LANDBOUW. NIJTENGO TELEX. GOESCHE COURANT Sensationeel onderzoek voor de herziening van een crinjineele zaak. Een stugge, droge huid? ONTVANGEN BOEKEN. Boternoteering. De Leeuwarder commissienoteering voor Nederlandsche boter is g'ister we derom vastgesteld op f 0.73 per kg. A8E1BA» MIDDELBURG. M 13 Jul, Jaarverg. N. Malthusiaanschen Bond, „De Gouden Poorte" 20 h. 01 13 Jul. Verg. Prov. Staten, 1000 h, MA 2ZA 7 Aug. Kermis. WO 11 Aug. Cone. Midd. Muz. Korps i. s. Buurtcomm. Markt en Vreem- del. Verk Tent Markt 21-22,30 h. WO 18 Aug. Cone. Midd. Muz, Korps i. s. Buurtcomm. Markt en Vreem- del. Verk, Tent Markt 21-22,30 h. WO 25 Aug. Cone. Midd. Mtiz. Korps i. s. Buurtcomm Markt en Vreem- del. Verk. Tent. Markt 20.30-22 h. Dl 31 Aug. Cone. Midd. Muz:. Korps i. s. Buurtcomm. Markt en Vreemdel. Verk. Tent Markt 20,0021,00 b Eind Oct Poppentent. uitg. Comité afd. M'burg v. d. Ver. t. Bev. d. Bel. GOES. ZA 3ZA 10 Jul. „Nijtengo V", Schut- terschof, ZA 10 Jul. Jaarl. Alg. Verg N.V. Landb Mij. De Bathpolders, Hotel Cen traal 14.00 'h, DO 15 Jul. Cone, „Hosanna"; Tuin VR 30 Jul. Cone. „Euphonia"; Tuin Dl 10 Aug. Openb. Conc. „Hosanna", Dl 31 Aug. Openb. Conc. „Hosanna"} VR 3 Sep, Openb. Conc. „Euphonia"; Gr. Markt 20,30 h. BIOSCOPEN. CITY, Midd. VR 9—DO 15 Jul.: ALGEMEEN. VR 9 Jul. Korfbal prop. Verg. Z.K.R te Serooskerke Vergaderlok. 20.00 h. WO 14 Jul, Obligatieh. Verg N.V, Stoom tram Walcheren te Koudekerkec 11.00 h. ten kantore. DO 21 JuL Paardenmarkt te Oostburg. Het Hoofdbestuur der P.T.T. expo seert op de Nijtengo te Goes die moder ne wondermachine voor de berichtge ving: de verreschrijver of Telex. Van de in de provincie Zeeland ge drukt en uitgegeven wordende couran ten beschikken alleen de Vlissingsche Courant en de MIDDELBURGSCHE EN over dezen modernsten vorm van onmid dellijke nieuwsberichtgeving uit heel de wereld. Wie zich op de Goesche Courant abonneert, krijgt derhalve in zijn courant Telex-nieuws. En: Telex Nieuws: Het beste nieuws! Telex Nieuws: Het uitvoerige nieuws! Telex Nieuws: Het laatste nieuws! Na veertien jaar (Vanonzen correspondent) Brussel, Juli 1937. De Belgische openbare meening houdt zich andermaal bezig met een spannen de crimineele zaak, spannend omdat, na veertien jaar zij weer te berde komt en de vraag wordt gesteld: schuldig of on schuldig? zooals den dag van de uit spraak van het assisenhof van Oost- Vlaanderen, met op den achtergrond weer het beangstigende spook van de mogelijke rechterlijke dwaling. Het betreft hier weer een zaak van vergiftiging, waarin de berucht gewor den ex-expert van het Gentsche parket Felix D. is betrokken, een zaak die in 1922 en 1923 een sensationeel geval is geweest. De hoofdrol werd vervuld door een Franschman, de Mazières, die zich burggraaf noemde en te Brussel aan de Fransche ambassade was verbonden. De ze had kennis gemaakt met 'n juffrouw, behoorende tot een rijke Gentsche fa milie. Zij leefde met twee zusters. Begin Mei 1922 stierf een van de zusters, Va lerie, en de openbare meening sprak da delijk over vergiftiging. Men had het n.l. reeds vreemd gevonden dat de Marières met een der zusters was getrouwd, we gens 't zonderling karakter van de drie vrouwen. De politie deed een geheim onderzoek, vooral in Frankrijk en toen bleek dat de M. niet het recht had zich burggraaf te noemen en dat hij een verleden