ZEELAND. Onrechtmatig bezit De inkomsten van leden van Ged. Staten. DOROTHEA GERARD. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. KANKERBESTRIJDING. (Wordt vervolgd.) Het voorstel om te bepalen, dat, in dien een lid van Ged, Staten een com missariaat, dan wel een bestuursfunctie vervult in eenige corporatie, waarbij de Provincie blijvend financieel is betrok ken, dit lid de inkomsten uit dien hoofde genoten met uitzondering van pre sentiegelden en vergoedingen voor even- tueele reis- en verblijfkosten in de Provinciale kas moeten storten, heeft in alle afdeelingen der Prov. St. tot dis cussie aanleiding gegeven. Er waren le den, die, zoo zij al niet bepaald bezwaar tegen het voorstel hadden, zich dan toch ongerust maakten over de naleving er van. Men achtte het o.a. mogelijk, dat men bijv. door verhooging der pre sentiegelden, de betrokkenen ter wille zou zijn en wees op de Z.V.T.M., waar presentiegelden van 60 regel waren. Enkele leden waren van den aanvang af tegen de motie geweest en zijn thans nog niet van zienswijze veranderd. Ook zijn er leden, die meenen, dat van de leden van Ged. Staten niet kan worden ver langd, dat zij gelden, voortvloeiende uit een commissariaat, storten in de Pro vinciale Kas. Een lid acht om ontdui king te voorkomen, een limiet van bijv. 200 noodig. Sommige achtten dit te laag, andere meenden, dat met 200 reis- en verblijfkosten wel te bestrijden zijn. Een lid van Ged. Staten en ook een lid der Prov. Staten hebben staatsrech terlijke bezwaren, een ander lid wil lie ver het salaris van Ged. Staten verhoo- gen b.v. tot 4000. Op een vraag wordt gezegd dat in Overijssel een soortgelijke regeling bestaat. Ook van de zijde van Ged. Staten werd de wettelijke toelaat baarheid van zulk een regeling in twij fel getrokken. Er is ook nog gevraagd of geen verschil moet worden gemaakt tusschen particuliere instellingen en overheidslichamen als bijv. de P.Z.E.M. Ook kwam de vraag naar voren wat ge beuren moet als een corporatie steun gaat genieten als reeds een lid van Ged. Staten er bij betrokken is en ook als een betrokkene lid van Ged. Staten wordt. Van de zijde van Ged. Staten is nog eens duidelijk uiteengezet, dat de bepa ling niet geldt voor instellingen, die sub sidies genieten, die elk jaar kunnen wor den ingetrokken van verschillende zij den wordt er op gewezen, dat de ge- heele zaak feitelijk een kwestie van ver trouwen is. Bij kwade trouw kan men van elke denkbare regeling misbruik maken. Alle moeilijkheden kunnen in de toekomst voorkomen worden, wanneer aan de voorgestelde motie (feitelijk mmrgestelde aanvulling der verordening) me beteekenis wordt gegeven, die er aan gehecht moet worden. Er zijn leden, die het in het algemeen niet wenschelijk achten, dat leden van Ged. Staten als commissaris in verschillende corporaties zitting nemen, omdat dan het toezicht van Ged. Staten lam wordt geslagen. Een lid van Ged. Staten antwoordt, dat in de Z.V.T.M. het Rijk volgens over eenkomst bijna alles te zeggen heeft, hoewel Ged. Staten zich hiertegen heb ben verzet, zoodat de controle van Ged. Staten hierdoor niet gemakkelijker wordt. Er waren ook leden, die zich niet goed met het voorstel kunnen vereeni gen, hoewel zij op het oogenblik niet weten, wat de beste oplossing zou zijn. Andere meenden, dat het toch uitgeslo ten moet zijn, dat leden van Ged. Staten revenuën zouden trekken. De excessen moeten worden uitgesneden. Het inter- pellatierecht, "3aar kan men gebruik van maken, maar dit is toch minder aange naam. door 10). Het voorstel tot afwijzing van het verzoek van de Commissie voor huis houdelijke voorlichting ten plattelande in Zeeland om wijziging van het be sluit der Staten tot verleening van subsidie, gaf in een der afdeelingen der Staten aan een lid aanleiding tot de mededeeling, dat het zich niet met het voorstel kon vereenigen. Dit lid zou de subsidie niet