akkertjes s SPORT. BUITENLAND. depytb... INGEZONDEN STUKKEN. VLISS1NGER BRIEVEN. GYMNASTIEK. Te houden Aanbestedingen. De botsing bij Peking. BELGIE. DUITSCHLAND. OOSTENRIJK. oederlandsch Product - Recept van Apotheker Dumon{ RUSLAND. VER. STATEN. OM DE KINDEREN. ggesgsiBfiajMiïggjesassBia^2ssas»B«»^i««»_'.'ssu<s«- MMsajaggggg^mwi an i VI. Import free and export mach Is good English and good Dutch In mijn vorigen brief vertelde ik het een en Einder over de haven van Vlissingen en beloofde ik een volgend m^al iets over de toekomstverwachtin gen te zeggen. Ik heb mij bij die be lofte geen e'conom sche .profetenman tel willen omhangen; hij zou mij kwa lijk staan, gelijk zoovelen 20ste eeuw- schen lieden, die het erop gewaagd heb ben. Worden immers deze jaren niet ook wel eens het faillissement der deskundigheid genoemd? Een Michiel is zelfs nog geen deskundige. De toekomst voorspellen is zoo moei lijk, Zelfs weerberichten komen dik wijls niet uit en bij d e materie heeft men niet eens met menschen te doen. Het zij terloops opgemerkt: ik kan niet vinden, dat de wereld erop voor uitgegaan is sinds de economie als wetenschap beoefend wordt. Bij den grondlegger Adam Smith begon de fout al. Die verwaarloosde bij al de onmiskenbare verdienstten van zijn pionierschap de bodemcultuur als primaire factor in het heele pro ductieproces. En ook de meerderheid der hedendaagsche economen of econo misten is „stedelijk belast". Ik houd nu ,al mijn hart vast bij de gedachte, dat het coaiitie-kabinet-Colijn als eerste daad het nota bene pas 2 jaar geleden na lang b:dden en smeeken, ingestel de afzonderlijke ministerie van Land bouw en Visscherij weer heeft onder gebracht bij Economische Zaken onder een kwalijk van groepssmetten vrij te denken minister uit industrieel?, krin gen. Eigenlijk is de economie als een open boek, want het leven zelf: men koopt de producten waar de productie-voor waarden het gunstigst zijn en dus het eindproduct het goedkoopst te krijgen is. Hierover is ieder eenvoudige van geest het eens. Niet aldus de leiders of, zoo men wil, de knaj pe koppen; deze deskundigen met bijbedoe lingen (oorlogen-economen bv.) en finantieele touwtjes-trekkers zorgen eivoor des noodig gesteund door al of niet gehandhaafde gouden- en ande re standaarden, al naar gelang dat vorenstaande grondwaarheid de groot ste leuzen wordt. En zoo worden we met z'n allen naar Autark:,a, het eco nomisch Siberië, gestuurd. Daar heet zwart wit en wit zwart. In Autarikia koopen de bewoners al les zoo duur mogelijk bij voorkeur in eigen land en verkoopen tegen af- braalkprijz'en, het liefst naar het bui tenland, want aan den „volksgenoot" lever je zoo duur mogelijk. Dat is het beeld van een beschaafd land type 1930—1936. En zoo krimpt de wereldhandel in een en sluit men zich op in een ivo ren toren van economische zelfgenoeg zaamheid, deftig genaamd „selfsuppor ting", met als eenig gevolg nadere bewijsvoering na 7 jaren van waanzin overbodig! algemeene verarming. Economische levenswetten laten zich niet straffeloos schenden. Maar dan breekt, na de jaren van armoede, ellende.... honger, een glimp door van dien eeuwig trouwen wachter: het liberalisme op handels politiek gebied. Het rad gaat draa'en, omdat het nu eenmaal draaien moet in de ijzeren onafwendbaarheid van zijn lotsbestemming. De vrije handel gaat zijn ketenen slaken. Het is du delijk, dat havenpolitiek vrijhandelspolitiek moet zijn. De inter nationale handel, die de distributie in groote trekken regelt, is de belangrijk ste klant van de haven en het behoeft nauwelijks gezegd, dat opleving in het wereldgoederenverkeer nijverheid in de haven schept. Geen wonder, dat na de eerste ver schijnselen van opleving het verslag over 