SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. VEERE. HERSTEL EN BESTUURSZORG IN INSULINDE. MAAK ZELF JAM MET NAruuR-geleerm' IN 10 MINUTEN Ned. Opekte Ml) Singel 400. filet. 3705» Amuerteie-C (Ingez. Med.) t Het was intusschen te laat geworden verschillende aanwezigen hadden reeds moeten vertrekken om nog tot Westhove te wandelen en het werd een kortere tocht door de bosschen van Hoogduin. Zij die daaraan deelnamen en 1 vooral ook zij, die mede terug liepen door zeer zelden begane lanen hebben genoten van het heerlijke, rustige na tuurschoon. VOETBAL, Wedstrijdprogramma Z,V,B, Zaterdag: Ierseke 2Wemeldinge, Zondag; Oostburg 2Hoofdplaat 2. ATHLETHIEK. Vele nieuwe wereldrecords in enkele maanden. Het athletiekseizoen heeft nog niet zijn hoogste punt bereikt, of van de bestaan de wereldrecords zijn er reeds vele verbeterd. Elf nieuwe wereldrecords zijn er sedert April jl. gevestigd en wel swaar zijn hierin verschillende re cords begrepen, welke meermalen wer- dn verbeterd maar de prestaties zijn toch maar geleverd. Voorts zijn er enkele nieuwe officeuze wereldrecords gevestigd op afstanden, waarop eigen lijk geen officieel wereldrecord be staat. Het leeuwenaandeel in deze record prestaties hebben natuurlijk de Ameri kanen, Van deze hebben de prestaties van William Sfton en Earl Meadows het meeste opzien gebaard, door in het polsstokhoogspringen een hoogte van 4.56,6 te bereiken. Ook de snelwandelaars zijn zeer ijverig er gevestigd, waarvan de Zweed Mi- kaelsson alleen er vier voor zijn rekening geweest, zes nieuwe wereldrecords zijn nam. De volgende nieuwe wereldrecords werden in 1937 reeds gevestigd: 600 M.: Lanzi fit.), tijd 1 min. 17.6 sec. 1000 yards: Robinson (V.S.), tijd 2 min, 9.7 sec. mijl: Cunningham (V.S.), tijd 3 min. 0.3 sec. 1 Yi mijl: Cunningham (V.S.), tijd 6 min. 34 sec. 120 yards horden: Osgood (V."S tijd 14 sec. Polsstokhoogspringen: Sefton en M*ea- dows (V.S.), 4.54,6 m. 5000 m. snelwandelen: Mikaelsson (Zweden), 21 min. 15.5 sec. 10.000 m. snelwandelen: Bruun (Noor wegen), 43 min 52 sec. 15.000 m. snelwandelen: Mikaelsson 1 uur 8 min. 37 sec. 7 Engelsche mijlen: Mikaelsson (Zwe den), 50 min, 19.2 sec. Van deze records zijn die over 1000 yards, en 114 mijl officieuze wereld records. Dames: 100 yards: Helen Stephens (V.S.l tijd 10.9 sec. 3 x 800 m. estafette: Unica (Italië), 7 min 32 sec. Op de 100 yards heeft Helen Stephens reeds in 1935 een tijd van 10.4 sec. ge maakt, doch deze is nog niet als we reldrecord erkend. Zondag 11 Juli a.s. zal een Nederland- sche athletiek ploeg, te Stockholm uit komen tegen Zweden. De Nederland- sche ploeg is samengesetld uit 20 ath- leten., Osendarp en de Bruyn zijn ech ter niet aangewezen in verband met blessures. De plog gaat per K.L.M.- vliegtuig n.aar Stockholm. De Amerikaansche Amateur Athletiek Unie (A.A.U.) heeft besloten om na de Amerikaansche kampioenschappen een aantal der beste athleten te zenden naar Japan, Engeland, Frankrijk, Hongarije, Zwitserland en Nederland. Aan de internationale athletiiekwedstrijden op 8 Aug, a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam zullen de beroemde Amerikaansche ahtleten zeer waar schijnlijk deelnemen. Het uitvoerend comité van den inter nationalen atnletiekbond (I A.A.F.) heeft te Keulen een vergadering gehouden, waarop belangrijke besluiten werden ge nomen. Zoo is besloten, dat een bestaand we reldrecord eerst dan „oud" is geworden, indien de nieuwe prestatie dat „oude" wereldrecord met een nog nader te bepa len eenheid van tijd of aistand heeft overschreden. Mocht de verbetering ge ringer zijn dan de te bepalen eenheid, dan zullen beide prestaties in de lijst van wereldrecords worden opgenomen. KORFBAL. Op het Swiffterrein speelt heden avond een damestwaalftal van Swift te gen het damestwaalftal T.O.P. uit Mid delburg. Woensdag speelt op het Sportterrein H.B.S. 1 en 2 comb, tegen Swift 2 en 3 comb. DAMMEN. SPRINGER WINT DE LAATSTE PARTIJ. Eindstand 2624 voor Rai- chenbach. In Den Haag werd Maandag de 25e en laatste partij gespeeld van de match om het wereldkamp'oenschap Springer- Raichenbach. Wit: Raichenb.ach; zwart: Springer. 