willen beperken tot het bedrag der reiskosten van het per soneel, maar willen uitbreiden ook tot andere uitgaven de cursussen be treffende. lp een der afdeelingen merkte een lid n,aar aanleiding van bet voorstel tot afwijzing van een verzoek om sub sidie van de commissie voor huishou delijke voorlichting te 's-Gravenhage op niet goed te begrijpen waarom er hier een splitsing moest plaats heb ben en aldus twee organisaties zijn ont staan. Indien slechts een organisatie op dit gebied bestond zou de steun meer doeltreffend kunnen zijn. Verder werd opgemerkt, dat de groote gemeenten in den regel in het bezit zijn van huishoudscholen en dat het zeer moeilijk gaat voor de bewo ners van het platteland deze te be zoeken. Van de zijde van Ged. Staten werd opgemerkt, dat aanvankelijk bedoeld was voorlichting te geven ,aan arbei dersvrouwen; de goede resultaten, wel ke zijn verkregen gaven aanleiding dat later ook jonge meisjes van 18 jaren en ouder aan deze cursussen deelnar men. De drie verschillende landarbei- dersorganis,aties. het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis vormen te zamen deze stichting, welke zeer zeker haar nut afwerpt. De meerderheid in deze afdeeling kon zich met het voorstel vereenigen in de beide andere afdee lingen gaf het voorstel geen aanleiding tot besprekingen. HET HUISHOUDONDERWLIS, Het voorstel van Ged. Staten om af te wijzen het verzoek van het Comité voor Zeeuwsch-Vlaanderen ter bevor dering van het huishoudonderwijs voor alle meisjes, te Hulst, g'af in alle afdee lingen van de Prov. Staten van Zee land aanleiding tot besprekingen. In een afdeeling was men algemeen van het groot belang van dit onderwijs over- tu gd en meende men dat de provincie moet helpen en steunen. Het verschil met het werk van de commissie voor huishoudelijke voorlichting, is dat, dit comité des avonds lessen geeft, wat voor de vrij groote industriebevolking zeer goed is. Gevraagd werd of niet een weg kan worden gevonden, waar langs beide organisaties profiteeren van het provinciaal subsidie. In een tweede afdeelng pleitte een lid voor subsidie, al voldoen deze cursussen niet aan de wettelijke voorschriften,. In de derde afdeeling zag een der leden in de goed geleide cursussen het die nen van een groot sociaal belang, het huiselijk leven zal er door gebaat wor den. Een ander lid slaat de waarde van dit onderwijs niet zoo hoog aan en is van oordeel, dat het huishouden in de eerste plaats dient geleerd te worden onder leiding van de huismoeder. Nog een ander lid meent juist dat de avond cursussen groot nut zullen afwerpen. In alle afdeelingen werd de vraag naar voren gebracht of het niet moge lijk is de drie organisaties, welke hel geven van dit onderwijs tot doel heb ben, door samenspreking tot elkaar le brengen. De inspectrice is reeds in die richting bezig, over 1936 is f 673 voor het doel u tgegeven, terwijl een maxi mum van f 1500 is toegestaan. Een lid bleek tegen sectarisch onderwijs en wees er op. dat de Z. L. M. in deze de oudste rechten heeft, terwijl in een andere afdeeling gewezen werd op de besl ssing om geen nieuwe subsidies te geven. Van de zijde v.an Ged. Staten werd „Op dien dag heeft uw grootvader za liger de belooning verdiend, die hem is geschonken. Als die dag er niet geweest was, meesteres, wie weet of u thans niet voor uw dagelijksch brood moest wer ken in plaats van als eigenares van Lu- bynia op uw landgoed te wonen. Katya bleef met het hoofd leunen te gen den rug van haar zitplaats, terwijl haar oogen blikten naar het deel van den hemel, dat tusschen het struikgewas en het riet voor haar zichtbaar was. Zij ant woordde eerst niet, maar na en poosje stilte, gedurende hetwelk men enkel het geritsel van het wuivende riet en nu en dan het geplas van een visch hoorde, merkte zij ten slotte op: Ik zou wel eens willen weten of er nog iemand van dien naam in leven zou zijn." ,,Van