1936 van de N.V. Haven v,an Vlis singen, al is het ook heel voorzichtig in den vorm van een dubbele negatie gewaagt, dat „de vooruitzichten voor het jaar 1937 (zijn) niet ongunstig" zijn. Dat klinkt bemoedigend, want hier zijn insiders en, wat meer zegt, mannen v,an de praktijk aan het woord. In de kernachtige spreuk aan het hoofd van dezen brief, woorden, die ons Nederlanders uit het hart gegrepen zijn, heb ik tot uitdrukking willen brengen vanwaar we gekomen zijn en waar we weer henen moeten. Het nuch tere Albion, te kwader ure van het pad der deugd geweken, zal stellig op nieuw tot zijn beproefde politiek te- rugkeeren. En opnieuw zal de geschie denis zich herhalen en de wereld zal voh=fn welbegrepen eigenbelang. Nog gaan door de wereld de profe ten, die willen doen gelooven, dat zij den nationalen steen der wijzen in hun mars dragen. Maar steeds meer derzul- ken vallen de schellen v,an de oogen en de brood-etende heeren zullen kan het zijn spoedig met hun econo misch „Voorwaar ik zeg U!" in hun intiemste kleedingstuk staan. De Vlissingsche Haven is te juister tijd in gebruik gesteld. Zij is gereed haar deel aan een toenemend wereld verkeer op te eischen; moge haar dit onder de leading van den juist benoem Door omstandigheden buiten des schrijvers en der redactie schuld is de plaatsing van dezen brief vertraagd. Red. den directeur in ruime mate toevallen -# Piet Hein redivivus. Vlissingen tuimelt van de eene sen satie in de andere. Nu weer heeft mijn collega Piet Hen school gemaakt. Nog hoor ik den oud-opperfascist Jan Baars in zijn goeien tijd uitroepen als een aanklacht tegen een verloren volk: „Het volk van Piet Hein, Jan de Witt en De Ruyter is geworden tot een volk van Albert Heijn, Simon de Wit en De Gruiter." Na de nachtelijke gebeurtenis van 3 Juli ter Vlissingsche reede, zal hij wel zoo vriendelijk w llen zijn zijn mémoi res van een noot te voorzien Want gekheid is gekheid, maar sinds een jaar zitten den Spanjaarden de handen wat erg los ,aan het lijf. Je kunt geen ker sen met hen eten, want ze gooien met de pitten. Om beter tot de verbeelding van de vaderlandsche jeugd te spreken had het 5 December moeten zijn. Wat zou den ze aan den voet van mijn stand beeld het aloude lied bv. in deze versie hebben gezongen: Zie ginds komt de stoomboot Uit Spanje weer aan Hij komt uit Bilbao Franco zag hem gaan. Enz. enz. enz. Het is overigens goed te merken, dat de zilverprijs anders dan in Piet Hein's tijd laag is. Er is ditmaal al leen sprake van goud, juweelen en waardepapieren. „Ze motten het maar voor 't nternationale gerecht gooien" zei me vandaag iemand. Ja, maar dit vrachtje ligt zwaarder op de maag dan het Maaswater van oiilangs. Michiel, Eilieve, Jan Baars heeft gelijk ge had; was niet de jongste kabinetsfor matie een toonbeeld van kruiden'ers- politiek? VOETBAL. ZeelandiaZeeuwsche Boys. Zondagavond wordt op het Gem. Sportterrein te Middelburg de laatste wedstrijd van de na-competitie gespeeld tusschen Zeelandia en Zeeuwsche Boys uit Goes. KORFBAL. Z. K. B. Wedstrijdprogramma comp. Oostelijk Zeeland: TogoVolharding en Seolto S.S.S. (te Goes). ATHLETIEK, Zeeuwsche kampioenschappen. Zaterdagmiddag wordt op het Gem. Sportterrein te Middelburg het tweede gedeelte van de athletiekkampioenschap- pen verwerkt. Er wordt aan deelgeno men door ongeveer 60 athleten. Begon nen wordt met de series 200 m, waaraan wordt deelgenomen door 34 athleten. Groote strijd zal vooral worden gele verd door Brakman, Garcia, Parent en Hage. Door de groote deelname kan men echter ook best een outsider met het kampioenschap zien gaan strijken. Het record op dezen afstand zal zeker ver beterd kunnen worden, want het staat niet scherp. Daarop volgt dames hoog springen