REUSACHTi Onrechtmatig bezit AKKERTJES MIDDELBURG. VERZEKERING TEGEN WETTELIJKE AANSPRAKELIJKHEID. Rechten voor gebruik van gemeentewerken. SPORT. ATHLETIEK. ZEEUWSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Acht nieuwe Zeeuwsche re cords. De prestaties stijgen de. BIJ 2 PAKKEN HZ (Ingez. Med.) door ZWEMMEN. DE SCHELDEBEKERWEDSTRIJD. Gedurende de eerstvolgende weken (Ingez. Med.] MIDDELBURG. ma 12 Juli Dl 13 Jul, Jaarverg. N. Malthusiaanschen Bond, „De Gouden Poorte" 20 h. Dl 13 Jul, Verg, Prov, Staten, 10.00 h. GOES, ma 12 Jul algemeen. WO 14 Jul, Obligatieh. Verg. N.V. Stoom tram Walcheren te Koudekerke, 11.00 h. ten kantore. (Wordt vervolgd.) Eiken dag even „fit". Haarlem een werkkamp worden ge houden. Aan d^t kamp mogen 35 meis jes tusschen 17 en 25 jaar deelnemen, de deelname is kosteloos, maar de reiskosten zullen mogelijk zelf moeten worden gedragen. Het programma ver meldt: Huishoudelijk werk, voedings leer, spel en zang. Ook zullen Bijbel kringen worden gehouden en enkele inleidingen over die onderwerpen, wel ke van iilgemen belang zijn. De ont spanning wordt niet vergeten, want wandel, en fietstochten staan op het programma. Voor 7 Augustus moet de aanmelding voor deelname plaats heb ben, De heer J. Lorier te Middelburg, secretaris van het Prov. Comité is bereid inlichtingen te verschaffen. Op dit oogenblik heeft de Reinigings dienst voor zijn paarden een per 9 Oc tober a.s. afloopende wettelijke aan sprakelijkheidsverzekering waarvoor f 48,75 aan jaar-premie verschuldigd is. De desbetreffende polis dekt zoo danig risico, dat ten hoogste f 2000 per ongeval vergoed wordt, als hetzij één persoon getroffen wordt dan wel meer personen worden getroffen of materies- Ie schade is toegebracht. Voorts loopt tot 1 Juli 1945 ten las te van de bedrijven (Gasbedrijf, Wa terleidingbedrijf en Electricite'tsbedrijf) een wettelijke aansprakelijkheidsverze kering, waarvoor f 125 aan jaar-premie verschuldigd is. Hierbij wordt ingeval van dood of verwonding van één per soon ten hoogste f 20,000 en bij meer personen ten hoogste f '50,000 uitge keerd. Thans hebben B. en W. een aanbie ding ontvangen om alle gemeentelijke diensten, instellingen en bedrijven ter zake van wettelijke aansprakelijkhe d te verzekeren, waarbij ten hoogste f 50,000 per gebeurtenis wordt uitge keerd evenwel beperkt tot ten hoogste f 20,000 per persoon en tot ten hoog ste f 5000 materieele en/of vermogens schade; uitgesloten zal zijn schade, ver oorzaakt door motor- rij- en voertui gen en .andere mechanisch voortbewo gen werktuigen. De jaarpremie zal tot 1 Juli 1945 f 74 bedragen en daarna f 83. Bij aanvcaarding der aanbieding zul len dus, tegenover de jaar-kosten van f 173,75 van thans tot 1 Juli 1945 de kosten f 199 bedragen, doch nadien f 83. Naar het B, en W. voorkomt, wordt het aanvankelijke nadeel ruim schoots gecompenseerd door het be langrijk grooter gedekt risico, zoowel wat omvang als bedrag aangaat. B, en W. verzoeken den Raad d,aarom mach tiging tot aanvaarding der aanbieding en verdere uitvoering. Mede naar aanle'ding van een schrij ven van Ged. Staten, stellen B. en W. voor de heffings-verordening op de^ rechten voor gebruik van gemeente gronden zoo te wijzigen, dat de aanvang luidt: Door ieder, die gebruik maakt van een kern,a te noemen openbare ge meente-bezitting dan wel van een hier na te noemen, vanwege het gemeen tebestuur verstrekten dienst is ver schuldigd Het is wel een groote vooruitgang, welke bij de Zeeuwsche athletiekbeoefe- ning