had. Hij was door een Fransch assisenhof met uitstel veroordeeld ge worden tot twee jaar gevangenisstraf wegens vervalsching van een testament en verder werden de ongunstigste inlich tingen over hem verstrekt. De sectie van het lichaam der overledene had uitge wezen dat zij was vergiftigd geworden door middel van strychnine. Toen dit was gebleken had de M. getracht de ver denking op de derde zuster te doen val len. Maar dit gebeurde op een zoo op vallende maniér dat hij ten slotte zelf werd gearresteerd, vooral toen bleek dat er een valsch testament in het spel kwam. De afgestorvene had in 1920 een testament gemaakt ten voordeele van haar ongetrouwde zuster. Dat was bij 'n notaris gedeponeerd. Herhaaldelijk was zij bij den notaris geweest om zich te vergewissen dat haar schoonbroer de M. geen cent van haar nalatenschap zou ontvangen. Haar wil was dus duidelijk. Na haar dood bleek dat de M. onterfd was. Toen werd op zijn aanduidingen in de kamer van Valerie C. een stuk papier ontdekt waarop zij zou geschreven heb ben dat zij aan haar testament van 1920 verzaakte. Doch het bleek, dat dit testa ment valsch was. Men kon niet bepaald uitmaken op welke wijze de M. zich het vergift zou hebben verschaft, doch drie magistraten uit Gent getuigden, dat zij op 1 April 1922 de M. hadden opgemerkt in een bekend café van de stad, dat hij het bezoek had gekregen van een jongen man die hem papieren had getoond waarop een scheikundige formule voor kwam en ook dat hij hem 'n apothekers doosje had gegeven. De voornaamste ge tuige was een substituut van den krijgs auditeur. Deze was absoluut formeel. Door de M. werd het feit niet ontkend. Hij verklaarde evenwel dat hij den man niet kende, dat deze hem inlichtingen was komen vragen over Valerie, die hij had gegeven en dat hij hem verder niet kon aanduiden. Hij werd dus niet terug gevonden. Zijn hardnekkige beschuldi gingen tegen de derde zuster C. leidden hem er toe op zekeren dag aan zijn toen maligen advokaat mede te deelen dat in de apotheek van deze vrouw een flesch- .je kon worden gevonden, dat bromide kristallen bevatte, en zoo voegde hij er bij, ik ben overtuigd dat in dit fleschje ook strychnine zal worden ontdekt. Dit fleschje werd onderzocht. Een eerste expert, prof. Goubeau, ontdekte geen strychnine. Een tweede expertise, ver richt op verzoek van de M., gaf een an der resultaat. Het werd verricht door den genoemden ex-deskundige Felix D. Deze vond strychnine. Dit was verplet Feitelijk kent Frankrijk in het ge heel geen baronnen, graven, burggraven en wat dies meer zij, meer. Iedereen is er officieel slechts „Mijnheer". Maar daarnevens worden officieus de erfelijke adellijke titels nog gevoerd. Red. M.C. terend voor de M. Op het assisenhof werd het feit een van de zwaarste argu menten der. beschuldiging. Men rede neerde, dat de M. wist dat het fleschje strychnine bevatte; dat hjj dit niet kon weten indien hij het zelf niet had ge bruikt; dat hij, door het bij Alice C. te plaatsen, de verdenking op haar had en willeen doen wegen, wat aan zijn daad 'n nog grootere schande toevoegde. Men voegde er bij dat de M. getracht had de twee vrouwen onder curateele te plaat sen, maar hierin niet was geslaagd. Dat hij aan de overledene bonbons had ge geven, die haar ziek maakten. Boven dien bleek ook dat de M. een half uur gewacht had om