1. 34—29 17—22; 2. 40—34 11—17; 3. 45—40 7—11; 4. 50—45 1—7; 5. 31—26 20—25; 6. 37—31 19—23; een welbekende opening uit deze match. 7. 31—27 22X31; 8. 26X37 14—19; 9. 33—28 15—20; brengt op zijn beurt schijf 15 op de voordeeligste wijze in het spel. 10. 39—33 20—24; 11. 29><20 25X14; het laat zich aanzien nu uit de 3429 opening een bezetting van de centrum ruiten naar voren is gekomen, dat de partij een klassiek karakter gaat aan nemen. 12. 44—39 16—21; 13. 36—31 21—26; 14. 41—36 14—20; 15. 31—27 10—14; 16. 49—44 5—10; de stand :s inderdaad zuiver Hollandsch geworden. 17. 37—31 26X37; 18. 42X31 10—15; 19r 47—42 4—10; 20. 27—22 Raichenbach kiest hier een hoewel bekende, maar altijd belangwekkende variant in het Hoogland-spel. Elk sy steem dat de bezetting door wit van veld 22 voorstaat, leidt tot feller spel dan gebruikelijk. 2018X27; 21. 31X22 20—24; 22. 34—30 15—20; 23. 46—41 23—29; een onverwache voortzetting. Op 2tP- 25 zou zijn gevolgd 2218. 24. 41—37 20—25; Zeer sterk. 25. 22—18 op 37—31, 36—31 of 32-h27 volgt 25 X 34. 39X30 en 19—23 17X50. Op 39—34 volgt eveneens onmiddellijk 1923. De tekstzet is dus wel gedwongen. 2512X23; 26. 37—31 25X34; 27. 39X30 wit heeft een stuk verloren. Springer's variant is wel plotseling gekomen en heeft Raichenbach voor een „fait ac compli" gebracht. De wereldkampioen is totaal verrast. 277—12; 28. 43—39 12—18; 29. 30—25 11—16; 30. 31—27 17—21; wit staat rechts geheel vast, of hij moet door 3530 zwart's blok op het cen trum onmiddellijk oplossen. 31. 42—37 21—26; 32. 35—30 wit besluit uit tempogebrek nu toch tot dezen ruil. 3224X35; 33. 33X24 19X30; 34. 25X34 2—7; 35. 28X19 14 X 23; 36. 39—33 7—11; een doorzichtige lokzet, waar wit ech ter inloopt en de partij een hoewel ver wacht, maar dan toch snel einde neemt. De stand is: zwart: 12 stukken op 3-6-8-9-10-11-13- 16-18-23-26-35; wit: 11 stukken op 27-32-33-34-36-37- 38-40-44-45-48; 37. 33—28 8—12; en wit gaf onmiddellijk op. Een korte, krachtige Springer partij, waardoor de Nederlander zijn neder laag tot de kleinst mogelijke cijfers re duceerde. De eindstand is nu: Raichenbach 25 5 16 4 26 p. Springer 25 4 16 5 24 p, Springer heeft in zijn laatste partij een stoutmoedige variant mooi uitge buit, Na 24 20i25 moest wit steeds een stuk verliezen en de blun der bij het einde beteekende ,alleen een bespoediging van de nederlaag. Raichenbach heeft dus in totaal vier nederlagen geleden tegen Springer vijf, een verschil van één zege slechts, het geen Springer's prestaties tegen den Franschman wel in een bijzonder dag licht plaatst. SCHAKEN. Het tournooi te Kemeri. Gisteren zijn de afgebroken partijen uit de vorge ronden van het internati onaal schaaktournooi te Kemeri afge speeld. HasenfussSteiner 1414; SteinerFine 10; FlohrOsols 1— FeiginStahlberg 10; FineApsche- nek 10; OsolsReshevsky 0d. De stand is thans na de vijftiende ronde: 1 Reshevsky 11% punt; 2 en 3 Flohr en Petrow, ieder 10K p.; 4 en 5 Alje- chin en Keres, ieder 10 p.; 6 Steiner 914 p.; 7 Tartakower 9 p.; 8 Fine 814 p.; 9, 10 en 11 Mikens, Stahlberg en Apschenek. ieder 7% p.; 12 en 13 Boe- oek en Rellstab, ieder 614 p.; 14 en 15 Berg en Feigin, ieder 5 p.; 16 Lan dau 414 p.; 17 Osols 3 p.; 18 Hasen fuss 214 p. ZWEEFVLIEGEN, De