te zien valt. Zaterdagmiddag, toen op het Gem. Sportterrein te Middelburg het tweede en laatste deel der Zeeuw sche kampioenschappen verwerkt werd, waren de verrichtingen der athleten weer fraai. Acht Zeeuwsche records werden verbeterd, Met verleden week mee hebben de Zeeuwsche kampioen schappen, naast prachtigen strijd, n to taal 12 nieuwe Zeeuwsche records op geleverd. Hiervan heeft Van Driel er vier voor zijn rekening genomen, op de techni sche nummers. Wel een bewijs van het kunnen van dezen athleet. Doch ook de overige athleten hebben zich ten volle gegeven. Was de a.s. ontmoeting tegen Vlaanderen waarschijnlijk een prikkel? Het is niet onwaarschijnlijk. Dan kunnen de EJM'.M.-wedstrijden van Zaterdag eveneens mooie verrichtingen te zien ge ven. Reeds aanstonds in de series van de 200 meter hardloopen waarvan het Zeeuwsch record op 24.2 stond liepen Brakman in de le en de Pagter in de '2c serie beneden den recordtijd, En ook in de eerste demi-finale, welke een prach tigen strijd tusschen Hage en de Pagter te zien gaf, liep eerstgenoemde binnen den genoemden tijd. Dat beloofde dus wat voor de finale. Inderdaad is het ook een buitengewoon mooie loop geworden. Hage won deze race, waarbij hij het re cord met niet minder dan 0.7 sec, ver beterde. Geen geringe prestatie! De 800 meter leverde een gemakke lijke zege voor Ad. Kambier. Jammer dat hij niet meer tegenstand ontmoette; hij bleef 2,3 sec. boven het Zeeuwsche record. Op de 1500 meter was het anders. In de eerste ronde werd Kambier steeds opgejaagd door Lacor, Dit duurde zoo eenige ronden waardoor al aanstonds een snelle tijd volgde. Toen echter Kam bier uitviel had Lacor niets meer te duchten. Hij won onbedreigd, waarbij hij het Zeeuwsch record met 3.7 s. wist te verbeteren. Dronkers en de Jager leverden een felle strijd om de tweede plaats. Bijna gelijk gingen zij door de finish. De 400 x 100 meter estafette bracht een zege voor Marathon. De gemaakte tijd was bijna een seconde slechter dan A 17'/a CTS. PER PAK GEEN BETER ZELFWERKEND WASCHMIDDEL DAN HZ 41-A DOROTHEA GERARD. 12). Maar kleine meisjes volgen graag' haar eigen weg. Toen zij, nog in de korte rok ken zijnde, het moest stellen zonder be hoorlijk gezelschap, had zij zich een stel onbehoorlijke kennissen aangeschaft, on behoorlijk ten minste zeker in de oogen van haar vader. Want, wel zonderling, al wat haar eenzaamheid opvroolijkte, droeg den naam van Swigello. Dat de naam zich telkens aan haar voordeed, was licht te begrijpen. Die staande beer en de slang, zich kronke lend om het handvat van eeni strijdbijl, prijkend boven de hoofdingang, waren de eerste voorwerpen geweest, die haar kinderlijke verbeelding aan het werk hadden gezet. Want niet enkel boven de hoofdingang' prijkten zij, in eiken vorm kwam men Ze tegen, gegraveerd op het tafelzilver, gesneden in de ruggen der stoelen van de eetzaal, geborduurd op de kostbare zijden kussens. Waarom wa ren er zooveel beren en slangen in huis? Zij had haar kinderjuffrouw er naar ge vraagd, doch enkel met een smalend woord ten antwoord gekregen, dat het de wapens waren van die booze ^Polak ken", wien de goede tsaar het land had afgenomen omdat zij het niet verdien den. En waarom verdienden zij het niet? verleden jaar. E.M.M., dat drie inval lers op dit nummer telde, kon de Vhs- singers niet bedreigen. Van de technische nummers was het kogelstooten een mooi nummer, Aan vankelijk had Schipper met een worp van 11.54 m de leiding, doch met een van zijn laatste worpen kwam