'tflCTQ HIER LANDBOUW. V E E R E. C. DE JONGE, /besluit vastzitten aan den grond voor schrijft. De VOORZITTER zeide, dat B, en W. voor kerken andere voorwaarden zullen stellen dan voor zalen als Schut tershof, Bioscopen enz. De heer SULKERS bespreekt het vast binden van stoelen onderling. Een proef heeft hem doen zien, dat de rije stoelen tegen elkaar worden verscho ven en den weg naar den ingang meer versperren dan losse stoelen die men makkelijker weg trekt. De heer PAUL w l dan bepalen, dat de latten, waaraan de stoelen vastzit ten, met de uiteinde aan den vloer moeten bevestigd zijn. De heer LAMBERMONT achtte dit niet mogelijk in localiteiten waar de zaal voor verschillende doeleinden wordt gebruikt. De VOORZITTER zeide, dat het toch wel zal neerkomen op het verlee nen van ontheffing. De heeren HELDER en SULKERS pleitten voor het goed onderscheid ma ken tusschen normaal film en smalfilm De heer DE BRUIN wil de verbods bepalingen n et doen gelden voor smal films. De heer JERONIMUS kwam nog eens terug op de vrijstellings mogelijk heid. De VOORZITTER z,al zich ter zake doen inlichten en vragen hoe men ter zake in de practijk optreedt. Men nam hiermede genoegen. Besloten werd op verzoek van den VOORZITTER, dat deze verordening niet in exten's wordt opgenomen in de courant. Maar alleen bij eenvoudige bekendmaking. Conversie geldleening B. en W. stelden voor de resteerende j 401000 van de leening 1930 ac 2.000.000, geheel af te lossen en eene leening aan te gaan van 400.000 ad 3% AIzoo besloten. Verhuring grond Loskaai B. en W' stelden voor den huur van 300 m2 grond aan de Loskade aan de N.V. Lompen en metaalhandel Polak en Zo6n te verlengen tot 30 April 1940 voor 90 per jaar. Alzoo besloten, Verhuring deel Burgerweide, Het volgende voorstel was dat om af wijzend te beschikken op een nader schrijven van het bestuur der Vereeni- ging tot exploitatie van volkstuinen voor land- en tuinbouw ,,Kweeklust' waarbij B. en W. hun voorstel hand haafden om een gedeelte van de zgn. Burgerweide te verhuren aan genoemde vereeniging voor 4 jaar tegen 95.20 per jaar. De heer HARTHOORN meende, dat hoogstens 20 pet. der gevallen de grondprijs stijgende is. Deze grond is door het werken der leden, veelal een voudige personen, van de vereeniging Men moet er paden hebben; spr. wil de pacht alom verlagen met 20 pet. De heer MONDEEL vroeg of het de bedoeling is ook over de andere stuk ken grond te onderhandelen. De heer ONDERDIJK zeide, dat men eerst veel voelde voör jde wenschen der vereeniging; maar nu is duidelijk dat men hier met de beste tereinen heeft te maken. Dit o.a. ook gezien de mooie Lgging van deze perceelen Zeker is de kwestie der andere ter reinen afzonderlijk onder de oogen ie zien. Als er reden is de vereeniging te steunen, moet men dit niet doen door reductie op de grondprijzen. Spr getuigt verder van zijn belangstelling in de zaak. De heer HARTHOORN hield zich aan zijn voorstel 20 pet. verlaging. De heer HEEMSKERK had eene be rekening gemaakt van de huuropbrengst vergeleken bij de pachtsommen en hij meent dat men hoogstens 30 of 60 cent per perceel zal verhoogen. De heer LAMBERMONT zag er in een achteruitgang van het ledental als men niet de huur verlaagt. Het amendement-Harthoorn werd verworpen met 10 tegen 5 stemmen