geneeskundige hulp te halen. Geheel dit net van bezwaren leid de tot de doodstraf voor de M. Hieruit blijkt, dat het parket het tast bare bewijs van de schuld van de M. niet heeft kunnen leveren. Zijn veroordee ling werd gesteund op zware vermoe dens. Hij zelf heeft steeds zijn onschuld vol gehouden. Ook in de gevangenis, waaruit hij sedert December van het vo rige jaar werd ontslagen. Toen is het schandaal ontstaan van Felix D., den man die als expert het fleschje met bro- murekristallen had onderzocht. Uit een verklaring van een assistent, nu profes sor aan de Gentsche universiteit, moest blijken dat bij het eerste onderzoek, door prof. Goubeau, en bij een onder zoek door den assistent zelf, geen strych nine was gevonden. Maar D. was hier over niet te spreken. Hij zou er wel in vinden. En inderdaad, na een ontlading, die hij verrichtte in de eenzaamheid van zijn laboratorium, maakte hij een rap port dat het 2 t.h. strychnine bevatte. De assistent durfde niet spreken. Hij had gezien, na de expertise van D., dat deze een mengsel maakte van bromide kristallen en strychnine, volgens de ge noemde verhouding, en dit in het flesch je deed, „voor het geval een derde ex pert nog een onderzoek moest doen", naar D. hem verklaarde, terwijl hij ook op de ingewanden strychnine sproeide. Prof. Goubeau had zich neergelegd bij de toen geldende autoriteit van D. De assistent had raad gevraagd over wat hem te doen stond en men zei hem, dat hij niets kon bewijzen, dat men D. moest in het oog houden, en slechts wanneer bewijzen waren verzameld over zijn ge knoei, ook de feiten met het fleschje mochten worden onthuld. Dat gebeurde. Men stelde vast dat D. knoeide met eet- warenonderzoek en valsche rapporten maakte, dat hij dus handelaars, zonder onderzoek, deed veroordeelen. Men stel de vast dat hij knoeide bij examens, door een oordeel te geven over schriftelijk werk dat nog verzegeld werd terugge vonden. Men stelde vast dat hij 300.000 fr. had verduisterd ten nadeele van de universiteit. Zijn betrouwbaarheid bleek dus waardeloos te zijn, In den beginne werd D. voorgesteld als een slachtoffer van de Gentsche Vlaamschgezinden, om dat hij tegen de vernederlandsching was van de Gentsche universiteit en lessen gaf aan het Institut des Hautes Etudes, een oorlogsmachine tegen de verneder- landschte universiteit. Hij werd min of meer gedekt door de hooge Gentsche rechterlijke autoriteiten. In 1933 diende de raadsman van de M. een klacht in wegens meineed tegen D., in verband met zijn rapport, doch D. kreeg ontslag van rechtsvervolgingEn het is nu dat de M. eindelijk de proceduur is be gonnen om herziening te bekomen van zijn proces. Deze proceduur begint met een verzoek tot het Hof van Cassatie, om te bekomen dat wordt geconstateerd dat er feiten zijn, die de onschuld van den beklaagde konden doen uitschijnen en die hij op het oogenblik van het pro ces niet kon bewijzen. Het Hof van Cas satie heeft zulks aanvaard en heeft, zoo als de wet het voorschrijft, de eerste ka mer van het Hof van Beroep te Brus sel opdracht gegeven een onderzoek te doen, dat plaats heeft in openbare zit ting. Dit onderzoek moet eindigen met een arrest, dat voor het Hof van Cas satie geldt als een advies, en dat moet bepalen o*f er, ja dan neen, redenen voor herziening aanwezig zijn, en in voorko mend geval of geheel de zaak dan