Van Driel bo ven dezen afstand en zelfs 14 cm boven het Zeeuwsch record. Ook bij het speerwerpen blonk Van Driel ver boven zijn tegenstanders uit. Met een prachtigen worp verbeterde hij ook hier het Zeeuwsch record, met 1.56 m. Aerssens wierp ruim 9 m en Vree ken zelfs ruim 12 meter minder. Deze worpen waren ook heel wat minder dan verleden jaar. Op het nummer polsstokhoog blijft voorloopig Parent de primus. Hij was de eenige die boven de 3 meter kwam. Hij verbeterde zijn eigen Zeeuwsch record bovendien met 2 cm. De andere deelne mers ontliepen elkaar niet veel. De ver richtingen op dit nummer blijven bijna steeds op hetzelfde peil staan. Het verspringen was weer voor Van. Driel, en we zouden haast zeggen: na tuurlijk met een nieuw Zeeuwsch re cord. Hij kwam 7 cm verder dan het re cord van v, d. Griek, Vreeken was goe de tweede. Jammer dat laatstgenoemde zooveel ongeldige sprongen maakte. De dames brachten het maar tot één nieuw Zeeuwsch record: mej, Auer op het nummer kogelstooten. Maar dit re cord werd dan ook flink verbeterd, nl. met 52 cm. Het was een prachtige worp van deze athlete. Bij het hoogspringen ontliepen de deelneemsters elkaar weinig. Mej, Parent en mej. Beukert strandden beiden op 1.30 m, daarmede het Zeeuwsch record evenaardend. Liefst 5 deelneemsters sprongen 1,25 m. Hier viel geen vooruitgang in vergelijking met verleden jaar te bespeuren. Het Discuswerpen was voor mej. Maris, die verraste met een goeden worp van 24.70 m, echter nog 4 cm beneden het record. Mej. Beukert werd tweede; zij bleef dezen middag beneden haar kun nen. Tenslotte werd de 4 X 100 meter dames door Marathon gewonnen. Deze ploeg liep binnen de minuut en verbe terde het Zeeuwsch record met 1.9 sec. Achilles werd tweede. Men zal bij deze ploeg eens meer aandacht aan de wis sels dienen te schenken, want door de foutieve wissels is deze ploeg wel zeer gehandicapt geworden. De kampioenschappen hebben mooien strijd en uitstekende veirrichtingen te zien gegeven. Het gaat crescendo, en het is te hopen dat men op dezen weg voort zal gaan. 200 meter heeren: le serie: 1. Brakman (Odidas) 25.3 sec.; 2. Dingemanse (Marathon) 25.6 sec. 2e serie: 1. De Pagter (A.V. '35) 25.2 sec.; 2. v. d. Pluijm (A.V. '35) 26.3 sec. 3e serie: 1. Garcia (Walcheren) 25.6 sec.; 2. v. d. Runstraat (A.V. '35) 26 s. 4e serie: 1. Parent (Mar.) 25.7 s.; 2. Verhulst (E.M.M.) 26.1 s. 5e serie: 1 Hage (E.M.M.) 25.5 s.; 2. Bouwens (Odidas) 26.4 s. le demi-finale: 1 Hage 25.3 s.; 2. De Pagter 25.4 s. 2e demi-finale: 1. Brakman 25.5 s.; 2. Garcia 25.7 s. Finale: 1. Hage 24.7 sec. Nieuw Zeeuwsch record; 2. Brakman 24.8 sec. 3. De Pagter. 800 meter hardloopen heeren: 1. A. Kambier (E.M.M.) 2 min 17.1 sec.; 2. De Buck (A.V. '35) 2 min. 20.2 sec.; Nolet (Mar.); 4. Barentsen (E.M.M.) 4 X 100 meter estafette heeren: 1. Marathon, Vlissingen 49.1 sec.; 2 E.M.M., Middelburg 49.6 sec.; 3. (A.V. '35), Vlissingen. 1500 meter hardloopen heeren: 1. H. Lacor (Mar.) 4 min. 35.7 sec Nieuw Zeeuwsch record; 2. Dronkers (Mar.) 4 min 50.3 sec.; 3. De Jager (E. M.M.); 4. K. Barentsen (E.M.M.). Kogelstooten heeren: Omdat zij het gewaagd hadden tegen Vadertje te vechten. En een tijd lang had zij zich met dit antwoord vergenoegd. Maar niet alleen de beer en de slang verhaalden haar van het verleden; herinneringen aan haar on gelukkige voorgangers vond zij aan alle kanten, ook bij kleinere en voor haar be langwekkender voorwerpen dan de wa penrustingen, die zoo trotsch stonden in de groote voorhal of de