die der heeren Harthoorn, Kögeler, De Bruin, Den Hollander en Lambermont, Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Overneming grond. Overeenkomstig het aanbod van den heer F, Merk stelden B. en W. voor grond met daarop aanwezige stoep aan de Pottenmarkt groot ongeveer 8 m2 uitsluitend voor de kosten over te ne men. Alzoo besloten. Begrootingen 1936. Aan de orde was de 18e wijziging der gemeentebegrooting 1936 met bijbehoo- rende wijzigingen der begrootingen 1936 van bedrijven en diensten. Alzoo besloten. Jaar-rekeningen 1936, Het volgende voorstel omvatte de vaststelling der verschillende rekenin gen, en wel van gemeentewerken met een.nadeelig saldo van 427; van den reinigings- en ontsmetting met een te kort van 44292; van de Duinwaterlei ding met een winst van 20.526; van de gasfabriek met een winst van 6588 en van het electrisch bedrijf met een winst van 68.368. De heer MONDEEL kwam terug op de steekproeven, die hij gewenscht blijft achten. De heer BOASSON meende, dat het verificatie-bureau toch de verantwoor delijkheid voor de voorraadslijsten stelt op hem, die hen heeft opgemaakt. Men kan bijv. op 20 Febr, niet meer nagaan wat op 31 December aanwezg was. Bij de verdere discussies meende ook de heer HARTHOORN.' dat hel niet de gewoonte is ook de magazijn controle op te dr,agen. Naar aanleiding van vragen van de comm ssie van financiën, gaf wethou der BOASSON enkele inlichtingen over de rekening der Drinkwaterleiding, en dit was ook het geval met d e van de Gasfabriek. De rekeningen werden goedgekeurd. Wijziging begrooting 1936 Nog werd een wijziging voorgesteld van de begrooting 1936, i.e. verhooging van den post voor bevolkingsregisters en huisnummering met 156. Alzoo besloten. Begrooting 1937 Daar de door de Regeering ingestelde Commissie van Overleg inzake de ge meentebegrootingen zich niet kan ver eenigen met de raming op de primitieve begrooting 1937 van de kosten voor werkverschaffing en steunverleening voorzoover daarin uit het werkloos heidssubsidiefonds wordt bijgedragen stellen B. en W. een wijziging voor. Alzoo besloten. Kohier schoolgeld. Vastgesteld werd het primitief ko hier 1936-'37 schoolgelden gymnasium Bezwaarschriften. Beslist werd over bezwaarschriften te gen aanslagen 1936 straatbelasting, na dat op een vraag van den heer MON DEEL, de heer PAUL gezegd h,ad dat de commissie zich aan de verordening houdt, ook al is er reden later een be paalde post oninbaar te verklaren. Ver der werden enkele aanslagen honden belasting, straatbelasting en schoolgel den oninbaar verklaard. Rondvraag. Bij de rondvraag wees de heer HEL DER op den ongewenschten toestand dat de Koningsbrug meermalen geopenc is gelijk met de Stationsbrug of althans direct na deze, wat het verkeer nog dubbel stagneert. De VOORZITTER nam hier nota v,an. De heer HELDER meende, ook nog eens te moeten wijzen op den onhoud- baren gevaarlijken toestand in de Lan- gedelft, waar de bestrating zeer glad is en waarschijnlijk mede ten gevolge van het te bol liggen, gevaarlijk is voor mensch en dier. Ten slotte meende dit lid ook et moeten aandringen op maat regelen, dat str,aat kooplieden op be hoorlijken afstand staan van winkels waarin dezelfde artikelen worden ver kocht, als waarmede de koopman rondtrekt. B. en W. zullen de