naar een ander assisenhof moet worden te ruggezonden, om opnieuw ten gronde te worden behandeld, Dit beteekent dat, zelfs bij herziening, de M. nog niet ze ker is dat een tweede assisenhof zijn on schuld zal erkennen. Dat heeft de sub stituut van den procureur-generaal, ze telend bij het onderzoek voor herziening, ook gezegd. Hij heeft conclusies geno men om herziening te verwerpen, ver klarende dat buiten het incident met het fleschje nog voldoende motieven aanwe zig waren om vast te stellen, dat het assisenhof van 1923 de veroordeeling had uitgesproken om nog heel wat an dere pertinente redenen. Het openbaar ministerie wou geen waarde hechten aan de verklaringen van nieuwe getuigen die beweren bekentenissen te hebben gehad van de overleden Valerie C., lui dende dat zij ontgoocheld was omdat ze kere huwelijksplannen niet werden ver wezenlijkt en dat zij een einde aan haar leven zou stellen. Zij werden als getui gen gehoord door het assisenhof en toen hebben zij over deze bekentenissen niet gesproken. Aldus het rechterlijk pro bleem dat wordt gesteld en dat zich zeer zelden voordoet. Het is de tweede maal dat, tengevolge van het geknoei van Fe lix D,, een dergelijke proceduur wordt begonnen. In de annalen van het Bel gische gerecht is dit vrijwel eenig. Purol maakt soepel en zacht. (Ingez. Med.) VEULENKEURINGEN TE KLOOSTERZANDE EN HULST. (Van onzen deskundigen medewerker). Deze door de Vereeniging „Door Eendracht Sterk" gehouden veulenkeu ringen zijn weder een groot succes ge worden. Prachtig, koel weer en veel vreemde belangstellenden werkten me de aan dit succes, terwijl, door de goe de kwaliteit van het getoonde fokma- teriaal, de jury het vaak niet gemakke lijk had. Zoowel te Kloosterzande als te Hulst worden de verschillende klassen na keuring gerangschikt, doch de eindklas- seering heeft eerst plaats na afloop der keuring te Hulst. Kloosterzande. Hengstveulens. Iets uiteenloopende klasse, waarvan het kopnummer ons wat groot lijkt en niet die lijnen toont, die wij zoo gaarne zien bij een veulen. Éénjarige Hengsten. Van de drie inge schreven hengsten werden er twee ge plaatst, waarvan Castro ons goed be valt. Tweejarige Hengsten. Goede klasse hengsten, waarvan Cesar du Melo en Galon van Waarde boven de anderen uitblinken, twee hengsten met naar on ze meening beste toekomst. Merrieveulens. Zeer goede klassee veulens met meerdere extra beste veu lens aan den kop, waardoor hier enorme vooruitgang valt waar te nemen. Eenjarige Merriën. Behoorlijk goede klasse, met de plaatsing waarvan wij ons niet kunnen vereenigen. Het beste en met de minste risico lijkt ons toe Flora, van Wed. Des. Hiel te Walsoor den, en dan, indien zij niet te groot wordt, Irma, van De Bruijcker. Tweejarige Merriën. Een klasse vrij goede jonge merriën, waarvan Julia van Clairon merkbaar boven haar concur renten staat, doch Dora van Zeedorp een goede merrie kleine maat is. Hulst. Hengstveulens. Deze bevallen ons beter dan die te Kloosterzande en naar onze meening wordt Vitaal v. d. Louisa het beste veulen dezer klasse, niettegenstaande er nog meerdere beste veulens onder zitten. Éénjarige Hengsten. Bevredigende klasse, waarvan het kopnummer boven zijn concurrenten uitblinkt. De plaatsing lijkt ons niet gglukkig, te minder nog door het verwerpen van no. 30 naar de 2e plaats. Verder zouden wij Paul