Duitsche zweefvliegster Hanna Reitsch 'heeft het wereldduurrecord zweefvliegen voor vrouwen op haar naam gebracht. Zij vloog van de Wasserkuppe naar Hamburg en legde hiermede een af stand af van 350 kilometer. AUTOMOBILISME- Rosemeyer wint den Vanderbilt-beker, Gisteren is op de groole Roosevelt autoracebaan bij New-Vork de bekende race om den Vanderbiltbeker gehouden, waaraan ook een aantal Europeesche coureurs deelnam. In totaal moesten 99 ronden worden afgelegd, welke een af stand van 483 km vertegenwoordigden. Tijdens de 483 km moesten niet minder dan 637 bochten worden genomen, zoo dat van een zeer groote snelheid niet veel kon komen. Reeds na tien ronden had de Duitsche coureur Berndt Rose meyer zich met zijn auto Union aan den hop genesteld en hoewel hij herhaalde malen werd aangevaren, wist hij de lei ding tot het einde te behouden. 2. was Seaman (Engeland) mal Mercedes Benz, 3; Mays (Ver. Staten), met Alfa Romeo. POSTDUIVEN. Wedvlucht van Limoges (Fr.) 650 km door „Zeelandia" te Middelburg. Ie en 6e pr. G. de Blaey, 2e en 7e pr. P. F. Streefkerk, 3e en 10e pr. J. Geene, 4e pr. W. Adriaansen, 5e pr. A. W. Wil- lems, 8e pr. J. P. Davidse, 9e pr. C. Blok, lie pr. W. Witte, 12e pr. D. M| Klaas- sen. Wedvlucht van Corbeil (Fr.) 331 km eveneens van „Zeelandia". Ie en 2e pr. F, Nortier, 3e en 8e pr. J. J. Snoep, 4e en> 5e pr. P. F. Streefkerk, 6e en 7e pr. D. M. Klaassen, 9e en 15e pr. W. Witte, 10e en 12e pr. H. Hooftman, 11e en 14e pr. J. Dingemanse, 13e pr. J. de Bree, Wedvlucht'de Voorwaarts te Arne- muiden van Roosendaal 58 km. J. de Ridder le, 2e en 8e pr., C. v. Dalen 3e, 6e en 7e, Th. Caljouw 2e, J. Siereveid 5e. Alle te Arnemuiden, J. Jonkheer 9e en W. Wolf 10e prijs. Laatste twee te Middelburg. Uitslag van de Zondag gehouden wedvlucht door de duivenvereeniging „Blauwe Doffer" te Hansweert van Limoges af, afstand 656 km. le en 2e pr. J, P. Theenaart, Hansweert, 3e en 4e pr. C. Dorrepaal, Schore, 5e pr. Gebr. Smallegange, Schore, 6e en 8e pr. A. de Klerk, Hansweert, 7e pr, J. den Exter, Hansweert, 9e pr, Gebr. Mollet, Hans weert, 10e pr. F. Dommanchet, Hans weert, 11e pr. Gebr. Kok, Kruiningen, le overduif J. Sanders, Schore. Inzake: Colijn. Men heeft ons den laatsten tijd zoo van alles gescholden: quasi-liberaal en crypto-fascist, vrijzinnig-democraat en socialist en communist en neutralist en wat-niet-al. Mogelijk gaat men ons aan stonds voor anti-revolutionair ook nog uitkrijten, maar dat zal ons al evenmin als al dat andere gedoe verhinderen, te zeggen, hoezeer wij het betreuren, dat de linksche, met name een deel van de liberale pers, in een toon tegen Colijn is vervallen, die toch nauwelijks of niet meer passend te achten is. Men versta ons wel: wij betreuren het niet minder dan wie dan ook, dat er geen kabinet op breede basis gekomen is. Wij juichen het niet minder dan wie dan ook toe zoo dit er achter zit dat de vrijzinnige ministers, als 't wer kelijk noodig was, ruggegraat getoond hebben. Alleen: alles is nog zoo vaag. Er is zooveel tegenspraak, zooveel dat onopgehelderd is. Maar zelfs dit mocht, dunkt ons, geen reden zijn op zoo kwa lijk nog sportief te achten wijze tegen Colijn van leer te trekken. Klaarheid, duidelijkheid, vaststelling van ieders, ook van Colijns verantwoor delijkheid, wij verlangen het niet minder dan wie dan ook. Sterker: wij meenen dat het Nederlandsche kiezersvolk een onweersprekelijk recht op deze vol le klaarheid heeft. En Colijn, die een klaren stijl schrijft, is de man deze klaarheid eens en voor al te verschaffen. Dit is, na de formatie, en in déze om standigheden, geen zaak meer voor een onderonsje. Maar: reeds ten tijde van de formatie en voor deze volledige