maliënkolders, welke tegen den muur hingen. Want de Malkoffs waren niet enkel in de schoe nen der Swigello's gestapt, maar zij waren er om zoo te zeggen ingestapt toen ze nog warm waren; de plannen, welke zij hadden gevormd, de boeken die ze lazen, zelfs de kleeren jvelke zij droegen, waren allen in handen van hun opvolgers gekomen. Voor Katya zelve beteekende dit een rijkdom aan belang- rijke ontdekkingen j Dë voornaamste ontdekking was wel die der portreten geweest. Deze familie stukken, dié als niet passnd bij den nieuwen toestand werden beschouwd, waren tijdig' vervangen door wat de Moskousche kunsthandelar noemde ,,een uitgezochte verzameling van kunstvoort brengselen", waarbij sledevaarten bij maanlicht met de gebruikelijke toevoe ging van wolven en bekoorlijke jonge moeders, die zich over en wiegje buigen, een groote rol speelden. Katya wist niets af van het bestaan dér familieportreten tot op een goeden dag haar kinderjuf- j frouw haar wegens stoutigheid op de vliering had opgesloten. Dit was bedoeld als een verzwaring van het gebruikelijke ,,in den hoek zetten", maar het liep hee- lemaal anders. Want al was de vliering zeer slecht verlicht, Katya's zenuwen waren even flink als die van haar voor ouders van vaders zijde; bovendien scheen de zon buiten, en een zonnestraal die door een dakvenster naar binnenviel belichtte juist een bijzonder mooi spin- neweb, dat daardoor deed denken aan een wiel met zilveren spaken en dat dui delijk zich afteekende tegen de omrin gende duisternis, blijkbaar deel uitmaak te van een of ander sprookje. Aanvanke lijk zag Katya niets anders dan 't glan zende spinneweb, maar toen zij er eenige minuten vol verwachting naar gekeken had, en de oude dikke spin in het mid den er van blijkbaar verbazend langen tijd er voor nam om zich in een fee of een heks te veranderen, begon zij rond te kijken naar andere middelen om haar straftijd te korten. Daar ontbrak het niet aan, want een hoop rommel uit de dagen van weleer was daar bij elkaar geworpen. Toen zij zich een tijdje ge amuseerd had met gebroken kandelaars en door de mot verteerde karpetten, deed Katya haar groote ontdekking, die die der portretten. Zij lag'en opgestapeld op den stoffigen vloer of stonden naast elkaar tegen de ruwhouten balken van de vliering. Katya droeg een naar het raam en veeg de het met haar schortje af. Zij aan schouwde een mooien edelman, in satijn 1. Van Driel (Mar.) 11.77 meter. Nieuw Zeeuwsch record, promoveert naar B-klasse. 2. J. Schipper (E.M.M.) 11.54 m.; 3. Ad. Vreeken (E.M.M) 11.275 m.; 4. Matthijssen (A.V. '35) 10.90 m.; J 5. De Jager (E.M.M.) 10.50 m. Speerwerpen heeren: 1. Van Driel (Mar.) 48.57 meter Nieuw Zeeuwsch record. 2. C. J. Aerssens (Walcheren) 39,48 m.; 3. W. Vreeken (E.M.M.) 36.10 m. Polsstokhoogspingen 1. J. Parent (Mar.) 3.09 meter Nieuw Zeeuwsch record; 2, C. J. Aerssens (Walcheren) 2.80 meter; 3. en 4. Laer- noes (Mar.) en J. B. D. Aerssens (Wal cheren) 2.70 m. Ve rspringen heeren: 1. Van Driel (Mafr.) 6.33 meter. Nieuw Zeeuwsch record promoveert naar B-klasse; 2. W. Vreeken (E.M.M.) 6.16 m.; 3. L. Verhulst (E.M.M.) 5.79 m. Hoogspringen demes: 1. Mej. Parent (Mar.) 1.30 meter; 2. mej. Beukert (E.M.M.) 1.30 meter; bei den evenaarden het Zeeuwsch record. Mej. Petterson, mej. v. d. Wiel, mej. Roelse, mej. Petiet en mej. Brandenburg alle 1.25 meter, Kogelstooten dames: 1. Mej, Auer (Mar.) 8,92 meter Nieuw Zeeuwsch record. 