den naam Swigello? Hoe zou dat kunnen? De oude graaf had maar één zoon en die was een van die dwaze jon gens, die trachtten de Oekrajina tot op stand te bewegen en dientengevolge op hun kop kregen.... hun verdiende loon j voor zoo'n bende kwajongens." „Ze werden toch niet allen gedood; een. paar zijn er bovenop gekomen en werden naar Siberië gezonden." „Ook mogelijk", zeide Timosh, zich blijk baar daarover niet warm makend. „En de jonge graaf Swigello hoorde daartoe. Ik heb dat juist gister gehoord van den Stanowoi (commissaris van po litie) Klobinski. En hij is er ook achter gel omen, dat graaf Stanislas ongeveer dertsg jaar geleden uit Siberië is terug gekeerd, tengevolge van amnestie of zoo iets, en dat hij zich toen ;n Üostenrnk heeft gevestigd. Maar meer kon hij niet "ïtvinden, daar hij geen connecties met Oostenrijk heeft". Timosh keek zijn meesteres met on verholen verbazing vermengd met eeni- ge afkeuring aan. „Waarom maakt mijn genadige mees teres zich druk. over dergelijke dingen? Wat kan het ons schelen, of er nog een Swigello leeft of niet? Is mijn genadige meesteres bevreesd, dat hij zijn bezittin gen zal komen .opeischen? Laat hij dat maar eens probeeren! Vadertje zal hem gauw de deur wijzen. Heeft Andrej Ni- kolajow uit de hand van Vadertje, het landgoed niet gekregen? En is u daarom niet de rechtmatige eigenares er van, u, zijn wettige kleindochter?" „Ja, dat ben ik wel, zou ik denken", zeide Katya!, steeds het blauw des hemels bestudeerend, „Neen, ik ben niet bang, dat ik uit Lubynia zal wor den verjaagd. Maar dat verhindert niet, dat ik nieuwsgierig ben naar de Swi- gello's. Graaf Stanislas zelf zou, onder steld, dat hij nog tot de levenden be hoort. zeker meer dan zestg jaar oud zijn. Zou hij nog wel eens aan Luby nia denken? Natuurlijk wel, het is te mooi om het te vergeten. Zelfs ik zou als ik het moest verlaten, het nooit het voorstel uitvoerig verdedigd, als men doorgaat ook bij verdere aanvra gen die in te willigen, dan kan het de Provincie eenige duizenden guldens kosten. In verband met de fnancieele consequenties kan niet verder worden gegaan. BEREKENING VAN OPPERVLAKTEN. De heer Van Duin lid der Prov. Sta ten vroeg in de eerste openbare verga dering der zomerzitting of het ook de gewoonte is, dat de Provincie bij een herrekening ter zake van den aankoop van gronden daarvoor de noodige maat regelen neemt. Hij voegde daaraan toe, dat men, naar het hem voorkomt, bij het koopen van gronden een zekeren maatstaf aanneemt hetzij per c.a., het zij per m2 en men beter de afrekening kan doen plaats hebben onmiddellijk na de opmeting. Van particuliere zijde is er aanmerking opgemaakt, dat zulks van wege de Provincie niet gebeurt. Ged. Staten deelen nu mede, dat een voorwaarde, waaronder de Provincie ten behoeve van wegsverbeteringen eigendommen aankoopt, luidt, dat on der- en bovenmaat wordt verrekend naar den overeengekomen prijs per c.a nadat door de ambtlijke kadastrale op meting de juiste grootten der verkochte perceelsgedeelten zijn komen vast te staan, behalve bij aankoopen van pu bliekrechtelijke lichamen, waarvoor be doelde verrekening niet zal geschieden. Hoewel van de zijde van den Provin cialen Waterstaat de aan te koopen per ceelsgedeelten zoo nauwkeurig moge lijk worden opgemeten, blijken de metin gen vaak niet overeen te komen met de daarna berekende grootten vanwege het kadaster. Waardoor deze verschillen ontstaan kan buiten bespreking blijven; slechts zij opgemerkt, dat blijkbaar de aankoopen door de Provincie menigmaal worden aangegrepen om onjuistheden in het kadaster te herstellen. De opme tingen vanwege het kadaster geschie den somtijds jaren nadat de wegsverbe- tering is tot stand gekomen, derhalve eveneens jaren nadat de koopakten zijn gesloten. De verrekening dit woord schijnt juister dan „herrekening" geschiedt nadat de uitkomsten van het kadaster ter