kwestie van de gladheid der bestrating in de L,ange delft nader onder de oogen zien en in zake de kooplieden zeide de VOORZIT TER, dat het een novum in Nederlanc zou zijn. daartegen maatregelen te tref fen. De heer DE BRUIN sprak over den onaangenamen geur, die de gracht ge durende de laatste 14 d,agen verspreidt. Wethouder ONDERDIJK meent, dat de gemeente hier niet veel aan kan doen, daar waterverversching van uit het kanaal moet komen. Wellicht is er een houtsoort in de gracht gebracht, dat de lucht afgeeft. De heer PAUL bepleitte de wen- schelijkheid om een onderwerp, w,aar van de stukken in den gesloten trom mel ter inzage hebben gelegen, in een volgende vergadering in het openbaar te kunnen bespreken. Besloten werd, dat de betrokken stukken dan eerst weer ter inzage zul len worden gelegd, maar dan niet in gesloten trommel. De heer HEEMSKERK deed nog een verzoek inzake de notulen en kreeg toezegging; men zal trachten daar,aan te voldoen. Te kwart voor 5 sloot de VOORZIT TER de vergadering. Met ingang van 1 Juli a,s. is als op volger van den, op zijn verzoek eervol ontslagen, Heer J. van Slooten, tot Agent van ons blad aangesteld de Heer WIJNGAARDSTRAAT 75, aan welk adres met ingang van dien da tum advertenties voor- en abonnemen ten op ons blad kunnen worden opge geven. De Directie. ONTVANGEN BOEKEN. „S. o. s. - Radioreddingen op zee", door Karl Baarslag, Met een voorwoord van Mr, W, Eland. Geaut. vertaling van R. Wi'essing'de Sterke. Geïllustreerd. Dit boek beschrijft den moed en de plichtsbetrachting van de marconisten, die, ter redding van zooveel mogelijk menschenlevens tot het uiterste oogen- 3Ük in de kleine radiohut op hun post 3lijven. Na een historische inleiding van de ontwikkeling van de radio-telegrafie en in 't bijzonder in de scheepvaart, romen de verhalen der grootste scheeps rampen sinds 1900. Men ziet dan de be- teekenis van de radio bij deze gebeur tenissen. Uitgave Erven J. Bijleveld, uitgevers te Utrecht. „De kampeerwagensport." Wenken uit "de practijk voor den autokampeer- der, door F. Hausbrand. Met vele foto's en teekeningen, uitgegeven door de Uitg. Mij. „Kosmos" te Amsterdam. VEULENKEURING VAN „HIPPOS." (Van onzen deskundigen medewerker). Deze had gister plaats op het Molen water te Middelburg. In tota,al waren 85 nummers ingeschreven, hetgeen op zichzelf reeds een verheugend ver schijnsel is, doch de kwaliteit van het vertoonde fokmateriaal is van dien aard, dat den Walchersche fokkers hiervoor zeker een woord van hulde mag wor'den gebracht. In de meeste klassen komen diverse veulens voor, die ook op de beste keuringsplaatsen en in de meest hoogstaande fokgeb e- den een zeer goed figuur zouden ma ken. En zeker was het gister de dag voor Karei van Hengstdijk, die met zijn afstammelingen buiten verwachting goed voor den d,ag is gekomen. Het is ons opgevallen, dat zij bijna zonder u.itzonder'ng het. goede, diepe type vertoonen, met voldoende zwaar been- werk, en het zijn er slechts enkelen, die hierin nog een weinig tekort ko men. Men mag gerust zeggen dat deze keuring geslaagd is als nimmer te vo ren. Merrieveulens geboren in 1937: 1 Nelly 88027, goed, mager veulen, dat iets meer voorstand kon hebben, van Ai WisseVogelaar te Nieuw- en St. Joosland; 2 Cora 87621, goed genre, voorstand