2. mej. Roelse (M.) 8.23 meter; 3. mej. Van Driel (Mar) 8.19 promoveert naar B-klasse; 4. mej. Petterson (Achilles) 7.73 m. Discuswerpen dames: 1. mej. Van Maris (Mar.) 24.70 meter; 2. mej. Beukert (E.M.M.) 23.83 m., 3. mej. Roelse (Mar.) 23.12 m. 4 X 100 meter dames: 1. Marathon, Vlissingen 58.9 sec.; Nieuw Zeeuwsch record; 2. Achilles, Middelburg. Voor de zevende maal is Zaterdag middag de wedstrijd op den Scheldebe- ker verzwommen. Evenals vorig jaar werd de Engelschman Deane uit Londen winnaar. In 1 uur 11 min. en 43 sec. .be reikte hij het eindpunt aan 't badstrand. Deze tijd is 10 min. langer dan vorig jaar, doch dit is niet te verwonderen, daar de omstandigheden waaronder deze wed strijd gehouden werd niet bepaald ide aal waren, We bedoelen hier voorname lijk de onstuimige zee. Dit in aanmerking genomen, is de tijd van den winnaar fraai te noemen. De Scheldebekerzwemwedstrijd eischt een groote en niet gemakkelijke orga nisatie. De ervaringen in vorige jaren op gedaan, zijn 'n goede hulp bij t in elkaar zetten van dezen wedstrijd. Toen wij des middags met een der booten van het Bel gisch Loodswezen in de haven van Bres- kens aankwamen, lagen daar reeds ver schillende vaartuigen die de organisatie ten dienste stonden. De deelnemers en deelneemsters, 20 in totaal, waren reeds gekeurd en ingevet en ieder nam in de hem of haar begeleidende jol, geroeid door matrozen of leden van de ver, „Luc- tor et Emergo", plaats. Door een tonnen- legger van het Nederlandsch loodswe zen werden deze jollen naar de plaats van den start gesleept. Iedere zwemmer had dus een bemande jol die hem van den start tot de finish begeleidde, terwijl in deze boot 'n loods en 'n lid van de red dingsbrigade aanwezig waren om even- tueele hulp te verleenen. Al deze perso nen hebben zich kranig gehouden, want het is zwaar werk geweest. Er werd niet zuinig gedobberd op de golven, De start bevond zich in zee bij den vuurtoren van Nieuwersluis. Te onge veer 10 min. over vier loste Hr. Ms. Hy dra het startschot voor de 16 heeren en 4 dames. Al spoedig lagen de deelnemers ver uit elkaar en waren het Deane en Stender die de leiding namen. Dit twee tal week bijna niet van de rechte lijn af. Na een kwartier gaf de eerste zwem mer ,de Belg Goffy op. En reeds bin nen een half uur waren vier deelnemers en fluweel gekleed en gevoelde, dat zij niet zou rusten, voor zij ze allen had be keken. Gelukkig waren zij gemakkelijk te handteeren, zelfs voor zesjarige hand jes, daar de lijsten gebruikt waren voor de uitgezochte verzameling" beneden, en gedurende het uur, dat haar onder stelde straftijd duurde, deed zij de mooi ste ontdekkingen: van mannen in den Poolschen „kontusz" of de Litausche „czamora", want de Swigello's waren, al woonden zij op den zuidelijken oever van de Njemen, van Litausche afkomst en gewoonlijk rustten hun handen op 't gevest van hun zwaard. En dan waren er vrouwen in stijve keurslijven en met wonderlijk opgemaakt haar, waarvan sommige zoo schitterend om te aan schouwen waren, dat zij voor Katya bijna een vergoeding waren voor de feeën, die maar niet wilden verschijnen. Maar vóór zij nog een vierde van de doeken naar het licht had gekeerd, de den zich de schreden der kinderjuffrouw op de vlieringtrap hooren. En gehoor ge vend aan een plotseling bij haar opgeko men ingeving, sprong Katya naar den anderen kant der vliering en nam op een behoorlijken afstand van haar nieuwe schatten een bij de gelegenheid passen de houding van berouw aan. Immers als zij deed blijken, dat de straf haar aan genaam was, dan zou zij daardoor een herhaling er