met 9 deelnemers. De record houdster mej. Beukert maalkt een goe de kans, doch ook mej. Petiet. De da mes van Achilles kunnen echter ook wel eens voor een verrassing zorgen. Het kogelstooten is natuurlijk voor Van Driel, die werkelijk de beste Zeeuw op dit nummer is. De 800 m wordt een span nende strijd. Er zijn 12 deelnemers inge schreven (w.o. Kambier, v. Sorge en Ba- rentsen). En wat zal Lacor op dezen af stand presteeren? Het kogelstooten da mes brengt wel de overwinning aan de Marathondames Roelse of Auer. Speer werpen heeren zal ook Van Driel wel voor zijn rekening nemen. Deze athleet is op vele nummers superieur. Het pols stokhoogspringen (een keurig nummer voor de toeschouwers) zal wel voor Pa- rent zijn die de 3 meter grens kan pas- seeren. Het discuswerpen (dames) is een geheel open nummer vooral daar de re cordhoudster mej. Pagter niet uitkomt. We houden het op mej. Beukert. Een goed bezet nummer is overigens het vèr- springen met 12 deelnemers. Van Driel is hier weer de man, want hij alleen heeft dit jaar de 6 m overschreden. Op de 1500 m zal het dezen keer ook geducht spannen door de deelname van Van Sor ge, Aerssens, Dronkers, Kambier en La cor, welke laatste op dezen afstand wel 'n betere kans heeft dan op de 800 M. Als slotnummers volgen nog de 4 x 100 m voor dames en voor heeren waarop de clubs niet zoo ver uiteen liggen. De oefeningscompetitiewedstrijden, die beoogen het turnpeil te verhoogen door onderlinge ontmoetingen zijn thans ten einde gebracht. In de groep Bevelanden is de eindstand Volharding, Goes, 937% p.; Sparta, Krabbendijke, 892% p.; Olympia, Ka- pelle, 830 p.; O.K.K., Kortgene, 754% en V.Z.O.S., Ierseke, met 612% pnt. De eer ste drie vereenigingen zijn K.N.V.G.-lid, de beide laatstgenoemden zijn proeflid van den Kring. Hoogstgeklasseerde turner in deze groep was J. Welleman van Olympia met 250% punt. Daarop volgen Vois van Volharding en Hoogstrate van Sparta, die ieder 233% punt behaalden. De ontmoetingen in den groep Wal cheren zullen in September worden ge houden. Dezen winter zal een dergelijke competitie ook voor de dames-afdeelin- gen verwerkt worden. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Weckerling wint de achtste étappe. Uitstekende rit van de Van Schendel'si, Wederom een nieuwe étappewinnaar en bijna had Bautz de gele leiderstrui heroverd: zie daar de twee belangrijk ste feiten uit den achtsten rit, welke gisteren van Grenoble naar Briancon leidde over 194 km. Weckerling bereik te het eerst den top van de Bayard, en wist zijn voorsprong tot Briancon te behouden, waardoor voor de tweede maal een Duitscher een étappe der ronde heeft gewonnen. Bartali, die gis teren een oogenschijnlijk veiligen voor sprong in den rit over de Galïber had verkregen, struikelde gisteren bijna, immers ongeveer 30 km voor Briancon vond een ernstige valpartij plaats, waar bij drie Italianen Bartali, Camuso en Rossi betrokken waren. Met veel tijd verlies kon Bartali doorgaan en kwam met groote vertraging aan. Met nog slechts 2 minuten verschil op no. 2 Bautz leidt de Italiaan in het algemeen klassement. Deze ronde van Frankrijk heeft reeds talrijke slachtoffers gemaakt. De Nederlanders weten er van mee te spreken, Luxemburg ook. Duitschland niet minder en ook de Fransche ploeg is gedesorganiseerd want na Thietard en Spe'cher is ook Archambaud van het tooneel verdwenen. Bij de Italia nen moest Rossi gisteren den strijd staken, zoodat de Italiaansihe ploeg nog slechts uit 5 man bestaat. Te Gap, aan den voet van de Bay ard, was Weckerling alleen doorgeko men, op 1 m'nuut 20 sec. gevolgd door een groep, waarin Rartali zat en op 2% minuut gevolgd door een peleton waarin zich ook S. Maes en Lapebie bevonden. Op het laatste