klaarheid geko men is, een toon aan te slaan als sommi- gerlei dag- en weekblad nu doen: het kan ons niet bekoren. Scherpe oppositie, als zij noodig is, behoeft daarom nog niet van alle waar digheid en behoorlijkheid ontdaan te zijn KERK EN SCHOOL, Bijbellezen aan Nijverheidsdagscholen, Blijkens een mededeeling van het departement van onderwijs van onder wijs (no. 2 van 1937) heeft de minis ter van onderwijs het bestuur van den bond van vereenigingen voor christe lijk nijverheidsonderwijs doen weten, dat hij voor zoover lagere nijverheids- dagscholen met volledigen lesrooster en volledigen jaarcursus betreft er geen bezwaar tegen zou hebben, zijn goed keuring te hechten aan ontwerp-les- roosters, waarop als onderdeel van het vak Nederlandsche taal ten hoogste een halve lestijd per week wordt uit getrokken door bijbellezen, onder lei ding van den leeraar in Nederlandsche taal. Het bijwonen van dit onderdeel der les mag niet verplicht worden gesteld voor leerlingen, wier ouders" of wette lijke verzorgers daartegen bezwaar hebben. Geslaagd voor het voorloopig ma chinisten-diploma de heer M. C. Kroon, leerling van de De Ruijtprschool te Vlissingen, Geslaagd te 's Gravenhage voor het voorloopig machinisten-diploma de heer I. Tange te Middelburg, leer ling' van den cursus ter opleiding van scheepswerktuigkundigen verbonden aan de Ambachtsschool te Middelburg. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent C. DE JONGE, Wijngaardstraat 75. Dr. J. G. L. schrijft ons: Het dezer dagen verschenen jaarver slag van den President van De Javasche j Bank behoort zonder eenigen twijfel tot j de meest verblijdende getuigenissen van economisch herstel. Nederlandsch-Indië, een der belangrijkste leveranciers van agrarische en minerale grondstoffen voor de wereldmarkt, is opnieuw eene peri ode van verbeterde conjunctuur, mis schien wel een tijdperk van bloei inge treden. Dat dit, zoo betrekkelijk snel, mogelijk was, is mede te danken aan de bewonderenswaardige wijze, waarop zoowel het Gouvernement als de bevol king in alle geledingen de crisis hebben bestreden en hare, vrijwel uitsluitend onaangename, gevolgen wisten op te vangen. Uiteraard vormde ook de eco nomische, sociale en staatkundige struc tuur van Insulinde ten deze een factor van de allergrootste beteekenis. Hieraan toch was het te danken, dat eene aan passing in zeer snel tempo aan de gewijzigde financieele en econo mische verhoudingen mogelijk was. In grijpende bezuinigingen moesten e n konden worden doorgevoerd.. Veel, dat in vroeger jaren was tot stand ge bracht, om de positie der Inheemsche bevolking te verbeteren wij denken aan onderwijs, medische en hygiënische zorg, woningbouw, bevloeiingswerken e.t.q. moest bij gebrek aan voldoende gelden worden teniet gedaan; veel ook, dat op stapel gezet was, moest tot stil stand komen. Het Europeesche bevol kingsdeel ondervond eveneens de aan passing aan den lijve in den vorm van salarisverlaging, pensioenkorting, uitblij ven van promotie, gemis aan tantièmes en wat al niet. Blank en bruin beten evenwel moedig door den zuren appel heen en kunnen thans ook gelijkelijk profiteeren van „den nieuwen tijd". Niet, dat nu in Indië alles reeds botertje tot den boom is. De staatsschuld is veel te groot, zoodat een wijs regeerbeleid aan het Gouvernement den eisch stelt van versterkte schuldaflossing in de komen de tijden. De weermacht is nog op geen stukken na gebracht op het peil en den omvang, die door de politieke situatie om en in den Stillen Oceaan en de geo- grapisch-strategische positie van Insu linde noodzakelijk zijn. De werkgelegen heid voor Inheemschen en Europeanen heeft nog niet den omvang bereikt van vóór de