kon even sterker zijn, van A. P. van Nieuwenhuijzen te Oostka- pelle; 3 Aafke van de Zaagmolens 86440, een zwaar en goed gebouwd veu len dat wij aan den kop zouden heb ben geplaatst; 4 Santina 88397, geblokt veulen, dat in rug en voorstand nog iets moet w'nnen, van M. van Strien te N, en St. Joosland; 5 Flora, een nog jong veulen met goede lijnen, van C Baas Czn., te N, en St. Joosland; Mirza van Koudekerke 87283, veulen met best koffer en voldoende zwaar beenwerk, v,an J. Vos te Koudekerke 7 Milda 89398, veulen, dat wij er we zien te komen, van N. J. Mol te N. en St. Joosland; 8 Nellie 87278, jong en goedsoortig veulen, dat iets meer rug kon toonen, van W. Reijnierse te Mid delburg en 9 Elza 87655, een breed en diep veulen, dat in den rug iets zon digt, van Kr. Coppoolse Jzn. te Oost- kapelle. De nos. 1, 3, 5, 6 en 7 zijn door Ka- rel van Hengstdijk; 2 d. Baron de C,a- prijeke; 4 d. Certain van Lamswaarde; 8 d. Dragon d'Hondzocht en 9 d. Gas con d'Ahea. Hengstveulens, geboren in 1937: 1 Clairon van d' Eendracht 86434, een goed gelijnd veulen, d,at iets meer pijp kon hebben, van A. WisseVogelaar te N. en St. Joosland; 2 Janus 86154, goed geblokt veulen, dat in rug nog iets moet winnen, van J. de Visser te Domburg; 3 Tom van Zeeduin 88000 gedrongen veulen met goede lijnen, van Jan Maljaars Jzn. te Oostkapelle en 4 Bart 86746, mager, grof gebeend veulen, van Wisse voornoemd. No. 1 is d. Clairon de la Lijs; no. 2 d. Lion; no. 3 d. Baron de Caprijcke en no, 4 d. Karei van Hengstdijk. Eenjarige merries: 1 Arietta 81847 zwaar, goed genre veulen met een ge risico in het voorbeen, van C. Mesu te N. en St. Joosland; 2 Hert,a 84012, veulen met jets minder massa, doch met .ook minder risico dan no, 1. van J. de Visser voornoemd; 3 Stella van Bakkersdam 82865, best genre merr e, van C, Mesu voornoemd; 4 Meta 84960, kleine, doch best gelijnde merrie, die iets meer voorbeen kon toonen, van A. A. v. Nieuwenhuijzen te N. en St Joosland; 5 C,aline 82949, diepe, breed gebeende merrie, die in den rug iets zondigt, van J. Schout Gzn. te Bigge- kerke; 6 Germaine 83265, mager, doch goede merrie, die iets zwaarder voor been kon hebben, van A. Wisse, voor noemd; 7 Hennie van Zeeduin, 84668, een wat licht gebouwde merrie, die denkelijk moeite zal hebben om vol doende formaat te krijgen, van Jan Maljaars. voornoemd; 8 Trui 85213, goed genre, van beste fokmerrie, haar foutjes zitten onder de voorknie en het spronggèwricht, welk laatste :ets te scherp is ingesneden, van W, Reij nierse te St, Laurens; 9 Cinet van Wal- damme 83651, wordt denkelijk wat groot, de dikke rechter voorknie zal wel verdwijnen, van P. Louwerse te Oostkapelle; 10 Nelly v,an Avenir 82112, is iets te lang en zondigt iets in rug, van Wed. A. Jan se te Kleverskerke- Arnemuiden en 11 Ida van Molenperk 84018, die te veel zondigt in rug, van P. J. Abrahamse te Serooskerke. Een klasse zeer verdienstelijke jaar- ing'en, waaronder zelfs zeer goede, waarin no. 1 d. Dragon d'Hondzocht is; 2 en 9d. Karei van Hengstdijk, 3d. Bloc de Gages; 4, 5, 6, 7 en 8d. Henk van Kruiningen, lOd. Avenir van Willy en 11 d. Mouton de Bruges. In de klasse komt wel zeer sterk uit, hoeveel Mal jaars en de Walchersche fokkerij aan Henk van Kruiningen verloren heeft. Een-jarige hengsten. 