kennis van Ged. Staten zijin ge bracht. Het antwoord van Ged. Staten is, dat de verrekening van onder- en boven maat der door de Provincie van particu lieren aangekochte perceielsgecJeelten geschiedt, nadat door de ambtelijke ka dastrale opmeting de juiste grootten zijn komen vast te staan, doch dat deze op meting soms jaren na het sluiten der betrokken koopakte ter kennis van Ged. Staten komt en dat verrekening niet thuis behoort in den staat der aankoop- besluiten. Delegatie van macht.. Bij de bespreking van het voorstel tot verhooging van het subsidie aan de ge meente Stavenisse voor herstel van den toren aldaar, heeft in een der afdeelin gen van de Prov. Staten een lid de vraag gesteld of het wel mogelijk is, dat Ged. Staten een machtiging krijgen tot het toestaan van kleine verhoogingen van reeds verleende subsidiën, zulks in verband met de tegenwoordige verhoo ging der prijzen van bouwmaterialen, ten einde stagnatie in de uitvoering te voorkomen. Van de zijde van Ged. Staten werd ge antwoord, dat er wel zeer zelden stag natie in de uitvoering van werken in zal treden als gevolg van te laat genomen besluiten Ged, Staten zouden huiverig zijn voor een dergelijk besluit en zeker liever den bestaanden toestand besten digen. Polderambtenarenreglement, Naar aanleiding van opmerkingen in de afdeelingen der Prov. Staten van vergeten. En voor mij is het toch niet hetzelfde, het is niet de plek waar mijn voorvaderen gewoonjd hebben. Heim wee is een ernstige kwaal en als hij nog tot de levenden behoort moet hij daardoor helaas, ernstig gekweld wor den." „Gevoelt u eenig deelneming voor een goddeloozen opstandeling, die het onderstond tegen Vadertje te vechten?" voer Timosh uit, zich geheel omkee- rend naar zijn meesteres, terwijl zijn oogjes fonkelden. „De genadige vrouw weet niet wat zij zegt! Zelfs zijn naam zou niet zonder een vervloeking er bij mogen ifitgesproken worden." „Maar Timosh, zij vochten voor hun land, voor hun natie. Je zult dat nooit begrijpen. Je moet het niet opvatten alsof zij Russen waren." „Landverraders waren het", krijsch- te Timosh, met kracht op zijn vaar boom duwend, „even zwarte landver raders als die kleine Japansche dui vels, die onze dappere Kozakken thans achterna rijden." „Verraders tegenover w:en? Tegen over een vreemde regeering?" „Tegenover Vadertje", antwoordde Timosh, een kruis slaande. „Hoe kun nen dergelijke menschen hopen ooit het hoogste heil te zullen verwerven?" „Maar de tsaar is hun Vadertje niet", zeide Katya met een lachje waaru:t oolk eenige ergernis sprak, want de be wering was v,an ouden dautm, „even min als hij de vader der Jdpanners is. Zij deden alleen wat jijzelf in hun plaast zou gedaan hebben. Zeg eens, Zeeland, stellen Ged. Staten nader voor te bepalen, datfsde bepaling, dat de ont vanger-griffier, die wegens ongeschikt heid is ontslagen, binnen zes jaren niet meer benoembaar is in elke andere pol derbetrekking, alleen geldt als het ont slag is verleend naar aanleiding van fraude of plichtsverzuim. Het capitulantenreglement. In verband met het voorstel tot wij ziging van het reglement voor de water schappen De Damespolder, De Prins Hendrikpolder en De Hogerwaardpolder inzake uitvoering Capitulantenreglement 1935, hebben Ged. Staten op in de af deelingen gestelde vragen geantwoord, dat alleen voor de beide eerstgenoemde polders ontheffing is gevraagd omdat in die waterschappen, in tegenstelling met de situatie, zooals die in het watersfchap De Hogerwaardpolder is, geen betrek kingen bestaan welke bij uitsluiting door capitulanten zullen kunnen worden ver vuld. De bepaling, dat capitulanten moe ten aangesteld worden, behoort dus in elk der drie reglementen te worden op genomen, maar alleen De Damespolder en De Prins Hendrikpolder kunnen voor ontheffing in aanmerking komen. Een propaganda-marsch. De Middelburgsche Turnvereeniging „Wilhelmina" zal