crisis. Maar de weg naar her stel is reeds een goed eind bewandeld en de hoop op betere, nog betere, tijden is zeker niet van goede gronden ontbloot. Naarmate de toestand in Ind'ë beter wordt, zal het Gouvernement ook weer meer aandacht kunnen gaan besteden aan het programmapunt van Neder- land's koloniale politiek, dat men kan samenvatten in het eene woord: Be- volkingszorg. Wij merkten reeds op, dat op dit stuk door de crisis veel werd vernietigd en veel achterwege bleef. G,aat men na, in welke richting de Indische Regeering in deze eeuw hare bemoeienissen ten bate van het Inheemsche bevolkingsdeel uitstrekte, dan kan men niet aan de conclusie ont komen, dat zij te zeer geinspireerd was op datgene, wat in p,atria, in het Wes ten als wenschelijk, ja noodzakelijk gold. De relatief zeer groote bedragen i om een enkel voorbeeld te noemen - die besteed werden aan verruiming en verbetering van het onderwijs naar Westersche trant, spreken eene al te duidelijke en niet steeds van wijsheid getuigende taal. Hoezeer in Indië be hoefte moge bestaan aan een redelijk aantal theoretisch geschoolde Inheem sche krachten, vooralsnog moet toch onzes inziens het accent der overheids bemoeiing vallen op het stimuleeren van de zelfwerkzaamheid der Inheem sche bevolking.. De ervaring der na- oorlogsjaren heeft de wijsheid van Trip's woord bewezen, dat, zoo lang aan meer der onderwijs niet gepaard gaat eene evenredige toeneming en uitbreiding van het aantal en de beteekenis der functies, die ook in het economisch le ven door leden der Inheemsche bevol king kunnen worden vervuld, de resul taten van eene op zelfstandigheid ge richte ontw kkeling moeten uitblijven. Veeleer staat dan eene toenemende on tevredenheid te vreezen, die de ver vulling van de hiervoren genoemde, on afwijsbare voorwaarde zal bemoeilijken, zoo niet onmogelijk maken. Daar land en volk van Indië bij uitstek agrarisch zijn georiënteerd, spreekt het welhaast van zelf, dat de overheidsbemoeiing dan ook haar accent moet laten vallen op den inheemschen landbouw en de bevol kingscultures. Extra-lasten voor 's lands schatkist dienen zooveel mogelijk te worden vermeden. Op het stuk van het volkscredietwezen en van de coöpera ties bijvoorbeeld, is, dunkt ons, nog wel een en ander te doen. In dezen tijd van opgaande conjunctuur is het goed, de waarschuwende uitspraak van Meyer Ranneft met betrekking tot het on derwijs aan Inheemschen opnieuw naar voren te brengen en er met nadruk op te wijzen, dat er geen argumenten zijn aan te voeren voor eene politiek, die systematisch hoop opwekt en weet, dat ze vernietigd moet worden. Dit gaat ten koste van zeer veel verdriet, en „pro ductie van leed is geen regeeringszaak". Voor intellectualisme dient men zich vooral ih koloniale landen te hoeden, worden dan inflatie van waardepapier. „Inflatie van diploma's kan ernstiger Ook bij de uitgifte van o'it papier zijn er andere factoren dan dat een apparaat moet draaien om ze te leveren en dat de menschen ze begeeren". Moge het Gouvernement gerijpt zijn tot het in zicht, dat in deze woorden eene van wijsheid en van liefde voor den Inlan der getuigende visie op Indië's nooden besloten ligt en zijn bestuurszorg dien overeenkomstig in de eerste plaats rich ten. Het is, in verband met het vooi- gaande, niet onaardig een stem uit de Inheemsche wereld te laten spreken. Voor ons ligt het in 1918 verschenen gedenkboek „Soembangsih", uitgegeven ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de bekende vereeniging Boe- di Oetomo, wier leuze „Harmonische ontwikkeling van het volk van Java" ten aanzien van het doel der vereeni ging aanwijzingen geeft. Sprekend over door Inheemschen opgerichte