1. Herman van Nieuw- en St. Joosland 82169, een fel- gebouwde hengst met breede beenen en prachtige spronggewrichten, die, bij gun stige ontwikkeling, er zeker komt, van A, A. van Nieuwenhuijzen te Nieuw- en St. Joosland, 2. Henk 83267, beste hengst met goede gangen, van Jan Maljaars voornoemd; 3. Eduard 84352, wat klein van stuk, doch bezit goede lijnen en mooie achterbeenen, van A. A. v, Nieu wenhuijzen voornoemd, en 4. IJsco 84967, heeft te weinig ontwikkeld been- ■Uk (Ingez. Med.) werk, waarom wij in hem weinig toe komst zien, van J. Lampert te Bigge- kerke. De eerste twee geven wij een goede kans, de andere zullen zich hard moe ten opwerken om er te komen. Nos. 1, 2, n 3 zijn door Henk van Kruiningen no. 4 door Orange. Twee-jarige merries. 1. Lydie 80814, extra genre merrie, met klein foutje in het voorbeen, van C, Mesu voornoemd, 2; Rix II 78525, terzijde gezien een beste merrie, doch in het hoofd en kruis zien wij iets dat ons minder bevalt, van A. Wisse voornoemd,'3. Martha 78792, best gesloten, evenredige merrie, waaraan wij de 2e plaats hadden toegedacht, van J, H. Janse te Kleverskerke, 4. Azura de Mleerbeke 39/1542 B.S., goede merrie met tot aan de kogel best voorbeen en matige draf, van J. Vos te Koudekerke, 5. Mina 80301, diepe, gesloten merrie, waarvan het beenwerk even forscher kon zijn, v. H. Crucq te N. en St. Joos land, 6, Elza 78791, bestgelijnde merrie, van A. A. v. Nieuwenhuijzen voornoemd, 7. Isabella 79392, goed koffer, matig voorbeen en achter ietsje spannen in de hakken, van M. van Strien te N.. en St. Joosland, 8. Minette van 't Veer 8H082, sterk bovenstuk, iets rijp, van P, de Nooijer te Arnemuiden, 9. Norma 78765, merrie met extra rug en mooie hals, doch iets te schraal beenwerk, van Corn, de Dreu te N.- en St Joosland, 10. Bren- da 81079, best genre, diep en zwaar, doch 't beenwerk moest onder de ge wrichten wat forscher zijn, van W. Reij nierse voornoemd; 11 Carolina 81558, goed kruis, doch in voorkomen iets on voldoende, van Gebrs. Wisse, Ritthem, en 12. Winnie 78783, geen bijzondere af wijkingen, doch te weinig type-fok- merrie. No. 1 is door Bloc des "Six Sinces, 2 3, 5, 6, 8 en lid. Karei van Hengstdijk; no. 4d, Marquis de Dargis; 7d. Priméra de Petit-Enghien, 9d. Tsjaka, 10d Her tog van Arenberg en 12d. Elfrides. Het is een klasse toekomstige goede fok- merries, die een zeer goed figuur maak te, en waarin Karei van Hengstdijk ex tra voor den dag komt. Twee-jarige hengsten. 1. Karei van Zeeduin 78478, zwaar gebeende hengst met iets gesloten kruis, van Jan Mal jaars voornoemd, 2. Tom 79943, goede, evenredig gebouwde hengst met beste gangen, iets zwaar in conditie, van mr. Ml. C. v. d. Minne te Middelburg, 3, Ja cob 79942, goed, diep paard, van A. P. v. Nieuwenhuijzen te Oostkapelle en 4. Karei van Elza de Laboureur 78526, zware hengst, met iets weinig voorbeen en Iets zondigend in rug, van A. P. Kos ter te Grijpskerke. Voor Walcheren is dit een zeer be hoorlijke klasse hengsten, waarvan de nos, 2, 3 en 4 door Karei van Hengstdijk, terwijl no. 1 Manola's Karei tot vader heeft. Aan 2 en 3 geven wij de meeste kans op goedkeuring en wanneer no. 1 wat openbreekt in het kruis en een an der foutje gunstig verloopt, dan geven wij ook hem een kans, doch no. 4 zal het naar onze meening zwaar te verant woorden krijgen. Merries met afstammelingen, 1. Hiron- delle K 13863, beste fokmerrie, met uni forme afstammeling (veulen, jaarling en 2 j. merrie) van W. Reijnierse voor noemd. 