A.'J. Steendijk, voornoemd; 8 Vera A 12946 van de zelfde eigenaar. Dit is een vrij uniforme klasse fok merries, met diepte en breedte, doch het beenwerk laat bij meerdere nog wat te wenschen. Merriën van 9 jaar en ouder (gr. m.) 1 Gusta van Ruimzicht K 16010 van C. Steendijk^ voornoemd; 2 Sonja K van J. A. de Rijke, Sir-Jansland. Eervol vermeld: T,anny van Maaije K 15170 van J. Doeleman Jr., voor noemd en Aranca van Brabers K 14308 van Gebrs. Hanse te Noordwelle. Kleine klasse, goede fokmerriën. Merries met 3 afstammelingen, 1 Al pha de Nieuwer van W, téh Haaf Hzn., voornoemd; 2 Mirza van Ruimzicht van C. Steendijk, voornoemd en 3 Ve ra van A. J. Steendijk, voornoemd. Kle ne klasse, welke echter een mooi en leerrijk beeid gaf te zien. Kampioene werd Gusta van C. Steen dijk, voornoemd en reserve Elza van S. J. Gast, twee yl^este, diepe, breede, merrifes met zwaar beenwerk. Vierspannen merries van één eige naar: la Vierspan van S. J. Gast, voor noemd en lb, vierspan van W. ten Haaf Hzn., voornoemd; 2 vierspan van J. J. v. d. Zande, voornoemd; 3 vier span van L. J. H. Koopman, voor noemd; 4 van A. J. Steendijk, voor noemd; 5 van J. Doeleman Jzn., voor noemd; 6 van C. Steendijk, voornoemd; 7 van K. v. d. Stolpe, voornoemd; 8 van A. J. Steendijk, voornoemd. Een mooie klasse, en voor Schouwen een prachtige prestatie, al zijn alle vierspannen dan niet onberispelijk. Minstens vier door één fokker zelf gefokte ingeschreven paarden. Moeilijk te beoordeelen klasse. Doordat ook in deze klasse geen nummers, doch let ters waren gegeven, evenals in de vo rige klasse, en de uitslag niet op het bord was te vinden, kunnen wij die plaatsing hiervan niet. weergeven; al leen meenen wij ons te herinneren dat W. ten Haaf vooraan stond. Alles bij alles kan gezegd worden dat de Schouwensche fokkers weder een mooien dag hebben beleefd en een goede reclame hebben gemaakt ter bevordering onzer trekpaardfokkerij VOETBAL, Z, V. B. Ranglijstje Zaterdag-competitie Zuid-Beveland. Wemeldinge 1 44008 33 4 Krabbendijke 1 4 2 2 0 6 1511 Waarde 1 5 2 0 3 4 18—16 Ierseke 2 5 1 1 3 3 15—25 Kruiningen 2 4 0 1 3 1 631 W edstrijdprogr amma. Zaterdag: Kruiningen 2Waarde 1. Krabbendijke 1Ierseke 2. AliiBHa MIDDELBURG. Dl 13 Jul, Jaarverg. N, Malthusiaanschen Bond, „De Gouden Poorte" 20 h. WO 14 Jul lederen Woensdagavond gedurende de maanden JuL en Aug. Stadhuis- be'ichting. GOES. Dl 13 Jul WO 14 Jul ALGEMEEN. WO 14 Jul, Obligatieh, Verg. N.V. Stoom tram Walcheren te Koudekerke, 11,00 h. ten kantore. Swigello, had Katya niet alleen de ze kerheid verkregen, dat Stanislas Swigel lo aan den dood was ontkomen en uit zijn ballingschap was teruggekeerd, maar enkele weken daarna was zij in het bezit gekomen van een, volledige kroniek van het geslacht. De wijze, waarop dit in zijn werk was geg'aan, was gelijk doorgaans het geval is, ten eenenmale een verrassing en de voornaamste factor in het geval was een briefkaart. „Matoushka" (Moedertje) zei Katya op een vroegen morgen in September een kamer binnenkomend waar haar oude kinderjuffrouw, thans haar gezel schapsjuffrouw, in négligé was gezeten, hoewel het haar slaapkamer niet was, „ik rijd naar Fel&soto om de post te halen. Ik vermoed, dat de boeken, die ik te Warschau heb besteld, wel zullen zijn aangekomen en het is beter, ter voorkoming van moeilijkheden, dat ik zelf ga. Ik ga over twintig minuten heen. Gaat u met me mede? Stil Bijou, scheid uit met dat lawaai!" D'ez'e laatste vermaning was niet tot Malania Petrouwna gericht, doch tot 'n zorgvuldig g'ekamden witten poedel, die voor de porceleinen kachel gezeten, kor te zenuwachtige blafjes slaakte, de oogen gericht op een raadselachtig don ker voorwerp, dat op het eerste gezicht het meest deed denken aan een reus achtige spin, die zich in een nis van de kachel had genesteld. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6