van voorkomen, en, zij was reeds vast besloten, dat er wel herha ling van zou plaats vinden. uit den strijd. Op den boulevard en bij het badstrand was veel publiek om de aankomst van de zwemmers en zwemsters bij te wonen. Als eerste kon de Engelschman Deane worden begroet, kort daarop gevolgd door Stender. De eerste dame was mej. Kastein, de bekende Nederlandsche schoolslag-zwemster en oud-wereldre cordhoudster. Ondanks de onstuimige zee, zijn er betrekkelijk weinig deelne mers uitgevallen bij deze krachtpresta tie, wat deze wedstrijd toch eigenlijk hoofdzakelijk is. Het blijft altijd jammer dat men van den eigenlijken strijd, zoo ver hiervan dan sprake is, zoo weinig kan volgen. Een wedstrijd Middelburg Vlissingen bv. geeft voor den toeschou wer meer kijk op de posities welke de zwemmers innemen. Is een dergelijke wedstrijd niet weer eens te verwezenlij ken? De uitslag is: 1. C. T. Deane (Penguin Swimming Club) Londen, in den tijd van 1 uur 11 min. 43 sec.; 2. J. Stender (Dol fijn), Hilversum, 1 u. 18 m. 42 s.; 3. J. Guilini (Brugsche Zwemkring) Brugge, 1 u. 23 m. 20 s.; 4. mej. Jenny Kasteyn (H.D.Z.), Amsterdam, 1 u. 24 m. 9 s,; 5. M. Schoenmaker (Zian), Den Haag 1 u 27 m 36 s.; 6. P. van Steveninck (De Zeehond), Vlissingen, 1 u. 34 m. 20 s,; 7. mej. N. Coenen (Juliana), Bergen op Zoom, 1 u, 35 m. 7 s.; 8. mej. N. Roe- lants (R.D.Z.), Rotterdam, 1 u. 36 m.; 9. A. Voorwinde (R.Z.C.), Rotterdam, 1 u. 38 m. 30 c.; 10. mej. T. de Jong (De Zeehond), Vlissingen, 1 u. 40 m.; 11. J, Edens (H.P.S.), Den Haag; 12. Ws van 't Hof (H.P.S,), Den Haag, 13. J. Booms- ma (H.P.S.) Den Haag. MIMI» lederen Dinsdagmiddag gedurende de maanden Jul, en Aug, Orgelbespe lingen in de Groote Kerk 14.30 15.30 h. leek zij, naar de kinderjuffrouw onder stelde, haast door den duivel bezeten te zijn. Nooit was het kind zoo weerbarstig en vernielzuchtig' geweest Steeds vaker werd de opsluiting op de vliering toe gepast en zelfs de roede kwam er bij te pas, waarin Katya terwille van de vlie ring, met stoicijnschen moed berustte. Een Russische kindermeid is niet bijzon der zachthandig als zij eenmaal een riet je in de hand heeft en dientengevolge betrad Katya doorgaans in tranen de vliering. Maar de tranen waren al ge droogd, nog vóór de deur goed dicht was, en de herinnering was nooit zoo droevig, dat zij terugdeinsde voor de herhaling van het pijnlijke procédé, dat zij beschouwde als het eenige middel om in haar tooverland te 'komen. Want dat was de vliering reeds spoe dig voor haar geworden. Bij elke van die gelegenheden was de eerste haastige kennismaking met vroegere Swigello's een schrede verder gegaan. Weldra ge voelde zij zich bijna vertrouwd met deze trotsche, zwartoogige mannen, wier fijn geschilderde handen haar deden denken aan zilveren of gouden dolken, want het blonde Litausche ras kwam steeds weer naar voren, en met de dames met wes pentaille overdekt met parelen en met onmogelijke b'oemen tusschen haar spitse vingers. Met enkelen hunner stond zij op vertrouwelijker voet dan met eeni- gen levenden persooon. dien zij kende. Als Ge "AKKERTJES" in huis hebt, hebt Genooit„naredagen". Al staat Ge op met dat onbe haaglijke gevoel van een opko mende migraine, met hoofdpijn of andere klachten die voor vrouwen op gezette tijden echte dag-bedervers zijn, dan zal 'n "AKKERTJE" U dadelijk helpen. Volgens recept van Apotheker Dumont Metalen zak-etui met 3 stuks 20 cent. Glazen kokertje met 12stuks 52cent.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6