gedeelte wist Weckerling nog Albert van Schendel die zich bij hem gevoegd had, van zich af te schudden en onze landgenoot, die ook nog een inzinking kreeg, genaakte achter, bereikte als 29e Briancon, in den tijd van 6 uur 4 minuten 9 sec. In de omgeving van Sl. Clement geschied de het reeds gememoreerde ongeval met de drie Italianen, waardoor Am- berg. Sylver Maes, Bautz en Lapebie hun kans konden waarnemen en door een voortdurend jagen op Weckerling tevens een aanzienlijken voorsprong namen op de achtergebleven Italianen. Anton van Schendel kw.am als 16e aan in den tijd van 5 uur 58 minuten 30 sec. De uitslag der étappe was: 1 Weckerling (D.) 5 uur 55 min. 45 sec.; 2 Amberg (Zw.) 5 uur 56 min. 14 sec.; 3 Vicini (It.) individueel; 4 Brae- ckeveldt (B.) ind,; 5 S. Maes (B.)6 Bautz (D.); 7 Marcaillou (Fr.); 8 Cosson (Fr.) ind.; 9 Thierb,ach 16e Anton van Schendel 5 uur 58 min. 30 sec.; 29e Albert van Schendel 6 uur 4 min. 9 sec,; 33e Bartali 6 uur 4 min. 14 sec. Algemeen klassement: 1 Bartali 51 uur 49 min. 36 sec.; 2 Bautz 51 uur 51 min. 41 sec.; 3 Amberg 51 uur 54 min, 53 sec.; 4 .Braeckeveldt; 5 S, Maes; 6 Vissers; 7 Vicini; 8 Marcaillou; 9 Dis- seaux; 10 Lepebie; 35e Albert van Schendel 52 uur 54 min. 38 sec; 50e Anton van Schendel 53 uur 26 min. 23 sec. Landenklassement: 1 Frankrijk; 2 België; 3 Italië. SCHAKEN. Het tournool te Kemeri, Verscheidene partijen der 17e, te vens laatste ronde in het tournooi te Kemeri, zijn gisteren afgebroken en zul len heden worden afgespeeld. De span ning duurt dus voort. De uitslagen wa ren: OsolsRellstab Stahlberg Tartakower; BoeoekReshevski; Pe- trovFlohr; KeresFeigin en Hasen- fussL a n d a u afgebroken; Fine Mikenas BergAljechin ,afgeb.; SteinerApschenek 10; De stand is: Reshevski 12 pnt. plus 1 afgebroken partij; 2 en 3 Petrov en Flohr ieder 11% pnt, plus 1 afgebr. par tij; 4 en 5 Aljechin en Keres, ieder 11 pnt, plus 1 afgebr. partij. ZWEMMEN, Scheldebekerzwemwedstrijd. Voor de zesde maal wordt morgen middag de internationale Scheldebe- kerwedstrjjd gehouden. Niet minder dan 35 zwemmers en zwemsters uit ons land en uit het buitenland hadden in geschreven, doch in verband met de veiligheid kunnen er slechts 20 £an den wedstrijd deelnemen, nl. 16 heeren en 4 dames. Tot hen behooren o.a. de winnaar van vorig jaar, de Engelschman Deane, de bekende Nederlandsche zwemmers Kuiper en Stender, terwijl ook Jenny Kastein heeft ingeschreven. De te zwemmen afstand bedraagt on geveer 6 km.. Dl 20 JuL, aanbesteding te Goes namens den heer Johs, Pilaar: 't bouwen nieuw woonhuis en sloopen oud gebouw op de hofstede „Trio" in den Nw. en St. Jooslandpolder. Zie M'burgb. Crt. 7 Juli 1937. De gevechten tusschen Japansche en Chineesche troepen, welke gisteroch tend nabij de vroegere hoofdstad van China, Peking, ontbrandden; hebben uit den aard der zaak opnieuw een hevige spanning in het Verre Oosten veroor zaakt. Het ziet er echter naar uit, dat het incident vreedzaam geregeld zal kunnen worden. Men raakt ginds aan dit soort van dingen gewend. De Japanners hebben overal in de Noordelijke Chineesche provincies, gren zende aan hun vazalstaat Mantsjoekwo, troepen gelegerd. Dat lijkt voor ons te gek om los te loopen, maar in het Verre Oosten zijn zulke toestanden bestaan baar De Japansche belangen, zoo zegt men te Tokio, zouden in Noord-China in gevaar raken, als we ze zelf niet be schermden. De centrale Chineesche re geering is nog niet machtig genoeg, om aan de dwaze situatie een einde te ma ken, De botsingen, welke thans hebben plaats gehad, bewijzen intusschen, dat te eeniger tijd vermoedelijk de Japanners het veld zullen moeten ruimen, of het op een oorlog zullen moeten laten aan komen. De gevechten zijn vermoedelijk als volgt