2. Trui K 17012, met eenzelfde collectie, waaraan o.i. de 2 j. merrie wel eenige afbreuk zal hebben gedaan van A, Wisse voornoemd, 3 Caline K 19085, met merrieveulen en jaarling merrie van goede klasse, van A. A. v. Nieuwenhuij zen voornoemd, Flora K 16911, met veulen, jaarling' en 2 j. merrie van M'. van Strien voornoemd, en 5 Flora K 15436, met hengstveulen en jaarling merrie van Jan Maljaars voornoemd. Wij besluiten met den wensch dat de werkelijk opvallende verbetering der paardenfokkerij op Walcheren zich in de toekomst nog moge versterken. VEULENKEURINGEN OP ZUID-BEVELAND. Zooals reeds in dit blad op andere plaats meegedeeld werd is op 28 dezer door den Bond van Zuid-Bevelandsche fokkers de jaarlijksche veulenkeuring gehouden, op de keuringsplaatsen Krab- bendijkeKloetinge's Heer-Arends- kerke en 's Heerenhoek. We hebben vorig jaar reeds er op ge wezen dat uit een oogpunt van reclame, van overzichtlijkheid van het geheel en van vergemakkelijking van het toch reeds zoo moeilijke werk der juryleden, een zoo verregaande decentralisatie van keuringsplaatsen uit den booze moet worden geacht en eene beperking ge wenscht moet heeten. Er is hier een te veel aan keuringsplaatsen en dat schaadt o.i. het geheel. Wat betreft het ter keuring gebrachte materiaal, was vorig jaar Krabbendijke qualitatief en quantitatief verre domineerend; ditmaal was zulks niet het geval, al waren er ze ker goede fokproducten te aanschou wen. Bij de jarige hengsten was een zeer goede vosschimmel, zoon van Certain van Lamswaarde, van A. J. Karelse, Kruiningen. Deze werd 1ste der vier keuringsplaatsen, het is een grofgebeen- de typische jonge hengst met veel be- 'ofte. 2de (9de der 4 keuringsplaatsen) werd de Certain-zoon: Certain van Castorine, fokker-eig. J. Boone, Krui ningen. Bij de merrieveulens werd eerste een goede Dirkdochter van C. Mol te Waar de; 2de eene Udo-dochter van A. J. Ka relse v.n., derde een Dirksdochter van J. A. C. Peman Kakebeeke te Krabben dijke; 4de een Certain-dochter van E. Mol v.n. Hengstveulens le Certain van Lamswaarde van A. J. Karelse v.n.; 2de de Certain-zoon Balbo van E. A. Suy te Kruiningen; 3de de Certain-zoon Primé ra de Frederika van N.V. Frederikapol- der, Rilland. Alhoewel zooals reeds ge memoreerd deze keuringsplaats wel eens beter was, waren er toch enkele belovende veulens. Wat Krabbendijke teleurstelde maakte evenwel Kloetinge weer goed. Het liet meer en beter pro ducten zien. Hier kregen we eerst een viertal 2- jarige hengsten onder de oogen waarvan wel iets mag verwacht worden. lste, 2de over het rayon, werd een Clairon de la Lijs-zoon van Gebrs. Ver donk te Nieuwdorp, goed paard, waar voor evenwel uitstekende verzorging der hoeven noodzakelijk is 2de (3de in rayon) een mooie typische Certain-zoon van P. Scheele-De Putter te Biezelinge, 3de (8ste in rayon) de Certain-zoon van Iz. Groenewege te Hoedekenskerke, 4de een Attila de Boneffe-zoon van J. Boo gaard te Hoedekenskerke. Bij de jarige hengsten kwam als lste (5de over het rayon) een kleine, beste en grofgebouwde, veel belovende Cer tain-zoon van P. Vermue te Kloetinge. 