van Solon 3e hebben geplaatst. Tweejarige Hengsten. Geen opvallend sterke klasse. No. 1 is een reus, doch mist iets in type en nogal wat in het voorbeen, no. 2 bezit de beste lijnen, is diep, doch wat merrieachtig in zijn voorkomen, terwijl no. 3, iets buiten conditie, nog heel wat zal moeten op halen om er te komen. Merrieveulens, Extra beste klasse veulens, waaronder vele van een on overtrefbaar genre, met diepte, breedte en zwaar beenwerk. Éénjarige merries. Goede klasse jon ge merriën, waarbij meerdere toekom stige premiemerriën. Tweejarige merriën. Voldoende klasse merriën, waarvan de jonge, diepe mer rie van de Waal iets rijp is, toch verre de beste kan worden. De rangschikking is als volgt: Hengst veulens. 1. Vainqueur van Elza, van H. Goethals te Westdorpe; 2. Vitaal van de Louisa, van Gebrs. A. Kerckhaert te Nieuw-Namen, welk veulen naar onze meening de meeste toekomst heeft; 3. Dragon van Prinses, extra grof, zwaar veulen, dat thans beter werd geplaatst dan te Axel, van Wed. F. J. de Feijter te Axel; 4. Vainqueur van de Louisa, die wat hoog en daardoor onzeker is, van Kerckhaert voornoemd; 5. Brillant zwaar doch wat onzeker veulen, van Ed. van Esbroeck te Hengstdijk; 6. La- boureur van Alstein, goedsoortig veu len, dat wij op de 4e plaats zouden heb ben gezet, van H. de Waal te Graauw; 7. Jackson, bestsoortig veulen, waarin een goede hengst zit, aannemende dat het foutje aan het eene spronggewricht geheel vergroeit, van Hon. vap Gassen te Ossenisse; 8. Max van Cambron, best koffer, moet nog ietsje zakken, van P. L. Mangnus te Stoppeldijk, eervol ver meld: Ajax, van L. Bruggeman te Graauw; Dragon van Clinge, van E, de Rechter te Clinge; Baron van Vain queur, van Jac. Serrarens te Ossenisse; Clairon van Dragon, van P. Th. de Koek te Groenendijk-Hontenisse; Tip-Top d Absdale, van G. C. de Deckere te St Jansteen; Theo d'Absdale van de Deckere, van R. A. Vereecken te Hon- tenisse. Eenjarige Hengsten. 1. Clairon, best gelijnd en goed gebeende hengst, van M. Fraaijenhove te Axel; 2. Castro van Emly, goed belovende hengst, van Ser rarens voornoemd; 3. Teddy de Clairon te hoog en smal, grof van L. Brugge man voornoemd; 4. Cantor, van J. Kos ter te Boschkapelle; 5. Paulus van Hengstdijk, zondigt iets in rug, doch munt uit door breedte en diepte met grof beenwerk, van wed. Ed. Ver schueren te Hengstdijk. Eervol vermeld Frits, van P. Th, de Koek voornoemd Don van Graauw, van Pr. Bruggeman te f Graauw; Donald, die er niet tusschen 1 hoorde, van M. Fraaijenhoven te Axel en A. Haak te Zaamslag en Paul van Solon, type kleine maat, doch met lijnen en correct, die wij heel wat hooger had den genoteerd. Tweejarige Hengsten. Groote maat. 1. Sfico van Melo, van J. J. Vereecken te Stoppeldijk; 2. Galon van Waarde, die wij vóór Nico zouden zetten, van A. D. 3. Verschueren te Hengstdijk; 3. Edu- ard van Herseur, wat rijp en heet, van Serrarens voornoemd. Eervol vermeld Clairon's zoon, van A, D. H. Verschue ren voornoemd. Kleine maat. 1. Cesar du Melo, goed paard dat er wel komt; 2. Nico van Din- teloord, van de Waal voornoemd, en 3 ïbert van Lamswaarde, die moet begin nen aan te pakken, van Em. C. Fossaert te Lamswaarde-Hontenisse. Merrieveulens. 