maat schappijen van commercieelen aard, merkt Noto Sewojo op, dat deze alle maal spoedig ter ziele gaan. Hij schrijft dit toe aan zelfoverschatting van den Javaan. „Als een landgenoot wat in zicht en energie heeft betoond in een klein bedrijf, dan denken wij hem reeds in staat om als bedrijfsleider een grootè onderneming tot bloei te brengen. Zoo iets zou een Westerling wellicht geluk ken, maar wij vergeten, dat economi sche en commercieele instincten pas na enkele generaties worden verkregen. Den winkelbediende in Europa zal het, b.v. bij verkrijging van een erfenisje, gelukken zelf een winkel op te richten, en zelfs met zijn vroegeren baas te con- curreeren, maar de inlandsche koetsier van een Chineesche rijtuigmaatschappij zal bij hetzelfde buitenkansje niet in staat blijken zelf een rijtuigverhuurde- rij op pooten te zetten". En de Inheem sche schrijver zegt dan, dat het den In heemschen op dat en, voegen wij er aan toe, ook op dit oogenblik man gelt aan de vereischten voor het leider schap, die hij aangeeft als te zijn: „In tegriteit, vakkennis, energie en commer cieele instincten". Zoo is het en ook in deze richting moet de bestuurszorg van het Indische Gouvernement pogen om een invloed ten goede en tot verstevi ging van de Inheemsche economische samenleving te zijn. Dat dit veel hooger eischen stelt aan de Regeering en haar ambtenarencorps dan het op ruime schaal verstrekken van Westersch, of althans op Westerschen leest geschoeid onderwijs, is voor een ieder, die eeni- germate thuis is in de Inheemsche sa menleving en bekend met de Inheem sche mentaliteit, buiten kijf. Beharti ging en bevordering van de belangen der Inheemsche bevolking is en blijft een zeer voorname taak van het In disch Gouvernement. Maar zoo de ko mende tijden de mogelijkheid brengen om ten deze opnieuw met volle kracht vooruit te gaan, dan neme de Regee ring meer dan vroeger als regel het geval was, haar uitgangspunt in de maatschappelijke en economische reali teit van de Inheemsche samenleving. En wat het tempo betreft, kieze zij tot richtlijn: Con brio ma non troppo. I. Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt het kortl DIENSTREGELING-RAADSELEN! Mijnheer de Hoofdredacteur, Met de zes bootdiensten op Zondag' tusschen Vlissingen en Breskens, zijn wij, inwoners van West-Zeeuwsch- Vlaanderen, erg blij. Nog niet zoo lang geleden moesten wij er met drie tevre den zijn! De vraag rijst echter, waarom de dienstregeling niet beter aansluit bij die der spoorwegen. Zoo vertrekt om 13.15 een 'boot iiit Breskens, maar vaak en ook 11. Zon dag weer is de middagsneltrein van 13.41 bij aankomst te Vlissingen net vertrokken! De arme Zeeuwsch-Vlamin- gen moeten dan blijven wachten tot 16,25 met het spijtige gevoel, dat zij nu net zoo goed de boot van 15.45 had den kunnen nemen. En toch is juist op Zondag, met zijn beperkten dienst, de zaak heel eenvoudig' te regelen: Indien de boot onmiddellijk na aan komst van den trein van 12 27 van Vlis singen vertrekt en niet blijft wachten tot 12.45 (wat kan, want de boot ligt al van 11.10 af binnen), dan kan het ver trek uit Breskens om 13 uur (of enkele minuten later) plaats vinden, in stede van om 13.15. De passagiers naar Bres kens hebben dan vlugger aansluiting en die naar Vlissingen zullen hun trein niet missen. Br. 4 Juli 1937. R- AFLOOP AANSTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Notaris J. L. van der Harst heeft Zaterdag in het café „Bloemendaal" te Bint iLpiurens, publiek verkofcht. Een huis met tuin, aan den Noordweg B 103a, in de gemeente S t, Laurens. Kooper A. Looten, hoteldirecteur te Middelburg q.q. voor f 4160.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7