2de, 6de over het rayon, een Certain- zoon van Gebrs. Rouw te Goes. 3de (7de over het rayon) een Certain-zoon van C. de Feyter te Goes. 4de (10de over het rayon) werd weer een Certain-zoon van Gebr. Rouw v.n. en 5de een Cer tain-zoon van D. Timmerman te Katten- dijke. Bij de jarige merries kwam als lste de Solon van Certain, dochter Aman da van P. Buysrogge te 's-Gr,avenpol- der; 2e de Dirkdochter Peronne, van Jan Sinke, Kloetinge; 3e de Bracon- nier, dochter Ria, van D. Timmerman vn. De beste groep merrieveulens zag als le een Dirkdochter van Iz, Groe newege vn.; 2e een Certain, dochter van P. Scheele, vn.; 3e een Dirkdochter v(an Groenewege vn.; 4e een Certain- dochter van Scheele, vn.; 5 en 6 twee Dirkdochters van Adr. Mol Jz. te Bie zelinge; 7e een Beau Type-dochter van A. Wagenaar te Kloetinge en 8e een Certain-dochter van D. Timmerman vn. Uniforme groep veulens. Bij de hengstveulens werd le een zoon van Carlo van Schelpkreek, van J,ac. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 2e een Udozoon van D. Rouw te Kapelle en 3 een Robertzoon van J. Boogerd vn. Te 's-Heer Arendskerke werd een 2-jarige Manola's Kareis zoon van J. v. 't WesteindeVermue te Nieuwdorp als eenling (doch 4e van het rayon) bekroond. Bij de jarige hengsten werd le de Karei v,an Hengstdijkzoon van N.V. Hofstede Schenge, Goes (3e over het rayon); de 2e (4e over het rayon) werd een Bienfait d'Antheit-zoon van A, van Strien te Wblfaartsdijk, Bij de ja rige merries werd le een Franco-doch ter van G. Nijsse te 's-Heer Arends kerke; 2e een Cesar-dochter van M. Boogerd te idem; 3e een Laboreur- dochter v,an A, van Strien vn.' en 4e een Bel Espoir du Veerhof van J. L. Goetheer te Wolphaartsdijk. De klasse merrieveulens kreeg aan den kop een Certain-dochter van J. Q. C. Lenshoek vn., een veulen dat wel van superieure klasse is en o.i, de beste van heel Zuid-Beveland; 2e een Leon-dochter van denzelfden eigenaar; 3e een Franco-dochter van A. Hoogen- boom te 's-Heer Arendskerke en 4e een Carlo tvan Schelpkreek-dochter van P, Vermue te Kloetinge. Eerste der hengstveulens werd een Bienfait d'Antheit-zoon van L. de Ja ger te Wolphaartsdijk; 2e een Certain- zoon van Hofstede Schenge te Goes. Te 's-Heerenhoek werd bij de 2-ja- rige hengsten (no. 1 6ver Zuid-Beve land) de boven de andere Zuid-Beve landsche 2-jarige hengsten uitbl'nken- de hoog klassige Certain-zoon Kovacs van Kruiningen, van M. Vermue te Le- wedorp; 2e (5e van Zuid-Beveland) werd de Certain-zoon Leeuw van Le- wedorp van M. Vermue; 3e (6e Zuid- Beveland) de Karei v,an Hengsï3ijk- zoon van P. Pr ester te Borssele en 4e (7e over Zuid-Beveland) de Certain- zoon Keurvorst van Kruiningen, van M. Vermue vn. le (2e over Zuid-Beveland) der ja rige hengsten werd hier de Certain- zoon Certain van Lewedorp van M. Ver mue vn.; 2e (8e over Zuid-Beveland) de Ardeur-zoon Leen van Houwelingen van P. Priester vn. Bij de jarige merries werd hier een Solon van Certain-dochter van W. J. de Vlieger te Nieuwdorp 2de een Dirk dochter van P. Dekker te Borssele, 3de weer een'Solon-dochter van Jac Boon man te Ovezande en 4de een Ardeur- dochter van Jac, Priester te Borssele. Eerste der merrieveulens werd een Liondochter van L. Boonman, Ovezan-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7