Zaterdag een propa ganda-marsch door een deel der stad ma ken met voorop de band van het tam bours- en pijperscorps „Juliana" De stoet vertrekt te half acht van de Ha ringplaats en trekt langs Sparxjaardstr., Balans, Hofplein, Noordstraat, Markt, Gorststr., Nieuwe Haven, Kaden, Dam N.Z., Korte en Lange Delft, Markt rond, Burg, Balans en* zoo terug naar dee Ha ringplaats. Regeling inzake het U.L-O. met buitengemeenten. In de vergadering van 8 April 1936 besloot de Raad tot het aang'aan van een gemeenschappelijke regeling tot toelar ting van leerlingen uit buitengemeenten op de scholen voor uitgebreid lager on derwijs. Thans heeft ook de gemeente Arnemuiden zich bereid verklaard eene zoodanige regeling met de gemeente te treffen. B. en W. stellen den Raad voor een besluit daartoe te nemen, waarbij met de nieuw vastgestelde teldata reke ning is gehouden. Ongeval aan boord van Engelsch jachtje. Aan boord van een Engelsch jachtje, liggende aan de Kanaalstraat, is gister middag een matroos met zijn been be kneld geraakt, waardoor dit lichaams deel zoodanig gekneusd raakte, dat de man op last van dokter Detmar naar het St. Joseph ziekenhuis moest worden overgebracht. Vreemdelingenbezoek. De provinciale boot vervoerde Don derdag 2400 passagiers, terwijl 116 auto's werden overgezet. O. EN W. SOUBURG. De vereeniging voor Beschaafde Omgangstaal te Ant werpen is voornemens op Zondag 18 Juli a.Si een bezoek aan Walcheren te bren gen en wel in 't bijzonder aan Souburg' en het bekende grafmonument van Mar- nix van Sint Aldegonde, MAAK ZELF JAM MET NATUUR-fl"""n,dd- IN 10 MINUTEM Wwt Qp«u. Ml) Singel APO. T.hL 87059. Am,l,rd«*C (Ingez. Med.) Timosh, wat zou jij doen, als de Duit- sche keizer het land kwam bezetten?" „Ik zou hem overhoop steken zoodra ik er kans toe zag", antwoordde Ti mosh onmddellijk. „Welnu, dan zou je hetzelfde doen wat de Polen n 1863 wilden doen." „Neen, dat is niet waar, want zij vochten tegen Vadertje, die Poolsche zwijnsjakken, en ik zou voor hem vech ten." „Och, Timosh, je bent een hopeloos geval! Daar is de aanlegplaats! Breng mij daar maar naar toe. Het is van daag te warm om te kibbelen." Toen Katya langzaam een der paden volgde, welke zich kronkelden door een verwaarloosde ®n schilderachtige wil dernis van hazelaars en berkeboschjes, van in het wild groeiende seringen en zich overal nestelende braamstruiken, had men aan haar verstrooide blikken kunnen zien dat haar gedachten elders waren, vermoedelijk verdiept in be schouwingen naar aanleiding van de den vorigen dag door haar ontvangen in lichtingen, door het jongste gesprek daartoe geprikkeld. Maar toen het ein de van het pad door het bosch was be reikt en zij m het open veld kwam, be schenen door de stralen van de onder gaande zon, deed 'n ongewoon gezicht haar haar schreden inhouden en. bracht haar naar de werkelijkheid terug. De zon ging schitterend onder en schonk, gelijk altijd bij dit weer en op dit uur,' het statige, witte huis een gansch ander, een indrukwekkender aanzien. De zuilen van het terras schenen, baden Dr. D. J. Hulshoff Pol, inspecteur v, d. Volksgezondheid b.d, schrijft ons: Wij zullen er onze regeëring erken telijk voor moeten zijn, dat zij een ge deelte der opbrengst van den verkoop der zomerpostzegels, ter beschikking stelt van de Kankerbestrijding, Wel is waar is dit toegewezene slechts een zeer klein gedeelte van het totaal der opbrengst en niet meer dan ook wordt toegedacht aan het „Geleidehonden fonds voor blinden", maar het feit op zich zelf, dat de regeering zich aan de Kankerbestrijding meer dan te voren gelegen laat liggen, is verheugend. Ver heugend is dit, omdat uit de statistie ken, zooals deze in de litteratuur ver meld staan, valt ,af te leiden dat niet alleen het aantal kankergevallen,1 be langrijk toeneemt, maar dat deze ziek te, doordat zij neiging vertoont zich uit te breiden onder jeugdiger