ontstaan: De Japansche troepen hielden den laatsten tijd herhaaldelijk en op groote schaal manoeuvres in de buurt van Peking. Zoo ook in den nacht van Woensdag op Donderdag. Uit deze manoeuvres is een gevecht tusschen Chi neesche en Japansche troepen voortge komen bij Wang Ping, een klein om muurd stadje ongeveer dertig mijl ten Westen van Peking. Zooals de meeste incidenten en in het Verre Oosten wel haast alle incidenten, blijkt alles op een misverstand te berusten. De Chineezen verklaren namelijk, dat zij het onderdeel van de Japansche manoeuvre dat uit een aanval op een brug in de buurt van Wang Ping bestond, allerminst als een ma noeuvre beschouwd hadden, doch als een echten aanval. Naar het schijnt kwamen de Chineezen niet geheel ten onrechte op dit idee, want in het vuur van hun strijd deden de Japanners een aantal Chineesche burgers sneuvelen, terwijl de beschieting van de brug in zooverre eenigszins achteloos geschiedde, dat ook eenige bommen in Wang Ping terecht kwamen, althans volgens de Chineesche lezing. Er volgde een aanval van de Chineesche troepen op de Japanners en gistermorgen om half vijf begon daar dan een gevecht, dat vijf uur geduurd heeft. Toen eischten de Japanners, dat de Chi neezen hun troepen uit drie dorpen in de buurt van Wang Ping zouden terugtrek ken en hun wapens aan de Japansche autoriteiten zouden uitleveren. Dit wei gerden de Chineezen en het vechten be gon opnieuw. Echter maar voor korten tijd, want de onderhandelingen tusschen de militaire autoriteiten werden hervat. In den loop van vannacht en vanoch tend regende het berichten uit het Verre Oosten: dan weer vernam men, dat de onderhandelingen opnieuw zouden zijn afgebroken, en de strijd opnieuw ont brand, dan weer, dat de wapenstilstand voortduurde. Vermoedelijk is er na gis termiddag echter niet meer gevochten; wel hebben beide partijen meer troepen op het tooneel van den strijd geconcen treerd en zijn loopgraven aangelegd. De opgaven over de aantallen slacht offers loopen sterk uiteen, In het totaal zal het de 200 naar alle waarschijnlijk heid niet te boven gaan. Oudstrijders betoogen tegen amnestie. Verscheidene groepeeringen van oud strijders hebben gistermiddag te Brussel tegen de amnestie betoogd. Er waren ongeveer 1000 manifestanten, die een honderdtal vlaggen meedroegen. Zij be gaven zich naar het Martelarenplein, waar zij de vlaggen bij het monument der dooden van 1830 met rouw om floersten. Burgemeester Max, die voor het stadhuis de betoogers gadesloeg werd luide door hen toegejuicht. Er de den zich geen incidenten voor. Drie terechtstellingen te Berlijn. De persdienst der justitie te Berlijn deelt mede, dat gisterochtend vroeg drie personen, die door de juryrechtbank te Berlijn wegens moord ter dood waren veroordeeld, zijn terechtgesteld. Zij hebben deel gehad aan den over val, welke in October 1931 is gepleegd op het lokaal der S. A. in de Richard- strasse te Neukoelln. Twee andere personen, die bij dezelf de aangelegenheid betrokken waren en eveneens ter dood waren veroordeeld, hebben van rijkskanselier Hitier gratie gekregen. Hun straf is gewijzigd in tien jaar tuchthuisstraf, zulks met het oog op den nog jeugdigen leeftijd, welke zij hadden, toen de misdaad werd ge pleegd. Zestien nationaal-socialisten veroordeeld. Te Salzburg zijn zestien nationaal-so cialisten, die er van verdacht worden den „Oesterreichischen Beobachter" te hebben verspreid veroordeeld tot ge vangenisstraffen varieerende van zeven maanden tot een jaar en vier maanden. De beschuldigenden zullen zich later afzonderlijk nog eens te verantwoorden drogist j Elf Jnaarrueé omdat ze zich liet bedot, ten en zich iets ander® dan een„ AKKERT JE" la' de handen liet stoppea, „AKKERTJES" zyn