1. Dragona, extra best veulen, van A. C, J. de Deckere te Clin ge; 2. Dragona, extra genre, van H. de Bruyckere te Ossenisse, over deze veu- ens loopen de meeningen uiteen, doch jeide behoor en tot de allerbesten; 3. Ir ma van Irena, mager, doch best veulen, van Serrarens voornoemd; 4. Dorine, zeer goed veulen met lijnen, van J. Kerckaert te Axel; 5. Dalia van 't Wa terhof, goedsoortig, van Th, de Koek te iloosterzande; 6. Alma de Melo, breed, diep veulen met goede lijnen, van Gebrs. J. F. Verstraaten te Graauw; 7. Hermi ne van Kruispolder, goedsoortig veulen met diepten, van R. A. Vereecken voor noemd; 8. Bertha, zwaar, diep en grof veulen, van L. F. Bogaert te Walsoor den; 9. Hilda van Clinge, best gesloten evenredig veulen, van De Rechter voor noemd; 10. Medea, bestsoortig veulen, van P. L. Mangnus voornoemd; 11. Gret- ta van Hengstdijk, goedsoortig, van Wed. P. J. van Wesemael te Hengstdijk; 12. Trui, goed gelijnd veulen, van Aug. van Duijsse te Nieuw-Namen; 13. Dora van Certain, zwaar, diep veulen, van G. de Waal, Ossenisse; 14. Rena, goed veu len met lijnen, van A. L. Stallaert te Kloosterzande en 15. Lolly van 't Veer, zwaar veulen, dat achter even beter stand kon hebben, van Adr. de Putter Mzn., Zaamslag. Eervol vermeld: Cora van Absdale, van H. A. Suy te Absdale; 2. Corrie van Alstein, van P. J. Boënne te Graauw; Tilly d'Absdale, van de Deckere voornoemd; Julma van Clinge, van de Rechter voornoemd; Hermine van Aardenburg, van E. F. Volleman te Stoppeldijk; Herza van 't Hoogland, van De Bruijcker, Ossenisse, en Martha, van L. A, C. van Esbroeck te Hengstdijk. Eenjarige Merriën. 1. Gazelle, van S. van Hoeve, Axel; 2. Mirza van de Louisa, van Gebrs. Kerckhaert voor noemd; 3. Mirza, van J. W. Scheele, Boschkapelle; 4. Honvry, van wed. F. J. de Feijter voornoemd; 5. Flora, van Hon. van Gassen, Ossenisse; 6. Pascalia, van A. L. Stallaert te Kloosterzande; 7. Flora, van Wed. Des Hiel te Walzoor- den; 8. Astrid van Lamswaarde, van Em. C. Fassaert, voornoemd; 9. Irma, van H. de Bruijcker, Ossenisse; 10. Lena van Solon, van Wed. Ed. Verschueren voornoemd, en Oca van de Louisa, van Gebr. A. Kerckhaert, voornoemd. Tweejarige merriën, groote maat. 1. Julia van Clairon, van A. D. H. Ver schueren voornoemd; 2, Dora van Zee dorp, van E. G. M. de Waal te Ossenis se; 3, Ragina van Cambron, van Al. van Hove te Stoppeldijk; Isabella van A. D. H. Verschueren voornoemd, Irene du Melo, van C. Steijaert voornoemd. Kleine maat. 1 Hersa van Alstein, van H. J. de Waal, Graauw; 2. Helena, van Alph. Mangnus te Boschkapelle; 3. Non- nie v. 't Veer, van Adr. de Putter voor noemd; Fanny, van Aug. van Duijsse, Nieuw-Namen, en Mimie van Alstein, van H. J. de Waal, Graauw. Hengsten met Afstammelingen. 1. Dra gon d'Hondzocht, van H. Kerckhaert en H. de Maat te Stoppeldijk, kwam dit maal puik voor den dag; 2. Solon van Certain, die ook zijn best doet, van Wed. Ed. Verschueren voornoemd, en 3. Vainqueur van Herseur, die ook wel een woordje belooft mede te spreken in de toekomst. Voor wat de vaderpaarden betreft nog het volgende: Van de hengst veulens zijn de nos. 1, 2, 4, 5 en 11 door Vainqueur van Herseur, die ook de rangnummers 4, 9, 10 en 19 bij de mer- rieveulens hccft.Dra^on d Hondzocht heeft bij de hengstveulens de nos. 3, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14 en 15; bij de merrie veulens de nos. 1, 2, 3, 5, 6, 7, 12, 17, 18, 21 en 22 en bij de éénjarige merries de nos. 1, 4, 5 en 7, dit kan dus nogal, al hadden