perso nen, uit een sociaal oogpunt gevaar lijker dreigt te worden dan zij te vo ren reeds was. Dajt het. aantal gevallen toeneemt wijzen de cijfers uit die allerwege ver zameld worden. Hier kan volstaan wor den met te vermelden dat waar in 1920 op de 10,000 inwoners te Wee- nen, niet minder dan 13 aan kanker ten gronde gingen, dit cijfer voor 1928 reeds gestegen was tot 19. Verder wees Liek er op, dat in Engeland en Wales in 1911 op elke 15 sterfgevallen er één aan kanker bezweken was, wel ke verhouding in 1926 reeds veranderd was van één op de acht. Dat helaas in de latere jaren ook jongere menschen het slachtoffer wor den dezer ziekte bewijzen de cijfers der 2e Chirurgische Universiteitskli niek te Weenen, welke ons door Manal gegeven werden, en w,aaruit blijkt dat circa 1931, van de 100 rectum carcino men, niet minder dan 4 kwamen op re kening van patiënten tusschen de 40 en 50 jaren en één tusschen het 30ste en 40ste jaar. Verder lezen wij dat van de 100 borstkankergev,allen aldaar er 12 waren van den zelfden leeftijd en van de 100 maagkankers zeven tusschen het 30ste en het 50ste jaar ziek werden, Mne ziet dus hoe deze zoo terecht gevreesde ziekte zich langzaam maar zeker naar de jongere jaren verschuift. Reden tot wanhopen geeft ons dit niet, want meerdere lichtpunten zijn er, die er op wijzen dat wellicht maat regelen gevonden kunnen worden om deze ziekte tot op zekere hoogte te bestrijden. Een dezer lichtpunten is ze ker wel, dat de vermeerdering der ge vallen niet overal gelijk is en dat er plaatseri zijn waar van toename nauwe lijks gesproken kan worden. Dit gun stige moment wijst er op dat er invloe den zijin die de vermeerdering tegen gaan en het is plicht, zoowel van de overheid als van onze samenleving, om voorzorgen te treffen opdat de daartoe bekwamen in staat worden ge steld deze gunstige momenten te be- studeeren en zoo mogelijk tot klaar heid te brengen. Een der eerste maat regelen is d.an wel die, dat aan de bevoegde instanties geld, zelfs veel geld wordt beschikbaar gesteld, ten einde hen in staat te stellen hun on derzoekingen naar alle richtingen te kunnen uitbreiden. Wij hopen dan ook. dat in deze maanden het publiek, dus zij die bij de bestrijding van den kanker het meeste belang hebben, op ruime schaal de zomerpostzegels koopen zullen en wij hopen verder d,at de regeering niet al leen in dit, maar in alle volgende ja ren een zeer groot gedeelte der op brengst van den verkoop der zomer postzegels, beschikbaar zal stellen voor de kankerbestrijding. de in het licht, dubbelen omvang te heb ben gekregen, en een gullen zonnestraal streek langs het groote geslachtswapen boven den ingang waarvan de op zijn achterpooten staande beer en de kron kelende slang zich even duidelijk aitee- kenden als op dien anderen 12den Augs. Over het niet bijster g'oed onderhouden maar weelderige grasveld wierpen reus achtige lindeboomen hun lange schadu wen tot den voet van het statige hu'.s, als nederige smeekelingen het hoofd in het stof buigend Katya had dit alles reeds ontelbare malen waargenomen, maar zij werd ne nimmer moe het telkens weer te aan schouwen. Maar toch deed dit dagelijksch terugkeerend schouwspel haar niet stil staan, doch het onverwachte gezicht van een vreemdeling, die roerloos onder een der lindeboomen stond," het gelaat van haar afgekeerd en naar het huis gewend. Niet alleen waren vreemdelingen buiten gewoon zeldzaam op dit terrein, de gansche houding' van den man had iets raadselachtigs. Wat deed hij daar? Waarom nam hij het huis zoo nauw keurig op? Was het een inbreker, die de mogelijkheid van een nachtelijke expe ditie overwoog? Een detective, die de bewoners bespiedde? Uit overweging, dat de figuur van den alles bekijkenden toerist in deze streken nog onbekend was, scheen een derde onderstelling vooralsnog uitgesloten.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6