aï- leen echt, wanneer ev nevenstaand merk op voorkomt. Let daar. om goed op. dat Ge „AKKERTJES" krijgt, want die alleen bevatten de bijzondere elhn,? voIgens recept van Apoth. FF™ont, welke verrassend snel werkt bH hoofdpijn, kiespun, zenuwpijn, griep, enz. (Ingez. Med.) hebben wegens hun lidmaatschap van een geheime vereeniging. Gister zijn 24 leden van een Ween- sche kegel-club gearresteerd onder ver denking van het voeren van nationaal- socicflistische propaganda. TERECHTSTELLINGEN IN SÏBERIë Te Svoboni in Siberië zouden 64 per sonen, beschuldigd van spionnage en sa botage in het spoorwegbedrijf, terecht gesteld zijn. Zij zouden lid zijn geweest van een I rotzkistische organisatie, die in nauw contact met den Japanschen spionnage- dienst zou hebben gestaan. Groote schade aan den oogst door droogte. De gloeiende hitte :n het Zuidelijk deel van Saskatchewan, waar tempe raturen heerschen van 100 tot 110 gra den, heeft groote schade aan den tar weoogst toegebracht. Men is van mee ning, dat de oogst ten Zuiden van een lijn getrokken van Lloydminister, ten Noorden van Saskatoon, tot Melville, welk geb ed de grootste graanopper- vlakte van Saskatchewan beslaat, ge heel vernield is. De toestanden zijn sinds de droogte van 1931 niet zoo' erg geweest. Gehee- le gezinnen verlaten hun woningen en boerderijen om zich Noordwaarts te begeven. Volgens onoffic eele ramingen z,al de graanoogst in Saskatchewan slechts 90 milljioen bushels bedragen. Hittegolf. De staten in het midden Westen en die, welke aan het Noordelijk deel van den Atlantischen oceaan zijn gelegen, worden door een hevige hittegolf ge teisterd. De temperatuur bedraagt 36 a 42 5 gr. Celsius. Voor zoover bekend zijn 22 personen door den bliksem getroffen en gedood. Te New York heeft men gisteren de voor dit jaar hoogste temperatuur geno teerd. I. Afzenders onbekend stuk in de prul< ienmand. 2. Briefwisseling wordt over imge. zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt het kort) Wie van ons zou niet minstens vijftig kilometer willen loopen om het leven van een kind te redden? Toch zeker iedereen. Binnenkort gaan wij allen van onze rustige haardsteden naar even rustige oorden om uit te rusten. Laat ons daar bij even aan de kinderen in Spanje den ken, die dagelijks, rondom hun eigen huizen, aan de meest vreesaanjagende aanvallen vanuit de lucht blootgesteld zijn. Wie zou hen niet troosten en hel pen, als dat maar mogelijk was? En het is mogelijk. De internationale „Save the Children" organisatie is hier mede reeds lang bezig en werkt te za- men met de Engelsche Society of Friends in Spanje, om de nood onder de Spaansche kinderen te lenigen. Melk, biscuits, cacao, gebruikte kinderklee- ding en medicijnen worden geregeld aan de kleine vluchtelingen uitgedeeld. Hulp wordt verleend, zonder onderscheid aan alle kinderen, ongeacht de politieke of godsdienstige gezindheid hunner ouders en in beide kampen. Wilt U dit werk steunen, dan kunt U dat het gemakkelijkst doen door bijdra gen in geld of gebruikte kinderkleeren franco te zenden aan de Quaker Ver eeniging in Nederland (Secretariaat: Jim Lieftinck, Valeriusplein 14, Amster dam) of aan Robert Grimmond, Boeren- vischmarkt 5, Rotterdam, onder giro no, 95369, gemarkt: „Voor de 'Spaansche kinderen". Alle binnenkomende gelden worden verantwoord en niets wordt af getrokken voor verzendingskosten enz. Een paar kilometers te voet in plaats van met een vervoermiddel en U heeft het noodige geld uitgespaard. Denkt dus aan de Spaansche kinde ren tijdens Uwe vacantietochten. Uit naam van de Haagsche Groep der Nederl. Genootschap der Vrienden. Daan Daamen Jr. Robert Grimmond. R. J. Limburg. i-1

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7