wij ook bij de eenjarige heng sten gaarne een paar zijner zonen ge zien. Clairon de la Lys heeft bij de een jarige hengsten de rangnummers 1, 2, 3 en 7; bij de tweejarige hengsten de nos 1 gr. m. en 1 kl. m. en 4 gr. m.; bij de eenjarige merriën 2, 6 en 9 en bij de tweejarige merries 1, 3 en 5 der groote maat en 3 en 4 der kl. m. Solon van Cer tain heeft bij éénjarige hengsten de nos 4, 5, 8 en 9 en bij de eenjarige merries 10 en 11. Daar Herseur, Mon Gros en Leon Jessel uit de streek zijn verkocht heeft het weinig zin thans nog een ver gelijking te maken, en daar de andere hengsten, waarvan één of twee afstam melingen werden bekroond, het met een minder groot aantal goede tot beste fokmerriën moeten stellen, zou een na dere vergelijking in hooge mate onbillijk zijn, deswege hebben wij ze hier buiten onze beschouwing gelaten. Het centraal bureau voor de sta tistiek heeft een mededeeling bewerkt, die in staat stelt voor alle inkomens be neden 10.000 en voor alle vermogens de verschuldigde belasting in elke ge meente voor het belastingjaar 1937/1938 vast te stellen. Het is een practische uitgave om te zien hoeveel belasting men betalen moet, doch het werkje is smerig gedrukt. Bij de Zuid-Hollandsche Uitgevers Mij. te D en Haag is een serie dieet- kookboeken verschenen, getiteld: „Wat mag ik eten?" Deze gezondheidsserie diëet-kookboeken is samengesteld door dr. med. Thekla van Zwehl, arts, en Eli sabeth van Weizenbeck, en voor Neder- and bewerkt door dr. P. H. van der "loog. Van deze serie ontvingen wij: Diëet bij ziekten der nieren en der urinewegen", door prof. dr. med. et phil. Frwin Becker. „Diëet bij suikerziekte", inleiding door prof, dr. med. L. R. Grote. „Diëet voor jichtlijders", inleiding door prof. dr. Ad. M. Brogsitter. „Ziekenkost, diëet voor koortslijders en herstellenden", inleiding door prof. dr. med. K. Voit. „Het Diëet gedurende de zwanger schap", inleiding door prof. dr. Hans Al- jrecht, „Rauwkost en vegetarisch diëet", door dr. med. Alfred Brauchle. „Ingrid, de dochter van Duikelaar tje", door G. van Nes-Uilkens. Elfde druk. Uitgave Van Holkema Waren- dorf's Uitg. Mij. te Amsterdam. Verder verscheen bij dezelfde uitge vers de negende druk van „Lichte ven sters", eveneens door G. van Nes-Uil- cens. Vervolg en slot van „Duikelaartje" en „Ingrid". MARKTBERICHTEN. Zierikzee. Wegens landbouw tentoonstelling graanbeurs gesloten. Kipeieren: (kleinh.pr.) f 3.403.60, iendeieren f 33.20, Ganseieren f 7 per 100. Boter f 0.700.79 per pond, APOTHEKEN. Te beginnen Zaterdagavond 9 uur is des nachts alsmede Zondag den geheelen dag te Middelburg geopend de apotheek Van Pienbroek, Pottenmarkfc lederen Woensdagavond gedurende de maanden JuL en Aug, Stadhuis belichting. v. Slechthoorenden. lederen Dinsdagmiddag gedurende de maanden Jul. en Aug, Orgelbespe lingen in de Groote Kerk 14.30 15.30 h. Schuttersh. 20.30 h, Schuttersh. 20.30 h. Gr. Markt 20.30 h. Gr. Markt 20.30 h. „Muiterij op de Bounty" en „Dui- velspop", 20 h. ZO 15 h. matinée. ELEC1RO, Midd. VR 9—DO 15 Jul.: ,,Zinga" en „Liefde, dood, en dui vel" 20 h. ZO 15 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 9— Dl 13 Juli. MA géén voorst. „De mil- lioenen erfenis" en „De ver- overaars van Indië", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg»

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8